Bij een stakersbetoogfng gedood. Uit Denver (Colorado) wordt gemeld: Drie mijnwerkers, die weigerden aan de bevelen der politie te gehoorzamen om het eigendom der maatschappij te betreden, zijn door geweerschoten gedood. De dooden namen met honderden andere stakers deel aan een betooging in verband met de staking, welke reeds een maand duurt. Er is nog een twintigtal min of meer ernstig gewonden. Onder de gewon den is ook een als man verkleede vrouw. In de mijnstreek, waar de arbeiders in staking zijn, is de staat van beleg afge kondigd. Een raar heerschap. De grootgrondbezitter Wladislaus To- pian uit Olmütz liet zich in den herfst van hft jaar 1011 bij de Berlijnsche verzeke ringsmaatschappij „Viktoria" voor 95.000 kronen verzekeren. Daarop zocht hij te Weenen een man op, d e op hem leek, lokte hem naar Zuid-Ma- raviëj leende hem zijn eigen kleeren en •choot hem dood. Dr moordenaar werd ter dood veroor- dfeld, doch zijn straf word in levenslange kcikerstraf veranderd. Toman had eens een poging om uit de gevangenis te ontvluchten ondernomen, doordat hij zich in een ter verzending be stemde kist had verstopt. De vluchtpoging mislukte echter. Hij werd nu naar de gevangenis Mürau bi| Olmütz overgebracht waar hij eenige dagen geleden ziek werd, zoodat hij naar het ziekenhuis te Olmütz moest worden overgebracht Bij het Röntgen-onderzoek werd vastge steld, dat zich in zijn maag en ingewan den ettelijke ijzeren voorworpen bevonden. 0 oman werd geopareerd en uit zijn maag werden te voorschijn gehaald: twee helf- tcr van een ijzeren kachelhaak, elk 23 c.M. lang en 4 m.M. dik, een ijzeren lepel- steel, 27 c.M. lang en het handvat van een zeef. Dit bevond zich reeds in do da.rmen en ba een darm op twee plaatsen doorboord. Eenige voorworpen moet Toman reeds vier maanden lang in het lichaam om gedragen hebebn. De operatie gelukte. Een avontuurlijke ontvluchting. Bij een poging tot inbraak in het sta tion te Belzig bij Potsdam is de beruchte brandkastkraker Franz Kirsch gepakt. Eenige weken geleden was hij uit een ge vangenwagen, die hem van Hamburg naar het tuchthuis Sonnenberg bracht-, ont vlucht, door in den bodem van den wagen een gat te zagen en zich daardoor op den grond te laten zakken. Hoe de man aan die zaag is gekomen, is tot nog toe een raadsel gebleven. Kirsch die nog tien jaar tuchthuis te goed had, heeft na zijn ontvluchting de cms treken van Potsdam onveilig gemaakt cn er met een kameraad tal van inbraken gej.Ieegd, meest in stationsgebouwen. Bij zijn gevangenneming had hij pa-pie- xei bij zich op naam van een slotemaker 01 I Müller. Do verraderlijke vingeraf drukken bewezen echter afdoende dat Otto Müller en Franz Kirsch identiek zijn. Onder bizondero voorzorgen is Kirsch, die in de misdadigerswereld als „in- en uit> brekerskoning" bekend staat, naar de ge vangenis van Potsdam overgebracht. VOO rt HUIS til HOF. HET BEWAREN VAN VRUCHTEN. Om dezen tijd van 't jaar nu appelen, peren, druiven enz. in mooie kwaliteit voorhanden zijn, nu menig liefhebber de oogst van zijn vruchtboomen heeft ge plukt, stelt ongetwijfeld menig lezer(es) zich de vraag: hoe houd ik versch ooft het langste goed? Het doel om vruchten te conserveeren, ■wordt eerst dan volkomen bereikt, wan neer men er in de eerste plaats in slaagt, do ontwikkeling voor bederf veroorzakende organismen te voorkomen, en er tevens voor zorgt, dat de vruchten door verdro ging niet hun fraai uiterlijk en goeden smaak verliezen. Aan deze beide eischen moet men met geschikte hulpmiddelen trachten te voldoen. Het leven en de vermenigvuldiging van lage organismen houdt verband met de temperatuur; hoe lager de temperatuur, hoe meer de ontwikkeling van plantaar dige kiemen wordt tegengegaan. Bijgevolg moeten vruchten bewaard worden op plaatsen, waar voortdurend een lage tem peratuur heerscht, doch deze mag, om wille voor do vruchten, weer niet onder het vriespunt dalen Men moet daarom zorg dragen, dat de temperatuur in een bewaarplaats voor vruchten niet hoven 4 a gr. C. stijgt; anders is de verdam ping van vruchtensappen reeds zoo sterk, dat daarvan een verschrompeling, in 't bijzonder bij saprijke vruchten, zooals druiven het gevolg kan zijn. In ons klimaat is een goede kelder het meest geschikt voor het bewaren van vruchten. Men heeft dan een ruimte, waar in do temperatuur zonder kunstmatige af koeling zelden beneden de 7 gr. daalt, en Sn t' warme jaargetijde bijna nooit boven da 12 gr. stijgt. Door afkoeling met ijs is het niet moeilijk de temperatuur regelma tig op 3 4 gr. te houden. Hot doelmatigste geschiedt dit, door de bergruimto voor het ijs onmiddellijk boven die van de vruchten aan te brengen. Men legt het ijs op ijzeren staven, die ongeveer 20 c.M. van elkander verwijderd zijn. Onder die staven zijn goten aangebracht om het smeltwater op te vangen en weg te voeren. Daar koude lucht zwaarder is dan warme, daalt de zich tusschen de blokken ijs bevindendo lucht, naar bene den, wordt door warme vervangen, welke wederom afgekoeld wordt, en deze stroo ming van de lucht duurt zoolang, tot de lucht der zich onder het ijs bevindende bergruimte voor het ooft, geheel tot 0 gr. is afgekoeld. Aan het aldus bewaarde ooft .wordt op deze wijze een minimum van Sappen onttrokken, terwijl de levensfunc ties der vruchten zoo goed als geheel bui len werking zijn, _i De muren en zoldering der ruimte moe ten glad afgewerkt zijn en bij voorKeur behangen met stevig pakpapier. Bij de kleefstof, die tot opplakken dient, votgt men een koud verzadigde oplossing van aluin of borax; zulk een kleefstof kan nooit schimmelig worden of tot bederf overgaan. Wanneer men een dergelijk be hangsel aan den voorkant met een koud verzadigde oplossing van borax met 5 pet. glycerine bestrijkt dan blijft het steeds eeniger mato vochtig en kleverig. Schim melvorming wordt zoodoende voorkomen, daar de met do vochtige oppervlakte in aanraking komende sporen zich aan bet behangsel vasthechten en door de borax- oplossing gedood worden. Doelmatig is het, aan de vruchten een onderlaag van zoogenaamd houtwol te geven, die vooraf eenige oogenhlikken in een kokende borax- oplossing gedompeld en dan gedroogd wordt. Met alle voorzorgsmaatregelen kan het evenwel gebeuren, dat er zich in de be waarplaats schimmel ontwikkelt. Men moet in dat geval onverwijld het euvel be strijden. Eerst onderzoekt men, of bij de aangetaste vruchten de schimmelontwik keling reeds zoo ver gevorderd is, dat er zich sporen gevormd hebben. Dit ziet men daaraan dat er bij de witte viltachtige vlokken ook grauwachtig groene, bruine of geelachtig gekleurde aanwezig zijn; zulke vruchten moeten dadelijk verwijderd wor den. Appels en peren kunnen door afwrij ving met zachte doeken van den schim mel bevrijd worden en moeten alsdan zoo spoedig mogelijk geconsumeerd worden. Zijn de sterkst aangetaste vruchten ver wijderd, dan verbandt men nabij de be smette plaatsen wat zwavel, juist voldoen de om een zwakke zwavellucht te bespeu ren. Dagelijks moet er dus een oog in 't zeil worden gehouden. Woekert de schim mel voort, dan wordt het zwavelen her haald en dit wordt zoo dikwijls herhaalt tot deze geheel is verdwenen. Daar metalen door zwavelig zuur sterk worden aangetast, verdient het aanbeve ling alle metalen voorwerpen uit de berg ruimte verwijderd te houden. Do minste moeilijkheid ondervind men met harde vruchten, zooals appels, peren, 'citroenen enz.; hoofdzaak is dat de vtucii- ten volkomen gaaf zijn en vrij zijn van barstjes en kleine zwarte vlekjes Men sorteert, wrijft ze met een zachte doek af en brengt ze dan dadelijk in de bewaar- ruimte Tomaten en fijne handperen wor den vooraf in zijde-papier gewikkeld Druiven bewaard men het best vrijhan- gend. Tenslotte moet de bewaarruimte van andere lokalen zijn afgesloten en door middel van een koker met de buitenlucht in verbinding staan zoodat een regelma tige luchtverversching plaats heeft zonder tocht. M. RECHTZAKEN. Verdacht van brandstichting. Tien jaar geëischt. De Adv.-Gen. te 's-Hertogenbosoh eisch- te gisteren tegen den dakdekker 'M. B., te Gemmenich, wegens brandstichting, toen jaar gevangenisstraf. De mijnwerker H., die van medeplichtigheid was aange klaagd, hoorde vrijspraak eischen. De Maastrichtsche Rechtbank had hem evei- eens vrijgesproken en B. veroordeeld tot zes jaar. B. had de schuur bij den landbouwer Ni- oolaye te Vaals in brand gestoken, met het doel, bij do verwarring in diens woning binnen te dringen, waar hij een bedrag van f4000 aanwezig waande. Te Maas tricht had hij bekend, doch thans herriep hij deze bekentenis geheel. Wat is een gehoede koe? Voor den Hoogcn Raad is behandeld een cassatieberoep van een veehouder te Klaas waal. Hij was door den kantonrechter te Oud-Beierland veroordeeld tot 15 boete wegens het niet in bedwang houden van een koe. die hij onder zijn hoede had. Deze koe, grazende op den Kromstrijensche Dijk had een juffrouw met de horens gestooten. Mr. Veegens. een cassatiemiddel toe lichtend, herinnerde eraan, dat voor de rechtbank te Dordrecht, die het vonnis wegens een vormfout vernietigde, maar dezelfde straf oplegde, was aangevoerd, dat een koe geen gevaarlijk dier is; dat die ge vaarlijkheid in elk geval aan requirant niet kekend was en dat de koe niet onder de hoede van den veroordeelde was. Dit verweer was afgewezen, doch de vraag blijft, of deze koe inderdaad door den veroordeelde „gehoed" werd. De veehouder was niet ter plaatse van het ongeluk aan wezig en zijn nalatigheid blijkt i?it niets. Hij woont op drie K.M. afstand. Men kan onmogelijk een koe onder zijn hoede heb ben in den zin van art. 425 S R. als men op een bepaald oogenblik niet het meester schap heeft over het dier. Alleen door het feit, dat iemand eigenaar is van het dier, maakt hem nog niet tot den aansprakelij- ken persoon. Conclusie 0. M. 5 December. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter te Leiden heeft ver oordeeld: Wegens dronkenschap: Gh. van A.;-H. 0.; A. Z.; A. van der H.; A. G. Voorbout; H. C. B. Voorschoten, ieder tot 3 of 3 da gen hechtenis; G. M. D. zwervende 5 of 5 dagen hechtenis; A. U. Bodegraven: R. F. P. Bergun, ieder tot 3 of 3 dagen hechtenis; W. C. geen straf; J. K. H.; J. T. L.; dezelfde: P. R., ieder tot 3 of 8 dagen hechtenis; H. M. Katwijk 5 of 1 maand tuchtschool; R. van B. Warmond 3 of 3 dagen hechtenis; G. A. B. 5 of 6 dagen hechtenis; P. J. van P. 3 of 3 dagen hechtenis; wegens loopen op verbo den grond: A. J. H. Katwijk f 0.50 of 1 dag hechtenis; P. K. Zandvoort; A. A. J. v. d. T. Haarlem ieder tot 5 of 5 dagen hechtenis; H. V.; H. T.; J. K. Noordwij- kerhout ieder tot 5 of 5 dagen hechtenis; wegens straatschenderij: C. W. Noordwij- kerhout 10 of 5 Aigcn hechtenis; W. F. v. d. B.; E. v. d. B. beiden tot teruggce aan de ouders; wegens overtr. der spoor wegwet: J. M. Noordwijkerhout 5 of 5 dagen hechtenis; wegens overtr. der Jacht wet: A. Z. Noordwijkerhout 5 of 5 da gen hechtenis; wegens overtreding der Zondagswet: J. van M.; M. van D.; H. van M. ieder tot 0.50 of 1 dag hechtenis, wegens overtr. der inv.wet: M. van T. Ze venhoven 2 of 2 dagen hechtenis: wegens overtreding der arbeidswet: wed. de I.. Katwijk, ontslag van rechtsvervolging; J A van W. 2 of 1 dag hechtenis; wegens overtr. van de Motor- en Rijwwet: J P 10 of 5 dagen hechtenis; wegens te snel varen: M. de G.; H. N.; K. D. Den Haag; J. M. v. d. V. Koudekerk; P. V. Ruigen- weide; F. v. d. K. Haarlem; Jhr. G Voorburg; A. B. Wassenaar; K. D. Den Haag; J. P. Loosduinen; J. V. Leidschen- dam; F. F. 0. Poeldijk; M. van G de L:er E N.; D. B.; J. van der K„ T. W K. allen zwervende ieder tot 10 of 5 dagen hech tenis; N. R. Haarlem 5 of 5 dagen hech tenis; wegens varen zonder vergunning: J D.; R. W. Amsterdam; dezelfde: P L. Amsterdam, ieder tot 10 of 10 dagen hechtenis; P. van W. Dordt 5 of 5 da gen hechtenis; D. v. d. L Maassluis 10 of 5 dagen hechtenis; G. de B. Katwijk 10 of 5 dagen hechtenis; W. K. Werken dam 5 of 5 dagen hechtenis; wegens overtr. van het Motorkenteekenbesluii: J. W. van R. 5 of 5 dagen hechtenis; we gens overtr. van het Motor- en Rijw regl D de M. Rijnsburg 2 of 2 dagen hech tenis; J. J van V. Hazerswoudo f 10 of 5 dagen hechtenis; W. de K. 2 of 2 da gen hechtenis; J. R. D. 5 of 5 dagen hechtenis; M. K. 3 of 3 dagen hechtenis; A M. B. 3 of 3 dagen hechtenis; J. H geen straf; A. M. J. T. 3 of 3 dagen hechtenis; J. v. d. R. f 3 of 3 dagen hech tenis; R. P 1 of 1 dag hechtenis; L. van P. 3 of 3 dagen hechtenis; J. van R. Oegstgeest 3 of 3 dagen hechtenis, W. C R aldaar; T. L Voorschoten; A. J A H. Noordwijk: M. de M. aldaar: J. H. B. Rijnsburg; C V. Vcur; P. J G Voorhout, ieder tot 3 of 3 hagen hechtenis: W A F. 2 of 2 dagen hechtenis; wegens over treding der Pol. Verord. der gemeente I oi- den: H B A. E A J J. v. '1. P J G B.; J. R. ieder tot 1 of 1 dag hechtenis: J v. d W 2 of 2 dagen hschtenis; W. F van K. 0.50 of 1 maand tuchtschool J. K. Zcgwaart 10 of 5 dagen hechtenis; wegens overtr der Pol. verord. der gem. Voortschoten: D S Zoetermeer 1 of 1 dag hechtenis; wegens te Noordwijkerhout een hond los laten loopen: P W W. al daar 2 of 2 dagen hechtenis; wegens te Noerdwijkerhout te laat in een café zitten: A van B.; P. M.; D. D. Hnnsweert; J. de L. Nunen, ieder 0 50 of 1 dag hechtenis. Waar geen woonplaats vermeld siaat, zijn de verdachten te Leiden woonachtig. LUCHTWAaRT Ccbham vertrokken. In Bordeaux aangekomen. Sir Allan Cobham, vergezeld van lady Cobham en 4 anderen, heeft Zondag in den ochtend Southampton verlaten in een groo- te vliegboot, genaamd „Singapore'voor een vliegtocht van 20 duizend mijlen, tot onderzoeking van Afrika. Des namiddags heeft hij Bordeaux bereikt. De tocht zal vermoedelijk drie maanden duren. De nieuwe Zeppelin. Naar de „Voss. Zt-g." meldt, zal het nieuwe Zeppelin-luchtschip, dat te Frie- drichshafen in aanbouw is, in Mei a.s. ge reed komen. Het plan is van den zomer, nadat de proeftochten zullen hebben plaats gehad, een reis naar Noord-Amerika- en terug te maken, terwijl de eerste reis naar Zuid-Amerika, ter voorbereiding van een geregelden dienst SevillaBuenos- Ayres, in October 1928 zal plaats hebben. Te Sevilla, Rio de Janeiro en Buenos- Ayres zullen voorloopig meermasten wor den opgebouwd totdat de hallen voor het bergen van 't luchtschip gereed zijn. De oude hal op de werf te Friedrichshafen zal volgens do bestaande plannen aanmerke lijk worden vergroot. UIT DE OMGEVB^G LISSE. St. Elisabeth-Vereeniging. Men schrijft ons: Het bestuur en leden der St. Eilsabetk-Vereeniging meenden slechts door een kerkelijke viering en een bijzondere feestgave aan de door haar be zochte gezinnen de buitenwereld van haar 25-jarig jubileum te doen blijken. De Parochianen van Lisse dachten hier ecliter anders over en in alle stilte werd door een daartoe gevormd Comité, onder leiding van den heer F. C. van der Eer den), een huldigingsavond georganiseerd, welko Zondagavond j.l. plaats vond en buitengewoon geslaagd mag heeten. In de zaal van het gebouw van den R. K. Volksbond, welke schitterend versierd was met bloemen en alle vaandels der R. K. Organisaties, waren tegen half acht de besturen van alle te Lisse bestaande R. K. Vereenigingen met dames aanwezig. Do avond werd opgeluisterd met. muziek en zang, gegeven door de Harmonie „Adolf Kolping", het R. K. Gemengde Zangkoor „St. Gregorius" en het. Dameszangkoor van den R. K. Vrouwenbond. Onder do vroolijke tonen der muziek werden de leden der St. Elisabeth-Vereeni ging de zaal binnengeleid en verwelkomd door den zeereerw. heer Pastoor, die bet openingswoord uitsprak. De Eerw. spreker dankte als Pastoor der Parochie de dames voor het vele goede, in de afgeloopen 25 jaren door hen verricht, en deelde tevens mede, dat het Z. H. den Paus behaagd had, als blijk van waardee ring voor het stille charitatieve werk der Vereeniging, het gouden kruis „Pro Eccle siae et Pontifice" te verleenen aan de Pre sidente, mevrouw George van der Veld- Verdegaal, die ongeveer vanaf de oprich ting bestuurslid is. Onder luide toejuichin gen werd haar het Eerekruis op de borst gespeld. Verder werd nog het woord gevoerd door den weleerw. heer kapelaan Versteege, na mens alle Standsorganisaties, door den weleerw. heer kapelaan van der Weyden namens alle Jeugdorganisaties, door den heer Schraag namens de overige charita- tive Vereenigingen, door don heer Dr. Haase namens de R. K. Wijkverpleging, terwijl tenslotte de heer P. Warmerdam de Vereeniging complimenteerde namens Burgemeester en R. K. Raadsfractie. Ter opluistering werd door den weleerw. heer Versteege, aan den hand van naar oude schilderijen gemaakte lichtbeelden, een korte levensschets gegeven van de H. Elisabeth. Na een kort dankwoord van mevrouw van der Veld en een slotwoord van den zeereerw. heer Pastoor, dio allen dankte voor hun medewerking tot het zoo welsla gen van dezen schoonen avond, ging men welvoldaan huiswaarts. Gemeenteraad. De gemeenteraad van Lisse vergadert op Donderdag a.s. des midags om twee uur. De agenda vermeld: 1. Voorstel van B. en W tot benoeming van een bezoldigd assistent aan de Openbare Lagere school ter voorziening in de vacature Mej. M Anderson. 2. Bouwgrondexploit'atie tus- schen Gracht weg, Smalleweg en Kanaal straat in verband met do aanbieding van de N.V Graan-, Meel- en Fouragehandel, voorheen P. Beelen en Zonen, den heer G. Wrmerdam en de Wed. P. H. van dor Zaal-Colet, om hunne aldaar gelegen eigen dommen aan de gemeente te verkoopen 3. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van eene geldleening van 55.000 ten einde aan de woningbouwvereeniging „Volksbelang'' een voorschot te kunnen verleenen voor de stichting van 19 arbe;- derswoningen. 4 Voorschot van 55.000 aan de Woningbouwvereeniging „Volks belang" voor de stichting van 19 arbei derswoningen 5. Verzoeken om subsidies voor het jaar 1928 van: a. de R. K. Geiten- fokvereeniging „de Werkmanskoe"; b. do Landstormcommissie „Zuid-Holland-West" c. de IJsclub voor „Lisse en omstreken"; d de R. K. Harmonie „Adolf Kolping" 6. Verzoek van de gemeente-veldwachters om hunne jaarwedden met 200 te vcr- lioogen. 7. Behandeling Bedrijfs- en Ge- meentebegrootingen voor het jaar 1928. 8 Comptabiliteitsbcsluit. 9. Ingekomen stukken en mededeelingen. Collecte. De zeereerw. heer v. d. Pavoordt, pastoor van de St. Lidwina- kerk te Schoten, hield Zondag onder alte H. Missen alhier een liefdadigheidspredi- catie waaronder schaalcollecte voor zijn kerk. Deze collecte bracht 614 op. Een mooi bedrag! STOMPWIJK. Biljartclub 0. N. A. Verschillende be sturen van biljartclubs zijn bijeengekomen voor een wedstrijd te houden op Woensdag avond o. a. in het café de Nieuwe Schenk kan. Gespeeld wordt tusschen het 5de vnu O-N A. en het 3e van V.D O. van Leid- schendam. Donderdag 24 Nov. het le vnn O.N.A tegen het le van D.O.B. van Voor schoten. Vrijdag 25 Nov. het e van O.N A. tegen het 4e van V.D.O. van Leidschendam OE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Te water. Door het schrikken van de hit geraakte Zaterdagavond aan den Ouds- hoornschenweg hit en wagen van den melkhandelaar v. K. in een langs den weg liggende sloot te water. Een hoeveelheid melk uit de bussen ging verloren. De twee inzittende personen, waaronder een 4-jarig jongetje, liepen beiden verwondingen aan de beenen op, waarvoor geneeskundige hulp werd ingeroepen. De gladde straten. Door dé gladheid van de straat reed Zondagnacht in de Raadhuisstraat de bestuurder van ecu Fordje met zijn wagen het verhoogde voettrottoir op. Dat zulks niet zoetsappig ging, bleek wel uit het feit, dat het linkei achterwiel finaal van de aulo werd afge broken. De bestuurder, zekere B., bleef ongedeerd. BOSKOOP. Ongeval. Het 10-jarig zoontje va» den beer K. alhier werd bij de school op de Rozenlaan aangereden door een wielrij der waardoor een zijner beenen is gebro ken. Door dr. H. is de jongen behandeld en per auto naar de ouderlijke woning vervoerd. NIEUWKOOP. Militie. De dienstplichtigen der licl - ting 1928 moeten in het achter hunne na men opgegeven tijdvak voor eerste oefening onder wapenen komen te Breda: J. G. Vroonhof (.15 Aug.). Bestemd voor de opleiding onderofficier-administrateur. De venter: J. C. Blom (15 Febr.). Dordrecht Th. B. de Jong (1519 Febr.) Kampcu: P. II. Koperdraad (1721 Dec). Leiden: A. J. Jansen (1620 Januari), G. W. van Berkestein (1923 Maart), Th. Pieterse (19—23 Maart), G. A. Hakkeling 19—23 Juli). Naarden: J. Stadsvoort (1620 Oct.). Utrecht: J. Sanders (1519 Febr.;. Geboren: Wilhelmina Johanna' d. van J. van der Voorn en J. G. van Vliet. Ondertrouwd: J. A. Jacobi 24 j. en G. W. Zimmerman 20 j. P. Fokker 32 j. en K. M. den Hollander 28 j. Overleden: Wilhelmina Wolfs 36 j. NOORDEN. Een missiefilm, die niet doorging. Zondagmiddag en Zondagavond zou de zeereerw. pater Keet, die tijdelijk te Bou*.- graven verblijft, alhier een missiefilm geven. Door onvoorziene omstandigheden was de operateur verhinderd naar Noor den te komen, zoodat de film niet kon door gaan. ZEVENHOVEN. Ballon. Na lang wachten is eindelijk toch een kaart, gehecht aan de opgelaten ballonnetjes op 20 September j.l., terug1- gezonden en wel uit Adorf Kreis Benr- heim (Duitschland). Geen hanensoep. Door een voorbij vliegende auto werden in bet Noordeinde een drietal hanen overreden en totaal ver morzeld. Stoom waartberichten ROTTERD. LL0YD. MEDAN (thuisr.), vertr. 20 Nov v. Pa* dang. TABANAN (uitr.), pass. 21 Nov. Ques- sant en 20 Nov. Finisterre. PATRIA (uitr.). pass. 21 Nov. Perim. REMBRANDT (uitr.), pass. 19 Nov. Perim. TOBA. (arr.) 20 Nov. v. Rotterdam te Batavia. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DRECHTDIJK, (vertr.) 20 Nov. v. Li verpool. MAASDAM, (vertr.) 19 Nov. v. Havana ROTTERDAM, (vertr.) 19 Nov. v. New York naar Rottendam. RIJNDAM, arr. 19 Nov. v. Rotterdam te New York. H0LLAND--WEST-AFRIKA LIJN. EEHSTROOM, (arr.) 20 Nov. v. W Afrika te Amsterdam. KON HOLL LLOYD. GELRIA (uitr.) vertr. 20 Nov. v. Vigo. ZAANLAND thuisr.) vertr. 20 Nov. v, Bahia. ZEELANDIA (uitr.) vertr. 19 Nov. v. Bahia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. P. Cè HOOFT (thuisr.) arr. 19 Nov: tel Belawan. PRINSES JULIANA thuisr.) vertr. 20 Nov. v. Port Said. SALAWATI (uitr.), arr. 21 Nov. van Amsterdam te Batavia. LEIDEN. Postkantoor te Leiden. Lijst van onbestelbare brieven en brief* kaarten van welke de afzenders onbekend zijn. Terug ontvangen in de 2de helft van de maand October 1927. Brieven. Binnenland: J. J. Beij, poste restante Leiden H. Degens, Rotterdam Dir. Verz. Mij onderl. Belang Leiden J. Donath. Leiden H. H. J Egbers. En schede Goudriaan, 's-Gravenhage - Insp. Dir. Belasting, Alkmaar II Jan sen, Zeist H. Kraan's Boekhandel. Am sterdam R Kriek, 's-Gravenhage I.eidsche Courant, Leiden I.eidsch Dag blad, Leiden Leidsch Dagblad, Leiden D. Lindeman, Leiden A-dv Bureau Morks, 's-Gravenhage Th. Niemeijer. Groningen E. Nies, Poste Restante, Rot terdam D Polak, 's-Gravcnhage D. M. van Swieten. 's-Gravenhage Steenes, Fraul. Wijnmaler, Alkmaar Zaan dammerplein 36, Amsterdam Briefkaarten Binnenland: Belgen,! 's-Gravenhage Wed. Colpa, Klein-1 man, Amsterdam J M Koek, Amsler-' dam Kroezen, Rijnsburg M. Mon- tein, Amsterdam Mej. Nijkerk. Leiden D. van Ree, Fam. .1. Ruigvoorn, Jansen, Kampen J. de Vries, aan den Amstel Jo Waals, am. Wol- ters. Amsterdam. Brieven Buitenland: M. Bah iSsius, Na- vara J. Cozijn, Bazel E Graf, Löt- schental. Briefkaarten. Buitenland" Joh. Bots, I.ourdes HG. Rcijmers, Ruhrort J. Wilten, Oberort. Vier briefkaarten zonder adres. Gevraagd, Twee R. K. Qiensibodcn, v g. g. v., direct, ot' 1' December bij P. T. v. SCH1E, Café Rcstnu- rant, Pijnncker. 5669 2 R.X. BUITENMEISJES bieden zich aan als Dagmeisje, 18 jaar oud. Franco Brieven No. 3656b, nan B. l'AAUW, Boek handel Roelol'arendsveen. Gevraagdeen R.K. BOERENDIENSTBOCE Landbouwer H. DUIVEVOORDE Rijpwetering. 3659 PLAATSING GEZOCHT voor meisje van 14 jaar, van netto ouders, voor dag en nacht, nl9 hulp in de huishouding in R.K. gezin. Franco Brieven bureau van dit blad No. 36571». Slagerij. Gevraagd een NETTE LEERLING, hij PH. KRIEK, St. Jeroensweg 6 Noordwijk-Binnen 3668 HUISHOUDSTER. Wed. 40 jaar, uit de bescli. st. zoekt plaatsing als Huishoudster bij heer of kl. gezin, voor den dag. Bur. Br. v. d. Blad no. 3649b HUWELIJK. Wed. 40 j., uit de bcsch. Bt. zoekt kennismaking met degeljjk heer of wedn. met netto positie. Br. bur. van dit blad no. 3638b Leidsche Naaimachinehandel. Reclame machine f40.f45. Frister Rosman machines, do nieuwste modellen f52 50 cnf55, Neumann f60.—, Gritzner f 60.— Gritzner Luxo f65.- Ycsta f70, Yesta groot model f 77.55, Inlaad- maehines f97.50. Janvossenst. 60. 6935b WIJ BEHANGEN uitsluitend voor reclame, loon 25 ct. per rol. Ook buiten. Stofleer- werk en beddenwerk scherp concurreerend. Behang vanat 8 ct per rol. G. A. VOGELSANG, Hooigracht 37j voorheen Lange- graclit 64. 6103b SINT NICOLAAS Maskers, Mijters, Baarden, Prui ken, Surprices, Rijmpjes, Schertsen en Cotillonartikelen. Wederver- koopers ruime korting. „ERATO" Oude Singel 14, Tel. 889. Costuumc voor Sint Nicolaas cn Knecht te huur, ook onderdeden. Zwarte Kleeren en Hoogc Hoeden. 3672b

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6