organen best naast elkander kunnen blij- ven bestaan. Hetzelfde geldt voor „De Jonge Wacht" en „Onze Courant". „De Jonge Wacht" is meer speciaal voor de patronaten. Gevraagd werd of er niets op gevonden kan worden, dat plattclandspatronaten niet zoo vaak oen anderen directeur krijgen, wat aan den bloei niet altijd bevorderlijk is Do voorz- meent, dat het een fout is, als het patronaat staat of valt met don directeur. Do commissieleden moeten meer tot zelf standige bestuurders worden opgeleid, die ook na het vertrek van een bepaalden di recteur den gang er in weten te houden. De Koningin naar Nijmegen. Op 2 7 October a. s. Bij de opening van liet Maas- en Waal kanaal, die waarschijnlijk op 27 October a s. door de Koningin zal geschieden, zal Koningin Wi'helmina tevens een bezoek aan Nijmegen brengen. R.-K. Universiteit. In- het zooeven verschenen Jaarboek 1927 der St.-Badboud-stichting treffen wij deze balans aan der geldinzamelingen in 1925 en 1926. 1925 1926 Aartsbisdom f 47.600 51.095 Bisdom Haarlem 50.795 49.576 Bisdom Breda 21.241 20.612 Bisdom Den Bosch 43.700 45.952 Bisdom Roermond 34.420 33.644 Totaal 197.757 200.879 De Gouverneur van Curagao. De lieer mr. N. J. L. Branljes, gouver neur van Curagao, zal inslcde van op 18 en 19 dezer, zooaJs aanvankelijk was be paald, op 19 en 20 dezer, telkenmale tus schen 10 en 12 uur des voormiddags, dan wel tusschen 2 en 4 uur des namiddags aan het departement van Koloniën gehoor t-orleencn aan hen, dio hem over Cura- gaosche aangelegenheden wenschen te spreken. Pastoor Jansen blijft adviseur van hei R. K. Overheidspersoneel. Naar de ,.Res." verneemt, zal do zeer- eorw. heer J. G. Jansen, benoemd tot pastoor van de parochie H. Martha Ie 's-Gravenhage, adviseur blijven van de landelijke organisatie van het R. K. Over heidspersoneel, en wel zoowel van de „Arka'', de R. K. Ambtenaren-organisatie als van „St. Paul us", den Ned. R. K Bond van Overheidspersoneel. VOETBAL. Het Leidsch Pcliiie-elftaF. Gistermiddag speelde het Leidsch Poli- tie-elftal op het terrein achter Pomona zijn tweeden wedstrijd tegen een A.S.C--com- bi natie. Oak nu bleek weci, dat de politie tegen een te sterke combinatie stond. Terwijl do achterhoede voortdurend zwaar werk had, waarvan zij zich zeer verdienstelijk kweet, kreeg de voorhoede geen gelegenheid haar spel te ontplooien. Er bleken intusschen wel enkele oud-voetballers in het politic- elftal to zitten. Nadat de rust met 30 voor de A.S.C.- combinatie was ingegaan, bracht de twee de helft even veel doelpunten, zoodat de politic-dienaren met 60 verloren. «ECMTZflREÜ HAAGSCHE RECHTBANK. De Haagscho politierechter heeft giste ren veroordee'd: mej Tb. v. d- W., huisvr. H., tot ƒ29 boete wegens mishandeling van een 15- jarig meisje op de Botermarkt te Leiden; G. L. v W. te B er k o 1 wegens mishan deling van een varken, dat aan de gevolgen is dood gebleven, tot 8 dagen gevangenis straf. Van de laatste uitspraak gaat de of ficier, mr. Polman, dio veroordeeling had gevraagd tot 4 maanden, in hooger beroep Heling van piakzegels. Hedenmorgen werd door de Haarlem- sche Rechtbank uitspraak gedaan in de zaak betreffende de heling van plakzegels. gestolen ui! het belastingkantoor te Til burg. Tegen P. J. v. tl M. werd destijds 1^4 jaar gevangenisstraf geëischt De spraak luidt thans 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. Tegen J. G. werd J jaar geëischt en luidde de uitspraak he den 9 maanden roet aftrek van preventief M. W. werd veroordeeld lol 6 maanden. WT DE OMGEVING NOORDWIJK. DE LEIDSCHE VAART EN NAASTGELEGEN WEG. Een initiatief van de Kamer v. Koophandel voor Rijnland. J.I. Woensdagavond is door de Kamer van Koophandel voor Rijnland een verga dering belegd in Hotel Royal te Noord wijk, ter bespreking van de mogelijkheid om in den slechten toestand van de Leid- sche Trekvaart met naastgelegen weg verbetering te verkrijgen. De voorzitter der Kamer, de lieer D. ten Cate Brouwer, sprak een woord van wel kom tol alle aanwezigen in het bijzonder tot den burgemeester. Jhr. van Panhuys, en de aanwezige raadsleden. In een brecde historische toelichting schetste hij, lioo de tegenwoordige toestand is ontslaan. Ter bevordering van het han delsverkeer verkregen in 1656 de gemeen ten Leiden en Haarlem van de Slaton van Holland het recht om een vaart te gra ven en tol te heffen op het trekpad. Daar door behoefden de schepen het woelige Haarlemmermeer niet meer over. Thans, nu de verhouding tusschen stad m platteland zoo ingrijpend i^ gewijzigd, Is het belang, dezer êteden bij dezen weg en vaart sterk teruggeloopen, terwijl omge keerd liet belang van het betrokken plat teland, hetwelk voorheen door de bijzon dere tijdsomstandigheden geen gewicht in de schaal legde, thans overlieerschend is geworden. Over de Zijl, Kagerplassen en Ringvaart loopt trouwens nu een veel be tere vaart. Thans is derhalve de toestand zoo, dat er is een weg en vaart, wc'ke de ge meente Leiden beeft te onderhouden ver buiten haar territoir, waarbij Leiden geen extra belang heeft. Bovendien kan van Leiden moeilijk meer gevorderd worden, dat het een trek pad en trekvaart onderhoudt. Aan de andere zijde zijn deze weg en aart steeds meer door liet moderne ver keer benut, hetwelk cischen stelde, waar aan de weg en vaart niet beantwoordden. Het trekpad is vooral van Postbrug tot de Noordwijkcr Hoek een drukke verkeers weg geworden, terwijl de trekvaart beva ren wordt door allerlei schepen, door me chanische kracht voortbewogen. Het onderhoud van weg en vaart wordt voorts al in lang niet meer gedekt door de opbrengst der tollen. Door dit alles ver- keeren weg en vaart in een deplorabelen toestand. Niet het minst handel en industrie heb ben er belang bij, dat hieraan zoo spoe dig mogelijk een eind komt en daarin heeft de Kamer van Koophandel getracht ver andering te brengen. Juist klachten uit Noordwijk over de vaart zijn oorzaak ge weest, dat de Kamer zich er mede heeft bemoeid. Allereerst is bij hel Hoogheemraadschap Rijnland, het boezembeheerend bestuur wat de vaart betreft, en bij Leiden, welke weg en vaart in eigendom heeft, verbete ring bepleit. Gevraagd werd b.v. om toe te staan, dat motorbooten ook in de nachturen deze vaart zouden mogen bevaren. Uit hoofde van het groolere risico om schade te va ren. besloot het Hoogheemraadschap, ge hoord de gemeente Leiden, om zulks niet te vergunnen. De Kamer heeft toen, na rijpelijk de zaak te hebben overwogen, be sloten een anderen weg in te slaan. Was een vorige poging der gemeente Leiden om den weg en vaart aan de Pro vincie over te doen, mislukt, thans moest hetzelfde gepoogd worden, te verkrijgen. De toestand heeft zich thans zoo ontwik keld, dat naar de meening der Kamer, daarop uitzicht beslaat. De gemeente Leiden zal zich zeer zeker belangrijke offers hebben te getroosten om van het onderhoud af te komen. Ook andere gemeenten hebben echter groot belang bij verbetering van den toestand. Interloca'e samenwerking moet er ko men. In een gezamenlijk adres zullen de ge meenten zoo mogelijk de Provinvie moeten wijzen op de noodzakelijkheid dat er af doende verbetering moet komen, welke niet zal te bereiken zijn, als niet de pro vincie weg en vaart overneemt. De ge meenten zu'len zich daarin echter ook in principe bereid bereid moeten verklaren om al naar haar belang en draagkracht een financieele bijdrage te verkenen, om deze overname voor de Provincie aanne melijk te maken. Begrijpelijkerwijs zal Leiden het leeu wenaandeel moeten dragen. Dezo vergadering is belegd om te ver nemen, welke belangen Noordwijk bij de verbetering heeft en of hier in Noordwijk algemeen het belang gevoeld wordt dat deze weg wordt ingeslagen. Het zoo juist gepubliceerde Provinciale wcgenplan, hetwelk door do Ged. Staten aan de Provinciale Staten is voorgesteld, brengt in deze aangelegenheid niet veel verandering Wel is de weg van Postbrug naar Noordwijkerhoek op dit plan ge bracht, maar door de Provincie wordt als eiscb gesteld, dat de gemeente Leiden jaarlijks f 600 per K M. weg als bijdrage in het onderhoud aan de Provinciel zal overdragen. Voor Leiden zal dit weinig aanlokkelijks hebben. De onkosten voor den weg worden nu grootendeels uit de tollen bestreden, terwijl als de weg zou zijn overgenomen, de vaart moge'ijk voor altijd in onderhoud bij Leiden zou blij ven, waardoor do zoo ongewenschte toe stand bestendigd zou blijven. Leiden zal daarom niet licht op deze re geling ingaan en in het algemeen belang zou het zeker niet zijn, als de vaart b'eef, zooals deze thans is. Weg en vaart be- hooren onafscheidelijk bij elkander. Daar om zal, afgezien van het Provinciaal We genplan, deze zaak op de aangegeven wij ze moeten worden aangevat. Met een krachtig applaus ontving de vergadering deze plannen. De burgemeester, Jhr. Van Panhuys, dankt de Kamer voor het genomen initia tief, Z.i. doet de Kamer een zeer verdien- ste'ijk werk door een schakel te vormen tusschen de verschillende gemeenten en belanghebbenden Hij zou het echter op prijs stellen, als de Kamer met een be- grooting zou kunnen komen, opdat de ge meente zou kunnen zien, welke bijdrage Ongeveer benoodigd zou zijn. De onkosten van weg en vaart en de opbrengst van de tollen zouden daartoe afzonderlijk moeien worden opgegeven. Voor den weg zal dit wel gaan, maar moeilijk zal dit zijn ten aanzien der vaart; daarom zal te haren aanzien worden volstaan met een globa'e raming. Hij dankt echter de Kamer en inzonder heid den voorzitter voor de krachtige wij ze, waarop deze de zaak beeft aangepakt De heer Z de Groot Gzn. is van mee ning, dat handel en industrie het meest be lang hebben bij de „vaart". In deze vaart ligt ter diepte van 1 40 M. onder het ka- naalpeil een duiker, zoodat een schuit van 80 a 90 ton, als als deze is afgeladen, er niet overheen kan. De weg en vaart mogen z.i. onder geen beding gescheiden worden. Zij moeten ge zamcnlijk door de Provincie worden over genomen. De heer J. P. de Vroede juicht het zeer toe, dat de Kamer het initiatief heeft ge nomen. Hij bepleit inzonderheid het groole belang van den weg, hoezeer ook de vaart veel te wenschen overlaat. Do weg noemde hij een ramp voor de eigenaars van auto mobielen en wagens, welke veel van den weg gebruik moeten maken. mumm moeeus Wat de vaart betreft, is echter ook in de c'gen gemeente de toestand niet roos kleurig. Als de trekvaart echter wordt ver beterd, zal het in Noordwijk zelf ook wel beter worden. Spreker is voorts van meening, dat er rekening moe gehouden moet worden, dat èn Noordwijk én Voorhout nagenoeg uit sluitend belang hebben bij den weg tot Postbrug. Den heer Alkemade, raadslid van Noord wijk, heeft het verheugd, dat de Kamer de ze zaak op deze wijze aanhangig heeft ge maakt. Hij wijst o.a. op de moeilijkheid om een juiste verdeeling der bijdragen te verkrijgen en op het feit, dat een goede verbinding met Leiden ook voor deze ge meente van 't grootste belang is. Hij kan zich vooTts met de pogingen der Kamer zeer goed vereenigen. De heer Zelle, voorzitter van Horecaf, afd. Norodwijk, wijst op bet uitermate groot belang, hetwelk het vreemdelingen verkeer heeft bij goede toegangswegen. Thans is Noordwijk per automobiel vanuit de richting Leiden langs de vaart niet be hoorlijk te berc'kcn. De heer Oehl, bestuurslid Horecaf, afd. Noordwijk, vestigt nog de aandacht op den hinder, welke vooral de buitenlanders on dervinden van de tollen, welke men b.v. in Duitsch'and niet kent De heer Van Eden, raadslid van Noord wijk, merkt tegenover den beer De Vreede op, dat de gebeele weg en vaart naar en in Noorwijk zeer zeker grondig dienen te worden verbeterd maar dat de p'annen der gemeente om het vaarwater i n Noord wijk te verbeteren afgestuit zijn op de hoo- ge sommen, welke de grondeigenaren vroegen voor eiken M. welke voor verbree ding noodzakelijk was. De voorzitter der Kamer beantwoordde de sprekers. ,HIJ constateerde, dat alge meen de wens'ch leeft, dat er afdoende verbetering moet worden aangebracht en dat men het er over eens is, dat de be'ang- hebbende gemeenten naar belang en draag kracht financieel zullen moeten bijdra gen. Z.i. zou het zeer^veel oponthoud ge ven als er een voorloopige begrooting voor weg en ^aart genmakt zou moeten worden en de gemeenten nu reeds grond van die voorloopige begrooting elk voor ziclize'f hunne bijdragen zouden moe ten bepalen. Allereerst acht hij het niet wel moge lijk een kostenberekening te maken ook van de verbeteringen, welke moeten wor den aangebracht, terwijl de Provincie la ter toch met een definitieve begrooting moet komen. Dat zal de Provincie a'licht doen, als thans de gemeenten zich in prin cipe bereid verklaren om een financieele bijdrage te verleenen. Over de hoe-groot heid behoeft thans niet te worden gespro ken, dat kan pas als de uitgewerkte plan nen voor ons liggen. Uitvoerig betoogde de voorzitter groote belang van handel en nijverheid, dat èn voor den weg èn voor do vaart te gelijk een oplossing wordt gevonden. Als het alleen met den weg geprobeerd wordt aan de hand van het Provinciaal Wegen plan, zal hel voor den weg a'licht langer duren alvorens iets bere:kt wordt, maar zeer wel is mogelijk, dat op deze wijze in het geheel niets bereikt wordt. Zeker is dan alleen, dat de vaart nog voor onbe- perkten tijd in den huidigen toestand zal b ij ven. Ook te Warmond en Voorhout sympa thiseert men met de hier gegeven oplos sing. In verband met de aanstaande bespre king in de Provinciale Staten bepleite spl een snel ingrijpen. Op een vraag van den heer Liefferink, raadslid van Noordwijk, welke cveneem sympathiek stond tegenover dc plannen, wordt nog opgemerkt, dat allereerst Noordwijk een openbare vergadering uitgeschreven, omdat uit Noordwijk de eer sle k'achten zijn gekomen en Noordwijk in een bijzondere positie verkeert, omdat Noordwijk zal hebben bij te dragen aan een weg en vaart buiten haar territoir ge legen. Juist daarom is het van zoo uitermate groot belang, dat op dezen avond de be langen van Noordwijk bij de voorgestelde plannen zoo scherp door do aanwezigen in het licht zijn gesteld. Nadat nog enkele aanwezigen het woord hadden gevoerd, sloot de voorzitter der Kamer met een woord van dank voor de goede opkomst deze geanimeerde vergade ring. KATWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagmorgen te 9 35 uur. Punten van behandeling: 1. Mededcc- ling van ingekomen stukken. 2. Benoe ming van een lid van liet bestuur der Katwijkscho Bouwvereeniging. 3. Verzoek van H. Verhoef om ontslag als brugwach ter. 4. Voorloopige vaststelling der ge meente-rekening over 1926. 5. Vaststel ling vergoeding ingevolge art. 101 der L. O.-wet over 1925. 6. Voorstel tot het ver leenen van subsidie voor het houden van een Tuinbouw-winlercursus. 7. Voorsiel tot opheffing van het Openbaar Vervolg onderwijs. 8. Voorsiel tot liet in gebruik geven van een der lokalen van de O. L. school I aan de Mcisjesvereeniging Ie Katwijk aan Zee. 9. Voorstel inzake on derhoud plantsoen op het Kerkplein te Katwijk aan den Rijn. 10. Voorstel lot het sluiten eener overeenkomst met Val kenburg inzake het gebruik der stoom spuit. 11. Adres inzake bestrating trottoir Noordwijkerwcg. 12. Voorstel inzake be strating gedeelte Kerksteeg. 13. Verzoek van de Katwijksche Bouwvereeniging om een voorschot voor den bouw van wonin gen te Katwijk aan Zee. 14. Voorstel in zake eene gemeentelijke waterleiding. 15 Verzoek van de vereeniging tot bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer om wijziging der verordening op de zeebaden en het strand. 16. Belastingreclames. 17. Aanbieding Gemeente-begrooting en der bedrijven, voor 1928. 18. Rondvraag. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het was dezer dagen zeer mat in den bloemenhandel. En de aanvoer is tamelijk groot, vooral van bos Chrysanthen. Deze brengen momen teel slechts van 1735 cent per bos op. Witte zijn nog het meest gevraagd. De beste Dahlia's gaan van 1.903.30, Pom pon-Dahlia's van 2560 cent, Herfst- asters 3.005.80; Anjers 920 cent, Actea's f 1.902.Asters wit 2730 cent Idem rood 2326 cent; Zinnia's i 0.80—1.10. WARMOND. Politiebond „St. Michael". Gister middag te 4 uur vergaderde in hotel ,,De Zon" alhier de afd. Warmond en Om streken van den Politiebond St. Michael. Er waren niet veel leden aanwezig wat deels door dienstzaken deels door anr.jre redenen gemotiveerd kan worden. Bij dc ingekomen stukken was ecu schrijven van het hoofdbestuur, de data meldende voor de retraite. Na een aan sporing door pastoor Oudejans, geestelijk adviseur der afdeeling, en door den voorzitter, gaven zich een aantal leden op voor do retraite, welke gehouden wordt te Noordwijkerhout in de eerste helft der maand Juni 928, zijnde de beste tijd tusschen bloemen- en badseizoen. Nadat bij de rondvraag nog enkele vra gen door den voorz. zijn behandeld, sloot deze te ongeveer 6 uur deze huishoude lijke vergadering. Van zijn horlcge beroofd. Bij de po litie alhier kwam de metselaar V. aan gifte doen, dat hij Zondagavond was ko men wandelen uit Leiden. Bij het „Groe ne Kerkje'' onder Oegstgeest was hij aan gesproken door een hem onbekend per soon. Na een eindje opgeloopen te heb ben vroeg deze, hoe laat het was, en toen V. zijn horloge voor den dag haaide, ontroofde zijn nachtelijke vriend het hem met een ruk en ging er op de fiets van door. Op de vraag van de politie: hoe laat het was, antwoordde de beroofde, dat bij dat niet wist, daar hij het zelf niet kon zien. De politie doet onderzoek in deze zaak. ZQETERMEER. G e b o r e nJan z. van D. dc Jong en G. Berkel ZEGWAART. Geboren: Susanna d. van L. Brcg- an en J. Gorissen. Ondertrouwd: D. Lutjes 30 j., te Gouda, en P. den Hertog 29 j. STADSNIEUWS ASgemeene Agenda LEIOEN. Dcnuerciap. Fratellini. Gehoorzaal, 8 Zondag. N. V. Het R'damsch Tooneel j Scheepsbouwer", Schomvbur- uur. (Goedgekeurd). Dinsdag. Fritz Ilirsch OpereUegezeUc!» „Die lustige Witwe". Schcniwbr 8 uur. (Goedgekeurd). n De avond-, nacht- en Zondagsdienst; apotheken wordt van Maandag 1Q(J tob er tot en met Zondag 16 Oei her waargenomen door de apotheek i den heer O. B. Duyster, Nieuwe l\jjD telefoon 523 CONFERENTIES VAN PATER HENDRICHS. Met Protestanten opwandelend na de vo rige conferentie van Pater Hendrichs, ver klaarden zij zich tot nog toe geheel en al met. het betoog van Pater Hendrichs te kun nen vereenigen. Zij waren er zeer door ge sticht, maar zeiden zij, bij de volgende con ferentie zal het Roomsche aapje wel om den hoek komen gluren. En ja, het aapje is om den hoek gekomen, nu Pater Hendrichs sprak over het Huis, dat de Wijsheid zich heeft gebouwd. Daarbij moeten wij niet te rade gaan bij ethiek, niet bij wijsbegeerte; maar eenvoudig de vraag beantwoorden: Heeft Christus bij Zijn leven-op-aardo een regeling voor Zijn Kerk getroffen. Hij heeft Zijn Kerk gebouwd, niet zooals een mensch in een of ander eeuw gaat drooraen, maar zooals H ij wil. Christus heeft gewild te blijven met de zijnen. Ik ben de Wijnstok, gij zijt de ran ken. Hij heeft Zijn macht overgedragen aan de Apostelen en hun opvolgers. „Die u hoort, hoort Mij, die u versmaadt, versmaadt Mij". En Hij heeft een leergezag ingesteld, een „gehoorzaamheid" van de geloovigen aan de prediking van don herder. Spr. lichtte dit met oen reeks van teksten en aanhalingen uit de oudste schrijvers toe. 't Is buitengewoon normaal, zei Pater Hendrichs, dat er een leergezag, een apos tolisch leergezag bestaat. Als God zich go- openbaard heeft, dan heeft Hij ook een leer gezag gegeven. Het kan niet zijn een boek, want een boek kan zich niet verdedigen en ieder kan er dus uit opmaken, wat hij wenscht. Hei zou kunnen zijn door persoon lijke inspiratie, maar blijkbaar (gezien do kleurige verscheidenheid) hoeft God dien weg niet gekozen. Laat men toch goed begrijpen, dat in de eerste eeuwen alleen Roomsche boeken werden geschreven, omdat er geen andere kerk bestond, omdat de Katholieke Kerk de ecnige is, die tot den tijd der Apostelen afdaalt. Op één vraag tot Protestanten krijgt spr nooit een antwoord: Maar hoe weet gij dat do Bijbel liet Woord Gods is? Hoe weet gij, dat die en dio boeken apocrief zijn? Wie heeft dat uitgemaakt? De Kerk heeft dat uitgemaakt rechtens Haar leergezag (van Christus ont vangen, door do Apostelen ons overgedra gen), op het Concilie te Rome in 381. Zoo ook met den uitleg der H. Scl- Hoo wordt daar gecritiseerd en diepe a die gemaakt van ieder woord. En dar' denken, dat Jezus is gekomen voorde^, te massa, „voor de armen". Goddank, schreef Baumstark, 2ij. Protestanten niet consequent bij hun t- onderzoek. Zij gelooven, wat zij leeren de catechisatie en bij den dominee dan was het waarlijk niet de moeito van meester te veranderen cn een len leergezag te vervangen door een papiu Pater Hendrichs zette ook uitc-en dc, feilbaarheid van den Paus. Men kan: eens of honderdmaal zeggen, dat ojil baarheid niet beleekent dat de Paust zondigen of zich vergissen kan, heUej verhaaltje komt steeds weer op. Men moet ook niet overdrijven. Kal onveranderlijkheid der Kerk betreft, de Kerk nu precies hetzelfde loert ali de eerste christeneeuwen. Men leerde 1 nog niet: er zijn slechts zeven sacrai ten, God is één natuur en bestaat in 1 personen, maar de leer lag reeds opgesloten, maar wordt slechts uilè keiijker bepaald gelijk in een elfe: boom geheel besloten ligt en het jj plantje niet méér eik is dan de wassene. Spr behandelde nog de menscl«| factoren in do kerk met een vergelijking een bruidje, van wie kwaad gespu wordt, maar de bruid blijft, zoolaj| bruidegom haar geen scheidbrie f geeft. Tot slot sprak pater Hendricks ova belastering van de kerk. Zij wordl schouwd als de schuilplaats van de lachebjkste bijgeloovigheden. Zij is raai die veilig mag belasterd worden en wier priesters door jongens en ffieit door mannen en vrouwen de gemeen# de ongelooflijkste dingen worden jti De priesters worden op straat uitgeje* men spuwt op den grond, men grijpt; wanneer zij voorbijgaan! 't Meest gil: tegelijk is waar, cn spr. haalde onder 1 meene hilariteit eenige voorbeeld# eigen ervaring aan. Zilveren jubilsu... Heden herdenkt de heer D Sioragi teur bij het Technisch Bureau Zwart den Apothebersclijk den dag, wc voor 25 jaar bij deze firma in dieu trekking kwam. Als 13-jarige leerling kwam de heer rag bij den lieer D. W Zwart in di aan de afdeeling gas- en watorlcic Daar kenmerkte hij zich alras door leergierigheid, stipte eerlijkheid en 1 lust. Het werd een man, waarop tw vertrouwen, vooral voort 't werk bij kil Toen het Technisch Bureau werd q richt werd de heer Sierag overgaji hij de afdeeling electriciteit, waar L; negen jaar wqrkzaam is. Het jubileum is voor den heer S verre van onopgemerkt voorbijge.saai Hedenmorgen werd hij mot zijn genootc per auto van zijn wonia; haald en door de familie Zwart is personeel ontvangen. De heeren D. W en W. Zwart den jubilaris in hartelijke woorden to boden hem een zilveren horloge met ting en een paar zilveren raanchetluM aan, terwijl zijn erhtgenoote blocma ontvangst had te nemen. Namens hot personeel werd de joU gecomplimenteerd door den heer v Nifl di.c zijn wenschen vergezeld liet gaan een rookstel op standaard. De leerling-monteur F. v. Leeuwafli mede namens dp andere leerjong» Kist sigaren aan. Van vele kennissen cn belaiigslolll mocht de jubilaris verder nog blo« sigaren en gebak ontvangen, wel ees wijs dat hij veler achting en sym|l geniet. De jubilaris bracht den dag uatu: verder in huiselijken kring door. De Leidsche winkelstand. De heer S. Bulthuis, vroeger - gebrs. Hogendoorn. Botermarkt 23, i sinds geruimen tijd behoefte om liet' zien van zijn zaak meer overceiiiM Ie doen zijn aan de tegenwoordige van het etalage-vraagstulc. Aangezien verbetering der etalages niet in de if* gezocht kon worden, werden de h dieper gemaakt. Do zoo veel ruimte vragende arlit als tapijten, linoleum en Smyrna-M len kunnen thans vanuit het portie' doende bezichtigd worden. De etalages zijn in modernen stifl getrokken onder leiding van het teetenburoau Rcyneveldt door de berts en de Jong, terwijl het schildtfl werd verricht door de firma Lczff^ Veerman. Er is nu een goed geheel vetH waardoor de groote sorteering nictf baar recht komt. Nationaal Kapconcours. Door de Leidsche Kappersclub .«Hü'i Vriendschap'' zal op Zondag 27 Now a.s. in de groote zaal der Satdsgchooj een nationaal kapconcours worden den. Aangezien zulk een concours n0#1 mer hier ter stede heeft plaats gons- het zeker en vooral door tlnnroflj graag een moderne coiffure tvu-on druk bezocht worden, temeer daar name aan hol concours voor olko kapster of -kapper uit liet land ia op" cfeld.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2