^stï INGEZONDEN MEDEDEELING. IN- EN UITSTAPPEN ELECTR. TREINEN. Het geschiedt niet altijd nset de noodige vlugheid. Voortaan achter in- en vó6r uitstappen. De directie der NB. deedt bet volgende medo. Het in- en uitstappen der reizigers bij de eloctrische treinen op de lijn Amster damRotterdam geechiedt niet altijd met de noodige orde en vlugheid on is soms oorzaak, dat de beperkte station- neme nten dier treinen, vooral op de groo- tero Btatione en bij druk verkeer, worden ovorsch roden. Een gedeelte der uitstappende reizigers verlaat de rijtuigen over het vóórbaloon, een ander gedeelte langs hot achterbal- con; beide partijen ontmoeten dan in het rijtuig de eveneens langs vóór en achter- ba] cons instappende reizigers. Ten einde hierin verbetering te brengen worden van morgen af de deuren achter aan ieder rijtuig gerekend naar de rich ting waarin de trein zich zal bewegen aangewezen voor instappen de deuren aan de vóórzijde van het rijtuig voor uit stappen. Borden met opschrift „in" worden bui ten achteraan het rijtuig en met-„uit" bui ten vooraan geplaatst, terwijl in de rijtui gen een aan wijziging zal worden gebracht waarbij de reizigers worden uitgenoodigd het rijtuig over het vóórbalcon te ver laten. In het belang dor goede orde en van de regelmaat in den treinenloop wordt de modowerking van het reizend publiek bij de toepassing van dezen maatregel ver wacht. Ds. van Hoogenhuijzo over Lourdes. Een hazen-hart. P. K. schrijft in „De Maasbode": Do heer de. A. G. H. van Hoogenhuijze, die het land aftrekt met een lezing over Lourdes, heeft Dinsdagavond het woord gevoerd voor de afdeeling Rotterdam der Evangelische maatschappij. Daar onze „Roomsohe modeburgers" nog wel „bijzonder" waren uitgenoodigd tot dezo bijeenkomst, hebben wij gemeend dezen keer aan dit vriendelijk verzoek te moeten voldoen. Bijna anderhalf uur lang heeft de Am- sterdamsche predikant gesproken over Lourdos; geen der aanwezige Katholieken heeft den spreker ook maar éón oogenblik onderbroken of gehinderd. En toch heeft de heer van Hoogenhuijze op een onwaardige en onwetenschappelij ke wijze de Katholieke overtuiging bestre den en bespot. Etij heeft zelfs niet gepro beerd en dat is toch het minste wat men zou kunnen vragen het wezenlijke te geven van de Katholieke opvatting om trent Lourdes. Hij heeft zich bepaald tot een belache lijke beschrijving van uiterlijke dingen, die met de Lourd es-kwee tie als zoodanig niets te maken hebben; hij heeft van de Maria-vereering der Katholieken een vol slagen valsche voorstelling gegeven; hij heeft do verschijnings-geschiedeni6 te Lourdes behandeld zonder ecnig critisch- hietorisch inzicht; hij heeft de grove "on waarheid uitgesproken, dat te Lourdes geen organische letsels zouden genezen zijn; hij heeft zijn gehoor gesuggereerd, dat genezingen van zenuwziekten te Lour des geregistreerd worden; hij ontzag zich niet Lourdes gelijk te stellen met „kwak zalvers"; hij heeft de vrijheid genomen ons de keuze te laten tusschen de moge lijkheid, dat Bernadette een geëxalteerde ie geweest, of dat zij een werktuig was van een stel priesterlijke bedriegers; hij heeft zich beroepen op een boek waarvan de valsckheid klaarblijkelijk is voor iederen deskundige (op een „document" o.a. waar van nooit een origineel is gevonden); hij heeft de suggestie te Lourdes beschreven aan de hand eener brochure va-n een afge vallen priester; hij heeft zich niet ontzien de katholieken te beschuldigen van bijge loof en afgoderij en Lourdes voor te stel len als „een groote geldmakerij die door de Roomsche Kerk handig wordt geëx ploiteerd." En nadat hij ons al dit krenkende, grie vende, hatelijke en onware in het gezicht had geslingerd, dorst de spieker nog met godzalig gelaat zeggen, dat hij gescholden noch gespot had. Dat was voor ons een aanleiding om na hot gesprokene op te staan en het woord te vragen. Het werd geweigerd: niet door den voorzitter maar door den predikant zelf, die snel een liedje inzette, begon te zingen, anderen opwekte tot den zang en zoo zelfs een vraag afsneed. Moteen was de beleediger verdwenen. Maar hij had buiten den waard gere kend natuurlijk dachten wij er niet aan op deze vergadering te debat toeren. Ons ©enigst verlangen was den spreker uit te noodigen tot een openbare debat-vergade ring. Het verzoek daartoe kon het best op dezo bijeenkomst, gedaan worden. Nu dit, door het met ieder vergaderingsgebruik strijdige^ optreden van den spreker, die persoonlijk en Sonder •waarschuwing de vergadering sloot, mislukte, is het ver zoek daartoe hem schriftelijk overhan digd. Do secretaresse der „Ev. Maatschappij" heeft. den brief in ontvangst genomen .waarin ds. van Hoogenhuijzo wordt uitge daagd tot een openbaar debat opdat de openbare meening moge beoordoelen, wie beweren en wie argumenteeren. Wij vleien ons niet, dat de heer van Hoogenhuijze den moed zal bezitten een eerlijken strijd aan te gaan. Het ie ook wel gemakkelijker onwaarheden met zang dan mot weerlegging hooren te besluiten. De heeren van het vrije woord schijnen het met de vrijheid niet erg te wagen. Maar indien de heer van Hoogenhuijze nog eens over Lourdes spreekt, zal het ons een waar genoegen zdjn hem wedorom te ontmoeten, doch dan niet zingend maar pratend. Wie zoo over Lourdes en Rome spreekt ak do Amstordamsche predikant, moet weten, dat dit in dezen tijd in ons land niet meer zonder tegenspraak geschieden kan. Op de argumenten van beide zijden koont het aan en do onze te ontwijken, verraadt geen geuzen-aard maar een ha zen-hart. Gemengde Barichten ONGELUKKEN. DOOR EEN TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Noodlottige onvoorzichtigheid. Een geleidster van een trein met Hon- gaarsche kinderen, welke gisterenmiddag op het atationsemplacement te Arnhem op dood spoor was gezet, met de bedoeling, dat de trein heden naar Utrecht zou ver trekken, is gisterenmiddag, na inkoopen te hebben gedaan, van de perrons over de rails geloopen om zoo den trein te berei ken. Een eind voorbij de overkapping be merkte zij dat eon trein uit De Vork nader de en trachtte zij zich zoo goed mogelijk tegen den muur, die het stationsemplace ment begrenst, in veiligheid te stellen. De ruimte tusschen spoor en muur is echter zeer gering. De dame werd door de trein gegrepen, waardoor zij zoodanig wend ge wond, dat zij spoedig aan de gevolgen is overleden. Het is een vier-en-veertigjarige dame uit Boedapest. Slachtoffer van hef verkeer. Ondereen auto geraakt en overleden. Terwijl de kermis te Gorredijk in vollen gang was, reed de chauffeur T. uit Leeu warden op onverantwoordelijk snelle wijze door het gewoel De bejaarde heer J. H. uit Knijpe kon niet tijdig uit den weg ko men en geraakte onder den auto. Dien zelfden avond is hij nog naar het zieken huis te Heerenveen vervoerd, waar hij, na geopereerd te zijn, overleden is. Een oor afgescheurd. De 29-jarige machinist J. Boomsmavan de Drachtster tram geraakte bekneld tus schen de schuifdeur zijner machine, met het ongelukkig gevolg, dat hem een oor weivi afgescheurd. Hikziekfe. Een geval van hikziekte doet zich voor te Kruisland onder Steenbergen (N.-Br.). De moordaanslag te Rotterdam. Het slachtoffer verhoord. Gisterenmorgen is de 29-jarige Frieda Hansen op wie Dinsdagavond op de Boom pjes te Rotterdam een moordaanslag werd gepleegd in het ziekenhuis aan den Cool- singel aan een kort verhoor onderworpen Haar toestand is nog steeds hoogst ern stig. De vrouw heeft verklaard, Zaterdag avond den omgang met N. te hebben.wil len verbreken, omdat hij een tijd geleden zonder werk zijnde, door haar geldelijk gesteund was en thans, nu hij weer ver diende, het geleende bedrag niet of slechts zeer ten deele terugbetaalde. Toen zij hier over twist kregen in het café had N. haar geslagen, hetgeen voor haar de maat vol maakte. De opperman liet haar echter niet met rust en bedreigde haar o.a. toen hij bij het hotel buiten aan het werk was Toen kon hij zijn bedreiging niet ten uitvoer brengen, omdat er anderen bij waren. Het mes, waarmede de vier steken zijn toege bracht had N. gekocht fn de omgeving van zijn woning. De vrouw is lijdende aan hooge wond koorts. Men vreest nog steeds voor haar leven. De moordaanslag lo Steenbergen. Omtrent den toostand van de slachtoffers van don moordaanslag, gepleegd door ze- leren A. v. M. ih den vroegen morgen van Maandag 31 October 1.1. te Steenbergen, die vervolgens zichzelf met een revolver schot van het leven beroofde, wordt ens thans gemeld, dat de vader van mej. L. v. d. W. weer zoover is hersteld, dat hij zijn werk heeft kunnen hervatten, terwijl het meisje zelf nog in het ziekenhuis wordt verpleegd. Dinsdag heeft zij een operatie moeten ondergaan teneinde de kogels, wel ke een lichte ontsteking deden ontstaan te kunnen verwijderen. Haar toestand baart echter ook geen bijzondere zorg meer. Brand in een school fe 's-Gravenhage. Twee lokalen uitgebrand. Omstreeks kwart voor twaalf is gistern- avond in de Molschool op den Zuid-Oost- Buitensingel te 's-Gravenhage, de vierde school der Nei. Herv. Gemeente, een zware binnenbrand uitgebroken. Van de straat is de school gescheiden, door het huis van den hoofdonderwijzer, den beer Koekert. Ongeveer half één werd. tlezo door voor bijgangers gewaarschuwd, dat de school in brand stond. Eerst keek hij nog uit een raam n/an den Singelkant, maar zag na tuurlijk niets. Toen hij echter naar de school ging kijken, zag hij dat het eerste lokaal in lichter laaie stond. Onmiddellijk waarschuwde bij de brandweer, die bijna dadelijk daarop arriveerde. Eerst de mo torspuit Rijswijkscheweg. later die van de v. d. Yennestraat en. ten slotte de spuit uit de Louise Henriëttestraat. Het blusschings- werk werd echter zeer bemoeilijkt door de ligging der brandende school. Vijf slangen werden uitgelegd door twee nauwe gangetjes. Zoo bereikte men de lokalen. Don hoofdonderwijzer der school werd gezegd, dat hij zich maar in veilig heid moest stellen, omdat de mogelijkheid niet uitgesloten was, dat de brand naar zijn woning zou overslaan. Ook de omwo nende bewoners uit de hofjes waren erg ongerust en hadden zich allen aangekleed om op het ergste voorbereid te zijn. Maar de brandweer deed haar plicht. Met do vijf stralen werd verbazend veel water gegeven en de vlammen doofden zienderoogen. Het eerste was het lokaal gebluscht, waar de brand ontstaan was. De oorzaak moet vermoedelijk in schoor steenbrand gezocht worden. In de lokalen blijven, ook 's nachts, de vulkachels door branden. Eiken avond doet dan de con cierge de ronde, om te zien of alles goéd brandt en er geen onheil is. Ook gisteren avond heeft hij dit gedaan. Echter heeft hij toen niets bemerkt. De zoldering van bet eerst© lokaal brandde door, evenals een gedeelte van het dak, waardoor de vlammen naar huiten sloegen. Hoewel de vlammen in het benedenlokaal en later ook in het tweede lokaal gedoofd waren, bleef de brand woeden op het dak. Maar ook hier bleek de kracht der vlam men niet opgewassen tegen het ijverige werken der brandweer. Tegen half twee rukte de motorspuit in. Behalve de groote brandschade, kreeg het gebouw nog veel waterschade. De school was oud en men vertelde ons, dat een r.ieuwe school werkelijk wel van pas kwam. De redding van Miss Elder. Dankbaarheid jegens de bemanning van de „Barendrecht" De N.V Phs. van Ommeren's Scheep vaartbedrijf verneemt van hare agenten te Pensacola. dat de stadgenooten van Miss Ruth E'der een fonds van 1000 dol lar hadden bijeengebracht, teneinde hier uit gratificaties aan de officieren en de bemannmg van ons s.s. „Barendrecht" toe te kennen. Kapitein Goos van de „Barendrecht" meende deze gratificatie niet te moeten aanvaarden en stortte de hem toegedachte 400 doll, in het Weduwen- en Weezen fonds van de Nederlandsche VeToeniging van Gezagvoerders en Stuurlieden ter Koopvaardij. Een 16-jarig meisje geschaakt. Door eenige rechercheurs is Dinsdag avond in een hotel in de omgeving van het Hollandsche Spoorstation te 's Gravenhage, aangehouden de 27-jarige C. J. v. D., wo nende in de Hobbemastraat aldaar, ver dacht van schaking van het minderjarige meisje F. van W., eveneens wonende in de Hobbemastraat. Reeds in de ma-and September deed «de vader van het meisje, dat eerst 16 jaar oud is, klacht van schaking van zijn doch ter en verzocht aan de politie haar opspo ring. Inderdaad bleek, dat zijn dochter met den 27-jarigen v. D. naar het buiten land was vertrokken. Na ongeveer 10 dagen kwamen beiden weer in Den Haag terug. Van D. vergezel de het meisje tot aan de deur van de woning barer ouders, maar vond het (oen het veiligste zich te verwijderen. De politic zocht hem echter op en arresteerde hem terzake van het ontvoeren van een min derjarige met hare toestemming, doch zonder de toestemming van haar ouders of voogden. Op dit misdrijf is een gevan genisstraf van ten hoogste zesjaren ge steld. De gearresteerde wend ter beschik king der Justitie gesteld en in het huis van bewaring ingesloten. Na eenige dagen werd hij door den of ficier van justitie, hangende het onder zoek, op vrije voeten gesteld. In plaats echter nu van zijn vrijkei>d een goed gebruik te maken, keerde hij weer tot zijn vriendin terug. Eenige dagen la ter vertrokken zij weer naar het buiten land Opnieuw deed de vader van het meisje een klocht van schaking, zoodat tegen v. D. nu twee processen-verhaal aan hangig zijn. Het meisje vertoeft nog steeds in het buitenland. Van D. moest eenige dagen in Den Haag zijn om zijn zaken te regelen. Door rechercheurs werd hij echter her kend en gearresteerd. Van D. is sinds eenige jaren gehuwd en vader van twee kleine kindertjes. De gevolgen van bijgelocvigheid. Het was de politie te Rotterdam al sinds eenige maanden opgevallen, dat een be kend waarzegster, mevrouw L., aldaar, her haaldelijk uitstapjes naar verschillen>le plaatsen zooals Tiel, Nijmegen en Utrecht maakte, die om meer dan één reden nog al opvallend waren. In de eerste plaats vond het vertrek van mevrouw L., die zich steeds liet vergezellen door den man mot wien zij samenleeft, herhaaldelijk in het holst van den nacht plaats, terwijl het ook al gauw ruchtbaar werd. dat op do plaats van bestemming op de meest royale wijze geleefd word, alsof het geld uit een ruime l>ron vloeide. Het eerste vermoeden was, dat mevr. L. haar inkomsten uit smokkelarij van opium of cocaine betrok, hetgeen ook de verklaring zou zijn voor de geheimzinnige nachtelijke autotochten. Dit vermoeden scheen bevestigd te zullen worden, toen het bleek, dat mevrouw L. een ontmoeting had met twee dames, die haar een pakje over handigden. dat door zijn langwerpigen vorm gedachten wekte aan een fleschje of iets dergelijks. Vorige week Woensdagavond vond de politie het oogenblik gekomen om in te grijpen. Het pakje dat overhandigd was, bleek niet opium tc bevatten, maar geld, een bedrag van 200. Waartoe dit geld diende? Dat blijkt uit de volgende geschiedenis. Een schoonzuster van de dame, die na de scheiding van haar man te Vlaardingen was gaan wonen, was aan spiritisme en soortgelijke occulte verschijnselen gaan gelooven en maakte het haar familie nu voortdurend lastig met allerlei sombere voorspellingen, waarbij de voorspelling van den aanstaanden dood van nu eens dezen, «dan weer dien bloedverwant sche ring en inslag was. Dit minder aangename vooruitzicht werkte zoo sterk op de verbeelding van deze menschen. dat zij geen beter middel wisten dan ook maar van occulte machten gebruik te maken om het dreigend «doodsgevaar af te wenden. Zoo kwamen zij te land bij me vrouw L. Deze zou wel helpen. Haar aanwezig heid op de plaats waar de gevaTen dreig den zou de geesten wel bezweren. Daarmee waren de reizen reeds verantwoord. Maar de schoonzuster, zoo heette het, be schikte over een „sterk" medium en dat moest men met nog sterkere mediums ver slaan. Sterke mediums zijn echter duur, doch de familie bleek voortdurend bereid, om het de contanten daarvoor beschikbaar te stellen. Zoo liepen de bedragen, die zij betaalde, weldra in de duizenden. De politie heeft hieraan nu een einde gemaakt. De familie heeft den raad ge kregen haar geld op een betere manier te gebruiken. Wat mevrouw L. en haar vriend betreft, het is niet met zekerheid komen vast te staan, dat zij tot het doen van de groote uitgaven uitlokten er er was «dus geen grond om hen wegens oplichting te vervolgen. Zij zijn dus weer op vrije voe len gesteld. Met jfn negenen in 'n schuurtje „gehuisvest". Sedert eenige dagen is een gezin van zekeren S. te Kruisland, bestaande uit negen personen (ouders en 7 kinderen) ge huisvest in een schuurtje van een land bouwer L. aldaar De man is al gerui- men tijd werkloos, zoodat het gezin in dusdanige financieele moeilijkheden geb raakte, dat men geen huishuur meer kan opbrengen. Lijk herkend. Na een uitgebreid onderzoek, is het de Goudsche politie mogen gelukken de iden titeit vast te stellen van het op 11 dezer in de rivier de IJssel, onder de gemeente- Gouda, gevonden lijk. De verdronkene is zekere H. H. van R., een man, die een zwerversleven leidde en veelal in volkslogementen verblijf hield. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat niet aan misdrijf moet worden ge dacht. Wcest rijder. Na eerst op den Houtkampschen weg te Doetinchem een voorbijganger te hebben overreden, reed op den hoek van de Ver lengde Heerenstraat Dinsdagavond de heer H. J v. d. P. uit Zutfen met zijn auto in razende vaart tegen bet tuinhek van den heer N. op en vernielde dat grootendeels De auto sloeg om en werd zwaar bescha- «digd. De drie inzittenden bleken na bevrij ding ongedeerd. Tegen den bestuurder, die onder den invloed van sterken drank ver- keerde, wend proces-verhaal opgemaakt. Een clandestiene slachterij ontdekt. Geruimen tijd bestond reeds hij de poli tie in het Noorden des lands het vermoe den, dat er zich clandestiene varkens slachterijen in de omgeving van de ge meente Assen moesten bevinden. In verband hiermede is gisteren door de plaatselijke politie, vergezeld van amb tenaren van den keuringsdienst, een inval gedaan in het perceel van zekeren U. al daar. Inderdaad werd hier een tiental var kens gevonden, welke juist waren ge slacht. Enkele van deze dieren leden aan vlekziekte, zoodat dit vleesch, als het onder gewone omstandigheden zou zijn geslacht, zou zijn afgekeurd. Men meent hier te doen te hebben met een uitgebreid complot van lieden, die een soort organisatie hadden gesticht. Het vleesch werd in Groningen ter markt ge bracht. Aan zijn lot overgelaten. Zooals dezer dagen werd gemeld, heeft onlangs een rijksveldwachter, in opdracht van een gemeentebestuur, een krankzin nige naar Westervoort gebracht en daar aan den weg gezet. De ongelukkige hoorde daar niet thuis, maar hij werd door de zorgen van den burgemeester van Wes tervoort en de medewerking van het Arn- hemsche gemeentebestuur in het gemeen te-ziekenhuis te Arnhem opgenomen. Thans is hij in het gesticht te Venray ge plaatst. Van de zijde van den Minister van Bin- nennlandsche Zaken zijn inlichtingen over dit geval verzocht. Een onderzoek is door de Arnhemsche recherche ingesteld. Dit heeft aan het licht gebracht dat de krank zinnige oorspronkelijk is aangetroffen in de gemeente Ede. Het gemeentebestuur van Ede heeft niet de eerste kosten voor de krankzinnigenzorg op zich genomen, doch den geesteszieke naar Westervoort doen brengen. Vleesch-Gorlog. Te Purmcrend is een vleesch-oorlog uit gebroken. Wegens oneenigheid met één der slagers is hij allen de prijs van het vleesch tot 60 cent per pond gedaald. Eén hunner verkoopt de koelappen zelfs voor 55 cent. Baaitenl. Beröchien, ONGELUKKEN. DE ONDERGANG VAN DE „TOOK AR AM» In totaal 28 dooden. Ook nog geen 6poor van do „Jayanti" ontdekt. 1 Bertcffen.de het vergaan van het i „Tookaram" kan nog gemeld wo-rden, d dit schip is vergaan tijdens een cycloo die Zaterdag woedde. Vele lijken zi reeds te Janjira (ten Zuiden van Bonxbi aangespoeld; er zijn, voor zoover tha bekend, 128 menschen verdrenken. B schip, dat ter redding van de opvarend der „Tookaram" was uitgevaren, is ten gekeerd met vijf overlevenden aan boo De twee schepen, die een onderzoek i stelden naar het stoomschip „Jayanti", eveneens vermist wordt, zijn teruggekeei zonder een spoor van het schip te hebb ontdekt. De „Jayanti" vertrok 51a terdag met ht derd menschen aan boord. De cycloon i Zaterdag heeft veel schade aangericht er moeten nog verscheidene kleinere pen vergaan zijn. DE GESPRONGEN GASHOUDER 1 PITTSBURG. Wie is verantwoorden i Bij het zoeken naar slachtoffers van i ontploffing zijn twee personen gewond i één gedood door neerstortende balken vallende brokstukkon van muren. V< zoover bekend worden thans nog der personen vermist. Men vermoedt, dat zich in onder water geloopen kelders sour-terrains bevinden. De gemeenteraad van Pittsburg he besloten geen toestemming te geven t het herstellen van den gashouder, alvoie een onderzoek is ingesteld, waaruit moeten blijken wie voor het gebeurde v amtwoordolijk is. GROOTE BRAND TE NEW YORK Een van de grootste branuen die i\i York sinds langen tijd heeft gezien, h gistermiddag plaats, toen een groot bouw van vier verdiepingen, waarin r verscheidene honderden nieuwe auto's motorrijwielen bevonden, geheel afbrat de. De brand was zóó hevig, J-vt alle bh schingspogingen van dozijnen brandspi ten, die in allerijl uit alle deelen van stad naar de plaats des onheils uitruk' vergeefs waren. Twee menschen wordi vermist. De schade wordt geraamd* meer dan een millioen dollar. Een ontploffing. In een cementfabriek. Lx de cementfabriek van Ruhr en te Beckum bij Miinster in Westfalen he gister een zwa: ontploffing de maehi kamer vernield. De nabijgelegen plaatsen zijn ernstig beschadigd en v arbeiders zijn zwaar gewond. De ontploffing, welker oorzaak ont kend is, gebeurde kort voor het begin den werktijd; anders zou het aan slachtoffers stellig grooter zijn geweest Overstroomingen in Vlaanch Door de voortdurende regens en snee stormen der afgeloopcn dagen is de L< op verschillende plaatsen tusschen Deyi en Gent buiten de oevers getreden. Eile moesten de boerep met hun vee I hoeven verlaten. Een dubbel leven. Regeeringsambtenaar- inbreker. Te Koningsbergen zijn twee inbrea gepakt, die de laatste maanden verscl dene inbraken hadden gepleegd. Hun s| cialiteit was het „kraken" van brandl ten. Een der twee leidde een zonderling 1 bel leven. Overdag was hij een correct pensioneerd ambtenaar. Niemand zou d „Regierun gssekrettii*" hebben aangezi dat hij 's nachts op roof uitging. Zijn n» kor is een berucht recidivist- Bedevaart over 1200 K.Mper fid Het is geen „verhaaltje", maar een geschiedenis, al is ze gedateerd: eï 1927. Juffrouw Marc-hand is 24 jaar en in heb dorp Anor in Noord-Frankrijk, had de gelofte afgelegd zich naar Loui te begeven, om daar te .bidden dat W bejaarde ouders niet meer to werken don hebben en zijzelf zou kunnen troH met haar verloofdo. Maar Lourdes is ver. Het jonge^ m-- heeft geen geld voor do lange reis. te doen? Zij schrijft einde October eenige rtj om lxaar bezorgde ouders gerust te sta en vertrekt don 25sten, bij het kx-ieken den dag uit haar dorpjeper_ fiets- passeert de volgende dagen Reims, lons, Arcis-sur-Aube, Troyes, Auxerre, vers, Moulins, Riom, Aurillac, enz.j Zij met 80 fracs van huis gegaan. Als zij 3 vember 's middags om 4 uur te Loun ari-iveert, heeft zij nog 20 francs over' Zij heeft de reis volbracht, aan de van een gewone atlaskaart; rij heeft K.M. afgelegd met een gemiddelde' 120 K.M. per dag. Maar zij is dan ook de grot gekomen, haar gelofte heeft vervuld; zij bidt, en verwacht datj haar smeekbeden in vervulling l' gaan.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6