Gemengde Berichfceta ONGELUKKEN. NOODLOTTIGE ONTPLOFFfNG. EEN SNEL-PHOTOGRAFIE-TOESTEL UIT ELKAAR GESLAGEN. Eén doode; verscheidene gewonden. Gisterenavond to ongeveer 7 uur heeft in het Lunapark te Zaandam, dat ter gele genheid van de winkelweek gehouden wordt, een ernstig ongeval plaats gehaii. Ten ongeveer 7 uur werd in de omgeving van het Lunapark een geweldige knal ge hoord, doch hieraan werd in de stad wei nig of geen aandacht geschonken. Spoedig verbreidde zich echter het nieuws dat daar een ernstig ongeluk zou hebben plaats go- had. Het bleek namelijk, dat een blikken trommel, waarin magnesium of een andere brandbare stof, die een fotograaf bij zijn werk gebrokte, uit elkaar was gesprongen. Een - 20-jarige jongeman uit Koog a. d. Zaan. die voor den fotograaf poseerde, ge raakte in brand en kreeg vrij ernstige brandwonden aan hoofd en armen. Ter wijl voorts een tiental omstanders, door de ui tel kaar spattende stukken staal en blik werden gewond. De 15-jarige D. Dame, bleek zeer ernstig aan den buik gewond te zijn, hij overleed kort nadat medische hulp was verleend. Een in de onmiddellijke na bijheid staande danstent geraakte in brand, doch men slaagde erin dezen met eigen middelen te blusschen. De fotograaf zelf, Raaphorst genaamd, die er vrij goed onder vandaan is geko men, kreeg brandwonden, in het gezicht en aan een arm. Verder werden gewond: G. Schoen, 12 jaar; P. Schoots, 10 jaar; J. 'Jacobs, 18 jaar; B. Wijnhoud, 24 jaar, al len van Zaandam; De Beus. van Purine rend cn De Haas van Monnikendam. Alle gewonden werden naar de gemeen telijke kliniek vervoerd, om te worden ver bonden. Sommigen, die aanvankelijk tij dens de hevige algemeene ontsteltenis, meenden ongedeerd te zijn, kwamen kort daarop tot de ontdekking, dat zij vrij ern stig geblesseerd waren. Zoo ontdekte een jongen, dat het bovenleer van zijn schoen, door een stuk metaal van het fototoestel doorsneden was. Ook zijn voet bleek hij te hebben bezeerd. De danszaal geraakte in brand, doch de vlammen konc®"""^spoedig met behulp van de in de inricVft^a* aan wezige brandbluschapparaten worden ge doofd. De toestand van de gewonden is nift onbevredigend. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto in botsing met een sneltrein. Do chauffeur zwaar gewond Uit 's-Hertogenbosch wordt aan de „Tel.'' gemeld: Zaterdagavond kwam op den onbewaakt en overweg nabij wacht post 8 tusschen Dorsten en Rijen, e«n vrachtauto in botsing met den sneltrein, welke om 18.40 nit Bfreda vertrokken was. De chauffeur werd veer ernstig ge- woud. De ontbcden geneesheer achtte dadelijke «verbroeging naar een zieken huis aan te raden. Do ongelukkige werd fa wachtpost 8 neergelegd, waar ellc medische hulp verleend werd. De trein ondervond eenige minuten vertra- *'U6- Slachtoffers van het snelverkeer. Een kind overreden en gedood Betreffende het auto-ongeluk, dat Zater dagmorgen te Middelburg aan het 3-jarig zoontje van de familie Botbijl het leven kostte, meldt de „Msb." nader, dat de vrachtauto van de ijsfabriek „De Noord pool" uit Goes, de St. Janstraat te Middel burg kwam inrijden, toen het jongetje uit den winkel van zijn grootvader kwam loo- pen. De kleine werd door den auto gegre pen en niettegenstaande de pogingen om tijdig- te remmen, door een der wielen over het hoofdje gereden; met het gemelde droe vige gevolg. De auto werd in beslag genomen, even als het lijkje. De beide inzittenden zijn voorloopig aangehouden. Gebleken is, dat de man, die aan het stuur zat, onbevoegd was een anto te besturen. Auto tegen een boom gereden. Op den Leidschen straatweg, nabij den Haag, is Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur, een auto, komende over de brug van het villapark Marlot, bij het te ruim nemen van de bocht door de dame die chauffeerde, tegen een boom gereden, waardoor de auto zwaar beschadigd werd en de beide inzit tende dames ernstig werden gewond. De gewonden werden naar Marlot gehoiacht en vandaar door den Wassenaarschen en door den Haagschen Geneeskundigen Dienst naar het Gem. Ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht. Beiden schijnen een hersenschudding ge kregen te hebben, terwijl een der dames ook een wond aan haar neus opliep. Het ongeluk veroorzaakte een ware strem ming van het verkeer, zoo dat wel een veer tig auto's op een rij stonden te wachten, eer de weg weer vrij was. Zaterdagavond was do toestand der alachlsoffers vrij gunstig. Autobus tegeneen b o om ge r exke n Zaterdagochtend is onder Jutphaas een auto van den particulieren autobusdienst UtrechtUsselstein togen een boom ge-" roden, tengevolge waarvan vier inzittenden werd gekwetst. Een wielrijder bekwam eenige verwondingen, doordat hij een eind door de autobus werd meegesleurd. Auto in een opgebroken weg s gereden.;1 In de Nieuwslraat te Kerlcrade nabij do Duilsche grens, is een zwaar beladen vrachtauto, doordat do chauffeur moest uitwijken voor een uit de tegenovergestel de richting naderend motorrijwiel, in het opgebroken gedeelte van iden rijweg terecht gekomen en omgeslagen. Do chauffeur van den vrachtauto en iemand, die naast hem zat, werden licht gewond, terwijl een voorbijganger door een uit don ajito vaUqar. de kist getroffen werd. De lading P -flen vrachtwagen, bestaan de uit vaten Wer en een groote hoeveelheid flesschen. ging grooteniicels verloren. NOODLOTTIGE BRAND. Een vrouw omgekomen. Zaterdagmiddag ongeveer 12 uur ont dekten buren, dat vlammen sloegen uit de achterzijde van het perceel Lange Nieuw- straat no. 100 te Utrecht. Toen men zich toegang tot de woning verschaft had, bleek, dat het vuur woedde in een achterkamer, waar de bejaarde bewoonster, mej. B., te bed lag. Zij was geheel verkoold. Het vuur werd met emmers water ge- bluscht. De schade aan het perceel is niet groot. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het omvallen van een petroleumlichtje tengevolge waarvan het bed vlam vatte. Brandwonden opgelcopen. De dienstbode van de fam. B., Dam straat te Roosendaal, had Vrijdag het on geluk een pan kokend water te laten val len, waardoor zij zelf en de metselaar J. G., die ter plaatse werkzaam was, de in houd grootendeels over him lichamen kregen en beide ernstige brandwonden opliepen. Een lucifer bij de benzine. In het bodehuis „Het Gentrum" te Gou da" werd door een Goudsch expediteur G. en zijn beide zoons een motor van een verhuisauto gedemonteerd, waarbij de on- derdeelen met benzine werden schoonge maakt. De jongste zoon stak een pijp op en wierp de hiervoor gebruikte lucifer achte loos weg, waarop enkele bij het werk ge morste druppels benzine vlam vatten en cók een in de nabijheid staande bus. waar in zeven liter dezer gevaarlijke vloeistof. De oudste zoon zag het gevaar en wierp de brandende bus naar een vrij gedeelte der garage, waar de brand weldra werd ge- blpscht met een minimax. die ook de vlam men, die den verhuisauto reeds hadden aangetast, spoedig doofde. De moedige zoon die door zijn flink optreden erger voor kwam, bekwam echter ernstige brandwon den aan rechterhand en -arm. Hij is door de E. H. B. O. en later door dr. Meeter verbonden. »Tel.M Boerderij verbrand. Te Schoonloëerveld is de woning van den landbouwer J. Prins tot den grond t/^afgebrand. Alles was verzekerd. Jen auto verbrand. Tusschep Deventer en Olst is een nit Noord-Bra'bant afkomstige auto op den weg in brand gevlogen. De twee inzittende hee- ren wisten bijtijds uit den wagen te sprin gen, welke geheel vernield werd door het vuur. ^NSTIG ONGEVAL AAN DE ZUID-WILLFWSVAART. D. Een afsluitdijk bezweken. scheepvaart gestremd. Koushaven te RofterLauj, liggende Rijn- vrachtschip Rijnland P. v. L. uit Varik is hij het aan boord gaan in het water geval len en verdronken. De rivierpolitie heeft bet lijk opgehaald-; het is naar Grooswijk vervoerd. T-o Staphorst is het 2-jarig zoontje van W. B. in een sloot nabij ide ouderlijke woning geraakt en levenloos daaruit op- Zaterdagmorgen om elf uur is hij de Lerstellingswerken aan sluis 1 te Den Bosch, waar voor rekening van het water schap de Aa een nieuwe duiker met door spoeling gebouwd wordt de afsluitdijk tus schen de Zuid-Willemsvaart en het daar- achtergebleven werk bezweken. De ver moedelijke oorzaak daarvan moet gezocht worden in het feit, dat onder den wand een wel is ontstaan van zoo groote afme- ling dat de geheele wand bezweek en een gat van ongeveer 5 meter in den kanaal dijk ontstand, waardoor het tTaject tus schen de sluizen I en II zijn water verloor Nader wordt gemeld: Zooals gezegd is men bezig bij sluis I in den kanaaldijk een sluisduiker aan te brengen. Zaterdagmorgen toonde de daar voor aangelegde nooddam teekenen van werking. Onmiddellijk wenden er maatre gelen genomen tegen het dreigend gevaar van bezwijken. Een in de nabijheid liggend schip ging er tegen liggen, maar niets mocht baten, tegen den middag bezweek de dam en stroomde het water met kracht uit de Zuid-Willemsvaart in de rivier de Aa. Alles werd meegesleurd, onder meer twee loodsen, waarin de machines waren opgesteld. Door sluis II wondt nu het wa ter, dat van boven komt, tegengehouden. Door sluis I te sluiten kan men het leeg- vloeien der Zuid-Willemsvaart beperken, maar het tusschen beide sluizen liggende gedeelte zal droog komen te liggen. Daar door komt de scheepvaart op de geheele Zuid-Willemsvaart stil te liggen. Onmiddellijk is men begonnen zakken zand aan te brengen om de kracht van het water te stuiten. Een in het kanaal liggend schip dreigde midden door te breken en verdere inzakking van den kanaaldijk werd gevreesd. Bij het Bossche pad liep een betonnen brugje gevaar, een deel van den dijk was reeds weggeslagen. De scha de is nog niet te bepalen. Ondanks de duisternis en het uiterst slechte weer zette men Zaterdagavond het werk hij de doorbraak krachtig voort on der leiding van den hoofdingenieur-direc teur van den rijkswaterstaat J. de Gelder, die reeds spoedig ter plaatse was. Zater dagavond waren reeds 400 zakken zand gestort, men hoopte daarmee een behoor lijke bekisting gereed te krijgen.. Er was nu alle hoop op, dat men den stand van het water tusschen beide sluizen op zooda nig peil zal kunnen houden, dat men de daar liggende schepen naar beneden af kan laten. Met het leggen van een nieuwen damwand zal onmiddellijk worden aange vangen. Het betonnen bruggetje bij het Bossche pad dacht men te kunnen behou den. Nadal den geheelen Zaterdagnacht en Zondag was doorgewerkt, was men Zon dagavond om vijf uur met het dichten van Let gat in den damwand gereed. Van som mige schepen, die in een drooggeloopen gedeelte liggen tusschen sluis 0 en sluis 1 was men gïsteTcn bezig de lading gedeelte lijk te lossen. Men verwacht dat spoedig de stTemming in het scheepvaartverkeer weer zal zijn opgeheven. t Verdronken. ->De 46*jarige kapitein van het in öc Dood in den trein gevonden. Do hoofdconducteur G. H. G. nit Roer mond, welke den trein van Nijmegen Roermond had is op den terugweg in den bagage wagen Zaterdagavond dood gevon den. Vermoedelijk is een hartverlamming de oorzaak. Doodelijke val. Zaterdag is de timmerman G. H. v. V., die bezig was met werkzaamheden aan het Dijkplein te Nijmegen, van een lad der gevallen en aan de gevolgen van den val overleden. Schipbreuk op den Rijn. Bij St. Goarshausen aan den Rijn is het Nederlandsche Rijnschip Marie van de firma Hasselo te Dordrecht, welk schip op weg was van Straatsburg naar Roermond, uit het roer geloopen. Met den stroom is het schip afgedreven en op de rotsen ge loopen. Het schip is daarna lekgeslagen en gezonken. De Marie was geladen met 710 ton erts. Moordaanslag. Vrijdagavond heeft zekere Eibers in een woordentwist den 46-jarigen P. Dicken te Herzogenrath, door revolverschoten ge dood. D. was musicus en lid van den ge meenteraad. De moordenaar stelde zich vrijwillig ter beschikking van de politie. Nader vernemen wij nog: Reeds het eerste schot ging den aange rande door het voorhoofd. Do reden van dezen moord is, dat E. wegens huurschuld door D. uit zijn woning was gezet. E. was hierdoor zoodanig verstoord, dat hij hij D. binnendrong om verantwoording te halen. D. wees den man de deur, waarop E. plot seling een revolver trok en hem dood schoot. De dader staat niet ongunstig hekend. Eigenaardig protest. Vrijdagnacht te 2 uur zagen twee sur- veileerende Bloemendaalsche agenten op de Korte Kleverlaan onder het afdak eener garage, liggend op een stroozak, de vrouw van een Haarlemschen werklooze, met een klein kind. De vrouw was in nachtgewaad en had zich met een deken toegedekt. Zij was in gezelschap van haar man en nog een paar mannen. Op last van den com missaris van politie werd het gezelschap naar het politicbureau te Overveen overge bracht. De vrouw werd met haar kind op den stroozak op een handwagen gelegd, de mannen gingen loopende mee. Op het po litiebureau werd door hen nachtverblijf gevraagd. Dit kon hun niet verstrekt wor den. De vrouw weigerde op een stoel te zitten en ook de mannen wenschten een hetere legerstede. De commissaris achtte het toen beter om de menschen dan maar uit Bloemendaal te verwijderen. Met behulp van een paar gemeentewerklieden werden ze per handwagen naar do Lange Molen straat 12 te Haariem gebracht, waar het gezin van den werklooze reeds meer ver toefd heeft. De man gaf voor, te handelen als protest tegen het Armbestuur van Haarlem. Een dure reclame. Een kruidenierszaak, die haar 25-jarig jubileum viert, zoo schrijft men uit Amers foort aan het „Hbld.", wil ook haar clien tèle in dit heugelijk feit laten meeleven. Per advertentie heeft de jubileerende fir ma aangekondigd, dat men in de week van 2027 October hij ieder pond koffie nog suiker kon krijgen a 8 cent per pond. Hoe veel suiker men hij ieder pond kon krij gen, stond niet aangegeven. Zoo kwam de zer dagen iemand den winkel binnen, be stelde een pond koffie en vroeg daarna 20 pond suiker a 8 cent. De winkelier wei gerde echter zulk een groote hoeveelheid te geven. De klant kon wel één pond krij gen, doch geen 20 pond. Dat was de be doeling niet. De bezoeker wilde met de goede bedoe lingen echter niets te maken hebben en hield zich aan den advertentie-tekst. De politie werd in den arm genomen. doch deze verwees, omdat het een civiele kwes tie betreft, den man naar een deurwaar der. Het gevolg was, dat de klant zijn twin tig pond suiker a 8 cent kreeg. Als alle klanten zulke bestellingen doen, dan kan dit 25-jarig jubileum de firma duur te staan komen. Wonderlijke liefhebberij. De Haarlemsche brandweer ondervindt zeer veel last van een zonderling, die de aardigheid heeft de brandweer noodeloos te alarmeeren. Dit spel duurt nu al van JanuaTi af. Ongeveer eens in de veertien dagen laat hij van zich hooren. Dan belt hij de brandweer op om te zeggen dat er brand is. De brandweer rukt uit, maar komt dan tot de ontdekking, dat er van brand aan het opgegeven adres niets be kend is. Dit noodeloos alarmeeren heeft natuurlijk een gevaarlijken kant. De brandweer en de politie doen alle denkba re moeite om er achter te komen, wie die zonderling is. tot heden evenwel zonder resultaat. Verdacht van brandstichting. In verband met den brand, welke de vorige week uitbrak in 't pakhuis van v. d. B. te Leerdam, stelde het parket te Tiel een onderzoek in en verhoorde den betrokken eigenaar, terwijl de politie deskundige, dr. Hesseling van Arnhem in 'l perceel dat gedeeltelijk uitbrandde een onderzoek hield. Als gevolg van een en ander is v. d. B. gevankelijk naar Tiel overgebracht. Inbraak. Uit een perceel aan den Haarlemmer lijk te Amsterdam zijn, door verbreking van liet deurslot, ontvreemd een gouden horlo geketting, waaraan een gouden varkentje, een zilveren heerenhorloge, 2 gouden ze gelringen, een gouden heeren kogelring. (i alpacca eetlepels, 6 idem vorken, verschil lende alpacca voorwerpen, 2 zilveren schepjes, benevens een spaarbankboekje, gezamenlijke waarde f 200. Ook een onderdak! Nabij Schoonoord hëeft een huisgezin, bestaande nit man, vrouw en vier kinde ren, zich „onderdak" verschaft, door een zeiltje in de open lucht te spannen, waar onder zij huizen. Zoo lang het droog is en de zon schijnt gaat het nog eenigs- zins, maar 's nachts en hij regent INOEZÖNOEN WIEOEOEELiNG Buitegifl. Berichten ONGELUKKEN. BOM DOOR KINDEREN TOT ONTPLOFFING GEBRACHT- Vreeselijk ongeluk in Macedonië. Vijf kleinen gedood; een zesde is stervende. In de nabijheid van Stroemitza (Mace donië) heeft Zaterdag een vreeselijk onge luk plaats gehad. Een kind had een bom gevonden en naar een groep spelende kinderen overgebracht Daarna wierpen de kinderen steenen naar de hom, om haar tot ontploffing te bren gen. Dit geschiedde inderdaad, met het ge volg, dat drie kinderen letterlijk aan stuk ken werden gereten. De drie overige kinde ren werden zoo zwaar gewond, dat inmid dels twee hunner zijn overleden; het zesde worstelt nog met den dood. Er is een onderzoek ingesteld om na te gaan, hoe het kind aan de bom is Japansch luchtschip in vlammen opgegaan De bemanning gered. Uit Tokio wordt gemeld :Het Japansche luchtschip N 3, dat deelnam aan de mari ne-manoeuvres, was gedwongen bij 't Izoe- schiereiland op zee te dalen, tengevolge van een machinedefect. Nauwelijks was het luchtschip gedaald, of het stond in lichtelaaie. De bemanning werd evenwel ge red; slechts één man werd ernstig gewond. Het luchtschip was kort geleden van Ita lië gekocht. Bom ontploft in een kazerne. Naar de „Tribuna" uit Brescia meldt, is daar in een kazerne een handgranaat ont ploft, waardoor een officier en 35 soldaten gewond werden. Den officier werden beide handen afgerukt. Treinbotsing. Op het station Schönwald van de Rei- nickerdorfLiehenwalder lijn zijn Zater dagmorgen twee treinen op elkaar geloo pen waarbij een dertigtal reizigers meer of minder zwaar gewond zijn. Het onge luk had plaats op een kruispunt tegen een uit de tegenovergestelde richting naderen den trein liep. Vier wagens van den Ber- lijnschen trein liepen uit de rails. Op de lijn heerschte zware mist. Kinderverlamming in de Ver. Staten. Naar uit New-York wordt gemeld, wor den uit Californië en Oregon verscheiden gevallen van kinderverlamming gemeld. Het departement van gezondheid heeft dezer dagen last gegeven, in Eureka en Arcadia alle lagere scholen te sluiten. Negen kinderen zijn reeds in dat dis trict aan de ziekte bezweken. In Oregon is de epidemie zeer ver spreid. Hevig onweer in Algiers. 3 dooden; meer dan 300 dieren gedood. Een verschrikkelijk onweer heeft zich ontlast in de streek van Boussaada. De storm ging vergezeld van wolkbreuken en een ontzettenden hagels'ag. Door de enor me hagelsteenen, werd een jeugdige inlan der van 10 jaar gedood en twee herders ernstig gewond; voorts werden 270 scha pen, 40 kameelen en 21 ezels, toebehoo- rende aan twee caids van den stam der Ouled Sidi Brahim, doodgeslagen. Elders zijn twee inlanders medegevoerd door een plotseling wassenden stroom. Talrijke no- madententen zijn door den hagel ver scheurd en een aanzienlijke hoeveelheid vee is gewond. Dc overstroomingen in Joego-Slavië. Verscheiden millioenen schade. Een B.T.A.-telegram uit Belgrado meldt: De overstroomingen duren voort. Het peil der rivieren Save en Drina is in de laatste dagen meer dan 3 meter gestegen. Talrijke dorpen zijn overstroomd. De schade wordt op verscheidene mil lioenen dinars geschat. Tot nu toe is er geen enkel slachtoffer te betreuren. Het water van de Morava-rivier heeft den spoorweg Belgrado-Nisj bereikt en belemmert het verkeer. Een strijd op leven en dood. De Ghineezen van de AImkerk" Omtrent de poging om Chineezen aan boord van het s.s. „Almkerk" clandestien Austraulië binnen te voeren, deelt de „Uni- tijd Press' ons nog het volgende mede: Met behulp van tolken gaven de Ghi neezen een omstandig verhaal van de vroeselijke ontberingen, dio zij tijdens de reis hadden ondergaan. Zij verklaarden, dat zij met 57 man te Rotterdam aan boord waren gegaan, terwijl men te Fre- mantle slechts 50 gevonden had. Dit heeft de douane eerst in verwarring gebracht. Men heeft nog naar de vermiste Ghinee zen gezocht. Blijkbaar behoorden dezen echter tot het aantal, dat als overleden was opgegeven. De Ghineezen gaven een levendige be schrijving van een paniek, die onder hen had plaats gehad, toen er in de tank een strijd ontstond om meer lucht te krijgen. Vcrversching van lucht geschiedde n.l. sléchts door twee buizen van drie inch doorsnede. ,\A\ Een Nederlandsch kampioen-, -jpper. Ter gelegenheid van de tentoonstel!^ van haarwerken en parfumerieën in h* Palais du Palmarium in het Bois de Boe logne is een kapwedstrijd gehouden, waai, uit een Amsterdamsch kapper, Michels, a eerste prijswinnaar te voorschijn gekoma is. Hij behaalde 180 punten (van de hoe veel staat er niet bij) tegen de 147 nummer twee. De Parijzenaars kwame pas op de vierde en vijfde plaats Een bekend oplichter ontsnapt. Een evenknie van Harry Domela, mae veel minder grappig, is de oplichter Oei tel, die enkele maanden geleden te len gevangen is genomen, na geruimi tijd onder allerlei groote namen, veeli als „baron v. Egloffstein", door DuitscL land te zijn getrokken en tal van goedp loovige menschen, die vereerd waren m hun hooggeboren nieuwen vriend, geld hebben afgezet. Voor de tweede maalsedert zijn gevai genneming is de „baron" dezer dagen on snapt. Den eersten keer had men gauw weer te pakken, maar nu is hij dagen zoek. Uit het huis van bewarii te Berlijn, waar hij tijdelijk zat omdat 1 ook in de hoofdstad een paar zaakjes o.a. verduistering van justitieele bescto den aan de hand had gehad, werd eergisteren naar het bureau van den re< ter van instructie gebracht. In de wacl kamer heeft de politieman, die hem waakte, hem een oogenblik alleen gelat» en daarvan heeft de „baron" gebruik g maakt om er vandoor te gaan. Hoe hij i het groote gebouw den weg zoo gauw na buiten heeft weten te vinden is een raa sel. Men vermoedt dat hij een gids gehad en naar dien veronderstelden deplichtige zoekt men thans. Een maag gestolen. Een merkwaardig incident heeft zich het Parijsche ziekenhuis St. Michel i een operatie voorgedaan. Van een patic die blijkbaar aan maagkanker leed, w« de maag weggenomen. Daar echter diagnose niet onvoorwaardelijk vastston zou da maag bij het bacteriologisch ins tuut ter fine van onderzoek worden leverd. Tegelijk hield de chirurg voor a geveer 50 studenten een voordracht o zijn operatie, terwijl de maag onder gehoor circuleerde. Tot zijn onbeschrijf: ken schrik bleek den spreker echter na 1 eind van zijn rede, dat de maag door e student gestolen was Een geweldige maar slechte diamanf gevonden. Een delver in het district Licht» in Zuid-Afrika heeft den op-éen-na gro sten alluvialen diamant gevonden, die werd opgegraven. De steen weegt 1500 raat, maar is van ordinaire kwaliteit waarde wordt op 35.000 gulden geschat Grooter is in ^Je geschiedenis alleen weest de bekend Cullnv Ontvoering van Fra ia larokltt Uit Gasablanc-a wordt aan de „Temj gemeld, dat in den omtrek van Doeare. het Midden-Atlas-gebergte, Fransche derdanen, die op de jacht waren, doorb j dieten zijn overvallen en ontvoerd. Franschen zijn bloedverwanten resident-generaal Steeg. Men neemt aan, dat het den rooversi sluitend om een hoog losgeld te doen ii DE RIJNSTREEK WEKELIJKSCH OVERZICHT KAASHANDEL. Flinke aanvoer, flauwe handel en I duur. Het mooie, droge weer van deze was oorzaak, dat er op alle markten flinker quantum werd aangevoerd, minste als men rekening houdt met tijdsomstandigheden. Natuurlijk wordt den zomer meer aangevoerd, maar di voor hebben wé dan ook de voHe cap teit. *t)e melkproductie wordt nu gaande minder en de flinke aanvoer moet v<x 1 grootste gedeelte op rekening gunstige weer worden geschoven. Zo» 1 'n „natte" periode aanbreekt zal wel ken hoe weinig kaas re nog op de boeri is overgebleven. Onzes inziens zeer j nig. De meeste boeren leveren de schoon weg, zoodat er vele partijen markt worden aangevoerd waar vera lende kazen bij zijn die eigenlijk do? de pekel moesten liggen en weer r die zoo uit de pekel zijn meegenomen grijpelijker wijze kan dergelijk prooi lang niet hoog genoeg aan den prijs men. Vele boeren meenen dat ze op deze nier veel meer- gewicht hebbn, dan neer wordt gewacht tot de kaas level is. Dit is wel waar, maar de bande hebben hun oogen ook niet in de r' zien direct wel of de kaas goed baar is, ook al stoppen de boeren de; ste kaas onder in den wagen, zooiu e meeste doen. Zij rekenen er wel op dat deze jonge kazen de eerste abnormaal indrogen en verdisconteer* natuurlijk in de ruimte, op den prfl Om den hoogst mogelijken prijs l halen kan de boer dan ook niet beter dan goed leverbare kaas ter ma» brengen. En ook wat betreft de ktfj j. zouden wij willen zeggen, moeten j]

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4