Verzorg uw Handen met Purol INGEZONDEN MEDEDEELING. Katholiekfin- Ieder, welke ook zijn natio naliteit of zijn overtuiging is, wordt har telijk ontvangen. Slechts wordt van elkeen gevraagd, dat hij eerlijk is, een man van wetenschap, maar ook van geweten- Bijzondere aanbeveling verdient het, de bijzonderheden over de wijze van werken van het constatecringsbureau te lezen, waardoor men volkomen overtuigd wordt van de groote wetenschappelijke voorzich tigheid en nauwgezetheid, waarmee dit bureau zijn taak opvat. Wat nu de twintig plotselinge genezin gen betreft, die in 192G geregistreerd wer den, daaronder bevinden zich: één gene zing van een maagzweer, één van kanker aan den pylorus, twee genezingen van buik tuberculose, één genezing van blinde darmontsteking, één van oen endeldarm- uilzakking. Voorts één genezing van kanker aan gelaat en neus en drie genezingen van longziekten, waaronder twee van longtu- berculose in den derden graad; drie gene zingen van ziekten van bekkenorganen; vier genezingen van beentuberculose, waaronder drie gevallen van Pottziekte. Een tenslotte: twee genezingen van (or ganische) ziekten van het zenuwstelsel en één genezing van een in den oorlog zwaar gewonden militair. Aan de hand van dit werkje, waarvan wij do lezing ten warmste aanbevelen (de prijs van 5 francs behoeft voor niemand oen beletsel te zijn) hopen wij binnenkort iets meer te zeggen over sommige dezer genezingen, waarbij bijzonder merkwaar dige gevallen „Msbd." THERESIA NEUMANN. Geneeskundig onderzoek. Het bisschoppelijk ordinariaat van Re gensburg heeft thans een mededeeling ge publiceerd over het geneeskundig onder zoek, waaraan Thcresia Neumann onder worpen is geweest. Volgens die mededeeling hebben vier be- eodigde Franciscanessen 15 dagen lang aklus meldt do niet-Katholieke „Frank furter Zeitung" de gestigmatiseerde onafgebroken geobserveerd. In dezen tijd is Theresia ook meermalen opgestaan om ter kerke te gaan of buren te bezoeken. De observatie werd geleid door dr. Seidl, practiseerend geneesheer te Wald- sassen, die nu en dan ook den universi ty ts-professor Ewald uit Erlangen hij zijn arbeid betrok. Uit het rapport van dr. Seidl (met een passage van do hand van prof. Ewald) tezamen met de dagboeken der zusters Franciscanessen, valt op te maken, dat er in de periode, waarover het onderzoek zich uitstrekte, geenerlei voedselopname heeft plaats gevonden, zonder dat Theresia ver magerde. Oordeel van den Aartsbisschop van Bamberg. Op een dezer dagen te Neurenberg ge houden vergadering heeft de aartsbisschop van Bamberg, mgT. Hauck, ook de ge beurtenissen te Konnersreuth besproken. „In den laalslen tijd5', zoo zeide de aartsbisschop, „heeft de kwestie-Konners- reuth de openbare meening in wijden kring bezig gehouden. Ook do Katholieken. De laalslen veel te veel. Of do verschijnselen van Konnersreuth een verklaring vinden in het bovennatuurlijke of niet, laat de Kerk onaangetast. Zij heeft geen nieuwe bevestiging noodig. Daarom zou ik één ding willen vragen. De Kerk wikt en weegt dergelijke zaken lang, met alle voorzichtigheid en grondig heid, eer zij een beslissing neemt. Ik ver zoek den Katholeken met hun oordeel niet op de beslissing vooruit te loopen. Alleen de Kerk beslist. Let op de verma ning der Beiersche bisschoppen, die eens gezind in Freising gesproken hebben, en betracht terughoudendheid, ook wanneer er nog lange tijd ou moeten verloopen, eer de beslissing valt. De Kerk kan van den anderen kant verlangen, dat ook Theresia Neumann aan een aan haar te richten uitnoodiging gehoor geeft en zich aan een observatie onderwerpt. Waar, in welken vorm en voor welke oommissic bepalen de bis schoppen. Gehoorzaamheid aan de Kerk is de proefsteen van Katholiek denken. Ik hoop, dat men ook in Konnersreuth naar de vermaning der bisschoppen luistert en alles doet om de op sensatie berustende bezoeken te weigeren en verre te houden". Gemengde Bepichten ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een vrachtwagen versplinterd. De voerman gewond. Gisterenmorgen omstreeks 9 uur had op den onhewaakten overweg nabij Boschdijk te Zwolle, een vrij ernstig ongeval plaats. Vermoedelijk tengevolge van den dichten mist. had^ de vrachtrijder Berens uit Leme- lerveld die op weg was naar Zwolle den sneltrein van Groningen niet zien aanko men. Zijn volgeladen wagen werd in do flank aangereden. De vrachtrijder werd van den wagen geslingerd en met eenige schrammen en kneuzingen opgenomen. Van den wagen en zijn inhoud bleef na genoeg niets heel. Een aantal kippen wer den doodgedrukt. Over een afstand van ruim 200 Meter werden de stukken over den weg meegesleurd. Van ile locomotief werden de beide lampen weggeslagen. De voerman werd naar het Soph ia-Ziekenhuis te Zwolle overgebracht. Door het afbreken van het tuig bleef het paard ongedeerd. Nader wondt nog gemeld: De toestand van don vrachtrijder Be rends was gisterenmiddag zeer ernstig. De inwendigo kwetsuren van Berends zijn van ernstiger aard dan aanvankelijk gedacht wend. DE BEWAAKTE OVERWEG. Een auto door de afsluitboomen gereden. De chauffeur gered. Men meldt uit Waalwijk aan de „Msb Maandagavond is de chauffeur Sch. in dienst bij de firma Gebr. Teurlings alhier met een vrachtauto bij den spooroverweg te Drunen, door de gesloten afsluitboomen gereden. Midtden op de lijn bleef de auto staan, die door den uit Waalwijk komen den goederentrein werd gegrepen. De chauffeur is nog uit den auto kunnen springen. De auto werd totaal vernield. Dc botsing op den Amsterdamschen straatweg. Van den burgemeester van Haarlemmer- liede vernamen wij, aldus het „Vad.", nog eenige bijzonderheden over de ernstige botsing, die Zondagavond op den Amster damschen straatweg^heeft plaats gehad tus schen een auto en een motorrijwiel, waar bij de heer T. Damme en P. A. v. d. Bren- der op zulk een noodlottige wijze om het leven zijn gekomen. De auto van den heer Damme reed rechts op den weg, aldus de burgemeester. Ter hoogte van den overweg der Haarlem mermeer-spoor zag de heer Damme uit de richting Haarlem in den dikken mist plot seling een scherp licht van vlakbij recht op hem afkomen. Op hetzelfde oogenhlik had een ernstige hotsing plaats. Het mo torrijwiel moet niet alleen zeer snel, maar ook links op den weg hebben gereden. Dit moet te meer worden aangenomen, omdat het motorrijwiel den auto rechts in de fiank heeft gereden, tegen het spatbord van het achterwiel. Het hoofd van den heer Damme werd door het glas van het portierraampje door midden gespleten, liet onderzoek is hiermede tijdelijk afge- loopen, omdat op dat oogenhlik niemand op den weg was, die iets van het ongeluk hoeft kunnen zien. Weder een verkeersongeval bij Halfweg. Maandagavond heeft te ongeveer half- lien op den Amslerdamsche straatweg tusschen Halfweg en Sloterdijk weder een ernstige botsing plaats gehad tusschen een motorrijwiel en een auto. De motor rijder A. Nieuwenhuizen en de duorijder A. Jansen, beiden uit Haarlem, werden legen den grond geslingerd, met het ge volg, dat beiden gewond werden. Zij zijn naar een der Amsterdamsche ziekenhuizen vervoerd. De duorijdcr Jansen, die een kniewond had bekomen, kon na verhon den te zijn, weer naar huis gaan. De mo torrijder Nieuwenhuizen, wiens toestand naar omstandigheden redelijk wel was, bleef ter verpleging in het Wilhelmina- gas thuis. Omtrent de oorzaak van het ongeval wordt nog het volgende meegedeeld: Een auto, die uit de richting Haarlem was ge komen. was even voorhij Halfweg, door dat den bestuurder het uitzicht door den mist was henomen. De bestuurder van een passeerende auto had assistentie verleend en nadat de auto uit Haarlem weer op den rijweg was gebracht, hieven de beide be stuurders even uitrusten. De z.g. assistecrende auto was rechts van den weg, met den kop in de richting Halfweg blijven staan en de andere auto bevond zich in tegenovergestelde richting aan den overkant van den weg. Toen nu de motorrijder Nieuwenhuizen kwam aanrij den. bemerkte hij te laat het achterlicht van de stilstaande auto. met het gevolg, dat hij tegen deze auto aanreed. Ergerlijk. Gisterenmiddag werd de fietsrijder H. N., te Ridderkerk door een auto aangere den, waardoor hij kwam te vallen en be wusteloos geraakte. De bestuurder van den auto legde het slachtoffer aan den kant van den weg en reed door. Het nummer van den auto is onbekend. Het slachtoffer had een hersenschudding opgeloopen. Oude man aangereden. Te Delft is Maandagmiddag de 83-jarige winkelier G. H. B., wonende Brabantsche Turfmarkt, op do hoek Kanaalstraat Julianalaan aangereden door een auto van J. L. uit 's-Gravenliage. De mam be kwam een schedelfractuur en werd in het gasthuis ter verpleging opgenomen. Noodlottige botsing. De heer J. Nijhuis te Lutten kwam de zer dagen in botsing met een auto te Slagharen. Hij is Maandag aan de beko men verwondingen overieden. Tramontsporing. Maandagmiddag liep door een nog on bekende oorzaak een personen tram van de Gdder-Overijsselscho Stoomtram Mij. nabij het dorp Laren (Geld.) uit de rails, de-lo comotief liep dwars over den weg met 2 aangekoppelde rijtuigen. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Het vervoer ondervond belangrijke vertraging. ?ramboot omhooggevaren. Men meldt uit Stavoren aan de „Msb." De tramboot naar Zijpe is alhier tijdens den zwaren mist bij een ijzeren baken om hoog gevaren. Een sterke boy. Te Sprundel raakte de 7-jarige C. de J. al spelende onder een vrachtauto. Tot niet geringe verbazing en groote blijdschap der voorbijgangers kroop hij, toen de wagen stil stond, er op handen en voeten onder uit en rende op een drafje naar huis. Arm afgekneld. In de tapijtweverij van den heer H. J. Peters, te Deventer, kwam een leerling- wever, de 14^jarige B. de Kreek, uit nieuwsgierigheid dicht hij een in repara tie zijnd weefgetouw, dat, in beweging zijnd, een mouw van den jongen greep, waardoor hij werd meegesleurd. In een oogenhlik was een der armen van den jongen geheel afgeklemd. De toestand van den jongen is redelijk. Ernstige gasontploffing» Maandag had er te Heerenveen een gas ontploffing plaats in de woning van den heer P., die dit huis als nieuwe huurder betrok, meldt „de Tel." Men zat dus midden in de verhuisdruk- te. Toen de heer P. de deur van de voor kamer opende, terwijl in de keuken een gasstel brandde, ontstond een hevige ex plosie, die ver in den omtrek gehoord wexd De ruiten in de vensters werden stukge- drukt, de gordijnen vlogen in brand, doch gelukkig kon het vuur gebluscht worden. Do heer P. kreeg zulke ernstige brand wonden in het gezicht en aan de handen, dat men dadelijk geneeskundigen hulp moest inroepen. Men veronderstelt dat de explosie ontstond doordat men bij het af nemen van de gaslamp in de kamer heeft vergeten de aanvoerbuis af te sluiten, waardoor de kamer met gas gevuld werd. Kinderverlamming. Bij een 1^-jarig kind in het gezin van R., aan de Willemstraat te Roosendaal, is een geval van kinderverlamming gecon stateerd. aldus meldt de „Msb." Verdronken. Te Zevenhuizen (Gron.) is het drie-jarig dochtertje van den heer A. Tillema ver dronken. Slccpschip gezonken op de Wester-Schelde. Gisterenmiddag omstreeks half drie is nabij Walsoorden op de Wester-Schelde door aanvaring gezonken het sleepschip „De Vier Gebroeders", kapitein J. Spoel- .stra, uit Amsterdam. Het vaartuig was ge laden met stukgoederen en bestemd voor Antwerpen. Het werd tijdens mist aange varen door hét Engelsche s.s. „Willofol" De opvarenden werden gedeeltelijk ge red door personeel van het Engelsche schip De anderen werden opgenomen door een in de nabijheid zijnd ander sleepschip. waarvan de naam onbekend is. Het ge zonken schip ligt 15 meter onder water. De „Friesland" behouden. De werkzaamheden aan de berging van het bij Maassluis gezonken schip „Fries land" zijn thans zoo ver gevorderd, dat men het nu wel als vaststaand kan be schouwen,-dat het vaartuig behouden blijft. Het schip is thans met behulp van vijf groote bokken van Van der Tak's Bergings bedrijf geheel omhoog tegen den kant gezet en van morgen is men begonnen met het aanhrenken van de bekisting, om het gat te dichten. Wanneer dit is geschied, zal het schip leeggepompt worden en daarna r.aar een werf worden gesleept. Hiermede zijn echter nog wel eenige dagen gemoeid. De reis per motorsloep over de Noordzee. Wederom teruggekeerd. De heer Oly, vergezeld, door mej. Ve neman, die Maandag met een motorsloep uit de haven van Scheveningen een reis naar Londen via Ramsgato hadden aan gevangen, zijn tengevolge van den mist uit den koers geraakt en te Hoek van Hol land binnengekomen. De reis naar Engeland opgegeven. De heer Oly, die voornemens was in een motorsloepje naar Engeland te varen en na zijn avontuur van Zaterdagnacht Maandagmiddag 5 uur uit Scheveningen weer was uitgevaren, deelde mede. dat hij Maandagavond omstreeks half 8 te Hoek-van-Holland aan wal is gegaan we gens een defect aan een der zuigers van den motor. Hij heeft thans zijn plan opgegeven, daar hij dezen motor niet meer ver trouwde. Nog verzocht de heer Oly het bericht, als zou hij door den mist den koers ver loren hebben, tegen te spreken, daar hij uiteraard op kompas voer. Het einde van een avontuur. De „Msb." meldt nog het volgende: In de Berghaven te Hoek van Holland ligt thans de 12-voetsjol, waarmede als reclame voor de Johnson-aanhangmotoren de heer H. G. Oly en mej. J. Veneman Za terdag van IJmuiden waren vertrokken voor een tocht naar Londen. Op verzoek van de importeurs Snel en Tubbergen is het bootje nu aan den ketting gelegd, de heer Oly en mej. Veneman zijn aan land ge gaan en het avontuur kan als geëindigd worden beschouwd. Nadat de jol Zaterdagnacht op een af stand van 90 K.M. van de kust door een Scheveningschen logger was opgepikt, wijl de motor zijn diensten weigerde cn de twee „zeevaarders" Zondagnacht te Schevenin gen waren binnengebracht, heeft de heer Oly Maandag zijn tocht voortgezet. Hij had den motor nog eens nagezien en oogen blikkelijk liep hij nu normaal. Ze zouden nu de kust volgen tot Ostendc en vandaar oversteken nar Margate om vervolgens Londen te bereiken. Andermaal echter heeft de motor echter zijn diensten geweigerd, zoodat men niet verder kon komen dan Hoek van Holland, waar wij gisterenmorgen de twee tochtge- Eootcn in een allesbehalve prettige stem ming over dezen pechvollen tocht aantrof fen. B Naast een der eleephooten lag het nietig sloepje, met een zeildoek gedeeltelijk over spannen. Do heer Oly was bezig om den motor andermaal op gang te krijgen. Maar wat bij ook deed, een der cylinders weiger de en bleef weigeren, zoodat de kans op voortzetting van den tocht zeer twijfelach tig 6cheen. Men had zich juist in verbin ding gesteld met de importeurs te Am sterdam en dezen bet wedervaren vertodd. Het onderhoud scheen niet van aange- namen aard te zijn geweest. Toen wij den heer Oly en mej. Veneman vroegen, boe zij er too waren gekomen om dezen ge vaarlijken tocht te gaan ondernemen, kwam er spoedig als antwoord: och, ze hebben ons bedrogen. We lieten ons een en ander over de voor bereiding van dezen tocht vertellen en dit hier voor rekening van onzen zegsman. Reeds in Juli zou de tocht moeten zijn on dernomen. Doch de fabrikant der John- son-motoren zou een specialen motor over zenden. Toen deze was gearriveerd, ston den de importeurs dezen niet af voor den tocht, doch verkochten hem met een zoet winstje. Voor dien tocht naar Engeland moesten zij dan maar een ouden motor gebruiken, welke opnieuw was nagezien. Voor zakgeld gedurende dezen tocht, waarop toch alles kon gebeuren, kregen zij dertig gulden mede. Hoe zij het verder zouden stellen, daar trok men zich niets van aan. Alleen werd hun nog op het hart gedrukt, dat zij maar moesten zorgen den overkant te bereiken. Als zij niet ver der konden, moesten zij een of ander schip zien te vinden, dat op weg was naar Engeland, en zich maar laten oppikken. Als zij in de buurt van Londen maar weer op eigen gelegenheid verder gingen... Nu waren zij 90 K.M. uit do kust geweest, toen do motor weigerde en zij wel gedwon gen waren de hulp van de visscherssche- pen in te roepen. Doch daarvan wilden de Amsterdamsche importeurs niets geloo- ven. Zij hadden volgens hen niet verder gedurfd. En heusch, meneer, je gaat toch niet 90 K.M. ver als het je geen ernst is. Zoo vertelden beurtelings de heer Oly en mej. Veneman en de matrozen en stuurlui van de sleepbooten, die langszij stonden, konden hunne verontwaardiging over een dergelijke behandeling niet on der zich houden. Zij de ervaren zeelui, die weetn, wat daar op de zee te koop is. On verantwoordelijk met zoo'n nest van een bootje zooiets te beginnen, bromde een oude kapitein naast ons. En zoo werd heel de historie behandeld en besproken. Tot eensklaps van den kant de bood schap kwam: „Meneer Oly, de politie is daar, of u even wilt komen." Beiden, de heer Oly en mej. Veneman, gingen aan wal. Eenige oogenblikken later keerde hij te rug op de sleepboot. En? Nu hebben die.... de politie ver zocht beslag op boot en motor te leggen. Meer kon hij niet zeggen. Zij stond aan den kant te schreien. We zullen zien om wat geld te krijgen om in Den Haag te komen. De zeelui staken de hoofden bij elkaar. Vechtpartij in een tram. De conducteur en een agent gewond. Maandagavond heeft op een motorwa gen van lijn 7 op den Westzeedijk te Rot terdam, een vrij ernstige vechtpartij plaats gehad. Op het voorbalcon van de tram be vond zich een drietal zeelieden, dat het den.bestuurder nogal lastig maakte. Nadat de bestuurder de mannen herhaaldelijk had gewaarschuwd, werd hij plotseling op het moment, dat hij op de gTootste snelheid had ingeschakeld, bij de keel gegrepen, waardoor hij de macht over den wagen verloor. Een agent van de rivierpolitie, die zich toevallig in de tram bevond, en die de vechtenden wilde scheiden, kreeg van een der zeelieden zulk een slag op het hoofd, dat hij in elkaar zakte, terwijl den conduc teur van de tram, die zich met den gum mistok van de politie-agent in het gevecht mengde, een stuk uit de wang gebeten werd. Twee rijwielagenten, "die juist pas seerden. bevrijdden den bestuurder, waar na de drie zeelieden werden gearresteerd. Zij zijn overgebracht naar het politiebu reau aan de "Witte de Withstraat. Vechtpartij in de rechtzaal. Gisterenmiddag had zich voor de Utrechtsche rechtbank een zes-en-twintig jarige Duitscher, eleetritechnicus van be roep, te verantwoorden wegens inbraak te Langbroek. Reeds eerder had hij wegens andere misdrijven terechtgestaan; hij was meermalen uit ziekenhuizen en cellen ont vlucht. Nadat de president hem een ver- verhoor had afgenomen, las hij zijn op schrift gestelde verdediging voor, waarna mr. Triessenherg hem nog eenige vragen stelde. Zonder aanleiding ontstak de Duitscher in drift, haalde een Gilette-mesje uit zijn vestzak, en trachtte zich de slagader van een zijner polsen door te snijden. Eenige rijksveldwachters wierpen ach op den verdachte, die zich als een waan zinnige verweerde. Bij deze worsteling liep een der brigadiers, die den man het mesje wilde ontnemen, zoodanige wonden op dat hij zich moest laten verbinden. Tenslotte werden den Duitscher de handboeien om gedaan, waarbij met minder dan zeven man te pas kwamen. Getuigen en publiek waren inmiddels in paniekstemming weg gevlucht. De verdachte werd zwaar geboeid de rechtzaal uitgedragen, waarbij hij de hef tigste beschuldigingen uitte aan het adres van justitie en politie. Later in den mid dag, toen hij weer tot kalmte was gekomen, werd hij per auto naar het station ver voerd. om opnieuw naar de strafgevange nis te Scheveningen te wonden overge bracht. Een moordaanslag. Zondagmorgen werd de hulp der politie ingeroepen in een perceel aan de Piet Jouhertstraat te Apeldoorn bij een twist tusschen een gescheiden paar. De vrouw kreeg onverwachts bezoek van den man, een twistgesprek ontstond, waariyj de man zich dermate opwond, dat hij zijn vrouw met een mes een steek in den rug toebracht. De man nam de vlucht, maar is door de politie aangehouden. „Hbld." Aanhouding van beruchte dieven. Duitsche Kriminal-Polizei-beambten hebben, in vereeniging met den chef der recherche van de Kerkraadsche politie. A. Genders, en een rechercheur, in den xtacia van Bondag op Maandag, des ochtends uai. in hun woning van hun bed gelicht A beruchte dieven-inbrekeis Koullen en Bruj ïesp. wonende in de gehuchten Peseh Strasz der grensgemeenten Herzogenzafli In totaal namen 9 politiebeambten aan nachtelijke aanhotb&mgen deel. Zonder hg bieden van den mtasten tegenstand vielen de beide recidivisten der politie in handan Ze zijn in den loop van den dag Aken overgebracht en worden vendachidj daders te zijn van de talloos vete nacht), lijke diefstallen met bsaak gepleegd s Kerkrade en in de Duiteek e srensgj. meenten Kohlscheid, Herzogenrath q Merkstein. Sedert geruim en tijd maakten Keullq en Brull, die tal van jaren in de gevang nis hebben doorgebracht. Kerkrade onvtj lig gedurende den nacht. Bij een der las: ste diefstallen lieten zij een jas in eg huis achter. Deze jas leidde tot een epoj der daders, terwijl medededeebujwm, <}j de politie gewerden door een Duitsck vrouw, die einde der vorige we ei te Ken rade zonder papieren was aanfehoudet de politie deed besluiten, de daders da nachts te overrompelen. Een der dieven had in zijn breek, di van het bed hing, een geladen revolve zitten. De politie zet met kracht haar ouder zoekingen 'voort en nu eenmaal de vei dachten achter slot en grendel zitten, zul len ook wel de gestolen goeie,ren in heslai kunnen genomen worden. Er worden no meer arrestaties verwacht. Diefstal van medicamenten. Van een handkar op de De Ruijterkai te Amsterdam is ontvreemd een kistje, ii houdende alucol-tabletten, alucolpoedet flacons chinine en tandpasta, ter waari van 566.24. Smokkelarij. Gisternacht hebben kommiezen te B< lingwolde aan do grens tien varkens o onbekende smokkelaars in beslag g nomen. Carnegie-medaille aan twee moedige dames. Op voordracht van den burgemeesl van Schiedam heeft het Garnegichelde fonds een bronzen medaille met inscrip tie toegekend aan de beide zwemmcosl ressen van het damesbad de dames va der Graag en van Geil. die op 11 j.l. ondi zeer moeilijke omstandigheden den 6 jarigen G. van Nielen, die met zijn rijwi in het Spuikanaal aldaar was gerede daaruit hebben gered Gisteren is dei onderscheiding door den burgemeester li stadhuize onder waardeerende woorii aan de beide dames uitgereikt. Een 101-jarige. De heer Jos. Joh. Veenstra te Surhu zum herdacht Maandag onder groote 1 langstelling zijn 101 en verjaardag. 1 jarige mag zich nog in een uitstekende gi zondheid verheugen. ONGELUKKEN. Een granaat ontploft. Vier kinderen gedood, drie gewond. Uit Madrid wordt gemeld, dat kinden te Melilla in de huurt van een schictba: een granaat vonden. Toen zij da arm- speelden, ontplofte de granaat met het volg, dat vder kinderen gedood en dii ernstig gewond werden. Een zeldzame ontplGffing. Als gevolg van een operatie. Te Düsseldorf heeft zich een zeldzac ontploffing voorgedaan. In een particulb huis hadden dokters een operatie verricl Het bij de narcose gebruikte verdooving middel deed in de kamer een ontplofba luchtmengsel ontstaan, dat door een brai dende gaslamp tot explosie werd gebracl In de ziekenkaiP'Nr en een aangrenzeni kamer werden de zijmuren vernield. De brandweer bracht het huisraat i veiligheid. De vertrekken moesten wegens gevat voor instorten ontruimd worden. Noch i zieke, noch iemand anders werd gewoci Nieuwe aardsobokken in Neder- Oostenrijk. De „Stunde" meldt, dat te Schwadfl CNeder-Oostenrijk) in den afgeloop nacht tegen twaalf uur opnieuw aai schokken werden waargenomen, die een gedempt gerommel gepaard gingen Moord te Oldenburg. H e t 1 ij k in een turfkeldor. In de stad Oldenburg is een 50-jaris ongehuwde vrouw in haar woning vi moord gevonden. De misdaad moet ree< 14 dagen geleden gepleegd zijn en wel d<>: een schoonzuster van de vermoorde, met haar in hetzelfde huis woonde. Zij heeft den moord waarschijnlijk b dreven om zich in het bezit van het ver® gen der ongelukkige te stellen. De daderes is voortvluchtig. Het lijk i- vermoorde wend door de politie in turfkelder. geheel onder turf verborg? gevonden. Gezicht, handen en armen v ren met zware brandwonden bedekt. Bi lijk was met beddelakens omsnoerd. De daad werd hierdoor ontdekt, dat schoonzuster der vermoorde de meufr vau haar slachtoffer liet weghalen. Het is als vaststaand aan te nemen, de moordenares een helper gehad hebben, daar zij in geen geval de daan leen heeft kunnen uitvoeren en het lu» den kelder heeft kunnen brengen. Honderd millioen dollar gestolen? Vermetele roof te Holly^oo Volgens een bericht uit Hollywood de „Chicago Tribune", heeft daar een cOrd-be*ooving plaats gehad. Eon heatn

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4