INGEZONDEN MEOEBEELING LISSE. Groene Kruis. Donderdagavond verga derde de afdeeling van het Groene Kruis" in do „Witte Zwaan". Uit het fi- nanciecle verslag van den penningm. bleek, dat de rekening sloot in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f 1451.07, waarin een voordeelig saldo van f 553.20. Die der Wijkverpleging tot een totaal be drag van f 1341.28 en der Tuberculosebe strijding tot een bedrag van 3711.84 De heeren D. Vreeken, J. Balkenende en A. v. d. Zaal zullen de bescheiden nazien. Uit het jaarverslag van den secr. bleek, dat het. ledental 1111 bedraagt, met een geza menlijke contributie van £2009.50, waarvan f 9G5.75 werd afgedragen ten behoeve van de Gezinsverpleging. In 219 gezinnen wer den 509 verplegingsartikelen verstrekt. Aan 12 gezinnen werd ijs verstrekt, waarvan de kosten f 175.bedroegen. Van „Magazijn de Zon" werden twee wollen dekens ten geschenke ontvangen. Dit jaar werd voor hot Fonds Het Misdeelde Kind een inza meling gehouden, welke na aftrek van noodzakelijk onkosten f 587.73 J4 opbracht, .terwijl aan de kas des afdeeling f 195.91 ten goede kwam. In de plaats van Zuster llaytink. die Lisse ging verlaten, werd aangesteld Zuster Hollestelle, die spoedig was ing"burgerd. Door haar werden 839 bezoeken afgelegd. Inzake *do T. B. G.-be- strijding werden 331 bezoeken afgelegd. Twee patiënten in een lighal thuis ver pleegd en 29 in de groote lighal met 4155 vcrplcegdagen. De opbrengst der Emma- bloem-collecto bracht dit jaar f 160.op. Voor voeding in de lighal werd voor de patiënten van verschillende corporaties f 701.32 ontvangen, terwijl door verschil lende ingezetenen giften in natura werden geschonken. Aan de orde is vervolgens be stuursverkiezing. De aftredende leden, de heeren Dr. M. de Graaf en A. H. Schrama, werden herkozen, terwijl in de vacature L. Boot werd gekozen de heer Dr. Th. Ruis. Als afgevaardigde naar de jaarvergadering van de Z.-H. Vereen, het „Groene Kruis" werd herbenoemd de heer Dr. D. Blok. De Beschrijvingsbrief voor deze vergadering ging ond^r de hamer door. Een voorstel van hot bestuur om het salaris van de Wijkzus ter met f 100.per jaar te verhoogen, mocht de goedkeuring der vergadering .weg dragen. Hierna sluiting. Bloempjesverkoop. Vanwege de afd. van den R- K. Vrouwenhond werd gisteren een bloempjesverkoop gehouden ten bate van de Vereeniging „Moederrust" en de „St. Agathaklok". De verkoop geschiedde door het Damescomité van „Herwonnen Levenskracht" en bracht op f 137.04*. Een mooi bedrag! OEGSTGEEST., Winkelweek. In het café „Het Wapen van Oegstgeest" hield Vrijdag de winkel week-commissie haar eindvergadering. Voor deze vergadering waren alle winke liers en vele andere personen uitgenoo- digd. Do bijeenkomst was echter slechts matig bezocht, hetgeen van weinig waar deering getuigd voor de energieke commis sie, die geen moeite had ontzien de winkel week zoo goed mogelijk te doen slagen. Do voorz., de heer G. J. Avcrdick, ver welkomde de aanwezigen met eenige harte lijke woorden en sprak zijn leedwezen uit over dè slechte opkomst. Spr. herinnert er vervolgens aan, dat de winkelweek in alle opzichten uitstekend is geslaagd, en alle winkeliers getoond hebben, dat hun diver se artikelen niet Ieders behoeven te wor den gekocht. De slechte opkomst wijt spre ker aan het feit van algemeens bekendheid dat men wel ten slotte daadwerkelijk wil steunen, doch na afloop der actie voor den anmisbaren voortdurenden zedelijken steun bitter weinig voelt. Vervolgens bracht spr. in dankbare her innering de ondervonden steun der pers, van de N. Z. H. T. Harmonie en de R. K. Harmonie „Triumph". Door den secretaris, den heer Jac. Jon gencelen. werd een uitvoerig en keurig op gesteld verslag der werkzaamheden voor gelezen, waarvoor de voorz. hem dank bracht, wat de aanwezigen met een lang durig applaus onderstreepten. Vervolgens gaf de penningm. een over zicht van de financiën: ontvangsten f246, uitgaven f236.84, saldo f9.16. Bij den rondvraag bracht de heer Gas pari do oimoodige uitgave voor de doeken: „Bezoekt de Winkelweek" ter sprake. ÖReeds twee jaren heeft spr. gratis de doe ken gemaakt en opgehangen. Waarom die uitgave? Spr. protesteert tegen het optre den in deze van het commissielid, die deze zaak had te behartigen. De voorz. ant woordde, dat indien hij persoonlijk deze zaak had moeten regelen het anders was gegaan, doch een voorzitter kan niet alles doen. Spr. kan wel mededeelen, dat de heer van Gent belangloos de doeken heeft geschilderd en ook de tram-reclame gratis heeft gemaakt, waarvoor den heer van .Gent zeker een dankwoord toekomt. Do heer Meyer bracht ter sprake het oprichten van een permanent comité voor do winkeleweek. Deze zaak werd breedvoe rig besproken in een langdurige discussie tusschen de heeren Meyer, Ovcrvliet, Aver- dick en Jongeneelen. De heer Jongeneelen hield daarbij een betoog voor samenwer king van de drie Middenstandsorganisa ties. Spr. zoide dezen avond meerdere ma len gehoord te hebben, dat het organisee- ren van winkelweken enz. niet behoort tot het terrein van de middenstandsorganisa ties. Spr. meende echter, dat juist alles wat voor den middenstand van belang is tot het 'terrein dier organisaties behoort. In streken, waar een bepaalde midden- standsverecniging de overhand heeft, houdt zoo'n vereeniging zich wel degelijk bezig met het samenstellen van winkelwe ken. tentoonstellingen enz. In plaatsen Waar verschillende middenstandsver. ge vestigd zijn behooren genoemde belangen behartigd te worden door de drie samen- Workondon Middenstandsbonden. Wanneer meu nu een aparte vereeniging zou in het loven roepen tot het organiseeren van win kelweken, zou men als 't ware een vereeni ging tusschen do drie organisaties insohui- fcvn. Bovendien, wie geeft waarborg, dat Itoo'n vereeniging zich niet zou gaan be moeien met andc-ij middenstandsvxaag- stukken en daardoor een zuivere overbodi ge middenstandsver. wordt. Het eenige. wat zou kunnen worden gedaan is, een comité samenr,! ellen uit de drie Middenstandsbon den. De heer Averdick dankte den heer Jonge neelen voor zijn heldere uiteenzetting waarna hij de bijeenkomst sloot. R0EL0FARENDSVEEN. Tuinderspatroonsvereen. „St. Benedic- tus". Op de Vrijdag gehouden ledenver gadering waren zooals gewoonlijk niet bui tengewoon vfced leden egenwoordig; hot schijnt een algemeen verschijnsel, dat de liefhebberij voor vergadering-bezoek, op z'n zachts genomen, zeer afneemt, of er eigenlijk af is. Niettemin kan de vergade ring belangrijk genoeg zijn, zoo ook deze. Ten eerste was het een kennismaking met den nieuw benoemden geest, adviseur, kapelaan Web er. Zonder in bijzonderheden te treden over het geen Z.Eerw. zeide-, zal het gesprokene niet alleen een gunstige indruk hebben nagelaten, maar was het als vanzelf een aansporing tot meclcving in de organisatie, wat tevens beteckent aan dacht schenken aan de eischcn cn vragen van den dag. Zooals bekend moet het Coll. Arbeids contract bij eventueele wijziging of an derszins drie maanden voor heb eindigen van het contract-jaar door een van beide partijen worden opgezegd. Daarvoor is dan ook speciaal deze najaarsvergadering om ook hierover een gedachtenwisseling te houden. Behoudens eenige punten van niet ingrijpenden aard werden geen bezwaren naar voren gebracht. Aan het bestuur werd opgedragen, voor zoover dit deze vergadering betrof, bespre kingen te voeren. Enkele gegevens, welke in een lezing door den Rijkstuibouwconsu- lent, den heer Koemans, over het onder werp „Tuinbouwvak en onderwijs en Proeftuin" waren besproken, werden na der onder de oogen gezien. Do ratten ver delging en het kroos, dat de slooten in den zomer en het najaar op veel punten onbe vaarbaar maakt, maakten daarna nog een onderwerp van bespreking uit. Van de rondvraag maakte de Geest. Adv. gebruik tot het geven van een paar algemeene wen ken. Hij beval nog ter lezing aan het boejo van a-ter Cajetanus „De Sociale kwes tie", waarvan de kostprijs f20.50 bedraagt. Hierna sluiting. Filmavond. Voor een belangstellend en talrijk publiek werd Vrijdagavond al hier in café de Vier Heemskinderen de film vertoond van het grootbedrijf der Am- stelbrouwerij. Deze film geeft een duide lijk beeld van de ingewikkelde reeds van manipulaties, welke in de moderne brou werij noodig zijn om van gerst, hop en wa ter de smakelijke drank te vervaardigen, die met den naam van „bier" wordt aan geduid. Mede, dank zij de deskundige mondelin ge toelichting bij het afdraaien van de film gegeven, was het opmerkelijk hoe de toe schouwers, die waarlijk niet zoo gemakke lijk te volgen gang van zaken in dit, wij mogen wel zeggen tot in het uiterste geper- fectionneerde en tevens zoo gecompliceerde bedrijf, volkomen wisten te volgen. De an idachtigo belangstelling en inge spannen stilte gedurende de voorstelling waren voor ons het bewijs, dat de film voldeed aan haar doel n.l. den niet-brouwer te geven een begrijpelijk beeld van het moderne brouwproces. Ne deze film volgde nog een komische op een glas Amstelbier door de Amstel- bxouwerij gratis aangeboden. Een zilveren jubileum. Donderdag 3 November zal ue Coöperatieve Boerenleen bank alhier haar 25-jarig bestaan herden ken. Des avonds om 7 uur komen de leden in do groote Pancratiuszaal bijeen, waar dit feit feestelijk zal worden herdacht. Be driegen ons de voorteekenen niet, dan be loofd deze avond schitterend te worden. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het gaat slecht dezer dagen in den bloemenhandel. De prijzen zijn lang niet loonend voor de kweekers. En de aanvoer is tamelijk groot. Mooie eenbloemigo Chrysanthen gaan van 116 ct. De beste boschrysanthen uit de kassen kunnen niet meer dan 0.250.34 op brengen, extra soorten 0.400.44 por bos. Kouden grond chrysanthen gaan van 0.060.17, anjers 1.101.40, dahlia's 0.901.50, pompon-dahlia's 0.30 0.45. De laatste herfstasters brengen 4 5 per 100 bos op. TER AAR. Tuindersvereeniging „St. Phocas". Donderdagavond Vergaderde de R. K. Tuindersvereeniging „St. Phocas" in het café van den heer G. D. Yerhoef. De voorz. de heer v. Dam, gaf eon overzicht van het verloop der campagne; het bedrijf was niet rendabel genoeg. Aan de sorteering der producten werd meer aandacht geschon ken, waardoor de bedongen prijzen zich bij naburige vereenigingen wel konden handhaven. Bij do mededeelingen zegt de voorz., dat voor de pronkboonen nog weinig vraag is, alleen van de erwtenboonen is een hoe veelheid van 600 K.G. verkocht h f 60 per 300 K.G. Verzocht wordt spoedige opgave van de hoeveelheid te doen, welke door do tuinders kan worden geleverd. In plaats van eiken Dinsdag, als vorige jaren, is thans de levering op 3 November en 1 De cember a.s. vastgesteld. Voor de heffing der procenten der kasproducten en groen ten. welke worden aangevoerd als de mo tor niet meer in do vaart is, dus door den tuinder zelf, meent de voorz., de procen ten hiervan in mindering te moeten bren gen, en deze te stellen op 4 pet. De verga dering geef' haar goedkeuring met dit voorstel to kennen. Door den kassier, den heer S. A. van Zwieten, werd voorloopig financieel ver- gedaan. Uitvoerig deed de kassier uit komen, dat de opbrengst van de cultuur minder gunstig is geweest. Andere zaken hebben echter den tuinder als kooper zeer goed voldaan, zooals het apa-rt verkoopen der producten van elke wijk. Er werden 120 veilingen gehouden, of 24 meer als het vorig jaar. Aangevoerd werden 1281 zakken kassuijboonen, 3612 pond tomaten, met in begrip van aangevoerde groenten een op brengst van f 14857.Het vorig jaar was de opbrengst slechts f 1562.32, een bewijs dus dat de glascultuur gunstig heeft ge werkt, een goede uitkomsten heeft ge bracht. Verder was de omzet in wijk A aan erwten en boonen f 91165.60, aan augurken f 22414.19; in wijk B. aan erwten en boonen f72350.68. cn augurken f 15020.94; in wijk C. aan erwten en boonen f 87066.12, en augurken f 23835.96. Met inbegrip van em ballage moest door de kooplieden worden betaald f 377.758.47. Van de kooplieden is ontvangen f373.820.20. Aan voorschotten is uitgegeven f 17.591.96, na uittreden der le den van Tuindersbelang f 11.346.39. Er wer den 19000 stckpotjes door bemiddeling van 't bestuur aangekocht, 2700 groote groente kisten. De hypotheek op de Boerenleen bank bedraagt nog f 4400. Wijl het nog een langen tijd is tot het sluiten van het boek jaar, kon nog geen nadere medcdeeling ge schieden omtrent de terug te betalen pro centen. Bij de rondvraag werd in verband met de tusschentijds uitgetreden leden over de salarisherziening gesproken. Hoewel dit eenige discussie uitlokte, werd besloten de regeling te laten zooals zij was, e.. dit punt, als naar gewoonte, op de jaarverga dering te behandelen. Ook over de te ver deel en contributie voor het lidmaatschap van den L. T. B. werd gesproken. De labels aan de zakken bleken minder goed te heb ben voldaan. De voorz. achtte het stempel en nummer op de zakken en augurkenba- len het beste. De heer Joh. v. d. Vlugt zag gaarne dat bij de aflevering der on con tract geteelde pronkboonen, een de heeren contractanten tegenwoordig was. De voorz. zegt dit toe, en raadt vooral aan flink te stoken, om spoedig leveren te bevorderen. Dc heer M. van Tol vroeg naar het be sluit van het nieuw te bouwen veilingsge bouw. De voorz. zegt, dat dit af zal han gen van de ontwikkeling der glascultuur. Spr. gelooft, dat velen, die nog geen ge bruik van glascultuur maakten, er toe zul len overgaan voor tot den bouw wordt overgegaan zal het bestuur met een nieuw voorstel komen. Hiena sluiting. Geboren: Henricus Joannes Marie, z. van J. Egberts en H. M. Hoogervorst. etronella Theresia, d. van P. den Haan en P. J. Akerboom. Overleden: A. de Boer 57 j. P. J. van Kessel 9 j. VOORSCHOTEN. Het Groene Kruis.. Donderdagavond vergaderde „Het Groene Kruis" in hotel Deurloo onder leiding van den voorzitter, lende feiten.den lieer E. Vernède. De pen ningm. bracht verslag uit over de inkom sten en uitgaven 1926. De secr. las daarna het jaarverslag en memoreerde de ver schillende feiten. Met alg. st. werd rector Th. Bekkers tot penningm. herkozen. Een afgevaardigde voor de algemeene vergade ring zal worden aangewezen door het be stuur. Een magazijncommissie werd in 't leven geroepen, die de werkzaamheden onderling zal verdeelen. Getracht zal wor den een district-schoolarts te verkrijgen met de Gemeenten in den omtrek. Hierna sluiting. Geboren: Antonius Hubertus, z. van C. Schakenbos en C. C. Remmerswaal. Frederik. z. van A. v. Pijpen en J. Bloe- mendaal. Antonius Adrianus, z. van A. G. Vermeulen en A. E. Obdam. Ondertrouwd: P. J. Hoogervorst cn C. M. Hagendoorn. W. Westerlal: i en A. Boogerd. J. Kooyman en M. Que tol. Gehuwd: J. Lefeber en A. Oh. Mos- seveld. J. den Butter en S. Kingma. C. M. Warmerdam en J. J. Wassenaar. J. v. Briemen en J. Buurman. Overleden: W. Geuke 7 j. D. v. d. Hulst echtg. van M. van Seggelen 72 j. WASSENAAR. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 2 Novem ber 'svoormiddags 9uur. Agenda: Ingek. stukken 2. Ontheffing voorschriften Bouw verordening. 3. Reclame Schoolgeld. 4. Aan vulling verordening Burgerlijk Armbe stuur. 5. Aanvulling besluit voorschot Wo ningbouw. 6. Benoeming lid Plaatselijke Schoolcommissie (periodiek aftreden: de heer M. Peereboom). 7. Salarisregeling ma gazijnbediende gasfabriek. 8. Vaststelling pensioensgrondslag diverse ambtenaren. 9. Verlenging contract ziekenauto. 10. Voorloopige vaststelling Gemeentorekening 1926. 11. Vaststelling verkoopsvoorwaar- den dokterswoning. 12. Besluit gesloten- verklaring Berkheis tra-at- voor autover keer in ééne richting. 13. Wijziging bcgroo- ting 1927. 14. Geldleening. 15. Uitbreiding straatverlichting. 16. Voorstel overname onderhoud Buurtweg en Waalsdorperlaan. 17. Voorstel leggen gas- en waterleiding buizen in Buurtweg en Waalsdorperlaan. Roodvonk. In het gezin van van der B. is roodvonk geconstateerd. Geboren: Willem, z. van J. F. H. A( de la Court cn O. E. de Graaff. Marie- janne, d. van H. J. R. A. van Zoelen en J. Th. M. Zoetmulder. Johanna Jacobus, z. van Th. Mcerts en H. H. Witteman. Johanna Elisabeth, d. van R. Brugman en W. Wiggerink. Ondertrouwd: B. F. J. La Rose en G. Petersen. Overleden: A. West-maas, vr. van J. Mansvelt 69 j. L. J. Noordervliet 4 mnd. DE RIJNSTREEK WEKELIJKSCHE OVERZICHT KAASHANDEL. Onregelmatige aanvoer met stabiel prijs niveau. Wederom gunstige uitvoer- statistiek. Te Bodegraven was deze week veel kaas aangevoerd, waarvoor men verschillende oorzaken kan opsommen. Op de eerste plaats zijn er vele boeren naar B. getrok ken, die anders te Woerden gewt wa ren om te markten, doch door de jaar- lijksche koemarkt-, welke altijd op den eer sten Woensdag na don I8en wordt gehou den, liever den Vrijdag niet afwachtten, daar op dien dag behalve te Woerden op nog 3 plaatsen markt werd gehouden en zij veronderstelden dat de markt te Woerden hierdoor een ongunstig verloop zou hebben. Hun vrees bleek echter ongegrond, daar te Woerden zeker wel naar ra'c de beste prijzen zijn betaald. Op de tweede plaats was te Bodegraven veel kaas, omdat het morgen Allerheiligen is en natuurlijk daardoor do Katholieke boeren niet kunnen gaan markten. Ver schillenden zullen nu dan ook wel 'n week je vroeger zijn gegaan. En dan zijn er ook nog veel boeren, die de stal gingen klaar maken en daardoor met hun kaas moesten ruimen. Een en ander was oorzaak, dat te Bodegraven deze week veel aanvoer was, 425 partijen en te Woerden weinig, 195 par tijen. Doch voor deze week zullen de rol len hierin wel worden omgekeerd, zooals gezegd, doordat Allerheiligen op Dinsdag valt. De prijzen waren stationair en zijn voor de producenten thans wel bevredigend. La ger zullen de prijzen niet veel gaan, ook al zou de kwaliteit minder worden. Dc gepu- bliceeixle cijfers van het statistiek-bureau geven hiervoor het begrijpelijk vermoeden. Want de gunstige uitvoer-positie blijft nog steeds gehandhaafd, ka-n zelfs nog beter worden. De totale meerdere uitvoer van 1 Jan.- tot 1 Oct. bedraagt thans van alle soorten 12 >4 millioen K.G. méér dan in de overeenkomstige periode van verleden jaar en welk avance voor 't grootste reel op rekening van de volvette kaas kan wor den gesteld. De totale uitvoer over de 9 maanden van dit jaar zijn niet veel minder dan de totale uitvoer van 1926. En het opmerkelijke, en voor de Zuid-Holl. boeren zeer gunstige, verschijnsel is, dat de volvette kaas zich in het grootste deel van de export-uitbrei ding kan beroemen en daarin kan worden geconstateerd dat onze buitenla-ndsc-he af nemers meer en meer het kwaliteits-pro- duct gaan vragen, om als delicatesse voor de hoogste prijzen van de hand co doen, terwijl de magere soorten als volksvoeding worden benut. ALPHEN AAN DEN RIJN. GEMEENTERAAD. (Vervolg). Verschillende besluiten tot aan- en verkoop van grond. 12. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een strook grond achter de woningen aan de Noordzijde van de Torenstraat aan H. van Vliet e.a. De heer Koren vraagt of de zaak met het overpad nu in orde is. Weth. v. Leeuwen zegt, dat dc zaak tot tevredenheid van alle koopers is geregeld. De heer Koren zegt, dat dit betreft de erven, maar aan de straat hebben de eigenaars daar gezamenlijk een uitgang gekocht. Een van die eigenaars heeft daar niet aan mee betaald, zoodat hij er niet doormag. Spr. verwacht daar niet veel goeds van. De Voorz. zegt, dat de gemeente daar niets aan kan doen. Het betreft hier par ticuliere grond en daarvoor kunnen geen voorwaarden worden gemaakt door de ge meente. Daarna aangenomen. 13. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan de St. Jorisstraat aan de fa. W. van der Bijl q.q. cn tot verlenging en verbetering van die straat. De heer Herngreen heeft over dit voor stel wel een beetje opgezien. Spr. gelooft dat de bedoeling voor dezen grond wel eenigszins anders is geweest, met name om er een kaasmarkt van te maken, waarvoor het prachtig geschikt is. Spr. vindt het bovendien nog niet voordeelig ook om dit voorstel te doen. De Voorz. antwoordt, dat deze zaken grondig onderzocht zijn, en de conclusie is geweest, dat er van de kaasmarkt weinig zal komen. Spr. gelooft overigens, dat het gewensebt is dezen grond te verkoopen, omdat hij, volgens de commissie voor het grondbedrijf, niet beter verkocht zal kun nen worden dan door op deze aanbieding in te gaan. De heer Herngreen wil zich er dan niet langer tegen verzetten. De heer Ten Gate Brouwer spreekt den wenscli uit, dat de gemeente tegenover den heer Oudejans niet zal trachten zijn eigen dom to ontfutselen, maar dat dit goed be taald wordt. De Voorz. zal den heer Oudejans uit- noodigen in de vergadering van B. en \V., om over zijn belangen te spreken. De heer Veltman vraagt of de kooper den grond aan derden mag verkoopen. De Voorz. antwoordt, dat dit heel goed kan, als de verplichtingen maar nageko men worden. Daarna wordt hel voorstel van B. en \V. aangenomen. 14. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het bouwplan „Bloemhof'', gelegen achter de Bloemhofstraat. De heer Ten Gate Brouwer zou graag de straat gehouden hebben op do geprojecteer de breedte. Spr. vindt 8 M. voor een straat te smal. De heer den Ouden is het hier niet mee eens. Het betreft hier oen klein verbiu- dingstraatje, en daarom acht spr. geen 10. M. noodig. De heer v. Dijk heeft er in dit geval geen bedaar tegen, omdat er ook nog tuintjes voor de huizen komen. De Voorz. sluit zich aan bij helge heer den Ouden heeft gezegd. Er daar geen groote verkeersweg van kenis, hoe het ook loopt. Het voorstel wordt z. h. st. aaugei 15. Voorstel van B. en W. tot v van grond aan de Hortensiastraat ai heer G. J. van der Bijl q.q. Aangenomen. 16. Voorstel van B. en W. tot v van grond aan de Hortensiastraat a: heer S. de Jeu. Aangenomen. 17. Voorstel van B. en W. tot van grond aan de Hortensiastraat a; Gesman en G. Zoctemeijer q.q. alhi* Aangenomen. 18 Voorstel van B. en W. tot ve van grond aan de Prins Hendrikstra! Zaalbergstraat aan J. A. Vellekoop alhier. Aangenomen. 19. Voorstel van B. en W. lot aai van een hoefslag aan den Aardijk v< Uittenhroek. Aangenomen. 20. Voorstel van B en W. tot aai van een strook grond van de N.V. Asphaltfahriek voor het Loodgieters- Fitters bedrijf, welke strook grond maakt van den Hoogen Rijndijk stemd is voor openbaren weg en toi beschikbaar stellen van een crcdiet het in orde brengen van het trottoir plaatse. Aangenomen. 21. Benoeming van een lid der c tingscommissie als bedoeld in art. 51 Wet op de Inkomstenbelasting. 01 Benoemd wordt de heer Cocks. 22. Voorstel van B. en W. tot bono? e van Mej L. J. A. Iviers, onderwijzer; wachtgeld te Winschoten, tot onderwij aan de openbare school voor g.l.o. aac Oudshoornsclienweg. Aangenomen. 23. Benoeming van oen onderwijzerre de O. T. school aan de Raadhuis^ (De voordracht voor deze benoeminj nader worden bekend gemaakt). Benoemd wordt de heer Meijer. Op voorstel van B. en W. wordt benoemd als onderwijzeres Mej. Kann, derwijzeres op wachtgeld te Loenen. De heer Ten Cate Brouwer vraagt rondvraag of B. en W. in verhand het Rijkswegen plan niet voelin houden mot het Rijk over de mogelijl >j om een groote verkeersweg om de gem lo Alphen heen te leiden, omdat het spr e bleken is, dat een dergelijk plan zeke overweging zou genomen worden. De Voorz. antwoordt, dat de meeni van B en W. en den heer Ten Gate wer elkaar volkomen dekken. Men reeds bezig stappen in die richting te De heer Ten Gate Brouwer zou tra wijziging hebben in art. 8 van het ment van orde. n.l. in dien zin, dal voortaan komt te staan, dat de stu i( minstens 2 dagen voor de raadsvereadj k aan de leden van den raad worden zonden. De Voorz. zal dat in overweging ne ie De heer den Hertog vraagt of hel t0 mogelijk is, dat in de Ridderbuurl straatverlichting tot 's morgens twee brandt. De Voovz. zal deze zaak in de conn aanhangig maken. Daarna sluiting St. Jcseph-verccnifling. Gisten werd de jaarvergadering'gehouden va - St.-Josephvereeniging De eerw. dra bracht het financieel verslag uit bleek, dat de inkomsten f 1756 51 gaven 1484.161a haduen bedragen, commiss'e tot nazien der'rekening had in orde bevonden. De heer Kerkvlief, ningm. van het ziekenfonds, moest zij: kening met een klein nadeelig saldo ten Voor zijn accuraat beheer werd door den directeur dank gebracht Uit het jaarvers'ag van den sec„ het ledental 311 te bedragen, een bijza 1 woord van dank werd daarin gebracht den directeur en aldegcnen, die den der vereeniging bevorderden. De dl teur wijdde vervolgens eenige hewoor h gen aan de nagedachtenis der loden, zonder van den oud-penningmden Bes, die de vereeniging door den dood It ren ontvallen waarna gezamenlijk hun zielcrust wer gebeden In de vacature-Bes werd voorzien de benoeming a's bestuurslid van den Ponsiocn, terwijl de aftredende bi Veltman en Bruines heiden werden hefva zen Hierna rondvraag en sluiting. Heldhaftige redding. Gistermiddt de het 17-jarige meisje G. S. uit Bosl fietsende langs het Jaagpad te Gouw te: aldaar in de diepe Gouwe gereden, wel spoedig hulp aanwezig was difod niemand zich te water begeven, v. d. Burg, die zich aan de overzijdej vond kwam onmiddellijk met een roei g< sprong to water en slaagde er inmeh si levensgevaar het meisje te redden In de laagte gegleden. Zaterdag jjj' is hij de oprit van de Alphensche brug, tweewielige wagen door het schrikken het paard in de laagte terecht gekoi all Met vereende krachten werd het rij en nadat eerst het paard was verwijf naar boven getrokken. 't Viel hem tegen. Van een sla: rijwiel werd Vrijdagavond in de van 1 dersloostraat dc vlecschmand onlvre 0 De buit, die de dief ten deel viel, was? wel niet groot, want de mand was ledi? Geboren: "WiT-A:, ril ri anus] W. Zandvliet en J. Pleij. Janl) van H. Hazebroek en A. M. van Leéj Overleden: Hendrika Steen (overleden, te Oegstgeest). Johan® Dam 3 j. (overleden te Leiden) Gehuwd: P. van der Breggen j® j. en M. N. Blom jd. 22 j. Gevestigd: Wilheimina N. Pd* Bruggestraat 16, van 's-Gravenlinge. - Weggeman, Steekterwe 56, van "Wierdel Fimke Eding, Oudsh.weg 20, van Am-1 dam. P. Koren cn gezin, Linderhc straat 43, van Zwammerdam. fe T. Knor, Prinsenlaan 22, van Amster. li A. J. Guittart, Raadhuisstraat 41 Rotterdam. H. Hagen en gezin i V. B ij r!i rij r SI

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 10