IOLLANDSCH-ZWITSERSCKE LOCARA REEPEN 0N2E NIEUWSTE METHODE BEREID VOLGENS INGEZONDEN NIEDEDEELING vi-u tien vau het godsdienstig onderwijs, het bijbrengen van maatschappelijke ken- ni het houden van cursussen enz. Van zeer groot geestelijk belang is ook de congregatie, welke aan het patronaat verbonden is, waardoor do jongens meer doordrongen worden van het innerlijk ka tholieke leven. Even goed is er een tijd van ontspanning voor de jongens. Voorts wordt er een half uur onderricht gegeven. Voor een goede regeling moeten de jongens op tijd zijn, iels waartoe de ouders moeten medewerken: Evengoed hebben de ouders eTop te lellen, dat de jongens op tijd thuis zijn van het patronaat. Zonder wettige re den mogen zij het patronaat nimmer ver zuimen. Van groot belang is de maandelijksche H. Communie en hel houden van gesloten Retraites. Door de spaarkassen in het pa tronaat wordt de spaarzaamheid aange kweekt. Het is bekend dat het voortdurend roo- ken van cigarclten slecht is voor de jon gens, vandaar dat zij het op het patronaat niet mogen doen. Op het patronaat wordt bij de jongens de gezelligheid aangekweekt. Spr. zou nog door kunnen gaan, doch het was lijd om huiswaarts te keeren. Hij hoopte echter dat zijn inleiding er mocht toe geleid hebben, om wat meer belangstel ling op te wekken bij de ouders, opdat door hunne medewerking het patronaat ook hier moge gaan bloeien. Hierna sluiting. NOORDWIJKERHQUT. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Vrijdagmiddag te 2 uur Agenda: 1. Ingek. stukken. 2. "Wij ziging van de begrooting, dienst 1927. 3. Aanbieding der begrooting van het Grond bedrijf, dienst 1928. 4. Aanbieding der Ge meen tebegrooting, dienst 1928. 5. Voorloo- pige vaststelling van dc rekening van het Grondbedrijf, dienst 1926. 6. Voorloopige vaststelling van de gemeente-rekening, dienst 1926. 7. Adres van J. van Dijk e.a., houdende verzoek tot wijziging der school geldverordening. 8. Adres van den Ned. R. K. Volksbond en Chr. landarbeidersbond alhier, betreffende werkverschaffing in den a.s. winter. 9. Voorstel van B. en W., be treffende de wijze van verharding van de Nieuwo Duinstraat. 10. Voorstel van B. en W. tot vernieuwing der verharding van de Dorpstraat. 11. Voorstel van B. en W. tot gesloten verklaring voor alle motorrijtui gen van een gedeelte van de Schoollaan tusschen B. Verschoor en L. de Wilde. 12. Adres van W. van Baasbank alhier, hou dende verzoek om een vergoeding uit de gementekas op grond van artikel 13 der Lager Onderwijswet. 13. Benoeming van een schoonmaakster voor het Raadhuis. 14. Benoeming van een lid van de Schat tingscommissie, wegens het niet aannemen der benoeming door W. Ruigrok. 15. Voor stel van B. en W. tot het instellen van een eigendomsactie, z.g. revindicatie, tegen W. de Winter alhier. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De prijzen zijn de laa-tete dagen allesbehalve goed te nemen. De aanvoer bestaat bijna geheel uit bosch- ohrysanthen in velerlei kleuren. Wat uit de kassen komt is werkelijk goed van kwa liteit doch kan niet meer opbrengen dan van f 0.22 tot f 0.35. Koude grond-obrysan- then varieeren van f0.06 tot f0.20 Anjers brengen van f 0.90 tot f 1.20 op, Eenbloemi- ge chryeanthen gaan van f 0.08 bot f 0.10 por stuk. Herfstasters komen weinig meer en gaan van f 5.— tot f8.— per 100 bos. Er wordt door de kweekers thans hard gewerkt aan het planten der bollen voor de trekkassen. De aanvoer hiervan zal in het winterseizoen zeer groot zijn. VOORSCHOTEN. Geboren: Helena Maria, d. v. L. J. van der Kleij en A. C. van Haasteren. DE RIJHSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Op snoek uit. De Rijn en wed voor namelijk het traject der rivier in de rich ting naar Zwammerdam, blijkt zeer visch- rijk te zijn en menig hengelaar weet daar een snoekje te verschalken. Gisteren trof N. de J. nog zulk een buitenkansje, toen hij mot den hengel een snoek wist te van gen welke 15 pond woog. Het dier bad een lengte van bijna één Meter. NIEUWKOOP. Geboren: Mietje, d. van G. van der OLaan en O. van Oudenaarden. Cornelia Maria, d. van A. O. Schutter on J. LedivekL. Elisabeth Johanna, d. van L. J. van der Zwet en W. Pieteree. Gemengde Berichten ONGELUKKEN. DOOR DE TRAM OVERREDEN EN GEDOOD. Misdaad in het spel? Uit Kerkerade wordt gemeld: De 39-ja- rige mijnwerker Jos. Scheeren uit Blyer- iheide is door de electrische tram overreden en gedood. Ofschoon men eerst aannam, jdat hij dronken was geweest, helt men nu tot de meening over, dat hier misdaad in het spel ie. Het lijk toont nl verminkin gen, die niet door de tram kunnen zijn toe gebracht. Men heeft integendeel reden om aan te nemen, dat men den ongelukkige eerst mishandeld heeft en daarna naar de rails heeft gesleept. De poïitie stelt een onderzoek in en meent reeds <jen<spoor te hebban gevonden. Slachtoffers van het verkeer. Twee aanrijdingen tengevolge van verkeerden wisselstand. Gistermorgen hebben in de Hugensstraat nabij het Sparta-Stadion te Rotterdam een tweetal gevallen van aanrijding plaats ge had ten gevolge van een verkeerden wis selstand van de tramlijn. Deze wissel wordt alleen gebruikt op drukke dagen, als er een wedstrijd op het Sparta-terrein is. Gisteren was de wissel echter eveneens in gebruik gesteld, omdat de straat ter plaatse open gebroken is. De bestuurders van de tram, die hier niet van op de hoogte waren, reden door, waar door de tram op dood spoor kwam. Een auto die op het linkerspoor kwam en dacht op het doode spoor veilig te zijn, werd aan gereden, waardoor deze wagen vrij ernstig werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Eenigen tijd later had door dezelfde oor zaak een ernstiger ongeval plaats. Een ma joor van politie, M. van Zanten, die per rij wiel passeerde, werd door den motorwagen gegrepen en tegen den trottoirband geslin gerd. Met een hoofdwonde en een hersen schudding werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis op den Goolsingel vervoerd, al waar hij ter verpleging werd opgenomen. Gisteravond was zijn toestand nog zeer zor gelijk. Overreden en gedood. Te Montfoort is de 9-jarige D. van een vrachtauto gevallen, waardoor hij onder een der wielen terecht kwam. Het knaapje was terstond dood. Overreden en zwaar gewond. Dinsdagmiddag omstreeks 5 uur is op den Dalemschendijk onder Gorkum, het 7- jarig jongteje D. H., dat plotseling den weg overstak, door een auto, bestuurd door den chauffeur J- T. uit Dordrecht, overreden. Het knaapje werd zoodanig verwond, dat men vreest voor zijn leven. Den chauffeur treft geen schuld. Aan de gevolgen overleden. Te Overschie is de J. T. door een onbe kend gebleven motorrijder overreden. De man bekwam zoo ernstige verwondingen, dat hij aan de gevolgen is overleden. De chauffeur W. Achterberg te Vee- nendaal, die Maandagavond onder een vrachtauto geraakte en naar de Rijkskli niek te Utrecht werd overgebracht, is aan de bekomen verwondingen overleden. Auto te water. Toen de chauffeur Andelbeek met den vrachtauto van de Gist- en Spiritusfabriek te Sappenneer Dinsdagmiddag een auto bus zou passeeren, schoot daarachter een wielrijder vandaan. De chauffeur remde uit alle macht, gooide het stuur om, met het gevolg, dat de auto over den kop in het Winschoterdiep stortte. Hoewel hij onder den omgeslagen wagen lag, wist hij zich uit zijn netelige positie te bevrijden. Wielrijder en chauffeur kwamen er beiden goed af- Huis ingestort. Verschillende gewonden. Te Spakenburg is naar de „Stand." meldt een huis ingestort dat afgebroken zou worden. Een drietal arbeiders en een jongetje van 9 jaar waren binnen. Met kracht be gon men het opruimingswerk. Het knaap je werd opgenomen met een gebroken been Twee der arbeiders kwamen met den schrik en eenige kneuzingen vrij. De derde arbeider, de 18-jarige P. K., moest met behulp van een dommekracht bevrijd wor den. Zijn rechterbeen was zoodanig ge broken, dat de beensplinters door het vleesch staken. IJlings werden de gewon den per auto naar Utrecht vervoerd. Door electrischen stroom gedood. Gisteravond is een 22-jarige smids knecht in de smederij van de firma K. te Ti él, toen hij bij werkzaamheden van een electrische looplamp gebruik maakte, door den electrischen stroom getroffen en ge dood- Door kokende koffie verbrand. Een kind van de familie Krone te De venter viel met een kinderstoel om, kreeg een ketel kokende koffie over zich heen en overleed in het ziekenhuis. Van een ladder gevallen. Aan de Thomas Thuessinlaan te Gro ningen is Dinsdag op een bouwwerk een ladder gebroken, waarbij drie arbeiders naar beneden stortten. Eén kwam er goed af, doch v. Dakkenburg te Groningen kreeg kneuzingen aan voet en rug, terwijl Snip uit Midwolda aan de borst gewond werd. Trein-ongevaf. Gistermorgen ontstond op de spoorlijn Amsterdam-Amersfoort een ernstige ver traging, doordat de locomotief van den Twentschen sneltrein no. 164, die om 9.43 uur te Amsterdam moet aankomen, even voorbij het station Hilversum, nl. ter hoog te van bet Lyceum aldaar, onklaar raakte Do locomotief werd afgehaakt en door een uit Hilversum ontboden locomotief naar Hilversum teruggebracht. De passagiers werden overgebracht naar een hulptrein, welke op verkeerd spoor naar Bussum werd geleid en daar de vele passagiers voor de treinen van 9.43 u. en 10.05 op nam. Met ruim vijf kwartier vertraging kwamen do Twentenaars in Amsterdam. De Duitsche D.-trein 171. om 9.44 uit Am sterdam vertrokken, bleef op station Naar- den-Bussum wachten, tot de baan vrij was. Laboratorium-ongeval. In het scheikundig laboratorium aan de Roeterstraat te Amsterdam is op onver klaarbare wijze een glazen kolf, met vloeibaren inhoud, bij verwarming uiteen gesprongen. De 21-jarige student, die deze kolf vasthield, werd aan de linkerhand en aan beide oogen verwond. Hij is ter verpleging in bet Luth. Diaconessenhuis aan den Koninginneweg opgenomen. De roofoverval te St.-Michiels-Gestel. De dader aangehouden. De persoon, die enkele weken geleden te St.-Michiels-Gesteld de vrouw van land bouwer P. van Schijndel onder bedreiging met een revolver geld afperste, is thans ontdekt en te Eindhoven gearresteerd. Naar St.-Michiels-Gesteld overgebracht, heeft hij daar een volledige bekenteis af gelegd. Het blijkt, dat hij zich ook te Vught aan de berooving eener vrouw heeft schuldig gemaakt en baar een por- temonnaie ontroofde, terwijl de berooving eener andere vrouw mislukte. De dader, zekere J. v. K., was onlangs uit het krankzinnigengesticht Voorburg te Vught op proef ontslagen. Thans is hij daarheen weer overgebracht. Verduistering bij de Amsterdamsche gemeentetram? Een der kassiers gearresteerd. Eenigen tijd geleden was door de direc tie dor Gemeentetram te Amsterdam ont dekt, dat gelden van de kas niet behoor lijk verantwoord waren. Hierop werd de kas-admini strati e nagekeken, waarbij ver moedelijk onregelmatigheden ontdektwerden Er ontstond verdenking tegen een der kas siers een 53-jarig persoon en nu wilde het toeval, dat de administratie ge controleerd kon worden zonder dat de be wuste persono er iets van bemerkte. De kassier was namelijk eenige dagen gele don ten gevolge van een aanrijding ge wond en werd in het Binnengasthuis ver pleegd. Gistermorgen werd hij als genezen ont slagen. Doch bij den ingang van het gast huis stonden twee rechercheurs, die hem aanhielden en overbrachten naar het poli tiebureau aan het Leidscbeplein. Hier werd hij door den commissaris aan een voorloopig verhoor onderworpen. Des middags werden verschillende per sonen op het hoofdkantoor van de ge meentetram, gehoord. Ook werd huiszoe king gedaan in de woning van den kas sier in het zuidelijk deel der stad. Het voorloopig onderzoek kon nog niet met zekerheid aantoonen hoe groot het be drag is. Daartoe zal de administratie van dien kassier nauwkeurig;onderzocht moe ten worden. Omtrent een post van ongeveer 500 is reeds zekerheid. In afwachting van nadere beslissingen vertoeft de kassier nog aan het bureau Leidsche plein. „Tel:" Hij wilde een winkeltje beginnen. Bij het verlaten van zijn werkzaamheden is door de politie te Tilburg aangehouden de zadelmakersknecht H., die uit het ma gazijn van zijn patroon eenige stukken leer, twee roskammen en eenige hollen touw had meegenomen. Bij onderzoek in zijn woning werden nog gevonden een paar dendeken, verschillende James, assch en en zooveel zadelmakersartikclen, dat deze op een handkar naar het nolitiebureau moes ten worden vervoerd. De gearresteerde wilde zelf binnenkort een winkel in deze branche openen. StrGopen per aufol Onder de gemeente ueldrop zijn op de jachtvelden van Baron van Tuij'l dezer da gen vier stroopers aangehouden, die de hulp van het moderne vervoermiddel, de auto. hadden ingeroepen om succesvol ei gemakkelijk te stroopen. De wagen werd in de bosschen gereden, en des nachts liet men de lantaarns volop branden. Hetzelf de effect werd verkregen als met den be kenden lichtbak, alleen kwamen de haas jes nog wat vlugger op het licht af. De heeren hadden het- niet moeilijk, want vanuit hun comfortabelen wagen konden zij de talrijke langooren onder vuur ne men! Bovendien was meteen de wagen bij de hand om den buit in verdere veiligheid to stellen en te vervoeren! Edoch, het nachtelijk experiment trok door het helle licht ook de aandacht der rijkspolitie, die zich uit den aard der zaak, met alle respect voor de vindingrijkheid der tuffende stroo pers, op een voor dezen onaangename wij ze deed gelden. Fabrieksbrand te Waalwijk. Te Waalwijk is gisteravond ongeveer 6 uur de fabriek van houten hakken en cel- luloidhekleeding van de firma van Zwol geheel door brand vernield. Voordat de brandweer ter plaatse was, stond het ge- heele gebouw reeds in lichte laaie. Een der werklieden, die het laatst in de fabriek was, heeft het gebouw slechts met groote moeite kunnen verlaten. Verzekering dekt de schade. Boerderij in de asch gelegd. Gisteravond is, vermoedelijk door kort sluiting, brand ontstaan in de groote boer derij van den heer P. Zuideveld te Us- quert. De brand ontstond in een der schu ren, waarin een groot gedeelte van den oogst lag opgetast. De brandweer zag zich voor een uiterst moeilijke taak geplaatst, omdat zooveel brandbaar materiaal in de schuur aanwezig was. Nadat de koeien met groote moeite gered waren, benevens de varkens op één na, bepaalde men zich tot pogingen om de boerenhoeve zelf te be houden. De schado is zeer aanzienlijk. Brand. Gisterochtend omstreeks kwart na zes werd brand ontdekt in de wagenmakerij van de firma N. van Zand te Breda. Het gebouw stond in enkele minuten geheel in vlammen en was, met de daarin aanwe zige electro-motoren voorraden enz., hoe wel de brandweer spoedig ter plaatse was, niet meer te redden. Echter wist de brand weer de naastbijzijnde woning, die reeds had vuur gevat, te behouden, zonder dat het huis noemenswaardige schade be kwam. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade, die vrij aanzienlijk is. Oorzaak onbekend. Een 101-jarige overleden. De oudste inwoner van Zandvoort, de 101-jarige van den Eos, is thans overleden. Hoe Amerika over ons wordt ingelicht. In het Amerikaansche blad „The tea and coffee journal" geeft naar de „Ned." meldt de heer H. D. Forster eenige be schouwingen over het gebruik van koffie in verschillende landen. Na het gebruik van koffie elders bespro ken te hebben, komt de schrijver ook tot ons land: De Hollanders zijn zoo zeer overtuigd vertelt de heer Forster van de buitengewone beteekenis van het gebruik van kiffie in hun koud en regen achtig klimaat, dat men in de straten van de voornaamste steden tegenwoordig over al koffiewagens kan zien. Deze wagens hebben 2 weilen en zijn zóó gemaakt, dat ze wanneer ze stilstaan niet kunnen kan telen. Een stuk of drie groote geelkoperen kannen staan hoven op de kar. Hoewel de wagen in zijn geheel maar 214 M. lang is, doet het reizend restaurant enorme zaken. De drankzuchtigen komen van alle kanten opzetten en de verkooper heeft het zóó druk, dat hij weinig gelegenheid heeft om luclitverandering voor zijn vehikel te zoe ken. Het hoofdartikel van „The tea and cof fee trade journal" zou niet volledig zijn indien het niet geillustecrd was. Het blad- geeft dan een foto, die bij het artikel werd afgedrukt en waaronder geschreven staat: A street coffee redler in the Hague. En wat zien we dan? Een melkwacren van de Sierkan met groote koperen bussen en een mandje mof flesschen gesteriliseerde melk! Zoo wordt het publiek van Amerika in 1927 over Nederland ingelicht. Buitenl. Berichten ONGELUKKEN. De ramp van de Mafalda. MINDER VERONTRUSTENDE CIJFERS. Volgens de laatste berichten nog 34 vermisten. Omtrent de ramp, welke de „Principessa Mafalda" aan de Braziliaansche kust heeft getroffen, kan het volgende worden mede gedeeld: Te Rome werd gisterenavond laat be richt ontvangen, dat van ide 1258 opvaren den van de „Mafalda" er nog 60 vermist worden. Kort voor middernacht meldde evenwel een uit New York ontvangen tele gram, dat 1224 personen gered zouden zijn, zoodat er nog 34 zouden worden ver mist. Hoe de ramp geschiedde. De ramp had plaats 's avonds tijdens het diner. Er schijnt een defect aan de schroef te zijn ontstaan, waarop het water de machinekamer begon binnen te stroo- men. Volgens een ander bericht is het schip op een drijvend wrak gestooten. Het personeel deed wanhopige pogingen om het te keeren. doch het mocht hierin niet De kapitein achtte den toestand toen zoo ernstig, dat hij den passagiers gelastte, in de reddingsbooten plaats te nemen. Om veertien minuten over twaalven ontplof ten echter de ketels met een vreeselijken slag, ten gevolge waarvan het schip vrij wel in tweeën brak. Toen begon ide „Prin cipessa Mafalda" te zinken. Een poging om het schip op de kust te sturen mislukte, en na 21 minuten was het in twintig vademen water gezonken, tusschen Abrolhas en Ca- ravellas. De Blue Star Steamship Company te I.onden maakt bekend, dat zij een telegram heeft ontvangen van de kapiteins der stoomschepen „Avelona" en „Empire Star" waarin deze melden, dat zij resp. 400 en 200 opvarenden van de „Principessa Ma falda" gered hebben. Hieruit blijkt, dat bet aantal der vermisten gelukkig aan merkelijk geringer is dan oorspronkelijk werd gevreesd. Inmiddels is te Rio de Janeiro een draadloos telegram van den kapitein van het Fransche stoomschip „Formosa" ont vangen, volgens hetwelk de schepen, welke aan het reddingswerk hebben deelgeno men, hopen, bijna alle opvarenden van het verongelukte schip gered te hebben. En latere telegrammen, welke met be trekking tot do redding der schipbreuke lingen van de „Principessa Mafalda" bin nenkomen, doen zien, dat het aantal ver misten minder groot is dan men aanvanke lijk vermoedde. Het feit, dat de geredden over eenige schepen zijn verdeeld, bemoei lijkt natuurlijk het overzicht van den om vang der ramp. De laatste reis. Gemeld wordt, dat deze reis de laatste Oceaanreis van de „Principessa Mafalda" zou zijn geweest. Het schip was reeds naar Australië ver 1 ii kocht, waar het voor de kustvaart zou den gebezigd Een merkwaardige bijzonderheid is, het schip zeven jaar geleden reeds eenma n als vermist werd beschouwd, terwijl zich op de thuisreis van Buenos Aii naar Italië bevond. Het gerucht versprei de zich toen, dat het schip op een mijn loopen en gezonken zou zijn, waarbij opvarenden het leven zouden hebben loren. Vier dagen later echter antwoord 0( de „Principessa Mafalda" op een draa iei loos verzoek om inlichtingen, dat er nie bijzonders was gebeurd en dat aan boo jj alles wel was. Uit Hamburg wordt gemeld, dat aan boord van het schip ook de directe van het circus Hagenbeek bevond. Een dor mooiste schepen. De „Principessa Mafalda" was een snelste en mooiste schepen van de Italiaa scke koopvaardijvloot. Zij had een wale verplaatsing van 12.000 ton en haar chines, die 10.500 P.K. ontwikkelden, ven aan het schip een snelheid van knoopen per uur. Zij was toegerust alle veiligheidsinrichtingen waarover moderne scheepsbouwkunde de heschi king heeft, had een dubbele kiel, tien wal dichte schotten, die van de scheepsbrug behandeld konden worden, zoodat elk co partiment direct geisoleerd kon word; de reddingshooten konden 1460 person eI bevatten. je Op het schip bevonden zich een winti ]r tuin, een kinderkamer*, een bibliothe bioscoopzaal en een drukkerij, welke elfc dag een blad uitgaf. De eetzaal had oppervlakte van vierhonderd vierkac meter, doch bovendien waren er nog t' zalen, waar men a la carte kon eten salons hadden groote venstens, welke het promenadedek uitkwamen, in de hult bevonden zich marmeren w asch tafel; stroomend heet en koud water De voornaamste Italiaansche kuns naars hadden de meubelen, decoraties de verdere aankleeding der verschillen salons in stijl Louis XVI ontworpen, gordijnen en tapijten waren speciaal vc het schip ontworpen en vervaardigd Hoewel de „Mafalda" een groot aam derde-klasse-passagiers kon vervoeren, het speciaal in de vaart gum-acht voor luxe-vervoer tusschen Italië en Zu Amerika. BRAND IN MISSIEGEBOUWEN. Een priester, een zuster en 19 kindert omgekomen. Uit Prince Albert wordt gemeld: Het gebouwencomplex der Kathol» Missie, welke op 130 mijlen afstand de Big River is gelegen in het .Tndiani p gebied, is tot den grond toe afgebrand Negentien Indiaansche kinderen,, zuster en een priester kwamen om het ven. Zes en veertig kinderen werden ger j' Een der Eerw. Zusters, Lea genaamd Pater Gognon O.M.I., die hij herhali naar de brandende, slaapzalen der tong] zich begaven om de kinderen uit de vla J menzee te redden, kwamen ten slotte1 bij hun edel pogen om Zuster Lea word verkoold gevend Pater Gognon O.M.I. kon zich ondanks i ontzettende brandwonden nog naar huil hegeven. Hij overleed echter kort daai na hevige pijnen. Vijf personen op de Gironde verdrcnkei rd Van een gezelschap van zes jongeliedi bi die een boottocht hadden ondernomen de Gironde, zijn vijf in de golven niet i van Royan omgekomen. Hun boot door den plotseling opstekenden vi aa omgeslagen. Triest eir.d" Maandagmiddag zakte in de rue Sa Merri plotseling een wandelaar in elk a| der, slachtoffer van een hartkramp. dood trad onmiddellijk in. Later bleek de doode prins Wladii Obolenski te zijn, oud-adjudant van Tsaar. De prins, die te Versailles wool had een betrekking in den handel aai nomen. Lage misdaad in een Poolsch derp. Om een bedrag van 1000 doll vier personen vermooi Tn een dorp nabij Lodz zou de ouc dochter van een der inwoners, zekei Klemm, in het huwelijk treden De hm schat, ten bedrage van duizend dollar, reeds in de woning gereed. Dit deed eenige arme dorpsbewoners het plan komen, des nachts in het huis van Klec in te breken. Toen zij het huis hinnendi gen, wilde Klemm zich tegen hen ver digen, met het gevolg, dat zoowel hij zijn 66-jarige vrouw en zijn beide docht gedood werden. Het geld werd gestolen, politie heeft reeds vier personen, die de misdaad betrokken waren, gean teerd. Een mislukte wraakneming. Uit Rochester (New York), wordt meld: Gisterenmorgen ontplofte een i> tegenover het portaal van het huis den assistent-district-attorney, Ghai |g( Hondo. De voorgevel van diens huis t zwaar beschadigd en alle vensters uit i 01 omtrek sprongen. Waarschijnlijk h )0] men hier te doen met een P°giu£ wraakneming op Mendo voor de door de lol onlangs ingestelde vervolgingen. ad was echter niet thuis. Boksen ging voor! Gisteren werd voor het Berlijnsche la' gerecht de scheiding uitgesproken leliën den bekenden Duitschen bc* 'a Hans Breilenstater en zijn vrouw, r eerste had medegedeeld, d»i hij tot

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4