Verkooping HET EERSTE VALUTAHUIS roods na 20 minuten schiet Louwrier nog- T maals zuiver in (20). Wisselen brengt Fluks in het nadeel. Do aanval van Ressenaar wil niet vlotten, en het wordt gevaarlijk, wanneer mej. Buys het in do verdediging niet kan bij- boenen Tegen do pauze komt een op flikkering. Ressenaar on Mcylink krijgen heiden eenige mooie kansen, maar missen. Dan komt rust. Na do pauze begint Fluks met goeden moed, maar v. d. Blankenvoort maakt nu spoedig het eerste tegenpunt (21). Het Zuiden domineert, doch het duurt eenigen tijd voor v. d. Blankenvoort nogmaals van verren afstand zuiver inschiet (22). Na wisselen speelt Fluks oen verloren spel. Het Fluksdoel wordt bestookt en punten kunnen niet uitblijven. Van Nek maakt 't 3do en Van Looy het vierde punt voor Rotterdam. Met dezen stand komt hot einde. LAWNTENNIS. Buitengewone a!g. vergadering N. L. T. B. In de bovenzaal van café Riche te Ben Haag hield Zaterdag do Nedcrlandsche I.awnlennisbond een buitengewone verga- doring. In zijn openingswoord gaf de voorz., de lieer Broese van Groenou een korten te rugblik op het afgeloopen jaar. Wat de in ternationale wedstrijden betreft zegt spre ker, dat allereerst het succes van mej. Kea Bonman tot vreugde stemt. Het spijt den beer Broese dat Jhr. Clir. van Lennop door verhuizing naar Zwitserland voor de Ne- derlandsche tennissport zal verloren gaan. Spr. brengt dezen eminenten speler dank voor al hetgeen hij voor het Nederlandsche tennisspel heeft gedaan en stelt voor Jhr. van Lennep tot eerelid te benoemen, waar mede de vergadering onder applaus ac toord gaat. Aan de orde is het voorstel van de H. L T. C. Leimonias, inhoudende de volgen de punten: ,,De vergadering benoeme eene commis sie, welke zal onderzoeken of een reorga nisatie in het geheele Bondsbestuur wen- echelijk 'en mogelijk is" Deze commissie zal haar aandacht spe ciaal aan de volgende punten wijden: a. de al of niet wenschelijkheid van een öagelijksch bestuur en in verband daarme de een al of niet voltallig bestuur: b. de verhouding van district tot Hoofdbestuur en een princinieele, financieele regeling voor de districten. De heer Scheurleer lichtte een en ander r.og toe waarna de heer Broese van Groe- r.ou het bestuursstandpunt uiteenzette. Na een breedvoerige discussie werd het voorstel met 74 tegen 46 en 38 stemmen blanco verworpen. Benoemd werd oen commissie die eene geheele Teglem'entsherziening zal bewerken waarin werden gekozen de hoeren Mr. v. <1 Fecn, Vredenhurg en Nielsen. ?vaar aanleiding van een voorstel van het Westelijk district om van hoogerhand eenige controle te hebben over kleine tour- r:ooien werd besloten, dat een lijst van per sonen zal worden aaneclegd die in staat gracht worden dergelijke tournooien to leiden. Voor het komende seizoen werd de Sla- zonger bal als der officieele speelbal erkend. ZWEMMEN. De zwemtocht ever het Kanaal. V. D. meldt uit Londen: Naar de „Sun day Express" verneemt, is besloten om een strafvervolging in te stellen tegen Dr. Do rothy Cochrane Logan, die in het begin van deze maand beweerde over het Kanaal to zijn gezwommen en naderhand kiaarde, dat dit slechts een grap was ge weest. LUCHTVAART Dc terugkeer van luitenant Koppen. HULDE VAN COLLEGA'S TE SOESTERBERG. Duizenden begroeten de bemanning van de „Postduif" Koppen in fakkeloptocht naar huis gebracht. Al vroeg in den middag togen Zaterdag duizenden mcnschen in auto's, por tram en per fiets in de richting van „Sooaterdal", waar op het terras de ontvangst zou plaats hebben van de bemanning van de „Post duif". Het terras zelf werd vrij gehouden, maar Langs den rand van het vliegterrein was, aansluitend aan „Soesterdal" een af gebakende strook voor het zeer talrijke publiek afgezet. De leden van het eereco- mité, mr. G. Deketh, burgemeester van Soest, overste Hardenberg, commandant van de Luchtvaartafdeeling, en pastoor Mocking waren te ruim 3 uur aanwezig on werden ontvangen door de leden van bet workend comité. Onder een staalblauwe» hemel en met weinig wind, wachtten de duizenden en keken vol spanning in de richting van de Loosdrechtscho plassen. In den namiddag was bericht ontvan gen, dat een der motoren van do „Postduif" onklaar was geworden, zoodat Koppen, Frijns en Ellcman met een verkeersmachi- no van dc K. L. M. naar Soesterberg zou den vliegen. Kapitein- Versteegh mot eeni- gi oud-collega-instruoteurs van luitenant Koppen, 1 ipitein Steup, luitenant Van Ge- mert en do sergeants Van der Grient en Bakkeren zouden het toestel van Schiphol naar Soesterberg escorteeren. Eensklaps, tegen halvier, klonk de uit roep: „Daar komen ze"! Inderdaad, aan den horizon zien wij zes kleine stippen, die al spoedig de grooto verkeersmacliine en do vijf kleine militaire vliegtuigen blijken te zijn. Als de vliegers, drie voor drie ach ter, eenige malen laag over het veld en de toeschouwers rondvliegen, breekt bet enthousiasme los in aanhoudend hoerage roep, in zwaaien met hoeden en zakdoeken, telkens als do luchtvaarders over het pu bliek vliegen. Het verkeersvliegtuig landt het eerst: het escadrille vliegt nog eenige malen het vliegveld rond, om daarna ook te landen. De F VIÏ A rolt tot midden voor het ter ras en onder het 6pelen van het „Wilhel mus" had daarna de eerste verwelkoming op Soesterbergschen grond plaats. Het aantal kransen van Amsterdam is spoedig in een gereedstaanden auto overgeladen, waarna do bemanning per auto langs heb liegterrein gaat om ten slotte op het ter ras te worden ontvangen. Nadat burgemeester Deketh de rij van srpekers geopend had, herinnerend aan de woorden van minister Van dor Vegte: „Xs het wel waar. dab gij in Indië waart?", bracht de heer Grootewal, raadslid en voorzitter van liet werkend comité, in war me bewoordingen hulde aan Koppen en zijn helpers, terwijl hij voornamelijk den arbeid van den dorpsgenoot Koppen her dacht, in het bijzonder in verband met diens ijver voor de Vereeniging „Soester berg Vooruit". Overste Hardenberg als volgende spr. a es op den grooten in vlood, welke van deze vlucht is uitgegaan op heel het Ne derlandsche volk. Nog spraken ir. Sfcephan als lid van het comité HollandIndië- •luchb, die er aan herinnerde, dat hij reeds n 1918 met Koppen vloog. Spr. bracht ten slotte dank aan de Fokkerfabrieken. Daar na sprak de onderofficier Romme namens de onder off iciersvereeni^ing „Ons Belang". Voorts voerden nog liet woord de directeur van de Ultrapboon, de beer Figi uit naam van de Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer te Zeist en de heer Van Pelt, die een copy-model van de „Postduif" vervaar digde. Ten slotte sprak een zeer jeugdig padvinder uit Bilthoven. Luit. Koppen dankte ten slotte met en kele woorden mede namens zijn kamcradem voor dezen mooien onvergetelijkcn dag. Heb spreken werd afgewisseld door ver schillende zangnummers terwijl het fanfa recorps van Soesterberg eenige vroolijke marschen deed booren. Toen het donker begon te worden is luit. Koppen met zijn familie in fakkeloptocht naar huis gebracht, terwijl Frijns en Ellc man nog eenigen tijd gezellig bijoenbleven in „Soesterdal". Vliegramp in Florida. Twee toestellen op den top van een huis gestort. Zaterdag zijn twee marinevliegtuigen te Pensacola met elkaar in botsing geko men en van een hoogte van 300 Meter in het centrum der stad neergestort. Do beide inzittende vliegerofficieren waren op slag dood. 11 UIT DE LANDBOUWWERELD. De Aardappclsoort Alpha. Groote verwachtingen werclen 't vorige jaar omtrent deze nieuwe aardappelsoort opgewekt door Dr. J. G. Dorst te Leeuwar den, en velen namen proeven, ook wij. En uit die proeven blijkt, dat ook hier het vol maakte niet is gevonden. De natuur laat zich nu eenmaal niet dwiugen in óén soort alle eigenschappen te vereenigen, welke de mensch voor zijn gerief en zijn beurs noodig acht. Een nauwkeurige ba lans zegt Dr. Dorst kan nog niet wor den opgemaakt. Maar wel kunnen, nu op verschillende grondsoorten en bedrijven proeven zijn genomen, reeds verschillende crediet- en debëtposten tegenover elkaar gesteld worden. Aan de credietzijde slaan: 1. Buitengewoon hoog opbrengend vermo gen: bij 30 proeven was de ophrengs.t ge middeld 28 pet., dus ruim één vierde, hoo- ger dan bij de Eigenheimer. 2. Gunstige ligging der knollen om do plant, zoodat weinig knollen bij het rooien achterblijven 3. Mooi gevormde knol. 4. Groote houd baarheid: de knollen loopon weinig uit en gaan in gewicht en kwaliteit maar zeer weinig achteruit. 5. Goede smaak (waar over trouwens niet valt te twisten). 6. Wei- Dig vatbaar voor de gewone aardappel ziekte. 7. Weinig, vatbaar voor schurft. 8 Onvatbaar voor wratziekte. 0. Vormt een stevig gewas, waardoor zij bij zware be mestingen, op lichte gronden of in voch tige jaren voldoende overeind blijft om een hoogc opbrengst te geven. Nu volgt de keerzijde der medaille: Lang zame opkomst, en hij slordige behandeling van het pootgoed. onegaal, daar de Alpha weinig kiemen vormt, langzaam uitloopt en hij beschadiging zich niet vlug herstelt. 2. Slecht bestand tegen snijden. Het snij den kan, zooals bleek, aanleiding geven tol onregelmatige opkomst en achterwege blij ven van knollen door wegrotten. Ook wer den een enkele maal rotte knollen gevonden in de partij. 3. Vatbaar voor topbont en bladrol. Deze kwalen kwamen eerst niet, in later jaren wel voor den dag, en in ster ker niale dan bij Eigenheimer, Roode SLar en Bravo. Voor deze kwalen is de soort dus gevoelig. 4. De knollen zijn groot van stuk, vooral wanneer klein pootgoed en ruime standplaats worden gekozen. Dit is voor de biimenlandscke consumptie een bezwaar, maar voor den export een voor deel. Dr. Dorst oordeelt, dat de voordeelen niet gemakkelijk in een andere, nieuwe soort zijn te vervangen, terwijl de nadee- len met eenigen goeden wil zijn te onder vangen. Noodig is, dat do voorkieming zorgvuldig geschiedt; dat niet te veel, en in elk geval met zorg wordt gesneden; dat uiet al te klein pootgoed wordt genomen, en geen groote standruimte. Vast staat: dat de Alpha, indien ze aan haar lot wordt overgelaten, betrekkelijk vlug achteruit gaat. Daarom luidt het advies: Selecteer de Alpha! Ondervinding met „Lsghuizsn". Menige stads- en ook dorpsbewoner lieeft in zijn tuin of tuintje een kippenhok met een aantal 10 of 12 kippen. Dc ver zorging geeft pleizier en een lekker versch eitje, 't Voldoet in den regel wel: do hoenders worden goed verzorgd, krijgen allerlei tafel- en keukenafval, dus eiwit houdend voedsel en groenvoer, en dan he- loonen de dieren dit met een eierproductie waarover men zeer tevreden mag zijn. Me nigeen, die aanteokening hield van zijn eieren en van de vooderkosten, kwam tot de conclusie: „Daar is met de kippetjes nog wel iets te verdienen". Daar zijn er ge weest, die dan gingen rekenen, aldus: op 10 kippen verdiende ik zooveel, dat zou zijn op 100 hoenders 10 maal zooveel, op 500: 50 maal zooveel, enz. En or waren niet weinigen in iden loop der jaren, die zich door zoo'n rekensommetje lieten mis leiden, in 't groot kippen gingen hopden en bedrogen uitkwamen. Het kippenhouden bleek dan lang niet zoo voordeelig, en sterfte en besmettelijke ziekten ruineerden den ondernemer soms geheel. Tcch is er met het houden van honderd of meer hoenders wol wat te verdienen, maar het levert geen flink bestaan; het moet een nevenbedrijf, een tak van land bouw bijv., zijn. En dan moet op velerlei worden gelet: goede huisvesting in ruime goed geventileerde en goed verlichte hok ken; zeer groote reinheid; goeden uitloop; doelmatige voeding. Een belangrijke vraag blijft: Hoeveel hoenders in een hok: 50, iOO of eenige honderden te zamen? In het laatste geval spreekt men van „leghüizen" In Amerika heeft men ze al jaren geleden, opgericht, en men lieeft er hier ook proe en mee genomen, bijv. 500 cn meer hoen ders in één stal. Dat zou economischer, voordeeliger. zijn. dan dat de dieren ver deeld waren over meerdere hokken. "Wat is van deze verwachtingen gebleken? De kippen leeden eyen good en de voedering spaarde tijd. Men was bij do werkzaamhe den niet aan regen, sneeuw enz. blootge steld. Ook de kosten van den bouw waren wat minder. Tegenover deze voordeelen stonden nadeelen: er stierven meer hoen ders, niet aan besmettelijke ziekten, maar door gewone sterfgevallen, misschien té verklaren, doordat de dieren meer over lkaar liepen, vochten, elkaar verdrongen hij het voederen. Het schoonhouden van den bodem was moeilijker; altoos waren er kippen aan het ruien; de grasrennen wa ren vóóraan kaal. achteraan kwamen de dieren niet; men kreeg meer onbevruchte eieren; hij valncst-controle waren er te veel kippen, die buiten het nest legden; het overzicht was moeilijker. Alles hij elkaar genomen, doet concludeeren, dat het beter is de hoenders apart te houden in aantal len van 50 of 100, elke groep met een apar te grasren. Wenken cn mcdedceüngen. In het halfmaandelijksch tijdschrift: „Der Ernahrung der Pflanze" (Do voeding der planten) vinden we vermeld de resul taten van post- en veldproeven, genomen door Th. Sabalitschka, met het doel na te gaan, welk verband bestaat tussclien de kali-voeding dor planten en de zetmeel- productie van deze. Het resultaat deed zien, dat kali hij vorming van koolhydraten (zetmeel enz.) 'een belangrijke rol speelt. Bij een matige kalibemesting werd het grootste gewicht van aardappels verkre gen; evenwel bleek het gehalte van zetmeel van dc grootte der kaligift weinig afhanke lijk: Zoowel bij te gcringë 'als bij te rijke lijke kalifcemosting verkreeg men het grootste percentage kleine zetmeel korrels, zooals onderstaande cijfers te zien geven: Zelmeelkorrels Kalibcmesting in procenten groote matige kleine Geen kali 6.5 13.6 79.9 Matig kali 4.4 76.4 19 2 Overvloedig kali 13.6 9.6 76.8 Is hei U al bekend? Is het U reeds bekend: dat het „Bedrijfs- laboratorium voor Grondonderzoek", het welk door samenwerking 'van verschillende landbouworganisaties zou worden opge richt. er reeds is; dat het gevestigd te Groningen, Prof. van Hallstraat 3: dat dus voortaan uw grondmonsters niet meer naar "Wagcningen, maar naar Groningen gezon den moeten wonden; dat de kosten van on derzoek dezelfde zijn gebleven, nl. J 2.50 per monster, dat het onderzoek nu echter vlotter zal gaan, naar men hoopt, dan te voren? Is het U bekend, hoe ge een mon ster van uw akker moet nemen; dat ge daartoe met een smalle spade op tal van plaatsen, op minstens 10 per halven hun- der een steek grond moet uitspitten; dat dit niet uit den ondergrond, doch uit de bouwvoor, moet geschieden: dat die spitten terdeeg door elkaar moeten wor den gemengd, cn daarvan dan een monster van pl.m. 2 Kilo moeten worden genomen; dat de aarde aan het Bedrijfslaboratorium gezonden moet worden in een blikken bus of kistje? Is het U bekend, dat ter voor lichting der landbouwers, die grond monsters wenschen op te zenden, aan gc- noenjd adres een brochure gratis is te he komen; dat ge. cm hiervan te profiteeren, u dient te haasten, daar de brochure later een kwartje zal kosten? B.r. ©ST SBE OMGEVING. GEGSTGEEST. Gcitcnfokvereeniging. In „St. Wille- brord" hield dc R. K. Gcitenfokverceni- ging een buitengewone alg. vergadering in verhand met de trekking der gehouden lo terij. De opkomst was zeer groot. De Voorz., dc heer C. van Dijk, opende op de gebruikelijke wijze de vergadering en zeidc met vreugde te constateeren, dat zoo talrijke personen blijk hunner belang stelling gaven- Spr. brengt zijn dank aan het gemeentebestuur, dat haar goedkeuring gaf voor dc te houden loterij en voor Je subsidie, die de vereeniging voor het vol gende jaar wederom is toegezegd. Dg Voorz. bracht verslag uit van dc te Leiden gehouden Bondsvergadering, waar na de Geiten verzekering in bespreking kwam. Verschillende personen namen aan de beraadslaging deel en betoogden allen het nut dier instelling. Bij het sterven van den natuurlijken dood krijgt men SO pet. uitbetaald. Wanneer hij ziekte de bond dc geit overneemt 90 pet. Bij oen gewelddagi- gen dood door ongeluk 100 pet. Tot afgevaardigden naar de a.s. Bonds vergadering werden benoemd, de hoeren C. v. Dijk en D. do Hollander. De trekking der loterij bracht nu do ver gadering in spanning. Met uitzondering van de nos. 127 en 165 vielen allo prijzen bij de ter vergadering aanwezig zijnde per sonen. Bij de rondvraag bracht de Voorz., de heer Zandvliet het houden van een propa- ganda-fcestvergadering ter sprake. De Voorz. zeide, dat op een vorige ver gadering ook reeds een dergelijke vraag is gesteld, doch, dat het bestuur een weinig huiverig is om het organiseeren van oen. dergelijken avond ter hand te nemen. Het bestuur meende echter uit de vergadering een commissie te moeten benoemen, die nadere plannen kan uitwerken. In die commissie zou ook «en bestuurslid kun nen zitting nemen. De heer Gornelissen is de meening toe gedaan, dat het'bestuur zelf zoo'n verga dering moet organiseeren. Verschillende leden voerden daarover nog het woord, doch nadat de voorz- had medegedeeld, dat zoo'n propaganda-fcest- avond geheel zonder bezwaar van de ver- eenigingskas moet gehouden worden, werd besloten een Commissie te benoemen. Na het houden van de gewone verloting werd de bijeenkomst gesloten. SASSENHEIM. Het gas. In de loop der week zal een aanvang gemaakt worden met het plaatsen van êen hoogdrukregulateur, waardoor eerstdaags de toevoer van het gas aanmer kelijk zal verbeterd worden. Gevestigd: ,M. J. v. Dijk van Voor hout. W. G. Verheyen van Millingen. G. Lascaris van Heemstede. A. Molenaar van Haarlem. H. Hokx van Lisso. J. P. A. Kiebert van Nieuwveen. F. Kafc- tenberg van Leiden. Th. F. de Lissel van Noordwijk. L. B. Midde van Goes. D. Seijdell en cchtg. van Leiden. H. M. J. Hubers van E'ibergen. J. P. Onderwa ter van Warmond. H. Morgenrood van Ter Aar. B. Vaandering van Lissc. H. C. Fokker van Gouda. G. J. Beke- brede van Amsterdam. A. v. d. Zwaan van Apeldoorn. N. Verboog van Lisse. W. C. Broeks van Oss. Vertrokken: J. A. v. Beizen naar Culenborg. M. J. Hoogeveen naar Zoe- terwoude. Th. B. v. Galen naar Voor hout. G. du Croix naar Oegstgeest. W. G. M. A. Bredius naar Spange. M. M. Langelaan naar Alphen a. d. Bijn. J. P. Olislagers naar Wassenaar. J. Bot- teveel geb. Korperskoek naar Antwerpen. G. J. Nijhuis naar Hengelo. A. v. d. Voet en gezin naar Noordwijkerhout. G. J. Molenaar naar Lisse. G. v. d. Meij naar Leiden. C. M. Th. v. d. Kraan naar Apeldoorn. Geboren: Johanna Adrian», d. van J. v. d. Voort en G. Lange veld. Lam mert, z. van G. Ciggaar en L. Verhaar. Arie, z. van J. do Vreugd en A. Keyzer. Ondertrouwd: J. v. d. Voorn jm. 27 j. en M. van Leeuwen jd. 28 j. J. G. Baak jm. 22 j. en A. J. van der Voorn jd. 9 j. J. Hoogervorst jm. 29 j. en G. Los jd. 27 j. J. P. G. Zijlmans 35 j. wedn. van C. P. M. v. d. Hulst en A. C. van Schoten jd. 21 j. Gehuwd: H. L. v. d. Horst 36 j. on G. Havor 33 j. G. v. d. Meij 23 j. en A. Mo lenaar 19 j. J. J. de Boer 24 j. en G. J, Molenaar 21 j. Overleden: H. van Munsteren G3 j., echtg. van M. v. d. Star. A. F. L. Stroe bei G9 j. wede. van E. J. dc Bruijn. WASSENAAR. Een schijndeode? Men meldt aan „Het Vaderland": „Er heeft zich in deze gemeente een ge val van schijndood voorgedaan. Een huis vader van negen kinderen was Maandag avond overleden en in den loop dezer week gekist. Alles was voor de begrafenis ge reed, doch toen Vrijdagmiddag de familie bijeen was voor de begrafenis, hoorde men in de voorkamer, waar de doodkist stond, gestommel, en toen men de kist opende, rees de man overeind, vragende wat er toch wel met hem gebeurd was. Ook vroeg hij iets te mogen gebruiken. Het geval bracht groote ontroering te weeg. De vrouw kreeg een bloedspuwing en twee familieleden vielen flauw". Bij informatie te bevoegder plaatse, zei- de men ons, dat van het lieele verhaal niets bekend was. In do afgeloopen week is zelfs geen enkele aangifte van sterfgeval op de secretarie dezer gemeente binnenge komen. Noch aan de doktoren, noch aan de politie is iets van het geval bekend. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: N.V. B- v. Noorts Hoeden- en Petten- magazijnen, te Leiden. Cur. mr. F. H. v. d. Tas. (Wij verwijzen naar een adver tentie in dit nummer). SYS88D LEIDEN Ondertrouwd: Ph. Pouw wedr. 39 j en F. Eggens jd. 21 j. J. P. Flaman jm. 26 j. en M. J. Hovestad jd. 23 j. G. Elstgeest jm. 25 j. en E. Brouwer jd. 22 j. A. G. Gerse jm. 25 j. en J. H. v. Lieshout jd. 24 j. H. W. Talen jm. 27 j. on M. J. Santer jd. 25 j. G. P. do Klerk jm. 30 j. en M. Grama jd. 35 j. J Lardé jm. 24 j. en G. J. v. Riet jd. 24 j. L. J.a Koek jm. 26 j. en I. A. C. v. d. Wetering jd. 25 j. A. Vogelenzang jm. 22 j. jm en A. Kooien jd. 23 j. Breestraat, hoek Koornbrugsteeg. Telefoon 1940, Haarlemmerstr. 249, recht over P1ECK, Steenstr. 25 Ailaesi bij ons Etog LUCKY STÏ3BKE 23 st. 38 cerei U koopt bij ons altijd het goedkoopst Steeds het nieuwste, de grootste sorteering. 221 LET ffOSRAL OP SSE JUISTE ADRESSEK. Openbare Vrijwillige op 'd/iïiJ&A&Ëtf ld en 88 HEov. £927, 's avonds 7 ure, in het No tarishuis te Leiden, ten over staan van den Notaris B. H. STUMPEL aldaar, van: 1 en 2. Twee Huizen en Erven met Tuintjes aan do Pioen straat (Heerenstraat) Nrs. 10 en 12 le Leiden, groot resp. 71 ea 74 centiaren. Verhuurd elk voor t2.-50 per en bij de week. 193 3 en 4. Twee Huizen en Erven met Open Grond aan de Wedde- steeg (Noordeinde) Nrs. 13 en 15 aldaar, groot resp. 52 en 45 centiaren. Verhuurd: No. 13 voor f2.50; No. 15 voor f 2.25 per en bij de week. Bevattende elk Huis: Vóór- en Achterkamer, Keuken, Privaat, Zolder, voorts Munt- gas en Waterleiding. Te vei len in 4 Perceelen. Te bezichtigen in de weken van Veiling en Afsiag op Dins dag en Donderdag van 24 uur. Aanvaarding terstond na de toewijzing onder ge- standdoening der huur. Be taling kooppenningen op 19 December 1927, met bijbeta ling van rente 6% 'sjaars, vanaf den dag der aanvaarding tot dien der betaling. Nadere inlichtingen geelt voornoemde Notaris. fiationaaS KaEreijister Te koop mooie dichte MARKTWAGEN 3X2 M., 2-wielig, rondom glas, opslaande sluitblindcn, geschikt voor alle doeleinden, bijzonder voor reizende Manufnoturier. Te ziou en bevragen: Kort Galgewater, Schip. 234b ANTIEK. To koop gevraagd oude mcu- belon, theestoven, stoelen, oud tin en koper, bloedkoralen ketting, goud en zilver, oud porcelein. Brief porto wordt vergoed. Br. Bur. v. d. Blad no. 235b Voor direct gevraagd: een NETTE DEENS7EGDE z. k. w. en v.g.g.v., voor dag of dag en nacht. Aanmelding: 237b Haarlemmerstraat 119. Gevraagd: voor direct of later, een net R.K. MEISJE in een burgergozin met liuiscljjk verkeer, v.g.g.v. Brieven onder No. 216, aan liet Bureau v.d. Blad. R.K. DIENSTBODE zelfstandig kunnende werken. Br. Bur. v. d. blad. 186b een nette baker vraagt nog eeni ge 187b lZAXERHUIZEN daar zij nog eenige maanden disponibel heeft voor heele dagen en ook genegen als loopbakcr uit te gaan. Br. Bur. v, d, blad. Gevraagd, oen NETTE LEERLING. Banketbakkerij N. B. J. GORDIJN Lage Rijndijk. 222 SLAGERS BEDIENDE gevraagd,gemengd bedrijf. Zonder "Vakkennis onuoodig zich aan te melden bij W. Bergers Haarlem merstraat 216 188b ADMINISTRATEUR met veelzijdige praktische ervaring heeft nog ocnigo tijd beschikbaar voor bet inrichten, bijhouden of controleering van administraties Billijke condities. Br. Bur. v. d. blad' 231b VERTROUWD AUTO RIJDEN Voor f400- tver to nemen een Fordtouring, die 't altijd doet, niet nagenoeg nieuwe banden. Uit stekend voor marktbezoek cn bood- sehaprijders. Te bevragen bij het Costuumliuis en Feestart. Magazijn Erato Oude Singel 14 Tol. 889. 211b RATTENPLAAG VoorhandenRattengans, Ratlen- korven en Klemmen. VoortsStal- benoodigdhedon, IJzeren Stuken, Koolmanden, Stalbezems, Lan taarns, Schcenuacbincs, Boggor- artikelen, Touwwerk, "Wasohkui- pon, Afvoerbuizen enz. Franco levering. A. J. HARTAVIJK Jr., in Land- en Tuinbouwart. Burclit- stceg no. 4. Marktdagen Nieuwo Beestenmarkt 9 (Schapenmarkt). lGSb

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6