ss DAIICING SUISSE ss SPÜRTM LEIDEN. 'omvang heeft genomen, blijkt wel hieruit, dat dagelijks door een 200 tal dames en hoeren reclassseerders verschillende ge vangenissen worden bezocht, terwijl jaar lijks meer dan 1500 voorwaardelijk veroor deelden met raad en daad worden ter zijde gestaan. Begrijpelijk is het daarom, dat voor een dergelijke vereeniging belangrijke finan- ticele steun noodzakelijk is. De R. K. Reclasseeringsvereen. ont vangt jaarlijks uit de particuliere kassen aan conlribulieën en bijdragen een be drag van 26000. Door den heer Rademaker werden ook de WoerdeDaars aangespoord in dit schoone werk bij te dragen, waarvoor uren zich bij dezen kan aanmelden. Voor de groote opkomst werd den aan wezigen door 6pr. dank gebracht. Een film als deze is nuttig en boven dien ook interessant. De Paardenmarkt. De aanvoer op de jaarlijksche paardenmarkt wordt iederen keer beduidend minder. Thans werden aangevoerd 190 stuks. Speldjesdag. De hier gehouden speld- jesdag ten bate van het Santosfonds tot steun aan tuberculose middenstanders heeft opgebracht 115.47$ bruto. NIEUWKOOP. De dorpsioren wordt rechtgezet. B. cn W. hebben besloten op voorstel van de directie van het Rijksmonumentenbureau te 's-Gravenhage den dorpstoren Ier gelegenheid van ziju JOCsten verjaardag ïiiet alleen opnieuw te fundeeren, doch daarbij levens recht te zetten. Aan het hoogste metselwerk helt hij 80 c.M. over. Hot recht zetten zal geschieden door mid del van 12 vijzels. Het is een buitenge woon interessant werk, dat zeer veel be langstelling trekt. De scheel onder den toren. Tijdens do restauratie van den dorpstoren was do dorpsschool, welke gebouwen naast el kaar staan, overgebracht naar het huis van gebrs. Bodegraven, eerder be woond door oud-Burgemeester Onder water, waar drie lokalen voor dit doel gebezigd waren. Aangezien hier niet ge stookt kon worden werd het verblijf al daar minder aangenaam. En op een re ferendum, dat bet hoofd der school uit schreef onder de ouders, waren er 22 die terug wilden naar de school en 11 (uit vrees voor gevaar) die wilden blijven. Het gevolg is geweest, dat men Maandag we der naar de school is terug verhuisd. Ge durende 2 of 3 dagen, dat do toren wordt recht gezet zal men de kinderen voor zichtigheidshalve vacanlie given. Nijverheidsonderwijs. Niet minder dan 17 jongens uit deze g^mecm-'e heb ben zich laten inschrijven leerling van rie Nijverheidsavondscaasl t4 "Woerden, waar door 5 leeraren in 5 versebi.!iende lokalen les gegeven wordt in N e J ei land- ccbe taal, rekenen, doch vooj naavAijk in teekenen voor verschillende ambachten als timmeren metselen, schilderen, sme den en lood- en zinkgieten. De reis wordt gezamenlijk afgelegd per autobus van J. Pietersen te Noorden. STADSNIEUWS Politiehonden-Dresseerclub. Zondag 23 October hield de politiehon den Dresseerclub „Leiden'' ondcrafd. K. G. L. op hot terrein Haagweg een ouder lingen wedstrijd voor honden van leden aangesloten bij deze vereeniging. De jury bestond uit de heeren Meier uit Zoeter- woude, Pietcrse uit Leiderdorp en van der Stel uit Oegstgeest. Hoewel do hon den nog niet lang geoefend hadden, bleek toch dat er onder de bekwame leiding van den dresseur der club, den lieer^ Abel man, alhier flinke vorderingen zijn ge maakt. Er waren 18 honden ingeschreven. Het volgen was over het algemeen goed te noemen en het zelfde kan ook gezegd worden van het aporteeren, afliggen c-n voedsel weigeren. Bij het springen over een haag, hoogte 1 meter, en over een schut, hoogte 1.75 H., waren Cleopatra van Noordwijk, eig. de heer Th. G. Shor ten Jr., en Cesar, eig. de heer L. v. Wijk, uitblinkers. Het rijwielbewaken werd door bijna allo honden goed gedaan. Ilcl hoogst aantal punten n.L 38$ van de 45 haalden Cleopatra van Noordwijk. De tweede plaats kreeg Cesar met 28 punten, de derde werd Leo, eigenaar de heer v. d. Heiden met 28 punten. Vierde Harrus, eig. J. H. Horstmann met 26 punten, vijfde Hermanila, eig. de hoor Hunders- mark met 25$ punt. Eerste plaats van de honden onder het jaar werd Alonzo uit de Burchlstad, eig. do heer J. v. d. Nat, met 26 van de 35 punten; 2o werd Sonja, eig. de heer Lou- rens met 13 punten. De juryprijs werd toegekend aan Apollo uit de Burchtslad, aangezien de jonge hond naar oordeel van de jury in de toekomst een goede speur- hond kan worden, eig. de heer Ph. v. d. Kaaij. Daarna moesten de honden kampen om een uitgeloofde medaille voor den hond, die het beste afligt. Het was een aardig gezicht de honden alle op een rij te zien liggen nadat alle honden hun plaats ver laten hadden. Harros, eig. J. H. Horst mann, winnaar, idem voor het voedsel weigeren. De onderlinge wedstrijd werd besloten met een feestavond in de Graan- beurs, welke geheel gevuld was. De Ha vana-band, de hurüorist, do heer Wijn beek en het EarroonicagGzelschap „Cres cendo", dir. D. v. Wouw, verleenden hier bij hun medewerking, terwijl het schmink- werk en de costumes geleverd werdeu door den tooneelkapper den heer Houwen- berg. De Voorz., de heer Th. G. Bartlien Jr., opende met een woord van welkom en wenschte allen een prettigen avond toe. Nadat den dresseur den heer Abelman en den bode den heer Lips, nog een aardige verrassing was ten deel ge vallen, wat doer hen met een woord van dank werd aanvaard, reikte, daartoe aan gezocht, de heer v. Tuijl, voorz. K. C I.. met een hartelijk woord de prijzen uit. Hiermede was liet officieele gedeelto nfgc- loopen en was de beurt aan den heer Wijnbeek die met aardige grappen en voordrachten er spoedig de feeststemming in bracht en dan ook hartelijk werd toe gejuicht. Ook het Harmonicagezels.?hiap „Crescendo" liet hooren, dat in Jstaat zijn goedo muziek to leveren, waarbij op den voorgrond trad het duo „The Drums" dat tweo nummers Hoek Heidecksburg en Fantaisio uit de Traviata schitterend uit voerde. Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie] WAARSCHUWING. Mijnheer do Redacteur. De Commissie tot bestrijding van den Woeker hier ter stede meent in het alge meen belang U te moeten, verzoeken^ on derstaande regelen in Uw veel gelezen blad ie willen opnemen. Hoewel door het Bureau onzer Commis sie tot aaDgifte en voorlichting in zake crediet-verschaffing nog slechts enkele zit- tin.gsa.vonden zijn gehouden, is het daar reeds thans noodig gebleken, een waar schuwend woord te riehten tot diegenen, welke een huurkoopcontract (het koopen van goederen op afbetaling) of een gekl- leening wensehen aan te gaan. Het komt nJ. veelvuldig voor, dat men teekent, zonder zich goed van den inhoud en de gevolgen van de voorgelegde con tracten te hebben overtuigd, wat reeds me nigeen tot zijn groote schade moest on dervinden. Alvorens te leekenen, overtuigc men zich dus goed vaa den inhoud en de gevol gen, of wende men zich. om voorlichting en advies, tot bovengenoemd Bureau. Heb Bureau houdt zitting eiken Woens dagavond va.i half negen tot half tien, Middelweg N 28 (naast de spijskokerij), terwijl alle inlichtingen koeteloos worden verstrekt en ten aanzien der behandelde zaken strikte geheimhouding wordt be tracht. De Commissie tot bestrijding van den Woeker. ALLERLEI VARKENSJACHT OP TANIMBAR. De voorouders moeten mee. De invloed van een ongeboete zonde. Blanda schrijft in de „Tel." Wanneer men op Tanimbar eens zin heeft in een smakelijk boutje van een wild varken, dan is het verloren raoeiLe om in het dorp Ie zoeken naar bekwame- jagers van die echte woudloopers, die precies we ten, waar en hoe ze het gezochte wild kun nen benaderen. „Bekwame" jagers bestaan immers niet volgens den Tinambarees.want feitelijk is de jager zelf maar een heel on dergeschikt personnage bij de jacht; alles hangt daarbij af van de hulp der voor ouders, die men ervoor weet te interessee ren, Vraagt ge dus naar iemand, met wiens hulp ge het gezochte borsteldier onder schot zult krijgen, dan zal het dorpshoofd u wellicht een heel gebrekkig, onoogelijk kereltje brengen, zoo eentje, die misschien op geen twintig pas afstand een varken kan onderscheiden. Maar toch is dat de aangewezen man voor den tocht, zegt het hoofd u vol overtuiging, want dat kromme .kereltje is in het bezit van een paar bijzon dere krachtige vooroudiérbeeldjes, die altijd heel vlug en handig liet wikl weten op te sporen. En het is met die voorouders, dat ge dan op jacht gaat; zij zorgen, dat ge hot wild op het spoor komt, dat het u niet opmerkt cn niet bijtijds door een of ande ren plaaggeest gewaarschuwd wordt, en zij zorgen ook, dat pijl of kogel de goede richting inslaat, om het beest te treffen. Het cenige, wat die onzichtbare helpers daarvoor in ruil vragen is een fatsoenlijke behandeling en een aandeel in den buit. Dat laatste behoeft niet eens zoo groot lo zijn, want die vooroudergeesten zijn ook Tanimbareezen en weten dus evengoed als hun levende nabestaanden, hoe drommels vervelend het is om een groot stuk te moe- ten weggeven van iets, waar men zelf nu juist zoo'n trek in heeft. Des ochtends heel in de vroegte gaat men op pad. In het bosch wordt eerst op een open plek halt gehouden, de voorouder- beeldjes op do sirihtasch geplaatst en die goede helpers opgeroepen op de manier, zooals men kippen af duiven lokt, om daar op de sirihtasch plaats te nemen voor een versnapering, bestaande uit een stukje van een sagokoek, dat men er tusschen de nagels van vinger en duim afknijpt. De rest van de koek dient om de levende met gezellen te versterken. Is dat geestenmaal afgeloopen, dan plaatst men de voor ouders op de nekken van de jachthonden, door deze even met de beeldjes aan to ra ken. En nu gaat de rest vanzelf; de han den zijn „prauwen" geworden voor de goe do geesten, die deze zullen „voortpagaaien" naar de plek, waar de varkens al liggen te wachten om geslacht te worden. Heeft men het geluk een beest neer leg gen, dan wordt eerst de portie voor de voor ouders en voor het Opperwezen afgezon derd. Heel veel is dat ook al niet: ieder hunner krijgt slechts een enkel nekhaartje, en 's avonds, als men in het jachtbivak van het gebraden boutje gaat smullen, ook nog een draadje vleesch. Terwijl de helpende geesten daarenboven het voorrecht hebben dien nacht te mogen slapen bij den reep nekvel, welke zorgvuldig bewaard moet blijven om met de knieschijven en de kin nebak van het varken in het dorp als offer to worden gebruikt Het kan natuurlijk voorkomen, dat men, ondanks de aanwezigheid van de hulp vaardige voorouders, toch niet dadelijk succes heeft met zijn jacht. Dat is natuur lijk niet de schuld van den „sleeper", den eigenaar der beeldjes, die als jacht-orga- nisator optreedt en dus do rest van het ge zelschap „meesleept". Zoo'n wanbof kan alleen het gevolg zijn van de een of an dere ongeboete zonde van een der ja- gors. Dan is het zaak om er achter te ko men, welke zondo dat wel is. Ook daarbij verleenen do voorouders hun hulp. Want de sleeper is voorzien van een paar' losse halswervels van zijn doodo papa of groot papa, welke een tijdje na hun dood zorg vuldig uit de vergane doodkist zijn gezocht om hij gewichtige gelegenheden te worden geraadpleegd. De schoongepoetste botjes worden op do sirihtasch gelegd, het voor geslacht wordt weer met een verleidelijk gekoer uitgenoodigd om daarbij te gaan zitten en zich het aangeboden pruimpje goed te laten smaken. Zijn de goede geesten op die wijze in een zonnig humeur ge bracht, dan worden ze met de tasch opge tild aan de draagbandjes, zoodat deze vrij komt to hangen, en kan hef ondervragen beginnen. Eerst wordt natuurlijk zorgvul dig een afspraak gemaakt, hoe het gesprek zal plaats hebben; kan de helpende geest die op het taschje zit,, een vraag bevesti gend beantwoorden, dan moet hij met zijn zitplaats heen en weer gaan schommelen Is zijn antwoord echter ontkennend, dan moet hij stil blijven zitten. „Is dat goed begrepen?" vraagt dan de ondervrager met indrukwekkende stem en als antwoord ziet ge dadelijk het taschje, dat aan zijn vingers hangt, flink heen en weer gaan. De heeren uit het hiernamaals zijn er dus met hun vollo aandacht bij. Dan begint het ondervragen, waarbij achtereenvol gens allerlei redenen worden opgenoemd, die de schuld van het weinige jachtsucces zouden kunnen zijn. „Heeft die gezondigd? Of die? Of die?" Achtereenvolgens worden do namen der aanwezigen opgenoemd, tot het taschjo plotseling begint te trillen. Ha, de drager van de pech is al gevonden. Nu welen wat hij uitgevoerd heeft. „Heeft hij Aarwoloe (het Oppenvezen) beleedigd? Neen? Heeft hij dan soms een jacht-pe- maki, (magisch verbod) overtreden? Ook niet? Heeft hij een zijner voorouders te kort gedaan?" Heftig slingert het taschje heen en weer; do mededeelzame geest, dio erop zit, is blijkbaar nog woedend hij de gedachte aan die tekortkoming. Zoo komt men er ten slotte bijvoorbeeld achter, dal de schuldige man bij het maken der voor bereidselen van den tocht vergeten beeft één zijner machtige dooden een behoorlijk offertje te brengen. Hij legt nu een sma kelijk versch pruimje op de tasch, vlctl den vertoornden voorvader, om daar maar vast van lo genieten, dan zal hij hem, wan neer ze weer met goeden buit in 't dorp terug zijn gekomen, een extra-smakelijk offertje brongen. „Is dat in orde?" „Ja!" zegt het taschje, en gemoedereerd steekt de nalati ge offeraar de sirihpruim, die hij juist aan zijn boozen oorvader heeft gegeven, in zijn eigen mond 't Kan natuurlijk voorkomen, dat de geesten zóó boos ziju, dat ze niets willen zeggen door middel van het taschje- Dan geeft men ten slotte wel het ondervragen op, maar laat den moed nog niet zakken. Want dan zal de Voorganger er voor zor gen, dat de onbekende oorzaak van de pech voorloopïg geen kwade gevolgen meer zal hebben. Hij plukt een gevorkt takje van een boom, „vangt" met zijn gebogen hand de onbekende zonde uit de lucht alsof hij een vlieg vangt, zet de zonde dan voorzich tig op het vorkje en begint te tellen: één. twee.drie; tot negen toe. En bij „negen" wordt de hinderlijke zonde met takje en al weggeworpen in de richting van het dorp De zonde zelf is daarmee natuurlijk nog niet geboet; die is in de aangegeven rich ting afgetrokken naar het dorp, en blijft daar kalm zitten wachten tot de jagers terugkeeren om het zaakje eens rustig uit te zoeken en af te doen. Maar in ieder ge val is de oorzaak van het geringe jacht succes voorloopig weggewerkt, zoodat de hulpvaardige voorouders er verder geen last meer van hebben bij het „pagaaien" der honden naar de varkentjes toe, die nu stcL lig de buit zullen worden van de jagera. En als bet succes dan toch nog verder uitblijft? Ja dan is de oorzaak daarvan zeker een héél groote zonde, die niet zoo gemakkelijk kan worden weggenomen, zoo dat men maar beter doet naar huis terug te gaan en het misdrijf op te laten sporen door een „gat-oogige", zoo'n knappen geestenziener, die gaten in zijn oogen heeft en daardoor in het hiernamaals kan kij ken, Maar het is bijna niet aan te nemen, dal zoo iets zal gebeuren, want onze slee- per zorgt er bij het uitkiezen van zijn gé-' zeischap wel voor, dat hij geen mannetjes meeneemt, die in een Slechten roep staan. Een fatsoenlijk gedrag-' en een goede ver standhouding met je voorvaders, daar komt het dus vooral op aan, als je in Ta nimbar gaat jagen. De rest komt wel van zelf. Guten Eisend - Heuie 8=Bi'/« Uhs* PiETftO SABAVINi's JASZ Gecombineerde Vergadering van alle leden en adspirantleden der R.-K. Gymnastiekvereniging „JEANNE d'ARC" en der R.K. Sportvereeniging „LEIDEN" op VRIJDAG 28 OCTOBER des avonds te 8 uur in de „6RAANBEURS", ingang BURCHTSTEEG. Eenig punt van bespreking: FEESTELIJKHEDEN TIJDENS DE SPORTWEEK. G062 Namens het Bestuur. R. K. DIENSTBODE gevraagd vaa goedo getuigen voorzien bij mevr. Jansen Oude Singel 20, Leiden. 14160 Voor spoedige indiensttreding gevraagd, in klein gezin een FLINKE DIENSTBODE voor d. on 11. zolfst. kunnende v orken. Zonder goede got. onnou- dig, zich nan te melden Lij Mevr. J. Blitz. Apothekcrsdijk 11 G005b Gevraagd, een net 6044b MEISJE voor halve dagen liefst R.K. niet beneden de 16 jaar Stationsweg 4 Kr wordt gevraagd in een gezin met kinderen waarvoor hulpunn- R.K. DAGMEISJE niet beneden IS jaar netjes kun nende werken en eonigszins met koken bekend Br. Bur. v. d. blad 6042b Gevraagd voor direct: EEN NETTE DIENSTBODE voor dag en nacht, boven de 2") juar. Adres: Lage Rijndijk 132. 6048b Voor direct gevraagd uetlc DIENSTBODE 7.. k. w„ voor dag of nacht n nacht, ïlaarlammcrstraat 11''. 6)1 tb GEVRAAGD voor directe indiensttreding, dag en nacht een degelijk R. K. Meisje, niet beneden 17 jaar. Leo M. van Reisen, „An- njds Home", Teijlingerlaan 53, Sassenheim. 6027 Gevraagd1, een DAGDIENSTBODE, g. g. v. (geen Bakkenjwcrk), Breestraat 11. 6054b DAGMEISJE Gevraagd een flink Dag meisje. Da Costastraat 25 (bij den Haagweg). 60.;7b Eenige nette MEISJES gevraagd bekend mat trnp- naairaaehine 1417 jaar. M. Does, Da Costastraat 8, Haag weg. 6015b Terstond gevraagd, ecu R.K. HUISHOUDSTER bij een Vader en Zoon leeftijd 35 i\ 40 jaar. Br. Bur. Do Leidsehe ut. 3512a Er biedt zich aau, een nette HUISHOUDSTER, ingovecr 30 jaar. Br. Bur. v. d. Blad no. 6053b. EEN NETTE BAKER vraagt neg eenige bakenhui zen voor de ra a ad en Januari Februari cn Maart ook gene gen als loopbaker ui*; te gaan. Brieven onder no. GJ'jTb bur. van dit blad. Er biedt zich aan, een nette R.K. SCHOENMAKERSKNECHT, liefst in of de omgeving vau Leiden. Br, Bur. v. d. blad onder No. 6008 Gevraagd, een Tweede R.K. SCHIPPERSRECHT niet beneden 17 jaar, bij de fa. "NV. van S wie ton en Zoon. Buurt dienst Te Zoetermeer. 34ÖS Er biedt zich nnn. R.K. brootl en banketbakker Brieven onder 110. 6011 Bureau v. d. blad. PIANOLESSEN 50 cents per lea, tevens nog eenige deelneemsters ge vraagd uitvoering operette. Contributie 15 cents per weck. Mevr. J. petit-Kau's. VJ'-Ob GEVRAAGD op een te verbouwen pand op prachtige winkelstand in flin ke vooruitgaande plaats eer ste hypotheek h f 16,000 of 2e hypotheek a f 8000,beslist vaa particulier. Brievea onder no. G0l7b bureau vaa dit blad. KOSTHUIS voor net Persoon, R.K., niet huiselijk verkeer, aangeboden, geen bcrocpskosthuis. Brieven bureau van dit blad onder No. 6073b. KAMERS. Zit- cn Slaapkamer of flinke Zit-Slaapkamor gevraagd voor 2 Dames h. b. b. h. met of zonder pension. Geen beroep3pension, liefst centrum Leiden. Aanbiedingen Bur van dit Blad onder no. 6027b. TE HUUR eca flink bovenhuis, bevatten de 3 kamers, voorzien van wa ter, gas en cleclr, en W. G'., stookplaatsea en kasten. Re denburgerstraat. Brieven on der no 6030b bureau vaa lit blad. TE HUUR Burgerwoonhuis v. kieia gez. met voortuintje, Utrechtsche Jaagpad 51. (Te bevr. op no. 52). Huurprijs f 7.per week BOVENH^iS. Te huur riant grooo boven huis Oude Rijn 173; Bijzon der geschikt voor groot ge zin of anderszins. Te bevra gen J. v. Zijp muziekhandel Haarlemmerstr. 20) 'elf. 711. 006$ b RADIO. Tcc overname aang-boden c?:i pracht werkend 1 lamps radiotoestel, compleet met plaatsferoemapparaat. Uitente prijs f lTe 'noores 'savond.i na 8 uur bij: B. v d. Klugt Haarlemmerstr. 25.. flOGPb KONIJNEN TF. KOOp vaa 5 lot 12 pond, voor be sparing portokosten, worden naar wensch thuis geslacht. Nu moet u ze koopen, zij wor den duur. Aanbevelend H. G. Bonnet Oranjegr. 19. GOjSb Te koopop eerste stand, NOEKSfïNHELPAMD met Woonhuis, voor alle doeleinden geschikt, voorzien van Gas, Water, Élcctriscli en ingericht voor onder huur, druk verkeerspunt. W. F. B F1Ï KILO UT, ZecBtrant Noordwijk. 3S05 TE KOOP Biadriet, Sluik en Turfmolm in balen en alle soorten. Kunstmeststoffen, J. Postmus, Valkenburg (Z.-H.). 14147 HOND Te koop aangeboden mooie rasechte G-rocnendaeler, prima waakhond, niet vertrouwd bij kinderen. Sknonis Leider dorp, 602Cb PIANOLA te koop met nieuwe rollen aan *t zelfde adre3 koopt men hcelcn en gedeelten van inboedels. P. J. n. v. d. PLUIJM, Utrcchtsche- vecr 25, Telf. 1266. 6056b TE KOOP GEVRAAGD 150-meter smalspoor, 70 centimeter met wagen of lorri met draaischijf, in goede staat, 2de hands, door J. MEIJER, Rijndijk 106, Voor schoten. 6047b LIJSTENMAKERIJ Wjj ziju nog* lager in prijs dan al dio schreeuwende concurrenten. Vanaf heden, geven wij op al ouzo lage prijzen nog korting. Zie eta lage. Magazijn '„REMBRANDT", Haarlemmerstraat No. 187. 3519b Politiehonden Dresseerclub „Leiden". Zondag a.s. .3) Oct. DEMONSTRATIE met twee der beste henden uit Nederland, terrein. L. F. C., Haagweg des voonn. te elf uur. 0040b AFBRAAK TE KOOP Een zeer groote partij atbraak als: kap- en vloerhout^ 2^3 e° raggel8, balken,raam en deurko zijnen, enz. Te bevragen Nic. van den Akker, Slooperjj Hoofdstraat t. o. liet Postkantoor, Sassenheim. 6038b GEBRS, DEN MAAN Rijnsburg, Tel. 3, leveren scherp concurreerend in uit sluitend de beste kwaliteit alle soorten kunstmeststof fen, turfstrooisel cn zaadvrij sluik, "Limburgsche kalkmer- gel en landbouwkalk (Schelp en ldujtkalk). Aanbevelend, Gebrs. een liaan. 14093 SLUIK Vermoedelijk reeds a.s. week in lossing een scheepslading prima kwaliteit zaadvrij sluik Eerste losplaats bij A. Ver- haai-, Morsch. Gebrs. den Haan, Rijnsburg, Tel. 3. 14097 DRIE EN EEN KLEINTJE, Engelenbrug, Lïsse. Chvocm getooid vetleer en v.e; Irschcc- nen met watertong cn neus f 0,23, cn v.atcrdiehié vetlee- r: :i f 4.25, f !."0, f 5.70 cn f 5.25, mof-, garantie, tl. Wie- <1 'i;w Bolland. 6032 DEN HOOGSTEN PRIJS betaal ik voor eekhoorns, bunsings, katten, hazen, ko nijnen, geiten en alle andere soorten vellen. J. v. Iterson. Korte Langenstraat 3, bij de Zuidsingel. ö922b R.-K. Ver. van Kraamverzorging zendt in Leiden en Omstrekea god i plomcerde Kraam verzorgsters voor dag- en nachtverpleging. In Leiden ook wjjkverzorging meer malen daags. Bureau Boerhaavc- straat 30. Spreekuur 1012 uur. Donderdags alleen 24 uur. BOEKHOUDEN Volledige opleiding practijk- exameus „Mercurius", „Ver. van Leeraren" enz. Veel ge slaagden! Condities f 5. per maand, per wek. lesuur. J. A. Jansen, Burgsteeg 3, Leiden. Bureau voor Boek houding. 13S3öb STOKYISCH Beste geweekte cn droge Stok- en Zouteviseii. Ribbe- lingen of Ooren, fijne Schot- srhe Maatjesharing, bij J, vaa Wijk, Janvcssenstecg 54, Te lefoon 169. 697Gb ROOKWORST Buitengewoon lekker van smaak en toch slechts 10 cent per ons. Firma J. de la Ric, Cfarastecg 13. 6076b KRUIDENIERSWAREN A.s. Donderdag, Vrijdag ci Zaterdag honden wij reclame- dagen. Elke kooper van f 1.— aan diverse artikelen (uitge zonderd suiker) ontvangt een heerlijke ontbijtkoek cadeau. Beleefd aanbevelend. J. Wol- ters, Korevaarstraat 14, Tcle- phcon 749. 601Sb LIJSTENMAKERIJ. Waar loop dat op uit. Als IT de platen en t'olo'a laat omlijsten bij die schreeuwende concurrenten. Dat U te veel betaald. Wij zijn ver beneden alle concurrentie. H.M.HLRREHR, Haarlemmer straat 162. 6063b TULPEN BE MESTING Sedert eenige jaren leveren wij met uitstekende resulta ten een doeltreffende samen gestelde volledige kunstbe mesting voor tulpen en an dere soorten bloembollen. Be wijzen van tevreden gebrui kers ruim voorhanden. Gebrs. den Haan, Rijnsburg. Tel. 3. 14094 BLOEDWORST met een aroma, die je nooit vergeet. En daa voor 7 cent per ons. Fiima J. Je la Rie, Clara steeg 18. G078'o OPENBAAR SLACHTHUIS Groote afslag Zaterdag voormiddag 10.30 uur, verkoop van een buitengewone groote partij gester.bseeid vleesch, rund vet, reuzel en Rollade. 6016b Franke, HEDEN AVOND versch gebakken Spiering cn Bokking, gestoomde Makreel, ger. Scharren, Eng. Bokking. RIEL'a Yischliandel, Janvoasenstecg 28, Telefoon 213S. 6057b AFBRAAK TE KOOP Een schuurtje, oen prieel, een dubbelen loode» pomp, pl.m. 4000 dakpannen, schoorsteenmantels, gootstcenen, enz. 'l'o bevragen bij Nic. van den Akker, Slooperij Hoofdstraat t. o. het Postkantoor, Sassenheim. 6037b SLAKKENPLAAG Ter voorkoming van schade veroorzaakt door slakken aan het tulpen- en ander gewas gebruike men inlancsche Su perfosfaat. Omtrent de wijze van toepassing informeere men bij Gebrs. den Haan, Rijnsburg, Tel. 3. 14095 Gr2frtophoonhujs „DE CON CURRENT'. Pracht platen verkrijgbaar 75 ct., vccrea in zetten le kwaliteit, met ga rantie. Platen ruilen 10 cL, pracht nummers, groote v. or- raad. Platen huren 5 ct. W. Grönloh Jr. Burgsteeg 9. COl&b Te koop: Inzinkbaio TRAPNAAIMACHcHi met 3 en 5 laden Singer (prnchb stokken) voor weinig geld. Tevens ontvangen Handmachines, Grit- zner. Extra f 65 Frister Rosmaim f52.50. Ieder is zijn vak Westdorp G'o. Morschstraat 56. G036b LEVERWORST uit zuivere grondstoffen mengcsleld, zoodat u zoudt denken, dat zo dubbel duur kost. Toch maar 7 cents per ons. Firma J. de la Rie, C'larasteeg 18. 6077b KLEEDING. Laar i w damesccstuum ca najaarsmantels, heerencos- tuums en overjassen uitzoo men of verven. Uw adres is stoomververij „Nederiaad", fa' briek Garenmarkt 25, fce'.ef. 1325. Gocdkooper, vlugger, dan ieder ander. Waterdicht maken van reeenmatels. Thcmasslakkenmeel Binnen 14 dagen in lossing station Staatsspoor te Leiden eenige wagons prima Bel gisch ThomassLakkenmeeL Afgehaald van den wagon speciaal lagen prijs. Gebrs. Den Haan. Rirnsbunr. Tel, LIJSTENMAKERIJ Laat uw foto's en platen omlij»* ten in het van ouds bekende adres De Concurrent, Haarlemmerstraat 62. Grootste sorteering in alle soor ten lijsten. Zie etalage. 3520d KANARIEMANNEN! Prima zangers, Parkieten, ko peren en tjunen kooien. Papo kaaikooien, Volières. Koékerofr of Lijslerko ,ie. Leeuwerik- kooien en Vinkenkoojen, Knip kooien, slagnetjes, vogelvoe- derhui/.en en vetzaadbollen, enz. Ronde en vierkante Aqua riums, alle maten. D. Groe ne veld Jr. Hoogl. Kerkgr Tel. 2590. 6017bj TURFMOLM Heden weder geregelde a— fti- vccr van fijne Turfstrooisel Sai voor bollcndek en strooiing onder vee. Afnemens die hun; bestelde hoeveelheden wew schen te ontvangen geven! daarvan spoedig kennis Gebrs. den Haan, Rijnsburft Telefoon 3. 1 VOLVETTE MEIKAAS GO cent per pond. Jonge 50 cent. P.K. Koor steeg 20. Tele* foon 1998. G079D

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6