INGEZONDEN NIEDEDEELING Koffiehuis aan den Groenmarkt te 's-Gra- venhago. Uit de balans over het boekjaar 1920 1927 blijkt, dat in het afgeloopen boek jaar de premie ontvangst niet min.ler be droeg don 12413,(i7terwijl er zoo weinig onkosten zijn, dat hiervan 11.866.84 naar het reservefonds gaat. I. Th. Borlé. t Te Schevoa'ngcn is plotseling, 64 jaar oud, overleden tie heer E. Th. Borlé, lilt. doctsdocent aan de Kederlandsche Han- delshoogeschool en het Erasmiaansch Gymnasium te Rotterdam De heer Borlé was van geboorte een Zwitser. Na zich hierje lande gevestigd te hebben, behaalde hij de beide aclen Fransch m. o. en begaf zich in dienst van het bijzonder onderwijs. Dit verlatende werd hij lecraar in het Fransch aan het gymnasium te Leiden en in 1895 aan het Erasmiaansch Gymnasium te Rotter dam. 1CERK8UEUWS PATER LACARDAIRE. Een zeldzame roeping. 22 September van dit jaar was het een eeuw geleden dat Pater Lacordaïre O. P. de priesterwijding ontving. Lacordaire behoort tot de schoonste priester-figuren uit Frankrijk der vorige eeuw. Nauwelijks was dc jonge Lacordaïre tot liet christendom teruggekeerd, of hij voel de in zijn hart het verlangen ontwaken om priester te worden. Op 22-jarigen leeftijd hij was toen reeds een jaar te Parijs ad vocaat geweest, trad hij in het Seminarie van Issy. Zijn bekeering bad groot opzien ge baard. Eenigen zagen er een plotselinge verandering, een innerlijke verlichting in zonder voorafgaande voorbereiding; an deren daarentegen meenden, dat z.g. ro mantische motieven achter dezen verras senden stap te zoeken waren, een geheime ongelukkige liefde of een plotselinge wal ging voor de genoegens der wereld. In werkelijkheid had Lacordaire eerst lang zaam na veel nadenken en handen inner- 1 ijken strijd den weg naar de waarheid te ruggevonden. Lacordaire had zijn geloof reeds verlo ren als veertienjarige student op het lyceum van Dijon. Hij was echter geen radicale godloochenaar geworden. De ver beven ernst zijner ziel en zijn opTecht ge weten dreven hem instinctief aan zich met godsdienstige vragen bezig te houden Zijn ongeloovige geest kon wel genoegen scheppen in opwerpingen tegen het geloof, maar de haat bleef hem vreemd. Hij eer de de priesters. De zcdeleer van het Evan gelie boezemde bent achting in. De Kerk scheen hem een steun te zijn tegen de groeiende zedeloosheid. De achting voor het christendom zou spoedig overgaan in een soort nieuws gierige sympathie. Het probleem van 's menschon eindbestemming kwelde en verontrustte hem. Hij zocht hartstochtelijk naar de waarheid. Hij kwam tot het inzicht dat volkeren alleen in het christendom en door het christendom orde. rechtvaar digheid en vrijheid .gevonden hebben. Zoo bracht hij zijn twijfels tot zwijgen, „die hij met do lucht der universiteit ingeademd >.ad" bestudeerde de christelijke dogma's. Langzamerhand werd bij van de waarheid van 't katholicisme overtuigd. Zijn geloofs- on zedeleer scheen hem vrij te zijn van het geloof en dc dwalingen, die hij in er.dere godsdiensten ontmoet had. Lacor daire werd wederom christen en leerde weer bidden. Hij ging naar de Notre Dame wier gewelven eens zouden daveren van den wonderbaren klank zijner stem. Lacor daire verzoende zich met God. Zijn verlangen priester te worden ver oorzaakte in zijn omgeving algemeene ver wondering, zelfs ergernis. De meeste vrien den waren ongeloovig en keurden zijn plan heftig af. Ook in zijn familie was de ontevredenheid groot. Zijn moeder, die on danks hare zorgen om dezen zoon, toch een groote vreugde smaakte over zijn be keering en zijn terugkeer tot de Kerk, maakte een uitzondering. Lacordaire moest voor zijn roeping veel lijden en strij den. Moedig zeide hij vaarwel aan de schoonc toekomst, die in de wereld voor hem open lag. In Mei 1824 ging hij naar tiet Seminarie van Issy. Drie jaar later, 22 September 1827, ontving hij uit de i-anden van den Aartsbisschop van Parijs, Mgr. Qtiélcn de II. Priesterwijding en kon fabelend uitroepen: .,Wat ik doen wilde, lob ik gedaan. Ik ben pTiester in eeuwig heid". BENOEMINGEN. Z. D. n. de Bisschop van Haarlem beeft benoemd tot: Ecre-Kanunnik va-n het Kathedraal Ka pittel den H.E. heer Mgr. A. J. Holiër- iock; Rector vau het St. Bcrnardus Gest. te 4'dam don welcerw. heer J. Bots. En do navolgende heeren t-ot kapelaan: iC Haarlem (O. L. V. Kon. v. d. Ailerh. %oz.) J. Timp, Zaan,dam G. Morscb, Hil- legom (H. Jozef) A. Verhaar, die kape lan wae te Nootdorp; te Brielle "W. Bende in den Hoorn (Schipluiden) K. Wester- kamp, neomist. Broeders-Congregatie van 0. L. Vr. van VII Smarten. Broeders Missionarissen voor China. Op Vrijdag a.s. des morgens ongeveer 8 uur, zullen de drie eerste Broeders-Mis- lionarissen, de Eerw. Broeders Ladislaus 'G. Oostermeijer), Isidorus (J. Romijn) en Crispinus (L Stiens) van de Broeders- Congregatie van O. L. Vrouw van VII Smarten van uil Voorhout, waar het Moe derhuis gevestigd is, vertrekken naar Thansan in China, gelegen in het Vica- riaa van Mgr. F. Geurts. Deze Eerw. Broeders zullen daar den grondslag gaan leggen van een Industrie school voor nrmo Chineesche jongens. De reis van 18000 Kilometer lanj* zal lot aan do haven van Tientsin minstens tot 1 December duren. De kosten per Kilometer zal per persoon ongeveer 5 a 6 cent kosten. Wie helpt?! Wie zendt een paar Kilometertjes?! x Giften worden gaarne ontvangen door den Zoereerw. Alg. Overste der Congre gatie, Bisschoppelijke Nijverheidsschool te Voorhout. Gouden Professiefeest Pater J. L. Jansen C.ss.R. Den 15den October a.s. is het 50 jaar geleden, dat de Zeereerwaardc Pater J. L. Jansen C.ss.R., mede-hoofdredacteur van heb thcelogisch-pastoreel maandschrift „De Ncderlandsche Katholicko Stemmen", ja renlang professor in de philosophic en la ter in de theologie te Wittem, enz. te 's-Hertcgenbosch zijne kloostergeloften af legde. Dit gouden jubileum wordt in alle bescheidenheid a.s. Dinsdag 18 October feestelijk herdacht in het Redemptoristen klooster to Wittem door zijne medebroe ders van do Nederla-ndsohe Provincie. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. S.J.C. Gisterenavond hield de R. K. Voetbalveroenjging S.J.C. oen ledenverga dering in bet Juvenaatsgebouw, waarbij do opkomst goed was te noemen, vooral wat betreft de jongere generatie. Bij de mededeelingen gaf de secr. een breedvoerige uiteenzetting over de nog steeds hangende, kwestie S.J.C.W.F.C., waaruit bleek, dat bet bestuur niet stil heeft gezeten. Door het H. B. is de mon delinge toezegging gedaan, dat binnen af- zienbaren tijd een uitspraak zal worden gedaan in deze zaak en op het verzoek S.J. C. I alsnog hi de Federatie in te deelen. Onder voorbehoud heeft S.J.C. nu voor de competitie ingeschreven, waaraan de ver gadering na stemming baar goedkeuring verleende, in afwachting der beslissing. Verkiezing aanvoerders der respectieve lijke elftallen had tot uitslag dat gekozen werden: le elftal Adr. v. d. Berg, reserve Th. Rnigrok; 2e elftal A. Verhagen, reser ve A. Ruigrok én 3e elftal P. Ca-spere, re serve W. Caspers. Door den heer Rooden- rijs werd aangedrongen op het vormen van een Junioren-elftal. Bij de rondvraag werd de reisgelegen heid ter sprake gebracht voor de komende competitie. Het bestuur is in onderhande ling voor goede autobussen. Nog wordt ter sprako gebracht het organiseeren van een feestavond. Na cenige besprekingen wordt hiervan afgezien en besloten om de 3 maanden een ledenvergadering te houden, waarna een gezellig samenzijn. Na nog eenige huishoudelijke besprekin gen deelt de secr. mede, dat hij, na 5 ja-ren het secretariaat te hebben waargenomen, deze functie wegens drukke werkzaamhe den moot laten varen, waarbij hij dank bracht aan den geest. adv. en alle be stuursleden voor de prettige samenwer king. De voorz. betreurde het heengaan van den secr. en braoht hem dank voor de vele werkzaamheden iu deze afgeloopen perio de door hem verricht. Hierna sluiting. Het nieuwe kerkorgel. Na de vol tooiing van de kerk volgt de aankleeding van het inwendige van het gebouw. Dat dit gepaard gaat met veel zorgen en kos ten is begrijpelijk en daarom zullen zeker alle parochianen van Noordwijk er verrast van staan, dat reeds nu het nieuwe orgel is gereed gekomen. Al heeft nu de Litur gie geen enkel muziekinstrument noodig, behalve de menschelijke stem, toch is in strumentale begeleding en omkleeding dik wijls gewenscht en passend èn tot verge makkelijking èn tot opluistering En uit dit oogpunt bezien staat het orgel op een zeer hooge, bovenal bevoorrechte plaats in dc w aarde e ring der H. Kerk, die het orgel erkent als het instrument Haar bijzonder eigen. Zij kent geen ander instrument, dat zoo goed overeenkomt met den aard van den kerkzang. Tengevolge der ontwikkeling der techniek nu heeft ook het orgel in de laatste vijftig jaren groote veranderingen ondergaan. Voor zoover dat technische ver beteringen zijn, kunnen zij aile, zonder eenig voorbehoud, voor den kerkdienst worden aanvaard, wat. echter niet geval is met alle veranderingen van karakter. De H. Kerk heeft immer gaarne de vooruit gang der kunsten gezien en bevorderd, doch een kerkorgel moot geen concertorgel worden, doch' een kerkorgel blijven en met den kerkzang overkomen. Men moet eigen lijk nooit een orgel nemen, tenzij van min stens twee klavieren en vrij pedaal of des noods met z.g.n. dubbele transmissie. Dan alleen is, zelf bij de eenvoudigsto stem- men-d is positie, volmaakt orgelspel moge lijk. Ons nieuwe orgel bevat nu 2 klavie ren en vrij pedaal met dc volgende regis ters. Onderklavier: Bourdon 16, Prestant 3, Salicionaal 8. Roerfluit 8, Octaaf 4, Fluit 4, Octaaf 2, Mixtuur 23 sterk, Trompet 8. Bovenldavier (in zwelkast): Viola di Gamba 8, Vox Caelestis 8, Aeolino 8, Hol- pijp 8, Roerfluit 4, Flute Dolce 4, Woud fluit 2, Ba ss on Tlöbo 8. Pedaal: Contrabas 16, Subbas 16, Oc taafbas 8, Bazuin 16. Koppelingen enz. Pedaalkoppel I, Pcdaalkoppel II, Ma- nuelkoppeJ, Suboctuafkoppcl I plus II, Suboctaafkoppel II plus II. Tremolo. Drukknopjes: Piano, Forto en Tutti met oplossen Drukknopjes voor automatische Pcdaal-omschakelaar. Trede voor zwelkast en electrische wind voorziening. Het orgel is ingericht volgens rein pneu matisch systeem, do windladen zijn vol gens het soliede kegelsysteem vervaardigd eu geplaatst door de ongelfabriek van de fa. Bern, Pels en Zonen uit Alkmaar. Het sehoono instrument zal a.s. Donder dagavond te half acht onder het Lof wor den ingewijd en ingespeeld worden door don zeereerw. heer v. d. Wiel, leeraar aan het Seminarie Hageveld te Heemstede. Ook na het Lof zal deze eenige nummers op het nieuwe orgel ten gehoore geven. Wij vertrouwen dat alle parochianen dien avond deze plechtigheid zullen bijwonen en dankbaar van de schoone muziek zullen Pyama Flanel, groot assortiment 45, 35, 25 Grijze Flanel, voor Sporthemden en Jongensblouses 55, 3772, 30 VELOTIKE, 't artikel voor peignoirs 59, 49, 43 Vrij Entrée - Vrij Entree genieten. Dit zal den besten band zijn welke de parochianen den deken en kerk bestuur kunnen brengen voor de vele moeiten en zorgen door hen aangewend bij de vervolmaking van het kerkgebouw. OEGSTGEEST. Verbaliscerd. Door de politie is C. de G. verbaliseerd wegens herhaalde openbare dronkenschap. De Harmonie. De plaatselijke R. K. Harmonievereeniging „Triumph" heeft, op verzoek, haar belanglooze medewerking toe gezegd bij de te houden sportfeesten te Leiden. Zij zal daartoe op 13 November een concert geven op „den Burcht". VOORSCHOTEN. Consultatiebureau vcor zuigelingen. Gistermiddag had in het gymnastieklo kaal van de 0. L. School de opening plaats van het consultatiebureau voor zui gelingen van „Het Groene Kruis", afd Voorschoten. Onder de aanwezigen, die aan de uitnoodiging van het bestuur had den gehoor gegeven, merkten wij op de heide wethouders, de heeren G. Eggink Jr en J. A. Mens, Baron Scliimmelpen^ink van der Oye en echtgenoote, mevrouw G VernédeKoster, Jhr Mr R. Sandberg van Boelens en echtgenoote, de heer A. P Schram de Jong, dr. R. Birk- hoff, de beide wijkzusters n. 1. de eerw. zuster Jeanne, zuster Barmen 't Loo en mevr. Becker van Muyen. In zijn openingswoord heette de voorz. van de afd. de heer E. Vernède, allen hartelijk welkom en in het bijzonder dr. J E. Teisser, lid van "het hoofdbestuur en ge neeskundig inspecteur van het Groene Kruis. Dr. Elias was "wegens ambtsbezig heden verhinderd. Vervolgens dr Clara 'Hompes, die het onderzoek zal leiden Vol gens spr. een bij uitstek aangewezen taak voor een vrouw, hetgeen ook zeker zal toedragen 't bezoek te doen toenernon. Veel kan do voorz. over het ontstaan niet mee- deelen. Gewichtige zaken ontstaan soms op zeer eenvoudige wijze. Aan de gun stige Gigging van onze gemeente is het te danken dat alhier een consultatiebureau kon worden gevestigd Op verafgelegen plaatsen ten plattelande is het niet ge makkelijk iemand te vinden, die een spe ciale studie heeft gemaakt van kinderziek ten. Naar aanleiding van een vraag van dr. Feisser om ter plaatse een consultatie bureau te stichten, is het bestuur van de afd. bijeengekomen en na verkregen in lichtingen werd met algemeene stemmen besloten tot de oprichting daarvan. Door den gemeenetraad werd met algemeene stemmen besloten deze zaal gratis ter be schikking te stellen, waarvoor spr. na mens de afdeeling een hartelijk woord van dank brengt. Reeds meerdere malen had spr. het genoecen de medewerking van den raad te ondervinden. Reeds driemaal werd ter plaatse een moedercursus geor ganiseerd en gaarne brengt spr. hieT een bijzonder woord van hulde aan mevrouw Becker voor de schitterende propaganda, waardoor de-laatste cursus door een zoo groot aantal deelneemsters werd bezocht Ook van particuliere zijde ondervond het bestuur veel steun. Er moest iemand zijn om te helpen. Voorschriften worden ge geven en deze moeten wouden nageleefd Namens het bestuur wordt den R. K en protestantschen wijkverplegingen dank gebracht voor het afstaan van do wijk zusters en een woord van dank aan de beide zusters voor hunne toezegging. Spr. zal niet uitweiden over hijzonder- heden, als zijnde niet voldoende deskun dig. Dr. Feiser zal de aanwezigen het doel van liet consultatiebureau nader uit éénzetten, hetgeen voor enkele wel nuttig kan zijn. Spr. uit ten slotte den wensch dat dit bureau zich mag verheugen in de toene mende belangstelling van de moeders en mag werken tot bevordering van de volks gezondheid in het algemeen en de gezond heid der zuigelingen in hel hijzonder. Namens het hoofdbestuur van het Groene Kruis wenschte dr. Feisser de af deeling geluk met deze slap en zette hij vervolgens uileen het doel van dit bureau In de laatste jaren wordt er naar ge streefd ziekten te voorkomen, vooral in de groote steden. Wij welen, dat een ziekte niet in eens komt, maar dat daarvoor omstandigheden moeien zijn b.v. milieu enz. B. v. tuberculose. Vroeger ging men niet eerder naar een dokter of er moesten zeer ernstige aanwijzigingen zijn. In de laatste jaren is dit geheel anders. Thans gaat rnen, wanneer men zich bedreigd waant. Wanneer de eerste symptomen worden ontdekt, wordt men verwezen naar den dokter. Met een consultatie bureau voor zuigelingen is dit hetzelfde. Het is geen spreekuur voor zieke zuige lingen. hier komt men met gezonde zui gelingen om ze gezond te houden. Wan neer de eerste symptonen van eene ziekte worden ontdekt, wat de moeder niet ziet, wordt zij naar den huisdokter ver wezen. In het bijzonder stond spr. nog stil bij de voeding, de invloed van de na tuurlijke voeding vooral op lateren leef tijd. Spr. stelde het ten zeeste op prijs, dat de beide wijkzusters en de vroedvrouw aan het bureau hunne medewerking ver- leenen. Een medewerking welke een zware taak is te noemen. Nadat spr. met cij fers had aangetoond, dat het sterftecijfer van kinderen, behandeld op een consulta tiebureau, kleiner was dan van andere kinderen en de plaatsen had vermeld in den omtrek, waar de bureaux bewezen hadden in een behoefte te voorzien, ein digde spr. met den wensch, dat deze daad blijk mag geven van een grootere validi teit van de bewoners van Voorschoten. Nadat de voorz. spr. had dank gebracht voor zijne uitvoerige uiteenzetting, ver meldde hij nog een ingekomen schrijven van pastoor P. Meyer, die verhinderd was aanwezig te zijn, maar toezegging gaf van zijn steun voor deze hoogst nuttige instelling. Dit schrijven werd door het bestuur zeer op prijs gestold. Nadat enkele oogenblikken was gepau zeerd en enkele ververschingen waren aangeboden werd het bureau in oogen- schouw genomen. De moeders kunnen met hunne zuigelingen in de verwarmde zaal wachten en door een aangebrachte af scheiding met een gordijn komt men in het consultatiebureau. Te beginnen met Wocns dag 12 -October, wordt hier een kosteloos spreekuur gehouden van half 2 tot half 3. De kinderen worden daar geregeld onder zocht en gewogen, terwijl de moeders raad ontvangen omtrent voeding, kleeding, lig ging enz. De kinderen kunnen het geheele eerste levensjaar onder toezicht blijven. Laten de moeders toon en, dat zij deze daad weten te waardeeren, tot heil van onze kleine ingezetenen. ZEGWAART. Gemeenteraad. "Woensdag, 12 October a.s7.30 uur nam., vergadert de Raad dezer gemeente, ter behandeling der vol gende agenda: Mededeelingen; Jaarwedde- regeling Burgemeester. Secretaris en Ont vanger; Aanbieding gemeenterekening 1926; Aanbiering gemeentebegrooting 1928 Uitbreiding electriciteitsnet; Wijziging be grooting 1927 Z0ETERMEER. 60-jarig huwelijk. Op 18 October a.s herdenkt het echtpaar A. BlijlevenS de Rooij, Voorweg alhier, den dag, dat zij 60 jaar geleden in het huwelijksbootje stap ten. Een dergelijke, bijzondere dag gaat meestentijds niet onopgemerkt vooTbij De bruidegom en bruid zijn resp. 83 en 80 jaaT oud; vooral eerstgenoemde is nog een krasse baas. RIJNSTREEK, ALPHEN AAN DEN RIJN. De Harmenie. Door de R. K. Har monie Vereeniging „Leo XIII" zijn weder een zevental nieuwe instrumenten aan gekocht. hetgeen een belangrijke uitïrei- ding der Harmonie beteekend. Hot be hoeft nu wel geen betoog, dat waar deze uitbreiding groote financieele offers met zich medebrengt, het bestuur het zeer op prijs zal stellen, dat ieder zooveel moge lijk, door zich aan te melden als donateur, de vereeniging financieel steunt. Do in strumenten zijn te bezichtigen in de eta lage van den heer Veltman in de Juliana- straat. Aanbesteding. Afloop der aanbeste ding van bestek no. 7, dienstjaar 1927 voor bet aanleggen van een straat ter lengte van ongeveer 90 Meter, bet bestraten van een gedeelte Hortensiusstxaat en het ver straten van de Stationsstraat, een en an der met daarmee in verband staande wer ken. Perceel 1, nieuw aan te leggen straat, perceel 2, Hortensiusstraat, per ceel 3, Stationsstraat; M. Timmers, Leiden perc. 1 5752, perc. 1 en 2 6785, in massa 14000; A. v. Vugt, Gorcum perc. 1 en 2 5420; A. v. Vugt, idem perc. 3 6855; J. Filian, idem in massa f 12400; F. v. Vugt, idem in massa 12149; F. de Winter en G. v. Wceren, Leiden, perc. 1 en 2 5800, perc. 3 f 6945, in massa 12600; A. Zanen, Ammerstol, in massa 15140; P. JDickenga, Amsterdam, perc. 2 7360, perc. 3 f 468; J. Vonk, Alphen a. d. Rijn, in massa 14800; A. Timmer man, Dordrecht, in massa 16170; J. Ekelschot, Harmeien, in massa 15900; G. Zanen, Ammerstol, in massa 15210; J. v. Sluivenberg, den Haag, perc. 1 6580, perc. 2 1500, perc. 2 en 3 7800 in massa 15150; Pli. Haring, Schiplui den, in massa f 15600; D. Esser, Delft, in massa 13499; Hoek en v. Groene veld, Nieuwendijk, in massa f 14700; Terloo G. v. Berg, Heerjansdam, perc. 3 f 6270, perc. 2 en 3 f 3226, in massa f 9697; L. Overwater, Made, in massa 14504; I'. Stigter, Ammerstol, in massa f 15290; P. Snoeker, Leiden, perc. 1 5362, perc. 2 en 3 6295, in massa f 13000; J. Priem, Driebergen, perc. 2 en 3 f 6226, in massa 13645; H. Oudenes, Alphen, in massa 12379; P. Verbeek, Oosterhout, in massa 15000; H. G. van Meer, Oosterbout, in massa f 14384. STADSNIEUWS ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING. Feesiavcnden. Donderdag, 13 October, des avonds om half 8, zullen de Gezellen-too- neelclubs van Gouda I en Den Haag I, ter opluistering van de feestvierende Leidscbe Vereeniging, de le feestuitvoering geven. In verband daarmede vestigen wij nog eens de aandacht op bet volgende: le. Gelegenheid tot plaatsbespreking morgen, Woensdagavond, van 89 uur. 2e. Tevens wordt van 8 tot 9 uur ook nog gelegenheid gegeven, om kaarten voor dc leden der Vereeniging te komen halen GEMEENTELIJKE AANK0N0Ï6Ü Afsluiting Vrouwensteeg. Burgemeester en Wcthuoders van I den brengen ter algemeene keunis da- Vrouwensteeg tusschen de Bfecstij en de Aalmarkt in verband met het r richten van werkzaamheden aan dc rid ring tot nadere aankondiging voor het v keer met r ij- en v o e r t u i g e n zal i afgesloten. A. VAN DE BANDE BAKHUYQ Bui-gemeen VAN STRLIEN, Secretaris. Leiden, 11 Oct-ober 1927. Hinderwet. B. en W. van Leiden brengen ter aii meene kennis, dat door hen vergunning verleend aan: a. J. C. Oud en rechtverï genden tot het oprichten van een inriebti voor bet bewerken van vleesch in het p ceel Janvossensteeg No. 30 en b. N. D ven en G. G. Groenewegen en rechtvcrb genden tot het oprichten van een oei grondsche bewaarplaats voor 6000 Li benzine met bovengrondsche aftapimjj ting in de heerenstraat vóór het pertj Heerenstraat No. 11. Katholieke Agenda LEIDEN. Woensdag. Vierde conferentie van .pj Hendrichs, St.-Petruskerk, uur. Algemeene Agenda LEIDEN. Dinsdag. „De tante uit Indië". door Vereenigd Haagsch Tooi Schouwburg, 8 uur.. CVolwi nen). Dinsdag. Haarlemsch Orkestvereenip Stadszaal, 8 uur. Woensdag. Concert „De Leidsche Kc kring voor Allen". Sladsgeb zaal, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag 10 tob er tot en met Zondag 1.6 Ot her waargenomen door de apotheek den heer C B. Duyster, Nieuwe Rijt telefoon 523. in de Presidentskamer, bij den wele Vice-Praeses. 3e. Van nu af zijn de feestgidsen krijgbaar gesteld in het gebouw Rj burg"52, bij den huismeester en het C té voor programmaboekjes a 25 cent ex. (dus niet meer gratis). 4o. Men leze verder aandachtig nauwkeurig de bepalingen, welke s afgedrukt op de bewijzen van toegang DE VIGE-PRAESE Huldiging dr. N. J. Beversen. De huldiging van dr. N. J. Beversen, i reetor van het gymnasium, door een ca uit de verschillende kunstvereenigingei kunstbeoefenaars hier ter stede, voor veile, dat hij gedurende zijn verblijf el voor de kunst heeft gedaan, zal plaats den as.. Vrijdag des namiddags half in het stedelijk museum De Lakenhal. Overvoorde, de voorzitter der commi zal dr. Beversen toespreken en hem d bij een geschenk aanbieden. De heer M. Witkamp, alhier tot i arts bevorderd, is bestemd tot reserve cier van gezondheid bij het reserve-p neel der landmacht. Gemeentelijke autobussen te Leidt De heer K. Sytema (v.-d.), heeft bi Leidschen gemeenteraad de volgendei ingediend De Raad, van oordeel, dat een bei lijk functioneereud stadsverkeer mag den geacht te zijn in het algemeen b der gemeente, zoowel als in het belaag de bewoners der verschillende built ken; van meening tevens, dat daarin o meest doelmatige wijze kan worden zien door een welingerichten aoi dienst, wanneer het niet anders ks: exploiteerd door de gemeente; noodigt B. en W. uit dit vraagstol st-ig onder oogen te zien en zoo sp doenlijk den Raad hun oordeel bi trc -t mede te deeden, alsmede zoom? voorstellen dienaangaande aanban* maken. In zijn toelichting merkt de voor o.a. op, dat de eenige openbare ver- middelen in de stad do trams zijn du H.T.M. en der H.T.M. die echter alle één richting (heen en terug) door de nenstad rijden en aan do bewonen aan den buitenkant der oude 6tad de buitenwijken wonen, geen genu voordeel bieden. Vooral voor hen, c veraf gelegen buitenwijken wonen, het gemis van een openbaar verrol del naar en van het centrum van df en enkele verkeersknooppunten, zooal station, zeer gevoeld. Een goed ge« seerde autobusdienst zou in oen stó voelde behoefte voorzien. Het parii initiatief alleen schiet hier te kort. de meeste buitenlijnen eenigen g" zullen noodig hebben om te kunnen n ren, durven de kleine ondernemers d co niet te aanvaarden of beginnen fi gebrekkig materiaal to rijden, wa het welslagen wordt tegengehouden. I maatschappijen exploiteeren zulke t bij voorkeur niet. Het is dus aan de se-lijke overheid zich hiermede moeien, hetzij door zelf een gemeenjj autobusdienst to exploiteeren, hetfl solieden ondernemers een stimulans ven. Vandaar dat de voorsteller B. en noodigt deze zaak in studie te n# zoo mogelijk met voorstellen bij dei te komen. P. V. heeft aangifte gedaan, dat etalage van zijn winkel aan den Rijn een zilveren horloge is gest»

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2