INGEZONDEN MEDEDEELING INGEZINVEN ÉEDEÖEELIfiS BonlvÉnenüoiipieËrifiy I Gezakt als een baksteen. zou een meneer uit Hil- Uprg te Rotterdam zijn examen doen L verkrijgen van oen rijbewijs. Met L.iminator tufte' hij langs den Schio- Ucnsingel. Eensklaps kreeg hij op- fc[ met den wagen te keeren, De exa- Udu?. wat zenuwachtig vanwege de bscliap, -dat al zijn manipulaties nauw- werden gadegeslagen, wilde den r uitschakelen, maar zette in plaats den wagen in do derde versnel- en als een pijl uit den hoog schoot de vooruit, pardoes het kille, troebele in het water met stralen uit de klec- droop, kropen de bibberende exami- L en examinandus uit de als een bak- gezonken auto. [examinator is in stijl gebleven; hij Un examinandus voor het examen als een baksteen. Trouwe koe. veehandelaar te Herwijnen had, „Volkskr." meldt, een koe gekocht markt te Gorincbem van een boer jjcbelluinen. Hij bracht het beest in de t en ging na een paar dagen eens kij- Het beest was echter verdwenen, en nderzoek bleek, dat het beest naar de weide te Schelluinen was terugge- leen afstand van ruim 3 uur. Daarbij de koe de Linge en de Keulsche vaart rezwommen zijn. om zoodoende de veide weer te bereiken. Jozef en zijn broers. Uit het opstel van een I- zevenjarig meisje, it „De Gelderlander'': [Was in de 2e klasse van een volks- »1 te Nijmegen, juffrouw had heel mooi verteld uit Oude Testament, o.a. de geschiedenis en zijn broers, en boe die va- Jieveling wilden dooden. Nu moeten jullie daar eens een op- over maken. elletjes papier werden uitgedeeld. De joden kwamen te voorschijn. En do oen, de gezichtjes strak van het diepe raken, begonnen te schrijven. een half uur werden de opstellen ibaald. ziehier één van de alleraardigste alen, «die werden ingeleverd. Wij ge- het „natuurgetrouw", zonder de min- verandering in taal en stijl: was eens een heele oude man hij Jakop. Jakop had twaalf zoons de oste was bijjemin en op een naar de oste was Jozef. Jozef was 16 jaar ere jongens ware maar ploerten maar te was maar een beetje braaf, op' zekere keer ware de jongens een week weggebleefe en Jakop was heel [e-rust. Jozef, riep Jakop. Ja va-der, eens hier mijn jonge ga eens kijken lat je de jongens niet ziet want ik ben dat ze door wilde dieren verschuurt maar weez versigtig hier heb je m'n daar kun je de wolf wel half dood slaan Nou dag lieve jongen, dag Jo- lag vader, god mag je spaaxe, daaag. Jozef in in-gipte gekomen was ware roers er niet maar er kwam een man bij, mijnheer heb u niét hier 10 her voorbij zien gaan. Ja zei de man. Ja drie dagen geleede maar ze zijn hun schaapon naar dood-tang (Do- Ted.) goed dank je wel mijn-heer je wel. Toen Jozef in dood-tang im zag hij het heel wit op de Hei dat ie schaapen en de herders zullen ook wel bij zijn. de groete van vader Jozef toen de jongens hem te ge-lijk grepen en als ze Jozef van verte aan komen dan roepen ze al haa' daar droomer aan laate we em dood ike zei de eerste neen daar is Diets laate we em daar in die put douwe dan gaan we ete zoo daar gaat i< BuüfenG. Berichten ONGELUKKEN. Het mijnongeluk in België. ins 6 dooden en 22 gew-onden. het kort werd reeds melding gemaakt het tragisch ongeluk in een der mijnen de „Cha-rbonnages Ougrée-Marihaye'' I Luik, dat tot dusverre zes dooden ei jonden heeft gevergd. Thans kunnen de volgende bijzonderheden worden «ld: 'Blermiddag verlieten 28 arbeiders een 110 M. diepte gelegen mijngang. Op het "blik, dat de liftkooi boven zou 6top- i schoot hij plotseling met vervaarlijke beid door. De machinist had namelijk "ja cabine abusievelijk niet uitgescha- en niet geremd. De liftkooi dreigde verbrijzeld te worden, toen de hulp- nuiist de gemaakte vergissing be- "de. Hij wierp de handle om en rean- ten gevolge waarvan de liftkooi op Ifde oogenblik tot stilstand kwam, op vijf meter van de wielschijf. Dit evenwel tot gevolg, dat alle zich in liftkooi bevindende mijnwerkers met hoofd tegen de zoldering werden ge kt. middellijk richtte men een stellage _dc schachtbok op, ten einde de lift- 1 Je kunnen bereiken, waaruit gesteun "apgeroep opsteeg. Twee arbeiders ble- °P "tag gedood te zijn, terwijl in den v"~ gisteravond nog twee zwaarge- overleden. Inmiddels bleek, dat "wee mijnwerkers vermist werden. Het Woek heeft thans aan het licht ge- Mat bij het onderbreken der gewel- 8aelheid twee mijnwerkers uit de lift- geslingerd en in de schacht zijn Hun onherkenbaar verminkte zijn geborgen. ïit6 22 gewonden hebben er twee een 5_,euk opgeioopen. Alle slachtoffers gem Toen de machinist, die door i ramp veroorzaakte, de ?ea zag, verloor hij het bewustzijn, awschok is zóó ernstig, dat men voor 'erstan4 rwyX GROOTE RAMP TE PITTSBURG. EEN GASHOUDER ONTPLOFT. Veertig personen gedood; vijfhonderd gewond. Gisteren heeft in Pittsburg (Amerika) een ontzettende ramp plaats gehad, waar van de gevolgen niet geheel zijn te over zien. Een gashouder van de gasfabrieken te Pittsburg, welke vijfduizend kubieke meter gas bevatte, ie namelijk in de lucht gevlo gen. Volgens de eersteberichten van do politie zijn er tengevolge van deze ont ploffing veertig menscheii om het leven gekomen, terwijl er vijfhonderd gewond zouden zijn. Het aantal dakloozen wordt op 5000 geschat. Omstreeks honderd perso nen werden bij het instorten van een steen bakkerij, een gelijk aantal bij het ineen storten van een metaalfabriek van de bui tenwereld afgesneden. Naar gemeld wordt, zijn veel menschen gedood bij het instorten der rond den noodlottigen gashouder staande huizen. De noordelijke wijk der stad is gedeeltelijk verwoest. De hoofdbuis der waterleiding is ge sprongen waardoor de arbeid der reddings manschappen en politie zeer bemoeilijkt werd. De ontploffing van. den gashouder had gistermorgen om tien uur plaats en de ge volgen zijn juist daarom zoo ernstig, omdat de gasfabriek in het industrieele centrum der stad gelegen is. Ooggetuigen verhalen, dat het wa6 alsof de stad door eën ontzet tende aardbeving werd getroffen- Eerst was er een verblindende lichtstraal, onmid dellijk gevolgd door een helsch lawaai, ver oorzaakt door het instorten van verschil lende fabrieksgebouwen. De menschen, die zich in. de fabrieken bevonden, welke nabij do gashouder gele gen waren, renden in paniekstemming naar buiten, teneinde zic-h in veiligheid te bren gen, maar toen zij buiten waren gekomen, stonden zij als het ware voor een muur van vlammen, die tot don hemel schenen te reiken en zij werden weer teruggedreven in de gebouwen, waarvan nog steeds brok stukkon naar benoden stortten. Een commandant van do brandweer zag den gashouder in de lucht, vliegen, toen hij zich op andorhalven kilometer van do plaats des onlieils bevond. En hij vertelde aan een persvertegenwoordiger o.m.: De groote stalen tank rees oen vijftig meter de lucht in. Het wa6 of er een enorme bal lon werd opgelaten. Ik zag, hoe de gas houder nog een oogenblik in tact bleef, toen spatte hij uiteen alsof het een licht- kogel bij een vuurwerk was. Mot een vreeselijk lawaai vielen de stuk ken weer terug op de aarde, maar overal verspreid, sommige brokken ijzer, met een gewicht van meer dan 50 K.G. werden op een kilometer afstand teruggevonden. De meeste menscbenlevens zijn te be treuren in de belendende gebouwen, waar van de daken instortten en de muren wer den weggeslagen. Na twee uur harden ar beid had men zestien lijken kunnen bergen, maar de reddingswerkzaamheden worden zeer bemoeilijkt., omdat nog steeds het gevaar bestaat voor verdex'o instortin gen van muren. Yam de meer dan 500 ge wonden zijn velen zoo ernstig gewond, dat men voor hun leven vreest. In een fabrieksgebouw, waar vijftig ar beiders werkten, werden allen gewond. Po- litie-agenten, brandweerlieden en vrijwilli gers zijn onmiddellijk na dc ramp aan het werk gelogen. Alle beschikbare verplegers, verpleegsters en officieren van het Leger des Heils zijn naar het terrein van de ramp gegaan om hulp te verleenen; de zieken huizen in het noordelijk deel der stad zijn zoo vol, dat men personeel uit andere zie kenhuizen daarheen heeft moeten dirigee- ren. Volgens nog niet bevestigde berichten waren arbeiders met reparatiewerkzaamhe den aan den tank bezig, waarbij zij een brandend© toorts hebben gebruikt. Hevige storm en koude. 2 dooden, 20 gewonden. Naar rit New York wordt gemeld, heeft een hevige storm over het geheele „Mid west" gewoed. De wind bereikte somtijds een snelheid van 90 mijlen per uur en richtte belangrijke schade aan. Twee personen werden gedood en een 20-tal gewond. De temperatuur is zeer gedaald en een koudegolf, komend© uit Texas, beweegt zich in de richting van New York. Vijf kinderen levend verbrand. £n het Oost-Gollicische dorp Oelitsjnof liep een kind met een brandende lamp door een schuur, waardoor deze in brand geraakte. Het vuur greep met razende snelheid om zich heen en had in een oog wenk 31 van stroodaken voorziene wonin gen in lichtelaaie gezet. Vijf kinderen lcwzu- men in de vlammen om. Tevens gingen de geheele oogst en een groote hoeveelheid vee verloren. Groote fabrieksbrand. In den afgeloopen nacht is de groote textielfabriek van Sommerfeld afgebrand. Het vuur brak uit in de spinnenrij en breidde zich met groote snelheid uit. Toen de brandweer arriveerde, kon het fabrieks gebouw nie meer behouden blijven. Het vier verdiepingen hooge gebouw brandde geheel uit. Groote dorpsbrand. In het ongeveer 600 inwoners tellende dorp Hörbach (Pruisen) ontstond in den nacht van Vrijdag op Zaterdag jX een brand die binnen een uur 16 met voorra den rijk gevulde schuren volkomen in asch legde. Het vee kon gered worden. De zwaarbedreigde woonhuizen werden door een groot aantal gerequireerde brandspui ten voor aantasting door het vuur be waard. Slechts 'een klein deel der door den brand benadeeldo personen, meest arbei ders, was tegen brandschade verzekerd. Degenslikker verongelukt. Een Poolsck ongehuwd mijnwerker uit het bij de Limburgsche grens gelegen dorpje Hückelhoven, gaf meermalen de monstraties in het.degenslikken en had a-ls zoodanig een naam gekregen. Dezer dagen beproefde hij zijn kunststukken weer met een bijzondere lange en breede degen. De artist bekwam - zware inwendige ver wondingen en is na hevig lijden aan de ge volgen overleden. Rechterlijke dwaling? Na 18*4 jaar vrijgelaten. Te Glasgowwerd in December 1908 een 82-jarige ongehuwde dame vermoord, tij dens de afwezigheid van de dienstbode. Toen deze terugkeerde, zagen zij en een buurman een man wegloopen, dien zij la- tor, toen zij de misdaad' ontdekten, voor den dader hielden. De juweelen van het slachtoffer bleken gestolen. Zekere Oscar Slater, die een diamanten broche poogde te beleenen, werd aange houden en door de dienstmaagd en den buurman herkend. Slater, die indertijd levenslang kreeg, is thans in vrijheid gesteld. Van verschil lende kanten was er reeds vroeger op zijn vrijlating aangedrongen, wijl men aan een rechterlijke dwaling geloofde. Meer en meer bijzonderheden komen nu over het geval los, waaruit blijkt, dat de zaak indertijd zeer partijdig moei zijn be handeld. Ook keurt men af, dat er geen eerherstel of vergoeding plaats vindt. Indertijd werd Slater met 9 tegen 6 stemmen door de jury schuldig verklaard. De tegen hom uitgesproken doodstraf werd echter in levenslange gevangenisstraf veranderd, hetgeen practisch neerkomt op 16 k 16 jaar, terwijl Slater eerst na 18J^ jaar werd vrijgelaten, dank zij de daartoe gevormde campagne in de pers, die thans een grondige nieuwe behandeling van het proces eischt. Slater nam het nieuws van zijn vrijlating kalm op. Een geheime brouwerij ontdekt in Amerika Te Detroit is bij het openbreken van den vloer van een verzegelden „saloon" een ge heime brouwerij ontdekt, die zich uitbreid- do onder een gedeelte der stad en waar, naast een voorraad van 300.000 vaten bier, tevens voor meer dan 750.000 gulden aan alc werd aangetroffen. De waarde der in stallaties alleen wordt op 500.000 gulden geschat. Volgens den prohibitie-beambte, die last gaf het bier te laten wegvloeien, is deze onderaardsche geheime brouwerij de groot ste, die men in Amerika ooit ontdekt heeft. Politie-agent doodgeschoten. In het restaurant „Zentralhof" te Duis burg heeft een ernstige vechtpartij plaats gehad. Daarbij loste één der gasten op een hoofdagent van politie vier revolverscho ten. De agent werd door twee schoten in de borst getroffen en was onmiddellijk dood. Het derde schot trof een der gasten, die aan het been gewond werd. De dader werd gearresteerd. LfiE3P- E§a TUIHBOUW De lepenziekfe. Prachtige iepenlanen te Culemhorg moe ten verdwijnen; pl.m. 500 zware iepen moeten worden geveld. Niet velen kennen de werkelijke fraaie omgeving van het stadje Culemhorg, waar uitgestrekte boomgaarden, wei- en bouw landen en hooge Lekdijken met prachtige vergezichten over rivier- en boombeplantc uiterwaarden een prettige variatie aan den wandelaar geven en den natuurbemin- naar in verrukking brengen. Bijzonder aantrekkelijk is ook het keu rig aangelegdep lantsoen, de z.g. Plantage (ontwerp wijlen den heer L. P. Zocher, tuinarchitect te Haarlem, met vijver en talrijke boomsoorten en struikgewas. Maar het zijn vooral de werkelijk schitterende iepenlanen, die de trots der Gulemborgers zijn Er zijn in Culemhorg bijzonder veel iepen geplant. Honderden en honderden forsche hoo rnen staan daar, langs Plantage en dreven en singels, kaarsrecht en regelmatig naast elkaar, lanen vormend gelijk men er wei nige in ons land aantreft. Helaas, ook deze prachtige boomengroe- pen zijn niet gespaard gebleven door de alom heerschende iepenziekle En zoo staat het gemeentebestuur van Culemhorg voor de noodzakelijkheid, van haar mooi ste lanen te moeten laten omhakken. "Wel is het grootste deel der hoornen ge zond, maar men zou een zeer misvormd geheel overhouden, als alleen do zieke en doode boomen verwijderd en door jonge hoornen vervangen zouden worden. Van daar, dat de gemeente er niet aan ontko men zal, de prachtige twee- en vierrijige lanen geheel te doen rooien. In dien geest is ook geadviseerd, zoowel door de Ned. Heide Maatschappij als door het Staatsboschbeheer, zoodat met zeker heid verwacht kan worden dat weldx-a honderden en honderden zware, rechte iepen onder den bijl der houthakkers zul len moeten vallen Voor houtkoopei's een buitenkansje voor het publiek een minder prettige geschie denis. De groote vraag is: welke boom zal de gevelde iepen moeten vervangen? Waut het is niet aan te raden, opnieuw dc proef te nemen met iepen, hoezeer deze boom ook, zoowel om de handelswaarde als uit een oogpunt ver wegversiering aan to he velen is. Reeds zijn immers jonge boomen, een paar jaren geleden geplant, ook door de iepenziekte aangetast. Aanbevolen wor den daarom de inlandsche eik, de esch en de eschdoom, voor buitenwegen de popu lier, en op enkele punten in de stad de linde. Het ware inlusschen te wenschen, dat een middel tot bestrijding der iepenziektc werd gevonden, want anders zullen op den duur nog meer iepen moet enverdwijnen. Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie", Huurverhoogingen in Leiden. M. de R. De keeren „cenigo huiseigenaren'' heb ben dan eindelijk geantwoord op mijn schrijven; echter niet op mijn vragen en met voldaan aan mijn eisch, die ik blijf handhaven, want, keeren, uit niets blijkt, wat of u onder „licht rose" verstaat en wat onder „geel". U trekt uw beschuldi gingen niet in; integendeel u voegt er nog eenige aan toe en dat zonder het noe men van uw naam. Wanneer u werkelijk een eerlijke zaak diende, dan zoudt u uw naam durven noemen. Wel eischt u van mij, dat ik den naam zal noemen of liever het adres van dengene, die mij den door mij gepuhliceerden brief schreef. Hoezeer of 't den hoeren ernst is met de zaak blijkt wel hieruit, dat de zaakwaarnemer de he- eedigd makelaar v. d. Drift wonende Oude Vest tot nog toe niet geweest is om te onderzoeken of die brief wel werkelijk aan mij was gezonden. En deze was toch op dracht gegeven, de feiten te onderzoekon. Ik zou om de quintessence van de zaak heendraaicn. Degene, voor wie het leven niets anders is dan geld verdienen, kan misschien meenen, dat voor mij de quintessence zou zijn de 60 te bemach tigen, doch voor mij is en blijft de zaak waarom het gaat, de huurverhoogingen na de afschaffing van de huur-oommissie en -verordening. En deze komen in de stad hij massa s voor. De heeren ontken den dat. Ik noemde feiten (en ik ben den heeren dankbaar, dat zij mij de gelegen heid geboden hebben door hun geschrijf deze te kunnen noemen; ik geloof dat zij zich daardoor een slechten dienst bewe zen hebben). Huurverhoogingen van heele straten zijn dat geen massaverlioogingen? Er mogen hier nog eenige gevallen volgen. De huren van de huizen in de Borgerstr. moeten verhoogd zijn van 4 lot 5; eigenaar is of was de reeds meerge noemde N.V. Leidsche Expl. Mij. van On roerende Goederen. Dezelfde Mij. verhoogde huren van huizen in de Raamstraat met 0.80; in dezelfde straat verhoogde een verhuurder de huur van een huis van 3.20 tot 4.50; ook werden huren verhoogd in Poelgeest-, Sophia-, Oranje- en Schutterstraat en nog steeds komen meerdere gegevens. Voor het winstpercentage was door mij geen bewijs te bi'engen, want, zoo zeiden immers de heeren, bij een voordeeligen koop mochten zij immers van de voordee- len profiteoren; dus dat was meende ik geen punt van geschil meer. Maar een zekere lieer W. moet toch een huis gekocht hebben op 't Utr. Jaagpad voor 'n prijs van 1800, is mij medegedeeld; na ccn ver bouwing van 300 a 400 heeft hij het huis verhuurd voor 7.25 p. w.; de me- dedeeling is uit een zeer betrouwbare bi-on. Verder kan de zaakgelastigde van de heeren zelf weieens do verschillende gevallen controleeren en nagaan welk een percentage de winst alzoo is; ik geloof dat het nog al zal meevallen. Ik betreur het ten zeerste, dat op de vraag, waarom nu feitelijk de huurwetten in 't leven werden geroepen, geen an'- woord komt. Het zou toch zoo leerzaam zijn. Ook de nadere verklaringen van de kleurenheeldspraak, vrees ik, zullen wij moeten missen Jammer, de heeren vra gen mij naar den bekenden weg en eischen antwoord op vragen, die zij zelf beier kunnen beantwoorden dan ik, terwijl zij op al mijn vragen het antwoord schuldig blijven. Hoe schuldbewust zich sommige huis eigenaren zich voelen, moge blijken uit het volgende: Een kennis van mij sprak een hui zen vérhuurder over mijn antwoord, dat de laatste nog niet gelezen had. „Mijn naam staat er toch hoop ik niet bij?'' zeido deze. Dezelfde, ofschoon zelf geen klein gezin hebbend, was geen liefhebher van groote gezinnen onder zijn huurders. Wat de heeren alzoo onder rechtvaar dige winst verstaan? Een van de huis eigenaren meende, dat een van de geval len door mij ten onrechte was genoemd wijl de eigenaar do huizen te duur had ge kocht. De voordeden zelf in de zak stco- kon, en de stroppen do huurders laten be talen; dat is volgens de heex-en zeker de „gele kleur" of rechtvaardigheid, doch ik geloof dit niet; 't geheel strookt niet met de Christelijke rechtvaardigheid en het lijkt mij meer op mammondienst. Ik zal mijn eisch nogmaals herhalen, heeren, neem terug uw beschuldigingen. Doe u dat niet, dan laat ik aan den lezer over, hoe hij over u oordeelt, maar gunstig zeker niet. En wat nu te doen tegen de huurver- hooging? Wel ik hoop, dat allen, wien deze treft, hiervan melding zullen maken En alle gevallen, die mij bekend worden, ook van sleutelgeld en dergelijke, zal ik aanhangig maken hij de woekercommissie, die dan een uitgebreid onderzoek kan jR? stellen en trachten een einde te maken aan deze toestanden. Hoe meer bekend wordt, dat aan deze dingen openbaarheid wordt gegeven, des Ie meer zal men zich wachten voor praclijken, die den toets der critiek niet kunnen doorstaan. U, M. de R., dank ik voor de mij ver leende plaatsruimte en hopend dat ik, zoo het noodig mocht blijken, nog op uw» welwillendheid te mogen rekenen, leeken ik (Zoo noodig, ja. Maar mogen wij dan vragen, wal korter a.u.b? Red.) Hoogachtend, W. v. RESTEREN, Seer. R. K. Volksbond. Wij meenen', dat aan het geschrijf over bovenstaand onderwerp waarhij men gedeeltelijk langs elkaar heen praat, zoo als bij zooveel discussies nu een einde kan en moet komen! Over het hoe, willen wij met de schrijvers der ingez. stukken wel 'ns praten I Wij hebben in ingez. stukken van beide zijden al een en ander geschrapt soms aarzelend, of er nog niet meer diende te worden weggelaten, want, heuscli, men 1 begint do grenzen van wat in een ingezj stuk kan worden gezegd te oversellrijdenl Red. Vraagt Uwen bakker 3595 Over een voetbal-wedstrijd. Mijnheer de Sportredacteur. Uw verslag over den voetbalwedstrijd LeidenLisse, speciaal naar aanleiding van uw opmerking over de speelwijze van Lisse, is mij aanleiding toch ook een an der geluid te laten hooren als naklank van den vriendschappelijken wedstrijd, ter gelegenheid van do lustrumviering van „Leiden". En dan wil ik. speciaal wijaen op de be reidwilligheid van de gasten om op dit terrein toch vijf kwartier te trachten voethal te spelen. Een woord van open lijke waardeering schrijven voor de wijze waarop ze hebben willen medewerken de Sportweek in alle opzichten te doen sla gen. Het naar voren brengen van de wel wat forsche speelwijze der Lisaenaiou lijkt mij in dit verband, de propagandis tische snaar van hot voetbal-instrument buiten werking stellen. De leuze: het goede zien in de vertoo ningen van amateurs, moge ook voor ouzo voetbalvelden opgeld doen. W. C. v. HOORN Naschrift van den Verslag gever. De geachto inzender moge vle meening zijn toegedaan critiek te moeten opofferen voor propaganda, wij huldigen een andere meening. O.i. is het voetbal spel niet gediend met een doodzwijg- systeem. Eerst indien het spel zelf in alle op zichten correct is, is dit de beste propa ganda voor de voetbalsport zelf. En die correctheid en sportiviteit ont brak den Lissenaren ten eenenmale. Dit in 't algemeen. Verder moge de inzender misschien ten andere meening hebben over het gede monstreerde spel van Zondag j.l. dan wij, dan is dit een verschil van beoordeeling of inzicht, waaraan door ingezonden stukken niets meer te veranderen is Rasé Vellen 1.25 1— 0.80 Biberetie Vellen 1.45 1.25 0.95 Nerz Ruggen 2.50 2.— 1.50 Wallyby Naturel c 4.75 3.25 Silver Bitai 3.25 Amerlfcaanscbe 0|ipossum Vellen3.60 Vrij tntréo Vrij Entree. ROTTERDAM, 14 Nov. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Alle artikelen minder ter markt. Tarwe vrijwel onveranderd verkocht Puike 1415, tusschensoolen van 11 11.75, overigens van 1010.50 Rogge 10.5011.50. Gerst Chevalier 11 12.50; Haver 10.50—11.50. Erwten ldoi- ne groene prijshoudend 2328. Schok kers vrijwel onveranderd. Bruine booncn in de werkelijk prima kwaliteiten prijs houdend, overigens lager; alles per 106 Kg. Buitcnl. Granen. Stemming mais goed prijshoudend, roggo en gcrsl vast. Rogge. Zuid-Russische disp. 12.45, La Plata naar kwaliteit disp. 1212 80, Western Golf aangekomen 12.25, Wes tern No. 2 disp. 12.Gerst. 48 pnd. Malting disp. 228, idem stoomond 225, Amerik. No. 2 disp. f 231, idem stoomend 220, Canada No. 3 disp. 237. 62—3 kg. Donau disp. 233. 6869 kg. Donau disp. 245. Haver Canada No. 3 disp. f 12 60, Noord-Russische naar kwal. disp. 11.40 11.90, 38 pd. White Clipped disp. 11.20, 37 pd. White Clipped disp 1110 Mais per 2000 Kg. La Plata disp. 181, aangekomen 179130,- stoomend naar aankomst 180182. DonauGalfox disp. 184. idem aangekomen 180, gele Zuid-Afrik. Xo. (j disp 181, wille Zuid- Afrik. No. 3 disp i.90. In publieke vei ling werden heden verkocht 100 tons Ca nada 3 haver met lucht van 10.1510.25 plus 1 pet. Fijne zaden. Karwijzaad 3738, blauw maanzaad f 3740, bruin mosterd zaad 5658, kanariezaad 1112.50, koolzaad 1920, zaailijnzaad 2224, voerliinzad 17—19 alles per 100 Kg. ALPHEN a.d. RIJN. 14 Nov. Groen ten. Spinazi 15.10, Goudr. 17, Bollefl. 7 90—11.20, Camp. zoet ƒ9.90—10.10, Spruitkool f 13.20—13.80, Kroten f 6.3C por 100 K.G. Andijvie 1—2.90 per 100 hos. Savoyekool f 2.60—5 20 per 100 stuks OUDEWATER. 14 No\ Kaas. Heden aangevoerd 92 wng.-ns kaas, 4140 stuks, wegende 20.700 Kg. Prijzen met rijksmerl 4852. Handel vlug.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7