INGEZONDEN MEDEDEEUNG waarschijnlijk ook deze vergadering |iea bezoeken. De rondvraag gaf niets "erüks. Hierna sluiting. h politie. De hee* R- de Mooy te jïnsburg is benoemd tot waarnemend van politie. De heer R. de Mooy be- ,de onlangs het politie-diploma. Waterschout. De heer J. v. d. Wijn- rsarl inspecteur van politie, is met in- !in.'van 1 Nov. a.s., door den Minister v. fastitie benoemd tot plaatsvervangend wa rhout (waterschout is de burgemees- fr) Dit voor den tijd van een jaar. Druk bezoek der baby's. Het consul- «tie-bureau voor zuigelingen werd giste- reeds bezocht door 28 zuigelingen met lunne geleidsters. De eerste maal gaf een ander nog eenige vertraging, enkele moesten ruim IK uur wachten. Een vol leode maal vlugger. Als ten minste do toeloop van zuigelingen" niet te groot ivordt. VOOR HUIS EW HOF. wormstekige appels en peren. gen van onze trouwe lezers klaagt er orer dat hij zooveel vruchten heeft dio lonnstekig zijn en zou graag willen verne men wat daar tegen te doen is. Wij zullen fr hier een artikeltje aan wijden, zoodat jlle bezitters van vruchtboomen daar hun nut mee kunnen doen. Wormstekige appels en peren zijn ieder- ,n wel bekend, het dier wat hiervan de oorzaak is echter meestal niet. Wie althans hier van een worm spreekt is er glad naast rrant een ,worm" is het in Jt geheel niet, evenmin als de houtworm; het diertje heeft gelede pootjes, eerst 3 paar in een haak (klauwtje), juist evenveel als de larfjes in de kokertjes der tapijt-motten. Het is dan daaraan verwant en daarom peen worm maar een rupsje. Het komt evenals deze uit een eitje, dat door de moedersvlinder op de jonge vruchten wordt afgezet. Dit geschied reeds vroeg in het voorjaar zoodra de vruchtboomen zijn ritgebloeid. Men vindt deze eitjes elk af zonderlijk, of hoogstens enkele op een vrucht en het is zelfs lie el waar- ichijnlijk dat deze dan van verschillende vlinders afkomstig zijn. Het eitje komt na 10 dagen uit; het larf je boort zich dan jar binnen door een zeer nauwen gang, dio dan ook later moeilijk terug te vinden j. De weg gaat naar het klokhuis, want op de pitten heeft het dier het eigenlijk gemunt. Het geeft hieraan de voorkeur boven het vleeseh. Het la-rfje vertoeft daar ook het langst in het klokhuis, het geen langzamerhand daarvan de sporen begint te herbergen in den vorm van het bekende grofkorrelige bruine poeder. Ten slotte wordt de terugweg naar buiten aan vaard of liever er wordt een nieuwe gang buitenwaartsche richting gegraven, waardoor he' dier ook volwassen gewor den de vrucht verlaat. De aangetaste vrachten blijven klein en worden gewoon lijk te vroeg rijp, tengevolge waarvan zij dan ook het eerst van den boom vallen, Vele dezer rupsjes komen daardoor op den grond, maar blijven daar niet; ze krui pen tegen een naastbijzijnden staan of paal op on spinnen zich in een of andere reet in de schors in. Aldus blijven ze den geliee- jlen winter liggen wat voor een bestrij- ling voor ons van beteekenis is veran deren eerst in het voorjaar in pop, waar uit dan na 3 weken ongeveer de vlinder te voorschijn komt Voor de natuurliefhebber, die maling heeft aan wormstekige vrucli- is het een zeer fraai diertje, i voorvleugels zijn grijs met talrijke bruine lijnen, aan den buitenhoek onder staat een donkerbruine vlek, die met een gouden lijn is omzoomd. De "achter vleugels zijn effen bruin. Zooals bekend, is bet rupsje lichtgeel of roodachtig met glanzenden bruinen kop het wordt onge- Teer 10 m.M. lang en is na 3 a 4 weken volwassen. ons is er slechts een generatie jaars. Men vindt de vlinders in Mei en Juni; in warmere streken komen er meer generaties voor. waardoor de schade ook vermenigvuldigd wordt. De bestrijding kan op verschillende *ijzo geschieden. Daar de meeste rupsjes rich tegen de stammen in de boomgaarden inspinnen, kan men deze in' de maand ituseen eind boven den grond om- voelen met ringen van houtwol of geript papier, overdekt met geolied papier. De rupsjes vinden dit materiaal als aangewe- m er tusschen te verpoppen en kun nen dan door verbranding der banden e1 winters in aantal worden vernietigd. 3 va Hen vruchten moeten zoo spoedig mogelijk worden verwijderd, terwijl het ook goed is in die tijd de kippen onder de boo ten te laten loepen. Heeft men het aan leggen van vangbanden verzuimt, dan is ®en bespuiting met een oarbolineum-emul- |iie van 10 pot. ojp het kale hout in den win ter een uitstekend middel. Nog een ander middel wat door de fruit- gf ïweeker meer en meer wordt toegepast is een bespuiting met 0.1 pet. Parijs-groen en raaf- '*at€r ongeveer een week na den bloei. Voor l^ken is dit middel echter zeer ge vaarlijk cn kan daarom niet worden aan- ivolen. M. RECHTZAKEN kantongerecht te leiden. Uc Kantonrechter to Leiden heeft ver- tuuff oordeeld:wegens dronkenschap: W. S. f3 *f 3 dg.; p. o. v. V., Warmond; H. J. P. Jj den J-> Scheveningen; A. W. re!~ J^orówijkerhout; F. T. zwervende, ieder a ,3 3 dg.; L. v. d. V. zwervende f5 of 5 A d v' D. Noord wijk f3 of 3 dg.; J. 6 R. Rotterdam f3 of 3 dg.; wegens loo- °P verboden grond: K. v. d. Z. den ia y aaSJ C. P. v. G. Oegstgeest; C. v. Z. al- d. B. Katwijk, ieder tot f 3 3 dg-; O. K. Katwijk 2Xflof2Xl j Katwijk f 3 of 3 dg.; K. v. d. - den Haag f3 of 3 dg.; J. v. G. Gh., den verj aaS f 1 of 1 dg.; H. J. v. A. aldaar f 1 of gjjj negens ordeverstoring: H. v. d. M. l twijk f 5 of 1 mud. tuchtschool; wegens v©nvekken yan Burengerucht: A. H. F. K. N., ieder tot f3 of 3 dg.; wegens overtr. der IJkwet: H. K. f0.50 of 1 dg.; wegens schoolverzuim: C. de G., vr. van Sell, den B. 2 X f 0.50 of 2 X 1 dg.H. M. S. vr. R. f 1 of 1 dg.; C. E. vr. v. d. S. f 1 of 1 dg.; N. B. vr. v. d. Z. geen 6traf; E. v. S. vr. N. f2 of 2 dg.; E. de W. vr. v. d. L. f 1 of 1 dg.; Th. J. E. Z. vr. R.; N. B. vr. W,; ieder tot 2 X fl of 2 X 1 dg.; P. J. O.; J. K.; L. K.; J. O. vr. de N. ieder tot f 2 of 1 dg.; O. J. M. vr. N. f 1 of 1 dg.; O. v. d. P. vr. do K. f 1 of 1 dg.; C. O. vr. D. f2 of 2 dg.; A. v. H. vr. H. f2 of 1 dg.; A. v. I. f 0.50 of 1 dg.; L. S. vr. G.; J. H.; O. S. hv. D. K.; M. v. L. hv. v. D.; J. v. d. M. allen te Katwijk aan Zee, ieder tot f2 of 2 dg.; O. H. wed. O.; J. de J. hv. v. B.; C. v. D. hv. H.; C. v. D. hv. O.; F. H. hv. H. allen te Katwijk aan Zee, ieder tot f 1 of 1 dig.M. de N. hv. v. L. Kat wijk aan Zee; W. v. L. hv. de N.; aldaar, ieder tot f0.50 of 1 dg.; K. O. hv. O. al daar, geen straf; K. v. B. Noordwijk f2 of 2 dg.; J. v. d. B. Noordwijkerhout; C. L. J. Sassenhekn; D. R. aldaar; Th. v. d. M. aldaar; G. D. aldaar, ieder tot f2 of 2 dg.; B. v. d. L. Voorhout; A. N. wed. v. d. V. Sassenlieim; J. v. K. aldaar ieder tot f2 of 1 dg.; C. v. d. W. Zocterwoude, geen straf toegepast; wegens overtr. van het Prov. regl. op de wateren: A. B. Am sterdam; L. M. aldaar; D. P. Botterdam; H. R. Giessendam; W. v. d. P. 's Graven- zande; H. de G. zwervende; J. M. zwer vende; J. van A. zwervende; K. M. den Haag; L. A. de J. Katwijk aan den Rijn; ieder tot f 10 of 5 dg.; J. H. Stompwijk f 5 of 5 dg.; wegens overtr. van het Motor en Rijw.regl.: P. v. D. Zegwaart 2 X f 3 of 2X1 dg.; A. v. A. Hazerswoude f 10 of 5 dg.; J. J. H.i S. R.; P. V. Noordwijk; A. de B. Noordwijk aan Zee; P. D. Noord- wijkerhout; N. v. d. K. aldaar; .J. C. B. Hillegom; J. O. U. aldaar; P. G. R. Sas- senheim, ieder tot f3 of 3 dg.; N. J. L. Voorschoten f 1 of 1 mnd tuchtschool; G. O. R. Sassenheim, f 3 of 1 mnd tuchtschool A. O. f 2 of 1 mnd. tuchtschool; wegens overtr. der Pol. verord. der gemeente Lei den: M. H. D.; J. J. v. H.; J. H. L.; J. S. Haarlem, ieder tot f 1 of 1 dg.; C. v. d. S. f 0.50 of 1 mnd. tuchtschool; P. P. f 1 of 1 mnd. tuchtschool; N. T.; P. L.; B. L. de W. ieder tot f 0.50 of 1 dg; H. A. M. v. U. f 3 of 3 dg A. v. G. f 3 of 1 dg; wegens te Noordwijkerhout een hond los laten loo- pen: Th. H. v. S. aldaar 2 X 1 2 of 2 X 1 dg.; J. D. aldaar f 2 of 2 dg; wegens over treding der Pol. verord. der gemeente Kat wijk: Th. G. S. Noordwijk; D. K. Loosdui nen, ieder tot f 5 of 5 dg; wegens rijden met een rijwiel zonder bel: J. J. M. f 2 of 2 dg; wegens dronkenschap: W. v. d. V.; G> C.; H. D.; S. B. J. D.; \V. S. Noordwijk ieder tot f 3 of 3 dg; N. v. d. B. Noordwij kerhout f 1 of 1 dg.; wegens een trekdier onbeheerd laten staan: L. J. v. d. H. Noordwijk f 2 of 2 dg.; wegens overtr. der Trekhonden wet: H. D. f2 of 2 dg.; wegens overtr. van het Motor en Kénteekénbesluit O. P. Noordwijk f 5 of 5 dg.; wegens over treding van het Motor en Rijwielregl.: A. v. d. P. Katwijk aan Zée; W. v. M. Noord wijk; A. J. A. H.; J. de W. Noordwijker hout, ieder tot f 3 of 3 dg; A. v. C. Noord wijk f 1 of 1 dg; W. v. d. B.; C. v. B. ieder tot f 2 of 2 dg; wagons overtr. der Pol. verord. der gem. Leiden: J. H. K. Zocter woude f 0.50 of 1 dg.; wegens overtr. der Pol. verord. der gem. Noordwijk: J. M. Noordwijk; C. J. A. aldaar, ieder tot f 3 of 3 dg; C. P. Den Haag; H. D.; J. D. ieder tot f 1 of 1 dg. G. v. d. L. Noord wijk f 1 of 1 dg.; wegens overtr. der Pol. verord. der gemeente Rijnsburg: H. J. W. Noordwijk fl of 1 dg; wegens strooperij: N. J. G. B. Warmond, tot teruggave aan de ouders; wegens een trekdier onbeheerd laten staan: W. P. do H. Noordwijk f 2 of 2 dg; wegens een valschen naam opge ven: W. H. S. f 5 of 5 dg; wegens overtr. der arb. wet: H. R. 2 X f 1 of 2 X 1 dg.; A. W. f 2 of 1 dg.; C. G. Voorschoten 2 X f 2 of 2 X 1 dg.; J. A. S. Warmond f 3 of 3 dg.; wegens overtr. der Drankwet: J. M. M. Voorschoten f 10 of 5 dg; wegens overtr. der Paardenwet: F. B. Voorschoten f 2 of 2 dig; wegens overtr. der Spoorweg net: M. J. M. Den Haag f 5 of 5 dg.; we gens overtr. der IJkwet: J. B. Rijnsburg 2 X f 0.50 of 2 X 1 dg.; wegens overtr. der Visscherijwet: J. T. f 1 of 1 dg.; W. M. den Haag f 3 of 3 dg.; Ch. A. J. C. 2 X f 1 of 2 X 1 mnd. tuchtschool; A. R. Rotterdam f 3 of 3 dg.; O. V. aldaar f5 of 5 dg.; B. K. Santpoort geen straf; D. W. v. d. S. Lisso f 10 of 5 dg.; W. I. E. f5 of 5 dig.; wegens overtr. der spoorwegwet: W. v. H. den Haag f 10 of 5 dg.; wegens overtr. van het prov. regl. op de wateren: G. v. R. Roc- lofa rende veen; L. O. D. den Haag; H. N.; J. S. egwaarb, ieder tot f 10 of 5 dg.; V. L. Stompwijk f 5 of 5 dg.; P. V. Ter Aar f3 of 3 d.; wegens overtr. van het Motor- en Rijw.regl.: S. v. d. H. Wlassenaar 2 X f3 of 2 X 3 dg.; W. F. v. I. S.; A. v. d. L. den Haag ieder tot f 10 of 5 dg.; O. J. N. f3 of 3 dg.; W. L. 2 X f3 of 2 X 3 dg.; O. v. D. f0.50 of 1 dg.; H. F.; T. K.; A. H.; O. C. ieder tot f3 of 3 dg.; W. H. B. f 2 of 2 dg.J. B. f 0.50 of 1 mnd. tucht school; O. Wl v. H. f2 of 1 mnd. tucht school; Ch. B.; J. P. v. d. H.; G. A.; W. v. M. Rijnsburg; J. G. B. Woubrugge; C. deK. Stompwijk; J. C. P. v. d. A. Veur: P. A. W. Noordwijkerhout C. J. G. v. H. Wassenaar; A. H. L. Voorhout ieder f 3 of 3 dg.; C. K. Leiderdorp; N. v. I. Oegst geest ieder tot f3 of 1 mnd. tuchtschool; O. J. O. Katwijk aan den Rijn f 2 of 2 dg.; A. v. d. E. Rijnsburg f2 of 1 mnd. tuchtschool. ALLERLEI HOE DE MAAN AAN DEN HEMEL KWAM. Een Papoea-legende. Blauda schrijft in de „Tel.": Langen tijd geleden, zoo vertelt de Papoea van de Noordkust, s(ond de maan nog niet aan den hemel, maar woonde ze in een diepen waterplas midden in het oerwoud. Op een dag komt er een man bij dien plas en ziet den vruchtbaren grond rondom zoodat hij besluit daar een aanplanting te Vraagt Uwen bakker 13965 maken, Pisangs en allerlei aardvruchten plantte hij uit, die flink opkwamen en hem met zijn gezin ruimen voedselvoorraad be loofden, zoodat hij langen tijd, nergens meer voor zou behoeven te zorgen. Maar op een dag, toen de aanplanting rijp be gon te worden en hij er al over ging den ken om den oogst binnen te halen, bleek hem, dat er des nachts iemand in zijn tuin was geweest en daar een groot deel van de rijpste vruchten had weggeroofd. Var kens konden het niet geweest zijn, want daarvoor was de omheining te hoog. Eiken volgenden nacht gebeurde hetzelfde, zoodat de man en zijn gezin niets kregen uit den mooien tuin. Toen besloot de man om des nachts in den tuin te waken, om te zien wie toch de roover was. Den volgenden nacht zat hij dus verscholen, en daar zag hij plotseling uit den diepen waterplas een vrouwelijke gedaante opstijgen, die een oogverblindend licht uitstraalde. De vroüw ging den tuin in, plukte daar een draagnet vol vruchten en liet zich toen weer met haar buit in het water zakken. Toen riep do man al zijn huren hijeen en vertelde hun. dat er in het water een lichtvrouw woonde, die hun oogst wegroof- ae, zoodat besloten werd om den plas met netten leeg te visschen en zoo de vrouw te vangen. Allen kwamen zij aan den rand van het water en doorzochten dat met hunne werpnetten, doch ze vingen niets. Daarop werden kleine jongens in het water gestuurd om naar den bodem duiken en zoo de vrouw op te jagen. Maa/ ook zij vonden niets. Doch het zoontje van den tuineigenaar kwam daarna nog eens terug en dook heel diep onder, tot in de donkerste hoeken van den meerboden) Daar vond hij een grooten ronden steen, die licht afgaf. Hij deed dien voorzichtig in een doek en nam zijn vondst mee, zon der er iets van aan de anderen te zeggen Thuis gekomen, deed hij den mooien steen ongemerkt in een grootpn waterpot van zijn moeder en plaatste daar een stevig deksel cp, zoodat de steen niet kon ontsnappen. Den volgenden dag, toen de menschen weer naar den plas gingen om te zoeken riep hij zijn vriendjes en zei: „Komen jullie eens kijken, wat een mooi ding ik ge vonden heb!" Toen nam hij het deksel van den waterpot,, maar de lichtende steen maakte daarvan dadelijk gebruik om uit het water tg wippen eri op den rand van den pot te gaan zitten 1 zoodat' de hoele hut vol licht was. De jongens probeerden hem weer ip doeken ,te vangen, maar toen wipte ide steen op de dwarsbalk van de hut, zoodat zij er niet meer bij konden komen. Toen de mannen van hun tocht te rug kwamen, zagen ze de hut vol licht en den ronden lichtsteen op den halk zitten Sommigen grepen naar hun lansen en probeerden het ding te vangen, waarop de maan op den nok van het huis klauterde, om vervolgens, toen ze met pijlen begon nen te schieten, over te wippen naar een hoogen boom, zoodat de heele omgeving helder verlicht werd. De menschen riepen haar toe om naar beneden te komen en li hen te blijven, doch de maan vertrouwd hen niet meer en antwoordde: ..Ik ga nog lïooger, naar den hemel en zal julli" van daar licht geven. Maar wanneer er een hoofdman zal sterven of groot ongeluk I wachten staat, zal ik een teeken daarvai geven!" En daarna sprong de maan van rlen boomtop over naar een voorbijdrijven de wolk en klom vandaar al hooger en hon ger naar den hemel. Maar tot op den hui- digen dag heeft ze haar belofte niet verge ten en waarschuwt de menschen voor ko mend onheil door haaT glanzend aange zicht plotseling een tijdje te bedekken. Dan is het maansverduistering zeggen de Blan da's, maar de Papoea's weten, dat het be- teekent, dat weldra een voornaam hoofd zal moeten sterven. Wat is een „telefoonbericht?" Ook de telefoondienst heeft voor velen Natuurlijk kan men het best zulke die ren in het aquariflm in het leven houden, der aangeslotenen nog geheimen. Zou bijv. 20 pet. der telefoonabonné's het juiste ant woord weten op de vraag: „Wat is een te lefoonoproepbericht?" Wij betwijfelen het. Daarom geven wij gaarno plaats van onderstaand antwoord van deskundige zijde. Een telefoonoproepbericht is een ver zoek van een afzender van het bericht aan den geadresseerde om zich op de in het bericht aangegeven wijze met hem in telefonische verbinding te stellen. Het be licht kon zoowel bevatten de mededeeling dat de afzender den geadresseerde op een bepaald uur zal opbellen, als het verzoek aan laatstgenoemden om den afzender op een bepaald tijdstip op te bellen. Het is daarbij geen eisch dat beide of zelfs een van beido een telefoonaansluiting bezit; in laatstbedoeld geval zal het gesprek uit. een publiek telefoonstation kunnen worden gevoerd. Tclcfoonoprocpberichten zijn vooral van belang in het interlocaal en internationaal verkeer; belt men b.v. in de stad iemand op en krijgt men geen gehoor, dan pro beert men het na eenigen tijd nog eens. In het internationaal verkeer is het als regel een nadeel indien men den gewensch- ten persoon niet thuis treft. Meer en meer wordt daarom gebruik van de oproepbe richten (de z.g. avis d'appel in het interna tionaal verkeer) en van voorberichten (de z.g. préavis). Een voorbericht heeft ten doel een geabonneerde te waarschuwen dat de aanvrager zijn gesprek wenscht te voeren hetzij met een aangewezen per soon hetzij met een bepaalde nevenaan- eluiting. Oproep- en voorberichten bevatten alleen de volgende aanduidingen: le. naam van aanvrager en eventueel zijn telefoonnumer of -letter; 2e. naam en volledig adres van den aan gevraagde (ingeval van een oproepbericht) of de voldoende aanduiding van den per soon of van de gevraagde nevenaanslui- ting (ingeval van een voorbericht); 3e. eventueel het tijdstip waarop de aan vraag zal worden opgeheven. Oproep- en voorberichten worden zoo spoedig mogelijk overgebracht en per te lefoon medegedeeld aan den geabonneerde, voor wien zij bestemd zijn. De bestelling van oproepberichten voor personen, die niet telefonisch zijn aangesloten, geschiedt hier te lande zooals voor telegrammen is be paald. Voor het totstandibrengen van een ge sprek met voorbericht wordt als volgt ge handeld. Zoodra het kantoor van bestem ming het bij het aangevraagde nummer of do gewonsohte persoon of nevenaansluiting gereed is om te spreken; luidt het ant woord bevestigend, dan worden de noodige maatregelen getroffen om de verbinding tot stand te brengen, zoodra de beurt van afwikkeling gekomen is. Indien de ge- we nsoh te persoon het gesprek niet dade lijk, maar wel later ka-n voeren, dan wordt het gesprek zoo spoedig mogelijk na het door betrokkene opgegeven tijdstip, waarna hij „te spreken" is, tot stand ge bracht. Heeft na verloop van twee of drie uur het kantoor van bestemming van het aangevraagde nummer geen inlichting ont vangen, wanneer de gewenschte persoon het gesprok kan voeren, dan wordt het verzoek om inlichting opnieuw gedaan in geval de aanvraag bestemd is bijv. vooc hotels of familicpensions. Krijgt men bij oproep van den geadres seerde van een voorbericht geen gehoor, dan moet deze later uiterlijk een half uur na den eersten oproep nog eens worden opgebeld; krijgt men ook dan geen gehoor, dan wordt de gesprek-aanvraag ingetrokken, de aanvrager ingelicht en worden do koeten van het voorbericht als mede do inschrijvingskosten in rekening gebracht. Het Internationale Reglement bepaalt, dat voor oproep- en voorberichten een tax verschuldigd is, welke is vastgesteld op één derde van dc kosten van een gewoon gesprek van drie minuten, met een mini mum van 25 cent (50 centimen). In het binnenlandsch verkeer kost een oproepbe richt steeds 20 cent. „Hbld." Dinsdagavond, 8—10 uur. Leden. (Hee ren). Donderdagavond 6—7 uur voor Asp.-Ie-' den afd. A. (Jongens); id. 7.8 uur id. af. B (Jongens); id. 8—9 uur, id. afd. C. (Meisjes); van kwartier over 8 uur tof kwartier over 9 uur Leden (Dames). Vrijdagavond, 5-t-6 uur Asp.-Leden (Jongens). Aanmelding van leden op eiken repetitie avond. ST. ANTONIUS-PATRONAAT. (Hartebrug). Zondag, half 5 Conferentie, waarna ont spanning. Maandag van 810 uur bijeenkomst der Gezellen Woensdag 7.15 uur Zangrepetitie, 8 uur tooneelrepetitiei. Vrijdag 810 uur bijeenkomst Gezellen. Zaterdag, 67 uur, bibliotheek, betaling van contributie, gelegenheid tot sparen en Retraitefonds. ZITA-VEREENIGING. Afd. Bescherming van Meisjes. Zondag, vanaf 12 uur zijn de zalen ge opend voor do Hollandsche en Duitsche LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND. Afd. Leiden. Dinsdag. 7.308.30 Belastingreclames. Woensdag 7 30 -8 30 Rëchtsk Bureau Donderdag. 8.30 uur. Bestuursverg. R.- K. Volksbond. Vrijdag 8 uur Ledenvergadering Graf. Bond. Zaterdag 8 uur. Ledenvergadering Me- taalhew.bond. Zaterdag zitting Spaarbank van 78 Zitting Voorschotbank van 78 uur Zitting Brandstoffen bestellen van 7.30 —8 F.r) uur Zitting Relraitefnnds van 7 308.30 uur 79 uur Bib'iotheek. R. K. LEIDSCHE COMMISSIE VOOR LICH OPVOEDING. De oefeningsavonden van de Ft K Gym- isliekver ''Arezijn: Zondagavond te 7 uur Jeugdafd. Derde Orde (meisjes) in de Kapel der Zusters Carmelitessen, tevens professie van nieu we leden. Meisjes vanaf 12 jaar kunnen zich opgeven als postulante. Weensdag 's avonds 810 uur bijeen komst Hollandsche en Duitsche meisjes. Donderdag Bijeenkomst Hollandsch* en Duitsche meisjes Aid Meisjespatrcnaat. Zondagnamiddag 5 uur patronaat voor de meisjes. Noordeinde 44. Dinsdag 's avonds van 7—9 uur Patro naat (le en 2e jaar). Het onderricht in handwerken en huis houdelijke vakken wordt gegeven aan de R K Vakschool, Noordeinde 50 NB De Bibliotheek. Nnordpinde 44 is geopend: Dinsdagavond, Donderdagavond en Vrijdagavond van 8—9 uur. Ook niet-leden kunnen van de Biblio theek gebruik maken ST. AGNES-PATRONAAT. Voor de Parochies van O.L.Vr Hemelvaart en van den H. Jozef Maandag 78.15 uur 2de leerjaar naai les. 7.308.15 uur lsto leerjaar Gods dienst. 8.159 uur 2de leerjaar Gods dienst. Dinsdag 7.309 uur 1ste leerjaar naai les, 7 8.15 uur 3de en 4de leerjaar naai les, 8.159 uur 3do en 4de leerjaar Gods dienst. Woensdag 7.309 uur 1ste leerjaar naailes; 7.309 uur 3de en 4de leerjaar rjaailes. i Donderdag 7.30—9 uur 2de leerjaar naailes. 7.309 uur 5do afdeeling naai- lès. i Vrijdag 78 uur Istn en 2de leerjaar gymnastiek. 8—9 uur 3do, 4de, 5de lècr« jaar gymnastiek NB Op alle handwerklessen gelegen heid tot sparen R K JONGE VROUWEN BOND GROEP B Godsdienstcursus (leden ben. 18 jaar) Maandag 8 uur Mare Zangclub Maandag half vijf Mare. Tooneelclub. (Blijspel) Dinsdag 7 uur, Mare. Turnclub Vrijdag 6 en 7 uur Pieters kerkhof Vf^ÜHKIARKT 9-10 en 116-17, LESï-tSi. lilliimi—MÉWIII HIIIiCITB

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5