INGEZONDEN MEDEDEELING en algemeen was men het er over eens, dat de jol van do Teclinischo Gommissio in allerlei opzichten do voorketir ver diende. Tot vergelijking met een kleine schouw werd geen gelegenheid gevonden In haar vergadering van 12 October werd daarop door de Technische Commis sie besloten tot invoering van do nieuwe cenheidsklasse, volgens het proefbootje van de Z. Z. V., waarmede dus thans aan alle onzekerheid in dit opzicht een einde ip gemaakt. De klasso is er! En binnen kort zal men aan het bouwen kunnen gaan. Voordien moeten nog een paar on- derdeelen geregeld worden. De naam van de klasse wordt de „Ster- klasse", en het zeilteeken zal zijn een zespuntige ster boven het eveneens zwarte volgnummer, waarvan de cijfers even groot zullen zijn als die van de 12-voets- jollen. Na meting zal elk vaartuig een certificaat krijgen. SCHERMEN. De competitie van den K.N.A.S.B. Zaterdag werd to Utrecht een competi tie-ooi tmocting op floret, degen en sabel geschermd tusschen ploeg I van de solierm- vereeniging Utrecht en de Leidsche Bohermverceniging. Deze ontmoeting was vastgesteld voor afdeeling I B van do competitie van den K.N.A.S.B. De leiding berustte bij den heer E. A. iWolfson. Voor do schermvereeniging Utrecht trokken op floret en sabel de heeren J. v. de Wiel, Jhr. K. J. v. d. Brandeler, H. Ree- de en N. Nieuwenhuyzen op degen werd de heer v. d. Wiel vervangen door den heer Jacobs. Voor de Leidsche schermvereenigüig kwamen uit: op floret do heeren: Bruins, Schepers, A. E'. W. de Jong en D. P. Leh man ;op degen werd Lehman vervangen door den lieer H. D. Soherpenliuyzen, ter wijl de Leidsche sabelploeg werd gevormd door do heeren A. E. W. do Jong, D. P. Lehmann, H. D. Soherpenliuyzen en Ab- binga. Op floret nam Leiden in do eerste rondo do leiding en vergrootte deze in de tweede ronde, zoodat op de helft van den strijd Leiden de leiding veroverd had met 62. In do volgende ronde werd die achter stand door de Utrechtsche schermers ver kleind, tot 73 win&tpartijen, terwijl de volgende en laatste vier partijen allen door de Utrechtenaren gewonnen werden. Do schormvereeniging Utrecht won met 9 gewonnen partijen, 31 ontvangen en 37 gegeven treffers tegen 7 gewonnen par tijen, 37 ontvangen en 31 gegeven treffers. De degcnmatch die door Leiden gewon nen moest worden om kans te behouden op dc eerste plaats harer afdeeling ken- merkte zich door een sterker zijn van de Leidsche schermers. Op dit wapen blonk vooral het spel uit van de heeren A. E. W. de Jong en jhr. K. J. v. d. Brandeler. wel ke laatste in een sterk geschermde en goe de degenpartij van den kampioen verloor met 21. Leiden won met 10 gewonnen partijen, 16 ontvangen en 27 gegeven treffers. Do partij tusschen dc heeren Bruins en Jacobs eindigde als match nul. Dc sabelmatch word het beste gedeelte van den*strijd, daar in dezen strijd de be kende sabelkrachten de Jong, v. d. Wiel, Schcrpenhuyzen en v. d. Brandeler mee trokken. Het werd dan ook een gelijk op gaande strijd., Leiden begon met de leiding te nemen, doch de Utrechtenaren, die moesten winnen om als afdeelingskampioen te eindigen maakten spoedig gelijk. In do laatste helft van den wedstrijd nam dc schcrmvereeniging Utrecht de leiding om die to behouden tot het einde. De scherm- vereeniging won met 9 gewonnen, 46 ont vangen en 51 gegeven treffers tegen 7 ge wonnen partijen, 51 ontvangen en 46 ge geven treffers Vermelding verdient de goe de sabelpartij tusschen de heeren A. E. VV. do Jong en v. d. Wiel, door laatstge noemde gewonnen met 42. SCHAKEN. De competitie. Hedenavond wordt in „In den Vergulden Turk" alhier de eerste competitiewedstrijd gespeeld in de 2e klasse A tusschen de eerste tientallen van het Leidsche Schaak genootschap en de Residcntiéschaakclub. Het tiental van hpt Leidsche Schaakge nootschap zal vermoedelijk aldus zijn sa mengesteld: i. G. Bosscha. 2. G. Bol, 3. D. Notehoom, 4. Dr. J. Droste, 5. Dr. G. H Hins' 6. Ir. J. J. G. van Hoek, 7. B. Vies, M. M. Segaar, 6. W. (te Bruin, 10. H. G Hofman. De Schev. Schaaksocieteit heeft haar eerste tiental uit deze groep teruggetrok ken, aangezien eenige harer sterkste spe lers thans in het eerste tiental van liet Haagsche Dioc. Discimus medespelen. Donderdag wordt te Leiderdorp de wed strijd VoorschotenLeiderdorp gespeeld. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Signalen geven. Voor den plaatsvervangend kantonrech ter Mr. B. Vos stond gister allereerst te recht H. T. H., te Leiden; die niet was verschenen had reeds terecht gestaan we gens een aanrijding met een fiets. Een ge tuige werd er nu nog gehoord, die ver klaarde, dat verd. die chauffeerde, do hoek Houtmarkt—Oude Singel had genomen zonder signalen to geven. Ook do aange bedene die reeds in een vorige zitting was gehoord, gaf nog eens do juiste toedracht tan het geval. De ambt. cischte 2 maal (3 of 2 maal 3 dg. Nachtelijke dorstïgen. 'J. do K., koffiehuishouder te Leiden, £ou in den nacht van 18 op 19 Sept. om :half een iemand in zijn inrichting hebben Ontvangen. De bezoeker nu als getuige gehoord ver klaarde bier to hebben gedronken en toen de politie kwam zich door de achterdeur te hebben verwijderd. De ambt. eischto tegen den koffiehuis houder 3 of 3 dg. Geduld is eene scoone saeck. A. J. C. M. to D e 1 f t zou met een auto de beruchte overweg hij liet Leidsche sta tion gepasseerd hebben toen het signaal voor het sluiten der boomen reeds gege- van was. Verd. ontkende. Hij had de auto niet be stuurd, maar had er als passagier ingeze ten. Wie de chauffeur was, daarover wen6chte verd. zich niet uit te laten. Daarop werd de zaak 14 dagen aange houden om den verbalisant te hooren. Wederom de arbeidswet. W. M. v. W., slager lo Leiden, had zijn personeel langer laten werken dan op zijn arbeidslijst stond vermeld.Verd. merkte op, dat de lijst veranderd had moeten wor den. Per abuis was dit niet geschied. De ambt. eischte 4 of 4 d. HAAGSCHE RECHTBANK. J. d. J., caféhouder te Noord wijk, heeft v. R. mishandeld. Hij had eerst ge vraagd aan R. „hoe gaat het", en toen deze zei „goed", had hij hem direct om f 20 ach terstallige huur gevraagd. Het ceno woord had het andere uitgelokt en ten slótte was het een vechtpartij geworden. „Je staat bekend als bokser." „Ja, edelachtbare, maar dat vindt dc politie wel prettig, want zo hoeven mij nooit te helpen, ik sla ze d'r altijd zelf uit." Een aangenaam café bij u, merkt de Officier van Justitie op, maar dat moet maar eens-uit zijn: f50 boete of 50 dagen. Vonnis f25 of 25 dagen. Een dikke boer, die naar zijn zin niet genoeg getuigengeld kon loskrijgen, de monstreerde eenigszins, hoe het er in dat bokser oord uitziet. „Als je niet gauw zwijgt, kan je zelf nog straf krijgen", zei Z.Edelachtb. Boer mopperend af. De moord aan het Bezuidenhout. Schadevergoeding aan de weduwe G. De 3e Kamer der Haagsche rechtbank heeft aan de weduwe G., die cenige dagen gearresteerd is geweest als verdacht van den moord op mej. Wilk aan het Bezuiden hout te s Gravenhage, maar die daarna weder op vrije voeten moest worden gela ten, omdat tegen haar geen verdere ver volging werd ingesteld, een schadevergoe ding toegekend v«n f 250. De advocaat van weduwe G., mr. v.-d. Oever, had een vergoeding van f 2500 .ge vraagd. Eii_ Uitgesproken: E. Offenherg, rijwielhandelaar, Leiden Steenstraat 10, cur. mr. E. Hollander, Den Haag. H. Galekamp, hakker. Alp hen a- d. R ij n, Emmalaan IE. cur. mr. P. J. Peats tot Cansoyen, Den Haag. N. van Hert, veehandelaar, B e r k e 1 en Ro tlonr ijs. Polderweg 195; cur. mr. A de Gidts, Den Haag. FINANCIËN EN DECDNUIVIIE. BINNENLAND. Van Berkei's patent. Uitbreidng verkoops organisatie. Aan het verslag der Maatschappij tot vervaardiging van Snijmachines volgens „Van Berkcl's Patent" en van andere werktuigen, te Rotterdam is het volgende ontleend: Het afgesloten boekjaar heeff zich ge kenmerkt door een belangrijken afzet van onze producten, speciaal in die landen waar wij sinds korten tijd ter plaalse fa- briceeren en dientengevolge eene krachtige uitbreiding aan onze verkoopsorganisaties konden geven. Het verheugt ons te kun nen melden, dat de deswege getroffen maatregelen, welke wij voornemens zijn geleidelijk systematisch verder door te voeren, ook voor het nieuw aangevangen boekjaar gunstige -resultaten in uitzicht stelt.-Behalve onze'fabriek in de Vereenig- do Stalen beschikken wij thans in Europa over vijf fabrieken, terwijl een zesde bin nenkort in werking kan worden gesteld. Een belangrijk deel onzer bedrijfswinst vond in het afgelöopen jaar reeds em plooi bij het financieren der grootere om zetten, weshalve door ons voorstellen wer den gedaan tot wijziging der Statuten, resp. vergrooting van het maatschappelijk kapitaal. Be deelnemingen in dochtermaatschap pijen en aanverwante ondernemingen, als mede do voorschotten in rekening-cou rant, vermeerderden aanzienlijk, hetwelk in onmiddellijk verband staat met de fabri catie in het buitenland en de vermeerde ring- der omzetten aldaar. Van het sinds de vorige balans aan de buitenlandsche ondernemingen verschaft kapitaal komt het grootste deel, n.l. niet. minder dan 2* millioen gulden op rekening van de toename der debiteuren ten gevolge van den verhoogden afzet, vertegenwoor digt derhalve zuiver bedrijfskapitaal. Naar aanleiding van het feit. dat thans in meerdere mate door ons in het buiten land wordt gefabriceerd, docli (en deelc vanuit onze fabrieken to Rotterdam half fabrikaten daarheen worden geleverd, blijkt een splitsing der resultaten tusschen de kantoren Rotterdam en elders geen juist vergelijkbaar overzicht met de vorige jaren moor le geven. Wij vermelden der halve thans in onze winst- en verliesreke ning dc totale fabricatie- en verkoopswin sten, welke over het afgeloopen boekjaar, na aftrok van 11.839 wegens afschrijving van buitenlands gemaakte kosten van op richting en inbedrijfstelling, bedragen 2.825.232 tegenover 2.867.228 in het vorig jaar. Na afboeking van alle lasten en afschrij vingen blijft er een saldo winst, met inbe grip van het onverdeeld saldo van het 'jftrzd' ^vert/is ld Vraagt Uwen bakker 3492 vorig jaar, van 1.870.026 tegenover 1.587.936 in het voorgaande boekjaar. Voorgesteld wordt een dividend van 12 pet. uit te keer en BUITENLAND. De handelsbeweging van Italië. Dc „Agenzia Volta" publiceert belang wekkend materiaal over den handel van Italië met het buitenland. Voor 19 landen worden de exportcijfers aangegeven, waarvan 6 ten gunste en 13 ten nadeele van Italië fungeeren. In de eerste helft van 1927 heeft Zwit serland voor 400, Griekenland voer 74, Duitschland voor 58, Egypto voor 52, Spanje voor 51 en Hongarije voor 7 mil lioen uit Italië geimporteerd. Daarentegen hebben Oostenrijk, Tsjecho- Slowakije, Frankrijk, Engeland, Joego slavië, Roemenie, Indië, Midden-Afrika, Tunis, Argentinië, Brazilië, Canada en de Vereenigdo Stalen ieder voor ten minste 25 millioen in dezelfde periode geimpor- leerd, waarbij het.maximum toevalt aan de Vereenigde Staten met 1631 millioen. De eerste plaats in Italië's export wordt ingenomen door Duitschland, dat 14 pet. van den gehcelen Italiaanschen uitvoer consumeert. Dan volgen Engeland en Ame rika met 10 pet., Zwitserland met 8 pet., Frankrijk met 7* pet., en Argentinië met 6 pet. Op vrij grotoen afstand volgen dan Oostenrijk "en Britsch-Indië met 3 pet., Egypte met 2i pet., Joego Slavië, Roeme nië en Spanje elk met 2 pet., Tsjsc'no Slo wakije, Griekenland en Brazilië elk met li pet., Hongarije met 1 pet. en Midden- Afrika, Tunis en Canada met i pet. Wat den invoer in Italië aangaat, prijkt Amerika op do eerste plaats met 21 pet., Duitschland en Engeland elk niet 9 pet., Frankrijk met 8 pet., Argentinië en Britsch Indië elk met 5i pet. Do andere landen volgen pas op verren afstand. De minerale rijkdommen van de Doode Zee. Naqr officieel wordt meegedeeld heeft een der dochter-maatschappijen van de onlangs gevormde Imperial Chemical In dustries Limited, waarvan Sir Alfred Mond voorzitter is, de concessie verwor ven om de minerale rijkdommen van de Doode Zee te exploiteeren. Naar vernomen werd, is deze concessie pas na maanden onderhandelen toege kend. Het ministerie van koloniën en de regeeringen van Palestina en Transjorda- nië hebben hieromtrent met de gegadig den uit Groot-Brittannië, Amerika en Europa besprekingen gevoerd. De „Sun day Times" welke van de toewijzing mel ding maakt, deelt mede, dat het contract nog niet is getcckend; evenwel kan de of- ficieele mcdedeeling binnenkort worden verwacht. Deskundige onderzoekers, w.o. ook een geoloog van do Palestijnsche regeering ra men dat in de Doode Zee ongeveer 200 millioen kaliumchloride, 980 millioen mag- nesiumbromide, 22.000 millioen ton mag nesiumchloride en 6000 millioen ton cal- ciumchloride, aanwezig is. Naar gezegd, wordt zijn de hoeveelheden potasch, wel ke hier is opgelost onuitputtelijk zoolang ze voor practisclie doeleinden worden ge bruikt. UIT DE OSfflGEViNG RIJNSBURG, GEMEENTERAAD. De administrateur der bedrijven. De straatverlichting wordt niet electrisch. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijéén. Aangeboden en' goedgekeurd wordt een door B. en W. vastgestelde instructie voor den Administrateur van de Bedrijven. B. en W. stellen voor, de zekerheidsstel ling voor den Administrateur van de be drijven vast te stellenf 2000 voor het gas-, f 1000 voor het water- en f 1000 voor het eléctriciteitsbedrijf. Z. h. s. aangenomen. B. en W. vragen machtiging tot het in richten van een kantoor voor den Admi nistrateur van de bedrijven. De voorz. deelt mede, dat na onderzoek van B. en W. is gebleken, dat een geschikte local i- teit hiervoor is een kamer boven het Raad huis. welke dan tevens kan dienen voor de commissievergaderingen. Voor het aan brengen van eenige veranderingen, aan schaffing van een brandkast en meubilair, vragen B. en W. een crediet van f 500. Aldus besloten. Daarna bieden B. en W. aan een ont- werp-verordening betreffende de levering van electricitcit. Dit ontwerp wordt door den voorzitter artikelsgewijze voorgelezen en daarna goedgekeurd. Tenslotte dienen B. en W. in een ont- werp-verordoning voor installatie Eelectri- citeit. Ook dezo verordening wordt onge wijzigd goedgekeurd. Naar aanleiding van de Electriciteits-be- sprekingen vraagt dó heer v. d. Gugten bij de rondvraag of in het bijzonder dc aan dacht zal worden gewijd aan de verlichting van enkele donkere punten in de gemeente, met name bij dc brievenbus aan het post kantoor, en het gedeelte tusschen Wilhel- minaboom en het perceel van den lieer C. D. van Delft aan de Kerkstraat. Wethouder S. Sclioneveld deelt mede, clat liicr waarschijnlijk een misverstand be- staat, daar de heer v. d. Gugten schijnt te meenen, dat de straatverlichting electrisch zal worden, wat niet het geval is. Indordaad heeft do heer v. d. Gugten die uit vroegere mededeelingen van B. en "VV. opgemaakt-. Wethouder Schoneveld deelt mede, dat de straatverlichting zoo uitmuntend is, dat deze niet veranderd zal worden^ wat groote kosten met zich zou brengen. N00RDWIJK. Personalia. Door Burgemeester en wethouders is aan L. Kromhout, stoker aan do gasfabriek, eervol ontslag verleend met ingang van 1 December aanstaande, om gezondheidsredenen. Verlichting. Van verschillende bewo ner-s van den Noord Boulevard en den Oranjeweg is een verzoek ingekomen om het gedeelte Noord Boulevard vanaf de Schoolstraat tot aan den vuurtoren, dat thans geheel van straatverlichting is ver stoken, van een zoodanige verlichting te voorzien, nu verschillende villa's in die omgeving ook in den winter zijn be woond. Vergunning. Door Burgemeester en wethouders is een vergunning ingevolge de Drankwet verleend aan Ch. van der Voort voor zijn café aan den Nicolaa-s Ba-m- hoomweg. Bouwen. Door Burgemeester en wet houders is een bouwvergunning verleend o,an Gebrs. Verkade voor het bouwe-n van een winkelhuis aan de van Limburg-Sti- ruinstraal, en aan A. v. d. Berg voor het bouwen van een winkelhuis aan de Hoofd straat te Noordwijk aan Zee. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Over wegbreedten en rooilijnon. De tuinbuwwintercursus. De raad dezer gemeente vergaderde gis teravond te 7.30. Voorzitter de burgemees ter. Aanwezig allo leden. Na opening der vergadering worden do notulen goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was be richt van den inspecteur der belastingen, dat de opcenten voor dividend en tantième belasting over 't afgeloopen jaar bedragen 2462.40. Verder het provinciaal wegen plan, waarin wordt vermeld, dat de pro vincie de gehitumineerde Teijlingerlaan wil overnemen, en de kosten door de gemeente gemaakt (pl.m. 13000) wil vergoeden, mils do gemeente jaarlijks voor onderhoudskos ten 600 per K.M. aan de Provincie ver goedt. De weg heeft onder deze gemeente een lengte van ongeveer 500 M. Hetont werp moet door Prov. Staten nog worden goedgekeurd. Do besturen van verschillende polderbe sturen hebben beklag gedaan bij Rijnland, dat aan de kaden schade wordt toegebracht door het varen met motorbooten in de Sas- senheimervaart. Aan het Hoogheemra ad- schap was bij het gemeentebestuur bericht ingekomen, waarin zij, met dc besturen, van meening zijn, dat de regeling- der ver goedingen niet billijk is. Het Hoogheem raadschap wenscht, dat B. en W. met de vier polderbesturen zullen confer eer en, om tot een betere oplossing le komen. Anders zou het de motorvergunningen moeten in trekken. B. en W. hebben dc besturen opgeroepen en deze zich laten uitspreken. Het gemeen tebestuur kreeg echter niet den indruk, dat enkele polders aan de versterking der ka den veel geld besteden. De vier, aan de Sassenheimervaart grenzende polders, vroe gen gezamenlijk een vergoeding van 500 per jaar. Nadat verschillende heeren hierover het woord hadden gevoerd werd, op voorstel van weth. "Warnaar aan B. en "VV. mach tiging gegeven deze zaak af te wikkelen. Welli. Bader voegde er aan toe, dat het wenschelijk is dat de gemeente het volledig recht krijgt tot het heffen van vaart- gelden. Een verzoek van de Chr. Bewaarschool om weer in aanmerking te komen om subsidie werd goedgunstig onthaald. De rente voor gelden in rekening Ge meente tot Bedrijven werd bepaald op 5 Aan de de Visser-school werd een cre diet toegekend voor de aanschaffing van 8 schoolbanken. Besloten werd aan de Pluimveevereeniging voor haar -tentoon stelling een zilveren wisselbeker te schen ken. Van den tuinbouwwintercurisus was een verzoek ingekomen om een subsidie Van 200. Toegelicht werd, dat van de 51 leerlingen, 31 afkomstig zijn uit deze gemeente, 11 uit Lisse-en-9 uit Noordwij- kerhouf. De heer Speelman zou het billij ker vinden, wanneer ook de andere ge meenten bijdroegen. De heer Verkley zou wenschen, dat de leerlingen der buiten gemeenten een hooger schoolgeld gaven. De Voorz. zegt, dat de subsidie is aange vraagd, omdat de gemeente geen school- locaal beschikbaar kan stellen; de cursus wordt thans gehouden in de Visserschool, 4 avonden in de week; de subsidie wordt uitbetaald aan dit schoolbestuur. Weth. Warnaar stelt voor, dat de raad de sub sidie ad 200 toestaat, mits dat de ge meenten Voorhout en Lisse of de afdee- lingsbesturen van Bloembollencultuur óók bijdragen; anders zal aan het einde van den cursus het cursusgeld vodr de bui- tenleerlingen worden verhoogd. Aldus goedgekeurd. Verzoek der heeren Oudshoorn en Bis- schops de breedte van den weg op Post- wijk zuidzijde Zandsloot op uitbreidings plan te bepalen op een breedte van 8^ Meter. Thans is de breedte bepaald op 12 Meter. De heeren v. Breda en v. Zonne veld vonden de aangevraagde breedte voor een weg langs een vaart onvoldoende; er ligt thans een bedrijf langs en er zullen er waarschijnlijk, nog meer komen. De Voorz merkt op, dat het geen verbindings weg is. De heer v. d. Geest meende ook, daar hij een breedte van 8* M. die zijde van de Zandsloot veel beter is dan de andere, welke een doorloopende verkeers weg is. Dc heer Bisschops verdedigde het voorstel van B. en W. Een straatbreedte van o Meter is ruim genoeg voor passage, dan blijft er ruimte voor een trottoir en voor een rand langs de vaart. De heeren Speelman en v. Zom willen dan de rooilijn op 8 M. van weg bepalen. Dan kan, zoo later mj de weg nog verbreed worden. Een lijking met de Zandslootkade, welkt voldoende is, gaat niet op. De heer Bisschops vindt een zoo rooilijn niet praktisch met het oog bedrijven, die er zich langs zullen gen. Men krijgt dan voor de boller, ren ontsierende opslagplaatsen. De heer v. Zonneveld wijst op de zijde, waar voor de bedrijven ook opslagplaatsen zijn verrezen. Weth. Bader wijst op het Prov. V plan, waarin wegen voor snelverkee paald zijn op 8 M., wat. ruim void werd geacht. Moet een doode weg thans besprokene even breed zijn Teijlingerlaan. Weth. Warnaar vreest ook dat te lasten op de ondernemers worden door de wegbreedte zoo groot mogei maken. Spr. meent, dat een breedl; 8* M voldoende is, maar voelt wel oor een rooilijn (b.v. li M.) dan gemeente voor alle toekomstmogelijk: gedekt. De heer v.- Rijn wijst er op, niet onmogelijk is, dat de Zandslool breed moet worden. De heer Spe- meent dit ook met het oog op een Het voorstel v. Zonneveld de rooi! bepalen op 10 M. in stemming bleken de stemmen te staken. Tegen den de heeren Bader, Warnaar, Sch Verkley, v. d. Geest. Het voorstel van B. en W. de breedle te bepalen op 81 M. werd nomen met 6 tegen 4 stemmen, stemden de bovengenoemde tegei mers en de heer Speelman). Een tusschenvoorstel van weth. naar de rooilijn te bepalen op 1 11 91 M.) werd aangenomen met 7 te stemmen Tegen stemden de Schrama, v. d. Geest en Bader. Verzoek N.V. Bloembollenbedriji E. Kruyff om uitstel verplichting afmaken van een weg volgens het breidingsplan over haar terrein Chr. Geref. Kerk. De weg, eertijd; paald op 12 M., is reeds ingekromp 10 M De N.V. wenscht thans lan; geprojecteerden weg een huis e schuur le bouwen, maar verzocht van den weg-aanleg, in de bouwvt ning geëischt. Bovendien is er nog rooilijn bepaald, terwijl hel in de ling der N.V. ligt de schuur teg( straatlijn aan te bouwen. B. en "W. wel genegen uitstel van wegaanleg ven. De weg zal dezen winter tot komeu. De heer v. Zonneveld meent, aanleg urgent is voor de kerkg: naar do Chr. Ger. Kerk, die thans de modder waden. Weth. Warnaar merkt op. dat ning tot kerkbouw is verleend, i uitgang wordt gemaakt aan de Kei De zij-uitgang is door de kerk?: zelf gemaakt. Het voorstel van B. en W. werd gekeurd. Wat betreft de wegbreedte meenen W. dat een breedte van 10 M v weg (gelijk de Flori.sschoutensIraal doende is. De heer Verkley meent, en W met dc "rooilijn-bepaling te 1; men; er wordt reeds gebouwd. De zegt, dat men wel kan bouwen, ma vergunning-aanvrage tot houwen in den raad komt. De heer Sp ■stelt voor de rooilijn te bepalen 1 ten den weg van beide zijden. Dii stel werd aangenomen met 7 stemmen. Verzoek van G. Vlasveld om w op ontwerp uitbreidingsplan van deelte weg vanaf Beukenweg tot heimervaart. B en W. stellen af van het verzoek voor, omdat de&: ombuiging het geheele wegenplan i vaar brengt. Privébelangen worde; weigering niet geschaad. De raad rust het voorstel van B. en W i want het uitbreidingsplan moet inzage worden gelegd, waarna me zwaren kan indienen, welke worden dodrgezonden aan Ged Goedgekeurd. Het ontwerp-uilbreidingsplan goedgekeurd. Bij de rondvraag klaagt de heer man over den slechten toestand Mennew^eg. De heeren v. Rliijn en v. d. Geei ken op, dat de vuilnisbelt te kort De heer Bisschops vraagt of mogelijk is ter werkverscbafficf sloot voor ter Leedo dicht te wen Voorz. zou dit aan het Rijk wille dragen, maar men zou met het rtl nen onderhandelen. Maar spr. bs^ dat het Rijk ingezetenen der nam, maar het op eigen kosten o; Het wordt voor de gemeente duur Voorz. zeide echter toe, nu de r» wenschte, zich in verbinding stellen met het Rijk. De heer v. Rhijn vroeg, of B. iets hebben vernomen omtrent de tering van den gastoevoer antwoordde, dat, na «en conferee de Lichtfabrieken. B. en W. beslo'/ ben een regulateur le plaatsen. Ten slotte deelde de Voorz. m de uilbreiding van gas- en aan de voorzijde van ter L< hand genomen. Hierna ging de raad, te half geheime vergadering. KOUDEKERK. Vrijw. Landstorm. Donderdag avonds te half 8 uur, zal er een p' da-avond gehouden worden van <1 lingen van den Vrij willigen Lands „het Mobilisatiekruis", in een de* van do O. L. School alhier. Op het programma komt o.a. Utreiking van het Mobilisatie^ den Burgemeester aan hen, die niet te Alphen a. d. Rijn ontving*^ de van Luitenant van Pelt: o. strijden voor Lands to raiere. iedea Mobilisatiekruis en groot-verlofgs1 L Uitreiking der prijzen; e. Besp^ oefeningen.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 8