INGEZONDEN MEDEDEELING VITANOVA Levertraan paar hel i plicht' Do 1 Ion Spr. ril'e dors at r wilden aandringen bij de Rijkswa terstaat. dat de straatweg naar Leiden |ocb noodzakelijk verbreeding behoeft, vooral het gedeelte van de Postbrug tot Groene Kerk. Jij de post woonwagenkamp 500 voor pomp. stading enz.) zeide de heer Ver- - dat hij deze post "niet noodig vond, ezien van het kamp geen gebruik irdt gemaakt. De heer v. Zonneveld vond t niet wenscheüjk het bezoek van woon wagens aantrekkelijk te maken. De voorz. neen de, dat, waar de gemeente de ver- t'ng heeft deze menschen te helpen, an deze verplichting behoorlijk moet 'doen. Hel voorstel van den heer Verkley werd renvorpen. Prijsvraag raadhuis 1000. De heer Breda stelde voor de post te benamen: prijsvraag gemeente- en badhuis. De heer gpeelman was er tegen en wilde bet p'an het badhuis niet verbinden aan dat het raadhirs Spr. wi'de reeds een voor den bouw op de begrooting zet- Het raadhuis moet, volgens spr., ein- komend jaar onder dak zijn! )o heer Bisschops meende, dat bet. niet loodig was zoo hard van stapel te loopen Iet is precies hetzelfde op de post Op de tëgrooting komt ja of neen, aangezien kosten van raadhuisbouw toch druk- op de volgende begrooting. jr. begreep niet, waarom de post '20.000, welke vroeger reeds opdo be fooling stond voor een badhuis, niet weer i de begrooting .is verschenen. Weth Bader zou het voorstel-Speelman 'en steunen. Spr. herinnert aan den p van „Rusthoff", het heeft toen bui tengewone moeite gekost toestemming van Staten te krijgen. Wanneer de Raad het leeningsbesiuit tot Raadhuisbouw wdkeurt, kunnen kalm plannen worden emaalct. Wat is er tegen? Het is gcble- dat alle raadsleden thans voorstan- zijn. De leening kan gebruikt worden faimeer de Raad dat noodig acht, waar- men bet bezwaar ontduikt, ondervon- bij de eening voor de waterleiding, men gehaast een leening sluit tegen te ooge rente Men kan nu reeds uitkijken, op goedkoope wijze de Raadhuis-1 ee- te sluiten en de voordeeligste aanbie- :en aan te grijpen. Weth. Warnaar zeide met het gespro- ic van zijn mede-wethouder niet mee kunnen gaan. Een verge'ijking van he- met den aankoop van „Rushtoff" niet op. Het was een hachelijke tijd Ged. Staten achtten het gevaarlijk een kleine gemeente een grondbe- te stichten. Sur betwijfelt sterk, of Staten eenig bezwaar zullen hebben »en raadhuisbouw, waar zij er zelf op ebben aangedrongen. Snr. wil een plan aken in 1928 en met de uitvoering be tonen in 1929. Waarvoor de eensgezind- eid der raadsleden door overhaasting in evaar brengen? Spr. zal tegen het voor van den heer Speelman stemmen. beer Speelman wil ook het besluit emen in eensgezindheid. Maar spreker reest, dat Ged. Staten bezwaar zullen aken. Spr. wilde gaarne zekerheid heb- tn De voorz. zeide, dat met het plaatsen den post op de begrooting deze daar- nog niet is uitgegeven. Ged. Staten gijpen heel goed, dat dit slechts een inkondiging is van een later te verwach- 3i l&eningsbes'uit. De beer Bisschops zeide, dat bij de prijs laag zal blijken of de combinatie raad- idbuis niet mogelijk Spr. ziet niet in, aarom het badhuis-plan moet worden ilgeschake^, wanneer de raadhuisbouw ordt opgenomen. De heer v. d. Geest wd de voorgestelde combinatie vreemd bepleitte nogmaals het oude raadhuis badhuis in te richten. Weth. Warnaar zegt, dat uit de gehou- tn besprekingen en de besluiten tot het itschrijven van een prijsvraag en aan- ttyffing meubilair, blijkt, dat alle leden tonen niet te langen tijd een raadhuis enschen. Spr. zou willen voorstellen de dag van de prijsvraag af te wachten dan de bouw niet op den langen baan schuiven, maar, wanneer een voordee- financieele aanbieding zich voordoet, op in te gaan. Dan kan een supple- tire-begrooting tot raadhuisbouw worden agediend. Dit voorstel werd met alg. st. aange ven. Na een bespreking der opcenten perso de belasting (waarvoor de heer Schra- progressieve beffing wenschte) welke geen resultaat leidde, ging de raad te 30 uur in geheime zitting. «Amicitia". Deze plaatselijke tooneel- iwmiging, ons allen bekend, behaalde te |iilen op een concours den hoogsten prijs 'en 2den); de eerste werd niet toegekend. 1 eereprijs (zilveren lauwerkrans), een 'ka prijs voor de beste rolkennis. een Wa prijs voor den besten speler van het heele concours (M. Bruijnen als Sam looker)een extra prijs voor ide beste tepraak (M. Bruijnen), een extra prijs w den besten speler op één na (Jac. v. Wiel als Bob). Dit bovenstaand blijkt dat „Amicitia" k kan presteeren, wat zij ook altijd voor doet. Aanstaanden Donderdag zal bij ■tegenheid van de muziekuitvoering ook vicitia" spelen. Wij wensclien „Amicitia" met haar ijve- 5en regisseur nog veel succes. LISSE. K. Vrouwenbond. Gister- en eer- 'Ijfravond hield de R. K. Vrouwenbond feestvergadering. De zaal was goed De Pastoor reende de bijeenkomst. zeide idat onder de kundige leiding 111 Mej. Xruijdenberg de Hillegomsche JDg- en Tooneelvereeniging „St. Cecilia" avonden op zal voeren „Jeanne ^c", Historisch drama in drie bedrij- 5,1 met een voorspel. Spr. vroeg aller at- ^ie voor de jeugdige speelsters en 'ischte voorts allen een genoegelijken •ond. Sterna traden de tooneelisten voor het j plicht om het voorspel te spelen. Wij to'en de geschiedenis van de Maagd van ™ans overbekend doch willen toch een jrt overzicht van het spel geven. bet voorspel ziet men Jeanne het •tloit aan hare moeder en zuster bekend maken dat zij zich met hart en ziel aan haren Hemelschen Bruidegom wil geven Bij het vernemen echter dat de stad Or leans door de oorlogstroebelen gevaar loopt in de handen van den vijand te vallen, zien we St. Michael aan Jeanne verschij nen, die haar voorspeld dat zij de stad zal redden door aan het hoofd van een leger, met goedvinden des Koning-s, ten strijde te trekken onder de banier, welke St. Michael haar schenkt. Een prachttoo- neeltje was dit. In vervoering zich wij Jeanne zich aan den wil Gods onderwerpen, waarmee het voorspel is geëindigd. Dit voorspel speelde zich af in den tuin van het huis van Jeanne. Het 1ste bedrijf, dat nu volgde speelde in de zaal der Koningin aan het Hof te Chi- non. In dit bedrijf zien wij de maagd bij de Koningin om deze te sraeeken tot haar heer en gemaal te worden toegelaten om deze te kunnen overtuigen, dat door hare hulp, krachtens den wil van God, Orleans zal worden gered en Frankrijk daardoor van de Engelsche overheersching zal wor den verlost. In dit bedrijf kwam ook gooi uit dat slechte vriendschap tot slechte da den lijdt. Dit bleek uit de gesprekken tus- schen Gravin Hariot en Gravin Durant. Deze laatste bleek geheel in Hariots strik ken verward en mocht haar gerust haar hoozen geest noemen. Het tweede bedrijf speelde zich af in de tent van Koningin Isabella voor Orleans. Ook deze Koningin liet zich in a] hare valschheid zien doch alras bleek dat God de zijnen niet verlaat en Zich het kleine kiest om groote dingen te doen. Immers deze Koningin moest de vlucht nemen en triumfeerend kwam Jeanne den tent bin nen Ook hier bleek haar edelmoedigheid; de valsche Gravin Hariot gaf zij gelegen heid tot vluchten, haar den goeden raad meegevende zich, nu het nog tijd is, met God te verzoenen. Op harteoerende wijze dankte zij God in wiens hand zij het werk tuig mocht zijn om Frankrijk van zijn erf vijand te verlossen. Het derde en laatste bedrijf speelde zich af in den kerker te Rouaan. waar Jeanne gevangen zat. Zeer schoon was dit bedrijf vooral de overgave van de Maagd aan Gods H. Wil, hoewel zij de tijding, dat zij den vuurdood zou sterven, met ontzetting ontving. Doch berustende in Gods H. Wil nam zij manmoedig op de brandstapel plaats om rVlns de kroon der martelaren te verwerven. Een sTot-apotlieose was een waardig slot op dit mooie drama. Dat het spel uitstekend in de smaak viel, bewees het spontane applaus dat na elk bedrijf losbrak en bij. het, einde bijna stormachtig was. Het was welverdiend. Alhoewel alle speelsters hun best hebben gedaan en werkelijk mooi spel hebben ge leverd (enkele kleinigheden zien we over het hoofd) komt een hijzonder woord van lof toe aan mej, Nellie v. Grieken (Jeanne d'Arc), die deze zware rol op magnifieke wijze ten einde bracht. Eveneens komt een woord van hulde toe aan mej. Kruijden berg voor de uitstekende leiding. Costumes en grime waren uitstekend verzorgd. Het décor had beter in orde kunnen zijn. STOMPWtJK. Geboren: Gliristiaan z. van K. Vis ser en E. C. Haken. -Johannes Quirinus van Q. J. Olsthoorn en A. M. Helderman Arnoldus Laurentius z. van L. G van Santes en S. H. Straathof. Helena d. van J. Jansen en T. Noordam. Geer- truda Maria d van G Th. van der Kraan en W. J. P. vn Rossen Petronella Ge- rardina Maria d. van J G. Haket en M. E. G. v. d. Helm. VEUR. Geboren: Jan Jacobus z van J. Vermeer en J J. Outshoorn. Hendricus Bernardus Petrus z. van J. P. van Rooyen en E. M. van Rhijn. Overleden: Gerardus Knijnenhurg 60 j. echlgen. van A. J. Vcster. Gcmewgjde Berichten ONGELUKKEN. DE SCHIPBREUK VAN DE ..GEORGIA". De bemanning gered. Het Engelsche Ministerie van Handel heeft gisterenavond van Londen uit per motorlorrie een speciaal reddingsappa raat, van vuurpijlen voorzien, gezonden, teneinde de overblijvende bemanning van het gestrande Nederlandsche stoomschip „Georgia" te redden. De reddingsbooten bleken niet in staat het schip te hereiken. Bij hun pogingen zijn zij alle reddingsboeien kwijt geraakt. Nader meld de Londensche correspon dent van de „Tel.": De heldhaftige pogingen, om de beman ning van de „Georgia" te redden zijn ten slotte met succes bekroond. De redding boot van Cromer bracht gisterenavond om 3 uur de vijftien mannen, die zich nog aan boord van het wrak bevonden, te Yarmouth aan land, nadat zij zich 40 uur lang aan de verschansing van het stukgeslagen voor schip hadden moeten vastklemmen om niet door de stortzeeën weggeslagen te worden. De mannen, die in het matrozenhuis zijn ondergebracht, waren volkomen uitgeput- door de koude en de ellende. Veertig uur hebben zij in doodsgevaar verkeerd zonder eten of drinken. Hun uitgeputte toestand liet geen lange verhalen toe, maar uit enkele korte mede- deelingen, die door hen wenden gedaan blijkt, dat de „Georgia" kort nadat het schip door den storm van Zondagnacht op de zandbanken van Hisborough geloopen was, in tweeën brak, waarna het achter schip met 16 leden der bemanning aan boord werd weggeslagen. De reddingboot van Cromer trachtte gisteren herhaaldelijk het wrak te herei ken. doch steeds werd de boot door de hooge zeeëu teruggeslagen^ Den geheelen nacht wenden de reddingspogingen voort gezet door de reddingsbooten van Gromer en Gorleston, doch tevergeefs. Gisterenmiddag werd opnieuw een po ging ondernomen. Een gToote hoeveelheid olie werd in de huurt van het wrak op do golven geworpen; inmiddels was ook een fïeen glimlach, is blijder en geluk- tiger dan die eener jonge moeder, geen trots is fierder dan vadertrots, als het kleine schepseltje in hun armen rust. Er is geen paal noch perk aan de opofieringen, die ouders zich getroosten om dien kleinen schat te beschermen. En toch, hoevelen bezwijken er niet aan talrijke ziekten, die het delicaat organisme der kleinen verlammen en vernietigen I Ziekten zijn de ver- derflijkste vijanden van het gezin, om die te bestrijden moet men bijtijds maatregelen nemen. Gij kunt zelt de brenger zijn van uw geluk en van dat uwer kinderen. 3679 Een kleine dosis eiken dag ingenomen, zal tal van kleine kinder.n voor het leven behouden. VITANOVA is een nieuwe 1000/0 zuivere levertraan, waaraan op.speciale gebreveteerde wijze de onaangenaame smaak en reuk is onttrokken. VITANOVA Levertraan kan dooreen ieder worden ingenomen, zoowel door ouderen als door kinderen. Verkrijgbaar bij Apothekers en Dro gisten. Imp. AM EYE, Amsterdam. torpedoboot uitgevaren, terwijl een auto uit Londen onderweg was met speciale vuurpijlen en reddinglijnen, die op verzoek van de kustwacht van Yarmouth met groo- ten spoed waren afgezonden. Toen de auto arriveerde, was de redding echter reeds volbracht. De boot van Cromer had de bemanning om ongeveer 4 uur van het wrak kunnen opnemen en do kapitein was do laatste, die verliet wat er no? van liet schip was overgebleven. Do 16 man, die op het losgeslagen achterschip zijn wegge dreven, konden, gelijk gemeld, door het Nederlandsche stoomschip „Trent" aan boord genomen worden. De reddingboot van Gorleston nam hen later over en men verwacht deze geredden laat in den avond te Yarmouth Twee veerbooten gestrand. Passagiers brengen den nacht op zee door. Het s.s. „Jhr. v. d. "Wijck" van den veer dienst EnkhuizenStavoren, dat Maan dagavond te Enkhuizen moest aankomen is ten gevolge van den lagen waterstand op de" Ruggen, een plaat tusschen Enkhuizen en Stavoren gestrand. Gisternacht om 12 uur is een der stoomponten met materiaal naar zee gegaan om te trachten het schip vlot te brengen of de passagiers over te remen. Het s.s. „Bosman", dat om kwart voor zeven van hier vertrok, geraakte even eens vast, doch wist later op eigen kracht vlot te komen en met 1/4 uur vertraging te Stavoren binnen te loopen. Nader wordt medegedeeld, dat de „v. d Wijck" gisterenmorgen werd vlot ge bracht. en om 9 uur op eigen kracht is hinnengeloopen. De passagiers hebben den geheelen nacht op zee doorgebracht. Met een gereed gehouden extra-trein zijn zij naar Amsterdam vervoerd. Ongerustheid over een schip. De „Caledonia" over t ij d. Uit Londen wordt gemeld, dat het Ned. s.S. „Caledonia" van de firma Wm. H. Müller Go. te Rotterdam. Zaterdag 19 November jl. van Rottendam naar Middles- hro vertrokken, gisterenavond de bestem ming nog niet had bereikt. In verband met het feit. dat gedurende do laatste dagen op de Engelsche kust zeer slecht weder heerscht, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de gezagvoerder vei ligheidshalve volle zee heeft gehouden. Intusschen heeft men aan alle schepen op de Noordzee gevraagd of men iets van de „Caledonia" heeft gezien en zoo niet of men dan naar bedoeld schip wil uitkijken. Uit hun isolement verlost. De sleepboot „Volharding" van de firma Doeksen te Terschelling, is aan het Noord zeestrand op Ameland geland en heeft daar twintig passagiers opgenomen. Te vens zijn de poststukken, welke reeds van Donderdag af niet meer van Ameland ver der vervoerd konden worden, via Harlin- gen met de sleepboot naar het vasteland verzonden. De postboot „Waddenzee" zit nog steeds vast op 't wad. De wadden zitten vol drijf- ijs. Veiligheidshalve is de turfschipper Zwart van Zwartsluis, die op do reede te Hollum ten anker ligt, met vrouw en kin deren van boord gegaan. Aanvaring tusschen twee schepen. Gisteren zijn de tankhoot Gh. F. II van de Chemische fabrieken te Pernis en de vrachtboot Eensgezindheid II van de firma v. d. Scliuyt tc Rotterdam in de Zuid- Willemsvaart. ter hoogte van Heeswijk met elkaar in aanvaring gekomen. De Ch. F. II welke was geladen met 100 ton zwa velzuur is dwars in het vaarwater gezon ken. Het scheepvaartverkeer is daardoor geheel gestremd. De berging van de Ch. F II is opgedragen aan de naamlooze ven nootschap De Wit's bergings- en transport bedrijf te Rotterdam. STRENGE VORST EN IJSVERMAAK. Scheepvaart gestremd. In de binnenwateren van Friesland be vindt zich veel ijs. Alle stoombootdiensten zijn gestaakt. Ook in zee wordt reeds veel ijs aange troffen. Ten gevolge van den lagen waterstand zaten gisteravond zeven schepen in de nabijheid van de haven te Lemmer aan don grond, namelijk vier stoom-en drie motorschepen. In de provincie Groningen is alle scheep vaart gestremd, terwijl lang niet alle sui kerbieten zijn gerooid en voor verschillen de aardappelmeelfabrieken nog aardappe len onderweg zijn. De ijsbanen worden he den geopend. Op de ijsbaan te Haren werd gisteren reeds schaatsengereden. Te Heerenveen heeft het tien graden gevroren. Do stoombootdienst op Sneek is gestaakt., terwijl de zeilvaart geheel stil ligt. De Schoterlandsche Oompagniesvaart is gestremd en de Dokkumer Eo is niet dan met groote moeite te bevaren. In de meren ligt zeer veel ijs, zoodat de booten niet durven vertrekken. In de Ee is giste ren de „Koophandel" van Dokkum in het grondijs blijven steken. De spoordienst LeeuwardenStavoren is zooal niet ont wricht, dan toch zeer onregelmatig. Gis teravond arriveerde de trein van 20.55 uur eerst om 23.15, terwijl een andere trein bijna oen uur te laat was. De Friesche wadden zijn op sommige plaatsen geheel met drijfijs bedekt. Komt er geen strenge winter? Enkele grondwerkers en oude landar beiders te Rijssen hebben als hun meening te kennen gegeven, dat er dezen winter stellig geen strenge vorst zal optreden. De meikevers en verdere insecten bovin- den zich n.l. slechts 7 c.M. onder de opper vlakte, terwijl het vorige jaar, toen we vroég winter hadden, deze insecten zich, vóór de vorst lcwam, mcor dan 38 c.M. on der den bodem verstopt hadden. „Tel." IJzel en gladheid. Men meldt uit Enkhuizen aan de „Msb.": Tengevolge van den zwaren ijzel, zijn zoowel te Enkhuizen, als te Bovenka rspel, Andijk en Wcrvershoof meerdere telefoon palen onderstboven gewaaid. Ook eenige palen van het electrische net moesten het opgeven, tengevolge waarTan Andijk den geheelen avond in donker heeft gezeten. Wervorshoof is telefonisch niet te berei ken. Do autobusdienst EnkhuizenVenhui zenHoorn is buiten werking gesteld, daar de bussen zich op de dijken niet meer voort kunnen bewegen. Door de streek heeft do dienst nog met groote vertraging plaats. De sneltrein, welke gisterenavond te circa half zeven te Hoorn moest aankomen was aanmerkelijk over tijd, zoodat de beursmenschen voor de richting Medem- blik de verbinding misten. Aangezien er ook geen autobus meer liep, on particulie ren den tocht niet aandurfden, waren ze genoodzaakt te Hoorn te overnachten. Een slachtoffer. De heer P., bakker te Hillogeraberg, is Maandagochtend bij het verlaten van zijn woning door de gladheid gevallen en gisteren aan de gevolgen daarvan overle den, Een reddingsverhaal. Maandagavond is in de Schiehaven te Rotterdam uit Newcastle aangekomen het Engelsche s.s. „Teessider", dat in de Noordzee de bemanning heeft opgepikt van de driemastsschoener „Gauntlet", die met een lading Chineesche klei van Lancaster naar Gharlestown (Cornwall) onderweg was. Aan boord van de „Teessider" hebben wij een onderhoud gehad met kapitein M. W. Hall, die zoo vriendelijk was ons uit voerig over de redding in te lichten, aldus lezen we in het „Hbld." In den nacht van Zaterdag op Zondag, het was een zeer zware zee, bemerkten we een klein licht in de duisternis. Al gauw bleken we te doen te hebben met een schip in nood. Zes en een half uur zijn we cm het schip blijven varen en tegen dat het daglicht kwam hebben we een boot uitge zet. We dorsten evenwel geen mensch in de boot zetten, omdat we dan groote kans liepen van onze eigen bemanning men schen te verliezen. Daarom lieten wij de boot leeg te water met een lange lijn vast aan het se1 ip. We zijn toen opgestoomd met de sloep achter ons aan en zoodra de sloep ter hoogte van den schoener kwam, heb ik de machine stop gezet, wachtend tot de wind de beide schepen naar elkaar toe zou drijven. Tot negen maal toe is dit mislukt, maar den tienden keer kon de stuurman van den schoener in de sloep springen. De stuur man W. Lawless was trouwens de eenige, die zich nog bewegen kon. Do andere drie, kapt. J. H. Greet en de matrozen S. Moo dy en A. J. Evans, waren te uitgeput. Bo vendien hadden zo bij het afsteken van vuurpijlen, die nat waren geworden, ernsti ge brandwonden aan hun handen en armen gekregen. De .stuurman heeft do sloep vastgemaakt met een lijn, die er nog in lag, aan den eenigen mast die nog stond. Daarna heeft hij zijn kameraden in de sloep getakeld. Telkens als door het hellen van don schoener de mast over de sloep heen stak, 'liet hij een man in de boot. Zoodra hij allen binnen had, heeft hij de sloep naar ons schip getrokken; wij heb ben hen met behulp van een takel binnen boord gekregen. Nauwelijks hadden wij hen aan boord of de sloep werd tegen ons schip te pletter geslagen. Om halftien dos morgens hadden wij hen aan boord. Het is nu met de eerste sloep de beste gelukt, maar als deze legen den schoener te pletter geslagen was, hadden wij het nog met de twee anderen, die wij aan boord haddon, geprobeerd. Het had evenwel niet heel lang meer mo gen duren, want van de schoener lag het dek al gelijk met het water. De mannen aan boord van den schoener, die 38 uur achter elkaar het schip met pompen hadden getracht boven te houden, leefden voor wij kwamen in do vaste over tuiging, dat zij naar den kelder zouden gaan, want zij hadden reeds twee groote schepen ziei voorbijgaan, die op hun sei nen niet hadden gereageerd. Wij zijn aldus de kapitein door deze redding 29 uur te laat binnengekomen, maar.... er zijn menschenlevens gered. Verscheidene schepen door den storm overvallen. Verschillende stoomschepen welke naar het Noorden bestemd zijn, werden onver wacht door den Oostcrslorm overvallen waardoor de kolenvoorraden uitgeput raakten en de schepen gedwongen werden onderscheidene Nederlandsche havens binnen te loopen tot hel vullen der hun kers. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een verhuiswagen aangereden. Geen persoonlijke ongelukken. De trein die 3.29 uit Soest vertrok met bestemming Utrecht is gistermiddag naar het „U. D." meldt, kort nadat hij het sta tion had verlaten met flinken gang gere den op den grooten verhuiswagen van de firma wed. Haksveld. Het ongeluk gebeur de aan den onbcwaaklen overweg aan den Veldweg te Soest. De twee inzitende bestuurders kwamen met een hevigen schrik vrij. De groote wa gen is echter bij do motorkast geheel ver nield en ligt dwars over de rails, terwijl de locomotief gederailleerd is. Het trein verkeer ondervindt eenige vertraging. Ofschoon er ter plaatso vanaf de helling van den weg voldoende uitzicht is, heeft men waarschijnlijk op dit moment niet op den naderenden trein gerekend. Slachtoffers van het verkeer. Ernstige aut o-b o t s i n g Gisterenmiddag te ongeveer kwart over drie zijn te Rotterdam bij het kruispunt van den afrit van het viaduct van do 2e Rosestraat naar den Westvarkenoordschen weg en dien weg een bode-auto uit Niouw- poort en een luxe auto tegen elkaar op ge reden, omdat de bestuurder van den eersten wagen recht had voor te gaan, doch de chauffeur van den tweeden wagen den bode-auto niet in de gaten had en meende direct den spoorwegovergang te kunnen passeeren. De bode-auto word bestuurd door den 26-jarigen H. B. uit Nicuwpoort, de luxe auto door den 43-jarigcn handelsreiziger H. J. R. uit Assen. In den bode-auto zaten de vader en de moeder van B. als passa giers. Do schok was zoo hevig, dat de bode-auto omviel, waardoor de ca rosscrio vrijwel geheel vernield en de lading zwaar beschadigd word. De drie inzittenden maakten do buiteling mee, doch kwamen er gelukkig allen met lichte schaafwonden af. De luxe-auto werd slechts aan het rechtervoorwiel licht be schadigd. Ernstig motorongeluk. Gistermiddag omstreeks hall vijf heeft te Eindhoven op don Boschdijk nabij het rijkskrankzinnigengesticht een ernstig mo torongeluk plaats gehad. Do hoer Van Kempen, stoelenfabrikant te Oirschot, werd daar in bewusteloozen toestand langs den weg gevonden. Hij bleek een zeer ern stige hoofdwonde te hebben. Na in het krankzinnigengesticht verbonden te zijn, werd hij per ziekenauto naar het zieken huis te Eindhoven overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Vermoedelijk heeft de heer Van Kemp-u een lichte hersen schudding. Er waren geen ooggetuigen bij het ongeval. Een passeerendo automobilist beweerde, dat de heer v. K. nogal hard gereden zou hebben. Mon tast evenwel omtrent de oorzaak van het ongeval in het duister. Gestrande auto's. Door dc regenbuien van Maandag en de daarop gevolgde vorst zijn de wegen in do omgeving van Zwolle voor automobilisten levensgevaarlijk. Ze zijn zoo glad, dat de auto's opzij weglijden en de bochten niet meer te nemen zijn. Verscheidene auto's staan aan den kant van den weg, met meestal lichte beschadigingen. Alleen op het rechte weggedeolte van den straatweg naar Meppol bij de Lichtmis stonden zes auto's die van den weg waren gegleden. Een auto uit Raalte reed bij het passeeren een Ford-auto van een reiziger uit Hol land aan. Het Fordje werl zwaar, de an dere auto licht beschadigd. Bij Vaassen reed een vrachtauto van den dijk; het voorstuk werd geheel vernield, de chauf feur licht gewond. Zwaar beschadigd werd een Pontiac van oen heer uit Rotterdam, die bij Wezcp eerste legen een handwijzer en toen tegen oen hoorn roed. De meeste auto's, die Zwolle nog hebben weten to bereiken, durven niet verder fo gaan, Het aantal gestrande of beschadigde auto's bedraagt ten minste vijf-en-fwintig. Gestikt. Een kind van pl.m. een half jaar te Opende is, terwijl de moeder .even afwe zig was, in de kussens gestikt. Instorting van nienwhouw. Gistermorgen was de 30-jarige metse laar H. K. uit Botterdam bezig met het metselen van een binnenmuur van een in aanbouw zijnd blok panden op den hoek HoutstraatDwarsstraat te Schiedam. Vermoedelijk door het losgaan van een van do baddings stortte do stelling, waar op hij stond, in en viel deze met hinten, binnenmuur en plafonds naar heneden. Ook K. viel van een hoogte van 10 meter en bekwam een zeer ernstig bekken-frac tuur cn moest naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Een opperman en een ander metselaar liepen door vallende steenen en hout eenige lichtere verwondingen op. De bouwpoFtie stelde dadelijk een on derzoek in.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7