INGEZONDEN MEDEDEELING De Voorz. leest den brief van Verzaal (gnirent het antwoord aan het gemeente bestuur, om ook zijn erf af te slaan voor jeu opslagplaats en zegt dat hier niet jenig verband bestaat met de gemaakte jclioeiing. Aan Rijnland wordt jaarlijks lergunning gevraagd voor onderhoud van jchoeiingen van de gemeente. De heeren van Dam en Boot beweren, jat het moeilijk bewezen kan worden dat Üe schoeiiugen niet op de juiste lijn zijn bleven bij de diepte van het water. De heer Tondu oordeelt, dat Verzaal is gepasseerd en het gevolg daarvan zal zijn. dat bij het gemeentebestuur niet ter wille jan zijn Dit wijst de Voorz. geheel van de band. Genoemde heer liep in deze zaak juist het gemeentebestuur voorbij. Besloten wordt ten slotte, dat het advies ?an Rijnland zal opgevolgd worden en een badding bij dien schoeiing wordt geplaatst. De Voorz. leest verschillende punten tooi', weike het comité wensclit, o.m. dat in 1928 de visscherij publiek zal worden verpacht, een urinoir worden geplaatst in de kom van het dorp en een pensioenre geling zal worden ingesteld voor de wed. van Iperen. Dit laatste punt licht do heer Tondu toe. i Een breedvoerige bespreking volgde over het tarief clectrisch bedrijf voor ver warming De heer Tondu houdt een plei dooi, dit gelijk te stellen met de verla ging voor etalageverlichting. De Voorz. zegt, dat dit niet mogelijk is. De heer Lie- Terse blijft van oordeel, dat de landbou wers voor hun stallen, evenveel recht hebben op verlaging als de winkeliers. De heer Noordam vreest, dat het moei lijk zal te controleeren zijn, wat iemand voor licht of voor warmte gebruikt. De Voorz zegt, dat daar juist het be- JtTvaar ligt. Nieuwe meters en nieuwe dra- moeten bij ieder worden aangelegd. Thans kan nog niet beslist worden. De heer van Dam stelt voor het advies van en W. af te wachten. Nadat do Voorz. en weth Boot hun oordeel hebben mede gedeeld wordt hiertoe besloten Het tracfement van den bode zal ver hoogd worden met 75, en dal van den administrateur met 180, waarna de be grooting electriciteit wordt goedgekeurd. Ook de begrooting Waterleiding werd vastgesteld Daarna ging de raad in comité generaal. Na heropening stelde de Voorz. de be grooting voor 1928 aan de orde. De heer Tondu brengt het pensioen fonds der ambtenaren ter sprake. De Voorz stelt hem daaromtrent een vakblad Ier inzage De heer van Ruiten brengt de functie van den brandmeester, den heer Pauw, ter sprake, die bij de vergadering der brandmeesters vergeten was, .daarvan .1 nota worden genomen. Wethouder Boot wenscht het bedrag voor onderhoud wegen nog eens te hoo- De Voorz. zegt het bedrag: 2500 en voegt er aan toe, dat de grintwegen in de toekomst liet te houden zijn met het ver voer per auto's. Met alg st. wordt de begrooting goed gekeurd De heer Boot vraagt inlichtingen om trent het wegenplan door Ged. Stalen dezer provincie. De Voorz. doet daarvan mededecling in zooverre deze gemeente daarbij belang heeft. Omtrent de overname van den weg in den Boschpolder ontspint zich eenige ge dachten wisseling De heer van Dam had hooren beweren, dat de tol niet-genoeg op bracht voor onderhoud. De Voorz. is bet daarmee niet eens en wil. slechts enkele cijfers noemen omtrent de opbrengst van die tol op den weg naar Leiderdorp. De autobusdienst „Adwal" moet alleen jaarlijks daaraan opbrengen pl.m. 1200. Een berekening van de op brengst, alleen van fietsrijders geeft een bedrag van 60 000: een andere bereke ning was 90 000 per jaar, a 3 cent per fiets De Voorz. geeft de leden ter -over weging hun gedachten omtrent dat wegen plan eens te laten gaan. Na de gebruikelijke rondvraag, sluit de Voorz de vergadering. Personalia. Tot onderwijzeres in de handwerken aan de bijzondere school al hier is benoemd mej. van Altona van Alphen a d. Rijn. Geboren: Johannes Theodorus z. v. J L Bakker en M. Hoogenboom. Geer- truida Martina, d. v. G. J. Verbij en J. M. van Tol. Gehuwd: Joh. Riemont jm. 26 j. en A. L. Los jd. 31 j. LISSE. R. K. Volksbond. Woensdag- en gis teravond hield de afdeeling van den R. K. Volksbond een feestvergadenng ter her denking van haar Patroon, St. Willibrord. Op beide avonden was de zaal propvol. De Voorz., de heer A. H. Schrama, zeide, het jaarlijks vieren van het Patroons- it ten doel heeft uiting te geven aan ouzo dankbaarheid ten opzichte van den H Willibrordus, aan wien wij het Katho liek geloof in ons land te danken hebben. Spr. wees er verder op dat vele van de ouderen hier aanwezig zich nog best de toestanden van voor ruim 25 jaar voor den geest kunnen balen toen men van liet Tereenigingsleven zelfs niet den naam bende Met voldoening kunnen zij op deze afgelegde kwarteeuw terugzien, 't Is jam nier dat de jongeren hieraan zoo weinig denken en de ouderen met een schouder ophalen aanhooren als deze de tijden van vroeger schetsen. Hadden zij hiervan wat dieper besef, zij zouden heel wat actiever vereenigingsmannen zijn! Voorts deed spr. Uitkomen hoe de kath. organisatie, in te- Eonstelling met de socialisten, streeft naar don vrede. Wij willen het egoisme doen Plaats maken voor het solidarisme. Op dat punt zijn er velen onder ons, die zien oons moeten herzien. Een woord van dank Pracht spr. aan de tooncelclub „Nut en ^onoegen" voor haar welwillendheid om ozen avond voor de leden zijn beste wachten te geven en hij wenschte allen genoeglijken avond, bo tooneelclub kwam hierna voor het voetlicht met „Het Kostbare Leven", blij- ®P.el in vier bedrijven van Ger. Nielen. 'immer zagen we een zoo lang blijspel lf.y°eren maar evenmin zagen we ooit een '"">el dat zoo uitstekend voldeed. Een blijspel zonder humbug en van het begin tot het einde boeiend. Onbedaarlijk is er gelachen. Vooral „Zippe", alsmede de bei de zaakwaarnemers hadden de lachers op hun hand. Alle medespelenden gaven mooi en vlot spel te zien en bleken te be seffen wie zij vertolkten. Onbedaarlijk was bet applaus, dat na elk bedrijf losbrak Het Lisser Strijkje „Sine Nomine" zorg de tusschen de bedrijven en onder de pauze voor aangename afwissebng. St. Barbaravereeniging. Woensdag j.l. was het 25 jaar geleden dat de Sf Barbaravereeniging als onderafdeeling van den R. K. Volksbond werd opgericht. Ter herdenking van dit feit is er op Zondag 27 November een bijeenkomst voor de leden met hunne dames welke bijeenkomst een eenigszins feestelijk karakter zal dragen. NOORDWIJK. Een aardige attentie. In verband met het gedenkwaardige feit, dat den 10.000- sten werknemer door de Philips' Fabrieken werd aangenomen, heeft de N.V. Vereenig- do Bloembollenculturen, v.b. Gebr. de Graaff en S. A. van Konijnenburg en Go., te Noordwijk, 10.000 tulpenbollen aan de Philips' Fabrieken aangeboden, die deze bloemenhulde dankbaar aanvaard hebben. De tulpen zullen gebruikt worden ter versiering van de zich om de fabrieken en laboratoria bevindende perken en ga zons. NOORDWIJK AAN ZEE. Reddingsbrigade. Gisteravond hield de N. R. B. een feestavond in hotel Cen traal. Vele leden waren aanwezig. De voorz. van de feestcommissie sprak een welkomstwoord op.rijm. Telkens word zijn rede afgebroken door een daverend ge lach. Dank werd gebraelit aan de heer Pecperkorn voor het gratis beschikbaar stollen van de zaal. Voor de tombola en verloting zijn door 14 leden en 22 niet-le- den allerlei mooie prijzen gegeven. 't Was een schitterende collectie. De heer J. Zui derduin trad o,p met verschillende mooie nummers, ,'k Heb mijn hart in Noord- wijk verloren", de „HollandIndië-vluclit", de „Vissclicrsbruiloft", „Menschen en Boe ken". De beer T. van Wijk had een aardig stukje, getiteld „Snitzele Bank", wat de aanwezigen meezongen onder zijn leiding, met a-ls onderwerp verschillende vooraan staande personen in de N. R. B. De heer B. de Groot reikte namens de dames-zwemsters aan den instructeur, dc heer Wassing, een kistje sigaren over. Te vens maakte hij bekend, dat volgende week door de N. R. B. een avondoefening zal gehouden worden. Daarna kwam Jan met zijn onverbeterlijke „Oude Flip", op verzoek, op de planken en met de Margari ne-mop. Een luid applaus oogstte hij.Het bo~ tig Baldo van de tombola was f 120.Aan liet einde van den avond dankte dr. Her- manides voor de prachtige medewerking, sp: -al den voorzitter van de f eestoom- missie, den heer 8. Verloop. VOORHOUT. Ziekebollen. Door de gemeentepolitie alhier is een partij hyacinthen van onge veer 3 manden in beslag genomen, omdat ongeveer 80 pet. der partij geelziek bevat te, hetgeen door deskundigen werd ver klaard. Tegen de overtreder is procesver baal opgemaakt. ok**- J Z/Bsns j c-<f DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevestigd: Jacoba Kruis van Bode graven. Maria Mo'enaar echtgen. van M. van Vliet van Bodegraven. Geertrui- da A. J. Broer van Leiden. N T. de Meijer en gezin van Sas van Gent. H. J. Futselaar van Hazerswoude. L. van der Waa's en gez:n van Zwijndrecht J. Boer van Rbeden. Marie J. Ka'den van 's-Gravenhage. G. B'anken en gezin van Zwammcrdam. Vertrokken: Maria C. Jantzen naar Uithoorn. Agnicta Koetsier naar Mij drecht. P. Paap naar Westbroek. Anna van Klaveren naar Nijmegen. Maria Cb van der Ster naar Leiden. Wilbelmina C. van Borkel naar 's-Graven hage. J. C Elsgeest naar Ede. BODEGRAVEN. Geboren: Adriana d. van C. Plomp en N. Gelderblom. Adrianus Hendrik z. van H. Baclde en Anna Maria Bouman. Gevestigd: E. Kampert van Laag- Nicuwkoop. A de Beijl van Harderwijk H. J. M Holt van Haarlem. G. Wa- gensveM van Rietveld Vertrokken: J. D. Honkoop en ge zin naar Hakendorp. H. T. M. Gunler naar Hedel. J W Blom naar Zwam- merdam. G. M. Overes naar Amsterdam M. G. Overes naar Nieuwer-Amstcl. HAZERSWOUDE. Geboren: Geertruida Theresia d. van A. J. Kooter en A. M v. Leeuwen. Ni- colaas Petrus z. van J. Th. Wesselingh en H. M. Kaptein. Gatharina Johanna d. van J. H. de Jong en A. J. Vcrkley. Johannes z. van J v. Veen en K. Hassc- fras. Ondertrouwd: N. v. d. Kley 22 j. en N. de Gelder 20 j. KOUDEKERK. Personalia. De beer G. Teunissen van Manen, onderwijzer aan do Chr. school aan don Rijndijk, hoofd de beer Bersma, is benoemd tot onderwijzer aan de Paul Krugerschool te Weltevreden en hoopt 3 Jan. a.s. met de „P. G. Hooft" te vertrekken. Plotseling dood. Terwijl de 79-jarige gepensioneerde veerman van het veer aan het Prinsescliouw alhier, de heer H. Ho- genes, Donderdagmorgen om een bood schap uit was, kreeg hij onderweg oen hartverlamming, tengevolge waaraan hij spoedig overleed. Gehuwd: Theodorus Nederlioff jm. 28 j. van Alphen a. d. Rijn en Hendrika Wil- helmina Vermbaan jd. 21 j. NIEUWKOOP. Bijz. Vrijw. Landstorm. Door den Bijz. Vrijw. Landstorm werd een verga- Vraagt Uwen bakker 6914 dering bij de wed. Valkenet gehouden, waar uitreiking der prijzen van de laatstge houden schietwedstrijden plaats gehad. De le prijs werd toegekend aan St. v. Leeuwen 2e pr. W. v. Koert, 3e pi". A. v. Houten, 4e pr. L. Hoek, 5e pr. H. Schellingerhout, 6e pr. Th. Nieuwenhuizen. Na eenige korte besprekingen werd de vergadering gesloten, waarna de leden nog: enkele uren gezellig bij elkaar bleven, en door den commandant flink onthaald werden. WOERDEN. Acht maal gevonnisd. Door de po litie werd alhier aangehouden zekere G. V uit Hardinxveld, die niet minder dan 8 vonnissen nog had te ondergaan. Hij werd naar Den Haag overgebracht. Geboren: Geertje Elizabeth d. van A. Koene en J. Grobben Gijsberta d. van A. Tomassen en D. E. Willcm.se Lam mert z. van L. Makkink en H. Pfaff. Getrouwd: J. van der Louw en H. de Groot J. Th. van Haazel en K. den Heeten M Vianen en W Rooijen. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert a.s. Woensdag des morgens 9.30 uur ten gemeentehuize alhier. De agenda luidt als volgt: 1. Ing stukken, 2. Voorstel tot wijziging der gemeen te-begrooling, dienst 1927, 3. Als voren tot het vaststel len eener nieuwe verorden.ng, regelende de afkondiging van strafverordeningen, 4 Behandeling van het beroepschrift van het bestuur van den Zwet- en Grooten Blan- kaardpolder, inzake het sloopen van den Zwetmolen, met praeadvies van B. en W. 5. Mededeelingen van B. en W. met be trekking tot de aanschaffing van een auto-brandspuit, 6. Voorstel van B. en W tot liet oninbaar verklaren van hondenbe lasting, 7. Behandeling van reclames in zake schoolgeldbelasting, 8. Rondvraag R. K. Volksbond. De R. K. Volks bond vierde Dinsdagavond het Patroons feest in het Patronaat. De Geest. Adviseur hield een feestrede over den Patroonhei lige St. Wiliibrordus. Hierna werd door allen het Strijdlied gezongen. De collecte voor het vaandel, gehóuden tijdens de pauze, bracht op f 12.00. Na de pauze kwam „Ons Genoegen'' ten toonele mc! het kluchtspel „De listige Wraak", waar hartelijk om gelachen werd. Verder werd dc avond aangevuld door den heer N. v. Rijt e.a. met hun luimige voordrachten. Mej. Molenkamp begeleidde op de piano. Te ongeveer half 12 sloot de Voorz. onder een woord van dank aan allen, die had den megewerkt iot het welslagen van de zen avond, de vergadering. Hulp in Nood bracht 4.80 op. De ruine langs den Vrouwenweg. Naar we vernemen bestaat het voornemen om de 50 half afgebouwde woningen langs den Vrouwenweg binnenkort geheel te doen afbouwen. Zulks zal in verband met de ko mende werkloosheid in den aanstaanden winter door velen met belangstelling wor den vernomen. Woonwagens. Als standplaats voor woonwagens heeft de gemeente aangewe zen een perceel bij de Lagerbergbrug in dc Weipoort, alwaar deze voertuigen in totaal 14 dagen in een en hetzelfde jaar mogen verblijven. Geboren: Henena d. v. M. Bakker cn W. J. v. d Ploeg. Johannes Leonardus z. v. J P. de Boer en M J. van Ve'sen. Overleden: Petronella van Bem- me'en 71 j Johannes Tijssen 76 j. Gorne'is Overdevest 70 j. Ondertrouwd: Jacobus Marlen Visser 23 j. en Johanna Carolina Geer truida Paats 21 j. KERÏt'-JWS 41 't Was overweldigend op dc Amsterdam- sche Missie-tentoonstelling verleden week Duizenden menschen zijn er geweest. Vooral 's avonds om een uur of acht was het, ja, eigenlijk te druk. Dat deed mij goed aan mijn hart. aan mijn Missiehart vol zorgen. Ik had daar wel eens aan het loket willen staan om al die regen van wit geld op te vangen voor dit tobbende Missiehuis. Ik zag natuurlijk een massa kennissen En velen zeggen je: „Ik maak mij over u niets ongerust. Je komt er wel. Jullie ko men er allemaal" En ze geven je niets 't Is wel mooi als men zoo'n vertrouwen heeft in mijn zaak. maar liet zet geen zo den aan den dijk. Ik betaal er geen reke ningen mee. 't Is erge kale belangstelling, waar ik mijn nieuwe Missiehuis mee bouw Ik heb maar liever dat men zegt: „Father. hoe moet u het redden? Ik zal u naar ver mogen helpen. „Mij dunkt deze laatsten staan ook hij O. L. Heer beter aangeschre ven. Stelt u eens voor dat de meerderheid dacht zooals die eersten. Hoe zou ik het dan moeten redden? Want een feit is het toch dat èn de dagelijkschc onkosten (wij zijn nu al met 61) èn de nieuwe houw er komen moeien van de mildheid der Mis sievrienden. Ik heb een zeer goede kennis, royaal mol aardsche goederen bedeeld, die ook niet karig is en toch durft hij mij zeggen: „Jullie hebt het niet noodig. Kerken on kloosters komen er toch wel". Iedereen weet toch dat al dio instellin gen alleen kunnen bestaan van de mild dadigheid der Geloovigen. Zoo iemand schuift dus zijn eigen aandeel op de schou ders van hen, die er anders over denken. Ik kom tot de ontdekking dat ik nogal ernstig ben vandaag. Dat komt omdat ik koude voeten heb en omdat vandaag de kachels geplaatst worden. Ik denk aan de kolenrekening. FATHER LEFEBER, Missiehuis, Hoorn. Directeur. Postrck. 120937 Men wordt Stichter(es) van dit Missie huis door ineens of bij gedeelten honderd gulden te schenken. Een Bocdhistisch Priester wordt Trappist. In het Trappistenklooster te Yangkia- ping is 'n vroeger Boedhistisch priester ingetreden, die reeds 60 jaar oud is. Op 45-jarigen leeftijd bekleedde hij een der hoogste ambten in de Boedhistisdhe Hier archic. Enkele jaren nadien ging hij over tot de katholieke kerk. In twee jaar tijd leerde hij Latijn en Fransch; behalve het Ghineesch spreekt hij ook nog do lands taal van Tibet en Korea. Een Katholieke Universiteit te Ohio. Do Benedictijnen hebben onder leiding van Dr. George Luba, O.S.B. in Cleveland (Ohio) hun eerste hoogeschool geopend. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Twee Katwijksche broers hadden zich voor den Haagschen Pilitierechter mr K'omp te verantwoorden, de een Gerrit, terzake van wederspannigheid, de ander, Arie, ter zake van mishandeling. De verba'isant vertelde, dat Gerrit als een dolle te keer was gegaan. Hij had oen heel opstootje veroorzaakt. „Was je dronken?" vroeg do rechter aan verdachte. „Dat niet Ik had alleen een paar gla zen hier gehad." „Dan kun je er zeker slecht tegen?" in formeerde mr. Rijkers belangstellend. „Maar het aantal moest zeker wel met dubbele cijfers geschreven worden?" „Het aantal weet ik zoo precies niet meer." De officier requireerde f 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. „De stemming is hier zoo," sprak mr. Klomp, dat we de Katwijkers eens willen leeren dat ze zich rustiger te gedragen hebben 1" Conform den eiscli veroordeelde hij Gerrit. Arie had zijn broer willen ontzetten. Hij had den verbalisant een stomp gegeven, waarvan deze ongeveer een dag pijn had gehad. „Ik kan het mc niet meer herinneren, zei Arie. „ik was dronken. Ik weet nog wel, dat 'k in de richting van den agent geloopen hen." „Met welke bedoeling?" „Dat weet ik ook niet meer. Maar zo zijn niet liefdadig geweest, dat weet ik wc De officier vond, dat Arie's broeder liefde tot wonderlijke dingen had geleid. Omdat hij nooit eerder veroordeeld was, requireerde hij f 25 subs 25 dagen hech tenis. Een bontmantel van 40.000. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr Besier, heeft gisteren conclu sie genomen, in een bekende bontmantel kwestie. Een Engelsch officier Platt had tijdens zijn inlerneering hier te lande bij de fir ma Kühnc een bontmantel voor f 40.000 gekocht en dezen ten geschenke gegeven aan zekeren mevr. Victor Voordat de mantel betaald was over leed dc officier cn de firma Kühne sprak de erfgenamen aan tot betaling. De Engclsche rechter ontzegde even wel de vordering, op grond dat dc over eenkomst een onzedelijkcn grondslag had. De daarop bij den Nederlandscben rech ter ingestelde vordering tot betaling werd in al'c instanties .afgewezen omdat de En- gc'schc rechter daarover reeds had bo- sl'st. Vervolgens stelde de firma Kühne oen nieuwe vordering in, en wel om den man tel terug te geven. Rechtbank en Hof wezen deze vordering toe Thans conc'udeerde mr. Beaier tot vernietiging van het arrest van het Haag- sche Hof op grond dat hij zich niet kon vcrecn'gen met de bewering, dat de of- ficier hij den koop niet te goeder trouw zou zijn geweest, terwijl hij voorts vor derde. dal de Hoogo Raad de ingestelde vordering zal afwijzen. Dc Tloogc Raad zal 6 Januari arrest wijzen. FA6P-1,® f £»SOS i Etó Uitgesproken: F. Gouw cl eeuw, to Z e g w a a r t; cur. mr. M, G. J. Bevers te De'fl. ALLERLEI EEN GLAZEN SCHOOL. In de Berlijnsche voorstad Steg'itz is men inomililcel hezig met den houw van een .glazen schoo' voor tubcrculeuse kin deren. Muren, v.'oercn cn plafonds van dit gebouw zullen geheel uit glas beslaan, en behalve "do ijzeren balken en de school borden van lei, zu'len er voor dit geheelc bouwwerk geen andere materialen go- bruikt worden. Dat deze school gebouwd wordt, is een gevolg van het rapport der gezondheids commissie voor do scholen, waarin men tot do conclusie gekomen is, dat slechts liet licht de tuberculose hij kinderen kan ho-1rijden. Hel gebouw zal 24 lokalen be latten en in hel bcein van hel volgend jaar in gebruik genomen worden. Berichten reeds geplaatst In een groef gedee te onzer vorige oplage. VERDUISTERING VAN 20.000 Gld. DOOR PENNINGMEESTER NED. HERV. GEMEENTE TE KATWIJK. Te Katwijk is een ernstig geval van veis duistering geconstateerd. De Kerkvoogden bij de Ned. Herv. Ge meente hadden ontdekt dat de penning meester de heer D. Parlevliet Szn. belang rijke bedragen ontvreemd had tot oen to taal bedrag van ongeveer 20.000 gld on dit bedrag ten eigen bate had aangewend. Hedenmorgen is door den Inspecteur van Politie, den hoer J. A. V. Wijngaard, voor de justitie ter plaatse een onderzoek ingesteld. Behalve do Ned. Herv. Gemeente zijn ook enkele inwoners van Katwijk bena deeld. De penningmeesters kerkvoogd is voort vluchtig. HET VREESELIJK ONGELUK TE HILLEGOM. De overleden student Custers was af komstig uit Amstenrade (Limburg) en woonde alhier in de .Oegst gees ter laan. De student De Ruyter Zylker is niet afkomstig uit Velsen, maar is een zoon van den geneesheer te Katwijk aan Zee De student Gevers woont to Voorburg on de student Neuman is afkomstig uit Ber gen op Zoom en woont alhier in de Oegst- geesterlaan. De heeren Gevers eu de Ruyter Zylker hebben cenigo wonden aan het gezicht; do heer Neuman heeft op twee plaatsen den arm gebroken. Mejuffrouw v. Leeuwen (uit „De Roodo Leeuw" to Oegstgeest), is waarschijn lijk doodgedrukt tusschen de bin' n do heer Custers, die 25 jaar oud was en eerst te Utrecht had gestudeerd (niet te Amster dam), is uit den wagen op den weg ge slingerd en daar dood gevonden MARKTBERICHTE u HOOFDDORP, 17 .Nov. c.wo roodc 1112.50, nieuwe 1014, rog- go 10.5011.25, gerst chevalier 12 12.50. wintergerst f 1112, haver 10.50 11.50, witte duiveboonen 1415.50, paardeboonen 1213, bruine boonon 2430, groene erwten 2326, schok kers 3330, vale erwten 2630, kar- wij 3839, geel mosterdzaad 1923, blauwmaanzaad f 4244, koolzaad 20 21, kana-iaznad 11.50— '2.25 -*er 100 kilo LISSE, 18 Nov. Vei.iny iiubaho. Glad!o!en: Augusta 12op 4.50 10-12 0 95, Alkemade 14op 5.60 !2op 240 12-14 3 10-12 1.50, Annv Wigman l2op 3 20 12- 142.50 10-12 1.30. America 12op 3.70 12- 14 3— 10-12 1 60 8-10 0 55. Dar Joe. Hulot 12op 2 70 12-14 2 20 10-12 1.20 8- 10 0.55, Bronchlyensis 12op 2.30 10-12 1 Brimstone 12-14 3.50 10-12 1 20 Capt. Frijat 12op 2.30 10-12 0.85, Chatharina 14op 4.80 12op 3 50 10-12 2 10, Chris 12on 3.— 10-12 1.50. C'crco 12op 3— 10-12 1.40, Clemenceau 14op 2 70 12-14 2 10- 12 1.— Coory 12on 3— 10-12 1 30. Czar Peter 12-14 2 .30 E'oetra 12op 3/70. 10-12 1.60, Empress of Tnd:a 14op 3 20 12op 2 10 12-14 2— 10-12 1 10. Energie Hop 5 12op 4 30 12-14 4 10 10-12 2.30, Faust 12op 3 20 10-12 1.50. Flaming Bwonl 14op 3.2 12op 2.50 12-14 210- 12 1 10 8-10 075, F'ora 12op 4 10, 12-14 3 80 10-12 1.80. Franc's K'ng 12op 2 20 12.14 2.10-12 0.85, Fr. Pend'eton 12op 4.Glory of Holland 14on 5 10 12op 3 90 12-14 3.20 10-12 2 810 0 80. Gol den West 14op 4.10 12op 3 50 12-14 .3 10-12 1.50 8-10 075, Goud Elsje 12op 2.—. Halley 14op 1 90 12op 1 70 12-14 1 50 10-12 0 90. 8-10 0 40, Hilda 12-14 2.1Ó, Holie'zol'orn 12-14 2.50, Jac. v Beieren 14op 0.— 12-14 4 10-12 1.60 Lily Leh man 12-14 4 50 10-12 2"Innocence 12op 3 40 10-12 2 40, Liebosfeuer 12op 4.00 12-14 3— 10-12-2 20 8-10 1 20. "Imma- culeo 12op 5.70 12-14 4 70 10-12 3 Ma rianne 14op 3.30 1-14 2.10 10-12 1 10 Mar Foch 14op 2 80 12op 2 50, 12-14 2 20 10- 12 1.20 8-10 0 65, Miss Cavell 12-14 2.30, 10-12 1.10. Nora 12op 3 80 10-12 1 00, Mater Wietse 12op 3.50 12-13 3 10-12 0.85, Odin l4op 2 90 12op 2 30 21-14 2 10-12 1.10, Orange Queen 12op 312-14 2.10 10-12 1.00. Panama J2op 4.50 1012 2.Place 12-14 2.30, Pink Beauty 12op 3 50 12-14 2 10 10-12 1 10 8-10 045, Pink Perfection 14op 3.00 12op 312-14 2.80 10-12 1.40. Prince of Wales 14-op 2.90 12op 2.10 12-14 1.90 10-13 0 95 8-10 0 40, Princeps 14op 3 12op 2.70 1 2—14 2.50 10-12 0.85, Psvche 12-14 2.10. Red Canna 14op 3. 12-14 2— 10-12 1.30. 8-10 0.45, Rod Epmeror !2op 3..30 12-14 2 00, 10-12 1.50, 8-10 0.45. Rose Precose 12op 4.10 12-14 3.50 10-12 1.80. Schwabcn 14op 2 90 12op 2 40 12-13 2— 10-2 1.30. Venus 12op 2.30 12-14 2 - 1012 1.30. Vesuvius 12- 14 2.10 10-12 1 Violet Superbe 12op 2.10. 10-12 0.95. War 14op 2.90 12op 2 50 12-14 2— 10-12 1.30. White City 1op 5.30 12-14 5 - 10-12 2 50, Willy Wig- man 12op 2 90 12-14 2.20 10-12 1.30. Yel low Hanuner 12op 3.10 12-14 2.50 10-12 2 50 10 12 1.40. Yel'ow Quen 12-14 2 10 10-12 1.10, Yelow Stand-r' l^en 2.50 12-13 2 Prijzen per 100 stuks: Sj- .ea's: Flori- buiida 2.50, Wh'tc Queen f 3.4, Peach Blossom 3.—. Queen Alexandra 4 50, Gladstone ƒ6Japonica 2.50. Diversen. Hyacinthus Candicans 1820 c.M. J 3, 16-18 c.M. 2. 14—16 c.M, 1.50, 13 c.M 1 Arum Cornatum 26 c.M en-op ƒ12.50, 20—26 c.M ƒ9.50, 15—20 c.M. ƒ4,25. Tijgerblics 12—15 elf. 12 70, Monlbr. Crocus Miaflora 0.30. Montbr. Golden West ƒ0 55 Dahlia's in soorten ƒ5 10 Cal la Alha Maculata f 9. Calla Clio tja na 50.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 13