DERDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" DINSDAG 18 OCTOBER wagens van matigen prijs zal weten te handhaven. Verfijningen voor de functie van motor cn chassis, van minder drastischen aard dan verhooging van het cylinder tal, vindt men in luchtreinigers en olie- en benzine filters, in smeerstelsels Yoor het chassis die onderhoud door den autobezitter ge riefelijk en tijdwinnend maken. Maar in dat opzicht het vergemakkelijken van de laak van den „owner driver" zijn do Britten nog een goed stuk achter bij de Amerikanen. De uitzonderingen waarvan ik hier boven sprak zijn in zeker opzicht ook wel verfijningen, maar zij zijn meteen be langrijke nieuwe mechanische toepassin gen van bijna drastischen aard. De eerste en voornaamste is do vrijwielkoppeling, waarvan evenals op de Fransche Sa lon een gering aantal wagens is voor zien. De vrijwiel-koppeling in den auto kon min of meer worden vergeleken met de vrijwiel-inrichiing op een rijwiel. Zooals de wielrijder zijn kuitspieren kan sparen met zijn vrijwiel zoo kan de automobilist zijn motor wat belangrijker is op zijn brandstof sparen met zijn vrijwiel koppeling. Dat is een voordeel. Een ander voordeel is dat slijtage van tandraderen in het transmissie-mechanisme en van ban den minder wordt en dat men in de auto vaker het gevoel zal krijgen dat de wa gen voortglijdt of zweeft. Maar het groot ste voordeel en daar is de zaak om be gonnen is dat die. verschrikking van el- ken beginnenden automobilist en van vele min of meer ervaren automobilisten, over schakelen in een andere versnelling, glad en geluidloos en door eiken beginneling kan worden volbracht. Het zou mij te ver voeren precies uit te leggen hoe de vrij wielkoppeling dit bewerkt. Maar het komt hierop neer dat ze naar believen den ver snellingsbak los maakt van de drijfkracht van den motor en tevens van. de drijf kracht van de achterwielen, die los kan komen wanneer de krukas los is van de transmissie. Overschakelen in de verschil lende versnellingsraderen van den versnel lingsbak is uiteraard een eenvoudig werk, wanneer er achter die versnellingsraderen geen kracht zit. Het kleine nadeel van deze nieuwigheid, die ongetwijfeld binnen niet te langen tijd in alle auto's toepassing zal hebben gevonden, is dat wie reeds auto rijdt het opnieuw zal moeten leeren, al thans ten deele. De andere mechanische nieuwigheid, waaraan ik eenige woorden aan moet wij den, is do jblazer" of compressor, die ten doel heeft meer vermogen uit een motor te halen dan er normaal in zit. De blazer helpt het trekvermogen der zuigers bij het inzuigen van het gasmengsel in de cy linders. ik spreek ten onrechte van een nieuwigheid. Het toestelletje is reeds lang terdege beproefd op renwagens en zijn doel is in de eerste plaats de snelheid van een auto te vergrooten. Nieuw is alleen dat het nu voor het eerst toepassing heeft gevonden op pleizierauto's. Van den bla zer zou ik niet durven voorspellen dat hij vroeg of laat deel zal uitmaken van de me chaniek van alle automobielen. De gefor ceerde inductie (verhooging van den druk van het gasmengsel in den cylinder, met als gevolg krachtiger ontploffing) dio hij bewerkt, eischt extra brandstof. Wie de snelheid mint en op de duiten niet te zeer behoeft te letten zal graag een motor be zitten van het slag van de Mercedes, hier op Olympia te zien, die met zes cy linders en krachtigen blazen 140 pk. kan ontwikkelen. Wat het koetswerk betreft is het meest opvallend het groote aantal auto's dat van echte of vermeende soepele carrosse rieën is voorzien. Ook dit is in de mode. Maar in dit geval is de mode van dege lijke kom-af. De soepele carrosserieën van lederdoek zijn in twee soorten, de eenc waarbij de verbindingen van het geraam te speling hebben en het geheel onwrik baar aan het chassis is vastgeklonken of schroefd, de tusschenverbindingen van rubber of ander stevig cn wrikbaar mate riaal aan het chassis is verhonden. Beide soorten zijn van gepateneerde makelij en beantwoorden voortreffelijk aan hun doel, lichtheid te bevorderen (een doel waarnaar iedere auto-bouwer behoort te streven) en de koets te vrijwaren tegen averij en ont zetting als gevolg van werking in hot chas sis. Maar naast die twee soorten zijn er ook, die slechts schijnbaar soepel zijn maar in werkelijkheid bestaan uit vaste constructies van triplex of plaatmetaal, waarover de stof van lederdoek is gespan nen. Olympia is dit jaar meer dan ooit inter nationaal. Amerikanen, Franschen, Ita lianen, Oostenrijkers, Duitschers en Bel gen dingen in grooten getale mee met de Britten om gunst en recommandatie van het publiek in deze eilanden. UBT DE OMGOHE3G ALKEMADE. Geboren: Johannes Cornells, z. van G. Hassing en O. Strijk. Ficolaas Leo nard us, Simon, z. van S. J. van der Geest en M. P. Ruijrok. Hendrica Maria, d. van J. Th. Opdam en J. M. Verduin. Antonia Cornelia, d. van C. van Lent en M. W. Akerboom. Johanna Gazina The- rosia, d. van G. Th. van der Zwet en M. J. Turk. Ondertrouwd: H. J. Hogenboom jm. 26 j. en J. M. Klein jd. 22 j. Getrouwd: Th. Weseelman jm. 26 j. en J. van der Meer jd. 21 j. O. M. van der Zwet jm. 23 j. en J. A. van Klink jd. 21 j. Overleden: A. J. Seip, 64 j. Ondertrouwd: J. den Britter en S. Kingma J. van Brumen en J. Buis man. Gehuwd: J. Vledder en N. de Kooter. Overleden: Dirk Vergunsl, wedv. van G. L. Kulk, 79 j. Theodora M. 11. Dumoulin, cchtg. van G. v. d. Laan, 60 j. Dirkje Kaptein, echtg. van P. van Luik, 43 jaar. NOORDWIJK. Geboren: Gorritje d. van D. van der Niet en J. Hoogendam Jacoba d. van A. Barnhoorn en T. Barnhoorn Theo dora Johanna d. van J. J. Zonneveld en Th. M. Jansen Willem Petrus z. van W. P. Caspers en G. G. van der Kamp Leonardos Jeroen z. van C. v. d. Linden en K. Hermans Petronella Adriana iL van M. Wijnands en A. G. Groenewoud Cornclis z. van Jac. Kloos en M. Onder water. Ondertrouwd: Gornelis Gerard us Meijer 27 j., te Haarlem, en Wilhelmina Kroon 31 j., aldaar. Gerardus Adrianus Langeveld 29 j., te Sassenheim, en Maria Anna van der Linden 28 j. Getrouwd: H, v. Egmond 22 j., te Rijnsburg, en J. van Beelen 21 j. C. J. Caspers 23 j. en N. Noppe 23 j. 'Overleden: Maria Kortekaas 39 j., ongeil. Petrus Johannes van Dam, 9 uur, z. van C. v. Dam en Ph. M. F. Do ting Trijntje Vaxkevisser 8 d., d. van L. Varkevisser en A. Jonker Job van der Weijden 39 j., geh. met E. Vink Adrianus AJida Koelewijn z. van L. P. Koelewijn en J. A. Lipman Domiana Geertruida do Groot 28 j., ongehuwd. TER-AAR. Geboren Hendrik, zoon van P. van Eijk en G. van Oeveren Klaas, zoon van S de Vries en P. Offringa Leendert Jacobus, zoon van P. Hoogendijk en L. G. Schullcr. WASSENAAR. Geboren: Emile. z. van W. F. van der Veen en K. W. Diepeveen. Louise Constance, d. van J. Hus en G. J. Kleer. Johannes Engelbertus, z. van B. van den Berg en M. J. Snelderwaard. Antje, d. van S. Abma cn H. H. van der Gaag. Wilhelmina Maria, d. van C. A. Riem en F. C. Gallast. Ondertrouwd: L. S. van der Vlugt en A. Henkes. A. G. Haak en J. F. H. Schalz. H. J. Putker en C. M. Ooster- veer. Overleden: H. Bosmana lj. L. C. Hus 2 dg. L. G. A. Deckers, vr. van L. Th. Boelaars 66 j. W, Knijnenburg wedr. van P. Pompe 76 j. OF RIJMSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De post. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn; terugontvangen in de Ie helft der maand October: Brieven binnenland: G. Feijtk Posto Res tante Zeist; F. Niêuwmeijer Amsterdam Hillegerstraat 3 hoog; Raad der gemeente Ter Aar: G. Dieke Amsterdam v. Bossam- str. 53 drie hoog. Geboren: Geertruida d. v. G. Hooge- voen en P. Wijnbeek. an Adrianus z. v. J. G. in 't Veld en P. Salie. Francina d. van A. G. Verburg en A. Roesveld. Ma ria Margaretha, d. v. L. Zwijnenburg en G. Streefland. Janny, d. v. D. van 't Wout en P. v. Gent. Antoon Willem z. v. W. G. A. Herbig en G. E. Hofstee. Gehuwd: N. Westerkoud jm. 22 j en M. G S. Ankerna jd. 24 j. Overleden: F. Waltz echtg. van A. M. Maisenbacher 37 j., won. te s-Gra- venhage. BODEGRAVEN. De voltooiing van het rioolstelsel. Langzaam maar zeker nadert het Bodc- gravensche rioolstelsel waarover zooveel is te doen geweest haar voltooing. De hoofd buizen in do straten zijn op één enkele uit zondering na gelegd. Het groote verzarael- riool met do 4 punten in de Willemstraat is gereed en de werkzaamheden aan h6t pompstation met het groote betonnen reser voir, naderen hun voltooiing. Nu is men bezig aan de eene zijde van Dorp-Zuid, n.l. in de Prinsenstraat, een nooduitlaat te ma ken naar den polder „Reeuwijk". Deze uit laten, die alleen dienst zullen hebben te doen als het gemaal defect mocht zijn, of bij ontzaglijken regenval niet in staal zijn al het water weg te pompen, worden ge maakt van groote ronde buizen van een Meterwijdte. Het werk bij den Oud-Bodc- gravenschen weg brengt nogal heel wat moeilijkheden mee. De buis moet n.l. ge maakt worden naar een gerioleerd en ge dempt slootje, dat zich bevindt onder bet nu sterk verhoogde stationcmplacement. Daarbij moet men gedeeltelijk door den grooten spoorput en gedeeltelijk door bet onlangs luchtig volgestorte doel van dio put, waarop de nieuwe spoorweguitbrci- ding zal komen. Men ondervindt dus heel veel hinder van het water. Is dat werk ge reed dan moet liet heele rioolnet compleet gemaakt worden door de zuidelijke verbin ding der buizen door den Stationsweg. Die weg zal echter binnenkort moeten verdwij nen voor de spoorwoguilbreiding en wordt dan gelegd o.a. over een nu beslaande sloot, en over de te dempen kleine spoorput. Men zal nu de buizen gaan legen in die sloot en put. Er is dus nog wel heel wal werk te verrichten, maar dan zal ook het ijverige streven van onzen burgemeester beloond zijn. SPORT De Automobiel-tentoonstelling te Londen. Londen, 14 October 1927. De automobiel-tentoonstelling, die bier gisteren is geopend, is ook dit jaar trouw gebleven aan haar Britsch karakter. Hoe wel er veel is dat aanspraak heeft op diepe belangstelling is er niets buitenissigs. Ook de buitcnlandscbc tentoonstellers, die hun iolkje kennen, zijn zoo wijs geweest de automobilistische gemoederen hier niet te verontrusten met het te pronk zetten van een chassis van revolutionairen bouw of een koets die geheel uit den Engelschen toon valt. Er is slechts een enkele carros serie te zien van ongewone lijnen, een zoo geheeten „air way"-salon op een Lancia- ckassis, een gevaarte in de kleuren van bessensap en room, van binnen met fel rood leder bekleed, een dak dat achter over helt tot dicht bij de achteras; het is een winderig geheel, waar alleen winde rige menschen mee op straat zouden gaan en dat oogenschijnlijk geen ander doel heeft dan de aandacht te vestigen op den stand in een reusachtig gebouw waar een vijfhonderd stands uw belangstelling vra gen. De Olympia Show is en het geldt vooral voor de laatste jaren altijd veel meer een gebeurtenis van maatschappelijk belang dan een technische tentoonstelling, waar de kenner kan smullen aan de vruch ten van schrandere en oorspronkelijke con structieve hersenen. De Show is in de eerste plaats een grotsche reclame, die ten doel heeft de 300.000 Britten die vol gens de cijfers en do wenschen van den Bond van Britsche auto-fabrikanten nog geen auto hebben maar er een behooren te hebben voor de verleiding te doen bezwijken. Ze is er voorts op gericht de bereids aulomobieJendo menschheid de vergankelijkheid van luister en de wen- schelijklieid van verandering te leeren. De auto, die verleden jaar nog het summum was van modern gerief en feillooze func tie, is dit nu niet meer. De luister van het model 1927 is overgegaan op dat van 1928. De handel, de tweedehandsche er in be grepen, benevens de honderdduizenden, die er hun brood in verdienen, varen er wel bij. Zoo kan het wel niet anders of de maatschappelijke beteekenis van de onder neming moet de zuiver-technische in de schaduw stellen. De drommen, die reeds den eersten dag op en om de keurig ver zorgde wagens neusden in een machtig geruisch van schuifelende voeten en ge fluisterde „excuse me's", getuigden er van. Die drommen menschen van velerlei slag en stand, die alle grijsheid van de enorme vloeren van dit Olympia-gebouw aan het gezicht onttrekken, zij vormen de „clou" der tentoonstelling; en zij vertellen in hun machtig gekrioel meteen van dat moeilijk ste van alle vraagstukken van het moderne Engeland hoe ruimte op straten en wegen en in garages te vinden voor een automobielende gemeenschap die zich met een vaart van 2500 per week verme nigvuldigt. Men zal er vroeg of laat wel een mouw aan weten te passen. In dat optimistisch vooruitzicht gaat men voort de weifelaars te overtuigen en de overtuigden verleide lijke nieuwe modellen te laten zien, er hun aldus aan herinnerend dat geen rechtgeaard Britsch automobilist langer dan twee jaar in denzelfden wagen kan rijden. De vooruitgang, die de tentoonstelling dit jaar te zien geeft, gaat op twee op vallende uitzonderingen na in de rich ting van verfijning. Dat is geheel in over eenstemming met het. beginsel van gelei delijkheid, waaraan Britsche construc teurs altijd trouw zijn gebleven. Het is een voortreffelijk beginsel dat, nu reeds verscheidene jaren volgehouden, het aan zien heeft gegeven aan een automobiel, die vooral in den motor, de volmaaktheid dicht nabij komt. Ook het chassis laat niets of weinig te wenschen over, indien- men er slechts mee op de mooie Britsche wegen rijdt. Voor de minder goede wegen, waaraan vele landen aan uwen kant van de Noordzee nog rijk zijn, zijn ze vaak te licht. Een uitzondering hierop maken die fabrikaten, die speciaal zijn vervaardigd om voor do Engelsche auto-industrie een deel van de markt overzee, die nog zoo goed als uitsluitend in Amerikaansche handen is, te veroveren. Hun aantal is spoedig opgesomd. Morris, Bean, Vulcan, Austin, Vauxhall, Wolseley en Alvis zijn de voornaamste. De groote gebeurtenis van de Show, de opkomst van den zescylinder, had haar schaduw reeds vooruitgeworpen. Meer dan een half dozijn Engelsche fabricaten (om van de Fransche en Amerikaansche niet, te gewagen) hebben geheel nieuwe typen 6-cyliuder wagens op deze luister rijke markt gebracht. De groote verrassing was de Morris-zescylinder, waarmede deze fabriek die met haar kleino doelmatige wagens zoovelen tot het automobilisme heeft bekeerd de nieuwe mode grooten moreelen steun heeft gegeven. Ik spreek van een mode omdat bet moeilijk is er oen anderen naam aan te geven. Het ver langen naar verfijning vraagt om Rolls Hoyces in het klein. De eerste stap is een motor van zes cylinders omdat die „soe peler" is en zachter en gerieflijker rijdt dan een viercylinder motor. Maar in lichte wagens is het verschil, zoo het al waarneembaar is, zoo gering dat zescy- linders in die klasse nauwelijks gerecht vaardigd schijnen. Voor kleine wagens, die het met een 12 tot 16 pk. kunnen stellen, heeft de viercylinder, prijs, onderhoudskos ten en brandstofverbruik in aanmerking genomen, zijn weerga niet. Nochtans tee kent de ontwikkeling van de zescylinder- ehassis' zich dit jaar zoo krachtig af dat mjna do helft van do wagens in Olympia Van zulk een motor is voorzien. Dit ver schijnsel moet meer op gevoelsoverwegin gen waartoe men mode-zucht kan re nendan op verstandelijke overwegin gen zijn gegrond. Dat zich daarnevens een ?oed aantal viercylinders heeft aange- ïend geeft steun aan de stelling dat deze otor zich als „centrale" voor populaire LISSE. Geboren: Johanna Maria d. van A. v. Dijk en L. H. v. d. Velde Petronella Elizabeth d. van J. v. d. Zaal en G. J. Hugo Jacob z. van J. de Visser en C. v. Dreunen Johanna Hendrika d. van J. v. Scbooten en H. P. v. d. Meer Catharina d. van P. Hoogendoorn en C. M. Turnhout Alida Elizabeth Sofia d. van L. B. Jonkman en G. C. de Braban der. VOETBAL. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. D.O.S. ITeylingen II 50. D.O.S. heeft den eersten competitie wedstrijd tegen Teylingen II in een schit- lerendo overwinning omgezet. Als scheids rechter Zoet te 2.30 opstellen blaast, ont wikkelt zich na aftrap direct een vurige strijd, waarbij D.O.S., na ongeveer 3 mi nuten, de leiding neemt (10). Nu komt Teylingen in den aanval, doch do voorhoe de weet do kansen niet te bnutten. Na eenig heen en weer getrap is het wederom de rechtsbinnen van D.O.S., die de score verhoogt (20), met welken stand de rust ingaat. Als er weer begonnen is, dachten we Teylingen den achterstand te zien inha len, doch de achterhoede van D.O.S. voor komt alle gevaar. Als er tien minuten ge speeld is, wordt aan D.O.S. een penalty toegekend, welke den keeper van Teylin gen te machtig bleek (30). Nu speelt Toy- lingen een verloren wedstrijd. Met man en macht wordt er verdedigt. Evenwel konden de gasten niet verhinderen, dat D.O.S. nog tweemaal het net weet to vindon (50). Een goed begin is het halve werk! Scheidsrechter Zoet leidde correct. S. N. A.—V. V. L. Daar de scheidsrechter wederom op zich liet wachten, werd een vriendschappe lijke wedstrijd gespeeld, welke met 41 in het voordeel van V. V. L. eindigde. Edoh II—Leiden II. Als de scheidsrechter beginnen blaast, telt.Leiden 2 invallers, Edoh is complet. Direct ontwikkelt zich een zeer snelle wedstrijd met beide elftallen om beurten in de meerderheid. „Edoh" is iets sterker dan „Leiden", maar de Leidsche verdedi ging houdt voorloopig goed stand. Als „Edoh" eens goed combineerend een aan val onderneemt-, schiet haar mid-voor den bal onhoudbaar in (10). „Leiden" komt nu geducht los en het „Edoh"-doel door staat benauwde momenten. Als van Noort op unfaire wijze wordt genomen, kent de scheidsrechter „Leiden" een penalty toe, welke A. ter Haar zonder pardon in een doelpunt omzet (11). Dat is „Edoh" to bar en zij dringt „Leiden" geheel torug. Do Leidsche keeper krijgt nu ruimschoots gelegenheid zijn capaciteiten te toonen. Bij een gced genomen corner kopt do Leidsche rechtsback den bal in eigen doel ("21). Een tijd blijft nu het spel in het middenveld. Onverwacht forceert „Leiden" een doorbraak. A. ter Haar trapt den bal goed naar voren en van Noort geeft den keeper geen kans (22). Na do rust gaat het spel vrijwel gelijk op. De vele outbal- len maken den wedstrijd echter onple zierig. Als 6 min, voor het einde „Edoh" de leiding neemt (32) zakt liet heele Leidsche elftal in elkaar en vlak voor het einde maakt „Edoh" 42. De „Leiden'-spclers verdienen niets dan lof, de spelers hebben stuk voor sluk hard gewerkt. Volgenden keer beter „Leiden"! R. K. Sportverecniging A.V.V. Heb lo elftal speelde Zondag voor do competitie op eigen terrein togen G.D.A. III, dat mot slechts 9 of 10 spelers was op gekomen, onder de correcte leiding van scheidsreohtor Giezeman werd te 2.30 uur afgetrapt. Er wordt terstond flink aango- pakt, waarbij spoedig blijkt, dat A.V.V. sterker is. Het duurt dan ook niet lang, of A.V.V. heeft met 20 do leiding. G.D.A. zit niet stil, doch kan het niet vorder bren gen dan de verdediging. A.V.V. blijft aan vallen, doch lean hot net niet meer vinden, terwijl ook de G.D.A.-keeper uit het goe de hout blijkt gesneden, ofschoon hij niot over geluk te klagen had. Kort voor rust maakt A.V.V. er 30 van, mot wolken stan-1 ook de rust komt. Na de rust blijft A.V.V. sterker cn weet geleidelijk den stand op te voeren tot 5—0. G.D.A. weet dan een verdiend tcgenpunt te maken. Voor echter het eindsignaal klinkt, heeft A.V.V. nog 2 maal gedoelpunt, zoodat A.V.V. met 71 de ovorwinning be haalde. Heb 2e elftal stelde wederom teleur en verloor met 42 van Graaf Floris II. Het geheele elftal speelde echter een gooden wedstrijd, doch. terwijl Gr. Floris alles luk te, was hot bij A.V.V. het tegenovergestel de. Gr. Floris komt direct flink opzetten, doch do A.V.V.-verdediging houdt stand; beide partijen zijn dan om beurten in den aanval;. Gr. Floris doelpunt het eerst en met do rust is de stand 21 voor Gr. Floris. Na de rust gaan bcido partijen vrijwel tegen elkaar op, doch niets wil luk ken bij A.V.V., terwijl de Gr. Floris ver dediging een goede partij speelt. Voor hel eindo daar is, heeft Gr. Floris nog 2 maal en A. V.V. nog eenmaal gedoelpunt, zoodat heb einde komt met 42 voor Graaf Flo ris II. Het 3e clfta-l trok naar Delft om daar D.H.L. IV te bekampen cn wist bcido puntjes mede te brengen naar den Dam. Voor de rust wilde het bij A.V.V. niet best vlotten met het samenspel, terwijl D.H.L. een goed apel vertoont, zoodat rust dan ook ingaat met 21 voor D.H.L.; na de rust gaat het beter bij A.V.V. en er wordt keu rig samengespeeld. Spoedig weet A.V.V. gelijk te maken en voor de scheidsrechter einde blaast, hebben zij nog 2 maal gedoel punt, terwijl D.H.L. het net niet meer kon vinden, zooda-t A.V.V. III mot 42 een verdiende overwinning be haalde. Leiden I jun.Teijlingen I jun. 72. Als om 12.30 de scheidsrechter begin nen blaast, stellen beide elftallen zich vol ledig op. Teijlingen wint den toss en Lei den trapt tegen wind af. Teijlingen neemt den bal echter over cn trekt direct ten aanval, en met succes, want de keeper begaat een fout, waar Teijlingen dankbaar van profiteert en den bal in de touwen jaagt. Een luid gejuich breekt onder de Teijlingen-spelers los, maar het is van korten duur, want even later geeft Ver hoog voor aan. Casteloin, die de score opent met een keihard schot, waarbij de bal langs de bovenlat in het net ver dwijnt. (11), Leiden komt hoe langer hoe moer opzetten en sluit Teijlingen ge heel in en met succes want Oostdam jaagt achtereenvolgens No. 2 cn No. 3 in de louwen (31) Dit wordt Teijlingen te har, maar door subliem werken van half— linie en backs worden doelpunten voorko men. Leidens voorhoede denkt er anders over en onderneemt aanval op aanval cn vrouwe Fortuna was mot Leiden. Hcnsing geeft uit een mooien voorzet een schot op doel, dat houdbaar was maar de bal springt uit keepers handen in 't net (4—1). Rust komt met onveranderden stand. Na gle theo is Teijlingen eenige minu ten in de meerderheid en sluit Leiden dan ook geheel in Teijlingen maakte dan ook spoedig 42. Nu is het met Teijlingen af- geloopen en Leiden neemt het geheele spel in handen. Verhoog maakt spoedig 52, woldra gevolgd door Pont, die er 6—*-2 van maakte. Terwijl dezelfde speler ten slotto den stand op 7—2 brengt. Teijlingen speelt alzoo een verloren par tij. De uitslag was ecnigszins geflatteerd! 3—2 had de verhouding beter weergege-? ven. GOLF. Wedstrijden te Noordwijk. Voor heeren-leden der Noord wijkscho Golfclub, waarvan zich een 20-tal melden werd te Noordwijk aan Zee om don Calo- rama Challenge Gup gespeeld, uitgeloofd door Mr. J. G. A. Everwijn. Medalplay 18 holes. De heeren P. A. B ijle veld (12) on H. van Eeghen (28) maakten een netto score van 65 en moeten a.s. Zondag overkam- pon. Do lieer F. Noorduyn (20) verkreeg 67. Do dames-leden speelden om den Jhr. W. G. van Panhuys-prijs. Medalplay 13 holes. Mevr. Noorduyn (16) maakte een mooio score van 63 netto. Mevr. do Bruine Groe- noveld (16) behaalde 68 netto. SCHAKEN CapablancaAljechin. De vijftiende partij remise. Do vijftiende partij is remise gewordon na 30 zetten. Do mees tors speehlon over deze 30 zetten drie uur zoer lusteloos. Do stand is thans: Aljechin 3, Capablan ca 2. remise 10. OE OLYMPISCHE SPELEN 1928. De deelname van Griekenland. Het Grieksch Olympisch Comité heeft besloten tot deelneming aan de a.s. Olym pische Spelen te Amsterdam met totaal ongeveer 45 personen. Het Olympisch Voetbaltournooi. Do Noorscho Voetbalbond heeft het be sluit genomen niet aan het Olympisch Voetbaltournooi te Amsterdam in 1928 deel te nemen. De vraag of do Zweedsche voetballers in 1928 te Amsterdam al of niet zullen uitko men, wordt aan het oind dozer maand door don Zweedschon Voetbalbond behandeld. Blijkens ingewonnen informatie is het ech ter zeer waarschijnlijk, dat deze bond tot deelneming zal besluiten. „Tel." Loonderving en de Olympische Spelen. Do Olympische Comité's van Australië, Canada, Nieuw-Zecland on Zuid-Afrika hebben hun instemming betuigd niet do houding der loonderving in verband met de Olympische Spelen te Amsterdam. riECHTZAKE HAAGSCHE RECHTBANK. H. de J. lo Oeg8tgoest heeft J. L, oen slag op hot hoofd gogovon, omdat hij, als vader, het niet kon dulden, da' zijn kinderen geplaagd werdon. Git het getui genverhoor bleek, dat er een doodgewono jongensruzie was geweest, waarbij de jon gens van de J. 't to kwaad hadden gekre gen. Daar de man cun do zaak heendraai- dc, maakte hij het voor zich zelf orgor en hoorde hij zich veroordcelen tot f 20 buIjs. 20 dagen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Botsing met de H. T. M. G. W., autobestuurder to Leiden, zou op de Haarlemmerstraat ter hoogte van de Donkersteeg zijn auto hebben doen stoppen op do tramrails voor een tram van de H. T. M. waardoor deze train in zijn loop zou zijn belemmerd. Gehoord werd in deze zaak een achttal getuigen, waaronder de conducteur en de bestuur der van de tram en een remise-beambte, dio toen juist op het voorbalcon stond. Zij verklaarden, dat de tram do autobus had achterop gereden en daarbij de stilstaan de autobus had aangereden. De bestuur der verklaarde met de voetbei en de lucht- fluit signalen te hebben gegeven. Do chauf feur verklaarde dat hij had gestopt, toen er niets achter hem was. Het stilstaan had wat lang geduurd, daar het wisse len van geld bij bet betalen door instap pende reizigers wat lang duurde. Hij had geen signalen gehoord en in- lusschen had de tram de bus aangereden, net verdere getuigenverhoor bracht niet veel nieuw licht in de zaak, waarna de ambtenaar 10 of 5 dg. eischic. Een dronken bestuurder. A. H. van der L. had als bestuurder van een auto te Oegsfgcest een aanrijding gehad. Op den straatweg was. hij tegen een paal gereden waardoor hij zelf niet ernstig werd verwond. Hij werd in een woning binnengedra gen, waar dr. Varekamp hem geneeskun dige hulp verleende. Daarbij bleek echter dat verd. dronken was. Gehoord werden nu twee getuigen, die echter de aanrijding niet hadden gezien, alleen de dronkenschap hadden geconsta teerd. Do ambt. oischte nu voor het eerste feit 40 of 20 dg. en zoo dit niet bewezen mocht worden geacht toch voor het tweede feit 15 of 15 dg. Op verboden paden. G. B. uit Amsterdam had met een auto gereden op de Oostzijde der Lange Mare, waar zulks verboden is. Verd. had zich getroost een foto to ne men van hel bord, dat zulk een verbod

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3