INGEZONDEN MEDEDEELING 1 (GERO) £ocht. Bet! 2b ÖSaarom, aldus spr., van liet gsooteto belang, dat iodor tuinder zorge, zijn aardbeion zoo versch mogelijk aan de veiling to leveren. Ook dxong spr. er voor al op aan, er steeds naar to streven om goede kwaliteit to leveren en tevens alle producten aan do veiling to brengen. Hier na gaf do Directeur nog eenige nuttige wenken aan do tedere van kas producten om nJ. in bun teelt zooveel mogelijk een Öjn te trekken en spr. zou het zelfs zeer wenscholijk vinden, dat mot elkander een eonferentie werd gehouden om tot dit doel te geraken daar men zoodoende zeer zeker de beste resultaten zal bereiken. Bij de rondvraag werd bet elavedlen nog ernstig besproken. Verschillende loden drongen ear opaan, dat de veiling de bier voor benoodigde emballage zou aanschaf fen, daar bet zelf aanschaffen van deze emballage bij velen hot grootst© beletsel is om him sla naar de veiling to zenden. Wanneer men echter te allen tijde aan de veiling emballage kan bekomen, dan zal er ook zoor zeker veel meer sla geveild worden. Ofschoon hieraan zeker nog vel© bezwaren verbanden zijn, zullen bestuur en directie dit punt in ernstige overweging nemen. Ten slotte sprak de Geest. Adw .eur, ka pelaan A. Weber, nog een leerzaam en on derhoudend woord, waarin Z.Eorw. er vooral op aandrong om steeds onder elkan der de eenheid te bewaren en vooral ver trouwen te stellen in de leiding. Hierna sluiting. DE RIJNSTREEK NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD. (Vervolg). Niet dansen, volgcnderwijs. Opheffing ver- Begrooting 1928 Gelezen wordt een ingekomen verzoek van de secretarissen onderteekend namens de besturen van de Wilhebnina-vereeni- ging en de IJsclub te Noorden en van het Fanfarecorps „Eensgezindheid" de Ge inen dgde Zangvereenjging „Amicitia" en de Gymnastiekvereeniging te Nieuwkoop om in de Politieverordening een bepaling óp te nemen, waarbij de burgemeester we der het recht krijgt vergunning te geven tot dansen bij eventueele feestelijke gele genheden als Oranje-feesten, muziek- en zangconcoursen, uitvoeringen van mu ziek-, zang- en tooneelu i tvoeringen, pot- vertering der diverse olubs, enz. De voorz. zegt, dat de heeren wethou ders inwilliging van het verzoek voor staan, doch dat hij den toestand laat, zoo als de Raad deze bij besluit van 30 Dec. 1926 heeft ingesteld Spr. acht het toch hekend, hoe in de laatste jaren geageerd wordt tegen het dansen, om de slechte uitwassen van el ders in ons land ingevoerd, en niemand Uwer zal er aan twijfelen zegt spr. dat het een oorzaak en aanleiding is van een zeer groot zedelijk bederf. De jonge ren mogen dit niet inzien, de ouderen toch zeker wel. Spr. wil er zich niet over uitlaten of hij eventueel gebruik zou maken van de be voegdheid, doch indien zij gegeven zou worden, denkt spr. er niet aan vergun ning te geven onder voorwaarde bijv. dat geen moderne dansen uitgevoerd mogen worden. Een dergelijke voorwaarde is vooral op een dorp onmogelijk te contro leeren. De heer van Leeuwen zegt in het minst geen aanleiding te zien om terug te komen op het genomen besluit van 30 Dcc. 1926, dit zou bovendien geen bewijs zijn van Vginselvastheid. De heer Breedijk vraagt of niet telkens den Raad vergunning gevraagd kan wor den, dan kan elke aanvrage op zichzelf beoordeelt worden. De voorz. antwoordt ontkennend, omdat het een wijziging van de Politieverorde ning betreft Weth. den Hartog zegt dat het hier niet allereerst gaat over dansen of niet dan sen, doch dat de burgemeester weder de bevoegdheid krijgt tot vergunning. Hier heeft do Raad de verantwoordelijkheid, wat, naar spr meent, wel nergens voor komt. De burgemeester moet zich niet verschuilen achter den Raad voor een zaak, welke bij hem thuis behoort, zegt «preker. Wethouder Augustinus is er voor, dat de Burgemeester dit weder in handen krijgt, niet om in 't wildo weg vergunning Ie geven, doch bij gepaste gelegenheden, felijk zulks in omliggende gemeenten ge schiedt. De heer Zwart meent, dat een dans ver bod bij gepaste gelegenheden het kwaad in de hand werkt, noemt het kleinzielig en meent, dat het besluit nooit genomen zou zijn, als de burgemeester 't niet ge wild had, welke laatste bewering de heer Verhaar stellig ontkent. De heer Splinter zegt, dat nooit eenig stoffelijk of zedelijk voordeel uit de ophef fing voort kan vloeien en spr. acht het dan ook zijn duren plicht als man van be ginsel tegen de opheffing to stemmen, wat niemand hem euvel kan duiden. Bij stemming wordt het verzoek afgo- wezen met 7 tegen 4 stemmen. Voor de afwijzing stemden de heeren Koole, Bree dijk, Stam, Verwer, van Leeuwen, Splinter en Verhaar. Gratificatie politie. Goedgevonden wordt aan de politic-beambten, die dienst deden bij de Oranje-feesten een gratificatie uit te koeren van f 5. Opheffing vervolgonderwijs. B. en W. stellen voor in te trekken de verordening, vastgesteld bij raadsbesluit van 24 Octo ber 1921 ten behoeve van het openbaar vervolgonderwijs en dit onderwijs als zoo danig op to heffen. Leerlingen hebben zich in de laatste jaren nimmer aangemeld, waaruit blijkt, dat in deze gemeente daarvoor geen be langstelling aanwezig is, terwijl de invoe ring van het 7e leerjaar daaraan thans elke reden van bestaan ontneemt. Zoolang do verordening van kracht blijft zou de gemeente bij aanmelding van leerlingen verplicht zijn voor dit onder wijs ook do gelegenheid open te stellen. terwijl bet Rijk sedert 1920 daarvoor niets meer subsidieert. B. en W. hebben zich er van vergewist, dat God. Staten ter men aanwezig achten dergelijk eventueel te nemen besluit goed te keuren. De heer van Leeuwen meent, dat dit voorstel niet ligt in den lijn van onzen tijd, nu ontwikkeling allerwego zoo noodig is. Het bijzonder onderwijs volgt in deze het openbaar onderwijs en al is er thans geen vraag naar dan kan dit nog wel eens veranderen. Weth. Augustinus zegt, dat niet alleen hier, doch overal elders animo voor dit onderwijs ontbreekt en herinnert zich uit den (ijd vóór 1920, toen alhier vervolgon derwijs nog gegeven werd, dat niet dan met de grootste moeite een getal bijeen te brengen was. Na nog eenige bespreking wordt het voorstel met algemeene stemmen goedge keurd. Begrooting 1928. Aan de orde komt de begrooting voor 1928. De voorz. deelt mede, dat op het ver zoek van B. en W. bij de rondzending van het exemplaar der begrooting geen voor stellen tot wijziging zijn ingekomen. Al leen is ontvangen een schrijven van de Wed. M. Groenendijk te Noorden, van wie de gemeente 2650 in leen heeft die ver zoekt het rente-type van 6 pet. te hand haven, terwijl B. en W. in de begrooting (Memorie van Toelichting) voorstelden dit terug te brengen op 5 pet. De heer Stam meent, dat de belasting ook vaak gebaald moet worden, waar geen geld gemist kan worden. Algemeen is men het er over eens, dat dit alhier van zakelijk standpunt bekeken moet worden, waarom het verzoek dan ook met algemeene stemmen wordt afgewezen. De heer Zwart vindt de kosten van het Raadhuis erg hoog, de heer Breedijk is van gelijke meening. Op voorstel van den heer Breedijk wordt den post vooi onderhoud van het meubilair der dorpsschool met f 40 ver laagd. Voorts vraagt de heer Breedijk meerdere inlichtingen over posten op de begrooting; goedgevonden wordt dat B. en W deze in een volgende vergadering zullen verstrekken. De heer Verhaar brengt ter sprake het aanstellen van een vasten wegwerker, welk.punt B. en W. eveneens nog eens na der onder het oog zullen zien. De heer van Leeuwen zegt, dat de post opcenten personeele belasting in verband met de tot stand gekomen wetswijziging met 500 verlaagd is, welk bedrag der halve nu ten laste komt van den post be lasting naar het inkomen. Spr. vraagt of het niet beter ware het aantal opcen ten te verhoogen. Na eenige discussie wordt de post met aJgemejne stemmen goedgekeurd. De begrooting word vervolgens met al gemeene stemmen goedgekeurd. Rondvraag. Weth. den Hartog brengt ter sprake het leggen van den kabel door den weg te Noorden, waardoor de kant van den weg veel geleden heeft. Na eenige bespreking zgt de voorz. toe eenige punten nader te onderzoeken en de directie van de Lichtfarieken te Leiden op een en ander attent te maken Weth. Augustinus vraagt het steiger- werk van den toren na afloop publiek te verkoopen. De heer Stam zegt, dat indertijd beslo ten is den Nieuwveenschen weg te ver lichten tot C. de Wit, terwijl de laatste paal staat bij A. van Dam. De voorzitter zegt dien morgen ook een schrijven daarover ontvangen te hebben van G. de Wit. De heer Zwart zegt, dat 'het licht van de lamp vanaf A. van Dam uitstraalt tot G. de Wit on acht dit dan ook voldoende. De heer Verwer vraagt of het schoolhek te Noorden gemaakt wordt van ijzer of van hout. De voorz. zegt, dat een hekwerk van hout gemaakt wordt, geplaatst tusschen steenen zuiltjes. De heer Verhage vraagt in den namid dag te vergaderen, de heer Breedijk des avonds, doch de meesten willen 't in den voormiddag houden De heer Verhaar bespreekt andermaal het overpad bij de Wed. Valkenet, waar van de draaiplank met landhoofden voort durend door motorschippers wordt stuk gevaren, hetgeen de wed. Valkenet jaar lijks 70 a 80 gulden aan onderhoud kost. Voor een gemeentelijk subsidie van 50 per jaar wil zij een en ander goed in orde houden, anders is de mogelijkheid niet uit gesloten, dat het overpad mettertijd wordt afgesloten. Na eenige bespreking zegt de voorz scherp politie-toezicht toe voor het stuk varen. De heer Breedijk vraagt of m^j. G. Velis vergunning is verleend in haar verloflo kaal een radio-toestel te plaatsen, hetgeen de voorz. bevestigt. Spr. maakt hier ernstig bezwaar tegen, waarop de voorz. overweging toezegt. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Auto verbrand. Gisteren is een luxe auto, toebehoorende aan den heer Withof- Keus, bij het uitrijden der garage in bra-nd gevlogen. Met behulp van emmers water werd het brandende voertuig gcbluscht. De auto werd bijna geheel door het vuur ver- n.tid. BOSKOOP. Inbraak in de Kath. Kerk. In den nacht van Zondag op Maandag is er ingebroken in do R. K Kerk alhier. Door een gat in de zijdeur der kerk te bo ren, heeft men deze kunnen openen en is men door de kerk heen in de sacristie be land, alwaar een bus werd losgebroken, waarin do giften voor de armen werden bewaard, en welke bus ongeveer f 150. zal bedragen. Do bus heeft men medege nomen in den tuin achter de kerk en is daar van den inhoud ontroofd. Voor zoover men tot heden kon nagaan wordt er verder niets venniet. Heel vroeg in den morgen was de Burge meester en politie aanwezig en is er van een en ander foto's genomen. Van den da- dor (s) tot heden geen spoor. 4-deelig Theeservies fl 40.— 'n raenschenleeftijd garantie Door model eD kwaliteit een welkom geschenk. Z0ETERW0UDE. IJsclub. Vrijdagavond vergaderde in het café van den heer Roeleven de ijsclub „Zoelerwoude" onder presidum van den heer Adr. van Leeuwen. De heer Jac. Leeuwen Johzn. bracht een keurig jaarverslag uit, hetwelk door hem op rijm is gezet en waarin op humo ristische wijze de handelingen van het be stuur, commissarissen enz. worden bespro ken. Voorts blijkt uit dat verslag dat er 254 leden zijn, waarvan 40 vrouwelijke, terwijl de vereeniging ook 2 eere-leden telt. Hierna wordt door de heeren A. de Jong en H. F. Noordman de rekening on derzocht van het afgeloopen jaar, waaruit blijkt dat de ontvangsten hebben bedragen als volgt: batig saldo van het vorig jaar 1309.44, gekweekte rente 51.32 en con tributie der leden 234, zoodat er een totaal is aan ontvangsten van 1594.76. De uitgaven hebben bedragen 78.22, waaronder een bedrag van 42.50 voor prijzen, die het vorig jaar verloot zijn bij de jaarvergadering. De voorz. deelt mede dat tot commissaris is benoemd de heer C. J. van Leeuwen, Noorda, terwijl alle an dere commissarissen door het bestuur zijn herbenoemd de heeren G. van der Meer en A. J. van Vliet. Tevens deelt de voorz. mede dat de contributie voor 15 Dec. a.s. geïnd moet zijn en dat verwacht wordt, dat alen ij die thans de presentielijst geteekend hebben ook hun contributie zullen voldoen, en ten slotte dat het loon der baanvegers is bepaald op 1.50 per dag, vermeerderd met een kindertoeslag van 10 cent per kind beneden den leeftijd van 1 jaar. Aan de orde is dan de verkiezing van 2 bestuurs leden, wegens periodieke aftreding van de heeren Jac. van Leeuwen Adzn. en N. van der Voorts Op voorstel van den heer Bos man besluit de vergadering deze leden bij acclamatie te herbenoemen. Bij de rond vraag wijst de heer Ant. Paardekooper er op, dat uit het aanwezig zijn in deze ver gadering en het teekenen der presentielijst niet verbonden kan worden, dat men straks zijn contributie moet betalen, want do contributie voor het loopende jaar geeft het recht aan deze vergadering deel te nemen. De voorzitter beaamt zulks en zegt bedoelt te hebben, dat wanneer niet-ledcn thans de presentielijst hebben geteekend, deze geacht worden als nieuw lid te zijn toegetreden en dus straks verplicht zijn om de contributie te voldoen. Naar aan leiding eener vraag van den heer Smeets, deelt de voorz. mede, dat het niet in de bedoeling ligt van het bestuur om ook een schoonheidswedstrijd te organiseeren, doch zulks kan later nog wel eens over wogen worden. De heer N. van den Akker stelt voor, gezien dat er een batig saldo is van ruim 1500, om het loou der baanvegers te verhoogen. De voorz. voelt daar momenteel niet veel voor, omdat bij een flinke vorst de kas dan wel eens gauw leeg kan zijn. Ook dit punt wil hij echter later nog eens bespreken met het bestuur De beer van den Akker neemt hiermede dering sluit en wordt overgegaan tot het verloten van eenige prijzen. Hierna bleef genoegen, waarna de voorz. deze verga- men nog lang gezellig bijeen. SPOe T ZWEMMEN. Van Senus naar de Maas. De U.Z.C.'er R. C. van Senus zal het vol gend jaar voor de Maas te Rotterdam uit komen, voor de Utrcchtsehe zwem club in derdaad een verlies, temeer daar ook C. Leenheer het volgend jaar niet meer voor deze olub doch voor Het IJ zal uitkomen. WATERPOLO. Nedèrlandsche polospelers naar Duitschland. Het „Vad." verneemt, dat in do week van 411 December een Olympisch water- polozevental een toer door Duitsoliland zal maken en o.a. zal spelen te Berlijn, Hannover, Maagdenburg en Leipzig. Met enkele andere steden zijn de onderhande lingen nog gaande. Het schijnt in de be doeling te liggen een zevental af te vaar digen van jongere spelers. Gemengde ONGELUKKEN. Van de rijdende tram gespronken. Een student overreden en gedood. Gisterenavond te 6 uur is te Renkum de 18-jarige student aan de landbouwhooge- school, A. G. van Beek uit Papendrecht, door de Oostertram overreden en gedood De ongelukkige sprong in de verkeerde richting van de tram voor deze stilstond. Ontploffing op het s.s. „Rijndijk". Eén doode. Van den gezagvoerder van het s.s. „Rijn dijk" ontving de reederij Solleveld, Van der Meer en T. H. van Hatlum's Stoomvaart maatschappij te Rotterdam, bericht uit Montreal, dat, ten gevolge van gasontwik- keling in de bunkers een ontploffing ont stond in de machinekamer van het schip. De eerste en tweede machinist, resp. de heeren Mulder en Kapelle, werden getrof fen; De heer Kapelle is aan de hekomen verwondingen overleden: de heer Mulder werd weliswaar ernstig gewond; doch voor hem is er geen levensgevaar. In de machinekamer is veel schade aan gericht. Het vaartuig zal echter zonder vertraging de Teis kunnen voortzetten. Het wordt over een maand te Rotterdam ver wacht. «Tel." De Hembrug aangevaren. Het s.s. ..Monte Piana" is gistermorgen vermoedelijk doordat het uit het roer liep, in aanvaring gekomen met d TT -mhru r Een der pijlers van het vaste gedeelte werd geraakt en de brug schijnt een weinig ont zet te zijn, daar een gedeelte thans lager ligt dan het overige. Het treinverkeer had aanvankelijk zeer veel vertraging, trein no. 38 uit Den Helder moest ruim drie kwar tier wachten en kon toen eerst, met zeer ge ringe snelheid doorrijden. Er wordt door deskundigen een onderzoek ter plaatse in gesteld. Nadere hijzonderhedden ontbreken gesteld. Nader meldt het „Hbld.": Het stoomschip, dat werd gesleept door een sleepboot van de Reederij voorheen Gebrs. Goedkoop was te ongeveer twaalf uur de Homburg genaderd. De Monte Piane is een groot, zwaar gebouwd schip, van ongeveer 10.000 ton Het had een flinke vaart. Vlak vóór de brug gierde het naar stuurboord uit, om het weer goed te krijgen werd hard bak boordsroer gegeven, met het gevolg, dat het schip te veel naar bakboord uitliep en met den voorsteven tegen den Noordelijken pijler stootte. Een stuk van het hardsteen brak af. Er borrelde eenig water op, waaT- uit de mogelijkheid valt af te leiden, dat de pijler onder water is gescheurd. Dit zal nader moeten worden onderzocht. Door den duw. welke de pijler had ge kregen, was het noordelijke vaste gedeelte van de brug 12 c.M. achteruit gezet. Op bet landhoofd knapten door den schok een paar biels. Het steenen gevaarte veerde weer spoe dig terug, zoodat de afwijking tot 6 c.M. werd beperkt en later nog verminderde. Het gelukte de brug te sluiten, maar, in verband met de afwijking in de aanslui ting van de rails was voor de treinen uiterst voorzichtig rijden geboden, zoodat zij een belangrijke vertraging kregen. Spoe dig bleek het, dat de toestand zóó was, dat het spoorwegverkeer, mits zeer langzaam werd gereden, kon doorgaan. Om twee uur was de treinenloop weer vrijwel normaal en kon, zonder den dienst in de war te sturen, de brug weer worden geopend. Voorzichtigheidshalve, omdat het niet zeker was of de sluiting vlug zou gaan, wachtte men met de opening tot 3 uur 20. Op dat uur waren geleidelijk van heide zij den, vooral van den zeekant, heel wat sche pen komen opstoomen. Zeven groote vaar tuigen lagen voor de brug te wachten Maar liet ergste was nu geleden. De „Monte Piane" voer het eerst op. Het Italiaansche schip was er niet zonder schade afeekomen. Hot bakboordsanker was in de ankerkast gedrukt en de scheeps huid, rond de kast was leelijk ingedeukt: De voorsteven vertoonde eenige scheuren en ook onder de waterlijn was een gat. waardoor het schip eenig water maakt, wel niet" zooveel echter, dat er gevaar voor zinken bestond. Het schip zal moeten wor den gedokt. Om drie uur stond er circa twee en halve meter water in den voorpiek De Hembrug zal, dat spreekt van zelf moeten worden hersteld, maar naar het zich laat aanzien zal dit werk kunnen wor den uitgevoerd zonder ernstige stagnatie voor het spoorweg- en het scheepvaartver keer. Om 3 uur 40 is dc brug gesloten, zoodat is gebleken dat opening en sluiting weer normaal kan geschieden. De pijler zal met duikers moeten worden nagezien. Verkeersongeval. Uit Epe wordt gemeld: Toen K. van H Zaterdagmiddag op zijn motorfiets uitreed, zonder uit te. zien of de weg vrij was. kwam hij in botsing met. een luxe auto uit Overschie, waarin drie heeren. Van H werd ernstig gewond en klaagde ook over inwendige pijnen. De motor is vernield; van den auto brak al het glaswerk, waar door een der inzittenden werd gewond. Auto te water. Een auto met drie heeren is gistermor gen 7 uur in de Kosfverlorenvaart te Am sterdam gereden. Het ongeluk gebeurde tusschen de nieuwe brug aan het einde van den Overtoom en de oude sluis. Door den regen was de chauffeur misleid. De drie inzittenden waren spoedig gered De reddingswagen van de brandweer heesch den auto op den wal. Aan een wissen dood ontsnapt. Terwijl men Zaterdag aan de Welle te Deventer bezig was. een tank, wegende 3500 K. G. en bestemd voor de fabriek „Senzora" aldaar, uit de stoomboot ..Stad Deventer I" op te hijseben, brak plotso- ling een onderdeel van de kraan, wa« door de tank in het ruim van het schip i rugslocg. Het bootpersoneel wist zich <h ter zijde to springen, van een wissen m te redden. De stoomboot, toebehoorend aan de V. J. en A. v. d. Schuyt's Stoombootreei rij, is zwaar beschadigd, terwijl de geh ken kraan vernieuwd zal moeten worj De schade is zeer groot. Oplichters aan het werk. De laatste dagen poogt een geraffiueei oplichter hier en daar te Rotterdam i slag te slaan. Hij kwam bij een cafékc der aan het Noordplein, vertelde dai machinist op de groote vaart te zijn bracht do groeten over van een dohi dier familie uit Indië. Uit een en a'nj bleek, dat hij goed met de familieomsU digheden op de hoogte was. Op een vTa van den kastelein of hij soms Hollands geld noodig had, antwoordde de gast, i hij daar wel gebrek aan hadMa toen de gast een bankbiljet van 25 ontvangst wilde nemen vroeg de ca houder een waarborg en daar de macl nist hem dezen niet kon verschaffen, wt het geld nie.t verstrekt. De gast vertti met een onvergenoegd gezicht. Later vernam de caféhouder, dat soortgelijke vreemdeling ook andere sta genooten met een bezoek had vereerd, q een onderwijzer, die voor 25 was op licht. De politie heeft de zaak in ond zoek. In een hotel te Deventer kwa Maandag een keurig gekleede dame n groenen mantel en bruinen hoed. die vc enkele dagen pension vroeg voor een rui kuur zooals zij beweerde. Zij liet het zx aan niets ontbreken, bestelde dubbele ru groc, die voor een ouden zeerob sterk genoeg zou zijn geweest, zat veri aan de kletstafel van het hotel te midd der bezoekers en sprak daar over aller .onderwerpen van den dag. In de nachtlijst stond zij ingeschrei als te zijn L. Prins, 43 jaar, zonder roep, afkomstig uit Den Haag. De dai maakte groote verteringen en verdwe plotseling met haar bagage. Mevr. Pri liet alleen over in haar kamer een naj schuiertje, een doosje met tandpoeder nummer van de „Haagsche Posten r de „Weltspiegel" De politie is thans be deze dame te zoeken. De rekening is i tuurlijk onbetaald De vechtpartij op de kermis te Meersa Omtrent de snijpartij in het dorp Meerssen kan nog warden gemeld, dat i kermis ook door een achttal jongens i Beek was bezocht, die voortdurend ree gepoogd hadden ruzie te zoeken. Toen het slachtoffer, de 22-jarige H, H bets een café in dé Kerkstraat had verl ten. werd hij gevolgd door de joniens Beek toen een hunner hrm plotseling e vlijmscherp mes in de horst stak met zoo kracht, dat door overjas en andere klei heen de long word geraakt. De snede een lengte van 18 c.M. De jongeman zich nog voortsleepen tot voor de wonu van Dr. van Aubel, waar hij in elk: zakte. Na geestelijke en geneeskundige hu werd hij door den G. G. D. naar Calvarii berg te Maastricht overgebracht Zooals reeds gemeld, zijn een zestal jo gens uit Beek aangehouden en naar Mai tricht overgebracht. Een van de bewono uit Meerssen, die de Bcokenaren geruim tijd had gevolgd, hoorde, dat een vechtersbazen had gezegd: „Met dat a maak ik er een koud." De toestand van den getroffen jong f is zeer ernstig. J De zware mishandeling te Hoensbroek Naar we vernemen is M. Eggen, Zondagnacht der vorige week even buiti een café te Hoensbroek door twee onve laten werd gestoken aan de gevolgen het ziekenhuis te Heerlen overleden Me! een mes gestoken. Door de politic te Hoensbroek werd terdagavond in de Nieuwstraat een badende in zijn bloed gevonden. De een zekere H. S.. had een wonde boven linkeroog en een steekwonde in de bo: en zeide door een medekostganger gest ben te zijn Hij werd naar het ziokenhi te Heerlen overgebracht. In verhand met deze steekpartij door de maréchaussée een zekere P gehouden. cleez de h ii Kif. Smokkelaars aangehouden. Te Terneuzen zijn een Belg en een I^ek lander aangehouden, die 6000 boekjes s rettenpapier, waarop 500 invoerrecht staat, hadden binnen gesmokkeld in land. Het papier en de rijwielen van bei s< mannen werden in beslag genomen moed wordt, dat het niet de eerste maal dat deze personen zulk papier frauduli I e invoeren. i biz Geheime distilleerderij ontdekt. Uit Nr derhorst den Berg wordt gemtl Uit verschillende omstandigheden kon politie reeds geruimen tijd terug afleidt >ts dat in deze gemeente een geheime di'l leerderij moest zijn. Hetgeen de politie 9 ter dezer dagen ter oore kwam, was dien aard, dat zij Zondagavond onder I ding van den Brigade-Commandant Rijksvelwacht te Weesp, in tegenwooi heid van den loco-burgemeester, wetbi der Nieu wend ijk, bij den veebyaf der J. L. aan den Machineweg in Horstermeerpoldor een inval deed. In veestalling en in een op het land staaf schuur, werd een volledig dislilleertoes aangetroffen Op het moment werd gestookt. Een en ander werd in beslag nomen, vermoedelijk zijn twee personen1 deze zaak betrokken. lort Boerderij afgebrand. Uit Almelo wordt gemeld: De boeijfe *a van Geerdink te Bornerbroek is totaal' gebrand. De vrouw des huizes redde kinderen; de man was naar de kerk. ren wisten het vee in veiligheid te brenf Alles was laag verzekerd. Dc oorzaal onbekend

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6