academie-nieuws «ie voor Leiden en Omgeving, welke zich tot taak stelt de propaganda voor dc R. K. sport in alle takken te bevorderen. Als corste punt van propaganda stelde hij daarbij op den voorgrond de Leidschc Sportweek. Dc heer A. Schrama (Lissc) juichte het toe deze ccinmissie in het leven te roepen, doch was van meening, dat er nog heel wat aan vast zat. De vcrccnigingen zou den wel Blappen willen doen. om naast voetbal ook atblctïek tc beoefenen. Dat. de gymnastiek daarbij naar voren werd gebracht achtte hij een gelukkig ver schijnsel. Kap. Groot besprak daarna het stand punt van Z. D. H. den Bisschop van Haar lem in verband met de R. K. sport. Een heid is den wcnsch en om daartoe te ge raken moet er samengewerkt worden. De D. H. A. K. is reeds bij den D. H. V. B. ondergebracht. De D. H. G. B. staat nog zelfstandig, maar de toekomst wijst er op, dat volledige samenwerking zal worden verkregen. De heer Hubers (Sassenheim) dringt aan om. toch vooral contact te zoeken met de Jt. IC. Gymnastiekverenigingen, wat de voorz. toezegde. De heer Haverkorn (Leiden) besprak daarna naast de voetbalorganisatie den toestand in Leiden en Omgeving van de R. K. Patronaals-Gymnastiekvereenigm- gen. Vele verenigingen bestaan er reeds, doch buiten R. K. Verband. Daarom is sa menwerking met de Patronaats-directeuren een eerste eisch. Zij dienen ondergebracht te worden in de R. K. sportorganisatie, dan zal or meer kracht van uitgaan, dan wan neer zij geïsoleerd blijven. Heb algemeen R. K. sporbbelang zal er beter door wor den gediend. Kap. Groot onderstreepte deze woorden en voegde cr aan toe, dat het bovendien gewenscht zal ijn, dat naast deze Patro- naats-Gymnastiekvereenigingen ook R. K. sportverenigingen worden opgericht waarbij, na de Patronaalsjaren, de Patro naatsjongens zich moeten aansluiten. De heer Haverkorn verzocht daarna den voorz. over te gaan tot behandeling van het voorstel-Schölvinck, waaraan deze gaarne gevolg gaf. Het resultaat was, dat niemand bezwaren had om in de Perma nente Commissie zitting te nemen, zoodat deze door de aanwezigen werd gefor meerd. De heer A. H. Schrama merkte op, dat nog niet iedere plaats een vertegenwoordi ger had, waarop de voorz: antwoordde, dat in de toekcinst hierin zal worden voorzien. De heer Rotteveel (Sassenheim) vroeg inlichtingen over het finantieele gedeelte, waarop voorz. en kapelaan hem van ant woord dienden. Daarna werd overgegaan tot het verkie zen van een bestuur van de Permanente Commissie voor propaganda in Leiden en Omgeving. Do volgende heeren weiden daarvot. benoemd: H. L. J. Tobé, voorzit ter; D. Haverkorn, secretaris; H. C. A. M. Schölvinck, C. J. Hubers en kapelaan Groot, Geest. Bestuurslid. De voorz. sprak hierna een woord van dank, spoorde -llen aan mede te ^willen werken tot het doen slagen van den fiets tocht, te organiseeren ter gelegenheid van de Leidsche Sportweek, welke zijn -outo zal nemen dodr Leiden en de plaatsen in do Omgeving en sloot op de gebruikelijke wijze dc vergadering. Pastoor Crombag 0. F. M. "Wij vernemen, dat de toestand van den Zeerecrw. Pastoor Crombag de laatste twee dagen weer achteruitgaande is. Dien- tengevo'ge moet de patiënt dan ook abso lute rust houden en mag niemand tot hem worden toegelaten. Laat dit voor parochianen en bekenden een spoorslag zij'n, hun gebeden voor den beminden Priester te verdubbelen. Huldiging dr. N. J. Beversen. Gistermiddag had in do Lakenhal de huldiging plaats van dr. N. J. Beversen, oud-rcctor van het gymnasium alhier, voor al hetgeen hij hier ter stede voor de kunst heeft gedaan. Het initiatief hiertoe was uitgegaan van de Leidsche Kunst vereeniging, waarvan dr. Beversen voorzitter was. Bij afwezigheid van mr. dr. J. C. Over- voorde, die voor een belangrijke tentoon stelling op rcia moest, werd het woord ge voerd door den secretaris, mr. J. Slagter. Onder de aanwezigen merkten we om. op naast de leden van de huldigingscom- missie, den gemeentesecretaris, mr. dr. C. E. van Strijcn. Van weth. Reimeringcr was bericht van verhindering gekomen wegens ambtsbezigheden. Mr. Slagter zeide in zijn toespraak, dat na de huldiging van dr. Beversen bij zijn aftroden als rector velen gevoeld hadden, dat daarmee niet alles gezegd was ten op zichte van hetgeen dr. Beversen had ge daan in Leiden. Daarom nam de Leidsche Kunstverecniging het andere deel op zich. Na gememoreerd te hebben wat dr. Be versen ook in Zwolle voor de kunst had gedaan, wees spr. erop, hoe dr. B. steeds met groote liefde voor do kunst heeft ge werkt en al zijn krachten voor de kirnst heeft gegeven door het doen houden van lezingen en tentoonstellingen en al waren de uitkomsten meermalen niet zoo bevre digend. bij dr. B. telde alleen het doel en hij behield zijn optimisme ondanks alles. Spr. schetste vervolgens dr. Beversen als klassicus, wiens bijzondere waarde door zijn perse mlijkheid en geestdrift van le- veuwekkend optimisme gelegen was in het feit, dat hij de klassieke cultuur verbindt met do moderne beschaving. Wij zullen, aldus spr., voortaan iets mis sen wat iiiliaercnt was aan het Leidsche leven, omdat jarenlang do fakkel van uw li'lit ons is voorgegaan. Als aandenken bood spr. dr. Beversen hierna aan ,,De esch van den scheper", een penteckening van den Leidschen kunst schilder Van der Nat. Dr. Beversen dankte hierna voor de hem gebrachte buide. Zeer zelf-critisch aange legd zou hij op hetgeen over hem gezegd is veel kunnen afdingen, maar hij wilde zulks niet doen. Hij wilde alleen het goede zien. Hij had veel voor de kunst gedaan, omdat de kunst ons leven zoo mooi en heerlijk kan maken. Naast het optimisme bestaat er echter ock pessimisme en de verzuchting moet spr. van het hart, dat het is of in deze we tenschappelijke omgeving de kunst, al thans sommige kunsten, niet kunnen tic- ren. Spr. hoopte ten slotte, dat mr. Slagter in zijn groot optimisme den fakkel van het licht, waarover hij van hem sprak, zal verder dragen. Met een dankwoord aan den heer v. d. Nat, dat hij deze teekeuing voör hem heeft willen afstaan, eindigde spr. Internationaal Astronomisch Congres. Zooals reeds eerder gemeld is. zal op uitnoodiging van do Nederlandsche Regee ring van 5—13 Juli 1928 hier ter slede ge houden worden het driejaarlijksche con gres dor „International Astronomical Union". De heide vorige congressen, in 1922 te Rome, in 1925 te Cambridge (Eng.) heb ben een derdergelijk schitterend verloop gehad, dat Nederland en in het bijzonder Leiden er trotsch op kunnen zijn, dat aan haar de eer is te- beurt gevallen het derde congres le ontvangen. De I. A. U. omvat bijna de geheele astro nomische wereld en indien de voorteeke nen niet bedriegen, zullen welhaast alle landen, waar de sterrenkunde beoefend wordt, het volgend jaar le Leiden vertegen woordigd zijn, om in een deTligtal commis sies de plannen en middelen le herameD, de Sterrenkunde, de oudste aller weten schappen, de draagster hij uitnemendheid c-ener internationale gedachte, vooraan te doen blijven in den gesladigen opmarsch van het menschelijk weten. Naast de zuiver wetenschappelijke doel einden van het congres zijn er ook zeer be langrijke practische vraagstukken, die tot het werkgebied der I. A. U. behooren, zoo als de internationale radiotelegrafische tijdsdienst, van zoo groot belang voor de Zeevaart. Het is dan ook niet overmoedig te reke nen op een opkomst van pl.m. 300 deelne mers. komende uit alle werelddeelen en verdeeld over bijna 30 nationaliteiten. Bereids is een Eere-Comité en een Co mité van regeling cn ontvangst gevormd. Het Uitvoerend Comité bestaat uit de heeren: Aug. L. Reimeringer, Voorzitter: Dr. G. H. Hins. le Secretaris, Sterrewaeht 8; F. G. H. Gerlings, le Penningmeester; Scheurleer en Zonen's Bank te Leiden Postgiro 15461. Beschermheer is Zijne Koninklijke Hoog heid Prins Hendrik der Nederlanden. Het Eere-Comité bestaat uit. de Minis ters van Buitenlandsche Zaken en van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen: den Commissaris der Koningin in de Provin cie Zuid-Holland; den Burgemeester der gemeente Leiden; den President-Curator der Leidsche Universiteit; dfli Rector-Mag- nificus der Leidsche Universiteit; den Voorzitter van de Koninklijke Academie van Wetenschappen te Amsterdam; en den Voorzitter van dc Hollandsche Maatschap pij van Wetenschappen te Haarlem. Motorongeluk. Gisteravond te even 11 uur heeft in bet Noordeinde tegenover de voormalige Kweekschool voor Zeevaart een botsing plaats gehad tusschen een motor en een auto, welke nog betrekkelijk goed is af- geloopen. Toen uit de stad de auto van den arts T. uit den Haag daar ter plaatse reed naderde van den Haagweg den mo tor, bestuurd door C. L. uit de Groerie- steeg, terwijl op de duozitting zijn meisjè was gezeten. Volgens verklaringen van ooggetuigen moet de motorrijder niet voldoende rechts hebben gereden, waarop er een misverstand tusschen beide be stuurders ontstond die tot gevolg had, dat de motor tegen de auto vloog. Het meisje was inmiddels van de duo afgesprongen en bekwam geen letsel. Do motorrijder sloeg tegen den grond en beliep een won de aan hals en hoofd. Dr. Poortman en dr. Hovens Greve Avaren spoedig ter plaatse, de E. H. D. liet meer dan 20 mi nuten op zich wachten. De motorrijder werd per politiebrancard naar het Dia- conessenhuis vervoerd. Het bleek, dat de verwondingen niet zwaar waren. Men hoopte, dat do man heden naar huis zou kunnen gaan. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Op de vergadering j.l. Donderdag gehou den, werden aan de leerlingen van den specialen cursus in „Dendrologie" en van den Algemeencn Tuinbouwcursus, de ver worven diploma's uitgereikt aan de volgen de heeren: A. Galjaard, J. Hendriksen en L. P. Dee /diploma uitmuntend). Het „zeer goed" verwiervv. .i de heeren C. Verbiest, A. Buurman en W. J. Wittenaar. ,.Goed" stond vermeld op de diploma's van de hee ren D. de Jongh, C. v. Zijst, J. J. v. Put ten, W. Lagorbcrg en P. Verwer, terwijl voldoende hadden do heeren: C. Strcef- land, W. Zoetemelk, J. Lagerberg, 3. J. Trap, H. J. Udjce, J. J. Abspoel, H. Koo- nie en H. Nootebooni. Het diploma van den Algemeencn Tuin bouwcursus werd uitgereikt aan de heeren M. Stahlberg, S. Carton en P. v. Egniond („met zeer veel vrucht"), aan C. Tom, H. Schippers. F. Geerlings, J. W. v. Zomeren, A. J. Lagerberg en G. W. A. Ligtvoet (met „veel vrucht") en aan d© heeren P. J. Han sen, B. J. Diemei, N. v. Hoven en J. Velt- huizen (met „vrucht"). Voor de uitzending naar Ned. Indie is bestemd de heer V. Es bach, leeraar M. O. alhier. Politiehondendresseerclub „Leiden". Op Zendag 23 Oct zal de politiehonden dresseerclub „Leiden" wedstrijden organi seeren op liet L.F.C.-terrein. De wedstrij den vangen dien dag om 9 uur 's morgens aan, waarbij met 18 honden verschillende demonstraties worden gegeven. 's Avonds zal or in de groote zaal van den Burcht een feestavond worden gege- INGEIONÜEM KIEDEDEEUKG Sterke Huiskamerstoelen, met leder bekleed Pitsch pine Keukenstoel, zeer solide2.30 Nieuw model Weenerstoel, gepolitoerd3.75 tij GARNITUUR: 2 Fauteuils, 4 Stoelen, met leder gestoffeerd34.75 Eiken Huiskamertafel, zeer solide12.5o Vrij Entrée - Vrij Entree HAARLEMMERS nasi.- 150-13* 13971 Voor v^dere medcdeelingen verwijzen wij naar een desbetreffende advertentie in dit nummer. In perceel Leliestraat 22 heeft beden- middag de opening plaats gehad van het nieuw brandstoffenmagazijn van den heer J. Koster. Een Ilink gebouw in een nieuwe wijk, dat is het succes van twin tig jaren moeizamen arbeid van den heer Koster. In 1907, toen de heer Koster zich hier ter stede vestigde begon hij een klei nen turfhandel, waarbij hij met den wa gen langs de huizen ventte. Langzamer hand breidde zijn zaak zich uit en nu kon hij een eigen brandstoffenmagazijn doen bouwen, dat er inderdaad wezen mag. Het werk werd onder architectuur van de heeren Verhulst en Laken uitgevoerd door den heer Hogendoorn uit Leiderdorp. In het botanisch laboratorium heeft gis terenavond op uitnoodiging van het Insti tuut Kern en van do Leidsche Vereeniging voor wetenschappelijke voordrachten, de heer J. van Manen, algemeen secretaris van de Asiatic Society of Bengal te Cal cutta. een voordracht met lichtbeelden ge houden over hedendaagsch Nepal. Voör het examen Machineschrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen slaagden: de heeren W. II. Bosscha, M. W. Hoeks cn R. de Vos to Leiden, Mej. A. M. Zieren en de heer W. N. Steur te Voorschoten. De lieer J. J. van Stralen heeft bij den Raad het voorstel ingediend om, evenals vorige jarep, eenige door B. en "W. aan te wijzen gemeentelokalen gedurende de wintermaanden ter beschikking te stellen als ontspanningslokaal voor werkloozen. Op verzoek vai den Officier van Justi tie is alhier aangehouden W. F. F., hier ter stede woonachtig, die nog 14 dagen gevangenisstraf tegoed had. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men over een houtvlot, dat bij Njord is komen aandrijven en omtrent drie honrlen, die onbeheerd op straat zijn aangetroffen. MUZIEK. Dirk Schafer. Op zijn 500sten piano-avond gaf Dirk Schafer in den goed ge vulden Foyer een programma met „La Xenephone" van Phi lip Emmanuel Bach, „Sonate" van Scarlet- ti, Rondo op. 11" van Hummel, „Wande rer Fantasie" van Schubert, „Gaspard de la nuit" van Ravel „Gaité" van Busoni en variaties op een Strauss-wals van Schilfer zelf. Het verwonderde ons diens boezem vriend Chopin niet op het programma ver meld tc zien. Het zij ons vergund onzen spijt hierover uit te spreken. Velerlei zijn Schafer's pianistische eigen schappen. In het eerste deel van zijn pro gramma bewoog hij zich in het romanti sche; in het tweede deel in het moderne. Met. welk een mcestelijk gemak speek hij Bach, Scarlatti en Hummel. Zijn mezza- voc© tinten zijn eindeloos. Zijn kleurseha- keering in verband met stijlontledfng zijn verband met zeldzaam mooi en van buiten gewone klaarheid. Na de drie kleinere nummers volgde als in een gulden omge ving Schuberts grootsche „Wanderer fan tasie", waarmede de pianist opnieuw ons overtuigde van do groote macht vin zijn persoonlijke overheersching. Ravel's „Trois poèmcs", waarin deze met groote kunstzinnigheid het beste van zijn geest geeft, heeft Schafer met buitengemeene opmerkingsgave geïnterpreteerd en groote verbijzondering, 't Is als van zelf sprekend, dat hij ook dezen avond magistraal speel de. van klankkleur nagenoeg onge ëvenaard, evenals van ornamentiek. Met iets heel aparts bekoort zijn spel, door de inspiratie, die in hem werkende is, en zijn persoonlijke inzichten die zijn daden met een stemmingsvollen glans omgeven. Noodc hebben wij daarom Chopin of Beethoven gemist, waarmede hij ons meer dere ontroering zou hebben geschonken. De Variaties over Strauss' warmbloedige wals „Wiener Blut" getuigden voor Scha fer's creatief vermogen. De toehoorders waren zeer opgetogen en rustten niet voor zij den gTooten pianist drie it viermaal hadden teruggeroepen. J. K. BIOSCOPEN. Trianon. Twee groote films vormen deze week het programma in Trianon, twee pretlige films van een prettig gehalte. Voor de pauze „Kussen is geen zonde", een titel, die voor nog wel honderd andere films gebruikt sou kunnen worden, maai de film zelf is interessant, en vroolijk, met een meesterlijk verzonnen intrige. Een arm schattig gravinnetje, wier va ders eenigst bezit, sshulden zijn, moet wor den uitgehuwelijkt aan den zoon van een rijken varkenskoopman, die na hot huwe lijk alle schulden van den graaf zal betalen De jongedame maakt op een badplaats kennis met een luitenant, aan wien zij zich voordoet als een kamermeisje uit een hotel. Later wordt de luitenant ingekwartierd in het kasteel van haar vader en het eind is natuurlijk de verloving. De hoofdpersonen vertoonen uitnemend spel in deze aantrekkelijke film, en vooral het spel van den verzekeringsagent-hu- welijksmakelaar-landmetcr is kostelijk. Dan Watt en Half-Walt. Half Watt is hier de politiecommissaris en Watt een landlooper, een gegeven dat natuurlijk hij twee zulke origineele typen tot de meest dwaze complicaties voert. Buiten de enorme dwaasheden die wij van deze Deensche komieken niet nader be hoeven te beschrijven, zijn er in deze film ook prachtige natuuropnamen van de be sneeuwde landschappen van het winter- vacantieoord Bergstad. Deze film geeft een combinatie van humor en natuurpracht zooais wij zelden zagen. Om een enkele passage in de eerste film dienen wij een voorbehoud te maken voor volwassenen. Op het tooneel vertoont onder de pauze Harry Verra zijn kunsten als jongleur in een beschaafden en prettigen toon. Luxor. De hoofdschotel van deze week vormt de bijzonder interessante film „An der Schonen Blauen Donau", naar de be kende operette van Johan Strauss. Een meisje van Weenen is het, dat bier gerui- men tijd de aandacht boeit gelijk zij in Weenen zelf de lieveling was van heel de stad, omzwermd door een troep aanbid ders, w.o. de jonge graaf Rudi Zirsky. Mizzi Staudinger neemt deze genegenheid niet ernstig op, maar lastertongen bren gen den graaf in opspraak en zijn ouders worden van de verhouding in kennis ge steld. Graafo Oskar, een neef van Rudi, wordt er op° uitgestuurd om hem van zijn dwaasheid af te brengen. Graaf Oskar. Harry Liedtke. 't Behoeft niet gezegd, dat er niets van terecht komt. Wel wordt Rudi van zijn plannen teruggehouden, maar Oskar neemt zijn plaats in. Nieuwe ontsteltenis in de familie maar Mizzi weet in aartshertog Ignatius een goede helper te krijgen om de plannen door te voeren en de familie le verzoenen. Dan volgt het afscheid van Mizzi van het tooneel. een kostelijke avond, waarin Lya Mara in haar hoofdrol zich op haar best toont. De film werd op aangename wijze be geleid door bet orkest onder leiding van den heer J. Kleevens, iets wat we niet al tijd kunnen zeggen. Als tweede hoofdnummer gaat: „De weg tot het geluk", een film met goed spel, maar van minder gehalte dan de eerste. Om enkele details moeten we voorbehoud voor volwassenen maken. LEIDEN. Geslaagd zijn: doctoraal-examen geneeskunde de hee ren: D. Eschauzier (Voorburg), G. J v. d. Rest (Den Haag), P. J. Maureau (Den Haag); doctoraal-examen rechtsgeleerdheid mej. J. M. Mo'l (Den Haag), de heeren A. Borger (Leiden), S. J. Fockema An- dreae (cum laude) (Arnhem); doctoraal-examen theologie de heer G. J. Streeder (Den Haag). Voor het examen van apothekers-assis- ten (commissie te Leiden) zijn opgeroepen 4 candidaten. Geslaagd zijn de dames E. Reuhl, geboren te Modjokarto, G. van der Voet, geboren te'Lei den. U3T OE OföGEVBüG NOORDWIJK. Mij. voor Tuinbouw. De opening van den cursus uitgaande van de Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde afd. Noordwijk en te geven door den heer H. Venema, biologisch candidaat en as sistent van prof. Jansen uit Leiden, vond Vrijdagavond plaats De voorzitter van de afd. Noordwijk, de lieer H. de Boer, riep leeraar en cur sisten een welkom toe. De heer Venema, aldus spr., is voor onze afdeeling geen on bekende, wij hebben reeds een keer van zijn wetenschap genoten. De tijd is geluk kig voorbij dat men smalend sprak dat de practicus en de theoreticus niet samen kon den gaan Hij hoopt dat de cursisten een rijke winst zullne opstrijken van hetgeen door den heer Venema gegeven zal wor den. Onder de leden zijn twee catcgoriën n.l. vakmcnschen en liefhebbers. Voor bei den is het gewenscht dat nieuwe gezichts punten worden geopend. SASSENHEIM. Consultatiebureau voor zuigelingen. Vrijdagmiddag vond de opening plaats van het Consultatie-Bureau voor Zuigelin genverzorging, alhier. Aanwezig waren B. en W.j de heeren doctoren Feisser, Inspec. van de Zuigelingenverz., Putto, Inspect, van Volksgezondheid cn Kinderbescher ming, Oeberius Kapteyn, leider van dit Bureau, benevens de zusters van de Katho lieke en Prot. Wijkverpleging en het best. van het Gr. Kruis. De bijeenkomst werd geopend door Dr. Le Grand, voorz. van het Gr. Kruis. Nadat de voorz. zijn openingsrede had beëindigd, gaf hij het woord aan den heer dr. Feisser, die enkele inlichtingen verstrekte omtrent de werkzaamheden en het doel der Consul- talie-Bureaux voor Zuigelingenverz. in het algemeen, welke met groote belangstelling door de aanwezigen werden gevolgd. Spreker wees er op dat dit ten doel lie dat-de moeders cr een drietal weken na de geboorte hunner kinderen zich met hun zuigelingen aanmelden en er geregeld op bepaalde tijdstippen terugkomen, zoo dat het door nauwkeurig medische toe zicht mogelijk is de zuigelingen zooveel als mogelijk voor ziekten tc behoeden, en zaakkundige adviezen te verstrekken voor hunne behandeling. Dit laatste vooral met GEWEENTELI1KE AANKONDÜüii De Burgemeester en Wethouders vi Leiden doen te weten, dat door den dier gemeente, in zijne vergadering yj den 26en September 1927, is vastgesteld v.lgende verordening: VERORDENING, houdende wijziging van de verordening i 10 Juli 1913 (Gemeenteblad No. 21) op Winkelsluiting, laatstelijk gewijzigd verordening van 6 April 1925 (Gemeen: blad No. 10). Artikel I. Artikel le van bovengenoemde verorj ning wordt gelezen als volgt: „Het is verboden een winkel, waar of melkproducten worden verkocht^ Zondags, op Hemelvaartsdag, zoomede den eersten Kerstdag en NieawjaarsdJ0' T 7.Anj, zoover deze dagen niet op Zondj vallen, voor het publiek geopend te hti ben op andere uren, dan van des voormi dags 7 Yi tot 10 uur en van des namiddi >j 6 tot 8 uur. d( De bepaling van het eerste lid is nj van toepassing voor zoover verkocht wor* jj, uitsluitend voor gebruik ter plaatse n verkoop. Burgemeester en Wethouders kunnen bijzondere gevallen van het in het eerL lid vermelde verbod algemeene of bij», dere ontheffing vcrleenen." 3i( Artikel II. Artikel 7a wordt gelezen als Tolgt: „Het is verboden des Zondags, op J mei va artsdag, zoomede op den eerst Kerstdag en Nieuwjaarsdag, voor zoor deze dagen niet op Zondag vallen, melk melkproducten aan do woningen of inri TC tingen der verbruikers te bezorgen. De bepaling van het eei-ste lid is van toepassing voor zoover het betreft! zorging aan ziekenhuizen, gestichten bakkerijen. Burgemeester en Wethouders kunnen bijzondere gevallen van het in het eer lid vermelde verbod algemeene of biji ai dere ontheffing verleenen." Zijnde deze verordening aan de Gedij teerde Staten van Zuid-Holland, volgt 1 hun bericht van den 4/7 October 1987, afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, r het behoort, den 13en October 1927. A. YAN DE SANDE BAKHUÏZl Burgemeesi VAN STRIJEN, Secretaris. Drankwet B. en W. van Leiden brengen ter op >tt hare kennis, dat L. G. Kuhn, te Leid to een verzoek heeft ingediend ter bekom Ti van verlof voor den verkoop van alcot lei houdenden, anderen dan sterkeu drai lei voor gebruik ter plaat00 van verkoop het perceel Kort Ranenburrr Nn 10. Hinderwet. B. cn "W. van Leiden; gezien hei zoek van W. Schouten om vergunning het oprichten van een meubelmakerij ii. perceel Rijnsburgerweg No. 132, koda traal bekend Gemeente Leiden Sectie No 1341, geven kennis aan het publk dat genoemd verzoek met de bijlagen de Secretarie dezer gemeente ter visie legd is; alsmede dat op Zaterdag 29 tdber e.k. des voormiddags te half elf ui op het Raadhuis, gelegenheid zal wori J° gegeven om bezwaren tegen dit verzoet te brengen, terwijl zij er de aandaclil vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zij, die niet overeenkomstig art. 7 der E K der wet voor het gemeentebestuur of i zijner leden zijn verschenen, teneinde! bezwaren mondeling toe te lichten. Mm ABcgemeene Agenda J LEIOEN Zondag. N. V. Het R'damsch Tooneel, Scheepsbouwer'', Schouwburg uur. (Goedgekeurd). Dinsdag. Fritz Hirsch Operetlegeeelsc F1 „Die lustige Witwe", Schouwt 8 uur. (Goedgekeurd voor wassenen) Van Zaterdagavond 8 uur tot Maani morgen 8 uur nemen de volgende buit sen den dienst waar Dr. Blöte, Papenstraat 18. Dr Janssens, Rapenburg 49 Dr Muijsert. Breestraat Dr Veldhuyzen, Hooigracht 84 De Geneeskundige Zondagsdienst Oegstgeest wordt van Zaterdaga* s uur tot, Maandagmorgen 8 uur waar? F'.1 men door Dr. Varekamp. Geverstraal 11 Tel. 1916 De avond-, nacht- en Zondagsdieiisl apotheken wordt van Maandag 10i cober tot en met Zondag 16 0cl 1) e r waargenomen door de apotheek1 den heer G. B, Duyster, Nieuwe Rij" telefoon 523. INGEZONDEN HDEELiX W. BlIÖUWEf HAARLEMMERSTRAAT 2 TEL. 2076 GOUDEH HORLOGES vuur JUBILE Hei aaiijjerai adres voor Uw linn REPARATIE-INRICHTiN1

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2