meisje hel te kwaad gekregen met haar zenuwen. Onze zegslieden werden wegge roepen. Voor den wachtcommandant kwam een wandelende patiënt. Zoo konden wij hen geeneens dank zeg gen voor het sobere, onopgesmukt verhaal van hun mcnschlievcnd werk. Wat de seinwachter aan den Kleiweg vertelde. De scinwaohter aan den Kleiweg heeft de botsing zien gebeuren. Hij vertelde: lederen nacht wacht ik do komst der beide electrischo treinen af. Zoo ook van daag. Toen ik wist. dat de treinen nader den, stonden alle signólen op veilig. Toen de Haagsche trein in den bocht verscheen liet ik de boomen neer. Ik liad heelemaal geen org, dat deze op verkeerd spoor reed. In den nacht zie je dat niet zoo gauw en vooral als or geen order gegeven is, dat er een op verkeerd spoor nadert. Toen de trein vlak bij mijn overweg was, zag ik plotseling dat hij verkeerd reed. Mijn zoon stond bij mij. Ik riep: God, hij rijdt verkeerd. Daar komen ongelukkeu van. Ik word hierna gewaarschuwd, dat er een trein op het linker spoor naderde, dien ik moest laten stoppon. Maar 't was al te laat. In do verto zag ik de lichten van don Rotterd&mschen trein. Nog eenige oogcnblikkenmijn hart stond stil Ik keek met open mond toedan een reusachtige knal.... een vlam't was gebeurd. Ik heb direct per telefoon om as sistentie gevraagd, 't Waren vreeselijke oogcnblikken voor mij. Wie zijn de heeren? 't Volgende heeft zich midden in den nacht afgespeeld. Er kwamen twee heeren langs de spoorbaan gcloopcn, de kragen hoog op, de handen diep weg in de zak ken. Een inspecteur der politie vond dit schijnbaar vrij verdacht en ging naar het tweetal toe en vroeg: En Wat komen de heeren hier doen? Wie zijn de heeren Waarop het doodnuchtere antwoord was: Do voorzitter van den Raad van Toezicht op de Spoorwegen cn de Minister van Wa terstaat. Het gezicht, dat de inspecteur trok, is ons niet bekend. Maar het moet vrij lang geweest zijn. Hulp uit Delft. Uit Delft meldt men aan het „Vad." nog o.a. het volgende: In den trein waren nagenoeg geen ver bandmiddelen aanwezig, zoodat de dokto ren, 5 ui Delft, 6 uit den Haag en twee die in do verongelukte treinen zaten een dankbaar gebruik maakten van de ver bandmiddelen van den Dclftschcn Techni- sclien Dienst. Van hen, die zich bij het verleenen van hulp bij dezo ramp mede zeer hebben on derscheiden mogen genoemd worden de lieér A. O. Waller, directeur van de Olie- fabriek Calvé-Delft, die onmiddellijk do fabriekauto's en de verbandkamer der fa briek met hare verbandmiddelen beschik baar stelde, do ingenieurs Croquewit en F. G. Waller en ir. W. H. van Leeuwen.pre sident-directeur der Ned. Gist- en Spiri tusfabriek. Van de door de fabriek be schikbaar gestelde acetyleen snijbranders werd* gebruik gemaakt om eenige orde te brengen in den chaos van gebroken en vorbogen zware stalen spanten en stangen die het verkeer over de andere lijn belem merden, af te snijden. Nog vernemen wij, dat ten nadeele var den smid, die zich zoo verdienstelijk maak- to met do bevrijding van den wagenbe stuurder, werd gestolen een pak bretels, waarmede hij Zaterdag op de Ha markt had p^taan, wijl liij reeds gerui- ruimen tijd werkloos is. Verhaal van een der reizigers. Een onzer redactieleden, aldus do „Msb.", die Zaterdagavond met trein 1145 van Amsterdam naar Rotterdam terug keerde en bij de botsing een kneuzing van do borstkas opliep, deelt ons het volgende mede: Onze trein, die, naar mijne berekening %geen vertraging had. begon voorbij Den Haag het zal kwart over twaalf zijn ge weest plotseling sterk te remmen. Op een gegeven oogenblik moet hij hebben stil gestaan, maar dadelijk daarop volgde oen geweldigo schok. Ruiten rinkelden, men- schen vlogen door elkaar. Ik zat aan een der ijzeren tafeltjes te lezen. Door den schok kwam ik niet volle kracht daartegen aan. Waarschijnlijk ben ik even buiten be wustzijn geweest. Toen ik weer bij kwam, voelde ik een stekende pijn in de borst. Mijn medereizigers hebben mij met eau de cologne weer wat op verhaal gebracht. Wat er eigenlijk gebeurd was, wisten we toen nog niet. We bleven allen rustig in den trein zitten. Efr word aanvankelijk verteld, dat slechts do achterste wagen van onzen trein was gederailleerd. Wel een kwartier lang zaten we in den wagen, toen wo eerst tot do ontdekking kwamen, dat onze trein op het verkeerde spoor stond. De reizigers verlieten toen eerst den trein en bemerkten, dat ook onze wagen buiten do rails stond. We gingen naar vo ren en zagen toen, wat er gebeurd twee treinen op elkaar geloope-n. Do beide motorwagens waren in elkaar gedrukt. Dio van den Amsterdamschen trein elkaar gedrukt. De andere motorwagen was er schijnbaar opgeloopen en stond iets omhoog. Deze was erger vernield. Ver- schillendo wagens van den Rotterdam- schen trein stonden buiten do rails. Toen wij bij de motorwagens aankwa men, was het personeel bezig met. alle werktuigen, welke men bij do hand had, den bestuurder uit te zagen. Mijn indruk was, da' men niet over de gereedschappen beschikte, wel o men noodig had en dat het werk heel langzaam vorderde. In geen van beide treinen was oen ge nceshecr, zoodat dengenen, die bij de bot sing gekwetst waren, geen eerste hulp kon worden verleend. In mijn omgeving zag ik een vrouw, wier knie geblesseerd was cn een ander klaagde over pijn aan haar kaak. Bij oen man was de neus openj 6che.ird. Een vrouw was zoo geschrokken, dat zij geheel over haar zenuwen was en moest worden weggebracht. Het zal ongeveer één uur zijn geweest, toen er een trein uit do richting Den Haag aankwam. We moesten in dezen trein over stappen. Er werd gezegd, dat wij hierme de naar Rotterdam zouden vertrekken. Toen wij evenwel een tijd in dezen trein hadden gezeten, kwam de boodschap, dat de trein naar Den Haag zou terugkeeren cn do reizigers voor Rotterdam weer moes ten uitstappen. Ik weet. niet meer precies hoe laat het toen was. Naar schatting zal liet toen twee uur geweest zijn. Uit de richting Delft zagen wij daarop een liulp- trein, bestaande uit locomotief cn goede renwagen, arriveeren. Deze bracht cc hulpexpeditie met gereedschappen. De reizigers uit den Amsterdams .ken trein moesten al dien tijd maar langs de spoorbaan wachten. Voor de velen, die evenals ik kneuzingen of verwondingen hadden opgeloopen, was dit eindelooze wachten zeer moeilijk. Eerst tegen drie uur, dus twee en» een half uur na de ramp, verscheen er een trein uit Rotter dam om ons verder te brengen. En eerst om kwart voor vier arriveerden wij in Rot- ledam. Aan het station stonden meerdere familieleden van reizigers, om wie men zich lioogelijlc ongerust had gemaakt. De oorzaak van de ramp. Op het terrein van de ramp trof de ver slaggever van hot „Volk''' aan den heer ir. Verschoor, chef van beweging van do Ned. Spoorwegen. Deze deelde hem het volgen de mede: Do oorzaak van deze ramp schuilt zéér vermoedelijk in oen dubbele fout. De trein die om 0.13 uur uit den Haag vertrekt, reed niet af van het gewone, doch van het lin ker perron. Dit komt een enkelen keer wel eens voor en op zichzelf schuilt hier hoe genaamd niets abnormaals in. De seinhuis wachter in den Haag moet eenvoudig de wissels bij dc Vaillantlaan in normalen stand brengen, zoodat de trein op het af gaande spoor komt. Nu lagen deze wissels van hot afgaande op het opgaande spoor en de seinhuiswachter heeft ze ten onrech te in dezen afwijkenden stand laten liggen. Do clectrisch-mechanisclie constructie is echter zoodanig, dat het bij ©en verkeer den wisselstand onmogelijk is een sein op •eilig tc stellen. Dit lukte den wisselwach- tcr dan ook niet. Nu is het voor mij volslagen onbegrijpe lijk, dat de man toen niet onmiddellijk er aan heeft gedacht, dat het niet function- nceren van het sein zijn oorzaak kon heb ben in don foutieven stand van de wissels. Inplaats van op dezo. nogal voor de hand liggende oplossing to komen, vermoedde hij, dat er een defect was aan het blok- toestel. Hiervan deed hij modedeeling aan den opzichter aan het station, dio den genvoerder do schriftelijke vergunning gaf, door onveilig sein over bet normale spoor te rijden. In dat geval moet de hoofdcon- ducteur-treinchef naast den wagenvoerder gaan staan, om mede acht te slaan op het geen zich op dc baan kan voordoen. Deze laatste instructie is stipt opge volgd, doch er is door beido mannen een fout begaan. Vermoedelijk hebben zij de schriftelijke vergunning niet nauwgezet genoog gelezen. Hierin stond toch uitdruk kelijk, dat zij over normaal spoor moesten rijden. Door den verkeerden wisselstond kwamen zij op het andore spoor aan de linker baanzijde, waar zij den trein van uit Rotterdam moesten ontmoeten. Zij hadden toen onmiddellijk moeten stoppen en te rugrijden. Dat hebben zij niet gedaan en de gevolgen van deze onachtzaamheid ziet u hier vóór u Een commissie van onderzoek. Naar wij vernemen, zal de minister van Waterstaat naar aanleiding van de trein botsing een commissie van onderzoek stellen, waarin zitting zullen krijgen de heeren ir. A. H. W. v. d. Vegt, hoofdinspec teur-generaal der spoor- en tramwegen, ir. L. M. Barnet Lyon, oud-lid van den Raad van Toezicht op de spoorwegdiensten en F. L. D. Nivard wethouder te Rotterdam, laatstgenoemde met het oog op de perso neelsbelangen. De pers bij het ongeluk. Do pers werd ditmaal met buitengewone welwillendheid ontvangen. Wat zeker to danken was aan het feit, dat de politie van Rijswijk het heft in handen had op de spoorbar n. Hot nemen van foto's werd ver boden op do spoorbaan. Het werd toch ge daan, maar uit het weiland, naast de baan. Hierbij werd eenige tegenwerking onder vonden door het werkende spoorweg personeel. Zij keerden n.1. een dor lichten, waarbij gewerkt werd om. Hierdoor mis lukto een plaat. De politie gaf alle inlichtingen over het gebeurde. Den bestuurder va-n den Rot- terdamschen trein was opdracht gegeven niets over hot gebeurde aan de pers ie vertellen. Dat was ook alles. ONGELUKKEN. Overreden cn gedood. Te Enschede is do 77-jarigo Huisman op den Kattendijk door een achteruitrijden de vrachtauto overreden. Hij bekwam ern stige inwendige kwetsuren, aan de gevol gen waarvan hij is overleden. Door verblindend licht verongelukt. Zaterdagavond heeft op den weg tus- schen Valkenswaard en Eindhoven een ernstig ongeluk plaats gehad. De heer W. uit Eindhoven reed op een motorrijwiel in de richting Eindhoven toen van den tegen overgestelden kant een auto naderde met verblindend licht Hierdoor Taakte de heer W. het stuur kwijt en reed in volle vaart tegen een boom. Het rijwiel sloeg over den kop en de heer W. werd over den weg geslingerd.. Door voorbijgangers werd een geneesheer gewaarschuwd. Dr. van Rooij verbond het slachtoffer, dat echter zoo ernstig gekwetst was, dat overbrengin; naar oen ziekenhuis noodzakelijk bleek. Motorongelukken. Zondagmiddag te circa 3 uur kwam de heer J. v. d. Hagen uit St. Michiels-Gestri. medisch student te Utrecht even voor den Bosch met zijn motorrijwiel te vallen. De commissaris van politie, uit Eindhoven, de heer Brinkman, die juist daar per mc- passeerde, bood den ongelukkige di rect hulp en legde hem aan den kant neer. Hij bleek een paar wonden cn een chlo hersenschudding te hebben opge loopen. Op den weg lussclien Breskens en Groede is de B. uit eerstgenoemde plaats met zijn motorrijwiel tegen een auto aan gereden en door do voorruit gevlogen. Met broken dijbeen cn ernstige hoofdwonden hij naar hel ziekenhuis te Oostburg overgebracht. Auts-cngeluk. Zondagmiddag heeft om kwart over vijf op don Muiderst raat weg, nabij het Mer- edekanaal een auto-ongeval plaats gehad. Een auto, komende uit de richting Mui den, bestuurd door den heer S. uit Am sterdam, reed links van den weg en wilde eenige auto's passeeren, toen hij plotse ling op een Citroen inreed, welke uit te genovergestelde richting kwam, en deze vernielde. De twee inzittenden van de Citroen bekwamen aan hoofd, borst en bcenen lichte verwondingen en konden, na verbonden te zijn, naar hun woonplaats, Hilversum, worden vervoerd. Auio door de leuning van een brug. Te Emmen-Erfscheidersveen is de .met meel geladen vrachtauto van de firma B. J. te Emmen-Compascum bij het uitwijken voor een wielrijdster door de leuning van een brug in het Kanaal A gereden. Mej. Van O., dc wielrijdster, had zich nog in veiligheid kunnen stellen, haar fiets werd echter geheel vernield. Toeschietende om wonenden konden na eenige moeite den chauffeur van de auto, die mede te water geraakte, behouden op het droge brengen. Hij was licht gewond. De auto is inmiddels eveneens opgehaald. De lading meel verloren. Koppelstang gebroken. Van trein 26, die Zondagavond te 8.20 uur uit Roosendaal was vertrokken dicht bij Lage Zwaluwe de trekstang van een der personen rijtuigen gebroken. Dien tengevolge moest de locomotief eerst da voorste rijtuigen naar Lage Zwaluwe bren gen, waarna het defecte rijtuig kon wor den opgehaald en tenslotte ook het ach terste gedeelte van den trein. Do trein kon eindelijk met ongeveer nderhalf uur vertraging de reis voortzetten. Diefstal en in de Fransche Bazar te Rotterdam. Een expeditie-c lief en eei gezin van drio personen gearresteerd. Reeds geruimen tijd viel het de direc tie, van de Fransche Bazar op de Hoog straat te Rotterdam op, dat er uit haar winkel meer gestolen werd dan vi Thans is men er in geslaagd een persoon te arresleeren, dio aan de zaak verbonden was eu een gezin van drie personen, dio zich allen op vrij groöte schaal aan deze diefstal'en hebben schuldig gemaakU Zaterdagmorgen vroeg, voor het openen van de magazijnen, bemerkte iemand van het personeel, dat uit een etalage een elec- trische rijwicllantaarn met toebehooren was verdwenen. De 33-jarige expeditie chef J. A v d. M., die sinds Juli bij de zaak in dienst was, werd van dezen dief stal verdacht. Om zekerheid te krijgen stuurde men den man plotseling weg om oen boodschap te gaan doen. Toen hij do deur uit was, trachtte men zijn lessenaar te openen, doch deze was op slot. De chef kwam na eenige minuten terug doende alsof hij iels vergeten had, waarop men hem verzocht, de lessenaar te openen. Hij beweerde toen, dat hij de sleutel kwijt was, doch later op den morgen zag men hem de lessenaar open maken en een pakje, dat daarin had ge'egen, in zijn zak steken, v. d. M. werd hierop aangehouden; het pakje bleek de verdwenen lantaarn te be vatten. De politie heeft den dief gearres teerd en huiszoeking gedaan in zijn wo ning. Daarbij werd een groote voorraad goederen ontdekt, gestolen uit de Bazar, o.a. fleschjes eau de cologne, sokken, das sen, flessclien wijn en likeur, glazen, vaasjes, fototoestellen, theelichtjes, vapo- risateurs enz. De expediliechef is wegens deze diefstallen in verzekerde bewaring gesteld. De arrestatie van hel gezin, bestaande, uit een vader en moeder op leeftijd en hun 9-jarig kind, is wellicht nog be'e.ngwek- kendor. Dit drietal bezocht de Bszar sinds 1 a 2 jaar geregeld, vooral op Dinsdag cn Zaterdagavond, als het er hijzonder druk is. Tegen lien had men sinds r cruirnen verdenking, zoodat een bediende speciaal belast was, hen in de gaten te houden. Za terdagavond nu zag deze bediende, dat de vader op listige wijze iets wegnam en het aan do vrouw gaf, die het op haar beurt weer aan het kind overgaf dat het ding handig onder haar cape verborg. De ouders werden terstond aangehouden, het kind wist echter in de drukte ontsnappen en vluchtte dc Kipstraat op. De bediende, die den diefstal gezien bad wist na een korte achtervolging het meisje op straat te grijpen. Onder de cape bleek zij eenige vulpenhouders, potlooden, een tasch, een paar pantoffels en wat snuisterijen ver borgen te houden, alles gestolen uit de Bazar. Een huiszoeking bij het gezin, dat S. heet en aan het Wolvenpad woont, had tot resultaat dat hier o.a. kousen cn vul penhouders werden gevonden, afkomstig van vorige diefstallen. Dc vader en moe der worden in arrest gehouden, het kind is, na verhoor, in vrijheid gesteld. Donker Rotterdam. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben te Rotterdam eenige ernstige vecht partijen met de politie plaats gehad. Om zes uur bevond zich in de Zwaanshals eta ïrocpje luidruchtige mannen cn vrouwen, dat door de politie tot kalmte werd aan gemaand. Dit was blijkbaar niet naar den zin van den 35-jarigen J. 13die oen der politiemannen toevoegde: „Wat gaat jou k het aan, of die man zingt?" Met behulp van zijn gummistok wilde do agent den man dan ook duidelijk maken, dat dit hein wel degelijk aanging, doch op het zelfde oogenblik werd bij aangevallen door erscliillende vrouwen, die den agent be letten van zijn wapens gebruik te maken. Het publiek begon zich nu algemeen tegen de politie te verzetten en de beide agenten kregen het hard te verantwoor den. Men scheurde de mantels en sloeg hun do petten van het hoofd. Uil de ra men werd met kopjes en horden gegooid. Ten slotte wisten de agenten zich te be vrijden cn Ier schrikaanjaging losten zij eenige scholen in de lucht, waarop de orde spoedig hersteld kon worden. Beido agenten waren echter zoodanig gewond, dat zij buiten dienst gesteld moesten wor den. Ongeveer op hetzelfde uur had op het Kruisplein een relletje plaats. Do politie hield daar een auto aan, waarin zich on geveer twaalf beschonken personen be vonden. Een der mannen, die het de po litie nogal lastig maakte, werd ter kal meering naar den politiepost Kruisplein overgebracht. Na een kwartier werd hij weer in vrijheid gesteld. Een zijner vrien den, die op hem gewacht had, hield daarop een agent aan, dien hij zulk oen slag in het gezicht gaf, dat het neus- beenlje op drie plaatsen brak. De man vluchtte dc Gouvernestraat in, doch werd spoedig gearresteerd en overgebracht naar het politiebureau Witte de Wilhstraat. Hel is de 26-jarige voeger L. K. Mishandeld en beroofd. Zaterdagnacht werd de stoker M. S. van een in^de Maashaven te Rotterdam liggend schip, in de Delistraat onverhoeds door eenige onbekende mannen aangevallen en mishandeld. Zij beroofden hem daarna van 37 pond sterling. Dc moord bij Maastricht. Naar wij uit Maastricht vernemen is een der beide van den moord op den jeugdigen Moermans verdachte personen, zekere D. uit de hechtenis ontslagen. De weede evenwel, zekeren C., wordt vastgehouden. Smokkel-auto aangehouden. Door de Duitsche douane werd onder de gemeente Herzogenrath dus even over de Hollandsche grens, een vrachtauto, af komstig uit Eschweiler aangehouden. De auto was beladen met 600 K.G. koffie, welke frauduleus uit Nederland was inge- oerd. Auto en koffie werden in beslag geno men; de bestuurder word naar Aken ge transporteerd. Laag water op de Maas. Men schrijft uit Grave: De Maas is op sommige plaatsen thans zóó laag, dat tel kens diep ge'aden schepen aan den grond raken. Een Rijnaak, geladen met basalt, welke eerst in de buurt van het wachthuis te Beek (N.-B.) een paar dagen aan den grond zat en eindelijk weer vlot kwam, is nu even beneden Grave nabij de Maas- stuwwerken opnieuw aan den grond ge raakt. Door overlading van een gedeelte van de lading hoopt men het schip weer vlot te krijgen. De peilschaal te Grave teokent thans 5.76 M. plus N.A.P. Roodvonk-epidemie te Eindhoven. De correspondent van I. P. A. meldt, dat de roodvonk-epidemie, die tc Eindho ven is uitgebroken, zich nog steeds uit breidt. Gisteren hebben zich in verschillen de huisgezinnen nieuwe gevallen voorge daan. Van overheidswege wordt overwo gen het inenten tegen deze ziekte ver plichtend te stellen. Reeds zijn verschil lende schoollokalen en openbare gebouwen tot dit doel ingericht. Nagenoeg alle pa tiënten worden naar de barakken te Woensel overgebracht. "Een 105-jarige. Te Hengstdijk (Z.-Vlaandcren) is oen commissie gevormd ter viering van bet zeldzame feit, dat een inwoonster dier gemeente, namelijk mej. de wed. Asselman op 1 November a.s. den leeftijd van 105 jaar zal bereiken. Een krasse grijsaard. De oudste senator ter wereld. Heel Canada heeft den honderdsten ver jaardag meegevierd van den Katholieken sc-nator George Casimir Dcssaulk lid van het Canadeesch parlement. De grijsaard doctoreerde negen en ze. entig jaar geleden aan de Georgetown- Universiteit te Washington. Op zijn ne^ en zestigste jaar trad hij het parlerai pas binnen. Men herinnerde er nu aan dat Dessauk les, toen hij pas in den senaat kwam. ver. weten werd, dat hij te veel critiscerde, om. dat hij te oud was. Daarop zei de toenmalige premier Wilfrid Laurier: „Ik kon mijnheer Dej- saulles en hij zal menig jong senator over leven De voorspelling is letterlijk uitge komen, want Dessaulles heeft verreweg de meesten overleefd, die met hem in der senaat kwamen. Missionaris bestolen. De Fransche missionaris mgr. Darmand is Zaterdag in den sneltrein Brussel- Ostende beroofd van een valies, d frs. 4000 en enkele kleedingstukken uit i bisschoppelijke garderobe bevatte. Een onbeleefde lorre. Wij ontleenen aan het „Gentsch Zondag- praatje" van „Het Laatste Nieuws" de volgende historie omtrent den papagaai van madame Verpoesl. Madame Verpoest had een papagaai ge kocht en op hare vraag, of het beest ook jei kon klappen, werd haar gezegd, dat dan maar met een koordeken moest trek ken, dat de vogel aan zijn poot droeg. Hel groene heest werd op een stek gezet in d? ,eg kamer van madame, en toen deze gezel- en schap kreeg, trok ze, om haren papegaai te doen klappen, met het koordeken. Enkele malen trok ze, en het heest zei ch niets. Toen trok zo wat harder, en toen sprak de vogel: Schei uit, ouwe trekmuts, of ik val op mijn d..t. ONGELUKKEN. Kinderverlamming in Brandenburg. In het district Ziillichau-Schwiebus en in het naburige district Crosen zijn tot ein de van de vorige week een aantal gevallen van kinderverlamming geconstateerd. Tot dusver zijn rond dertig ziekte-gevallen vas'gesteld, waarvan twee met doodelijkon afloop. Een vreeselijke toestand. Een telegram van het Z. T. A. uit Bern meldt, dat Zondag hij de bestijging van de Nythcngroep, in hst kanton Schwyz. een vreeselijk ongeluk is gebeurd. Bij iiet be klimmen van oen gevaarlijk gedeelte viel een toerist uit Zürich veertig meter naar beneden, doch bleef hangen aan het touw, hetwelk zijn begeleider den gehcelen dag stevig' vasthield tot er hulp kwam opda gen. Maar toen bleek, dat de ongelukkige gestorven was. Grccte brand. Zondag zijn, met uilzondering van de machinezaal. al de bovengrondscbe instal laties van de groote steenkolenmijn We- rister, te Bayne-Heuze in België afge brand. Vermandé ter dood veroordeeld. De Landru van Nancy. Jean Vermandé, de „Landru" van Nan cy, die zijn vtouw worgde en het lijk in dc calorifère der centrale verwarming ver brandde is ten slotte Zaterdag ter dood veroordeeld. De jury weigerde een gratie verzoek te ondertcekenen. RECHTZAKEN KANTONGERECHT HAARL.MEER. Een genadige boste. H. L., chauffeur te Oegstgeest, laat verstek gaan. Verd. had gereden met rff een vierwielig motorrijtuig op den Rijks- ha straatweg te Lisse. Op het oogenblik dal de tram passeerde, wilde hij tusschen de ,et tram en een andere auto door glippen, daarbij nog een dame voorbijrijdend, die per rijwiel rechts aan den weg reed Dooi m deze roekeloosheid werd de dame aangero- Jo* den, die bewusteloos op straat was geval- en len en pas den volgenden dag weer bi; kennis is gekomen. Verd. kwam er noj oe genadig af met een boete van 50 of 10 te: dagen; uitspr. conform. Een ongenadige boete. C. E. R., fabrieksinspecteur te Rotter- dam, heeft slingerende gereden op del Rijksstraatweg to II i 11 o g o m. Verschil lende getuigen hebben de vlucht moeten nemen, anders waren zij onder de auto bh gekomen. Verd. bekent het feit, de politie liad hem gedwongen te stoppen en de auto tot den volgenden dag in beslag nomen, omreden verd. boven zijn biertje was. De ambtenaar van het O. M. vindt dat hier een zware straf moet worden op gelegd en eischte f 100 of 20 dagen, mei de ontzegging van 2 maanden een auto mogen besturen. Uitspr. conform. Toch te roexeloot G. H., landbouwer te Haar l.-m eer heeft als bestuurder van een vierwielii motorrijtuig roekeloos gereden, waardoc hij I van der Tuin, schilder te Hoofddor) zoodanig aanreed, dat hij met een gebr: ken been uit de Hoofdvaart werd geliaal: Ook had verd. Spaans aangereden, di met zijn motorrijtuig het erf af kwam rij den Verd. had het motorrijtuig niet althans te laat zien komen. Door dei verrassing was hij in de war geraakt a hij' reed nogal snel omdat hij dc vcearl ging halen. Tegen veid., die toch slotte te roekeloos heeft gereden, luidt eisch 30 of 10 dagen. Uitspr. conforu Jantje lacht, Jantje built P. H. M., chauffeur te Mijdrecht bed b op 30 Sept. 1927 op den Kruisweg Hoofddorp het verkeer opgehouder In de auto zaten een 15-tal personen de Mijdrechtsche burgerwacht. Vers werd ingehaald door een andere auto, te kennen gaf te willen passeeren. D« 6 persoon werd onder groote hilariteit <lC., inzittenden gedwongen achter to bhjvd rijden tot het do verd. eindelijk eens k haagde wat uit te halen, hetwelk zoodani geschiedde, dat getuige onder groot geval kon passeeren. Getuige ging toen de pol' lie halen en reed met deze de auto na, weer begon hetzelfde spelletje, tot de hill riteit veranderde in ernst, toen zij gewaï werden dat die tweede persoon een pol' lieman was. Eisch tegen verdachte of 8 dagen. Uitspr. conform. Zonder middel van beslaat C. van der A., Ie H i 11 e g o m, heeft Lisse aardappelen, welke te veld stonde gerooid. Verd had aan een hengelaar tuigc N. M. W. Blijswijk te Haarlem maaltje verkocht, hetwelk hij maar een anders tuin rooide. Verd. bekent: was geheel zonder middelen van besla* j-- Eisch 20 of 5 dagen; uitspr. confo» eisch. Zieke boll:^. Ant. J. E., 35 jaar wonend te Hil' g o m, heeft op 26 Sept. j.l. bollen voerd, lijdende aan geelziekte. Verd. 1' h verstek gaan. Getuige Jan Postma, con'-n i leur van den Phytopathologischen dio- i: tc Hillegom heeft de bollen onderzocht geconstateerd, dat 15 a 20 pet. ziek ol De ambtenaar merkt op, dat de hans o: door den verkoop van zieke bollen gw schade ondervindt en eischt 25 of dagen; uitspr. conform. opl

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 10