TWEEDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" VRIJDAG 14 OCTOBER B9ÜHEÜLAHD. Ir.derscheiding voor Minister Lambooy. 'rootkruis Legioen ran Eer. Vaar de .,Msbd.", heeft do Fransche 'snt eea bezoek gebracht bij Minister lambooy en hem medegedeeld, dat de rransclio regeering den minister het MOtkruis van het Legioen van Eer had i crleend, hetwelk hem eerstdaags op de fanscho legatie zal worden uitgereikt. Volksgezondheid. Qc heer Bant j es tot inspecteur benoemd. gjj Kon. besluit is, met ingang van 15 October 1927, benoemd tot inspecteur van Volksgezondheid bij den dienst, welke j hg.fc bijzonder is belast met de handha- n„g van de wettelijke bepalingen betref- {endo besmettelijke ziekten, de heer J. G. putjes, arts, te Nijmegen. Als ambtsgebied voor den heer J. G. Baütjcd zijn aangewezen de provinciën Hoordbrabant, Limburg en Gelderland ten k o0Steii van den IJssel en ten zuiden van Jen Rijn- De lieer Bantjes. die Katholiek is, wordt opvolger van dr. Piekema. Hij werd in 1905 jot arts bevorderd en was gedurende bet grootste deel van zijn medische loopbaan cis officier van gezondheid werkzaam, van 1S06 tot 1908 en van 1913 tot 1919 hier te lande en van 19081913 in Ned. Indië. 0 Ia 1919 verliet hij den militairen dienst, rraarna. hij nog datzelfde jaar benoemd 8 werd tot gouvernementsarts bij den dienst 0 der Volksgezondheid in Indië. In 1923 werd E bij benoemd tot gewestelijk gouverne- f laentsarts in de residentie Semarang. In 1 dea loop van 1927 vestigde hij zich als 1 grts te Nijmegen. „Msbd." Afscheid Rector Jansen te Amsterdam. Wegens zijn benoeming tot Pastoor der fjt, Martha-Paroobie te 's-Gravenhage, heeft de ZeerEerw. heer Rector J. G. Jan- wn zijn functies als Geestelijk Adviseur van een groot aantal organisaties moeten t neerleggen. Dinsdagavond beeft in het Corneils i Broerehuis te Amsterdam een bijeenkomst plaats gehad, belegd door het bestuur van het Plaatselijk Comité der K. S. A., om j Sector Jansen dank te brengen voor het- i geen hij in 't belang van de B. K. organi- j salie heeft gedaan. De scheidende rector werd het eerst too- gesproken door mr. G. Kropman, voorzii- fl ter van het Comité van de K. S. A., die de j verdiensten van Rector Jansen in het licht (telde en hem dank bracht voor alles, wat hij in het belang der B. K. organisatie j heeft verricht. j Daarna werd het woord gevoerd door den heer O. J. G. Struycken als vertegen- I woordiger van De Hanze in het bisdom j Haarlem, den heer L. H. v. Booyen namens I den R. K. Volksbond, dr. L. G. Kortenhorst namens de R. K. Werkgevers vereeniging, k mej. dr. J. Hillen, presidente van den B. 'E. Vrouwenbond, den heer L. F. Guit, voor- zitter van den R. K. Bond van Overheids personeel, die zijn voldoening uitte over het feit. dat reotor Jansen nog Geestelijk :'Adviseur van deze organisatie blijft en verder door vertegenwoordigers van ver scheidene organisaties. Vele sprekers de den hun woorden vergezeld gaan van tast bare blijken van sympathie en dankbaar heid. Ten slotte sprak rector Jansen een kort woord van dank voor de ondervonden me dewerking gedurende de jaren, 'dat hij in 'Amsterdam heeft gewerkt en voor de hul diging bij zijn afscheid. Na een slotwoord van mr. Kropman ging de bijeenkomst uiteen. Gemengde Berichten ONGELUKKEN. Docr een kar overreden en gedood. Te Huissen is het 9-jarig dochtertje van S. D. al spelende onder een kar gekomen en overreden. Het kind werd in de Cremer- stichting opgenomen, waarin het meisje eenige uren later aan de bekomen verwon dingen is o verleid en. Bctsing tusschen iram en auto. Gisterenmorgen is aan den voet van den Wintrakerberg bij Sittard eon vrachtauto "n het Patersklooster aldaar gegrepen door een tram van de lijn Heerlen—Sit- fard. De vrachtauto werd totaal vernield. Do tramwagen werd uit de rails geworpen. Den op den -vrachtauto zittende persoon word door de tram ongeveer vier meier meegesleurd, doch bekwam geen letsel. Een motorrijder aangereden. Te Delft Woensdagavond omstreeks zeven uur een heer, wonende Obrecht- s[raat te Den Haag, die per motorrijwiel °P den Rotterdamscheweg reed, doordat hij geen achterlicht had. aangereden door een auto van den heer Leons uit Den Haag, u'e hem achterop reed. De motorwielrijder werd ernstig verwond en werd met ide auto van den heer Leons ter verdere ver- i Pkging naar Den Haag vervoerd. De gasontploffing te Arnhem. Omtrent de gasontploffing in een bene- ^uwoning aan de Spijkerstraat te Arnhem tan nog het volgende worden gemeld: la het benedenhuis, dat leegstond, maar waar door de nieuwe huurders toebereid en werden gemaakt om het te betrekken, 'r *eiGr Zvrare schade aan het muurwerk ^bracht. Eenige binnenmuren werden "'"geslagen, deuren zijn uit de scharnie- n gelicht. Het plafond van het vertrek, ontploffing plaats had, is totaal j. 'T Op het bovenhuis, dat bewoond 'V oe schade niet minder erg. Er zijn een lUt ^en v^oer geslagen, waarvan d '-a0 1,0 Dct plofond terecht kwamen en 'rin hieven steken. Glasscherven zijn zooveel kracht weggeslingerd, dat ze in een aangrenzend perceel terecht kwa men. In het huis naast dat waar de gasont ploffing plaats had, werd ook vrij veel schade aangericht, in een op den hoek van de Spijkerstraat en de Karei van. Gel derstraat gelegen meubelzaak werden meu belen en tapijten do or eenge worpen, een. timmerman bekwam inwendige kneuzin gen, terwijl zijn haren schröeiden. Hij beeft het ziekenhuis verlaten en wordt thuis verpleegd. De dienst voor bouwtoezicht heeft het opruimingswerk ter hand genomen en wankel staande muren geschoord. Het had reeds eenigen tijd de aandacht van omwonenden getrokken, dat er uit het onbewoonde benedenhuis gaslucht kwam. Ook ide aanstaande bewoner, die er de vorige week nog was geweest, heeft gas lucht waargenomen. Onbegrijpelijkerwijs is daaraan verder geen aandacht geschon ken. De afsluiting van de gasbuizen met verbandgaas veroorzaakte een langzaam uitstroomen van het gas, waardoor knal gas is ontwikkeld, dat de ontploffing bui tengewoon hevig deed zijn. Niemand heeft er ook aan gedacht om te zien of de gas meter wel was afgesloten. Een gedeelte vaD de Spijkerstraat en van de Karei van Gel derstraat is voorloopig voor zwaar auto verkeer gesloten. Een dure klap. Schadevorgoed;ng van ƒ.16 000 gevraagd Eenigen tijl geleden had od de Laan van Meerdervoort te 's-Gravenhage, een aanrijding plaats tusschen twee auto's die resp. bestuurd werden door den architect G. M. en den accountant van den B. M. stapte daarop uit zijn auto en gaf v. d B. een klap op het hoofd. Laatstgenoemde moest in Bronovo worden binnengedragen, en als gevolg van dezen slag is zijn ge zichtsvermogen aanmerkelijk verminderd Op grond hiervan heeft van den B thans bij de Haagsche Rechtbank eet ciricle vordering ingesteld, waarbij bij van M. een schadevergoeding van 1(5.000 vraagt Als advocaat van v. d. B treedt op mr. Aug. de Lauwere. Een droevig lot. 27 September jl. arriveerde te Rotter dam het Deeneche s.s. „Feddy" met acht Estlandsohe stow-aways aan boord, die elk 600 mark aan de bemanning van het schip hadden betaald om op die manier de reis mee te maken. Hun doel was Ant werpen, waar eenigen van hun connecties hadden en waar zij werk hoopten te krij gen. Na een viertal dagen te Rotterdam te hebben gelegen, vertrok het schip weer en waren zij verplicht mee te gaan, daar de vreemdelingen-dienst hen daar niet toe liet. Ter hoogte van Poortershaven verna men zij echter, dat het schip niet naaT Antwerpen doch naar een Engelsche ha ven koers zette, waarop zeven van hen over boord sprongen. Drie werden toen, gelijk reeds gemeld, door een sleepboot opgepikt, terwijl de vierde den wal wist te bereiken. Drie van hen verdronken, waarvan twee hier en de derde bij Poor tershaven werden opgevischt. Gisteren werden de twee eersten, den 23-jarigen kantoorbediende E. M. M. Raastas en de 20-jarige los-werkman A. Uripea. bei den uit Reval op de algemeene begraaf plaats te Hoek van Holland ter aaide be steld. Hun vier geredde makkers legden een krans op hun graf. Voor hun ouders werd een foto van het graf gemaakt. Mishandeling. Een 18-jarige werkster, die in dienst is bij een bioscoop-theater te Rotterdam, was verloofd met een 21-jarigen jongeman, die van beroep voorslager is. Het jonge meisje liet zich overhalen, ook liefdesbetrekkin gen aan te knoopen met den man, die in het bioscooporkest het slagwerk bedient. De voojslager kwam daar achter en gis terenmiddag is hij het meisje in den bios coop gaan opzoeken, toen zij met den an der roetjes zat te poetsen. De vertoornde voorslager greep een koperen roede en tuchtigde zijn ontrouwe verloofde tot zij bont en blauw zag. Tegen den voorslager is procesverbaal wegens mishandeling op gemaakt. Aan de grens nabij Budel (N.-Br.) is Dinsdagavond een kommies door een paar inwoners uit het naburige Hamont (Bel gië) ernstig mishandeld. lj)e.kleeren wer den den kommies door een hond van het lichaam gescheurd en zijn fiets werd ver nield. Het gebeurde met inspecteur Paul te 's-Gravenhage. Hoewel door de Haagsche Rechtbank reeds een verdediger was toegevoegd aan den man, zekeren H., die is gearresteerd als verdacht van medeplichtigheid bij de inbraak, welke aanleiding werd tot de ernstige verwonding van den inspecteur Paul. heeft de verdachte zich als raads man gekozen mr. Kasse Zegel. H. ontkent iets met de zaak te maken te hebben gehad, welke bewering onder steund wordt door R., die op inspecteur Paul geschoten heeft. Mr. Kasse Zegel zal bij de Rechtbank een request indienen om H. vrij te laten. Een „particulier rechercheur". De Commissaris van Politie to Culem- borg vestigt in het Algemeen Politieblad de aandacht der politieautoriteiten op ze keren H. M. J. Leyser, geboren te Maas tricht 8 Februari 1880 en wonende aan de 2e Hoogerwoerddwarsstraat 3 te Haar lem. zich noemende particulier recher cheur, die bezoek aflegt bij heeren geeste lijken, ton einde onder onware voorge- vens gelden te verkrijgen. Leyser, die zich te Culemhorg Jansen noemde en voorgaf te Geldermalsen woon achtig te zijn, is in het-bezit van een spoorwegabonnement 3e klasse, geldig ge durende Oct. 1927. Signalement: ongeveer 1.78 M., mager, zwart achterover gekamd haar; droeg een groen-kleurigen gleufhoed en donkere demi-saison en een wandel stok met gebogen handvat. Jeugdige rijwieldief. Woensdagmorgen bood een 14-jarige jongen uit Amsterdam aan een groentefi- handelaar te Haarlem, een rijwiel te koop aan. De koop werd gesloten en de jongen zon om twaalf uur het geld komen halen. De groentenhandelaar, die de houding van den jongen verdacht vond, waarschuwde echter de politie en toen de jongen om twaalf uur kwam, werd hij door een recher cheur gearresteerd en naar het politiebu reau gebracht. Hier bleek, dat hij Maan dagavond uit de ouderlijke woning te Am sterdam was weggeloopen. Het rijwiel had hij te Halfweg gestolen. De jeugdige dief is aan de politie overgeleverd. Een bankbiljet uit een aangeteekenden brief verdwenen. Door oen bankiersfirma te 's-Gravenha ge, is Zaterdagmiddag per post een aan- geteokende brief met 1600 naar iemand te Bloemendaal verzonden. Do brief kwam daar Maandag wel aan, maar het bleek, dat het bankbiljet van 1000 gestolen was. De politie onderzoekt de zaak. Wervelwind. Rakelings langs de Brabantsche grens bij de gemeente Budel heeft een wervel wind, die een oogenblik de kracht van een cycloon aannam, zich doen gelden. Hoo rnen wenden ontworteld, daken vernield en do draadgeleidingen van telefoon en elec- triciteit verbroken. De schade is zeer groot. Da winter op komst. Men meldt uit Oostelijk N-B. aan de „Tijd", dat de bekende winter-aankondi- gers de vriesganzen, boven die streek zijn verschenen. De dieren bewegen zich op aanzienlijke hoogte en vliegen richting van Noord naar Zuid. Onveilig strand. Het strand te Scheveningen zal onveilig zijn tot Wassenaarsche Slag op Maandag 17, Dinsdag 18 en Woensdag 19 October van 10.30 uur voorm. tot 2.30 uur nam. wegens het schieten met mitrailleurs en geschut. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat het strand niet eerder toe gankelijk zal zijn alvorens ide roode vlag gen, welke de onveiligheid aanduiden, in genomen zijn. Buiten). Berichten ONGELUKKEN. OVERSTROOMINGEN IN BULGARIJE. Het district Varna geteisterd. Dertien personeen verdronken Het district Varna (aan de kust der Zwarte Zee in Bulgarije) wordt door he vige overstroominigen geteisterd. Do mate- rieele schade is zeer groot. Vooral het dorp Jenikeuy. waar dertien personen zijn ver dronken, heeft zwaar geleden. NIEUWE AARDBEVING TE WEENEN. Wolff seint uit Weenen d.d. 13 dezer: De seismografen registreerden heden om 5 uur 28 min. 27 sec. een aardbeving, waarvan de haard vermoedelijk 90 K.M van hier verwijderd ligt. Ook bij Semmering werd de aardbeving gevoeld. Trambotsing te Dusseldorf. Vele gewonden. Wolff seint uit Dusseldorf d.d. 13 de zer: Hedenmorgen tegen half 9 kwamen tengevolge van een valschen wisselstand twee trains met elkaar in botsing. 15 per sonen, waaronder beide bestuurders, wer den licht gewond. Vijf uren lang bedolven. Te Londen was een arbeider bezig graaf werk te verrichten, toen hij plotseling onder neerstortende massa zand en steencn werd bedolven. Een groote ploeg arbeiders had vijf uren werk om den man, die geen oogenblik het bewustzijn verloor, te be vrijden. Gedurende hel reddingswerk werd het heele verkeer omgeleid en werden er bar rières geplaatst. Brandweerlieden, politie en gemeente werklieden hielpen snel om met planken den verder losrakenden grond legen to houden, terwijl verscheidene tons aarde weggegraven werden om den man te be vrijden. Toen deze eindelijk uit zijn benarde po sitie was bevrijd, steeg er een oordoovend gejuich uit de menigte op. Een gerechlsbeamte bij een huiszoeking gedood. Te Merxem (België) wildo het parket een onderzoek instellen ten huize van een aan nemer, die zich, naar het zeggen van zijn vrouw, zou hebben gezelfmoord. De foto grafische dienst van het parket begaf zich Daar het bewuste huis. Een rechterlijk of ficier en een paar agenten waren bij het onderzoek aanwezig. De rechterlijke officier vond op een ka mer der bovenverdieping een kleine brow ning. Herhaalde halen trok hij den beweeg baren loop van het wapen naar achteren, om eventueel nog aanwezige kogels er uit te doen springen. Er kwam echter geen kogel te voorschijn. Het mechaniek van het vuurwapen schijnt echter niet gewerkt te hebben, want het volgende oogenblik ging er een schot af en drong er een kogel in het hoofd van den rechterlijken officier,' die op hetzelfde oogen blik in elkaar zakte. Na do H.H. Sacramenten der sterven den ontvangen te hebben, werd de getrof fene naar het gasthuis vervoerd, waar hij bij aankomst overleed. Een internationale oplichter gearresteerd. De recherche te Weimar is er in ge slaagd, een internationalen dief en chèque- vervalscher te arresteeren, die door ver schillende autoriteiten in binnen- en bui tenland wordt gezocht. Het betreft den z. u. „Oberregisseur" v. Reichel uit Ko ningsbergen. Bij zijn arrestatie toonde hij een pas, die af ge teekend was door de po- Utiedirectie te Miinchen. Do oplichter lo geerde in do eerste hotels in Weimar; hij had in de stad talrijke inkoopen gedaan welke hij betaalde met chéques op de Duitscho Bank. Het bleek echter spoedig, dat de heer v. Reichel op den bank geen contanten had staan, waarop zijn arres tatie volgde. In hoofdzaak heeft hij filia len van de Duitscho Bank in China, Ja pan, Turkije, Italië enz. voor groote be dragen opgelicht. Reichel zal naai' Ber lijn worden gebracht. Groote brand in een conservenfabriek. Te Ludwigslust (Oostenrijk) brak in een vleesch conserven- en worstfabriek een brand uit, die grooten omvang aannam. De fabriek is grootendeels verwoest, al leen de machinekamer is blijven staan; de machines echter zijn erg beschadigd. Groote vleosch voorraden zijn verbrand, ongeveer 7500 kilo worst en het vleesch van 60 geslachte varkens. Er werkten 200 arbeiders in de fabriek. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. Een kerkdiefstal opgehelderd. Verdacht van de inbraak in een kerk bij Aszling in Tirol, waarbij zeer kostbare, uit de 15e eeuw dateeronde wandversieringen gestolen werden, zijn een winkelbediende in Weenen en een timmerman uit Obekwöl- bling bij Herzogenburg aangehouden. Bei den hebben bekend. De kostbare stukken werden ongeschonden teruggevonden. Ula' PE OftlSEtflflG. LEIDSCHENDAM. Afscheid Pastoor Beijsens. Woensdag- en Donderdagavond was or een bijeenkomst in het Patronaat en wel het afscheidsfeest van Pastoor Beijsens, die zoo plotseling Leidsohendam moet gaan verlaten. Nadat de Pastoor Woensdagmiddag af scheid had genomen van alle schoolkinde ren, had Woensdagmiddag het afscheid plaats van St. Jozefgezcllcn. Patronaats- jongen en Zelatricen met de ouders. To 8 uur werd hij door het Comité bin nen geleid in de groote schitterend ver sierde zaal van het Patronaat, barbij de Patronaatsjongens een welkomstlied zon- gen. Hierna bracht de mandolineclub eenige mooie muzieknummers ten gohooro, waar na. door de oudste dor Patronaatslieeren het woord werd gevoerd en vervolgens door een der jongens van het Patronaat. Ook door den Senior der St. Jozefgezcllcn en een der Zelatricen werd ecri kort woord gesproken; allen brachten dank aan den Pastoor, voor al hetgeen hij gedaan heeft, terwijl hem door St. Jozef gezellen, Patro naat en Zelatricen prachtige geschenken werden aangeboden. De mandob'neclub en de Patronaatsjongens met hunne gezangen luisterden den avond op en brachten een gezellige afwisseling. Kapelaan Pronk bracht eveneens woor den van dank, vooral namens de ouders der St. Jozef gezellen en Patronaatsjon- gens, aar de Pastoor den catheder betrad en dank bracht voor alles, wat thans voor hem werd gedaan en steeds gedaan was. Hij spoorde de jongens aan steeds echt Roomsch te blijven, opdat zij later, wan neer zij hun vroegoron Pastoor nog eens or/moetten, dezen gerust in de oogen zou den durven zien, en opdat zij steeds over al voor do Roonxsche zaak zouden durven uitkomen. Hierna nam de Pastoor afscheid van al len en verliet onder het zingen van het Koli-ingelied do zaal. Donderdagavond had het afscheid plaats van alle Vercenigingen en Parochianen, welke in grooten getale naar het Patro naat waren gekomen. Te 8 uur werd de Pastoor door het Co mité de zaal binnengeleid, terwijl do Har- monio .,St. Cecilia" een mooi muzieknum mer ten gehoore bracht. Kapelaan Nijman heette den Pastoor uit naam van alle Verecnigingen en alle Pa rochianen wolkom; hij hoopte, dat deze avond, welko dc laatste zal zijn, dat de Pastoor in de Parochie verblijft, nimmer door Pastoor of Parochianen zal vergeten worden. Vervolgens werd dan het woord govoerd door een der Kerkmeesters, door het Arm bestuur, den Burgemeester, de K. S. A., Hanze, R. K. Volksbond en onderaf deel in- gen, V/it-Gele Kruis, L. T. B., Derde Orde, ZiekcnhuiBvorplcgLng, die allen dank en hulde brachten voor al hetgeen de Pas toor had gedaan en die hem Gods besten zegen toewensohten in zijn nieuwe parochie. Kapelaan Nijman dankt dan de Pastoor voor alles en belooft o.m. namens allen trouw en volgzaamheid aan den nieuwen Pastoor, dat toch zijn hartewensch is. Hij wenscht hem Gods besten zegen en zegt, dat als blijk van dankbaarheid, bij den Pastoor een gesohenk kan aanbieden, waaraan alle Parochianen, zelfs de minste der armen, het hunne hebebn bijgedragen. Hij biedt dan den Pastoor namens allen 100 gouden tientjes aan. Do Pastoor, alsdan den catheder bestij gend, zegt, dat zooveel woorden van dank zijn gesproken, doch dat, als iemand dank verschuldigd is, hij die zelf is, omdat hij steeds alle medewerking had. Hij dankt dan allen voor al hetgeen zij voor hem de den, vooral ook voor dit groote geschenk van heden. Hij hoopt nog dikwijls te L'dam te komen en dan steeds allo goeds van L'dam te zullen hooren. Onder begeleiding der Harmonie wordt dan nog Roomsche Blijdschap gezongen, waarna do Pastoor van alle aanwezigen afscheid neemt. „St. Cecilia11. Naar wij van bevoegde zijde vernamen zal de voorzitter van de R. K. Harmonio „SL Oecilia", de heer B. van Veen, deelnemen aan het Internatio naal Solisten-Concert te Hoosden, welk concours is uitgeschreven door do Fanfa re der H. Familie, en gehouden wordt op Zondag 16 October '27. De hcor van Veen zal deelnemen als solist in de Eere-afdce- DE KWAKEL. Been gebroken. Toon 't zoontje van den hoer v. E. aan het slootje springen was, kwam hij zoodanig te vallen, dat bij zijn been brak. Van oen auto gevallen. Het 8-jarig zoontjo van den heer H. aan do Vrouwen- akker, had het ongeluk van een vrachtauto af to vallen. Bewusteloos werd hij opge nomen. Hij had zich ernstig bezeerd aan 't hoofd en verder enkele schrammen op- goloopen. ZEGWAART. GEirEENTERAAD. Het gebed in den Raad Uit breiding electriciteitsnet aan den Molenweg. Woensdag vergaderde de Raad dezer gemeente, onder voorzitterschap van den Wethouder E. H. Ghardon. Secretaris de Leer G. P. Blaauwhof. Aanwezig allo leden. Alvorens tot het lezen van het for muliergebed wordt overgegaan, verzocht de voorzitter den leden van hun zetels op te staan. Met uitzondering van den heer Van Duijvenbodo wordt door k'Jg leden hieraan voldaan. De notulen der vorige vergidtring wor den gelezen en onveranderd vastgesteld Verschillende modedeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek om subsidie van de Gewestelijke Landstorm Commissie wordt aangeiioudoD lol do be handeling der begroeting. Met alg. si werd besloten accoor.i te gaan met Let on:- wcrp-jaarwedderegeling van Bcrgemo ra ters, Secretarissen en Ontvangers in Zuid- Holland. Aanbieling Gemeente-rekening, dienst jaar 1926. Daaruit blijkt, dat voor der. ge wonen dienst werd ontvangen 61590.C2H en uitgegeven 56719.43, alzoo een batig slot van 4871.19* Betreffende den kapitaaldienst, ontvang sten 3128.64J4. uitgaven 2816.92, batig slot 311.72X. Als commissie tot hot nazien der ge meente-rekening werden henoom:! do hee ren: Van Straalen, Van Well en Van Duij- venbode Aanbieding gemeenle-begrouting. dienst jaar 1928. Deze sluit in ontvangst en uit gaaf tot een bedrag van 62532.49, voor wat den gewonen dienst betref): do kapi taaldienst in ontvangst 380.37, in uit gaaf 68.64JS, batig slot 311 72)4 Tot uitbreiding van het electriciteitsnet aan den Molenweg, ten behoeve van do nieuw aangelegde straat, wordt besloten. Een wijziging der hogrooting 1927 wordt goedgekeurd. Rondvraag. Do heer Van Duijvenbodo motiveert waarom hij hij hpt uitspreken van hot formulior-gehed is blijven zitten. De heer Lamens zegt, nu het gebed ter sprake komt. hij van deze gelegenheid ge bruik maakt om zijn gevoelens daarom trent medo te doelen. Ook in de vorige vergadering heeft hij zich er aan gesloolen, dat de naam Jezus in dat gebed geweerd is. Spr. hoopt hierop later terug te ko men. Dc heer Van Dutjvcnbode antwoordt, dat in het Onze Vader ook niet de naam Jezus voorkomt. Do heer Lamcns wil .dit bost rij den en brengt den heer Van Duijvenbodo een aanhaling uit den Bijbel onder do oogen. De voorzitter zegt dat men met de ver schillende godsdienstige gezindten reke ning moet houden en geeft den heer La- mens ernstig in overweging met geen voor stel te komen, daar spr. overtuigd is dat zulks niet aangenomen zal worden. Spr zegt, men moet ook met andere roecninger- rekening houden. De heer Lamens zegt: „Jammer genoeg' De lieer Van Duijvenbodo, verontwaar digd over deze uitdrukking zegt: „dal zul len we je wel leeren." De heer Van Well wijst op do noodzake lijkheid van het aanbrengen van trottoirs. De voorz. bevestigt dit on deelt mede, dal deze zaak den aandacht heeft van B. on W., doch mon nog wil wachten dal al de werkzaamheden ten behoeve der drink waterleiding haar beslag hebben gekregen. De lieer Van Well acht het geen bezwaar met de werkzaamheden te beginnen De lieer Lamens maakt den Voorz. attent op den gevaarlijken toestand bij de Chris telijke School, des morgens tusschen half negen cn negen uur. De voorz. antwoordt hierop, dat eenigen lijd geloden aan het bestuur der school een schrijven is gericht gel reffende. deze kwes tie. Aangezien de speelplaats wel wat klein is, begeven do kinderen zich op den openbaren weg. Voor schooltijd slaan do kinderen niet onder toezicht van het onder wijzend personeel. Wenschelijk is het. 'lat op genoemden tijd politic-loozicht in do nabijheid der school wordt uitgeoefend. B en W. hebben al overwogen bet plaatsen van waarschuwingsborden. Niemand meer het woord verlangende, wonlt de vergadering gesloten. PE RiJKSTREEK HAZERSW0UDE. Kaasdag. Evenals in 1925 organiseerden de 3 af- deelingcn der de to llazerswoudc en om geving bestaande landbouworganisaties wederom een kaasdag, welke werd gehou den op Woensdag 12 October ji. in café de Bruin. De keuringscommissie, beslaande uit do heeren Ir. W. J. Huisman, Ilijkszuivclcon- sulent, K. Jongert, Technisch ambtenaar van het Kaascontrolestation Z.-H. en J. v. d. Vlist, te Gouda, kende aan dé inge zonden kazen do volgende punten toe. (Meximaal le behalen aantal punten 84).»

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3