PIANO'S H. J. BIK - Breestraat 1 HIMBO M.J. firiiiaVAlöEILI^DEN PHOTO ARTIKELEN P. LAROS KQFFIEenTHEE KOOPT UW ST. NBCOLAAS-CADEAUX Onze Collectie Lederwaren leder gepaste organisatie getuigenis geeft van niet het ware nut der organisatie te jegrijpen en zijn eigen belangen daardoor eciiade toebrengt. Besproken werd daarna de organisatie van het St. Nicolaasfeest. De voorzitter deelde mede, dat de heer J. v. d. "Werf zich hereid had verklaard voor de kinderen der leden een tweetal filmvoorstellingen te willen geven. Verder werden de details het feest besproken, aangezien de kas zonder bijzonderen steun niet bij machte is de kosten geheel te dragen, zullen de pro- jagandisten de leden en donateurs bezoe ken om bijdragen te verzamelen, opdat den kinderen een genoegelijk feest kan worden bereid. De heeren Jac van der Weyden en A. de Winter zullen de verschillende win keliers bezoeken voor het ontvangen van versnaperingen, zoodat de viering van het feest vrijwel is verzekerd. Ruim 300 kin deren zullen worden onthaald. Voor nazorg van patiënten van het sana torium „Berg en Bosch" te Nijmegen werd 15 beschikbaar gesteld. Bij de rondvraag werd door enkele leden de meening geuit dat het wenschelijk zou zijn te komen tot een kerkwacht „Eerbied in Gods Huis". Het bestuur vindt de op richting zeer sympathieken zegt, dat ge gadigden voor deze wacht zich bij het be stuur kunnen opgeven en dat daarna de details kunnen worden geregeld, wijze. HILLEGOM. Retraite-Vereeniging. Donderdagavond hield de Retraite-vereeniging „St. Paulus" voor Jongelieden een ledenvergadering in een der bovenzalen van Flora. De belang stelling was groot. De plaatsen voor de Kerstretraiten werden geheel bezet; voor die van 25 Januari zijn nog enkele plaatsen beschikbaar, doch het bestuur vertrouwt, dat ook deze voltallig zal wor den. Het bezoek aan het Seminarie Ha ge veld is buiten de schuld van het bestuur en evenzeer buiten schuld van Prof. Lau^ niet doorgegaan, zooddt de groote va- cantie der seminaristen er in den a.s. zo mer voor zal worden benut. Pastoor van Leeuwen, G.-A. der ver- eeniging, spoorde ten slotte op krachtige wijze allen aan, mede te werken, opdat dc retraiten voltallig zijn. Waar Hillegom een groote plaats is met 2 parochies kan zulks gemakkelijk, als ieder propagan dist is in zijn naaste omgeving. Het groo te nut der afzondering, vooral ook ter ver dieping van het geestelijk leven, is hoogst heilzaam voor jongelieden. Hierna slui ting. Duivensport. De Hillegomscke Post duivenvereniging „De Zwaluw" houdt öp 3 en 4 December een clubtentoonste.lling in de zaal van den heer Hoogeboom aan de Hoofdstraat. Hill. Harmoniekapel. Donderdag avond gaf de Hillegomsche Harmoniekapel haar eerste concert in dit seizoen in Flora, onder leiding van den heer J. D. Schouten, directeur der kapel te Haarlem. De be langstelling vatn muziekliefhebbers was groot, terwijl een smaakvolle versiering was aangebracht. Het programma was met zorg samengesteld en vele nummers, waaronder bekroonde, werden ten gehoore gebracht. Na de uitvoering bleef men nog eenigen tijd genoeglijk te zamen. Coöp. „Onderling Belang". In de groo te zaal van Flora hield de Hill. Coöp. Ver- bruiksvereeniging „Onderling Bëlang". U. A. haar 19e Jaarvergadering. De opkomst was zeer groot. Aan het goed erzorgde jaarverslag van den secr. ontleenen wij het belangrijkste: het ledental steeg met 42 en bedroeg op 1 September 1927 (het begin van het nieuwe boekjaar) 732, ter wijl sindsdien weder 18 als lid toetraden. Het blijkt, dat de winkel uitstekend ge werkt heeft en de omzet aanmerkelijk is gestegen. De activiteit van het personeel en de uitbreiding dor cliëntèle is daarvan de oorzaak. De afd. Manufacturen heeft met een on houdbaar tekort aan ruimte te kampen, zoodat straks het bestuur met ingrijpen de voorstellen zal komen om aan den nood toestand een eind te maken. Het bestuur slaagde er in, voor f3000 het pand naast de bakkerij in de Hoogewerfstraat aan te koopen, dat reeds productief gemaakt is. Van het Begeeringserediet kon f 2000 wor den afgelost. Het personeel telde op 31 Augustus 20 leden. Per 1 September was een bedrag beschikbaar van f 24.000 voor uit to be talen dividend na zeer mooie afschrijvin gen, daar kan O. B. met het volste ver trouwen de toekomst tegemoet gaan. Uit het finantieel verslag putten we het volgende: Het overschot bedraagt f34.794.47 tegen f26.390.20 in het vorig boekjaar, een vermeerdering düj| van f 8404.27. De Winkelomzet klom tot f 220.795.93 een stijging bij vorig jaar van f 27.881.76.Aan de hand van deze cijfers wordt de verwachting uitgesproken, dat we het nu ingetreden boekjaar het kwart millioen zullen overschrijden. Hierop volgde vaststelling van het di vidend. Dit werd bepaald op 10 pet. voor de afd. Bakkerij en 5 pet. op den Winkel. Dit bestuursvoorstel werd goedgekeurd en medegedeeld, dat de uitkeering zal plaats hebben op Woensdag 30 dezer van 24 uur voor vrouwen cn kinderen en van 46 uur voor de anderen. Hiernnr kwam in bespreking oprichting van een Pensioensïonds voor het perso neel en een Ondersteuningsfonds. Het be stuur zette een en ander uiteen en vroeg f 1700 voor aanvulling van het reeds be staande Ondersteuningsfonds tot f 3000 en f 2000 voor grondslag van het op te rich ten Pensioensfonds. Na korte bespreking werden beide verzoeken ingewilligd. Vervolgens kwam een zeer belangrijk punt ter behandeling. Het bestuur vroeg n.l. machtiging, tot het aangaan eener geldleening, groot f26.500. Doel hiervan is, een gebouw aan de Hoofdstraat voor f 29.000 aan te koopen, dat bizonder ge schikt is om de afdeeling manufacturen onder te brengen. Na bespreking verklaarde er zich de groote meerderheid vóór aankoop. Het be treft het pand bewoond door en in eigen dom toebehoorend aan mevrouw Hagen doorn. Na rondvraag volgde sluiting. LEIDSCHENDAM. St. Willibrordusfeesten. Dinsdag 2.2 en Woensdag 23 November werden de door den R. K. Volksbond georgi»n'seerde jaarlijksche St. Willibrordusfeesten ge vierd in het Patronaatsgebouw; heide avonden was de groote zaal propvol. In zijn openingswoord deelde de Voorz. mede dat die leden, die maandelijks het trouwst de vergaderingen bezoeken op. de feest avonden een plaats vooraan in de zaal krijgen. Hierna wordt onder leiding der Har monie door allen staande het Strijdlied gezongen. De Geestelijk Adviseur, 1. |j. Nijman, voerde daarop het woord om o. m. mede te deelen, dat hij dezen winter een Jeugd- cursus zal geven voor de jongens der Volksbondleden; hij roept de medewerking der ouders in om toch allen hun jongens te sturen. De Harmonie „St. Cecilia" bracht daar na eenige mooie nummers ten gehoore, terwijl zij verder gedurende deze avonden door werkelijk keurige muzieknumers een aangename afwisseling bracht. BLIJVENDE HAARGOLVING zonder electriciteit voor f20. Vraagt inlichtingen 14409 „Het Kappershuis", Ooezastraat 37, Telefoon 1986 Do Tooneelvoreeniging „St. Genesius" bracht voor het voetlicht het tooneelspel in 3 bedrijven „De Overkant", een inderdaad prachtig stuk, dat hij allen zeer in den smaak viel en vol aandacht werd gevolgd. Het stuk werd door de spelers op keurige wijze gespeeld. Vooral de hoofdrollen wa ren in goede handen en werden op de juiste wijze vertolkt. Telkens hadden de spelers een verdiend applaus in ontvangst te nemen. Door de leden der Gymnastiekvereeni- ging „S. S. S.'\ onderafd. van het St. Aloysius-patronaat werden vrije orde-oefe ningen, stokoefeningen uitgevoerd, terwijl vele toeren aan rekstok en op het paard werden gedaan en bovendien eenige keu rige standen. Deze oefeningen werden op correcte wijze uitgevoerd en vol spanning en aandacht werden door allen de ver schillende verrichtingen en toeren gevolgd. De gymnasten hadden een verdiend ap plaus in ontvangst te nemen. Het was door een en ander vrij laat ge worden, het was pl.m. 12 uur, toen de Voorz. met een woord van dank aan allen, d"e hadden medegewerkt deze avonden sloot. Vermeld zij nog, dat de gehouden collecte voor den afbouw der St. Bavo, beide avonden te samen heeft opgebracht 28.731. Groene Kruis. Woensdag 23 en Don derdag 24 November werden in hotel „De Zwaan'' feestavonden gehouden ten bate van het „Groene Kruis" te Vcur-Leid- schendam. De humorist Luciën uit den Haag heeft de aanwezigen kostelijk ver maakt. Door enkele dames wei-den liederen en aria's gezongen, waarvoor telkens har telijk geapplaudiseerd werd. Een voor dracht van een heer en twee dames had aller aandacht, terwijl er smakelijk ge lachen werd om de komische figuren, die er in werden uitgebeeld. Mej. Lunenburg en de heer Verhagen zorgden door hun goed pianomuziek voor een gezellige en aangename afwisseling. Gedurende de pauze had er nog een verloting plaats van fraaie prijzen, terwijl meerdere cadeaux „op z'n Amerikaansch" werden verkocht, waarbij het echt vroolijk toeging en de cadeaux, taarten enz hooge prijzen opbrachten. Het waren een paar echt gezellige avonden. STOMPWIJK. IJsclub. Gisteren hield de IJsclub „Nut en Vermaak'' in het café „Het Blcsse paard" de groote jaarvergadering. Na opening door den voorz., den heer Huisman, en de gebruikelijke agendapun ten, werd overgegaan tot bestuursverkie zing. Dit had heel wat in. Na stemmen en nog eens stemmen werden de heeren M Waayer. Th. Vogelaar en A. Waayer her kozen. Het werkplan werd aan het bestuur overgelaten. Na "de rondvraag kwam het prijsjassen, waarbij de volgende heeren ue prijzen mochten behalen: le prijs P. Wijs man en A. v. Vliet; 2e pr. A. Waayer en S. Onderwater; 3e pr. C. Wijsman en P. Wens'yeen: troostprijzen Cor v. d. Zijden en Joh de Groot, 2e pr. Joh. Hoeks an Gor v. d. Bosch; 3e pr. Joh. v. Santen Az. en-Joh. de Heij. De Voorz. reikt met eon toepasselijk woord de prijzen uit. Hierna sluiting. UITHOORN. GEMEENTERAAD. Oneenigheid mei den geniecnle- opzichier. De onbillijkheid dar electriciteitstarieven. N iet-ge- inde huren bij de gemeente-wo ningen. De raad dezer gemeente vergaderde Woensdagmiddag te 2 uur. Voorzitter: Burgemeester D. F. Pont. Allen aanwezig. I De vergadering wordt geopend met ge bed. De notulen worden daarna goedge keurd. Vervolgens wordt een adres door den Voorz. voorgelezen van den gemeente-op zichter, waarin hij zijn fout bekent maar ook tevens aantoont, hoe die fout ontstaau is. Evenwel zegt hij schuld te hebben en zegt toe, dat zulk een feit nooit weer zal voorkomen. B. en W. hebben dit adres niet behan deld omdat dit adres pas 10 min. vóór de vergadering is ingekomen. De Burgemees ter zegt evenwel, dat B. en-W. geen ander standpunt hebben ingenomen. De beer Gampbuynder huldigt het standpunt van B. en W. De heer Essenius zegt evenwel, dat hij den gemeente-opzich ter een lesje heeft willen geven. Nu wilde hij de zaak van den anderen kant bekijken en verzachtende omstandigheden in aan merking wil nemen. De heer Blom is van hetzelfde gevoelen. De heer Camphuynder zegt, dat zoo'n adres den Raad niet moet overhalen. Vol gens zijn meening zal de houding van den Raad dezelfde moeten blijven. Omdat de beer Bosman gezegd heeft, dat B. en W. zulk een houding den vorigen keer van den Raad hebben uitgelokt, valt wethouder Verwoerd hem aan, en zegt, dat het geval voor B en W. zeer moeilijk is. Wethouder Nederland zegt, dat hij ge steld werd voor twee vragen n.l. plicht en toegeven. Alhoewel het voor hem een on aangename zaak is, moet de wethouder tegenover de gemeente zijn plicht doen. Met 74 stemmen wordt de houding van B. en W. nogmaals onderstreept. Vervolgens komt aan de orde de jaarlijk sche uitkeering aan de Bijz. scholen. Ge middeld bedrag der uitkeering volgens art. 101 der Lager Onderwij wet is 15.92. B. en W. komen met een voorstel om een gedeelte van de Dorpstraat gelegen voor het pand van de firma van Bunnin- gen in aansluiting met een gedeelte, dut verbeterd moet worden door genoemde firma, te verbeteren. Volgens de begrooting van den gemeente-opzichter zou dit een kosten bedragen van 1500. Na eenige besprekingen wordt het plan van B. en W. ingetrokken en zal een kleine verbetering worden aangebracht, waarvoor geen gelden behoeven aange vraagd te worden. Daarna wordt de begrooting van bet ge meentelijk electriciteitsbedrijf 1928 be handeld. Eenige algemeene beschouwingen wor den gehouden en ingeleid door den heer Camphuynder, die zijn vonnis velt over de huidige tarieven en het vastrecht. De Voorz. merkt op, dat hij geen voor stander is van de tarieven dezer gemeente. Hij vindt het vastrechtstelsel niet billijk. Weth. Verwoerd verdedigt het vastrecht stelsel dezer gemeente. Een goede regeling te troffen is en blijft moeilijk. De heer Camphuynder komt tevens neer op do post salaris personeel lijnwerkers. Waarom hebben beide functionarissen verschillend salaris, alhoewel zo dezelfde werkzaamheden moeten verrichten; dc een verdient 1620; dc ander 1520. Do Voorz. zegt verschil in dienstjaren De heer Camphuynder wilde behande ling in geheime zitting, wat niet werd on dersteund. Spr. bepleit dan, dat iemands werkpraestatie behoorlijk beloond moet worden. De heer v. d. S. is technischer on derlegd dan de heer B. De Voorz. onderstreept de woorden van den heer Camphuynder, wat betreft de ca paciteiten van don heer v. d. S. Weth. Vervoerd bestrijdt een en audcr. Hij zegt, dat iemands praestaties ook niet over 't hoofd gezien mogen worden. Hierna heeft do heer Camphuynder hot volgende voorstel: periodieke verhoogingen vanaf 1 Jan. 1928 in te stellen ad 50 tot een max. van 1720. Dit voorstel wordt door den heer v. Diepen onderstreept. Het voorstel wordt met 92 stommen vcrwor* pen. De begrooting wordt daarna met alg. st. aangenomen. Vervolgens behandeling begrooting wo ningbedrijf. Deze begrooting sluit met een nadeelig saldo van 2273.11. De lieer Camphuynder maakt de opmer king dat er een groote post ad 450 op voorkomt van „niet ge'nde huren". Hij zegt, dat er een regeling getroffen dient ie worden, dat de huren worden betaald. Weth. Verwoerd, voorzitter van de Commissie van 't woningbedrijf, erkent, dat er een schadepost van 450 op dö begrooting staat, maar hij zou het bar- baarsch vinden, en de wet laat het niet toe, personen, die door ziekte niet in staat zijn huur te betalen, uit hun huis te zetten. Na eenige bespreking wordt de begroo ting met alg. st. aangenomen. Do vergadering wordt daarop verdaagd tot Donderdagmiddag 2 uur. WOUBRUGGE. Mcedercursus. Door het bestuur der afdeeling „Het Groene Kruis'' alhier, is weder een moeder cursus georganiseerd, welke gehouden zal worden van 20 Fe bruari tot en met 2 Maart. Kaasmakerij. Het bestuur der afd. kaasproducten besloot zoo spoedig mogelijk alhier een demonstratie te doen houden door den zuivel-consulent, om de nieuw ontdekte kaasbereidingsmethodo te loonen, waardoor kaasgebrek kan worden bestro den. Tevens werd besloten in 1928 weder met Hoogmade een kaasdag te organisec- ren, doch alleen voor de leden, daar ando ren, zooals tot heden, wel de lusten, maar niet de lasten hiel non dragen. VRAGENBUS Vraag: Hoe kan men vlekken uit licht grijze schoenen krijgen? Antwoord: Het middel dat gebruikt moet worden om vlekken te verwijderen is afhankelijk van de soort vlek en de grond stof, waarop de vlek zich bevindt. U schreef hier niets van en in dit geval is geen bepaald middel op te geven Probeert u het echter eens voorzichtig met vlekken water. Vraag: Hoe verwijdert men olievlek ken uit een wol mousseline japon? Antwoord: Tracht u de vlek te ver wijderen door grauw papier hierop te leg gen en met een warm strijkijzer er over heen te strijken. De olie drengl door eu het papier moet u daarom telkens verleg gen, zoodat weer opnieuw de olie in het papier kan dringen. Wascht u, wanneer de stof waschbaar is de vlek met lauw zeepsop (b.v. Lux) uit, daarna spoelen en droog strijken. Is de stof niet waschbaar, behandelt u dan do vlek na met tctra of trechloor-acetyleen, wat bij den drogist verkrijgbaar is. Vraag: Hoe verwijdert men ijzerroest vlekken uit een grijs wollen manie.? Antwoord: Om ijzerroest uit eon wollen gekleurde stof te verwijderen kunt u citroensap gebruiken. Vraag: Hoe kan ik een lichte bclgo vilthoed schoon maken? Antwoord: Vermeng zemelen en te- tra (bij den drogist verkrijgbaar) tot een niet te dun papje en wrijf dit mei een lapje plaatselijk op de hoed totdat de ze melen weer droog zijn. Zorg vooral dat u niet een te groote hoeveelheid van het papje tegelijk klaar maakt, omdat tctra zeer vluchtig is en er dus le veel noodig zou zijn. Eenige gebruikte, doch in prima staat ver- keerende Piano's billijk af te geven o.a.: WEBER, zwartf 375.— ANTOINE NIESf480.— ZEITER WINKELMAN... f 550.— MET VOLLE GARANTIE 11716 Betalingsvoorwaarden zóó als II die gaarne wenscht De SI Haas-Elalsgeis gereed Ruim voorzien van Banketletters en Hammen Chocolade en Suikerwerken Geleefd aanbevelend: J- th. versteeg tulianasiraat 44), 894 Alphen a/d Rijn (l-van der drift) oude rijn 76 Telefoon 227. 11518 Uod- en Zinkwerker. Aanleg van Gas- en Water- ronng. Lei- Houtcement- en «ijient-Hastix. Dakbedekking ™e' veeljarige garantie. RUIME KEUZE: Fluweel, Vilt en Kameelharen Kraagpantoffels, Vilt en Kameelharen Gesplaarzen, Kameelharen hakkebandjes, in alle maten en diverse kleuren Zeer geschikt voor ST. NiCOLAAS-CflükEAUX Beleefd aanbevelend, JAC. VAN VLIET wan Mandersloostraat 54, ALPIEN a.d. RIJN. I Onze SI. Nicolaas-Elalane i Ruim voorzien van Banket, Chocolade en Suikerwerken Beleefd tot een bezoek uitnoodigend J. H. LUDLAGE, Hooftstraat 21, Alphen aan den Kijn De grootste keuze in: 1ItJi Actetasschen, Borste.hangers, Courantenhangers, Doozen post, Etuis ge vuld, Figuurzaagwerk, Glas-artikelen, Houtsnijwerk, Inktstellen, Jeugd- platen, Kapdoozen, Leesboeken, Manicures, Naaidoozen, Olieverven, Portefeuilles, Ouartetspelcn, Rookstellen, Schabionen en verf, Toilet- doozen, Uitkn.pplaten, Vulpenhouders, Winteravondspelen, Export speel kaarten, IJzersterke schooltassclien, Zang- en muziekboeken. Pff" JJSF* Vergelijk steeds onze prijzen! "^1 Speciaal Adres voor Van Mandersloostraat 48 ALPHEN a.d. RUN I Sf. üico!aaS"üagl@aëjj£ Muziekinstrumenten ontvingen wij wederom in groote verscheidenheid. Mandolines, Violen, Guitaren, EE Harmonica's, Cither's, Fluiten en ivlondorgeis. EË VERZUIM VOORAL NIET ONZE ETALAGES TE BEZIEN. EE In MEUBELEN, vooral Luse Meubeltjes, is onze E EE sorteering buitengewoon groot. ALLEEN PRIMA WAAR - LAGE PRIJZEN. 1 A. J. MARKX Stoffeeriierij 1 Hoofdstraat 167 ALPESEN a.d. RIJ.'J is de beste! bij:. F. JONKERGOUW - Horlogemaker Goudsmid Opticien T.O.G. 7 Brugstraat 7 - Alphen aan den Rijn GROOTSTE KEUZE - - LAAGSTE PRIJZEN Zie ook onze speciale afdeeling van 1ste kwaliteit OPTIEK Scherp concurreerende prijzen - 't Nieuwste op alle gebied 11693 BELEEFD AANBEVELEND voor de a.s. Si. ETJïcoBaas ut,05 is evenals vorige jaren prachtig en goedkoop Wij etaleeren tusschen onze LEDERWAREN, als DAMESTASSCHEN, PORTEFEUILLES enz., ook verscheidene andere mooie artikelen zeer geschikt voor GESCHENKEN Bij aankoop voor een waarde van f3. geven wij een schilderstukje CADEAU. ZIET OtJZE B£QO£ ETALAGES Aanbevelend, Pa J. COUVEE ALFHEM a/d. RIJD Julianastraat 59 ï^aarheen? Onze keuze in Lederwaren, Onze Sorteering Koper en NikkeO, Ons gegarandeerd Alpacca, Solar- Silver*, Staal werk; Kortom, onze éénige Collectie CADEAU-ARTIKELEN wijst U den weg. hots N.V. Sat. Hanóel v.ó. J. J. POllMóNH, Hoonsltaai

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 13