TWEEDE SO.AD „DE LEIDSCHE COURANT" DINSDAG 25 OCTOBER Gemengde Bepleitten. ONGELUKKEN. DE ONTPLOFFING TE ZAANDAM. Het onderzoek naar de oorzaak. Omtrc-nt het ongeluk in het Lunapark 'tc Zaandam meldt men ons nog: Aanvankelijk bestond de meening, dat dc'fotograaf Raaphorst uit "Wassenaar er tamelijk goed was afgekomen. Bij de ge neeskundige behandeling aan de gemeente lijke kliniek bleken echter de wonden aan den arm ernstiger te zijn dan zich eerst liet aanzien, doordat stukken blik van het toestel diep in het vleesch waren doorge drongen, zoodat gistermiddag een operatie noodzakelijk bleek. De overige gewonden maken het tamelijk wel. Naar nader is gebleken zijn behalve de 15-jarige David Pamo, die overledeu is, in hot geheel 12 personen gewond. Maandagmiddag heeft het parket uit Haarlem, vertegenwoordigd door den subs, officier mr. Andringa en den rechter-com- missaris een onderzoek ter plaatse inge steld onder deskundige voorlichting van luitenant Ham van de artillerie-inrichtin gen Oinlrent de oorzaak kon niets met zeker heid worden vastgesteld. Vermoed wordt, •dat do vlam in aanraking is geweest met do voorraad magnesium en dit toen is ont brand Van de gewonden worden er thans nog vier in h<*r gemeentelijke ziekenhuis ver pleegd. Slachtoffers van het snelverkeer. Een auto in botsing met twee autobussen. Zondagmorgen te ruim half twaalf re den twee autobussen van de Brockway Mij. lang den Rijksstraatweg te Benne- broek in de richting Haarlem. In den achtersten wagen waren geen passagiers, hij werd bestuurd door chauffeur Zuiddam van Heemstede, die voor het eerst in dienst was. Voor de leiding was de chauf feur Kokkelkoren ook in den wagen aan wezig. Voor den stal van Huis Bijweg moest de voorste wagen stoppen, om pas sagiers in to laten. Terwijl de chauffeur bezig was de vracht te ontvangen, reed opeens de achterste wagen tegen den voorsten op De bestuurders zeggen, dat de wielen slipten, doch ooggetuigen zijn van meening, dat de achterste wagen den voorsten wilde passeeren. Door den schok schoof de voorste autobus verder over den weg. Juist kwam een luxe auto uit tegen overgestelde richting, bestuurd door den eigenaar den heer T. de Jonge. In den wagen waren gezeten zijn vrouw, zijn zus ter en vier jongens. Een botsing was on vermijdelijk Beide auto's werden ernstig beschadigd, vooral do luxe-auto's. Do zus ter van den heer de Jonge brak haar rech ter bovenarm en had een verwonding aan het voorhoofd. Mevr. do Jongo had een wonde aan het linker scheenbeen, en een twaalfjarig zoontje een gespleten tong. De heer De Jonge had geen uitwendige ver wondingen, doch klaagde over inwendige pijnen. De bestuurder Kokkelkoren was aan hoofd cn handen gewond. De politie on derzoekt de zaak.' Van een vrachtauto gevallen. Zaterdagavond is de auto geladen met steenkolen van de Coöperatie te Zoelen, op den Groenendijk te Drumpt door het te kort nemen van de bocht, van den weg ge kantelde. De 54-jarige C. v. Kalkeren, die boven op de lading steenkolen zat, kwam er onder en is Zondagmorgen aan de ge volgen overleden. Een tolgaarder aangereden. Gisternacht is de tolgaarder Voorhorst door een onbekend gebleven mtoorrijder, komende uit de richting Den Haag, bij den tol aan den Rotterdamschen rijweg te Oyerschie overreden. Met zware inwen dige kneuzingen en een gebroken linker onderbeen werd hij opgenomen. Hij is over gebracht naar het gemeenteziekenhuis te Rotterdam. Zijn toestand is redelijk. Een vrouw aangereden en gedood. Op den Jaagweg te Oudendijk (N.-H.) heeft een motorrijder oen weduwe, even als de dader uit die gemeente afkomstig, aangereden en deerlijk verminkt. De mo torrijder haaldo onmiddellijk een dokter te Oosthuizen, die do vrouw naar het zieken huis te Hoorn deed vervoeren, waar zij aan de bekomen verwondingen is overle den De motorrijder staat als een kalm rij der bekend. Paarden onder een auto. Terwijl de heer en mevrouw W. uit Twello, die per auto naar Hengelo (O.), waren geweest, op den terugweg ter hoog te van de Dellen tusschen Hengelo en Del den waren gekomen, reden zij een koppel paarden achterop, toebehoorende aan den paardenhandelaar Ten D uit Goor. Bij hot passeeren der paarden, die links van den weg liepen, sprongen er plotseling een tweetal terzijde en geraakten onder den auto, waardoor de dieren vreeselijk wer den verminkt, zoodat ze moesten worden afgemaakt. Door den schok kantelde de auto en kwam in een sloot terecht, tengevolge waarvan mevrouw W. aan hoofd en han den werd gewond. D eauto werd licht be schadigd. Door een auto aangereden. Zondagnacht is de heer v. L., slager aan de Ginnekenstraat te Breda, door een auto aangereden. Mot een schedelbreuk- werd hij opgenomen in het St. Ignalius- gasthuis. Maandagmiddag Avas het bewust zijn nog niet teruggekeerd. De chauffeur gaat vrij uit. Doodelijk mijnongeluk. Tn de mijn Julia te Eygelshoven is de mijnwerker J. in een remhelling tusschen «en paar wagens geraakt en doodgedrukt. Aan dc gevo gen overleden. De landbouwer Ilbrink te Voorst, die, terwijl hij op het land aan 't werk Avas, een trap van zijn paard kreeg, is, zonder lot beAvuslzijn te zijn gekomen, in het zie kenhuis overleden. Uit den trein gevalien. Do 06-jarige Aved. K. S. to Groningen, is uit den trein naar Winsum gevallen. Met been- en schouderbreuk is zij naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd. Haar toestand is redelijk. Tramontsporing. Gistermorgen is bij do halte Rondeput- (en tusschen Axel en Zaamslag een goe derentrein der Zoeuwsch-Vlaamsche tram op leegstaande wagons geloopen. Do laat ste dier Avaggons en de locomotief ont spoorden. Do machinist sprong van de lo comotief en kAvam onder den Avagon te recht, doch kwam er vrijArel met den schrik af. Do tweede personentrein naar Zaamslag en Walsoorden moest verval len, doch verder is de dienst uitgevoerd. Politic-agent mishandeld. In een café in de Rijnstraat te Arnhem is het Zondagavond Avarm toegegaan. Om een tot nu toe onbekende kwestie ont stond ruzie tusschen de bezoekers. Toon een agent van politie een einde aan den twist wilde maken, keerden de bezoekers 2ich tegen hem. Een der ruziemakers nam een bierglas en wierp dit den politie-agent naaT het hoofd. Deze werd ATij ernstig aan het hoofd geAVond en moest zich naar het ziekenhuis begeven om zich te laten ver binden. Eerst nadat assistentie was geko men en een schot in de lucht was gelost, gelukte het de belhamels uit het café te verwijderen. Eenige personen werden ge arresteerd. Zakkenrollerij. Eenigo dagen geleden heeft dc commis saris van politie van de eerste afdeeling, te Rotterdam, in do bladen een oproep doen plaatsen, waarin den winkelier, ban kier of kassier, bij wien een jongen Pool één of 2 bankbiljetten van 200 had ge wisseld, werd verzocht, zich met hem in verbinding te stellen. Deze oproep werd gedaan, in verband met het»feit, dat kort te voren een jonge Pool in den ha! van een bank aan do Wijnstraat, ten nadeelc van een kantoorbediende, twee nieuwe bankbiljetten van 200 had gerold. Naar aanleiding van dezen oproep is de bonder van een bank van leening in de Schilderssteeg op het bureau gekomen Hij vertelde dat op 17 October, .des mor gens kwart over elf een jonge Pool bij hem een briljanten ring, terwaarde van 60 had ingelost. Hij had toen met een nieuw biljet van 200 betaald. De dief stal van de beide biljetten Avas dan zelf den dag drie kwartier vroeger gepleegd. De houder van de bank van leening Averd daarop geconfronteerd met den 19- jarigen Pool Gr., alias Moritz Heinf, die de vorige week is aangehouden, als ver dacht van medeplichtigheid aan het rol len van een bankbiljet van 100 van een loopjongen op de Vischmarkt alhier, voor Avelken diefstal do Pool Gr. is aangehou den en opgesloten. Do bankhouder her kende Gr. dadelijk. Daarna werd Gr. ge confronteerd met den kantoorbediende, Avien de heide nieuwe bankbiljetten van 200 zijn ontrold. Ook hij herkende in den Pool den man, die op den 17en Oc tober in den hal van de bank, naast hem heeft gezeten. Bovendien heeft een employé van deze bank den Pool herkend, als te zijn de man, die op dien zelfden morgen aan zijn loket een bankbiljet van 1 pond had ge wisseld. Bij dit wisselen had Gr. een pas laten zien, welke pas achteraf valsch is gebleken en welke staat op naam van Mo- rits Heim. Het is niet bekend waar Gr. het an dere biljet van 200 heeft gewisseld. Wel staat A-ast, dat hij in de dagen tusschen 17 October en zijn arrestatie voor ruim 200 aan mode-artikelen en lijfgoed heeft gekocht. Al deze voorwerpen zijn in be slag genomen. Gr. is opgesloten en naar het huis van bewaring overgebracht. Gl. en Gr. maakten deel uit van een be ruchte zakenrollersbende. Naar een derde lid, dat ook hier in de stad heeft „ge werkt" wordt nog gezocht. Men vermoedt dat deze laatste een Duitsch sprekend per soon is. Zeerooverij? „Berlingske Tidende" van 20 Oct. meldt: Onder de visschers in Esbjerg heerscht grooto verontwaardiging tegenover buiten- landsche stoomtreilers en over hur. bru taal optreden tegenover hun kleinere colle ga's de kotters, op de vischplaatsen in de Noordzee. Het zeegerecht te Esbjerg hoeft gister ochtend den zaak behandeld die een karak teristiek voorbeeld is. De schippeT van den Eshjerger kotter Johanne, Frederik Lambertsen, had aan de politie gemeld, dat een Nederlandsche treiler de Johanne anderhalf uur lang had meegesleept en ten slotte was verdwenen, de ankerkettingen van den kotter meene mende. De Nederlandsche treiler, die zijn nummerplaat met een zeil had bedekt, was recht op de Johanne ingevaren en had baar ankertouwen te pakken gekregen, waarna de sterke treiler den kotter ander half uur lang achter zich aansleepte. Eerst toen er gevaar voor een hotsing was, had schipper Lambertsen zijn lijnen gekapt, waarna de treiler verdween. De bemanning gaf een gelijkluidende verklaring en karakteriseerde het gebeurde kort en bondig als zeerooverij. Men zal trachten uit te vindon, welke treiler het is geweest. Een aanklacht. De heer J. J. Schoeffelenbcrger, raadslid lo Helder, heeft, naar de ..Held. Crt." meldt, bij den. Off. van Justitie een aan klacht ingdiend tegen den heer D. H Grunwald, oud-wethouder van financiën aldaar, die op 24 Februari 1926 een val- sche handteekening zou hebben gezet. Branden. Omtrent den brand in de loodsen van den lieer A. de Wit. bij de Kerklaan te Groningen, meldt men ons nog, dat de groentenhandelaar H. Grimmuis er zonder schade is afgekomen. Daarentegen ver brandden van den handelaar L. Brinkman, paard, Avagen en 400 kilo kaas; van den groentenhandelaar G. Vos, paard, wagen en fruit; van W. Zwart, paard, wagen en 400 kilo kaas; van A. Been. paard, wa gen en groenten, en van den groentenhan delaar T. Bosma, paard en wagen. De heer de Wit Avas voor 5000 verze kerd. In het geheel bedraagt de schade 10.000. Te Anloo is de boerderij van J. En- sing tot den grond toe afgebrand, meldt de „Asser Crt.". Toen de vrouw van E. met een lamp in de hand het achterhuis Avilde binnen gaan, struikelde zij daar over de voor de deur staande klompen der huisgenooten, met het gevolg, dat de bran dende lamp in het hooi terecht kwam en in minder dan geen tijd alles een Aoiurzee Avas. Het in de schuur aanwezige koren en hooi verbrandde, terwijl een varken, een hond en een geit, henevens een 15 stuks pluimA'ee een prooi der vlammen werden. De boerderij was verzekerd. Eigenaardige demonstraties. De werklooze G. Otter te Haarlem heeft Avederom gedemonstreerd. Zondagmorgen te ongeveer kwart over vijf ontdekte de politie hem, benevens zijn vrouw, in een ledikant, dat geplaatst was half op het trottoir en half in den tuin van het per ceel Kleverlaan 145, waar de wethouder Yan Openbare Werken en Volkshuisvesting do heer M. A. Reinalda, woont. Het ge zin van man, vrouw en kind had daar den geheelen nacht gelegen. Ook was aanwe zig zekere P., een vriend van Otter. Bij het aanbreken van den dag begon O. bij den wethouder aan te bellen, terwijl hij daarbij verschillende verwenschingen uit- "te Eenige agenten rechercheurs hebben daarop het gezin verwijderd. De vrouw werd op een handwagen overgebracht naar de vroegere vuilnisbelt van Schoten, waar zij in een schuurtje gehuisvest werd. Later op den dag verzocht do politie O. met zijn gezin het terrein te verlaten. Te ongeveer kwart over elf gistermor gen arriveerden O. en diens kameraden op het Plein, waar zij voor het huis vau den wethouder voor het Armwezen, mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, op No. 13 een kindenvagen neerzetten met een kind er in. De vrouw van O. ging er bij op den grond zitten, en O. en zijn vrienden stel den zich aan de overzijde van het Plein op, vanwaar zij hun \rerschillende uitroe pen over straat schreeuwden. Daarna verwijderden zij zich. De vrouw bleef ech ter met haar kind in den wagen voor de deur zittcto. Een groote menigte verza melde zich natuurlijk voor het huis. Te gen tAA'ualf uur arriveerde een politie-mo- lorrijwiel, om de vrouw weg te halen. Zij had n.l. voorgegeven, niet te kunnen loo- pen. Op aandringen van de politie stond zij echter op en strompelde naar den zij- spanwagen, waarin zij plaats nam. Een oud vrouwtje Avikkelde het kind in een deken en bracht het naar de moeder. Een dichte menschenmenigte verdrong zich op het trottoir. Do kinderwagen werd door hulpvaardige lieden weggehaald. Duur land. Te Schiebroek werd ruim 16 H.A. land verkocht voor.... 144.000 BuiienB. Berichten ONGELUKKEN. JAPANSCH STOOMSCHIP VERGAAN. ZESHONDERD MENSGHEN VERDRONKEN? Volgens een tot dusver nog onbevestigd draadloos bericht moet het Japansche stoomschip „Saka Maroe", dat op 29 September van Manilla op de Philippijnen met beslemming naar Tjilatjap aan de Zuidkust van Java is vertrokken, tijdens een typhoon met man en muis zijn arer- gaan Aan boord van het schip bevonden zich 600 Chineesche koelies. HOUWITSER GESPRONGEN. Talrijke slachtoffers. Volgens een bericht uit Buenos Aires is bij de militaire manoeuvres een hou witser uit elkaar gesprongen. Er werden 7 soldaten gedood en 60 gewond. BOOTONGELUK. Vijf jongens verdronken. Een ernstig ongeluk wordt uit Bordeaux gemeld. Zes jongelui waren met een boot gaan varen en hadden zich daarbij op zee gewaagd. Tengevolge van het stormach tige Avëor sloeg de hoot om met hot nood lottige gevolg, dat vijf hunner verdron ken. De zesde wist zich zAvemmendo te redden. TRIBUNE INGESTORT. Twee dcoden, 150 gewonden. Draadloos wordt gemeld, dat tijdens oen voetbalwedstrijd te Richmond in den staat Virginia (V. S.) een dicht bezette tribune is ingestort. Hierbij zijn tAvee personen gedood en 150 gewond. Auto-ongelukken in België. Zondag hebben zich in België alweer verscheidene auto-ongelukken voorgedaan, waarA-an een paar met doodelijken afloop. Twee kasteelheeren uit het Avaalsche dorp Bas Oha bij Hoei, van een jachtpartij per auto huiswaarts koerend, werden bij een onbewaakten ovenveg door den trein ver rast. Een der heeren, Léon Fabry, wer den beide beencn afgereden, hij is knrl daarop overleden. De andere, baron De Lamines, liep een schedelbreuk op. Hij werd ster\'end weggedragen. Te Gives bij Audenno Averd een 65-ja- rig man bij avond door een auto aangere den en op slag gedood. De auto verdween in volle vaart zonder dat de inzittenden zich om het slachtoffer bekommerden. Een radio-antenne onder sterkstroom. Te Gzenstochau had in een beddenfa- briek een ongewoon ongeluk plaats. De op het dak van de fabriek staande radio-an- tenno viel zoo ongelukkig van het dak af, dat het eene einde aan de sterkstroomlei ding bleef hangen, terwijl het andere einde zich om den hals van een juist op do bin nenplaats vertoevende vtouav slingerde. De vrouw was terstond dood. Vicrmaster door brand vernield. Uit Jacksonville (Florida) wordt ge meld: De viermasler „Elizabeth Free man" is op 25 K.M. ten Noorden van St. John's Bar plotseling in brand gevlogen en geheel vernield. De uit elf leden be staande bemanning werd door het Brit- sche stoomschip „Sythian" gered. Een predikant op de preekstoel gestorven. Toen ds. Bisset Zondagochtend in de St. Michaelskerk te Londen ongeveer de helft van zijn preek had uitgesproken, voelde hij zich plotseling onwel. Hij ver zocht de gemeente het niet kwalijk te ne men als hij ophield, sprak over haar den zegen uit, maar zakte ineen vóór hij hiermee gereed was. Bijna dadelijk daar op gaf de 63-jarige predikant den geest. GEHEIMZINNIGE MOORD TE BRUSSEL. Een lijk in een koffer. Gisterenmiddag verspreidde zich in de omgeving van de Goudstraat, in het cen trum van Brussel gelegen, het gerucht, dat in een perceel van genoemde straat het in stukkon gesneden lijk van een Itialiaan in een koffer was gevonden. De toege stroomde menigte kon aan het komen en gaan van de politie inderdaad al spoedig vaststellen, dat op nummer 13, waar een café is gevestigd, een ongewone misdaad Avas gepleegd en, daar de menigte steeds aangroeide, moest de straat worden afge zet. Omtrent de toedracht van deze zaak is bekend, dat gisterochtend een vriend van den in het café Avonenden 26-jarigen Ita liaan, Edward Malacrida, naar zijn kame raad kwam informeeren. omdat hij hem sedert eenige dagen niet had gezien. Zij vonden de kamer in wanorde, een koffer stond op het bed en de muren waren met bloed besmeurd. Terstond werd de politie verwittigd, welke den koffer deed openen. Een afgrij selijk schouwspel vertoonde zich voor de aanwezigen: onder bebloede doeken en een overjas lag een in stukken gesneden lijk. Onmiddellijk werd het parket gewaar schuwd, dat spoedig met medische des kundigen ter plaatse verscheen. Gisterenmiddag werd onder groote be langstelling de koffer naar het lijkenhuis overgebracht, waar werd vastgesteld, dat het hoofd van het slachtoffer ontbrak, Avaardoor het moeilijk Averd de identiteit vast te stellen. Uit het eerste enderzoek bleek, dat de misdaad Vrijdag jl. moet zijn gepleegd. Dien middag heeft Malacrida op zijn kamer met twee vrienden kaari gespeeld, hetgeen door den zoon des hui zes, die een boodschap had overgebracht, word bevestigd. Zondagmorgen meldde zich aan het café een persoon aan, die voor rekening van Malacrida een koffer kAvam halen, welke zich in diens kamer bevond. De café-houder wenschte den koffer even wel niet af te geA'en in afAvezigheid van zijn huurder; de onbekende had vervolgens een telefonisch gesprek met iemand in Spa en ging heen. Over de wijze, waarop de misdaad heeft plaats gehad, tast men echter volkomen in het duister. Malacrida heeft als kellner ge durende het seizoen in Spa gewerkt en veel geld verdiend, zoodat diefstal de drijfveeT geweest kan ziju. Al werd echter in een der zakken van «1e jas een kaart gevonden ten name van Malacrida, staat door het ontbreken van het hoofd nog geenszins vast, dat de vermoorde Malacrida is. Het is zeer goed mogelijk, dat hij zich onder de •daders bevindt en dat een der andere kaartspelers het slachtoffer werd. Uit de kaart bleek verder, dat M. fascist was. De vrouwenmoordende mode. Volgens een officieel bericht vermeldt de sterfte-xstatistiek in Engeland een schrikbarende stijging van het aantal sterfgevallen van vrouwen op den leeftijd van 18 tot 27 jaar. De „Wissenschaflliche Nachrichten- diensl" heeft nu te Weenen ook terzake gegevens verzameld, die weinig verblij dend zijn, meldt do Weensche „Reichs- post" Van medische zijde wordt de toenemen de sterfte onder de vrouwen op jeugdigen leeftijd ten deele aan het vele rook en toe geschreven. Gebleken is, dat Arrouwen in sterkere mate dan mannen onder het si- garcttenmisbruik lijden. Inzonderheid ern stige ziekten der ademhalingsorganen en hartziekten zijn bij de Aiouwen van dit vele rooken het gevolg. Maar ook de moderne vrouwenkleeding draagt in de koudere en vochtige maau- den schuld aan het toenemen van ziekten der ademhalingsorganen en van rheuraa- lisclie aandoeningen, die vaak blijvend de gezondheid schaden en zelfs den dood tengevolge hebben. De gezondheidsdienst der stad "Weenen stelt op grond van vergelijkende statistie ken der laatste jaren eenzelfde resultaat als het uit Engeland gemelde vast. Men is intusschen van meening, dat de ver kregen gegeA'ens waarschijnlijk nog een ernstiger aspect zullen krijgen, daar de door de tabak veroorzaakte schade aan het lichaam zich binnen 2 a 3 jaren nog niet, of slechts in geringe mate naar bui len vertoont. Een definitief resultaat zou dus eerst na meerdere jaren vallen te constateeren, daar de op het oogenblik beschikbare sta tistieken oa'er slechts weinige jaren loopen. 1 Een dronken postbeambte. Te Salzburg heeft in het postkantoor een beschonken beambte op uitermate brood- dronken Avijze hulsgehouden. Hij verscheur de een aantal bankbiljetten, en geldwaar dige papieren reap, ter waarde van 700 en 200 shilling, alsmede allo aanwezige docu menten en sloeg den geheelen Inboedel kort en klein, met inbegrip van telefooncellen, uurwerken, telegraafinstallaties, enz. ToeA bij ten slotte trachtte het gebouw in brand te steken, werd bij juict bijtijds door do gendarmen gearresteerd. Bij zijn aanhou ding bekende hij een bedrag van 1800 schil ling te hebben verduisterd. Een woesteling. Zondagavond ontstond in een café in Alten-Essen 'n woordenwisseling tusschen den mijnwerker Brendt, die een paar we ken geleden uit den bond van frontstrij ders waa getreden, en eenige vroegere kameradon, die hem zijn uittreden verwe ten. Brendt verliet daarop het lokaal, doch werd door de anderen gevolgd. Daarop trok hij zijn revolver en losto zes schoten met het gevolg, dat 5 perso nen gewond werden. Brendt is in hech tenis genomen. De nieuwe Ford. Volgens „The New York Herald" heeft Edsel Ford zich dezer dagen in Detroit ver toond in de „Nieuwe Fond". Zelfs in De troit trok die verschijning der allergrootste aandacht. Het nieuwe model is volgens de korte beschrijving in genoemd blad een gehael andere auto dan de tot nu toe door Ford gefabriceerde machine. De donker-creme- gekleurde wagen is veel lager, heeft sier lijke gebogen lijnen, draadwielen en ballon banden. De radiator-dop is versierd met een vliegende game, en de Ford monogram men bevinden zich thans op de vóór- en achter-bumpers. Het schijnt, dat het nieuwe model Ford prachtig „wegtrekt". De wagen heeft drie versnellingen, een dashboard en voorts „gebolderde" spatschermen. Op het oogenblik wordt in de Fordfa brieken met 65 70.000 man aan het nieu we product gewerkt. LUCHTVftftRT DE TERUGTOCHT VAN LUITENANT KOPPEN. Te BenderAbbas aangekomen. Heden naar Bagdad. Luitenant Koppen seint d.d. 24 Oct. uit BenderAbbas aan het Haagsche Aneta- kantoor: Wij zijn na een vlucht van zeven uren alhier aangekomen. Wij hadden een goeie reis en maakten een vlotte landing op het vliegterrein alhier. Morgen vertrekt dl Postduif naar Bagdad. De aankomst op Schiphol. Men meldt aan het Haagsche Aneta- kantoor het volgende aangaande de ont vangst van de Postduif uit Ned.-Indië, welk vliegtuig vermoedelijk omstreeks 27 of 28 October te Schiphol zal aankomen: Bij gunstig verloop van de terugreis van de Postduif uit Ned.-Indië worden luit. Koppen en de heeren Frijns en Elloman den 27sten of 28sten October a.s. te Schip hol verwacht. In verband met het verge- vordend seizoen en de aan eene huldiging te Schiphol verbonden hooge kosten zullen te Schiphol alleen a'eiligheidsmaatregelen genomen worden en zal de huldiging zelf plaats vinden in Hotel de l'Europe te Am sterdam. waar de Kon. Ned. Vereeniging voor Luchtvaart een receptie zal houden ongeveer 1/4 a 2 uur na de landing amd de Postduif te Schiphol. Het publiek zal. zooals op rreAvcno ë,i<rcn, vrijen toegang hebben op een bepaald ge deelte van Sc.hiphpl. Met het oog op de vei ligheid der Postduif, der belangstellende bezoekers zeiven en der vlicgdiensten wordt het publiek dringend verzocht om zoowel vóór als na de landing van de Postduif achter de hekken te blijven, die op het ter rein zijn opgesteld. De bemanning dor Postduif zal zoo spoedig mogelijk na de landing per auto naaT Hotel de l'Europe vertrekken, waarbij, alvorens het vliegter rein te verlaten, langs het aanwezige pu bliek zal worden gereden. De te volgen route voor bezoekers, dio per auto naar Schiphol willen gaan, even als de route, welk© door de bemanning der Postduif op haar rit naar de stad zal worden genomen, zullen nader bekend ge maakt worden. Nederlandsch OosMndië Hei dubbele leven. Overdag agent 'cn des nachts r o o v o r. De veldpolitie van Banjoemas heeft on langs, in samenwerking met den assistent- wedana van Kalibagor, een mooie vangst gedaan door de aanhouding van don agent le kl. der algemeene politie te Kalibagor, Salim. Deze man bleek reeds geruimen tijd een dubbel bestaan te leiden. Overdag was hij handhaver aran het ge zag en maakte de noodige verkenningen en des nachts was hij roover-hoofdman. Hij had een aantal desperados om zich verzameld en hiervan een dievenbende gevormd, welke reeds bijna 1XA jaar werk te en vele grootere cn kleine diefstalleu op haar geAveten heeft. Een 5-tal handlan gers Averd reeds gearresteerd. Bij den agent en tAvee zijner bendeleden zijn bovendien geladen cylinder-Tevolvcrs achterhaald. Het vijftal is in volle congessic; de agent ontkent echter halsstarrig. Echter is reeds vastgesteld, dat de agent de dader is die in Maart j.l. met eenige zijner handlangers des nachts trachtte in te breken bij den heer W., employé dei

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4