INGEZONGEN flEDEDEELINC INGEZONDEN MEDEOEEUC HEERENJONm ommmEN INGEZONGEN NIEBEDEEUNG Pastoor J.H. GRGSViBAG O.F.Mj üw Zenuwen ccc/ on; &cJzcr4z n/~ WtnJf L/> yp Jjész, c7taev-o Vraagt Uwen bakker WIELRENNEN. Lcidsche Ren- en Toerisivcrccn. Swift" Zondag wisten J. v. d. Wilk, N. Kop, J. cn D. Wurzer de kleuren van Swift in de lioogto te houden tegenover J. Baan B. Hendriks, G. Schilferoort cn D. v. Dop der D. S. C. „Ulyseee". Er werd gereden een match a deux, waarbij de Swift leden in alle 16 ritten als no. 1 over de eindstreep reden, steeds met een minimum verschil van de Usyllcs leden winnend. Zoodat Swift 16 punten kreeg, Ulysses 32 punten, dit voor do vereeni- gingsprije. Hierna werden de persoonlijke prijzen verreden. Het eerst startte de Swiftploeg, waarvan als no. 1 J. v. d. Wilk de eind streep passeerde, als no. 2. J, Wurzer. Van de Ulyssc-sploeg plaatsten zich G. Schilper oort en B. Hendriks. Hierna ontmoetten elkander J. v. d. Wilk, J. Wurzer, G. Schil- poroort en B. Hendriks, waarvan de uit slag ia geworden in deze zelfde volgorde. Do wedstrijd om de twee prijzen ging tusschen J. v. d. Wilk en J. Wurzer. Het onderling verschil waarbij zij over de eindstreep reden was al heel gering, maar beslist werd dat J. v. d. Wilk no. 1 werd, J. Wurzer no. 2. Hierna had in café Crone- 6tein een huldiging plaats van de winnaars Hierbij richtte de voorz. van Ulysses het woord tot de aanwezigen, waarna de secr. van Bwift hem beantwoordde en do bloe men aan de winnaars aanbood. J. Wurzer vond het aangenaam zijn bloemen te doen overhandigen aan G. Schilperoort, die als no. 1 van Ulysses was aangekomen, het welk met applaus werd begroet. Nadat al len nog een oogenblik bij elkaar waren ge bleven, werd door Ulysses de reis naar Delft weer aanvaard. A.s. Zondag zullen J. L. Grocnewcgen, K. Marco, W. Graafmans en W. Sewerijnen de kansen te Delft verdedigen in de 10 K.M. tijd-racc. STADSNIEUWS PASTOOR CROMBAG. t Kcrkberichf Hartebrug. Woensdagmorgen to 7i uur algemeene II. Communie voor de kinderen der paro chiale scholen voor de ziclerust van Pas toor Crombag. Woensdagmorgen na de H. Mis van 1)1 uur rozenhoedje en andere gebeden der Octobermaand voor dezelfde intentie. Woensdagmiddag lo circa 12 uur wordt het lijk van den overleden Herder over gebracht van hot St. Elisabeths-zieken- liuis naar de Hartebrugkerk. Woensdagmorgen tot 11 uur en Woens dagmiddag van 4 tot 6 uur gelegenheid om lo biechten. Tc 6 uur wordt de kerk gesloten. Woensdagavond te 61 uur wordt de kerk geopend. DanUitsluitend toe gang op kaarten. Te 7 uur gezongen Metten. Donderdagmorgen de Stille II. H. Mis sen te 6, 7, 7.45 cn 8.20. Te 9 uur wordt de kerk gesloten. Kort daarna wordt de kerk geopend. Dan: uitsluitend toe gang op kaarten. Te 91 uur gezongen Lauden, gevolgd door de plechtige Uit vaartdienst, waaronder lijkrede door den zeeroerw. Pater fr. Ed. do Graaf o f m., pastoor te Gouda. Na de H. Mis wordt het lijk vervoerd naar Wychen, waar bet op het kerkhof van het Minderbroedersklooster zal wor den begraven. Wij herinneren er nogmaals aan, dat voor een goede orde niemand wordt toegelaten zonder kaart. De kaarten met één stempel zijn voor ben, die een vaste plaats hebben; die met twee stempels voor dc vrijo plaatsen, voorzoover be schikbaar. Waar en wanneer kaarten ver krijgbaar zijn is gisteren medegedeeld. R. K. STUDENTEN VEREENIG ING SANCTUS AUGUSTINUS. „De taak van den Katholieken student''. In dc gisterenavond gehouden vergade ring van de R. K. Studcntenvereeniging „Sanolus Augustinus" alhier, die behalve door den moderator Prof. P. G. Groenen en prof. dr. Barge door vele hospitantleden word bezocht, hield dr. H. Weve uit Rot terdam, een interessante causerie over hetgeen de Katholieke student lot zjjn taak moet stellen. Het voor de hand liggende antwoord op de vraag: wat voert den student naar een academiestad, is: het behalen van een academischen graad. Dat antwoord bevat niets dan waarheid, doch niet de volle waarheid. Waarheid is, dat liet academisch diploma ongetwij feld een gewichtige rol in het leven zal spelen, doch do volle waarheid is, dat do studenten naar de academiestad zijn ge togen om mannen te worden, officieren in «at hechte roouisclie leger, dat in deze tij den van verwording geroepen is meer dan ooit om in deze wereld den strijd voor liet goede te strijden. Maar wil men (vn goed officier zijn, dan baat niet de kennis van reglementen noch do oefening in het hanleeren der wapenen van den geest, indien men don moed mist alles te geven voor den Vorst, den Koning dor Louwen Echter, slechts 1:ij, die strijden kan zonder te halcD, kan overwinnen tonder te ycezen. Spr. wil niet overdrijven met te zeggen, dat allen, die hun gedachten richten op de toekomst van ons vaderland, jaarlijks met groolo belangstelling uilzien naar het getal en hot gehalte dergenen, die tot do uitverkorenen van Christus-strijders bchooren De studenten moeten zich het vertrouwen, in hen gesteld, weten waar dig te maken. Groote mannen zijn het te genwoordige geslacht voorgegaan. Laten de studenten van dezen tijd zorgen gereed te staan om den brandenden levensfakkel over te nemen van hun voorgangers, hem te doen opvlammen rondom, om hem ten slotte over te reiken zoodanig, dat ande ren kunnen volgen door nacht en storm, door woud en moeras. Dr. Wove richt zich dan met raadge vingen tot de eerste jaars. Studeert, zegt hij, studeert hard en.... regelmatig. Niet, nu eens lanterfantend en dan weer tijdelijk blokkend als een bezetene. Laat u niet wijsmaken, dat een geniale aanleg, een groot gemak van ont houden, een vlugheid van begrijpen, oor spronkelijkheid van ideeën, voldoende zijn om geleerden of menschen van beleekenis van u te maken. De levensgeschiedenis van allo groote mannen, die hebben ge leefd, leert anders. Alle deze fakkeldra gers, die den toorts zoo hebben aange blazen, dat nu, lang na him dood, hun licht nog op onze wegen schijnt, allen zonder uitzondering zijn zij harde wer kers geweest. Aan do band van enkele markante voorbeelden van mannen van naam, zegt spr., dat wie regelmatig werkt, zijn stu deerkamer lief krijgt. Wie weinig studeert beschouwt zijn studentenkamer als een kroeglokaal, waar slechts geborreld of gekaart mag worden of wat nog erger is als een gevangenis met open deuren, die altijd verlokt tot vluchten. Na enkele technische wenken bij het studeeron gegeven te hebben, spoort spr. aan om zonder de hoofdstudie niet uit bet oog te verliezen te streven naar* veel zijdigheid. Doet uw keuze naar aanleg, tijd en omstandigheid, maar hebt liefheb berij en kweekt ze, vertroetelt ze, zonder uit het oog te verliezen, dat gematigdheid een cardiuale deugd is. Kunst, sport, ge zelligheids- en gezelschapsleven, sociale werkzaamheid, politiek, lectuur, ze allen eischen een deel van uw persoon. Geeft daaraan wat ge geven kunt, maar boven al, zegt spr., bevordert uw innerlijk gods dienstig leven godsvrucht en deugd kweekt ze aan. Op onderhoudende, vermanende en waar mogelijk .geestige wijze weidt spr dan uit over al deze noodzakelijke ontwik kelingsmogelijkheden. Uit den overvloed van raadgevingen, door spr. opgedischt, moge hier wel ver meld worden hetgeen dr. Weve ze'de over do lectuur, omdat dit over de hoofden der studenten been gericht is tot alle Katho lieken. Rechts en links, aldus spr., zult ge worden uitgelachen, omdat go dien schrij ver, dat boek niet kent. Laat bel uw trots zijn een Zola, een Renan met afge wend gelaat voorbij te gaan. Wie uwer laat zich beleefd voorstellen aan hem, die uw vader of moeder sloeg? En die Chris tus in het aangezicht spuwen, gaan wc lezen? Schrijvers en hun schrijftrant be vorderen? Dat zij ons te min. Precies zoo met kranten. Ook al zal ik er misschien misschien iets do.or missen, ik roomsch student lees geen bla- deD, die krokodillentranen schreien, als de sovjets weer een aantal onschuldigen vermoorden en die, op geheim bevel der loge-machten de massa-moorden en den cllendigsten zicledwang verzwijgen vau onze Mexicaansche geloofsgenooten. Het is eigenlijk meer dan belachelijk, dat daarop nog gewezen moet worden. Welke socialist leest „de Tijd", welke li beraal haalt het in zijn hoofd „de Maas bode" in te zien tenzij dan voor koers- berichten. En wij, Katholieken, leven nog zóó on der do eeuwenoude suggestie, dat al wat uit het vijandelijk kamp komt beter is dan ons eigen product, dat we voortdurend moeten waarschuwen tegen het lezen van couranten, die strijd voeren, veel bedek ten, soms openlijken, maar altijd verbit terden en onvermoeid en strijd tegen wat ons liet heiligst is op aarde en in den hemel. Aan liet slot van zijn toespraak, die met stille aandacht werd aanhoord, werd dr. Weve hartelijk toegejuicht. MR. J. KLEIN. Een kort berichtje onder „Stadsnieuws" meldde gisteren dat do Leidsclie Kanton rechter Mr. J. Klein zijn laatste strafzit ting had geleid. Voor velen en ook voor ons, die trouw in deze courant verslag uitbrachten van de wekeüjksche strafrechtelijke zittingen, is dit een feit van beleekenis. Voor velen op de eerste plaats het zij mot eenigc bevreemding geconstateerd die zoo nu en dan eens het bekende papier thuis plachten te krijgen: „In naam der' Ko ningin" ep die zich deswege voor Mr. Klein te verantwoorden hadden. Want Mr. Klein, het was bekend, sympathiseer de met het volk op de juiste wijze. Hij was geen vriend van het volk naar liet recept der socialisten, maar zijn hart voelde mee met den tobberd, die voor hem stond, die werkeloos was en muziek had gemaakt op straat zonder daartoe vergunning te heb ben, omdat vrouw en kinderen toch moes ten leven. Hij kon zich indenken den toe stand van den zivoeger, die met een schamel salaris een groot gezin moest on derhouden en die soms wegens een of an der vergrijp, uit onwetendheid met de wet gepleegd, voor hem stond. Hij onderbrak menige jeremiade met zijn stereotiep gezegde: nu we zullen nog wel eens zien, en de pooverc beklaagde wist wel, wat dat gezegde dan beteekende óf hij deed meieen maar uitspraak cn zond den verdachte dan heen met den laagsten straf, vijftig centen boete, want rechter bleef hij, een rechter, die rekening te hou den hacl met de wet, dien hij verdedigde. Maar ook voor ons beteekent zijn heen gaan een verlies, want voor ons waren zijn strafzittingen steeds een amusement. Bedeeld met een sterk geheugen en eeu Jaeger Jongensbroeken en Borstrokken85 cent Heerenmaat85 cent Heerenhemden145 cent Vrij Entrée - Vrij Entrée groote opmerkingsgave, wist hij dikwijls op zóó pakkende wijze een humoristisch on derdeel van een bepaald geval te il- lustreeren, dat de rechtzaal daverde van een spontane lach. Hij was gemoedelijk, zag aanstonds steeds, wien bij voor zich had en wist dan ook direct den juisten toon te treffen, terwijl bijzonder markante figuren, steeds zijn beele aandacht had den Kwam er een beklaagde, die door zijn wijze van optreden bijzonder geschikt was om den humoristischen toon te tref fen, dan maakte bij hiervan direct dank baar gebruik, ecliter zonder ooit den per soon zelf te treffen, zonder ooit iemand te stooten of te kwetsen. Zoo dikwijls gaf hij ons gezegden in den pen, die voor een prettig verslag uiter mate geschikt waren, daar zij een per soon of zaak op humoristische wijze in bet licht zetten. En daarom vooral is zijn heengaan voor ons een verlies. Over hoeveel beklaagden hij ook het vonnis moest vellen, hij onthield zijn klanten. „U is al eens meer hier geweest niet waar?" „Ja, edelachtbare, maar dat is al tien jaar geleden." „Ja, ja, dat was met die zaak van En dan volgde er een getrouw verslag van bet geval, dat zicli tien jaren geleden voor hem had afgespee'd. En bij dien gemoedelijken loon en zijn humoristische opvattingen nam Mr. Klein toch zijn ambt steeds serieus op. Wie hoeft hem niet vele malen zien gaan door Leiden's stralen, ongoagiteerd, alsof hij een wandeling deed, maar meesten tijds was hij er dan persoonlijk op uit, om zich in verband met een strafzaak, waarin hij uitspraak moest doen, persoonlijk op de hoogte stellen van den toestand ter plaatse. Dan liep hij plotseling de bewuste sla gerij of werkplaats binnen om het corpus delicti in oogenschouw te nemen. Zelfs, a's dit onderzoek zich tot ver bui len de stad uitstrekte, vond hij hierin geen bezwaar en zoo toog hij eens naar Noordwijkerhout, om te gaan zien, hoe op een driesprong een verkeersbord was geplaatst, toen daar, door een overtreding van de op dat hord vermelde politieveror dening, een ongeval had plaats gehad. En toen hij do wijze, waarop die plaat sing was geschied, had aanschouwd, sprak hij den verdachte vrij. Bovendien gaf hij in zijn particulier leven voor zoover hij dat met zijn ambt van kantonrechter kon en mocht overeen brengen, aan velen, die in bepaalde om standigheden geen uitweg wisten gratis adviezen, waardoor hij ook de mindere menschen weer aan zich verplichte. Om dat alles was hij een vriend en een raads man voor velen cn daarom wordt zijn heengaan door velen betreurd. Moge hij daarom in een preltigen en langen levensavond de rust genieten van een welbesteed leven. Wij laten thans nog eenige bijzonder heden uit de juridische loopbaan van Mr. Klein volgen. Mr. Klein promoveerde aan de Univer- site'tvan Amsterdam op 23 Febr. 1891. Eerst in 1902 kwam Mr. Klein in amb telijken dienst, toen hij op 24 Juni van dat jaar werd benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Schoonhoven. Reeds twee jaar later, 18 Maart 1904, volgde zijn benoeming tot kantonrechter te Schoonho ven, waarna hij op 4 October van bet jaar 1907 werd benoemd lot kantonrechter te Gouda en op 26 Maart 1910 in dezelfde functie aan bet kantongerecht alhier, zoodat Mr. Klein te Leiden meer dan 17 jaar als kantonrechter werkzaam is ge weest. 3 October. De proef mislukt? Onder bovenstaand opschrift schrijft de heer H. Z.(outendijk) in „De Federa tie", officieel orgaan der Federatie van Marktkoopliedenvc-reenigingen in Neder land, volgend stukje: Bij wijze van proef werden dit jaar do standplaatsen tijdens de 3-Oclober-fceslen aangewezen op dc Beestenmarkt, Nieuwe Beestenmarkt en Binnenvestgracht. On danks do medewerking van don Directeur met de organisaties moeten wij lot onze spijt verklaren: de proef is mislukt, het was een dood element. De kooplieden heb ben zeer weinig verkocht, zoo weinig, dat reeds velen voor des 's middags 3 uur huis waarts togen; ook kon men op den dag constaleercn, dat de kooplieden aan bet verhuizen waren; de hun toegewezen plaat ORQ1NEELE FQTO's zijn verkrijgbaar bij 347-1 de Wed. HUIBERS - Haarl.straat en FOTOWERKEN SLEGTENHORST - Nieuwe Rijn 46 sen bleken van dien aard, dat er niets te verdienen viel, en zooals door ons werd voorspeld, namen vele kooplieden toch een plaats in op den Rijnsburgersingel, wel is waar een voor heden verboden terrein, doch voor de kooplieden in elk geval de plaats waar wat te verdienen is. Waar bleef de gezellige drukte op dc Steenstraat en Rijnsburgersingel? Als het gemeentebestuur van Leiden dan ook de bijzondere attractie op dezen dag wil behouden, dan zullen er andere maat regelen getroffen moeten worden, anders zien wij er van komen, dat ook dit ver dwijnen zal. Op één feit willen wij even wijzen. Het was voor de kooplieden ver boden te staan met vermakelijkheden waar onder touwtrekken. Waarom stonden deze vermakelijkheden dan wel op het Schut tersveld? Dit is iets wat niet door den beugel kan. Gelijke monniken, gelijke kap pen. Niet bet eene gedeelte verbieden en een ander gedeelte vergunning verleenen, dat is niet recht. Wij weten, dat dit niet de schuld van den Marktdienst is, doch het Gemeentebestuur als zoodanig heeft ten opzichte van deze een groote fout ge maakt. De Marktkooplieden- en Venters- vereeniging „Ons Belang" zal voor het volgende jaar een andere regeling ver zoeken, bij voorbaat zij haar do volle me dewerking van de „Federatie" toegezegd. Wij hopen dan ook (zijn er zelfs van over tuigd), dat wij van de autoriteiten alle mogelijke medewerking zullen krijgen. Elk een moet erkennen, zoo gaat het niet goed." Onzerzijds hierbij slechts een enkele be merking. Wij schreven het vorig jaar na het 3- Octoberfeest te betreuren, dat zoo overvloe dig vergunningen waren gegeven om standplaatsen in te nemen op de trottoirs langs Steenstraat en Stationsweg en langs den Rijnsburgersingel. Wij juichen het toe, dat dit jaar maat regelen daartegen genomen waren. Het verkeer op zulke dagen stelt nu eenmaal bijzondere eischen, vooral op smalle stra ten, waar de optocht passeert en waar het verder gedee'te van den dag trams af en aan rijden. Gouden huwelijksfeest. Op Zondag 30 October hoopt het echt paar Martinus Kleijn en Petronella Kleijn- Horsman, wonende Nannslraat 16, zijn vijftigjarige echtvcreenaging te herdenken. Gisteren gingen de bruidsdagen in en de krasse oudjes respectievelijk 75 en 73 jaar, werden gisteravond aangenaam ver rast door een serenade, hun gebraclit door het R. K. Muziekgezelschap „Perósi Bij het voormalig Rijksopvoedingsge sticht, waaraan men op liet oogenblik druk bezig is met de werkzaamheden tot verbouwing van het gesticht, had heden morgen de werkman K. het ongeluk van een stellage te vallen. Hij kreeg eeuige kneuzingen aan do knieschijf cn een zijner vingers werd verstuikt. Na verhonden te zijn door den E. H D. werd hij per politiebrancard naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. De Commissaris van Politie hier ter stede brengt in herinnering de Verorde ning, regelende het toezicht op in Leiden vertoevende vreemdelingen, waarbij is be paald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning op neemt, binnen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commis saris van Politie (bureau Vreemdelingen dienst Zonneveldslraat alhier, geopend van 912 uur, van 24 uur en van 79 uur). Door aangifte aan het bureau van do Bevolking en den Raad van Arbeid ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor- dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz. Gisteren is door de recherche in een perceel hier ter stede een onderzoek inge steld, op veriroedon, dat daar overtreding van art. 295 W. v. S. zou zijn gepleegd. Gearresteerd werd juffrouw F. S Uit liet onderzoek is gebleken, dat de aangehou dene zich reeds meerdere malen aan de zelfde overtreding heeft schulidg gemaakt. Gistermiddag omstreeks 5 uur is op den Rijnsburgerweg nabij de Mariënpoe'- slraat een niet paard bespannen groenten- wagen aangereden door do electrische tram. De bestuurder, K A. O. uit Lisse, die met zijn wagen had moeten uitwijken voor een wielrijder, viel van den bok, waarbij de rechterarm uit de kom geraak te. Hem werd door den E. H. D. eersto hulp verleend. Uit Noordwijk werden alhier ter door voering naar Rotterdam aangebracht twee minderjarigen, die de ouderlijke woning waren ontioopen. L. M. B. beeft bij de politie aangifte gedaan, dat zijn 8-jaig zoontje door T. L. is mishandeld. Juffr.' O. in de Gasstraat, die gisteren eonig wasebgoed in den tuin had te dro gen gehangen, kwam eenigen tijd later tot de ontdekking, dat bet verdwenen was. komen tot rust en worden gesterkt door MijnEiardt's Zenuwiabfeiten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apotli. en Drogisten 34G3 GEMEENTELIJKE AftNKOMOIGINGEl Indeeling der gemeente veer den diens der Stads-geneesheeren. Burgemeester en Wethouders van Leide» Gelet op de artt. 2 en 10 der veror<£ ning van 26 September 1927 (Gemeen)? blad no. 14) Brengen ter kennis van belanghebbet den, dat de Stadsgeneesheeren, met j,, gang van 1 November a.s., hun dienst zul len uitoefenen in de navolgende Stads?' deelten: De heer A. Kist, ia de wijken IV, VIIe XI en in het gebied, gelegen tusschen d.. Nieutfen Rijn en de Heerenstraat (Ie Ife renstraat uitgezonderd); de heer J. A. Schreuder, in de wijkq III, V en IX en in het gebied, gelegen lus schen liet Galgewatcr en de Haarlemmer trekvaart; de lieer Dr. J. G. M. Timmermans, i de wijken VI en X en in het gebied, gen tusschen de Haarlemmertrekvaart e de Lustlioflaan (de Lusthoflaan inlegt, pen): de heer H. P. Veldhuyzcn, in w;jk Vjj en in het gebied, gelegen tusschen de lm', roflaan en den Nieuwen Rijn (de Lustte! laan uitgezonderd); de lieer P. J. M. Niemer, in de wi I, II en XII en in het gebied, gele? tusschen do Heerenstraat en het Galg water (dc Heerenstraat inbegrepen). Leiden, 18 October 1927. A. VAN DE SAN DE BAKIIUYZE) Burgemeesig VAN STRIJEN, Secretaris. Kcstelooze Genees- cn Heelkundige Hu; aan envarmogenden. Burgemeester en Wethouders van h den brengen ter kennis van hen, die •grond van onvermogen in aanmerkii wenschen te komen voor 'het ontvauge zoo noodig, van kcstelooze genees- en te., kundige hulp, gedurende het jaar dat zij zich ter verkrijging van liet daan strekkend bewijs zullen moeten aaniaeü in het Elisabethslief aan de Oud a Vest, dat die aanmelding zooveel mogelijk moeten geschieden door het hoofd desp zins of indien de belanghebbende cna huwd is, door hem of haar persoonlijk,t dat gelegenheid daartoe zal worden ven op Donderdag 27 en Vrij dag 28 Cé ber a.s„ telkens van des voornrcUaga k tien tot des middags twaalf uur en n des namiddags half twee tot vier uur, dat het trouwboekje bij de aanvra; moet worden medegebracht Zij waarschuwen voorts -de bohnghd henden zich cp den boven aangegeven en plaats aan te melden, zullende zij k bij niet tijdige'aanmelding, zich zeiven wijten hebben, indien zij in het verkrijg van genees- of heelkundige hulp verin ging ondervinden. Leiden, 18 October 1927 A. VAN DE SANDE BAKHUIZfl Burgwae-,/ VAN STRIJEN. Secretaris Vestiging van een bijzondere school vo: onderwijs in het Morschkwartier. Burgemeester en Wethouders vaa L den brengen ter openbare kennis: a. clat dc Raad dier gemeente iii zij vergadering van den 17eu dezer beste; heeft medewerking te verleenen i bestuur der vereeniging voor Ohristcii Onderwijs tot de vestiging van een dere school voor lager onderwijs in k Morsch kwartier, hetzij door het fcestas van do bcnoodigde gelden voor dc slié ting van een nieuw schoolgebouw, he; door beschikbaarstelling van eeu gedcd van een bestaand gemecntelr-k scliedj bouw b. dat binnen dertig vrijo dagen, te; kenen van heden nf. ieder ingercter-c het. 6ehoolbcstuur van dit besluit bij 6 deputeerde Staten in de provincie 7e Holland in beroep kan komen. Leiden, den IScn October 1027, A. VAN DE SANDE BAKHUïZE' Burgeinecsli VAN STRIJEN, Secretaris. üafctaöSaeufö êiyönHfl LEIDEN Donderdag. ..Geloof en Wetenschap", den Vergulden Turk, 8 uur. Vrijdag, li. K. MetsrJbewerkersbond, Ik gebouw, 8 uur. Vrijdag. R. K. Grafische Bond. Bond; bouw, 8 uur. Agenda LEIOEN Dinsdag. Fritz Hirsch Operctlegczclsck ..Die lustige Wit we", Sclioinrte 8 uur. (Goedgekeurd voor wassenen) De avond-, nacht- en Zcndagsmenst apotheken wordt van Maandag 17 0' tober tot en met Z o n d a g 23 Oef ber waargenomen door de apotheek'^ den heer P. du C r o i x, Rapenburg S»ï* lephoon 807. ACADESfllE-BÜEUWS LEIDEN. Geslaagd zijn: doctor* examen geneeskunde de hecren: O5 Sian Gwan (Leiden), A. A. J. Govat (Leiden); candidaatsexamen wis- en natuurkuD' (H) de heer R. D. Crommelin (Was: naar); I Taalkundig candidaatsexamen indoW de heer A. E'. M. Meuleman (Oeg:' geest); candidaatsexamen Ind. recht de beer- J. Bosch (Den Haag); candidaatsexamen rechtsgeleerdheid heer J. A. Polak (Den Haag).

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2