SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Overzicht. Wat al bespotting van de voorspellingen der overzichtschrijvers! 't Lijkt wel, of Sinterklaas nu al met de gebruikelijke sur prises aan het uitdeden is' gegaan. In Afdeeling I een moeilijke en magere overwinning van Ajax. maar een gelijk spel tusschen E. D. O. en D. F. C., waar mede Ajax des te meer gebaat is. De overige wedstrijden waren voor ons verrassingen. V. 0. G. boekte nl. haar eerste overwin ning in dit seizoen en klopte V. U. G. met niet minder dan 61. Maar de Rotterdam mers schoten er niet heel veel mee op. want ook U. V. V. won weer en sloeg Hilversum ten tweede male. Tenslotte stelde R. G. H. zich vrij veilig door H. B. S. op eigen veld te slaan! In Afdeeling II waren do eerste klas- uitslagen vrij normaal. Feijenooni hand haafde zich aan den kop door een groote overwinning op H. F. G., terwijl de con currente Sparta weer een punt verloor, nl. aan Z. F. G. Blauw Wit boekte een kleine overwinning op de Spartaan en A. D. 0. op 't Gooi. De Stormvogels herstelden zich door de Groote Haagsche in te maken In de tweede klasse weinig belangt Een gelijk spel van A. S. G. zonder ouk maar de minste kans op eenige beterschap in de toekomst. Gelukkig, dat Voorwaarts weer opnieuw verloor. In Afdeeling III verraste Z. A. G. vriend en vijand door Enschedé op eigen terrein te slaan. Vitesse en Heracles stelden hier wel erg teleur. In hot Zuiden boekte Eindhoven de eer ste nederlaag van het seizoen, maar Wil- helmina handhaafde zich op fraaie wijze door M V V te kloppen. De Bossche ka naries bezetten daardoor thans de eerste plaats. N. O. A. D. stelde al zeer teleur door een fiksche nederlaag tegen N. A. G. In het Hoorden een goede overwinning van Be Quick, een onverwacht gelijk spel van Frisia en een nederlaag van Leeuwar den tegen Friesland. Gedeeltelijk ontleend aan „de Courant" volgen hier De uitslagen. AFDEELING I Eerst" klasse, otterdam: V.O.C.—V.U.C. 6—1 lilversum: HilversumU.V.V. 34 HBS.R.G.H. 2—3 Rotterdam: ExcelsiorAjax O1 Haarlem: E.D.O.D.F.C. "11 Tweede klasse A. Helder: H.R.C.West-Frisia 3O Wormerveer: W.F.C.Helder 32 Amstordöm: D.E.C.V.S.V. O3 Alkmaar: Alcm. Victrix—Z.V.V. 43 Hoorn: HollandiaX.F.C. 24 Tweede klasse B. Utrecht: VeloxH.V.G. 31 Haarlem: Haarlem—A.F.C: Ai Amsterdam: ZeehurgiaDonar 8O Amsterdam: VV.ABloemendaal 74 AFDEELING II. Eerste klasse. Amsterdam: Blauw WitSpartaan 2t Haarlem: H.F.G.Feyenoor.d 18 Zaandam: Z.F.C.Sparta 33 IJmuiden: StormvogelsH.V.V. 5O Den Haag: A.D.O.'t Gooi 82 Tweede klasse A. Utrecht HerculesFortuna 23 Delft: D.H.G.Voorwaarts 53 Leiden: A.S.G.—VJ.O.S. 1—1 Schiedam: Hermes-D.V.S.B.M.T. 61 Tweede klasse B. Rotterdam: C.V.V.—S V.V. 2O Rotterdam: NeptunesL.S.V. 41 Gorinchem: S.V.W.Merwede 22 Dordrecht: O.D.S.Unitas 63 Rotterdam: OvermaasXerxes 2-*4 Derde klasse A. Gouda: O.N.A.Scheveningen 1O Derde klasse O. Bodegraven: BodegravenSchoonhoven 2—0 Rotterdam: U.S.C.—U.D.I. 1—4 Vierde klasse A'. Den Haag: V.D.S.Geleritas 51 Alphen: Alphia—D.V.S. 6—1 Res. 2e klasse 'A1. t Haag: B.M.T. IIOlympia II 32 i Haag: Quick IISt. Hooger II 82 Den Haag: H.B.S. Hl—H.V.V. m 4—3 Res. 3e klasse A. leiden: Lugd. IIV.I.O.S. U V.I.Oj6. n. o. Alp hen II—H. V. V. TV 8—4 AFDEELING IH Eerste klasse. Deventer: Go AheadDO.T.O. 1O Enschede: EnschedeZ.A.C. 23 Arnhem: VitesseA.G.O.V.V. 14 Apeldoorn Rob. et VelocitasHeracke 1O Wagen. Ensch. Boys 6—2 AFDEELING IV. Eerste klasse. Eindhoven: P.S.V.Roermond 31 Tilburg: Willem IIEindhoven 21 Ben Bosch: B.V.V.Longa 24 Maastricht: M.V.V.Wilhelmina O2 ~reda: N.A.G.—N.O.A.D. 6—0 AFDEELING V. Eerste klasse. Groningen: Be QuickG.V.A.V. 51 Assen: Achilles-Frisia 11 leeuwarden: LeeuwardenFriesland 13 A S. C.—V. I. O. S. 't Lust ons niet veel te zeggen over het öieuwe voetbaldrama, dat zich gisteren aan de Kempenaerstraat heeft voltrokken. We kregen al een heel koud gevoel, toen *e het terrein betradenEen verschrik- Wijke leegte op de diverse rangen, die deed zien, dat de „glorie" van Rood Zwart in derdaad voorhij is- Een glad veld, een nog gladder bal, een A.S.G.-elftal waarin men niet te veel ver trouwen mocht stellen, een V.I.O.S.-ploeg met twee invallers, grensrechters, een „scheidsrechter", het drama kon een aan vang nemen. Eigenlijk gezegd, we wisten niet, dat het een drama zou worden maar daarvan deden we tijdens het spol- verloop de ervaring op. Door „pech" had A. S. G. natuurlijk weer een slechte dag, maar 't was meer de onkunde die rood-zwart als altijd parten speelde. Ook de scheidsrechter (wie het was we ten wo niet en 't doet er ook niet toe), leed al evenzeer aan onkundeveel gekke beslissingen waren er het gevolg v-an, het geen aanleiding werd tot ontevredenheid, allereerst uit de bestuurstribune, al willen wo daar niet mee zeggen, dat het bestuurs leden waren, die er zich aan bezondigden. Maar erger vonden we nog, dat iemand, die in ieder geval niet in de bcstuursloge thuis hoorde, zijn ontevredenheid over den scheidsrechter uitte door onoirbare taal. En het mooiste van alles was, dat vanuit dc besluursloge moest gewaarschuwd wor den tegen het publiek, dat op het voorbeeld van de menschen zelf zijn misnoegen te kennen gaf over den onwetenden scheids rechter en den partijdigen V.I.O.S.-grens- rechter. Wanneer al in gewone omstandigheden het A. S. C.-elftal weinig gepresteerd zou hebben, nu was het nog minder. Zooals er gisteren gespeeld is, zou men denken een vierde klas elftal te zien spelen. De wed strijd zelf was evenals het weer koud Dat het desondanks een gelijk spel is ge worden dankt A. S. G. aan V. I. O. S., dat beide doelpunten scoorde. Het eerste kwam in de eerste helft uit een kopbal van een Hagenaar bij een corner op het V. I. O. S.- doel, het tweede door een voorhoede-speler van V. I- O. S. onmiddellijk na de rust hij een corner op het A. S. G.-doel. Ongeveer vijf minuten voor het einde kwam einde lijk Goslings naar voren, maar toen was het natuurlijk te laat. Het einde van hel drama kwam alzoo met een gelijk spel, een resultaat, waarmede A. S. C. dubbel en dwars tevreden mag zijn, Alphia—D.V.S. 5—1. Het ongeslagen Alphia ging weder op den weg der overwinning voort door thans weer D.V.S. met 51 te kloppen. De wed strijd stond overigens meer in het teeken van forsch dan van mooi spel en de enkele goede spelmomenten, die we zagen, kwa men meestal van de zijde der Leidenaars. Do overwinning van Alphia is evenwel vol komen verdiend, hoewel de eindcijfers waarmede gewonnen werd wel eenigszins geflatteerd zijn. Even twee uur blaast sclieidrechter van den Burg de ploegen binnen de lijnen, en als begonnen is, wer pen de Leidenaars er aanstonds een schep je op. De Alphia-verdediging heeft het en kele malen hard te verantwoorden. Na ge- ruimen tljti van O ver W lull 1/ UOWCIlamia, ziet Alphia kans haar terrein te zuiveren, een doorbraak volgt, waarbij Zwaan met een harden schuiver zijn club de leiding geeft. Hiedoor aangemoedigd neemt Alphia andermaal het spel handen en binnen 5 min. ligt de tweede kogel in de D.V.S.-tou- wen. De Leidenaars trachten den achter stand te verkleinen, doch ongewijzigd komt de rust. Na de hervatting neemt D.V.S. het spel direct in handen en heeft daarbij succes, doch weldra blijkt het met het overwicht van D.V.S. gedaan. Alphia heeft nu geheel de leiding en de enkele aanvallen, die de Leidsclie voorhoede onderneemt, worden telkens te niet gedaan en Alphia weet aan de overzijde nog drie maal het net te vin den, waardoor einde komt met een 51 overwinning van Alphia. Alphen II—H.V.V. IV 8-4. Een wedstrijd met een dozijn doelpun ten, waarbij Alphen aan het langste eindje trok. De Hagenaars ontwikkelden welis waar een vlug spel, doch bleken op den duur niet opgewassen tegen de stevige boenen der Rijnbewoners. Precies twee uur blaast scheidsrechter van Benten de elftal len binnen de lijnen. Direct ontwikkeld zich, voornamelijk aan de zijde van H.V.V., een vlug spel, waardoor het zich laat aan zien, dat de Hagenaars gemakkelijk de overwinning zullen behalen. Reeds na 5 min. nemen zij de leiding. Overwacht volgt dan een doorbraak van Alphen, en als de H.V.V .-keeper het leder verkeerd beoor deelt, ligt het tevens in de touwen (11). Ale de Hagenaars weer aanvallen, mist van Wilgen en H.V.V. heeft weer de leiding. Alphen tracht den achterstand in te ha len, doch heeft daarbij geen succes. Inte gendeel weten de Hagenaars weldra den voorsprong te vergrooten. Niet ontmoedigd speelt Alphen verder. H.V.V. wordt geheel op eigen helft terug gedrongen en als Mul der het leder goed voorzet, verkleint Ver hoef den achterstand. Alphen werkt thans hard om den gelijkmaker en heeft weldra succes. Spoedig herneemt dan de thuis club de leiding (43), waarna rust. Na de hervatting vergroot Alphen vrij spoedig haren voorsprong (53). Het spel golft nu over en weer, doch Alphen maakt aan alle onzekerheid een einde en fabri ceert door Windhorst het zesde doelpunt. Nog eenmaal heeft H.V.V. succes. Dan weer volgen aanvallen der thuisclub. Een schot uit het midden weet de H.V.V.-kee- per niet tijdig weg te werken, dc toeloo- pende Verhoef benut deze kans om het le der in te zetten (74), doch hierbij blijft het niet en als Alphen nog eenmaal doel punt, komt weldra het einde. R. K- FEDERATIE. De uitslagen. Overgangsklasse B. Amsterdam: Do MeerE.M.M. 44 Amersfoort: Limvio"Wilskracht 02 Tweede klasse H. Leiden: L^den—D.O.N-K. 2—4 Leiden D.O.N.K. 2-4. Na een goede zege verleden week op de Rotterdamsche Duiven hebben de rood zwarten nu tegen D.O.N.K. het loodje moe ten leggen. En toch was dit niet noodig geweest, want de Leidenaars waren geens zins de minderen van de gasten, zooals een 42-nederlaag wellicht zou doen ver moeden; maar al was de wil om te win nen wel aanwezig, hun ontbrak de tactiek, het verband. De Leidenaars speelden te veel alleen met do boenen en zonder her sens, stonden herhaaldelijk buitenspel, waardoor soms good opgezette aanvallen om hals werden gebracht en tenslotte had den zij met pech te kampen. Het eerste gedeelte van den wedstrijd waren de Leidenaars steeds in de meerder heid en het eene doelpunt, dat zij in die periode maakten, kwam nog door een fout van den Goudschen keeper, die den ge- makkelijken bal door zijn handen liet glippen. De laatste 10 minuten voor de rust kwa men de Gouwenaars in de meerderheid en dat overwicht werd door do geel-witten benut door het maken van twee goede goals. Nog geenszins kon toen worden gezegd, dat D.O.N.K. zou winnen en eerder had den wij ook toen nog een Leidsche over winning verwacht, maar na de rust was het spel der Leidenaars zwakker dan voor de rust en reeds na twee minuten spelen was het 3—1 voor D.O.N.K. Menige aanval werd er toen onderno men door de Leidenaars, maar voor het doel geraakte men telkens de kluts kwijt, waarbij de Goudsche keeper bovendien een lastige hinderpaal bleek. Na de rust speelde Keuning in de voor hoede en hij wist uit een voorzet van Bek kering tenslotte Leiden's tweede goal te scoren, toen D.O.N.K. den stand reeds tot 41 had opgevoerd. Na deze inleiding kunnen we over den wedstrijd zelf kort zijn. De ploegen verschijnen in de volgende opstelling: Leiden Lek Bekkering Keuning. Kerslens P. Poel P. Goddijn S. Brakel A. Goddijn Grobbe J. Bekkering H. Goddijn A. Kasbergen Th. Kasbergen F. Koemans Verheul Janmaat Mimpen J. Koemans Swanenburg Ree been Groenewoud D.O.N.K. Houdijk. D.O.N.K. wint den toss, zoodat Leiden aftrapt. Aanstonds wordt het Goudsche doel op de proef gesteld, maar do achter hoede, die nogal eens forsch optrad, is op haar post. Reeds spoedig na het begin moet de nieuweling Gróbbe het veld verlaten, daar hij vóór den wedstrijd een spier heeft ver rekt. Hij wordt vervangen door ter Haar. Na een minuut of tien krijgt Brakel bij oen der talrijke Leidsche aanvallen den bal toegespeeld, hij lost een zacht schot, dat Houdijk door zijn handen glippen laat O^o). heid, maar de aanvallen worden slecht af gewerkt, zoodat verdere doelpunten uit blijven. Een enkele Goudsche aanval levert ook geen resultaat op, totdat F. Koemans bij een aanval een hard schot lost, dat den gelijkmaker brengt. De Leidsche keeper moet dan herhaalde malen reddend optre den en doet dit naar behooren, maar toch weet dezelfde Goudsche speler nog voor de rust onhoudbaar te scoren en zoo aan D.O.N.K. de leiding te geven. Na do rust ligt heel spoedig no. 3 in het net, eveneens door Koemans. Leiden heeft dan langen tijd zeer veel pech en ook worden eenige prachtkansen hopeloos gemist. De goede schoten, die door de Leide naars worden gelost, leveren Houdijk geen moeilijkheden op. De geel-zwarten zijn intusschen met man en macht gaan verdedigen en de goheole Leidsche achterhoede is mee naar voren getrokken. Dan gaat opeens Janmaat er vandoor en scoort het vierde doelpunt. Keuning maakt er tenslotte nog 42 van, waarmee het einde kómt. Op de leiding van scheidsrechter Tille- mans was wel iets aan te merken. Ongeluk bij het voetballen. Bij den wedstrijd V.I.V.de Zwaluwen, te Amsterdam gespeeld, brak de speler Bos van de Zwaluwen een kwartier na het be gin een scheenbeen. Hij werd, na ter plaat se door een speler van V.I.G., medisch student, verbonden te zijn, naar het 0. L. Vr- Gasthuis vervoerd. DIOG. HAARL. BOND. De uitslagen. Eerste kusse C Wassenaar: BI. Zwart IS.J.G. I 47 Sassenheim: Teijl. IGr. Floris I. D ;rde klasse E. Oegslgecst: O.V.V. I—V.V-L. 1—7 Leiden: Leiden IIS.J.G II terr. afgek. Derde klasse G. Sassenheim: Teijl. Ill—S J.G. III 1—3 Blauw Zwart IS.J.C. 4—7. De wedstrijd Blauw Zwart IIGr. Wil lem IV vond geen doorgang, daar het ter rein geen twee wedstrijden kon verdragen. Daardoor was het mogelijk, dat bovenge noemde wedstrijd op het goed, doch zwaar te bespelen veld van Blauw Zwart te Was senaar gespeeld werd. Te 2 uur stellen beide elftallen zich op, S.J.C. met invallers. Als BI. Zwart den bal aan het rollen heeft gebracht, ontwikkelt zich al dadelijk een vlug spel, het blijft echter bdj eenige wederzijdscho doel ver kenningen. De rechtsback van S.J.C. staat in deze periode raar te schutteren en maait eenige malen «over den bal heen, doch keeper Holst weet steeds tijdig on heilen te voorkomen. Het ldeinc BI. Zwart- veld is voor beide partijen echter een han dicap, want een behoorlijk open spel kan niet ontplooid worden. Dit neemt echter niet weg, dat beide ploegen er allee op zetten. Vurig, ja soms al te vurig wordt er gespeeld, waartegen de scheidsrechter moot optreden. Ale een kwartier gespoeld is, begint de doelpnntenregen. Blauw Zwart noemt eerst de leiding, en als het vijf minuten voor rust is zijn er B doelpun ten gemaakt, waarvan de grootste helft door S.J.O., zoodat zaj met 32 de leiding heeft. Dan weer een Blauw-Zwart-aanval, waarbij een der Blauw Zwartere unfair wordt genomen in het beruchte gebied. Penalty 1 Doch d© Blauw Zwart-speler kan zich niet beheerschen, waardoor een inci dent onstaat, met als gevolg, dat beiden buiten do lijnen worden gewezen. Do pe nalty wordt door den SJ.C.-keeper gehou den. Na nog eenig heen en weer getrap wordt deze eerste emotievolle speelhelft afgesloten. Na do rust weer veel wederzijdsche aan vallen met de noodigo corners, welke niets opleveren. Er wordt nu veel boter ge speeld, waarbij S.J.G. eenigszins in do meerderheid is. Dit weet zij nog in 4 doel punten uit te drukken, terwijl Blauw Zwart er slechts twee kon tegenover stel len. Toen dan ook het einde daar was, trad S.J.C. als overwinnaar uit het strijdperk met een 74 zege. De zwaar bevochten zegen was verdiend. Een groot aantal toe schouwers woonde dezen wedstrijd bij, waarvan de laatste helft aJs de beste kan beschouwd worden, want aan spannende momenten heeft het niet ontbroken. O.V.V. I—V.V.L. I 1—7. Te ongeveer 2 uur vangt deze wedstrijd aan onder leiding van scheidsrechter An- gevaaro. O.V.V. speelt met 10 man. V.V.L. is volledig. Na aftrap volgt er eenig heen en weer spel, maar als V.V.L. den bal te pakken heeft, onderneemt de voorhoede een aanval en heeft succes (0l). O.V.V. is niet ontmoedigd en gaat direct op het V.V.L.-doel af, waar op eenigszins fortuin lijke wijze gelijk gemaakt wordt (l1). Nu komt V.V.L. weor opzetten en spoedig is het 12. Als er is afgetrapt neemt V.V.L. den bal over en weet er dan 13 van te maken. Nu volgt er een periode van inzin king, maar even voor rust weet V.V.L. er nog 14 van te maken. Na do rust is het 't zelfde spel met V.V. L. in dc meerderheid, dat alzoo niet veel moeite had om or 17 van te maken. KORFBAL De uitslagen. Wostelijke le klasse N. Amsterdam: D.T.V.Koog Zaand. 23 Amsterdam: SwiftD.V.D. 24 Hilversum: ExcelsiorD.E.V. 50 Westelijke lo klasse Z. Den Haag: H.K.V.—Velox 2—2 Leiden: Vitesse (L.)Het Zuiden 46 Den Haag: H.S.V.—D.K.G. 3—0 Dordrecht: Dee losFluks 70 Oostelijke le klasse A. Arnhem: E.K.G.A.Z.K.G. 11 Nijmegen: Noviomagum—Bo Quick 62 Westelijke 2e klasse E. Leiden: fluks 11—'EYfltnd^ 34 Vitesse't Zuiden 46. Voor de pauze is Vitesse in de mindei- heid. iu de eerste vijftien minuten heeft het Zuiden reeds een voorsprong van twee punten behaald door Dorsman, waardoor Vitesse wat ontmoedigd schijnt. Wisselen brengt ook al geen verbetering voor dc leidenaars, terwijl de gasten hun voor sprong verhoogen door Van Eek. Dan ech ter schijnen de Blauw-Witten net ecu iieetje te bar te vinden en binnen korten tijd maakt Mej. Ensink het eerste tegen- punt: 13. Doch er schijnt zoo iets als doelkoorts te heerschen, want pas is de bal uitgegooid of Beverdain maakt, tici vierde punt voor dc gasten. Eenigen tijd later brengt dezelfde speler den stand of) 15. Met de beginopstelling komt geluk kig wat verandering in het spel, hetgecu voor de Leidenaars tevens verbetering be- teekent. Bezuyen en zijn partner hebhqp in den beginne pech. Maar als eenigen lijd later Besuyen een verre kans waagt, mist hij niet en verkleint den achterstand op fraaie wijze. Aan den anderen kant weet echter Dorsman voor de pauze ook nog maals den korf te vinden, zoodat rust in gaat met 26. Na de thee is Vitesse beter op dreef. Hadden de Leidsche spelers voor de pau ze zich zóó geweerd, de uitslag zou an ders geweest zijn. Terwijl het Vitesse-spel beter wordt, zakt het spel van de gasten in. Pas is begonnen of de heer Schors moet wegens knieblessuur het veld verlu ien. Vitesse laat uitvallen en komt zoo doende met één heer en twee dames in den aanval le staan. Tech weet Keizer spoe dig 3—6 te maken, om na eenigen tijd den achterstand nogmaals met een schouüci- schot te verkleinen (46). Dan wordt het spel vuriger, 't Zuiden heeft voor Schois een invaller in 't veld gebracht. Ziende, dat do voorsprong zoo verkleind is, leeft het spel der gasten weer op. Maar do Vitesse-verdediging is op haar post. Jam mer, dat nu dc Leidsche aanval faalt Uytcnbrock heeft zijn dag niet en Van Ginkel heeft ook al geen geluk; enkele goed gerichte schoten komen uit den mand terug. Zonder wijziging in den stand komt dan het einde. DeetosFluks 70. Hoewel de uitslag een zeer eenzijdigen wedstrijd doet vermoeden, is zulks toch niet het geval geweest. In het veld heeft Deetos meestentijds een overwicht, maar niet meer dan een klein overwicht gehad. Het groote verschil zat echter in liet aanvallen. Daarbij liep Deetos nagenoeg alles. Fluks bijna niets mee. Waar juist dit over den uitslag he slist, mag daaruit do groote nederlaag ver klaard wórden- Fluks wist zich niet aan het deels zeer modderige, deels zeer harde terrein aan te passen. Zoo bood Fluks in de eerste helft niet al te veel tegenstand en de Leidenaars mochten nog van geluk spreken, dat Dee tos in do eerste helft niet meer dan drie doelpunten maakten, zoodat bij do rust Fluks een 30 achterstand had. In do tweede helft pakten de bezoekers wat beter aan. Hun aanval gaf zich echter te spoedig gewonnen, zoodat v. <L Graaff aan de thuisclub een vierde doelpunt kon bezorgen. Een ^tijdlang ging het spel toen gelijk op, maar ook nu bleek de Dordtsche aanval aanmerkelijk gevaarlijker dan de Leidsche Kort na elkaar maakten de Dordtcnaren het vijfde en het zesde doel punt (60; 60). De wedstrijd verslapte toen, vooral ook toen het Fluks niet go- lukte de eer te redden. Kort voor het einde maakte mej. Voordenberg nog een doel punt (70) en daarna liet de heer Van Driel de twaalftallen inrukken. LAWNTENNIS De overdekte baan te 's Gravenhage geopend. Zaterdagmiddag had in tegenwoordig heid van vele tennis-au tori teilen do offi- cieele opening plaats van het tennispark Marlot. Voor de opening sprak één der comitér leden. Mr. H. A. Toen, een welkomstwoord en wees er op dat bii den houw van dit werk, het vorige gebouw te Scheveningen voor oogen heeft gestaan en wat daar ont brak heeft men in de nieuwe inrichting aangebracht. Daarna sprak de heer Mr. Rijkers als vertegenwoordiger van den Haagschen burgemeester. Namens den N. L. T. B. hul digde de heer Broose van Groenou bet ini tiatief van hen, waarvan dit schitterend gebouw de slotsom is. Daarna had een exhibition heeren-auh- belspel palats tusschen TimmerBryan en Diemer KoolKoopman, die in het voor deel van eerstgenoemd dubbel eindigde. De uitslag is 46, 64, 75. 61. Over de inrichting en speciaal de ver lichting het volgende. Het gebouw bevat twee hanen vervaardigd uit inlaid, dat dit groote voordeel heeft, dat noch te hard stuiten, noch verkeerd effect het gevolg kan zijn. Men bereikt met dit procédé ongeveer hetzelfde resultaat als met do buitenbanen. Do verlichting waarvoor kosten noch moeite gespaard zijn, is bijna het toppunt van het volmaakte. De lampen, 36 op elke baan, zijn geheel verblindingsvrij. terwijl de banen ieder met 21000 kaars licht be straald worden. Tot op 8 a 10 M hoogte heeft men geheel gelijkmatig licht op iedere M2- en do verlichting te Kopenhagen, die tot dusverre als de beste gold, staat ongeveer 60 pet. bij deze ten achter. Een speciaal armatuur is samengesteld, waar door met verschillende reflectoren een ge lijkmatig diffuus licht uitstraalt, zoodat men den bal kan volgen tot den nok van het gebouw. De stroomverlichting bedraagt 21 K W., terwijl de grondverlichling 95 lux is. Bij storing blijft toch nog altijd een ze ker gedeelte branden, zoodat men onge stoord den wedstrijd kan vervolgen. Ook de kleedkamers zijn goed ingericht, naast een douche voor koud en warm water, treft men een centrale verwarming aan. Het ge bouw is verder hoog opgetrokken, wat wel iswaar hoogo onkosten mot zich bracht, maar waartegen het voordeel staat, dat men bij het spelen, niet door knatsiWw 0i- derd wordl. groote voordeel van deze tot ui uu pw.vawi uitgevoerdo inrichting kunnen bemerken. Einde December of begin Januari heeft een internationale ontmoelig plaats tegen Dc- emarken, terwijl men in de maand Februari een groot nationaal tournement denkt le houden. SCHERMEN. Het tweede klasse kampioenschap. Gisteren had in do Schermzaal Giando- menici to Amsterdam do kampioenswed strijd der 2e klasse competitie degen en sabel van den Koninkl. Nederl. Amateur Schermbond plaats. De navolgende afdceling.skampioonen op degen schermden één wedstrijd tegeri el kander om twee treffers: Afdeeling G. Schcrmclub „La Spada", Amsterdam. Afdeeling D. Schermver. „Utrecht II", Utrocht Afdeeling E- Haarlemscho Schermclub, Haarlem. Afdeeling F. Leidsche Schermclub „A. E.W.", Leiden. Het eindresultaat was, dat het degen- kampioenschap behaald is door de Scherm- vercen. „Utrecht II" met 3 gewonnen wed strijden en 30 gewonnen partijen De volgende hoeren kwamen voor deze ploeg uit: M. J. Gerritsen, J. Desta, H- Reede, v. Doldoren en W. van Hunnik Tweede werd: Schermclub „La Spada"; derde: Leidsche Schermclub: ,.A. E. W."; vierde Haarl. Schermclub In den namiddag hadden de sabelont- moetingen plaats- Er word geschermd over 5 treffers tusschen de afdeelingskampioc- nen: Afdeeling C. Amsterdamsche Scherm club II, Amsterdam. Afdeeling D. Schermver. „Utrecht II", Utrecht. Afdeeling E. Bussumsche Schermver. „Bussum." Afdeeling F. Schermver. „Clubhuis Te Wervo", Den Haag. Het sabolkainpioenschap werd behaald eveneens dooi* Utrecht II, met 3 gewonnen wedstrijden en 35 gewonnen partijen- Floretic vncoi te Offenbach. Hot damestournooi floretschermen te Of fenbach, had, naar de „Tel." meldt, het volgend resultaat: 1- Frl. Mayer (Offenbach). 7 overwin ningen, 2. Frau Sondheim (München), 9 overwinningen 3. Mej. Do Boer (Neder land), 4 overwinningen, 23 ont. treffers; 4. Mevr. AdmiraalMeyerinck (Nederland), 4 overwinningen, 25 ontv. treffers; 5. Frau Hartmann (Offenbach), 3 overwinningen, 23 geïncasseerd© treffers; 6. Frau Oehlkers (Offenbach), 3 overwinningen; 27 ontv. treffers; 7. Frl. Pfusch (Wiesbaden), 3 overwinningen; 8- Frl. Gassel (Leipzig). Voor de slotronde van het sabelschermen op het internationale scherratournooi kwa lificeerden zich de Nederlanders Do Jong en Daniels. Evenals hij het floretschermen i was een „Stichkampf" tusschen Casmir en Marrzi noodzakelijk. It de partij slootte

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5