ie Italiaansche bank bracht in een zeven postzakken met aangeteekende i-en over. De-auto werd door twee jjen aangehouden, die zich meester weii van de postzakken en daarmede "iffenen. Naar verluidt, bestond de in- 1 I ier postzakken uit cheques en ver telbare waardepapieren tot een bedrag n niet minder dan honderd millioen Har- Een voorbeeldige straf. ïdsche Het Schöffengericht te Alberstadt heeft i voorbeeldige straf opgelegd aan den aiibandelaar Hermann Michael Ascher- wijl hij door zijn manier van zaken den Duitschen handel in het buiten- i in miscrediet heeft gebracht, [i? veroordeelde had nl. aan een N e- r 1 a n d s c h e firma voor 23.500 mark 00 centenaars suikerbietenzaad,geleverd, voor 85 pet; kiemkrachtig zou zijn, in erfelijkheid echter maar voor 40 pet. [nikracht bezat. Pet gerecht veroordeelde den schuldige maanden gevangenisstraf. Als hij de erlandsche firma schadeloos krijgt hij kwijtschelding van deze In twintig minuten over het Kanaal. in eiste boot ter wereld. Een V.O.-bericht uit Berlijn meldt: Naar de „B Z. am. Mittag" uit Londen mcemt, is een Franschman, Gasenko, in geslaagd, met een boot, welke veel ircenkomst met. een watervliegtuig en een onderzeeboot vertoont, doch waar- men vliegen, noch duiken kan, 't Ka- 20 minuten over te steken, machine verbruikt 30 gallon benzine uur en kan een snelheid van ongeveer K.M. per uur ontwikkelen. Engelschman, die zich voor deze nding interesseert, heeft verklaard, de mogelijkheid bestaat om booten te' iffen, waarmee men 100 personen tege- vervoeren en waarmee men den mtischen Oceaan in 40 uren zou kun- oversteken. „ee-persoons-booten, welke 75 tot 100 per uur zouden kunnen afleggen, zou- niet meer dan 50 pond kosten en bij zei de, nog gemakkelijker zijn te luren dan auto's. Stormen op zee zou- geen bezwaren opleveren. Levine eindelijk naar New-York. Levine is eindelijk met de „Leviathan" Cherbourg naar New-York vertrok- Een monster. Iet parket uit St- Brieuc in Bretagne ift een boerin uit het dorp St.-Jacut-du- gearresteerd, die beschuldigd drie jonggeboren kinderen te heb- omgebracht. Toen men bij de vrouw, onder verdenking stond haar zooeven oren kind te hebben vermoord, huis ing deed, vond men behalve dit lijkje de beenderen van twee andere kin- De vrouw bekende toen, reeds ir en 1925 kinderen, waarvan zij was allen, teh ebben gevorgd. Evenals het ,1e lijkje had zij ook die beide binder 's onder een hoop stroo verborgen, monsterachtige misdadigster is voor- ig in het ziekenhuis te St.- Brieuc on- gebracht. Men heeft veiligheidsmaatre- moelen nemen om te voorkomen dal [dorpsbewoners haar lynchte. personen van denzeSfden naam bij een bruiloft. Te Leutmannsidorff in Silezië is dezer jen een eigenaardige bruiloft gevierd, alleen de bruidegom heette' Schubert, ook de bruid mocht zich in het be- van dezen naam verheugen, lok de twee trouwgetuigen luisterden dezen familienaam. 'an de 30 bruiloftsgasten waren et niet ider dan 24. die Schubert heeten. 'are een hei; vorige jaar afgetreden be lle van den burgerlijken stand nog in c{ie geweest, dan was er bij de trou- een Schubert meer geweest. Holland in het tijdvak van 7 tot 27 Sept. j1het gemiddeld gewicht toenamen van 6öi gram tot 735 gram en dat het suiker gehalte. dat op 7 September in vergelij king met de andere deelen des lands ab normaal hoog was afnam van 16.63 pet. tot 16.10 pet. Op 1 October j.l. bedroeg het gemid deld gewicht per biet 775 gram en het ge middeld suikergehalte 16.75 pet. De centrale suikermaatschappij heeft de datums der levering van het gewas sui kerbieten en prijzen per 100 K.G. bepaald als volgt: le termijn, levering lot 22 October a.s. 18.75; 2e termijn, levering van 24 Oct. tot 10 Nov. a.s. 17.75; 3e termijn, le vering van 11 tot 19 Nov. a.s. f 16.50; 4e termijn levering van nu tot 20 Nov. a.s. ƒ14.50. „N. H. Crt." AND- EB8 TUINBOUW Het tulpencontract. ling komt niet tot stand, ïaandammiddag is te Haarlem de ver lering gehouden, uitgeschreven door de eeniging „De Tulp", waarin een beslis- 2ou worden genomen of bet oont.ra.et, zijn omderteekenaren verplicht om acht 1100 roe Darwin-, Breeder- en late tul- k op plant 1927. in te leveren ter ver- ïbging, voortgang zal hebben of niet. let resultaat der oproeping was, dat on- 'eer de helft van bet aantal BijnJand- 5 Roeden, dat zich verbonden bad, de stemming deelnam. Daarbij bleek, slechts 50 pOt. van de stemmende le- 1 aan het bestuur machtiging durfde ge- 1 om het contract van kracht te ver- fen. Aangezien dit niet de bij contract i eischte meerderheid van 2/3 is, zal de rgenomen regeling niet tot stand kun- i konien. Do vergadering ging uiteen zonder dat net door de leiding zoozeer gewensck- - resultaat bereikt was Men meent in -O kers kringen, dat nog slechtere tijden 'on moeten aanbreken vóórdat een voor Solijke regelingen noodzakelijke meer heid zal kunnen worden verkregen. bietencampagne in den Haaarl.meer- polder, Naar wij vernemen is de aanvoer van suikerbieten thans zoodanig geworden, kaden de suikerfabriek „Holland" te in werking zal worden gesteld, campagne in de Haarlemmermeer in vollen gang. Er wordt onder inging van het mooie herfstweder (tL k gerooid, terwijl het' vervoer m"hg en snel verloopt. fktttig lil - en overzicht betreffende de resul- j ,.Van gehouden monsternemingen ter van bet gewicht en het gehalte kerbieten Wijkt o.a. dat in Noord- uit jbe HAARLEMMERMEER. Overtreding broodhesluit. Door den majoor der Rijkspolitie werd heden proces verbaal opgemaakt tegen hakker P. Groe- neveld en tegen bakker J. van Well, bei den te hoofddorp, wegens overtreding van het broodhesluit. KATWIJK AAN DEN RIJN. Kerklatijn voor (eeken. Gisteravond -js de cursus in kerklatijn, voornamelijk vpor heeren koorleden, geopend. Pastoor Spoonman opende den cursus en zette het doel en de werkwijze uiteen, waarna met de lessen werd begonnen. Een 17-tal deel nemers waren er voor deze cursus die voortaan niet op Maandag, zooals was me degedeeld, doch op Dinsdag zal gehouden worden. LANGERAAR. Voetbal. Zondag speelde S. D, O. I oen vriendschappelijken wedstrijd legen Vi vanti II van Ter Aar. Als do scheidsrech ter beginnen blaast, blijkt dat S.D.O. met slechts negen man is opgekomen, Vivanti volledig. Na den aftrap is S.D.O. direct in de meerderheid en zitten zij voortdurend voor het Yivanti-doel. Keeper en backs hebben bet zwaar te verantwoorden, het welk hun echter goed afgaat, doch zij kun nen niet verhinderen dat de rust ingaat met 20 voor S.D.O. Als na de rust weer wordt begonnen, is het een meer gelijk opgaande strijd, doch de backs en keeper van S.D.O. zijn onvermurwbaar en re- tourneeren alles. Dan een snelle aanval van S.D.O., een praehtvoorzet van den linksbuiten, welke door den rechtsbuiten keihard wordt ingeschoten, doch tot aller verwondering wordt dit doelpunt zeer ten onrechte geannuleerd. Het blijkt slechts uitstel geweest, want even later is het toch 30 voor S.D.O. Kort daarop komt het «inde en heeft S.D.O. verdiend gewonnen. S. D. O. II speelde tegen Nieuwkoop II vriendschappelijk, welke wedstrijd door Nieuwkoop II.met 10 werd gewonnen. OEGSJGEEST. Twee aanrijdingen. Gisteravond omstreeks half 9 heeft ach ter het Groene Kerkje te Oogstfeest- een gecompliceerde aanrijding plaats gehad. Uit Leiden reed in de richting Haarlem een luxe Citroën-auto bestuurd door J. M. R., een reiziger uit Vogelenzang die in ge zelschap was van den heer P. J. v. E. Bei den verkeerden onder den invloed van sterken drank. Van de tegenovergestelde richting kwam een autobus van do maat schappij Brockway. De Citroën-auto schuurde langs de autobus, waardoor eerst genoemde de wagen een wied verloor. Op drie wielen den weg overstekend kwam de Citroën vervolgens in botsing met een Fondwagen, bestuurd door wethouder S. S. uit Rijnsburg. Deze reed achter de auto bus. Hij rag het gevaar aankomen, reden, waarom hij zoo goed als stilstond. Een aanrijding was echter niet te voorkomen. Door de aanrijding verloor de Citroën nog een wied, terwijl do carosserie van de Ford ernstig beschadigd werd. Met moete ge lukte het aan omstanders do inzittenden van de Citroën-auto uit den wagen te ha len. De bestuurder J. M. R. was aan zijn handen gewond, terwijl hij over inwendige pijnen klaagde. De heer S. S. bekwam na genoeg geen letsel. Beide inzittenden van de Citroë-auto zijn naa bet politiebureau te Oegstgeest overgebracht, waarvandaan zij per auto uit Haarlem zijn weggehaald. De Oitroën-auto was niet verzekerd. WASSENAAR Kath. Garde. Maandagavond verga derde in het Patronbategebouw de leden van de Katholieke Garde. De voorz. heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder kapelaan de Bot, die zich bereid had ver klaard, voor de leden een lezing met licht beelden te geven en mej. Remmers waal, be stuurslid, die wegens bijzondere omstan digheden eenigo maanden was verhinderd geweest aan bet werk van de Garde actief deel to nemen. Naar aanleiding van een ingekomen ver zoek van bet hoofdbestuur van bet Wit- Gele Kruis, om op Allerheiligen een bloe mendag te houden, werd besloten met het Santosfonds en Herwonnen Levenskracht te trachten een comité te vormen. De le den zegden hunne medewerking toe. Ook werd besloten medewerking te verlee- nen aan het Comité uit de sociale vereeni- gingen te dezer plaatse, dat zich voorstel de op St. Nicolaasavond aan de kinderen van alle R. K. scholen een gezelligen avond te bezorgen. Onder de aandacht van de leden werd gebracht, dat thans weder de tijd gekomen is, om te trachten leden te werven voor de R. K. Kiesvereeniging. De leden werden aangespoord, ieder in zijn wijk, de niet- leden te bezoeken cn te bewerken. Daarna was bet woord aan kapelaan de Bot voor zijn lezing over de Pauskeuze. In een keurig voorwoord toonde Z.Eerw. aan, dat toen Christus-Koning de Kerk had ge sticht. een hoofd voor die Kerk op aarde moest worden aangewezen. Dit hoofd is geworden Petrus, de Steenrots, en zoolang de Kerk ral blijven bestaan, d.i. tot het eindo der tijden, zal de opvolger van Pe trus, de Paus van Rome aan het hoofd' blij ven. Na deze inleiding, werd op klare wijze het verloop der Pauskeuze aangetoond. Tal van scherpe beelden verlichtten den tekst, zoodat de aanwezigen in gespannen aandacht bleven. De voorz. was aller tolk, toen bij kape laan de Bot dankte voor deze leerrijken avond en de hoop uitsprak, dat Z.-Eerw. de leden van de Gard© nog meerdere malen op een dergelijken avond zou willen ver gasten. WARMOND. Ernstig ongeval. Toen gistermorgen de echtgenoot© van slager U. in den winkel hielp, had zij het ongeluk met den vinger in de electriseke gehaktmolen, te raken, waardoor het bovenlid der linker wijsvin ger werd afgekneld. Nadat door Dr. Wa lenkamp eerste hulp was verleend, is zij voor verdere behandeling naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden gebracht, al waar het getroffen lid moest worden ge- amputeert. WOUBRUGGE. Ze.'dzame legpenning gevonden. Bij den 'tuinaibe'd ontdekt de heer A. Keizer Rzn.,. een zóveren penning, welke bleek zeer zeld te zijn, zijnde een legpenning ter eere van Prins Maurits in 1622 geslagen, niet op een bepaalde gebeurtenis, als b.v. Bergen op Zoom. De voorzijde geeft weer de Prins te paard, met randschrift „Je Maintien- drai Nass", keerzijde een navolging van een in 1602 vervaardigden gedenkpen ning met symbool van den Prins: een af geknotte Oranjeboom (Willem I) waaruit een jonge loot (Prins Maurits) opschiet, met randschrift '„TandemFitSVr GolosArbor". Gepoogd zal worden ook deze penning voor de verzameling alhier te behouden. RIJNSTREEK HfiZERSWGUDE. Retraitevereenigmq. De Rctraitever- eeniging „St.-Ignatius" afd. mannen heeft haar jaarlijksche bijeenkomst gehou den. Uit het verslag van den penningm. vermelden we: ontvangsten met saldo vo rig jaar f 467.03 uitgaven 242. Saldo 225.03 De aftredende bestuursleden werden herkozen n.l. voorzitter cn le en 2e comm. Eenige leden gaven zich op voor de R,traite van 28 Jan. tot 1 Febr. Een voorstel om eenige kaarten te verloten on der de leden werd nog niet op ingegaan omdat bovengenoemd saldo geen batig saldo is. De vereeniging telt 44 leden; er waren 12 leden ter vergadering KOUDEKERK. Bazar. De muziekvereeniiging „Kunst na Arbeid" heeft een Bazar georganiseerd, welke gehouden zal worden op Woensdag 19 October a.s. in een der lokalen van de O, L, school alhier. Voor deze Bazar is veel bijeen gebracht en zal het zeker de moeite waard zijn, deze Woensdag te be zoeken. De helft der opbrengst zal worden aangewend voor bet vaandel en de andere helft voor de onlangs aangeschafte mu ziektent. Loco-burgemeester. In de gisteren ge houden vergadering van B. en W. werd de oudste wethouder, de beer D. Dorrepaal, aangewezen tot waarnemend Burgemees ter, terwijl tot plaatsvervanger van den heer D. Dorrepaal werd aangewezen de beer Jac. van den Berg, eveneens wethou der. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagavond te 7 uur ten Raadhuize. Onderwerpen ter behande ling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. Mededeelingen. 3. Aanvulling vergoeding art. 101 der L. O. wet 1920 over 1923 en 1924 aan het bestuur der Ned. Herv. school en drie jaarlijksche afrekening. 4. Compta bele besluiten. SPORT Nadere bijzonderheden over de nieuwe Kanaalzwemster. Gisteren hebben we reeds gemeld, dat mej. McLennan, een Engelsche, or gisteren is het Kanaal over te zwem- DE GODSDIENSTSTRIJD HM De rol der Amerikaansche loges, Joden en Protestanten. De opstandpoging der Mexicanen. De Engelsche draadlooze dienst meldt er nog de volgende bijzonderheden over: Dr. Dorothy Cohran Logan, eon specia liste in geneeskunde, is gisteren in 13 uur 12 minuten over bet Kanaal gezwommen. Het was baar derde poging. De tijd, waar in zij den tocht beeft volbracht, is een re cord voor zwemsters en is 1 uur 27 min. minder dan die van mej. Gertrud Ederlé, de Amerikaansche zwemster. Zij is de vier de vrouw en de veertiende persoon die den tocht heeft volbracht. Zij was eergisteren avond te water gegaan bij Grisnez om 20 minuut over 8 en stapte gisterochtend om acht minuut^ over negen bij Folkestone aan land. Dr. Logan staat als zwemster onder het pseudoniem jmej. Mono. McLennan te boek en beeft haar plannen om het Kanaal over te zwemmen altijd geheim gehouden. Haar succes was mitsdien een verrassing voor iedereen behalve voor hen, die haar in een visschorsboot vergezelden. Tijdens den tocht, toen zij al in het ge zicht van de Engelsche kust was, schoot zij op één punt zoo weinig op, dat men dacht dat zij de poging zou opgeven. Haar trai ner overreedde haar echter door tc zetten en de uitslag heeft bewezen, dat hij gelijk had. Dr. Logan was opgetogen over haar De eerelijst der KanaaJzw thans als volgt uit: Capt. Webb (1875) Burgess (1911) Sullivan (19-23) Tirafooshi (1923) Toth (1923) Miss Ederlé (1926) Mrs. Corson (1926) Vierkotter (1926) Men schrijft uit Rome aan de „Msb.": De „Osservatore Romano" publiceert eenige zeer interessante bijzonderheden over de Katholiekenvervolging in Mexico. We ontleenen er bet volgende aan: De godsdienstoorlog in Mexico duurt eigenlijk reeds 14 jaar. Zijn begin valt met de revolutie van Caranza sam.en. Deze opstand werd hoofdzakelijk door het Protestantisme, speciaal het Amerikaan sche Protestantisme gefinancierd. Slechts door de hulp der Amerikaansche regee ring kon het Mexicaansche volk syste matisch van zijn geloof beroofd worden. Om duidelijk te maken, hoe zeer de Katholieke godsdienst onder de Mexicaan sche bevolking verbreid is, kunnen de pu blicaties van het „Diario Official" over de volkstelling van 1925 dienen. Daaruit blijkt, dat in de heele republiek Mexico 95.32 pet. der bevolking Katho liek is. In den staat Aguascalientes is 98.99 pet. Katholiek, in den staat Gam- pecke 93.54 pot., in den staat Morelos 96.07 pet., in den staat Queretaro 98.84 pet. en in den staat Sonera 96.81 pet. De rest der bevolking is of zonder godsdienst of van onbekenden godsdienst, maar de Protestanten maken nog niet 1 percent van het volk uit. Galles streefde van bet begin af er naar, een Mexicaansche nationale kerk te stichten. Wijl het voorgenomen schisma van 1925 mislukt is, begon do barbaarsche ver volging van de geestelijkheid en de Ka tholieke leeken. De regeering-Calles heeft zoo voortref felijke diensten aan de loge bewezen, dat den president de vrijmetselaar©orde van verdiensten verleend is. De vrijmetselaars der Ver. Staten heb ben een groot aandeel in de schuld van Mexico. Want zij waren het, die in Mexi co den strijd tegen de Katholieke Kerk organiseerden en in hoofdzaak finan cierden. Zoo las men in October 1925, dat een groot aantal Amerikaansche vrijmetselaars naar Mexico gegaan waren om daar do loges opnieuw te organiseeren. Ook het bekende gevaarlijke en geheime genootschap der Ku-Klux-Klan besloot de Mexicaansche regeering in alles te onder steunen, „om het Mexicaansche volk van alle religieuze en politieke invloeden uit Europa los te maken''. - Ook ontbreekt niet de invloed der Joden uit New York, die steeds voor Galles zijn opgekomen. Doch vooral is het Jiet Amerikaansche Protestantisme, dat bij de Katholiekenver volging in Mexico ijverig behulpzaam is. De Pratestantsche propaganda is toever trouwd aan menschen, die de schandelijk ste lasteringen tegen den Paus, het epis copaat, de priesters en kloosters ver spreidden. Sinds 1870 werken er in Mexico 19 verschillende Pratestantsche genootschap pen. Ondanks het lange tijdperk hunner actie en de krachtigste hulp der regeering, hebben 7 van deze genootschappen ook maar niet één volgeling kunnen vinden. Anderen, die iets betere resultaten kondon bereiken, zijn de Methodisten, de Presby terianen, de Episcopalen en eenigo klei nere seclen. In meer dan 50 jaren gelukte het bun 25000 Mexicanen te doopen en 92000 te „bekeeren". Daarbij tellen zij die menschen mee, die zich eens bij een preek bevonden! Deze secten bezitten tezamen 331 kapel len en 206 zendelingen, waaronder 174 vrouwen. In het jaar 1916 bezaten zij 284 scho len, waarvan 7 theologische studiehuizen, met in totaal 13000 leerlingen. Als zeer gevaarlijk moet beschouwd worden de Young men christian asso ciation''. Oolc bet „Student Department", de „Cos- mopolit Club", het Leger des Heils en de internationale studenlenclub arbeiden al len aan het ééne doel: Mexico van Rome los te maken. En dit alles, ondanks het feit, dat de grondwet streng verbiedt, dat buitenlandsche priesters of godsdienstige genootschappen in Mexico propaganda maken! Deze wetsparagraaf wordt alleen op de Katholieke geestelijken toegepast. Do Noord-Amerikaansche Protestant se he bisschop Miller, heeft openlijk Galles voor een voortreffelijk president verklaard, en hem geluk ermee gewenscht, dat het hem zoo goed gelukt, de Katholieken in Mexico uit te roeien! Monseigneur Drossaerts, bisschop van San Antonio in Texas en Nederlander van geboorte, van wien indertijd reeds inte ressante uitlatingen over Mexico gepubli ceerd werden, beeft tijdens ©en kort ver blijf te Brussel ook een interview toege- 21 uur 45 min. 23 uur 40 min. 27 uur 23 min. 16 uur 23 min. 36 uur 54 min. 14 uur 32 min. 15 28 staan aan een lid van het bestuur der Belgische Katholieke Jeugd vereeniging, Raoul do Gucbtenaore. Mgr. Drossaerts gaat nog verder terug om den oorsprong der tegenwoordige Ka- tholiekenvenvolging te zoeken en zegt," dat, goed beschouwd, do godsdienstvervolging in Mexico reeds sinds honderd jaren in meer of minder hovïgen vorm heef ge woed. Juarez heeft ze ingezet met zijn verlee- kingswetten. Sindsdien heeft de Katho lieke Kerk steeds geloefd in een atmosfeer van vijandigheid. Het dragen, van het religieus© kleed is verboden onder Huerta. Een golf van godsdiensthaat heeft dit regiem ran ge plaag veranderd'in een woedende vervol ging. Men kan zich in Europa moeilijk een donkbeeld van do Mexicaansche vervolging vormen. Want de censuur is onverbidde lijk alle bladen worden nauwkeurig be waakt door de machtig© conmunistiscbe organisatie, die het vertrouwen der Calles- regeering geniet. Bladen, buitenlandsche periodieken, die van een „gevaarlijke" onpartijdigheid ver dacht worden, worden uit het land ge weerd. Zoo is de „Saturday Evening Post'' in Mexico verboden, sedert de publicatie door dit hlcid vau een niinutieuse studie over den toestand in Mexico. Zooals men weet, zijn de bisschoppen, die nog in Mexico zijn achtergebleven, ge noodzaakt, zich verborgen te houden. Te gen drie hunner is het doodvonnis uitge sproken. Twee stalen m Mexico bezitten hoege naamd geen priesters; do andere tollen or nog slechts een onbeduidend aantal. Reeds vóór de vervolging waren parochies van 30.000 zielen met één priester zeer talrijk. De geestelijkheid zelf, gebrekkig opgeleid en in het algemeen uit de armste klassen voortgekomen, was het voorwerp der ver achting van do machtigen in den lande. Ondanks deze betreurenswaardige toe standen en de verleidelijke aanbiedingen der regeering, die een „nationale kerk" wilde stichten, heeft do Mexicaansche geestelijkheid vooral grooten moed ge toond. Geen enkel geval van afval is sedert liet begin dezer regeerings-pogingén met be hulp van den gesuspendeerd en priester Perez ondernomen, voorgekomen. De kansen der Katholieken besprekende om de regeering met geweld omver le werpen, zeide mgr. Drossaerts, dat naar zijn mcening de Mexicaansche Katholie ken te weinig georganiseerd zijn voor zulk een onderneming. Mexico tocli bezit een aanzienlijke meerderheid Indianen c.i ongelettorden. D© Indianen zijn godsdienstig, maar lui en missen elk initiatief. Wat den jongsten opstandspoging, door de Katholieken beproefd, betrof, .en die men niet moet verwarren met den tegen- woordigen strijd tusschen de generaals, moet er op gewezen worden, dat er voor namelijk gebrek is aan leiders en aan ma terieel© hulpbronnon. Bené CapisLran Garza, die de beweging leidde, is een zeer merkwaardige jonge man. Hij heeft een grooten invloed op zijn troepen, dank zij zijn oratorisch talent en zijn voorbeeld. Viermaal heeft men hem gevangen ge zet en éénmaal^s hij ter dood veroordeeld, maai* steeds wist hij te ontsnappen. Het gebrek aan ervaring echter en aan financieelo middelen beletten hem echter het plan, dat hij ontworpen had, uit le voeren, Hij heeft herhaaldelijk getracht golden in do Vereeniigdo Staten bijeen t© bron gen, doch de Amerikanen zijn zeer gere serveerd; zij zijn van meening, d>it d© Mexicaansche Katholieken zichzelf maar moeten helpen, onafhankelijk van elke buitenlandsche inmenging. De hooge financieelo wereld in Amerika is tenslotte met Galles, ondanks de kwel lingen van allerlei aard, waaraan Ameri kaansche onderdanen in Mexico onder worpen worden. De Amerikaansche kapitalisten hebben groolo belangen bij de petroleumgebieden in Mexico. Zij prefereeren een compromis met Galles. Aldus houdt een coalitie van machtige financieele machthebbers een handvol ge- wetenloozo bandieten aan het roer, wier ©enig verlangen schijnt te zijn, hun va derland te onderdrukken en den godsdienst te vervolgen. Is het niet een vastgesteld feit, dat hun opperste chef, do fameuse Galles, 27 mil lioen dollar op de bank hoeft staan in Amerika? Zijn trawanten in alle rangen van dienst verzuimen niet zijn voorbeeld na te volgen. 12 uur 42 min. Géo Miohol (1926) 11 uur 05 min. Norman Derham. (1926) 13 uur 59 min. E. Tem me (1927) 14 uur 27 min. Mercedes Gleitze (1927) 15 uur 15 min. Dorothy Cochrane Logan('27) 13 uur 12 min. ZEILEN. Een prijs voor de Braassemermeer- wedstrijden. De heer H. Nathan heeft een zilveren ,beker ter beschikking gesteld van de zeil- 'vereeniging Braassemermeor, te verzeilen in de regenboogklasse, i n verschillende wedstrijden, alle op het Braassemermeer te houdën, te beginnen op 15 en 16 Octo ber a.s. en te beëindigen met de Na-Bra sem 1928. De heer Nathan zelf zal in die wedstrij den wel meezeilen, maar niet mededingen naar den prijs. SCHAKEN. CapablancaAljechin. De stand g e 1 ij k. Aljechin heeft de e]fde partij gewonnen na 66 zetten. Beiden hebben thans twee parijen gewonnen. LUCHTVAART. POSTVLUCHT AMSTERDAM—INDIEJ. De „Postduif" in Bandoeng. Aneta seint uit Bandoeng: De Postduif is op het militaire vliegterrein Andir al hier aangekomen. Het vliegtuig werd be stuurd door Frijns, en de mecanicien Elle- man was meegekomen Beiden ontvingen kransen. Op het vliegterrein waren auto riteiten en vele militairen en burgers aanwezig. Luitenant Koppen wordt hier hedenmiddag per auto verwacht Hij zal te Bandoeng logeeren bij zijne moeder, die hier woont. WEER EEN OCEAANVLUCHT. Miss Elder vertrokken. Uit Rooseveld Field wordt gemeld: Miss Elder is vertrokken voor baar non-stop- vlucht naar Parijs. Costes en Lebr'" De a vin km-. U als bekend een vlucht pekomen. die zoo- Parijs naar

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5