PAAMSTABAK. Louis DOBBELMAftrtë RECLANE-Af DEELING dedeelen, dat de Kroon. hem in zijno func tie van Voorzitter van den Raad van Ar beid vergunning had verleend het wet houdersambt van Leiden te aanvaarden. De zaak is dus met bekwamen spoed af gedaan en de weigering, die de gekozen wethouders van Vechel en van Roosendaal zich h ebben moeten laten welgevallen wordt er te schrijnender om. Dit meten met twee maten ia buitengewoon hinder lijk en komt in onzen tijd niet meer te pas. Gedane zaken kunnen geen keer ne men, maar het zou toch wel goed zijn, in dien een van onze Kamerleden deze zaak eens zou willen onderzoeken en den Mi nister eens eenige vragen zou willen stel len. Plet wil mij voorkomen, dat Zijne Excellentie, met al zijn geleerdheid, er toch wel eenige moeite mee zou hebben, indien hij eens moest verantwoorden, waarom aan de hoogere ambtenaren, op zeer voordeelige voorwaarden nog wel, vergunning wordt verleend een wethouders functie te aanvaarden en waarom dat aan de lagere ambtenaren maar steeds moet worden geweigerd. Het is plicht te ijveren voor opheffing van deze ongelijkheid, want de tijd, dat men meende met arme lui's verstand niet zoo zuinig te behoeven om te gaan is toch wel voorbij! En wie dat nog niet weet, dien moet het maar eens heel duidelijk aan het verstand worden gebracht. In de toekomst moet het anders worden, daarom moeten wij tegen deze handelwijze blijven protesteeren en er on verdroten de aandacht op vestigen." Er zit waars in deze opmerkingen. Maar de kwestie is niet zóó eenvoudig, als „het plattelands-raadslid'' schijnt te willen beweren! En 't is toch o.i. heel duidelijk, dat er tusschen de gevallen, die hier vergeleken worden, als dezelfde, wel degelijk verschil bestaat. Een voorzitter van een Raad van Arbeid kan gemakkelijker zijn arbeid verrichten op andere uren, om deze voor de vervul ling van het wethouderschap vTij te ma ken, dan b.v. een ambtenaar, die belast is om zegeltjes te verkoopen; deze kan b.v. moeilijk do menschen 's avonds tusschen 8 en 12 terug laten komen! Doch wij keuren het ook af, indien, zonder ernstige overweging, of het met het werk kan worden geschikt, aan een ondergeschikte van een Raad van Arbeid geweigerd zou zijn, wat aan een roorzitter wordt toegestaan. Dat zou niet zijn: duidelijke democratie. DE ALLERZIELEN-U ITZENDING. Radio en naar-de-kerk-gaan. Wij lezen in „Het Centrum" van Maan dagavond: „Hedenmorgen werden we opgebeld door een pastoor uit een onzer groote ste den, die ons vroeg, of ons bekend was, dat morgenavond een uitzending te Huizen plaats had, gewijd aan Allerzielen, waar bij pator Borromeus de Greeve zou spre ken over Allerzielen. Op om bevestigend antwoord, dat de uitzending zou plaats hebben, was de pas toor hoogst verontwaardigd en, zoo voegde hij erbij „vele geestelijken met mij". Op deze wijze worden onze katholieken uit de kerk gehouden. Tot nu toe zijn bij de Vespers voor do overledenen, waarn." pre- dicatie over Allerzielen, onze kerken altijd vol geweest. Laat men nu op den zelfden tijd en nog wel door een redenaar als pa ter Borromaeus de afgestorvenen herden ken, dan zullen massa's Katholieken toe gegeven met de beste bedoelingen thuis blijven om te luisteren en niet naar de kerk gaan. Dit moet voorkomen worden en de K. B. O. mag in geen geval meewerken, dat onze kerken worden leeg gehaald. Gaat het dien weg op, dan zal o: - K. R. O. meer kwaad dan goed doen. Tegen een uitzending als hier bedoeld in hoofdzaak voor zieken en beai, die on mogelijk naar de kerk kunnen behoeft op zich zelf geen bezwaren te bestaan, als ze maar niet geschiedt op een tijdstip, dat de godsdienstoefeningen in de kerken wor den gehouden. Voor de bezwaren van onzen zegsman is inderdaad veel te zeggen. We geven ze dan ook ter nadere overweging weer". Een zelfde opmerking hebben wij al 'ns geboord betreffende de uitzending van Hoogmissen. Doch in dit laatste geval is saj ons niet ad rem toegeschenen. Wij kunnen ons moeilijk voorstellen, dat een taeuw bezoeker van de Hoogmis deze ge woonte zal afleggen om naar de radio te luisteren. Wel dat hij 'ns een enkele keer, in plaats van naar de Hoogmis te gaan, een andere H. Mis zal bijwonen, om 'ns d© ra dio te hooren. Maar dat is zóó erg niet. Méér gevoelen wij voor bet bezwaar, in boven aangehaald artikel vermeld.Wanneer oen voordracht als do bier bedoelde kon worden gehouden buiten de tijden van den kerkdienst dan zou dit oa. ongetwijfeld wél aanbeveling verdienen. Gemengde Benichften ONGELUKKEN. EEN MAN OP DE RAILS. Van den trein, die om 6 uur 59 uit Zut- fen te Gorssel moet aankomen, vond de machinist gisterenmorgen ter hoogte van Nederlandech Mettray een man op de rails liggen. Toen de trein door krachtig remmen tot stilstaan was gebracht, Meek dat do man reeds overleden was. Vermoed wordt, dat hij Dinsdagavond door een trein fs overreden. Zijn indentiteit kon nog niet worden vastgesteld. Nader wordt gemeld: Het lijk van den man, die gistermorgen Jioor den. trein uit Zutfen te Gorssel 'is over leden. is thans herkend als dat van den chef van het tramstation te Zutfen. Hij feat een vrouw en kinderen na. Arme vrouw. Gisterenmiddag is in een perceel in de 3)fcwidpo5öerstraat to 's-Gravenhagc, een jSS-jarigo juffrouw A. J. de J., wonende te Rotterdam, het jvasschen van het haar met henzine-ether in brand geTaakt. De kleoren der vrouw vatten vlam en zij be kwam ernstige brandwonden. In haar angst wilde de vrouw naar buiten loopen, maar viel daarbij door een groote ruit, zoo dat zij ook nog verschillende snijwonden bekwam. Do Geneeskundige Dienst bracht het slachtoffer, dat aan gelaat en handen deerlijk gewond was, naar den Gentralen Post om daar verb on derf-te worden. Aan den grond geloopen. Dinsdagavond rapporteerde een in De Lemmer binnengekomen schipper, dat ver moedelijk tusschen De Lemmer en Kuinre twee schepen aan den grond waren geloo- pen, tengevolge van weinig zicht en ruw weer. Onmiddellijk voer de reddingsboot Jhr. Rutgers van Rozenburg ter assistentie uit. Gisterenochtend kwam deze boot in De Lemmer aan met de vrouwen en twee kinderen van deze schepen. Ook zijn ter assistentie vertrokken drie Lemster vis- schers en een sleepboot, die zullen trach ten, de schepen vlot te krijgen. De aan den grond geloopen schepen zijn De Hoon. schipper K. Hukema, van "Wil- dervank, op reis met een lading grint van Iobith naar De Lemmere en De Onderne ming, schipper J. Snijders, van Amster dam, geladen met steenkool en eveneens op reis naar De Lemmer. Garagebrand te Warmer. Acht autobussen en een auto verbrand. Te Wormer beeft Dinsdagnacht een groote garagebrand gewoed, waarbij acht autobussen en een luxe-auto een prooi der vlammen zijn geworden. Te ruim drie uur werd de brandweer ge waarschuwd, dat brand was uitgebroken in de auto-gaage van den heer Jac. Fon- tijn. Toen de brandweer kort daarop arri veerde bleek het onmogelijk nog iets uit de garage te redden. De brandende benzine vloeide langs den ietwat afloopenden be tonnen vloer en tastte in een oogenblik tijds alle in de garage staande auto's aan. De heer Fontijn onderhoudt autobus-diensten van Wormerveer op Jisp en Wormerveer Edam. Toen Dinsdagavond te elf uur de laatste bus in de garage werd gereden, werd geen onraad bespeurd. De heer Fon tijn, die met behulp van zijn zoon nog een bus uit de garage wist te redden, zag dat de brand ontstaan was bij het portier van e.en autobus, die gisteren geen dienst had gedaan. Doordat de wagens dicht tegen elkaar stonden, deelde het vuur zicli spoe dig aan de andere wagens mede. De belen dende perceelen, bewoond door H. van Zanen, A. Zijp en G. de Wit konden wor den behouden. Woensdagmorgen te negen uur was de brandweer den brand meester. De garage brandde geheel uit. Gebouw en inventaris zijn op beurspolis verzekerd. Boerderij afgebrand. Gisterenavond is de groote boerderij van den landbouwer S. Weits, aan de z. g. Kromme Wijk te Stadskanaal, afgebrand. De geheele korenoogst ging verloren, ter wijl twee varkens in de vlammen omkwa men. De paarden en koeien konden tijdig uit ret brandende gebouw worden gered Een klein deel van den inboedel bleef be tonden. Alles was, hoewel laag. verzekerd. De oorzaak is onbekend. In de school vergeten. Geen kin id, maar een., kapelaan. In een der scholen te Roermond werd geen schoolkind, maar. een kapelaan vergeten, die in het schoolgebouw catechis- musonderwijs gegeven had. „Zijn Eerwaarde", zoo zegt de „L. K.", waaraan wij dit bericht ontleenen, „kon alleen na een stouten klimtoebt over den schoolmuur ide veilige kapelanie bereiken". Dood verklaard en nog in leven. Te Purmercnd overleed dezer dagen een man, wiens indentiteit aldaar werd vast gesteld uit op tem bevonden papieren, ten name van den 50-jarigen, nabij Half weg in Haarlemmermeer woneiuden arbei der P. B. Op grond van deze gegevens werd te Purmerend aangifte van het overlijden ge daan en het verlof gegeven tot de ter aar de bestelling, die daarop aldaar heeft plaats gehaid. Toen men hij de familie aldaar 'n infor matie zou inwinnen, is het gebleken, dat genoemde P. B. nog gezond en wel in bet land der levenden verkeert en geregeld naar zijn werk gaat. De bewuste te Purmerend reeds begra ven overledene moet dus een geheel andere persoon zijn, dan op wien de gevonden pa pieren betrekking hebben. Wie het dan wel is? Het is wel te verwachten, dat getracht zal worden nader licht in deze zaak te verspreiden. Vermoed wondt, dat het iemand was, die op de een of andere wijze in het bezit is gekomen van de ten name van P. B. gestelde papieren en daarmede misschien al ven'e reizen had gemaakt, omdat hij kort voor zijn idood nog vertelde, dat bij ook in andere landen o.a. Amerika en Duitscbland verblijf had gehouden. Het is nog raadselachtiger geworden, nu genoemde P. B. heeft te kennen gege ven. van de ten pijnen name gestelde, op den overledene gevonden papieren, in bet geheel niets af te weten. Politiemishandeling fe Amsferdam. Op 27 Augustus in de avonduren beeft in do Bloemstraat een relletje plaats ge had, waarbij een politieagent ernstig mis handeld is geworden. Twee beambten sur veilleerden daar, zulks o.a. met het oog op de rumoerige stemming, die op de Rozen gracht heerschte in verband met de Sacco en Vanzetti-demons tratics. Het tweetal werd in een ernstig conflict gewikkeld met een aantal personen, die van een kaart club op iden Zeedijk kwamen en die min of meer opgewonden waren. Een der agenten slaagde er in zijn aanvaller na te zetten en in een portiek te arresteeren. De tweede echter was minder gelukkig; bij werd onverhoeds, „geschept", viel mot het achterhoofd op een trottoirband en moest mét êen ernstigehensensSStiifdïrfg naar het Wilhelminagastliuis warden over gebracht. De idader ontsnapte en bleef zoek. Na zes weken verpleegd te zijn kon de agent lichten dienst verrichten, doch gis teren. in den gewonen wachtdienst zijnde, herkende bij zijn aanvaller en arresteerde hem. De vermoedelijke dader, een werk loos zeeman, is overgebracht naar het bu reau Raampoort. Motorrijder aangehouden. De 28-jarige motorrijder F. G. te Blerick. die Zondagavond den heer G. H. uit Haps, op den Rijksweg naar Tegelen aan reed, tengevolge waarvan deze is overle den, is op last ider Justitie aangehouden, en naar de gevangenis te Roermond over gebracht. Dr. Hulst uit Leiden zal de sectie op het lijk verrichten. Een vreemde geschiedenis. Onlangs ontdekte de spoorwegwachter van Beurden te Leur nog tijdig, dat op de spoorweglijn bij den wachtpost Bromberg een paar (dwarsliggers, zoogenaamde bielts. waren gelegd. Door deze te verwijderen, wist deze wachter een wellicht zeer ernstig tTeinderaillement te voorkomen. Naar aan leiding van verklaringen door genoemden wachter bij de politie te Etten gedaan, stelde deze een onderzoek in naar de(n) vermoedelijke(n) dader(s) van den aan slag doch zonder resultaat. Thans vernemen wij, dat van hooger band een onderzoek wordt ingesteld in ge heel andere richting, omdat er ernstige twijfel zou zijn gerezen, of de door den wachter gedane verklaringen over een mis daad door derden wel in overeenstemming zijn met de werkelijkheid en of de drijf veer tot het leggen der bielts en het tijdig verwijderen wellicht een andere is geweest dan in ide aanvankelijke berichten over dit geval weTd naar voren gebracht. Vier processen-verbaa! tegelijk. In het kantoor van den Gemeenteontvan ger van Hilversum trad F. K., naar de Gooi- en Eemlander meldt, toen hem de gevraagde uitbetaling van het salaris^ van zijn vrouw, die anderwijzeres is, geweigerd werd, zóó op, dat een politieman die toeval lig aanwezig was te hulp moest komen. Niettegensctaande 't uitdrukkelijk gevor derd werd, weigerde K. 't gebouw te verlaten en ging hij zelfs zoover, dat hij den be trokken ambtenaar mishandelde en zich tegen zijn arrestatie verzette. Toen hulp van het hoofdbureau verschenen was, werd hij spoedig overmeesterd en naar bet bu reau overgebracht. Wegens bedreiging met geweld, huisvre debreuk. mishandeling van en verzet tegen een ambtenaar in functie is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Geraamte gevonden. Men meldt uit Vriezenveen aan de „Msb.": De arbeiders werkzaam ter verbetering van de Stouwe-waterleiding in de Woes- ten onder deze gemeente, deden Donder dagmiddag een zeer griezelige vondst. Zij vonden namelijk een menschenge- raamte op een diepte van ongeveer een halven meter. In den schedel was een klein gat, zoo dat het vermoeden van een misdaad be staat. De politie stelt een onderzoek in. De diefstallen te Doetinchem en omgeving. In verband met de te Doetinchem gear resteerde dievenbende, kunnen we nog mededeelen, dat de expediteur S.. uit Am sterdam, naar hier is overgebracht. Bij het nader onderzoek bleek, dat S. meer van de zaak afwist en herhaaldelijk naar Doetinchem is gekomen om de zaak te regelen. Hij heeft bekend de schoenen van B. te hebben gekocht voor gemiddeld een gulden per paar. Het bleek, dat zoowel een der gebroeders B als S. een paar gestolen schoenen m gebruik hadden, afkomstig van de beide vorige diefstallen. Dinsdag zijn de vier' aangehoudenen naar Arnhem overgebracht en in het huis van bewaring ingesloten. Gevaarlijk speelgoed. In een weiland aan den Brusselschen weg te Maastricht vonden een paar kinde ren een granaat, ter lengte van 25 c.M., waarmede zij aan het spelen gingen. Een juist passeerend politie-agent zag het evenwel en nam den kinderen dit speel goed af. voordat het ongelukken had kun- D©n veroorzaken. Hij deponeerde de gra naat. bij de militaire politie. Men vraagt zich af, hoe idat ding daar gekomen is. Buitenl. Berichten ONGELUKKEN. Scheepsongeval bij Danzig. Tien man van een lichter verdronken. Gisternacht is in de bocht van Danzig tengevolge van den zwaren storm ten Noorden van Rixhöft de lichter „Gor- nik" gekapsijsd. De uit tien leden be staande bemanning is daarbij naar allo waarschijnlijkheid verdronken. Een oorlogsheld bij het filmspelen gewond. Luitenant Keysor kreeg in den oorlog op Gallipoli het Victoria-kuis, nadat hij gas bommen, die de Turken in zijn loopgraaf hadden geworpen, opnam voor ze ont ploften en weer terug slingerde. De Tur ken verkortten hierop de springtijden, waarop Kaysor de bommen door ze onder zand te bedekken, onschadelijk wist te maken. Luitenant Keysor zou nu dezer dagen voor de film zijn moedige daden herhalen. Hij stond klaar om een bom terug te wer pen, ditmaal slechts in het gezicht van een vreedzaam filmtoestel, toen plotseling één van de „film"-bommcn ontplofte en zijn gezicht ernstig verwondde. De oorlog was voor hem dus minder gevaarlijk dan het speL INGEZONDEN MEDEOEELING Oan alle/ deelnemers Elder's i'n dit blad is de laalsle kleuH-annonce van aj^edrW, waarmede de se tie van vfjJ compleeJ-i.3 Zendt de J dek/eurde advertent/'en uiterlijk voor 20november as. aan: w. HOOGSTRAAT 106, ROTTERDAM. benevens bet verelschte aantal FAAM-BOflS, n.l. lO BOPIS van Vions. óf 5 BONS van 1 ons, of 2 BONS van V2pond. Vermeld! in Uu brief duidelijk.: al Haam en voornamen b) -Adres stad, straat en huisnummer. C) Leeftijd. tt dHaam dercourant waaruit de ad\k?rtenhen (jekmptzijn. Frankeert Uw brief Voldoende, onvoldoendegojron keerde brieven worden geweigerd. F AAM-TABAK is engros verkrijgbaar bij: M. VAN APPEL, Oud© Vest 33, Leiden. DE ONDERGANG VAN DE „MAFALDA". Onthullingen van de Vorwaris. Leugens van de Navigazione. Gelijk gisteren geeld, is eindelijk komen vast te staan, dat het aantal verongelukten van de „Principessa Mafalda" meer dan 300 bedraagt. Dagenlang hebben de Ita- liaanscbe persbureaux en de directie van de „Navigazione Generale Italiana" val- sche berichten rondgestuurd over den om vang van de ramp. Men deelde mede, dat bijna alle passa giers gered, waren en in totaal slechts een twintigtal personen werd vermist. Thans kan de waarheid niet langer ver draaid worden. Intusschen is ook nog iets anders be kend geworden, waarover onze Berlijnscbe „Vorwarts" mededeeling doet. De „Principessa Mafalda" verkeerde reeds bij de uitvaart uit de haven van Genua in zulk een schandaligen toestand, dat het een misdaad moet worden genoemd op een dergelijk half verroest en vervuild schip meer dan 1000 menschen, voor het grootste deel arme landverhuizers, te ver voeren. Reeds in Barcelona werd een breuk in de machine opgemerkt maar men bekom merde er zich niet om; de roep van de maatschappij en het prestige van het fas cistische Italië jnochten er eens onder lij den! Ook toen het gevaar reeds dringend was, werden geen reddingsgordels ver deeld, geen reddingshooten klaargemaakt; men hoopte nog steeds Rio de Janeiro op het nippertje te hereiken. Toen de cata strofe een feit was, zag de kapitein geen anderen uitweg dan uit gewetenswroeging zelfmoord te plegen. Hoe verschrikkelijk de toestand op de „Mafalda" was, blijkt wel uit het feit, dat de maatschappij dit schip na deze reis buiten bedrijf had willen stellen. Na het ongeluk deden alle Italiaansche autoritei ten hun best de vreeselijke en voor hen onaangename berichten te onderdrukken. Bomaanslag in een bioscoop. Vier dooden. Te Detroit hebben Italiaansche misda digers in een bioscoop een bom laten ont ploffen, waardoor het gebouw benevens de omliggende gebowen, waaronder een kerk, ernstig beschadigd zijn. Hoewel de ontploffing vroeg in den mor gen plaats had, zijn er 4 dooden te be treuren. Onder de kerkgangers ontstond een paniek. Om haar moeder uii pijnen te bevrijden. Voor den politierechter te Tonbridge, bij Londen, moest. Dinsdag een 34-jarige vrouw, mrs. Margaret Delavigne, ver schijnen wegens poging tot vergiftiging van haar moeder, mrs. Margaret Waite, met behulp van arsenicum. Het feit is eerst Zaterdag gepleegd. De moeder werd in een kliniek te Ton bridge verpleegd, in verhand met een vTee- selijke verzwering in den onderbuik. Dien dag bezocht de dochter haar moeder en door de verpleegster werd het tweetal een oogenblik alleen gelaten. Van dat moment maakte de jonge vrouw gebruik, om uit een medicijnkastje in een belendend ver trek een fleschje met arseenhoudende vloistof te grijpen en daarvan door de me dicijnen harer moeder le mengen. Door een wonder gebruikte de bejaarde vrouw er juist weinig genoeg van, om zich alleen naar te gevoelen, zonder dat noodlottige gevolgen intraden. Mrs. Delavigne, gearresteerd, zeide ge handeld te hebben om haar moeder te be vrijden van haar maandenlange vreese lijke pijnen. Bij onderzoek is gebleken, dat de jonge vrouw, die tijdens den oorlog als verpleegster in België diende, daarvan een hevig geschokt zenuwgestel heeft overge houden en voor haar daad nauwelijks toerekenbaar kan worden geacht. Behan deling der zaak volgt later. Mislukfe treinaanslag. Naar het persbureau van de rijksspoor wegdirectie mededeelt, werd Maandag op den personentrein, welke des morgens t< 5 uur van Munster naar Gronau vertrekt tusschen Nieuberge en Altenberge een misdadige aanslag gepleegd, doordat drie rails van ongeveer 1.30 Meter lang op het spoor gelegd waren. Gelukkig heeft ongeluk geen ernstige gevolgen gehad Een onderzoek is ingesteld. Een meieoor veroorzaakt brand. Uit Warschau wordt gemeld, dat Zon dag hij het dorp Stauropol een groote me teoor is neergevallen, die toen hij den o grond aanraakte uit elkaar spatte. De gloeiende stukken hebben in verschillen- i die huizen brand veroorzaakt. Door vrouwen geleide inbrekersbende. Te Kattowitz in Poolsch Opper-Sileziö is een inbrekersbende gearresteerd, die onder leiding stond van twee vrouwen van. 25 jaar, en die een geheele reeks van iii- braken had gepleegd. De vrouwen deden hij het inbrekerswerk de zwaarste karwei. Bij huiszoekingen is een heel pakhuis vo| gestolen goed voor den dag gekomen. Een dorp van weduwen. Nog steeds bevatten de Engelsche bladen berichten over de talrijke rampen, welke tijdens den jongsten storm voor de kust hebben plaats gehad. Voor de Iersclie kust hebben zich ont zettende tafereelen afgespeeld. Een vis- schersschuit verging met 51 man, van wie er 31 in het dorp Gleggan thuis be hoorden. Een ander Iersch dorpje is van al zijn kostwinners beroofd. Er werden steunac- ties op touw gezet voor de beproefde ge- Onisieilende vermeerdering van Londen') ratten. In weerwil van de campagne, die van tijd tot tijd tegen de ratten ondernomen wordt, is hun aantal te Londen, naar een Engelsch blad verzekert, dit jaar op ont stellende wijze toegenomen. Zij worden thans overal waargenomen, van de havens tot Sloane-square en Piccadilly-circus. De oude Engelsche zwarte rat en de zg.. Nooi- sche rat zijn grootendeels verdrongen door een klein soort scheepsratten, die onder Engelsche rattenvangers „snakes" worden genoemd. Deze rat klautert tegen hooga gehouwen op en vindt zijn weg langs tele graafdraden. In Piccadilly-circus komt een speciale alhinorat met roode oogjes en witte huid en haar veel voor. Naai men vermoedt is deze afkomstig van tamm.' ratten, die eertijds aan hun gevangenis ontsnapt zijn. Vaische Lindbergh-„re!ikwieën". Een handelsreiziger, Pinjalet geheeteiv wist, dat er veel vraag was naar Lind- hergh-reükwieën. Hij loonde een vriend een met olie bevlekt stukje zeildoek tel grootte van een zakdoekje en zeide hem dat het een gedeelte was van één der vleu-1 gels van Lindbergh's vliegmachine. De faam van deze relikwie was weldra verspreid en spoedig werden er door Pin jalet tal van kleine relikwie-stukjes „op r markt" geworpen. Ongelukkig voor hem echter slaken vcw koopers de koppen bijeen om hun verwon dering cr over te uiten, dat er uit de „re* likwie" zooveel kleine „relikwietjes" kon< den komen. Een onderzoek werd ingesteld en daar- uit bleek, dat dc hoeveelheid „relikwie tjes", door Pinjalet verkocht, voldoende zou geweest zijn om er de vleugels va? twee gewone vliegtuigen uit te construee- ren. Toen de politie den man arresteerde vond zij te zijnen huize 45 meter zeildoefc flink van olievlekken voorzien en direct voor den verkoop gereed. Gezanten van Mars. In een rondreizend circus, dat tc RoaflS ke (Virginia) zijn tenten had opgeslagen

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4