BENDED* INGEZONDEN MEDEDEELING Waar hooge eischen gesteld worden... aan de weergave van muziek, moet het instru. ment daaraan kunnen beantwoorden. Sedert jaren behartigen wij de belangen van huizen als STEINWAY SONS GROTRIAN-STEINWEG STEC K - I BAC H MANNBORG en het feit, dat uiterst kieskeurige solisten met wereldreputatie juist aan deze merken de voor. keur geven, spreekt wel boekdeelen. Laat het ook U iets zeggen en vraagt zonder verplichting franco toezending van catalogi. Pianoprijzen Orgolprijzon vanaf Fl. 630.- vanaf Fl 145.- LEIDEN: Hoogewoerd 90. A'DAM - ARNHEM - BREDA - ROTTERDAM f' Waschbureau imd Kein Ende. 7o. Voorstel: iu in zake het verleonen. van oen voor schot aan de Woningbouw ver eeniging „de Goede Woning" ten behoeve van de vol tooiing van haar gebouw aan do Gaeetraat, oorspronkelijk bestemd voor badhuis en van een bijdrage in het exploitatietekort van dat gebouw; b. in zake het huren van het sub a be doeld gebouw, ten einde daarin het tijde lijk Gemeentelijk Waschbureau te vesti gen; c. tot vaststelling van den desbotreffen- den begrootingsstaat. Do heer Heemskerk vraagt zich af, of de kosten van deze verhuizing opwegen togen de voordeelen, welke zoo'n waschbu reau oplevert. Spr. is geen directe tegen stander van het waschbureau, maar dan moet men het niet behandelen als ieder ander particulier bedrijf. De practijk is zoo, dat dc prijzen niet veel goedkooper zijn dan bij iederen anderen bleeker. Het gevolg is. dat e klandizie afneemt. Wat wil men nu inet dit waschbureau? Blijft de practijk zooals deze do laatste is geweest, dan is een betere huisvesting van dat bu reau geld weggooien. De heer Wilbrink constateert, dat dit waschbureau nog een overschotje is van den crisistijd. Het bedrijf floreert niet meer, maar blijft toch nog zoo'n beeijo doorloopen. Nu moet men geheel en al gaan rcorganiseeren. Het verliest thans z'n lijdelijk karakter. Het heeft er den schijn van, dat de gemeente dit bedrijf on danks den achteruitgang bepaald wil in stand houden. Het feit, dat de gemeente op die manier moet bijspringen, is een bewijs, dat het bedrijf niet* rendabel is. Een uit sociaal oogpunt buitengewoon nuttige instelling is het bureau ook niet. Alleen voor de omwonenden is het bureau 'n paar centen goedkooper doordat zij de wasch gemakkelijk kunnen afhalen. Spr. meent, dat thans de tijd gekomen is, om het heele bedrijf maar op te heffen. De gemeentelijke vischwinkel is ook op geruimd, toen het bedrijf niet meer floreer de. Spr. zou voor het voorstel wat voelen, als daarmee de woningbouwvereeniging „Dc Goede Woning'' uit de impasse werd geholpen. Beter zou zijn, het onvoltooide gebouw in te richten voor wouingruimte. De heer de Reedc sluit zich bij den heer Heemskerk aan. Het bedrijf sterft uit. In 1919 had men 800 klanten, thans circa 625 en ieder jaar daalt het aantal, zoowel wat klanten betreft als wat de wasschen betreft. De winst daalt in even redigheid. Weldra zal het bureau mei verlies gaan werken. Al het geld, dat er nu wordt ingestoken, is weggegooid. Do heer Bergers had het beter ge vonden, als de zaak bij de begrooting be handeld was geworden. Dan had men meteen kunnen hesluiten tot opruiming van het instituut. Do beer Groeneveld neemt het waschbureau in bescherming tegen al deze aanvallen. Wanneer het bureau goed kooper was, dan zou men spreken van oneerlijke concurrentie. Toch werkt het bureau voordeeliger dan het particulier bedrijf. Het bedrijf is een crisisoverschotje genoemd. Doch spr. heeft reeds meerma len aangetoond, dat het de bedoeling was indertijd om een permanent bedrijf in te stellen. Dat weet de heer Wilbrink even goed. De heer "Wilbrink: Neen dat weet ik niet. Do hoer Groeneveld: Dan ben je kort van memorie. Spr. neemt dc prineipieele bezwaren van den heer Wilbrink niet zoo zwaar, want spr. kent een Christ. Hist, ex-minister, die meerdere jaren een dor beste klanten van het waschbureau is geweest. Do heer Wilbrink: Wat een argu ment! De Voorz.: Wij spreken niet over personen. Do heer Groeneveld: Neen, het gaat over principes. De heer de Recde zegt, dat de gemeente er geen geld in moet steken. Maar de gemeente heeft in den loop der jaren reeds vele duizenden guldens van het bureau opgestreken. De heer Bergers interrumpeert, dat hot bureau profiteert van hot slachthuis. Er ontstaat een heel duel tusschen de hoeren Bergers en Groeneveld. Deze laat ste verwijt den lieer Bergers, dat hij er niets van weet, waarop de lieer Bergers antwoordt, dat hij het heter weet. De heer Groeneveld constateert, dat de bleekers voor het gemeentelijk bureau werken en dat zij het een schadepost zou den vinden, als het werd opgeheven. Wethouder Reimeringer had niet gedacht, dat de kwestie van het nut van het bureau thans ter sprake zou komen Het gaat hier alleen om verplaatsing van het bestaande bureau. De directeur van het slachthuis wil de beschikking over do localiteit hebben, waarin het bureau is ondergebracht. Men spreekt nu wel van crisis-overschot, maar na de crisis heeft dc gemeenteraad besloten het bureau te bestendigen. Dit waschbureau is niets meer dan een intermediair tusschen het publiek en dc blockers. De bleekers zijn er mee gebaat en geen onkel middenstands- belang wordt er mco geschaad. Hier wordt zeer zeker een sociaal belang gediend. Zes a zevenhonderd gezinnen worden ge holpen; gezinnen, die zelf do wasch niet kunnen doen. Niemand wordt door dit bureau geschaad, zoodat er geen reden is tot afschaffing. Nu moet het bureau ver huizen. Er staat een onnfgebouwd huis, dat er voor geschikt gemaakt kan worden met een kleinigheid. Van alle kanten is de zaak in orde en afgesproken. Waarom zou de raad het voorstel nu moeten af stemmen? De heer Elkorbout zegt, dat het vooral gaat om do bestemming, die gege ven moet worden aan liet gebouw, dal oorspronkelijk voor badhuis bestemd was. Op t oogenhlik is het daar een ruïne, waar niets van te maken is. Wij mogen blij zijn, als het waschbureau daar ge huisvest kan worden. Als men er wonin gen van wil maken, dan mag men alles wel weer afbreken. Spr. begrijpt dan ook njet hoe de vereen, den naam van de „Goede Woning" kan dragen. Het gebouw, dat er nu staat, is tot niets geschikt, ïbans legt de gemeente jaarlijks 1200 toe op dit gebouw. Er kan niets anders van gemaakt worden dan een pakhuis of een werkplaats. Als wij er 600 huur van kunnen trekken door het waschbureau, dan mogen wij blij zijn. Wethouder Goslinga meent, dat de inhoud van de speech van den heer Wil brink buitengewoon poover was, al was de toon vrij forsch. Do heer v. Stralen: Daar kan je het moe doen, vader. Wethouder Goslinga staat princi pieel aan de zijde van hen die meenen, dat de genïeente geen noodelooze bemoei ingen op zich moet nemen. Dit waschbu reau is een overblijfsel uit den crisistijd, dat toch wel iets goeds in zich bergt. Bij alle crisismaatregelen is de overheid te ruggetreden, zoodra er een ander appa raat klaar stond om do taak over te ne men. Hier is dat niet het geval. Het waschbureau is een soort verzamel- en distributiebureau en er is geen enkel or gaan om dat over te nemen. De heer Bergers: Wel zes! Wethouder Goslinga noemt dit in stituut wel degelijk een sociaal belang Want nu kan de mindere man zijn wasch brengen naar die waschgelegenbeden welke vroeger alleen werkten voor de mid denstand en hoogeren stand. Bestond er nu zoo'n soort kongsi van de waschbazen, dan zou spr. voor ophef fing van het waschbureau zijn. Do heer Parmentier interrumpeert, dat do heer Goslinga aardig op weg is om wegbereider voor het socialisme te worden. Wethouder Goslinga wil niets kapot maken, waarbij een; belang gesel aad wordt Spr. heeft vroeger gemeend dat hij op prin eipieele gronden eigenlijk tegen het wasch bureau behoorde te zijn. Hij meende dat de gemeente zélf wasch te. De heer Spend el: Wist u dat niet eens? De lieer Bergers: Wanneer liet ge meentelijk waschbureau vandaag wordt op geheven, behoeft de volgende week nie mand met ongewasschen goed te loopen Bij al dat gepraat over sociaal belang ziet men over het hoofd, dat er vroeger menschen waren, die iets konden verdie nen met kleine waschjes. Dezen heeft men het brood uit den mond gestooten. Er vragen nog verscheidene leden het woord en het loopt reeds tegen zessen. Do heer Huurman stelt voor, de be raadslagingen over dit punt maar uit te stellen. Want de raad is zoo wijdloopig en zoo principieel, dat men voorloopig nog niet is uitgepraat over deze kwestie. Aldus wordt besloten. Rondvraag. De heer v. Stralen komt nog eens terug op de bepaling in het bestek voor de aanbesteding van het uitdiepingswerk van bet Rijn- en Schiekanaal, dat daarbij Leid- sche krachten moeten worden te werk ge steld. De lieer Spendel had als lid van de oomm. v. fabricage bij afwezigheid van den wethouder toen geantwoord, dat het uitdie pingswerk speciaal werk was. Spr. meent evenwel, dat er genoeg geschikte krachten zijn te vinden. Wethouder Splinter zegt, dat zulk een bepaling in het bestek stond, maar men kan hot de Mij. ook niet kwalijk ne men, als zij voor haar eigen haggermafe- riaal eigen personeel heeft. De heer v. Stralen: Maar voor het vervoer van het uitgebaggerd materiaal kan men wel Leidsche krachten aanstellen Wethouder Splinter zal er op aan dringen. Daarna sluiting. Gemest aad© ONGELUKKEN. ERNSTIGE KOLENDAMPVERGIFTIGING Een echtpaar bewusteloos geworden. Domanoverleden. Te Zaandam heeft zich een geval voor gedaan van vergiftiging door kolendamp uit een haard. Toen Zondagmorgen de getrouwde doch ter van het echtpaar M. Snijders, aan het Dampacl 18, een bezoek aan haar ouders wilde brengen, vond zij de deur gesloten Meenendc dat haar vader en moeder uit waren, heeft zij hierop geen acht geslagen, doch toen zij 's middags terug kwam, vond zij nog steeds het buis gesloten. De schoonzoon is toen door een raam naar binnen gegaan en vond beiden nog te bed liggen en in bewusteloozen toestand. De ontboden geneesheer constateerde vergiftiging door kolendamp. Bij onderzoek is gebleken dat de afslui ting van den haard niet goed functioneer de De haard was geheel gevuld, doch in den loop van den nacht uitgegaan, na eerst vermoedelijk de kamer met kolen damp te hebben gevuld. Beiden zijn direct naar het ziekenhuis overgebracht. Maandagavond waren zij nog bewusteloos, alleen was de polsslag van tb vrouw tamelijk normaal; zij was ook al even tot bewustzijn gekomen. Men hoopt, dat zij het leven zal behouden. Erger was de heer Snijders er zelf aan toe, die bovendien longontsteking heeft gekregen en voor wiens leven gevreesd word. Beiden zijn 46 jaar. Naar gebleken is, moet de echtgenoote van den heer S. vóór ongeveer drie weken geleden ook al reeds onwel zjjn geworden en een poos bewusteloos zijn geweest. Op merkelijk is, dat, toen dc schoonzoon in dc kamer kwam, geen gaslucht was waar te nemen. Men vermoedt echter, dat in den loop van den nacht en den Zondag het gas reeds door een rooster in den muur, dat als ventilator dienst doet is ont snapt. Nader wordt gemeld, dat do heer S. gisterennacht is overleden. SLACHTOFFERS VAN HET SNELVERKEER. Door een auto aangereden. Zondagmiddag 6 uur had op den Rijks straatweg bij den Korte Weg te Haarlem een ernstige aanrijding plaats. Een 4-jarig meisje stak den Rijksstraatweg over. Zij kwam plotseling achter een autobus van daan en werd aangereden dooreen pas- seerende automobiel. Het kind kreeg een wond boven het rechteroog en aan de kin. Het werd in een nabijgelegen huis binnengebracht en door den Ongcvallcndienst verbonden. Een ge neesheer constateerde een schedelbasis- fractuur, en achtte overbrenging naar het Gasthuis noodzakelijk. Haar toestand werd levensgevaarlijk geoordeeld. Zij maakt het echter naar omstandigheden redelijk wel. Dcodelijke ongelukken. Gisterenmiddag is op een der booten an de firma Van Driel. welke aan de Maaskade te Rotterdam ligt, een mast ge broken en terecht gekomen op het hoofd van zekeren L. van S., woonachtig in dé Marinestraat. De man liep een schedel breuk op en kreeg een dijbeen-fractuur. Hij was terstond dood. Kapelaan Kouwenho- ven verleende nog geestelijke hulp. Bij do werken voor den aanleg van de persleiding naar zee van de gemeente Groningen heeft een doodelijk ongeval plaats gevonden. De 27-jarige Th. L., uit Leeuwarden, kwam tusschen den draad en de schijf van een heikar en word zooda nig bekneld, dat de dood spoedig intrad. De ongelukkige was gehuwd en vader van twee kinderen. Verdrenken De 62-jarige J. Keus. varende ap den Scheveningschenlogger SCH 257, schipper D. Keus, van de rederij v. d. Toorn te Sche- veningen is vermoedelijk door een stortzee op 53 gr. N B., onder de Engelsche sust overboord geslagen en verdronken Geen der opvarenden heeft het ongeluk be merkt. De logger is Maandag te Vlaardingen binnengekomen. Do 17-jarige boemelkerszoon W. Hoeksma te Munnékeburen is door den sterken wind uit een bootje geslagen en levenloos opgehaald. Dc aanrijding op den Bezuidenhoutschen weg. Gisterenochtend heeft zich bij de politie te 's-Gravenhage aangemeld de tot nu toe onbekende chauffeur, die getuige geweest was van de aanrijding op den Bezuiden houtschen weg aldaar, waarbij een 22-ja- rige dienstbode ernstig werd gewond. Zooals men zich zal herinneren. had de conducteur van de tram van een chauf feur het nummer van de auto, welke de aanrijding had veroorzaakt, gehoord en aan do politie medegedeeld. Thans is de chauffeur zelf verschenen en heeft bevestigd, dat inderdaad het nummer van den in beslag genomen auto betzelfde is als dat van den wagen, welken hij op het Bezüidenhout gezien had Ook don wagen herkende hij. De auto is naar het Hoofdbureau ver voerd, om daar deskundig te worden on derzocht. Onder 't chassies zijn reeds ver schillende bloedsporen gevonden. Gced afgeloopcn. Een dienstmeisje uit Made werd te Ter- heijden door de as-stang van dc dorsch- machine gegrepen en eenig? malen rond geslingerd. Al de kleeren werden haar van het lijf gerukt. De zoon van den land bouwer wist haar uit hare netelige positie te bevrijden. Het meisje heeft alleen ern stige bcenhlessuren bekomen, lerwiji van een der vingers de top werd afgeknepen.1 Aan de gevolgen overleden. In het Academisch Ziekenhuis te Gro ningen is overleden de 17-jarige boeren knecht Willem Veenstra uit Donkerbroek, die Vrijdagavond ap zijn rijwiel tegen een bakkerskar reed, ten gevolge waar van hij ernstig inwendig werd gewond. Slaapwandelaarster gevallen. Gisterennacht om vier uur viel in de Spaarndammerstraat te Amsterdam een dertienjarig meisje uit het raam van de tweede verdieping. Toen men haar opnam klaagde zij over inwendige pijnen. Per autobrancard van den Geneeskundigen Dienst werd zij naar het Binnengasthuis vervoerd. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat het meisje in haar slaap wandelt. Zoo had zij de deur van haar slaapkamer ge opend en was bij het open raam gekomen, met het bekende gevolg. DE FABRIEKSBRAND TE WORMERVEER. Betreffende den brand in de stoom- olieslagerij „De Engel" van de firma Grok en Laan te Wormerveer wordt ons nog gemeld, dat Maandagavonji omstreeks acht uur de toestand in de verwoeste ge bouwen met hun smeulende copravoorra- den wederom zóó werd, dat de dienst doende spuitgasten het noodig oordeelden, hulp in te roepen. Even later was het Wormerveerscbe corps weer voltallig aan wezig. Om negen uur moest bovendien nog assistentie verleend wonden door motor spuiten van Zaandam en Koog aan de Zaan. Het autoverkeer langs den Zaandijker- weg is nog steeds verboden, zoodat men óf via WestzaanAssendelft óf door de Wormer moet rijden. De schade wordt op het oogenhlik ge schat op pl.m. 650.000; dit is uit den aard der zaak echter nog slechts een voorloopige raming. Bioscoop afgebrand. Vermoedelijk tengevolge van kortslui ting in de cabine ontstond Maandag avond te ongeveer halflien tijdens het proefdraaien brand in de „Luxor Bios coop" te Uithuizen. In een oogenhlik stond het gehcelc gebouw in lichter laaie. Een moment clyeigde er gevaar voor de belendende per- ceelen, doch de brandweer wist met drie slangen op de motorspuit het vuur tot het bioscoopgobouw te beperken. Het ge bouw brandde totaal uit. Het naastge legen café beliep groote waterschade. Een en ander was laag verzekerd. Geheimzinnige branden. Zaterdagavond ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak een begin van brand in perceel Kerkpad 74 te Santpoort. De be woner was even afwezig geweest en be merkte hij zijn terugkomst een sterke brandlucht, waarvan de oorzaak op den zolder gevonden werd, waar een bed flink smeulde. Met emmers water wist de be woner, geholpen door buren, het gevaar af te wenden. Zondagmorgen sloeg de vlam echter we derom uit, toen een kast geopend werd, maar ook nu doofde men zelf het vuur. De geheimzinnige brandgeschiedenis werd evenwel nog geheimzinniger. Zondag middag namelijk brak ten derde male brand uit. Nu was de voorkamer aan de beurt, wat bleek, nadat de buren de voor deur hadden ingetrapt. Het geheimzinnige zat vooral hierin, dat een bed, hetwelk ge- ruimen tijd hij één der buren had gestaan, in de voorkamer teruggebracht, vrij spoe dig daarna brandde. Met vereende krach-, ten wisten de buren ook dit begin van brand weer te hlusschen. Voor alle zekerheid werd door den op- perhrandmeesler hierna een wacht hij het „brandgrago" perceel geplaatst. Steekpartijen te Drachten. Verschillende gewonden. Uit Drachten wordt aan „de Tel." ge meld: In de afgeloopen dagen hebben hier een paar ernstige steekpartijen plaats ge had. Op den laatsten kermisdag kwamen omstreeks 12 uur 's nachts een paar bezoe kers in het café-Bcrgsma. Op deze perso nen hadden een paar andere bezoekers van dit café het voorzien. Het dreigde tot een vechtpartij te komen, maar door het optre den van den kastelein werd dit voorkomen en werden allen buiten de deur gezet. Hier trok een zekere v. d. W., die in staat van dronkenschap verkeerde, zijn mes en sloeg er mee naar ieder, die onder zijn bereik kwam. De 23-jarige Sipke Scbriemer uit de Folgeren, ook niet geheel nuchter, kon niet vlug genoeg uit den weg komen en kreeg niet minder dan drie wonden, waarvan twee op het hoofd en een ernsti ge onder den schouder. Na verbonden te zijn door een geneesheer, werd het slacht offer door de politie op een kar naar huis gebracht. Ook anderen zijn door den woes teling getroffen, gelukkig niet ernstig. Tegen den dader is proces-verbaal opge maakt. Van de tweede vechtpartij werd de 40-ja- rige W. Bos uit de Teijen het slachtoffer. Hij kwam beschonken, uit het café-,,Jon ker" en werd op de Noorderdwarsvaart aan het einde van de Houtlaan omstreeks elf uur 's avonds door een viertal personen aangevallen. Daarbij werd hem met een mes een zeer ernstige steek in den rug toegebracht. De wonde was niet minder dan 10 c.M. lang en 3 c.M. brood. Dg getroffene kroop in den nanacht op het erf van den heer Dotinga en bleef daar tot don volgenden morgen liggen. Toen hij 's morgens werd opgemerkt, verkeerde hij. mede door het hevige bloed verlies in bedonkclijken toestand. Hij werd onmiddellijk naar een geneesheer gebracht en vervolgens naar huis getransporteerd. Van de daders geen spoor. Men heeft van hel gebeurde aangifte bij de politie gedaan. Ernstige vechtpartij te Groningen. Een zwaar gewonde. op Posthumus af en bracht dezen een w tal steken met een zakmes toe. Posthui werd getroffen aan den slaap en boven i den schedel, waardoor hij hevig bloed? verwond werd en waarhij de hersens kwamen te liggen. De getroffene zeeg iDi en werd in bewusteloozen toestand n, het Academisch Ziekenhuis vervoerd, wj hij ter verpleging werd opgenomen. Naar „de Tel." nader verneemt is toestand hoogst ernstig. De recherche heeft den voortvluchli| dader opgespoord en aangehouden. Zij 1 gaf zich daartoe per motor naar de Noot Nederlandsche BeelwortelsuikeTfabriei Vierverlaten en trof daar den man aj die de steken heeft toegebracht. Het is 33-jarige J. van K., die in den zijspan: den motor naar Groningen werd over; bracht om aldaar in het hoofdbureau i politie te worden opgesloten. De moord in de De Rienierstraat te 's-Gravenhage. De arrestatie inzake den moord in De Riemerstraat te 's-Gravenhage, i man was kort na den moord naar Anit ka vertrokken, en werd gearresleei toen hij niets vermoedend in Rotterdj terugkwam) steunde o m op twee stukl touw. Het eene was gevonden om den li van het slachtoffer, het andere ontdek de recherche in een koffer, die vro?; aan den verdachte had toebehoord Op oog leek het eene stuk surekend op andere. Het was bovendien een soort ioi dat vroeger door behangers gebruikt wa maar tegenwoordig niet meer in deu bj del is. De politie en de justitie verkeer! dan ook in de meening, in deze stuks touw een sterke aanwijzing te Lebben. De justitie heeft het touw echter op zonden naar het RijksvezeL'nstituul Delft. Het onderzoek aldaar heeft uiige» zen, dat de stukken niet geheel overeenl men. Dit resultaat is een Ier voornaam redenen geweest, dat de justitie besloot! verdachte weder op vrije voeten te la'.ct Hef liefdesdrama le Steenbergen. Men meldt omtrent do poging totmoa en den zelfmoord te Steenbergen nog i der: Wij hebben oen onderhoud gehad u de heide getroffenen, wier toestand voc uitgaande is. De 23-jarige mej. v. d. gen gaf ons het volgende relaas van t gebeurde. Maandagmorgen ongeveer vier uur \vi zij gewekt door een aanhoudend klopp cp de deur. Daar op dit uur wel meer personen komen om melk bij haar koopen besloot zij even te gaan zien i buiten stond. Zij gluurde door het ruilj aan de achterzijde van de woning en i daar een man staan. Denkende, dat n. haar vader, den 55-jarige v. d W. km halen om naar de fabriek te gaan besl< zij de deur open te doen. Toen zij de de geopend had, wenschte de persoon buiten stond haar goedenmorgen. Tot hi grooten schrik ontdekte zij, dat het de 2 jarige van Meel was die haar reeds eeni| tijd van te voren eenige malen had vraagd. Nauwelijks lïad hij den morgengroet uit, of hij schoot tweemaal op haar. Zij voelde, dat zij getroffen was en li luidkeels: „Vader van Meel schiet n dood." Op dat geroep kwam de vader, 4 boven sliep de trap afstormen gevolgd do zijn beide zoons. Van Meel, ziende, dal oude v. d. W. haar te hulp kwam rich! zijn revolver op haar vader, dien hij in borst trof. Zij sloeg onmiddellijk de df dicht om v. Meel liet verder schieten bzletten. Hij sloeg daarop het zijruitje en bleef voortdurend schieten Hij m zoolang hebben geschoten, tot de r» olt leeg was. Daarop ging hij den straat» op. Op 150 M. afstand heeft van zijn revolver weder geladen en heeft dn na de loop van zijn revolver in het oor zet en dezen afgetrokken. Hij was onmi dellijk dood. Door tenige menschen c naar de fabriek gingen werd hij langs 4 weg gevonden terwijl zijn revolver aan i voeten lag. Op een vraag door ons gesteld, of Vi Meel haar reeds eenige malen van te i ren had lastig gevallen, antwoordde zij 4 hij haar reeds eenige malen had gevraa om verkeering met haar aan te gaan. i ook aan haar vader had Van Meel df vraag gesteld. Zij had daarop een ontki nend antwoord gegeven. Van Meel sta gunstig bekend en moet in een vlaag waanzin hebben gehandeld. „Vai Wantrouwen in een Gem.-Secretaris. In de N.-Brabantsclie grensgemee Putte is het, meldt men aan „Het Hsg in de gemeenteraad nog lang geen kGek ei tusschen de loden onderling, terwijl vendien een goede verstandhouding t schen Raad en gemeente-secretaris tot toe een vrome wensch is. Dit kwam in de jongste vergadering ffl eens duidelijk aan het licht. Staande de vergadering werd een voi stel van den heer Wijnings aangenom waarin heiden wethouders de opdrat werd gegeven een onderzoek te doen ins! len naar de administratie van den gemef le-secrotaris. Tevens werd met 4 tegen stemmen de volgende motie aangenoines De Raad enz., gehoord het schrijven f mr. Dirven, advocaat te Bergen pp Zoo namens den gemeente-secretaris G. L' gericht aan de wethouders F. Wouters H Hendriks, ten doel hebbende dezen intimideeren en schrik aan te jagen 4 een lompe bedreiging; gehoord een strt afkeurend schrijven van den Commissi der Koningin over genoemden brief: besluit zijn groot misnoegen en wantn wen te kennen te geven in den gemeejj In een café aan het Gedempte Zuider- diep te Groningen is gisterenavond om streeks 3 uur een ernstige vechtpartij ont staan. Zekere J. Posthumus uit Groningen geraakte aldaar in een woordentwist met Van K., uit Zwaagwesteinde, die hier tij dens de campagne in de suikerfabrieken vertoeft. Met dezen twist bemoeide zich ook een zwager van Van K., eveneens Van K. geheeten en ook afkomstig uit Zwaag westeinde. Na een korte uitdaging van weerskanten vloog laatstgenoemde plotseling secretaris G. J. Leijs. die dcor bemiiidw van een advocaat, wien alle bevoegd!^ in deze ontbreken, een wankelende onre in at ige familie-heerschappij zou trachten in stand te houden; keurt ten volle goed dc gedragslijn de wethouders F. Wouters eu II. H«ndf gevolgd sedert 6 Sept. 1927. schenkt hun het volle vertrouwen de aanmoediging om op dt-n inge*H| weg voort te gaan in alf*ni«<»T M der gemeente

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 8