Purol bij Ruwe en Schrale Huid por M2. Hoewel een verkoop tegen dezen prijs nog verlies voor de Gemeente oplevert, Je aankoop bedroeg indertijd 2.50 per yo. adviseeren B. en W. den raad tot ver joop tc besluiten. Pe heer Haverkort merkt op, dat de beer jecnrn voor bouw van een garage en toe- Cangspad naast zijn woning, een stukje jo/ willen koopen en vraagt den voorz. 0j bet met mogelijk zou zijn, van den toe- jomstigen eigenaar toestemming te verkrij- Cen, den heer Leenen hieraan te helpen. Do voorz. antwoordt, dat dit hem reeds Lor de heer Leenen werd gevraagd. In dertijd heeft hij een voornoemden heer een jod gekregen voor bedoeld stukje groot pl.m. 740 M2. van 1500, wat veel te laag js, Wethouder Oudshoorn acht het niet ge- Kenscht met tegenvoorstellen te komen, daai' anders het vaste bod, wat de ge beente heeft en wat vrij aannemelijk is, in gevaar wordt gebracht. De heer Leenen kan zich verder met den verstaan. Na eenige verdere be spreking besluit de raad bet bod van J 2.25 per M2. te aanvaarden. Door den vóorz. Urdt nog opgemerkt dat 1 pet. van de joopsom aan den tusschenpersoon zal moeten worden afgestaan. Verbreeding Dorpstraat: B. en W. stel- L voor, ten einde tot verbreeding der (Dorpstraat te kunnen geraken, tot aan- Joop van een gedeelte van het terrein kan den heer Th. W. van Mil over te gaan. jlht terrem is groot pl.m. 115 M2., met in begrip van aansluiting aan het gemeente Lol, afscheidingen enz., welke kosten voor de gemeente zullen komen, kan de prijs 'dan op 5 per M2. gerekend worden, j De heer Haverkort zegt dat hij niet te len den aankoop is, maar hij vreest dat taoals de toestand nu is, verbreeding van dit punt nieuwe gevaren zal scheppen. B. ea W. zijn het hiermede eens, ook zij heb ben dit gevaar reeds onder de oogen ge nen en zullen alvorens tot de verbreeding iver te gaan een nieuwe verkeersregeling maken. Eet voorstel van B. en W. wordt z. h. st. aangenomen. Verder stellen B. en W. voor een besluit nemen om aan H. M. de Koningin te erzoeken, de attributen eener vrije Hooge {eerlijkheid aan het gemeentewapen te wgen aanbrengen. Na eenige toelichtingen aordt aldus besloten. Bij de rondvraag brengt de heer Onder- later de rioleering tusschen de achterweg ui de Warmundastraat ter sprake. Deze oestand is niet houdbaar en spr. dringt spoedigste op verbetering aan. Wet- louder Oudshoorn zegt dat het niet zoo eavoudig zal zijn om hierin verbetering te nengen. De ligging van het riool in de Varmundastraat is niet goed waardoor aansluiting mogelijk is. Hij is het thter er geheel mede eens, dat hierin ten oedigste verbetering gebracht moet wor- en adviseert, wanneer binnenkort de erbetering van de Dorpstraat te berde waarvoor een geldleening noodig zijn,., hiervoor te gelijker tijd geld op te Be heer Haverkort begrijpt niet dat geen ausluiting mogelijk is en dat de rioleering niet direct goedgemaakt werd en stelt aarom voor, dat door B. en W. een vast- plan voor rioleering van het geheele gemaakt zal worden, waardoor dan het vervolg dergelijke toestanden wor- vermeden. De heer Haverkort zou gaarne zien, dat gladde wegen ook vanaf het station lot het Warmonderheek zand gestrooid ordt, waarop voorz. antwoordt, dat dit Kh ieder jaar gebeurde. Spr zal er voor dragen dat dit weder zal geschieden. Hierna wordt tot geheime zitting over- egaan KATWIJK. Gemeenteraad. De raad dezer' ge- leente komt Maandag 14 November des oormiddags 9.35 uur in openbare verga ring bijeen. Punten van behandeling: Ingek. stukken 2. Benoem ng van 2 le en in de Commissie voor Plaatselijk loe- ieht op het L. O 3. Benoeming van een rugwachter. 4. Benoeming Commissaris- i Gemeenet-Spaarbank. 5. Voorstel tot t aanbieden van een Spaarbankboekje i de ouders van de 15000ste inwoon- r der gemeente. 6. Voorstel met betrek- ing tot het maken van twee toegangswe- en van de Zuidstraat naar de aangekoch- Domeingronden ten Zuiden van Kat- rijk aan Zee. 7. Voorstel tot verkoop van rond. 8. Voorstel tot verhuur van grond. Voorstel van het lid, den heer J. van juijn, tot wijziging van artikel 9 van hel fglement van Orde. 10. Vaststelling ver leningen. 11. a. Vaststeling eener ver lening tot wijziging van die betreffen- i de Straatpolitie. b. Vaststelling van un besluit tot geheele of gedeeltelijke slui ng van wegen voor het verkeer met alle motorrijtuigen of andere rij- of voertui- geen motorrijtuigen of rijwielen zijn- 12. "Wijziging begrooting 1927 13. oorloopige vaststelling begroeting 1928 jor do Bedrijven Electriciteit, Grond, Gas nierleiding en Vleeschkeuring, alsmede voor de gemeente. 14. Rondvraag. NOORDWIJK. K. Volksbond. Donderdagavond ^gaderde de R.-K. Volkshond in 't Juve- atsgebouw Bij deze eerste vergadering I dit seizoen was de opkomst bevredi gd. Ingekomen was een schrijven van oi Gentr. Bestuur, dat de afd. opwekte w ieder lid een bijdrage van 10 cent te Q a's Sdft voor den afhouw der ntnedraal te Haarlem en als blijk van deze opgezamelde gelden af te dra- II aan Z.D.H. de Bisschop bij zijn zil- 'cn jubileum. Hiermede kon de vergade rs accoord gaan en op de eerslvolgen- Tcrgadering zal het bestuur met meer gronde voorstellen komen, •aar aanleiding van een schrijven van riv. Levenskracht" waarin op gewe- l^vordt op het moeilijke doch noodza- werk, de nazorg der opgenomen P®|en,"wordt besloten hiervoor 10. jukbaar te stellen. W mededeelingen bracht de voorz. «Prake den verkoop van cokes. Er gin- Vruchten rond, dat het bestuur niet •actief zou zijn geweest. Echter reeds brandstoffen-inkoop in °68tuur besproken. Allereerst is ge vraagd of de Coöp D S. S. deze zaak ter hand wilde nemen, waarvan deze echter afzag. Onmiddellijk heeft het bestuur toen zelf de noodige stappen gedaan. Het resultaat was in den beginne niet erg bemoedigend, doch bij een tweede confe rentie kreeg men de toezegging dat door de gemeentegasfabriek 10 H.L. per gezin tegen gereduceerden prijs voor den Volks bond beschikbaar zou worden gesteld. De afd. kreeg dus de beschikking over 3000 H.L. Later is nog getracht dit kwantum opgevoerd te krijgen tot 4000 H.L., het geen echter practisch onmogelijk bleek, doch het kwantum werd toen nog ver hoogd tot 3200 H.L. Hierbij werd tevens duidelijk te kennen gegeven, dat dit het laatste jaar was dat het gemeentebestuur goedkooper cokes an de Bonden zou ver strekken. Op een vraag hoe dit kwan tum was verdeeld geworden, gaf de voor- ziter breedvoerige inlichtingen, waaruit tevens bleek het omvangrijke werk door het bestuur verricht. Hetgeen een vol gend jaar inzake de hrandstoffenvoorzie- ning zal moeten worden gedaan is reeds een ernstig punt van bespreking in het bestuur geweest en dit zal in den loop van den winter nog nader ter bespreking worden gebracht op de vergaderingen. Ook dezen zomer was weder gecollec teerd voor het blinde Vo'ksbond'id, den heer G. Wassenaar, om hem weder in staat te stellen een bedevaart naar Lour- des te maken. Deze collecte heeft opge bracht 310. De voorz. bracht dank aan degenen die hiertoe hebben bijgedragen. In verhand hiermede was nog een schrijven van dank ingekomen van den heer Wassenaar. Het bestuursvoorstel tot aanschaffing van een schrijfbureau voor het secretariaat, werd na toelichting aangenomen Een bedrag van 40 werd hiervoor u'tgetrokken. Het financieel halfjaar'ijksch versaag gaf aan inkomsten 937.17, aan uitgaven 1162.75, nadeeMg saldo ƒ225.58, welk tekort voortspruit uit de gemaakte on kosten ter viering van het 20-jarig be staan der afd. Het concept-winterprogram werd na breedvoerige besprekingen in zijn geheel aangenomen en zal beslaan uit Liturgi- schen cursus uit 8 lessen, welke geheel kos te'oos is en waarvoor men zich kan op geven tot 25 Nov. as. bij den secretaris. Een ontwikkeMngsvergadering met als spr. de heer Berends, twee feestavonden, een cursusavond waarop een lid van het Gentr Bestuur zal spreken en begin Maart de jaarvergadering. Verder één maal per maand een vergadering van den Besturenraad en een maandeMjksch'e alg. H. Communie, terwijl voor de kmderen der leden weder een kerstboomfeest zal worden georganiseerd. Betreffende de feestavonden werd nog ter sprake gebracht de mogelijkheid om te komen tot een eigen toonee'club. Het bestuur gaf den voorsteller in overweging eerst zelve de noodige stappen hierin te doen en zoo mogelijk met vaste gegevens nader terug te komen. Nog wordt door het bestuur voorgesteld een cursus in en kelvoudig boekhouden te organiseeren, hetwelk de goedkeuring der vergadering verkreeg. Staande de vergadering' gaven zich reeds een zestal curcisten op Het bestuur deed een beroep op de le den om steun bij het üollecfeereri voor het kird'u-kerFthoomWst. Hierna s'u'fihg Voor arme kerken. Zondag van 12- 5 uur en Maandag van 12uur zal in het patronaatszaaltje bij de Zusters gele genheid zijn de tentoonstelling van kerk gewaden ten bate van arme kerken en missies, vervaardigd door de leden der Vereeniging van het H. Sacrament te be zichtigen. Het is de moeite waard het prachtig handwerk te komen z:en. Aan de tentoonstelling is verhonden een verloting met prachtige prijzen, hoofdza kelijk handwerken. Er zijn nog loten ver krijgbaar aan do zaal op de dagen der ten toonstelling. Trekking Maandagavond precies om 5 uur, waarbij iedereen wel kom zal zijn. De verloting is ten bate van de kas der vereeniging en wordt om het prachtige doel ten zeerste aanbevolen. NOOTDORP. G eb or e n: Z. v. A G. v. d. Helm en P. Ploeg. Z. v. W. Reijgersberg en M. Bol. OEGSTGEEST. Geboren: Anna Cornelia Hendrika d. v. P. C. van Woudenberg en T. Gerritsen. Ondertrouwd: Anholst en W. van Ssch heiden te Oegstgeest. Overleden: M. Haasnoot, echtgen. van B. J. van de Meene. DE RIJNSTREEK WEKELIJKSCH OVERZICHT KAASHANDEL. Flinke aanvoer, trage handel, waarbij de hoogste noteeringen het meeste te lijden hadden. Deze week was hel rekkelijk onverwacht een groote aanvoer van de volvette kaas op de markten te zien en het verwondert ons in niet geringe mate, omdat reeds se dert cenigen tijd sterk over de achteruit gang der melkproductie werd geklacht. Of dit nu nog niet op deze aanvoer drukt en later moet komen, is 'n vraag, die dc producenten beter kunnen beantwoorden. Te Bodegraven was aangevoerd 399 par tijen en te Woerden 425, hetgeen voor November zeer veel is. Het is wellicht ook mede hieraan te wijten dat er van eenige inzinking der prijs sprake was en wat zich vooral in do hoogste prijzen de monstreerde. Zoowel de hoogste notee ring op de beide markten als de nolec- ring der eerste soort was wel 3.00 la ger dan 's weeks tevoren, alhoewel dit nog wel partijen zijn, die men nog als 'n late Sept.-kaas zou kunnen opslaan,- en gezien de hier te lande aanwezige voor raden, zou men veronderstellen dat hier voor meer en betere belangstelilng voor zou bestaan. De afzet schijnt dan ook momenteel de beslissende factor te zijn en deze blijkt van dien aard te zijn, dat het den handel veel lust lot koop moet benemen. Aller- wege wordt dan ook over de afzet ge klaagd en het schijnt dat er momenteel INGEZONDEN MEDEDEELING. nog niet veel belangstelling voor onze beste Sept.-kaas bij onze buitenlandsche afnemers bestaat. Overigens is de afzet in November en December überhaupt niet groot en zijn dit in de kaas-branche de slapste maanden, maar als regel werden dan nog de beste soorten het besto ver kocht. Echter deze week maakt hierop een uitzondering; de 2de en 3de soorten had den het minst van de slechte markt te lij den en hierin schijnt nog de meeste vraag te bestaan. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevestigd: Tjitskc S. de Groto van Hazerswoude. Gerritje van Baaren van Apeldoorn. J. Baerveldt van Valken burg. J. A. D. Auerbach van Zwam- merdam. Hendrika W. Muller van Ha zerswoude. T. Terlouw van Gouda. Johanna A. Slootweg van Ter Aar. Kinderen Kraaijebrink van Rotterdam. J E. Dinnew;et van Leiden. Martina M. G. v. d. Ploge van Wouhrugge. Cecile F. G. Moquette van Apeldoorn. J. van de Poll van Putten. Wilhelmina B. van der Sijs van Zegwaart. A. A. Pels van Rotterdam. J. A. Grohbe van 'e-Graven- hage. Cornelia Zevenhoven van Nieuw- veen. K. N. van Dijk van Hilversum. Maartje Huizer van Rotterdam. Lena van Leeuwen van Boskoop. G. Thomasse van Voorburg. Lucreza J. A. Kiers van Winschoten. Johanna M. van der Werf van Hazerswoude. Pietertje van 't Wout van Leimuiden. Johanna van Putten van Harderwijk. G. Verweij en gézin van Mijdrecht. Elisabeth N. de Jong van Gouda. Theodora J. Kuijf van 's-Gra- venhage. Vertrokken: J. Verdouw n. Gouda A. van Dijk en gezin naar Rijnzater- woude. Margaretha M. van Donk naar Rotterdam. Hendrika G. v. d. Sloot naar Bloemendaai. Wilhelmina Bakker naar Leiden. Johanna C. E. Lantzendorffer naar Zeist. A. W. Voors naar Zaan dam. M. van der Ent Brast naar Soest. G. Ter Steege naar Hoogeveen. J. de Haan naar Utrecht. G. Brok naar Reeuwijk. P. J. de Haan naar Utrecht. Johanna M. Gicling naar Amersfoort. H Plomp naar Barn^veld. Geertruida Verhorst naar Oegstgeest. Aagje Zwa- neveld naar Zwammerdam. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. Do Raad dezer ge meente vergadert Dinsdag 15 November des voormiddags te 10 uur. Onderworpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Onderhandsche verhuring voormalig tolhuis. 3. Idem van de woning bij het Raadhuis. 4. Voorstel tol Gemeeneweg we der voor een jaar in eigen beheer te hou den en benoeming tolgaarder voor 1923. 5. Vaststelling jaarwedde van den keu ringsveearts. 6. Behandeling en vaststel ling Begrooting voor 1928. 7 Behandeling en vaststelling begrooting Waterleiding bedrijf voor 1928. 8. Verlenging en ver hooging opstalrecht brandspuithuis Groe nendijk. 9. Publieke verpachting van het vischwater bij het station. 10. Aanvraag van de R. K. school i. d. Groenendijk om gelden voor het aanschaffen van school banken. 11. Aanvraag van de Chr school a d. Rijndijk om gelden voor de gedeelte lijke overkapping van de speelplaats 12. Benoeming commissie's tot wering van schoolverzuim. Geboren: Cornelia d. van J. L. Vonk en A. Visser. Getrouwd: W. v. Leeuwen 25 j. en T Plomp 25 j. Overleden: J. v. d. Werf 3 w. G Kroes 63 j., wed. van H. de Graaff. KOUDEKERK. Gevallen. Woensdagmorgen reed de heer B. van Woubruggc met zijn motor fiets met vrij groote vaart in de Hooge- waard onder deze gemeente, toen plotse ling een op den weg losloopende hond voor zijn motorfiets liep, tengevolge waardoor hij kwam te vallen. Met hevigo pijnen werd hij bij den heer Kuiper binnen ge dragen, alwaar door Dr. Vlaandoren ge neeskundige hulp werd verleend. Hierbij bleek, dat een arm uit dc kom was ge raakt. In eigen beheer. B. en W. dezer ge meente hebben in hun vergadering van Woensdag j.l. besloten nu de aannemer van de wegbestrating in deze gemeente het werk niet voltooid, het werk in eigen be heer af te werken. WOERDEN. Gevestigd: H. Wijnen van 01de- broek. P. W. C. Roodenburg en echtgen. van Utrecht. Mej. M. A. Lijnkamp van Den Haag. J. P. Herselman van Dintel- oord. H. M. Muntjewerf van Amster dam. Mej. M C. van Deelen van Rot terdam. Mej. Slinger van Hoensbroek. G. Hoogendoorn van Kamerik. Mej. E. Lammers van Amersfoort. Wed. H. Th. van der Louw geb. Middelwaard. Mej. W J. Griffioen van Duntamadeel. M. de Loqff en echtgen. van Zwolle. P. Vreeken van Zaandam. J. Blonk en echtgen. van Gouda. Mej. J. P Meijer van Alkmaar. F. Pijperen, G. Pijper van Rietveld. Mej. A. C. Nijssen van Zaan dam. J. van den End. Mej. G. Wie- keling van Aalsmeer. J. Voorend van Breukelen-Nijenrode. Mej. H. M. A. Roovers van Onswedde. H. Kaptein van Utrecht. P Visser van Midwoud. Vertrokken: II. Plomp naar Alphen a d. Rijn Mej. S. K. van der Togt naar Voorst (Terwolde). Mej. M. W. L. Duijs naar Reeuwijk. N. H. G. Vlug en gezin naar Gouda. Mej. A den Hartog naar Soestdijk (Soest). M. van Driel en gezin naar Rotterdam. C. Köe en echtgen. naar Batavia (N. O. I.). Mej. M. A. Verweij naar Hilversum. Mej. M. E. Hubert naar Waarder. Mej. R. J. A. van Brienen naar Zaandam. Wed. M. Felix geb. Veenendaal naar Utrecht. Mej. J. P. Koppes naar Zaandam. C. W. Veerman naar Aalsmeer. H. J. van Rooijen en gezin naar Kamerik. G. van Woudenberg naar Waarder. Mej. M. C. Soomers naar Rotterdam. G. Brink en gezin naar Zeist. Mej. M. G. Engelen naar Alphen a. d. Rijn. C. A. van Wijn gaarden naar Tuil en 't Waal. Mej. M- van Schaik naar Tuil en 't Waal. C. H. Lorenz geb. Grosz Selheck en gezin naar Karibih (Z. W. Afrika). Mej. A. van Zeist naar Oudewater. Mej. G. G. Rom- mers geb. Rijn en kind naar Amersfoort. Mej. G. Verheul naar Montfoort. Mej G. A. Nieman naar Bussum. Mej. J. F. A. Zuijdveld naar Laren. ZOETERWOUDE. R. K. Kiesvereeniging. Gisteravond hield de R. K. Kiesvereeniging „Ons Roomsche Vaandel" een algemeene verga dering in het café van den heer L. Dolle, Weipoort. De voorzitter de heer J. Schou ten opende de vergadering met een woord van welkom, dankte de leden voor de me dewerking, ondervonden bij de dezen zo mer gehouden gemeenteraadsverkiezing, betreurde het echter dat nog ruim 100 kie zers zich niet met de vastgestelde volg orde konden vereenigen, en dat nog ruim 100 Katholieke kiezers hebben gestemd op een z.g. wilde lijst. Spr. herdacht in eenige welgekozen woorden van hulde het gehouden 25-jarig jubileum als raadslid van den heer M. Th. Kompier, daarbij den wensch uitsprekende dat dè heer K. nog vele jaren als raadslid onze Katb. belangen zal mogen behartigen Door den Secretaris, den heer N. v. d. Poel werden de notulen gelezen welke on veranderd werden vastgesteld. Voorgele zen werd een dankbetuiging van de leden der Kath Raadsfractie voor het vele werk bij de gehouden verkiezing en voor het vertrouwen in hen gesteld, alsmede een dankbetuiging van den heer M. Th. Kompier voor de vele belangstelling on dervonden en voor de hartelijke woorden van den voorzitter op den dag van zijn jubileum namens de Kiesvereeniging tot hem gesproken. Hierna volgde behandeling van regle mentswijziging. Deze wijzigingen zijn door een Commissie uit bet bestuur in elkan der gezet en bestaan uit een samenvoe ging van het oude reglement, dat de goed keuring niet kon verkrijgen van het be stuur der R. K. Kamercentrale te Leiden, en het model Reglement, opgemaakt vol gens de beginselen van do gereorgani seerde R. K. Staatspartij. De voorzitter gaf een duidelijke uiteenzetting van do wijzigingen welke hoofdzakelijk zijn on der te brengen in 3 punten: 1. klachlon, 2. studieclubs, en 3. verklaringen van aspirant-cundidaten voor den gemeente raad. Nadat nog enkele kleine redactie wijzigingen waren Aangebracht werd het geheele reglement met algemeene stem men aangenomen en vastgesteld. De voor zitter dankte de commisise en het bestuur voor hun werk èn de vergadering voor hunne medewerking bij do vaststelling van deze wijzigingen èn sprak den wensch uit, dat de kiesvereeniging met dit reglement een betere periode tegemoet zal gaan, omdat de samenstelling geheel gc-baseerd is op samenwerking en het persoonlijk optreden geheel wordt uitge schakeld. Door den hoer A. C. Paardc- kooper werd verslag uitgebracht van 2 vergaderingen dor Kamercentrale te Lei den en door den heer Jac. v. Leeuwen Az. van een vergadering der Statencenlrale te Leiden. De voorzitter dankte de afgevaar digden voor hun moeite en tijd hiervoor gegeven. De agenda voor de a.s. vergade ring der Kamercentrale werd behandeld en aan de afgevaardigden werd een vrij mandaat gegeven. Voor de hierna volgende rondvraag had den heer L. v. d Valk 3 punten: le. moet hij nog eens zijn beklag indienen over het volgens hem gegeven verkapt advies, hij vertrouwt dan ook dat het niet meer zal voorkomen; 2e. dankt hij den raad der ge meente dat zij met de verbetering van de Vrouwenweg niet verder is gegaan dan tot bet klooster, want bij betaalt al heel veel belasting; 3e. brengt hij een woord van hulde aan den heer Stadhouder die in de latastgehouden raadsvergadering be gonnen is met bezuiniging, het moest maar eens uit zijn met die hooge salaris sen, de wegwerkers wil spr. er buiten la ten, want die hebben bet wel noodig. De voorzitter antwoordde den heer v. d. Valk dat het hem niet sierde nu nog met het volgens hem verkapte advies te komen omdat uit de verkiezing duidelijk is ge bleken dat de kiezers voldoende ontwik keld waren, om het te kunnen begrijpen. De dankbetuiging aan den Raad laat de voorzitter buiten beschouwing omdat deze hier niet thuis behoort. En wat het 3do punt betreft, de hulde aan den heer St. kan hij niet deelen, omdat een persoon op zichzelf staande niets kan verrichten; eerst dient een dergelijke zaak besproken te worden in een college, waar deze thuis hoort. Dit geval werd nog vreemder, daar dc voorsteller de uitwerking van zijn' idee zich heeft laten ontfutselen door een raadslid van geheel andere richting. De lieer v. Bennekom gaf vervolgens eenige wenken betreffende het aannemen van leden. Do weleerw. heer kapelaan Boon sprak een kernachtig woord, spoorde de leden aan tot eenheid, het kenmerk der Kath. Kerk. Zijneerw. herinnerde aan deze spreuk: „Door eendracht kunnen kleine zaken groot worden terwijl door twee dracht groote zaken klein worden". Laten wij daarom trachten door eendrachtig s menwerken in de gemeente groote dingen tot stand tc brengen. De voorzitter dankte den kapelaan voor zijn woorden en sloot op do gebruikelijke wijze dc vergadering. Gelukkig afgeloopen. Gistermorgen kwam het 6-jarig dochtertje van den heer P. in de Noordbuurt alhier onder een Op het dak der „Stadsgehoorzaal Op de breedo Breestraat hier Zit Philips, de allergrootste Muzikalo kruidenier. Ga maar eventjes de stad in En uw ooren hooren wat. Massa's muzikale klanken Galmen over heel de stad. Opera's, moderne liedjes, Dansmuziek wordt ook gehoord Al dat moois golft deze dagen Over Leiden's daken voort. 't Lijkt wel een St.-Nic'laas-sprookje 't Is haast weer St.-Nic'laastijd Als de Sint met veel geschenken Boven op dc daken rijdt Op de Breestraat is 't gezellig Alle menschen blijven staan Aan die and're Breestraat-arbeid Daar denkt nu geen mensch meer aan. Ziet U, dat 's de goede invloed Van het muzikale lied Eén zoo'n speaker maakt dat Leiden Nu van jong tot oud geniet Hoort, dat is ons oud „Wilhelmus", Dat daar van de daken klinkt, En 't publiek op heel de Breestraat Staat ineens stil en het zingt. Even later ziet u paartjes Blij elkaar in d'oogen zien, Want daar klinkt vanaf de daken 't Bruidskoor uit de „Lohengrin". En dan klinkt een melodietje Dansmuziek is 't in het rond En meteen gaan alle beenen Op dc Breestraat van den grond. Vroede vaad'ren dezer stede Leert die L.E.E.R.T. U nu niet wat? Hebben ooit dc Leidenaren Zóó goedkoop pleizier gehad? Binnenkort is 't 6 December Geef de stad dan een cadeau, Zet in plaats van 't carillon dan Op 't stadhuis een radio. vrachtauto. Gelukkig kwam de kleine er met een paar schrammen aan de beenen er af. Bloempjesdag. Zondag a.s. zal er een bloempjesdag gehouden worden ten bate van de federatie van het Wit-Gelo Kruis in het Bisdom Haarlem. Waar dezo federatie en de daarbij aangesloten ver- eeni gingen een zeer nuttig doel beoogon kunnen wij het koopen van i>cn bloempjo ten zeerste aanbevelen. Veeziekte. Onder een koppel scha pen van den landbouwer J. P van H. aan den Hoogo Rijndijk is rotkreupel ge constateerd. kebkmifhus Het zoogenaamde schandaal in de Achelsche Kluis. De laster weerlegd. Wij hebben dezer dagen molding ge maakt van don laster van het Brussclsoho socialistische bad „Le Pouple", dat oen kloosterschandaal ontdekt had in do Achelsche Kluis, gelogen aan do Nedcr- landeoh-Belgischo grens. In verband met deze zaak schrijft de Hoogeerw. pater Smote, hoofd der Abdij an Westmalle den volgenden brief aan een katholiek blad in Brussel: „Ik bevestigd al de bijzonderheden, in mijn vorigen brief gegeven aangaande den Hoogeerwaarden Abt van Aehel, die zijn ontslag heeft genomen. „Ik herhaal, dat Dom. Vitalis om ge zondheidsredenen zijn ontslag heeft ge vraagd en verkregen op het Algemeen Ka pittel der Orde dat ik zelf heb bijgewoond. Dat de Hoogeerw. Abt niet te Achel is gebleven, komt eenvoudig hierdoor, dat hij gebruik heeft gemaa*t van het aan onze oversten toegekend recht om na hun ontslag een nieuw verblijf te kiprxm, van wolk recht zij doorgaans kicschhcidshalvo gebruik maken, om niet door hun aanwe zigheid hot bestuur van hun opvolgers te hinderen. In het tegenweordig geval wor den wij door niets belet te zoggen, d**4 Dom Vitalis zich hoeft teruggetrokken »i onze abdij van O. L. Vr. van Goths«maw, waar hij nog altijd de onderscheidingstek kenen van de abtelijko waardigheid draagt. „Ziedaar geheel dc waarheid. „De heeren van „Lo Peuplc" <rl xnderon van dezelfde soort mogen er plezier in vin don, „clcricale schandalen" te verzinnen: men zal mij toegeven, dat ze 't doen op een zeer linksche, voor hen zeer compro- mitteerondo manier. Noodigt zo uit, one te zeggen: a) wanneer Dom Vitalis „de vlucht heeft genomen"; b) in gezelschap van wcllre vrouw; c) waar hij de „twee millioen" heeft kunnen vinden, die de mon niken nooit in hunne kas hebbon gezien; d) door welke „bestuurders van de Abdij", op welken datum en bij welk parket ecno klacht togen den „gevluchte" word inge diend; en voorts allo andere inlichtingen, die ons zouden kunnen interesseoren en... vermaken. „Zijn zij daartoe niet bij machte, laten zc dan bekennen, dat zij dc goedo trouw van hunne lezers hebben verschalkt, en. zulks met bedoelingen, die 't ons niet voegt, hier ir hel licht tc stellen. „Middelen* ijl protostecren wij krachtig tegen den laster en de eerrooverij. waar over 't hier gaat, en wij cischen vol en al geheel herstel van don smaad, den afgetre den Abt aangedaan, en van 't wantrouwen, zoo cynisch op onze Orde geworpen. (Get.)D. Horma n-J ozef Smet s, Abt van Westmalle. CORRESPONDENTIE Wij ontvingen nog een stuk over dc sub sidie-kwestie Goitenfokver. te Voorhout, Doch wij mecnen, dat de zaak reeds voL doende van beide kanten is belicht en er niets nieuwe meer over to zoggen i*.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 13