INGEZONDEN EDEDEEUG PUROL INGEZONDEN EDEDEELING^ De heer Noeet stelt voor de 8 X pet. pensioenskorting, welke geheven wordt van verschillende ambtenaren en werklie den terug te brengen tot 5 pet. Dit voor stel in stemming gebracht wordt verwor pen met 8 tegen 1 stem. Het voorstel van B. en W. wordt met deze wijziging, dat voor diploma's geen toelagen worden toegekend z. h. st. aan genomen. Bij den post belooning der veldwach ter vraagt de heer Noest wat door de veldwachters gepresteerd wordt. De voorz. zegt, dat men in Boskoop niet te veel noch te weinig politie heeft. De taak van do politie is een negatieve. Hoofdzakelijk het bewaren van rust en veiligheid. Toch worden gemiddeld per jaar nog ©en 250 processen-verbaal opge maakt. Voorts zijn de veldwachters belast met ophalen van schoolgeld en het ver richten van bode-diensten. Er is voor dc beide veldwachters alzoo nog zeer behoor lijk werk. Bij den post Kosten van de Burger wacht zegt de heer Loef het voorstel van den "heer Boekraad om de subsidie voor de burgerwacht te brengen op f 100.te zullen ondersteunen. De heer Noest wijst er op, dat er steeds revolutie geweest is. Volgens sommigen Katholieken bestaat de Burgerwacht voor hen hoofdzakelijk tor bescherming van de Kerk. Voor spr. is het nog niet zoo zeker van wolke zijde wol revolutie te wachten is. Enkel van communistische zijde is nog een open vraag. Het voorstel van den heer Boekraad wordt in stemming gebracht en verworpen met 7 tegen 6 stemmen. De heer Boekraad verwijt den heer Mes man woordbreuk, omdat deze nog geen half uur te voren verzekerd had voor te zullen stemmen en nu tegen stemt. Bij den post Kosten ter voorkoming en bestrijding van epidemische ziekten, be spreekt de heer Noest het instellen van het instituut van den schoolarts. In ver band hiermede dient spr. een motie in aan den Ministerraad. De motie wordt niet on dersteund en komt alzoo niet in behande ling. Bij den post Kosten van den Keurings dienst, vraagt do heer Van der Wolf of het niet mogelijk is te publiceeren bij wien vleesch of deelen van vee zij i afgekeurd. Dc voorz. antwoordt dat de keuring be treft vleesch of vee, waarbij van opzette lijk bedrag geen sprake kan zijn. Het zou dus ongemotiveerd zijn om een publica tie van de afkeuringen te doen. De heer Loef dringt aan om plannen onder het oog te zien voor den bouw van een badhuis, waar gelegenheid zal bestaan tot het nemen van warme en koude baden. De voorz. zegt dit in B. en W. t.rz.t. ter kp-.Tike te brengen. Bij den post onderhoud van wegen en voetpaden ontstaat een langdurig debat over de vraag of do rij boomen, welke thans midden in de Julianastraat geplant staan, in hot trottoir zal worden gepoot, terwijl aan de andere zijde een nieuwe rij boomen, eveneens in het trottoir zal wor den geplant. B. en W. stellen dit voor. Het ondervindt nogal bestrijding, vooral met het oog op het leggen van buizen voor gas- en waterleiding, terwijl do bestaande rij nu juist .nuttig wordt geoordeeld voor het houden van rechts. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. verworpen met 8 tegen 10 stemmen. Do bestaande toe stand aan de Julianastraat blijft alzoo gehandhaafd. Bij den post verlichting en vei-warming van schoollokalen vraagt de heer Groo- tendorst of de centraio verwarming in de O. L. School niet gestookt kan worden met gas, inplaats van met cokes. De voorz. zegt, dat dit enkel een besparing zal ge ven, indien er geen concierge is. Bij den post Keur- en slaehtloonen vraagt de heer Houdijk of er geen voor- deelig verschil zit in do ontvangsten en uitgaven voor den Vlceschkeuringsdienst. De voorz. stemt dit toe, doch berekent, dat een verlaging der tarieven geen voor deel voor de verbruikers mede kan bren gen. Bij den post: Uitkeerin^ van liet Elec- triciteitsbodrijf wegens winst, bepleit de heer Loef verlaging van de electriciteits- tarioven met ingang van 1 Januari 1928. Ook de hoer Noest gevoelt veel voor dit voorstel. De heer Brand dringt eveneens op verlaging der tarieven aan. De voorz. merkt op, dat B. en W. en de vorige sprekers niet ver van elkaar af •taan. Het Ooilege wil echter definitieve cijfers weten, om dan, nadat do cijfers over 1027 bekend zullen zijn, al dan niet met voorstellen tot verlaging der tarieven te komen, terwijl de vorige sprekers nu al een beslissing willen nemen, zonder dat de juiste cijfers bekend zijn. De heor Loef zegt, dat de Oommissie voor het nazien der begrooting de voorstel len van B. en W. dan gaarne af zullen wachten. In elk geval kan zij blij zijn, de kwestie der tarieven aan het rollen te heb ben gebracht. Bij den post Uitkeering van het Gasbe- drijf, wijst de heer Noest er op, dat het gasbedrijf weinig nadeel ondervindt van het electriciteitsbodrijf. Er werd toen de kwestie van do electrificatie dezer Ge meente aan do ordo kwam, gewezen op de groote kans, dat anders uitbreiding der gasfabriek zou plaats moeten vinden. Komt de gasfabriek nu echter ook niet op haar maximum-capaciteit. Wachten er geen «roote uitgaven, in verband met de uit breiding van het gasbuizennet. Hij stelt deze vragen, omdat daar vanaf zal hangen of hij met voorstellen tot gasprijsverlaging Aal komen. De voorz. zegt, dat het gasverbruik nu •tabiel is. Wat het gasbuizennet betreft, inderdaad heeft do directeur juist dezer dagen medegedoeld, dat wellicht binnen fcfzienbaron tijd nieuwe buizen in de Zuid kade zullen moeten worden gelegd, omdat Ide bestaande leiding te nauw is^ Hoe dit lal gaan, weet spr. nog niet. Dit hangt Van de voorstellen van den directeur af. De vraag is, of de vernieuwing uit de re- §ervo kan worden bestroden of dat er voor geleend zal moeten worden. Indertijd leek het spr. het juiste om eerst te komen tot electrificatie voordat tot uitbreiding der gasfabriek werd beslo ten. Blijkt later, dat vergrooting der gas fabriek toch noodzakelijk wordt, dan zul len B. en W. niet aarzelen de noodige voorstellen te doen. Na nog eenige discussie zegt de heer Noest geen voorstellen totgasprijsverlaging te doen. Bij de behandeling der bedrijfsbegroo- tingen vraagt de heerBoekraad, of het niet gewenscht is, de fa. Wilson te Rot terdam uit te sluiten van leveranties aan de bedrijven, omdat dezo firma verschil lende directeuren in andere gemeenten in de verleiding heeft gebracht door het aan bieden van commissies. De heer Noest betreurt het dat de leve ranciers zoo dikwijls do directeuren in verleiding brengen. Het is begrijpelijk, dat de directeuren op den duur zwichten voor de verleiding. Spr. meent echter, al betreurt hij het ook voor de arbeiders, die op straat komon to staan, dat dergelijke firma's van de leveranties behooren te worden uitgesloten. Voorts vraagt spr. of er op het kantoor van de bedrijven voldoende administratief personeel is. Wethouder Van Gelderen zegt, dat wan neer blijken mocht, dat er geen voldoen de administratief personeel is, van B. en W. voorzeker vooretellen zullen zijn. te wachten, om hierin te voorzien. De bedrijvon-begrootingen worden ver volgens zonder hoofdelijke stemming aan genomen, benevens die gemeente-begroo ting. Eveneens wordt goedgekeurd de begroo ting van het Burgerlijk Armbestuur over 1928. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt aan het Burgerlijk Armbestuur een aanvullend subsidie verleend voor den dienst 1927. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorz. de vergadering. winierlianden-wintervoeten schrale lippen-ruwe huid verzacht en geneest STADSNIEUWS GEMEENTEBEGROOTING 1928. t De behandeling in de afdeelingen. Naar aanleiding van het in de afdeelin gen onder „Algemecne Beschouwingen" opgemerkte zeggen B. en W. o.m.: Vereenvoudiging in de Gemeente diensten. „Hoewel de bestaande organisatie en werkwijze van de verschillende diénsten over het geheel genomen tot geene klachten aanleiding geven, hebben wij het niettemin wenschelijk geacht, door het accountantsbureau Kreukniet een deskundig onderzoek te doen instellen, ten einde na te gaan of verbetering, resp. vereenvoudiging van den dienst ter bevordering van een spoedige afhan deling van zaken, mogelijk is." De Commissie van Fabricage. „Mocht een voorstel worden inge diend, aldus B. en W., om het aantal le den van dc Commissie van Fabricage en van de Commissie voor het Grondbe drijf met twee leden uit te breiden, dan zullen wij daarover natuurlijk gaarne ons gevoelen medcdeelen. Een dergelijk voorstel zullen wij echter, gelijk vanzelf spreekt, uitsluitend onder oogen zien uit een oogpunt van gemeentebelang, niet uit een oogpunt van partijbelang." De verkiezingen. In de afdeelingen werd ook een en an der gezegd over de gemeenteraadsverkie zing. In dit verband werd er aan herinnerd dat No. 1 op de Chr. Historische lijst geen zitting kon nemen als raadslid; men acht te het niet voegzaam op deze wijze bij de kiezers verwachtingen op te wekken, die niet verwezenlijkt konden worden. De juistheid van deze voorstelling van zaken werd echter door andere leden met nadruk ontkend. Men meende, dat niets het recht gaf te veronderstellen, dat de onmogelijkheid voor bedoelden persoon om als raadslid zitting te nemen reeds bekend zou zijn bij de vaststelling van de candi- datenlijsten. De wethouders. Zooals haast vanzelf spreekt-, is or in do Afdeelingen ook gesproken over de wet houdersverkiezing. De eisch der S. D. A. P. om twee zetels te hebben werd verdedigd en bestreden. De verdeeling der functies in het Colle ge werd door een der leden niet juist ge acht; de Wethouder van Onderwijs had met de portefeuille van Financiën moeten worden belast en deze met de portefeuille van Onderwijs. Dit lid sprak zijn misnoegen uit over de wijzo waarop de vorige Wethouder van Onderwijs uit hot College is „weggewerkt", tegen welke uitdrukking andere loden éch ter opkwamen, onjdat hierdoor een on juiste voorstelling van zaken wordt ge wekt. B. en W. gaan op deze beschouwingen niet uitvoerig in. Do verdeeling van do werkzaamheden onder de leden van ons College, aldus B. en W., is een aangelegenheid, die tot de competentie van iBurgemeester en Wet houders behoort en waarover deze zelf het beste kunnen oordeelen. Het lid, dat de erdeeling niet juist acht, zouden wij wil len aanraden het resultaat van de plaats gehad hebbende verdeeling eens af te wachten. De financiën der gemeente. Hieromtrent zijn uitvoerige beschouwin gen gehouden in de Afdeelingen, die bij de mondelinge behandeling wel weer "ne zullen worden herhaald. B. en W., hierop antwoordend, conclu- deeren: „Wanneer wij tenslotte onze beschou wingen betreffende de financiën mogen sa-. ivatten, dan zouden wij willen herha len, dat de toestand niet bepaald ongunstig is, doch dat, in verband ook met de resul taten van de laatste jaren een sober en voorzichtig beheer vereischt wordt. Alleen wanneer nieuwe uitgaven volstrekt onver mijdelijk zijn voor de instandhouding van het bestaande, of voor de verdere ontwik keling van de gemeente, zullen zij mogen worden gedaan. Hiermede verdraagt zich niet een poli tiek, die b.v. bereid zou zijn de talrijke ook dit jaar weder in het verslag te berde ge brachte zaken, welke op zichzelf wellicht wenschelijk, doch volstrekt niet onmisbaar zijn, ter hand te nomen. Zonder te zeer in herhaling te treden van hetgeen boven reeds werd opgemerkt, willen wij nog maals wijzen op de noodzakelijkheid, dat Uwe Vergadering en ons College bij het uittrekken van nieuwe uitgaven voorzich tig te werk gaan. Te meer is zulks gebo den, waar zooals terecht in het verslag en ook in den gelcide-brief gezegd wordt, de gemeente voor de uitvoering van talrijke groote werken staat, die in het belang van de gemeente niet mogen achterwege blij ven." Geen belastingverhooging en geen nieuwe belastingen. Middelen om tot vermeerdering van in komsten te geraken, moeten niet worden gezocht, aldus B. en W., in verhooging van bestaande en zoo min mogelijk in invoe ring van nieuwe belastingen. De belastingen te dezer stede zijn druk kend; zij zijn hooger, dan in menige an dere gemeente en daarom moet doel zijn belastingverlaging; in elk geval moet er voor worden gezorgd, dat de eventueele hoogere rijksuitkeering kan worden aan gewend voor belastingverlaging. Van ons Collego is dan ook niet te ver wachten een voorstel tot wederinvoering van de zakelijke belasting op het bedrijf, noch tot verhooging van het aantal op centen op de vermogensbelasting. De „toonwinkel" op de Hooigracht. Ook hierover is weer gesproken. B. en W. deelden naar aanleiding hiervan het volgende mede: „Bijkans elk jaar bij de behandeling van de gemeentebegrooting maakt do toonwin kel der Lichtfabrieken een onderwerp van bespreking uit, zonder dat voor- on tegen standers elkaar overtuigen, of de tegen standers hun strijd tegen den winkel op geven. Teneinde nu deze jaarlijks terug- keerende strijdvraag zoo mogelijk tot een oplossing te brengen en in elk geval ons College in staat te stellen eens en vooral zijn standpunt in deze te bepalen, is het ons voornemen op nader te bepalen wijze een samenkomst te doen plaats hebben, waarin alle belanghebbende partijen de zaak veelzijdig kunnen uiteenzetten en be lichten." GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert op Maan dag 28 November 1927, des namiddags te twee uur. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een Directeur der Gemeentewerken. 2o. Benoeming van een lid der Plaatse lijke Schoolcommissie. 3o. Benoeming van een lid van het Col lege van Vrouwen-Kraammoeders. 4o. Voorstel inzake de bestemming en aanduiding van do nieuwe school aan de Driftstraat tot opleidingsschool voor jongens en meisjes. 2o. Voorstel tot overplaatsing: a. van het hoofd der school Paul Kru- gerstrat B naar de opleidingsschool voor U. L. O. aan den Maresingel A; b. van het hoofd der school Medusa straat B naar de opleidingsschool voor U. L. 0. aan de Driftslraat. 60. Voorstel tot overplaatsing van Mej. J. J. de Bruin van de school Haverstraat A naar de opleidingsschool voor Gymna sium en Hoogere Burgerschool. 7o. Praeadvies op het verzoek van Moj. G. Korsse, om eervol ontslag als lid van het Burgerlijk Armbestuur. 80. Praeadvies op het verzoek van Prof. Mi*. A. J. Blok, om eervol ontslag als Be- gent van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. 9o. Voorstel om Burgemeester en Wet houders te machtigen de Stadsgehoorzaal tegen verminderd tarief af te staan aan de Leidsche Pluimvee-Vereeniging. lOo. Praeadvies op het verzoek van de Leidsche Duinwater-Maatschappij, om vergunning tot het uitbreiden van hare werkplaatsen en haar magazijn aan de Haverzaklaan No. 13a. llo. Voorstel om te besluiten tot het in dienen van bezwaren tegen een aanslag in de Forensenbelasting in eene andere ge meente. 12o. Voorstel: a. tot het verleenen van medewerking aan het bestuur van de Verceniging voor Christelijk Onderwijs, tot aanschaffing van leermiddelen voor de le klasse der school voor U. L. 0. aan het Noordeinde No. 40; b. tot beschikbaarstelling van do voor de aanschaffing der sub a bedoelde leer middelen benoodigde gelden. 13o. Praeadvies op het verzoek van de Buurtcommissie „Centrumbelang", inzake den aanleg van een tegeltrottoir op het ge deelte van den Nieuwen Rijn, gelegen tus- ecben Burgsteeg en Vischbrug. 14o. Voorstel om Burgemeester en Wet houders te machtigen het noodige te ver richten ter verkrijging door middel van onteigening: a. van het perceel Sectie I No. 2306, ten behoeve van den bouw van een gymnas tieklokaal voor de bijzondere scholen aan de Hooglandscbe Kerkgracht No. 20a; b. van de perceelen Sectie I Nos. 2206 en 122, ten behoeve van de uitbreiding van de Kaasmarkt. 15o. Voortzetting van de behandeling van het voorstel: a. in zake het verkenen van een voor schot aan de Woningbouwvereniging „de Goede Woning" ten behoeve van de vol tooiing van haar gebouw aan de Gas- straat, oorspronkelijk bestemd voor bad huis en van een bijdrage in het exploitatie tekort van dat gebouw; b. in zake het huren van het sub a be doeld gebouw, ten einde daarin het tijde lijk Gemeentelijk Waschbureau te ves tigen; c. tot vaststelling van den desbetreffen- den begrotingsstaat. Benoemingen. In do vacature, ontstaan in de Plaatse lijke Schoolcommissie door het bedanken als lid van den heer T. 8. Goslinga., doet de genoemde commissie de navolgende aanbeveling: 1. A. B. Mulder; 2. R. Yn- tema. Tengevolge van het aan mej. E. Sage- kuele verleend eervol ontslag ia op 1 No vember j.l. aan de Opleidingsschool voor Gymnasium en H. B. School eeno vacature ontstaan, waarin naar de meening van B. en W. door overplaatsing kan worden voorzien. Na overleg met den Inspecteur van het lager onderwijs in deze inspectie zijn B. en W. van meening, dat daarvoor in aan merking komt mej. J. J. de Bruin, onder wijzeres aan de o. 1. school aan do Haver straat A. B. en W. geven den Raad mitsdien in overweging, met ingang van een nader door hen te bepalen dag, naar de Oplei dingsschool voor Gymnasium en H. B. School over te plaatsen mej. J. J. de Bruin onderwijzeres aan de o. 1. school aan de Haverstraat A. Door het aan den heer P. O. Schreu- der verleend eervol ontslag moet worden voorzien in de vacature van hoofd dér opleidingsschool voor u.l.o. aan den Mare singel A. Verder moot nog een hoofd wor den benoemd voor de nieuwe school aan de Driftstraat. Naar de meening van B. en W. kan in beide vacatures door overplaatsing van reeds in dienst van onze gemeente zijnde hoofden worden voorzien. B. en W. geven den Raad mitsdien in overweging, met ingang van een nader door hen te bepalen dag, a. deri. beer A. Uittenbroek, thans hoofd der o. 1. school aan de Paul Krugerstraat B, te stellen aan het hoofd der opleidings school voor u.l.o. aan den Maresingel A; b. den heer M. J. Krop, thans hoofd der o. 1. school aan de Medusastraat B, te stellen aan het hoofd der nieuwe oplei dingsschool voor u.l.o. aan de Driftstraat. Tentoonstelling Leidsche Pluimvee- vereeniging. Het bestuur van de Leidsche Pluimvee- vereeniging verzoekt om evenals vorige jaren de beschikking, te mogen hebben, hetzij kosteloos, hetzij tegen betaling van een verminderd tarief, over de verschil lende lokalen der Stads-Gehoorzaal, ten behoeve van de door de verceniging in de maand Januari a.s. te houden Pluimvee tentoonstelling. Redenen om de Gehoorzaal kosteloos af te staan zijn er ook ditmaal niet aldus B. en W., en wij geven Uwe Vergadering daarom, op grond van de U bekende mo tieven, in overweging on9 College te mach tigen de verschillende localiteiten van de Stads-Gehoorzaal aan de Leidsche Pluim- vee-vereeniging, ten behoeve van de door haar in de maand Januari 1928 te houden tentoonstelling, gedurende een 6-tal dagen af te staan, tegen betaling van een bedrag van f 125. Voorstel tot onteigening. In de raadsvergadering van 14 Maart dezes jaars werd besloten medewerking te verleenen aan het bestuur van do vereeni- ging tot oprichting en instandhouding van scholen voor lager en meer uitgebreid la ger onderwijs op Gereformeerden grond slag- alhiei, voor de uitbreiding van zijn schoolgebouw aan de Hooglandscbe Kerk- giacht no, 20a. De vereeniging verzocht een gedeelte te mogen koopen van het terrein van het voor malig Invaliedenhuis, teneinde daar op een gymnastieklokaal te bouwen voor hare scholen voor gewoon lager onderwijs en voor uitgebreid lager onderwijs, beide gelegen aan de Hooglandsche Kerkgracht no. 20a. Het onderwijs in de lichamelijke oefening aan beide scholen toch wordt ge geven in het op 20 minuten afstands gele gen gymnastieklokaal van de school aan de Lusthoflaan. Subsidiair verzocht het bestuur B. en W. om een of ander gebouw op het merktter- rein een verdieping hooger op te trekken en een op die verdieping te maken lokaal aan de vereeniging in gebruik af te staan. Noch op het een, noch op het ander ver zoek van de vereeniging kunnen B. en W. ingaan. Optrekken van een gebouw kon al even min plaats hebben, omdat een hoog ge bouw op het marktterrein zou misstaan en er bovendien een groot verschil bestaat tusschen de afmetingen van de beneden en van do bovenlokalen, zoodat een be hoorlijke oplosing vrijwel ondoenlijk scheen. De vereeniging moest derhalve naar an der terrein omzien. Bij zijn schrijven van 9 Juli j.l. deelde het bestuur B. en W. mede dat het moende een geschikte gelegenheid gevonden te hebben op een terrein gToot pl.m. 120 M2. onmiddellijk grenzende aan de school. Op dat terrein zou dan alleen een gymnastiek lokaal behoeven te worden gebouwd zon der kleedgelegenheid, W. O.'s enz., aan gezien deze in de aangrenzende gang vol- doende aanwezig zijn. De eigenaar van het bedoelde terrein, de heer H. J. Labrec, eisehte echter een «ara Put/ CVZTl fóp'J'mtud, Vraagt Uwen bakkei 6981 zoo hooge koopsom, dat aan aankoop niet te denken valt-. Wil de vereeniging derhalve in het be zit komen van een eigen gymnastieklokaal en B. en W. achten het verlangen daar toe allerminst overdreven dan is er slechts één weg, n.l. die van onteigening. Aangezien de vereeniging B. en W. te vens verzocht had om, bij aldien zij in het bezit van bovenbedoeld terrein rr bt ge raken, van de gemeente te mogen kooper een strookje grond van het Kaasmarkt- terrein, groot pl.m. 1bij 8 M., zul! - ter verkrijging van een meer vierkant ge bouw, verzochten B. en W. de Commissie voor den Markt- en Havendienst, hun l< willen mededeelen of zij tegen zoodanigei afstand bezwaar had. Zij verzochten haai tevens hun haar gevoelen kenbar- te ma ken omtrent de bij hun College gerezei vraag, of het niet wenschelijk is, in ver band met een e.v. uitbreiding var het Kaasmarktterrein men denke b.v. aaf de oprichting van een weggelegenheid ook de onteigening te vragen van twee aan de Koppenhinksteeg gelegen en aaL het marktterrein grenzende pakhuisjc^ mede eigendom van den heer Labree. De Commissie deelde B. en W. daarop mede, dat zij tegen den afstand van be doeld stukje grond geen bezwaar had en dat zij zich geheel kon vereenigen met eene onteigening van de beide pakhuisjes ten behoeve van de e.v. uitbreiding van het Kaasmarktterrein. Op het voor den bouw van een gymnas tieklokaal benoodigd terrein staan eenige gebouwtjes en andere opstallen, bestemd als bergplaats van kuipen en vaten; een klein gedeelte is onbebouwd. De gevraag de koopsom bedraagt f 15000. Yoor de eventueele uitbreiding van de Kaasmerkt bestemde pakhuisjes bedragen de gevraagde koopsommen vesp. f 4000.— en f 6000. Daar de verlangde koopsommen ver uit gaan boven de geschatte waarde zullen B. en W. den Raad wel niet behoeven te zeggen, dat aan aankoop door de gemeen te niet té denken valt. B. en W. geven den Raad in overweging hen te machtigen het noodige te verrichten ter verkrijging door middel van onteige ning: a. van het perceel kad. bekend gemeente Leiden, Sectie I. No. 2306, ten behoeve van den bouw van een gymnastieklokaal voor de beide bijzondere scholen aan de Hooglandsche Kerkgracht 20a; b. van de perceelen kad. bekend gemeen te Leiden, Sectie I Nis. 2206 en 122, ten behoeve van 'de uitbreiding van de Kaas markt. Mocht deze onteigening tot stand ko men, dan zullen B. en W. aan den Raad een voorstel doen toekomen tot verkoop aan de genoemde Schoolvereeniging van het perceel Sectio I No. 2306 en van liet hierboven bedoeld strookje grond van het Marktterrein. Ontslagen. B. en W. geven den Raad in overwe ging aan Mej. C. Korsse, op haar verzoek, eervol ontslag te verleenen als lid van liet Burgerlijk Armbestuur, onder dankzeg* ging voor de goede diensten door haar in die betrekking bewezen. B. en W. geven den Raad in overwe ging aan den heer Prof. Mr. A. J. Blok, op diens verzoek, eervol ontslag te verlee nen als Regent van het Gereformeerd Min ne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwen* huis, onder dankbetuiging voor de goed? diensten aan die instelling bewezen. Ter voorziening in de vacature, ont staan door het bedanken van mevr. C. J- W. WisseVerburgt, doet bet College van Vrouwen-Kraammoeders te Leiden de vol- gendo voordracht: 1. Mevr. M. A. Kok van Bladeren; 2. Mevr. A. W. Blanken-van de Laar. De Leidsche Duinwater Maatschappij. De Leidsche Duinwater Maatschappij verzoekt den Raad haar vergunning te verleenen tot het vergrooten van haar pciv ceel Haverzaklaan 13a alhier. Bedoelde vergrooting, welke door de gestadige uit breiding van het bedrijf noodzakelijk ia geworden, voorziet in een uitbreiding van de werkplaatsruimte op de verdieping, ter wijl voorts het achterste gedeelte van den aanbouw nog drie verdiepingen hooger zal worden opgetrokken ten behoeve van de plaatsing van een hoogreservoir voor heb verkrijgen van een constante druk bij het controleeren van watermeters. B. en W. stellen den Raad voor, dc ge vraagde vergunning te verleenen. Geen trottoir gedeelte Nieuwe Rijn. De Buurtcommissie „Centrumbelang heeft den Raad verzocht, te besluiten in aansluiting aan het nieuwe tegeltrottoif op den Nieuwen Rijn vanaf de Heeren* gracht tot de Burgsteeg, een tegeltrottoir te maken vanaf de Burgsteeg tot aan de Vischbrug. Dit verzoek werd om bericht en raad in handen van B. en W. gesteld. Gelijk Uwe Vergadering bekend is, al dus B. en W., wordt met den aanleg van tegeltrottoirs geregelde voortgang S6- maakt en zijn ook op de ontwerp-begroo* ting voor 1928 daartoe gelden uitgetrok* ken. Het gedeelte van den Nieuwen R'JQ tusschen de Burgsteeg en de Vischbnjl? behoort echter naar onze meening tot dl'

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4