KOUSEN GERZON Acivertentiën. FLUE B.K. DIENSTBODE ZUDEN mumm ieoeoeeliüb telegrafisch weerbericht Lifrpns waarnemingen verricht in den Green "V'"'11 1 0ct- lö27> medegedeeld door bet Kon. Necl. Meteorologisch Instituut te De Bilt. noeste berometerst.: 770.te Clermont, laps to baromelerst.: 739.1 te Thorshaven [Verwachting tot den avond van 2 Oct.: Matige tot krachtige, in het Westen tij- lijk wellicht stormachtige, Zuidelijke lot jidwestelijke wind. Betrokken tot zwaar nvolkt, met regenbuien. Later mogelijk delijkè opklaringen. Iets zachter. barometerstand. Pe stand van hedenmiddag 3 uur la igegeven door den grooten wijzer. Het iddo lijntje beduidt den stand van gis- ren. LUCHTTEMPERATUUR. 13.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a.: Van Zaterdagnamiddag 7.12 uur tot Magmorgen 6.29 uur. stemmen van de jonge tenoren en issen. De articulatie is keurig verzorgd, >t rkythme frisch, alles is tot in de punfc- verzorgd, zoodat er, behoudens een en- 3 zweving, nagenoeg vlekkeloos werd izongen. Mij zijn den zangers dankbaar voor de voering van de mooie koren, waarin wel n streven is naar diepte van uitzegging, waarin de sfeer toch winnen kan aan Icstelijke innigheid. Onwillekeurig komt in herinnering de acstatie van de Sixtijnscho kapel, die :h deze vergeestelijking en brillante be- iitingen in zoo hooge mate heeft weten te maken. 't Speet ons dat de Leidsehe organist ens zich uitsluitend in de genoemde „Ko ol-fantasie" van Buxtehude liet hooren iuxtehude is een van de beduidendste jrschijningen omtrent Ba-eh) en in de be- leiding der sopraansoliste. Mens speelde stzinnig en met fijne intentie. De so- inzangeres, mevrouw Jacoba Krantz- senburg gaf drie liederen van Schubert a beste en „Caldo Sanguè" van Scarlatti. Mevrouw Krantz bezit een krachtig móói timbreerd sopraangeluid. Het laatste d van Schubert „Gott im Friihling" en [aldo Sangue" beviel het beste. De zan- ïteft is nog niet in het volle bezit van iar résonnance, waardoor er wel eens veving ontstaat. Ook de soepelheid in ongering en verscheidenheid in dictie zal oortgezette studie aanmerkelijk toe- iraen. Na het. zesstemmig „Nachtgcsang" van ;to Bichter waarin juist het mooie p.p. opvallend was, volgde Roger's Morgen- mg. Als laatste nummer werd Back's acht- emrnig motet Sin-gefc dem Herrn" ver- Ikt, een waardig slot, dat imponeerde, j hebben Baeh uitstekend ten gehoore. ibracht. Wat bet koor presteerde was iel mooi. De solostemmen zongen alles- ns prijzenswaardig. Geen enkele wanke- 'i het fuga-koor. De blijd'-devote emming is gehandhaafd in het mooie, twat gerekte koorwerk. Wij twijfelen niet Kreuzchor zal ook op zijn verdere jurnée suces hebben. In Leiden heeft het ch mogen verheugen in groote belangstel- J. K. BIOSCOPEN. Luxer. Harry Ludtke op het programma aat, kan men verzekerd zijn een vroo- ike film te aanschouwen. Zoo is het >k in „de Veroveraar", waarin deze Juitsche filmheld de hoofdrol vervuld en film vol verwikkelingen natuurlijk, aarin de filmheld zich geheel geeft en aarin hij natuurlijk zijn doel weet te ireiken. De hoofdfilm na de pauze is getiteld: ij---, de uitverkorene. Dit beeld geeft do ischiedenis weer van oen verstokten vrij- ?zel, die ten slotte, zonder dat hij het zelf il verstrikt raakt in de netten van gra in Dolores del Prado. Een film, met goed mooie natuurbeelden, wat tragiek en imedie, wat wil men meer? Een leuk pro- Tamma voor volwassenen. Op liet looneel verbaasden ons het Ber- jt'n Trio, een bewonderenswaardig stel u'öphonisten, die met elkaar eenige scLiit- !l'entle nummers ten gehoore brachten. Trianon. Na een inassabezoek, dat drie weken inhield, voor een film, die iedereen, die lar zag, enthousiast maakte, is er nu in vanson de hoofdrol vervult. Ze is meestal am (er verademing. Een^flink journal en dan „Planken- )°rts" in zeven acten, waarin Gloria »aman de hoofdrol vervult. Ze is meestal actrice, die korte, coinische bij-films aakf' aanvulling van een hoofdpro- 'amnia Hier geeft zij haar talenten nu eens in groolere film. „Plankenkoorts", een Deenschakeling van dwaasheden, die |en natuurlijk in het huwelijk de kellnerin Gloria en den kok l-o film is wel iels te gerekt, wat aan ■,.^®tigheid afbreuk doet. Eert. zoo mo- 'Jk enkele acten minder en deze film ■«'e veel moer tot haar recht gekomen, T"n,i tiet geval is. Vat na de pauze echter te zien gegeven ovcrtreft alle verwachtingen. Het is f meuwste in Nederland nog niet vertoon de film van do Harold Lloyd Corporation, waarin „Kareltje" natuurlijk zc-l£ do hoofdrol vervult en die getiteld is: „Eén nag sheriff". Van al de films, die wij tot nu toe van Harold Lloyd zagen, overtreft deze al de vorige. Ziet men in zijn andere producten zijn gewone grappen, heelemaal in zijn genre, ook nu verloochent zicli zijn ka rakter van verlegenheid natuurlijk niet, maar in dit nieuwste product, zijn zulke origineele, onverwachte en verrassende vondsten, dat wij niet aarzelen, deze film tot één van Harold's beste producten te stempelen. Het zijn de kleinigheden, die nooit ver moede verrassingen te weeg brengen en wie deze week eens wil lachen, zooals hij nog nooit gelachen beeft, mag een bezoek aan Trianon deze week niet verzuimen. Vrouwenhanden welke huishoudelijke arbeid verrichten, blijven zacht, gaaf en blank door Doos 30-00-90, Tube 80 ct. P8JR® L 13721 LEIDSCHENDAM. Si. Jozefgezellen. Woensdagavond hield de St. Jozefgezellen-Verceniging lo Leidschendam cene algemeene ledenverga dering in het Patronaat. Wegens verhin dering van den vice-president werd de vergadering geleid door den secretaris, den heer J. Goomans. De voorz. bracht enkele op do laatste bestuursvergadering genomen besluiten ter kennis, o.a. dat in het vervolg en wel te beginnen 1 Oct. a.s. de Gezellenavonden in de week op Dins dag zullen zijn en dan van 7 tot 10 uur. Verder wilde de secr. niet uitwijden; een en ander zou op een volgende vergadering als de vice-pros. aanwezig is, nader wor den behandeld. Aan de orde komt de bestuursverkie zing. Wegens bedanken van 2 leden moe ten er 2 nieuwe bestuursleden gekozen worden; candidatenlijslen waren niet in gekomen. Door bet bestuur werden er 4 candidaten gesteld: gekozen werden de heeren A. Blokland en A. Groenewegen, die belden bun benoeming aannemen. Ten slotte beeft de verkiezing plaats van een Senior. Met groote meerderheid van stemmen wordt gekozen de heer J. Coo- mans, die zegt, ofschoon het zijn plan was zich geheel uit het vercenigingsleven terug te trekken, deze benoeming te zullen aan nemen, omdat het voor de Jozefgezellon is, waar thans zulk een goede geest eu gezelligheid heersclit. Met een opwekkend woord sluit hij dan do goedgeslaagde ver gadering met den Gezelleïigroet. NIEtlW-VENNEP. Auto in de wegsloot. De zoon van slager Q. K. te Hoofddorp, kwam met een gehuurde Ford-auto van do firma van Kahnthout en van Niel te Hoofddorp ge reden langs den Bennebroekerweg, toen het Ford je het vertikte verder te gaan. Do jongeman ging naar een nabij zijnd café ■om aldaar benzine te halen. Ook leende hij daar een bijna nieuw rijwiel ten einde in het late avonduur spoediger bij zijn on willig voertuig te komen. Bij aankomst werd ijlings de benzine in het reservoir gedaan, de geleende fiets op zij aange bonden e-n de Ford op gang gegooid. Deze bleek echter zoo onhandelbaar, dat hij in de wegsloot tujmelde juist op die zijde, waar het rijwiel was bevestigd. De be stuurder kwam er met een paar lichte ontvellingen af. Het Fordje is erg bescha digd en het rijwiel totaal vernield. VÖÖFISCHOTEfi Op eigen verzoek is met ingang van heden eervol ontslagen de heer P. v. d. Burg als agent onzer courant, in wiens plaats is aangesteld de heer c. Katlenlaan 5, tot wien men zich gelieve te wenden voor abonnementen en adver- tentiAi. DE DIRECTIE. STOMPWIJK. Biljartclub. Verschillende belangstel lenden waren dezer dagen bijeen geko men in bet café „De Nieuwe Schenkkan'' tot liet oprichten eener Biljartclub. Na eenige bespreking werd de club opgericht onder deh naam „Ontspanning na Ar beid". Hierna werd er een voorloopig be stuur gekozen, dat beslaat uit de heeren G. A. v. Swicten, J. v. d. Pijl en E. v. d. Lubbe. Besloten werd de speelavonden te houden op Woensdag en Donderdagavond van iedere week. BE BBJMSTREEK ALPHEN AAN OEN RIJN. De post. Lijst van onbestelbare brie ven en briefkaarten, van welke de afzen ders onbekend zijn; terugontvangen in de 2e helft van Sept. Brieven Binnenland: Klaas Verwijk, Poste Restante, Bever wijk. C. v. Ooslerom, Laag Boskoop 37, Boskoop. Briefkaarten buitenland: Frau Rosa Marsele Budapest Obuda III. ZEVENHOVEN. Een geschenk. Namens de A. R. Kics- vereeniging werd aan hun medelid, den heer J. Veerman, bij diens 25-jarig lid maatschap van den Gemeenteraad een boekenkast en een sigarenkastje aangebo den. Personalia. Te Gouda is iu don ouder dom van 75 jaar overleden de heer T. de Bruin, gepensioneerd gemeenteveldwach ter van Zevenhoven. BECKTZAKEH De Culcmborgsche moordzaak. Nadat verschillende getuigen gehoord zijn, werden de beklaagden voorgeleid. Beiden ontkennen. Hierna begint do Procureur-Generaal Mr. Cnopius zijn requisitoir. Spr. acht do zaak nog niet rijp voor de eindbeslissing. Hij zou willen voorstellen om of de zaak terug to zendennaar de Rechtbank of twee deskundigen te benoemen, die liet Hof over de verklaringen van Mej. Ha verman volledig kunnen inlichten, en een onderzoek instellen naar de herkomst van de anonieme brieven. Dr. Schnitzler, die nogmaals wordt voor geroepen is van meening, dat het met de geloofwaardigheid van Mej. Haverman slecht gesteld is en dat baar ongeloof waardigheid in ieder geval zeer groot is. Het Hof na in Raadkamer te zijn ge weest, beslist, dat voor onmiddellijke in vrijheidstelling geen termen aanwezig zijn. Naar aanleiding van het requisitoir van den Procureur-Generaal, beslist het Hof, dat liet onderzoek zal worden hervat met het stellen der stukken in handen van den Rechter-Commissaris om uit te maken of juffrouw Haverman en de Srnale be trouwbaar zijn. LAATSTE BEmCHTEM LEIDEN. TERAARDEBESTELLING PROF. DR. w. EINTHOVEN. Onder zeer groote belangstelling bad he denmorgen te 11 uur op de begraafplaats aan het Groene Kerkje te Oegstgeest do teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van prof. dr. W. Einthoven. iu leven hooglecraar aan do Leidsehe Uni versiteit. Onder de vele aanwezigen merkten we o. m. op bet College van Curatoren der Leidsehe Universiteit jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar en Baron de Vos van Steenwijk, de rector magnificus prof. dr; A. J. Wen- sin ck, jhr. mr. J. E. Beddaert, oud-secre taris van het Collego van Curatoren, prof. jhr. v. Eijsinga, secretaris van den Acade- mischen Senaat, prof. Zwaardemaker, prof. Heijmans vanden Berg, prof. Dus- ser de Barenne en prof. Went allen uit Utrecht, prof Nolen, oud-hoogleeraar, de heer A. A. Maas, directeur van het Acad. Ziekenhuis, de heer J. G. Grielhuysen, burgemeester van Oegstgeest, vendor tal van hoogleeraren, assistenten en oud-as sistenten van den overledene, bef Colle gium van het Le-idsch Studentencc." het bestuur van de medische faculteit der Leid sehe studenten, afgevaardigd!gen van de R K. Studontenvetemiiging „Sanctus Au- guslinus", van don Bond van Leidsehe Studenten, van de Vei'eeniging van Vrou welijke Studenten-, de 'Senaat van het Btrechtsche Studentencorps, afgevaardig den van de UtrechtscHb' Studentpnvereeni- uing Triton, waarvan 'ie overledene eere lid was, enz. Namens de Senaat en Faculteit der Ge neeskunde dezer Universiteit schetste spr. het leven va* E. als een mooi, bij uitstek werkzaam leven. Geroepen tot het boog- leeraarsambt op een leeftijd, waarop hij zelf en" de meeste zijner studie-genooten nog op de collegebanken zitten, werd de 25-jarige jonge man vbor de zware taak geroepen om de histologie en de physiolo gic in haren geheelen omvang te doceercn. Deze opdracht was zoo zwaar, dat daar voor van den vroegen morgen tot den laten avond gewerkt moest worden. Inzake arbeid ging zijn grootste liefde niet uit naar het onderwijs* maar veel meer naar het experimenteel onderzoek. Begaafd met een buitengewoon scheep verstand en groote mate van zelfcritiek, een. voor dit werk onuitsprekelijk geduld en een schier onbegrensde volharding was E. de geboren experimentator. Bovendien had hij het voorrecht om bij den aanvang van zijn loopbaan een onder werp te vinden dat hem pakte en hem niet. meer losliet. Hij heeft hieraan zijn geheele verdere leven gewerkt en hel was hem ge geven hef tot zulk een goed einde te bren gen, dat hij daardoor niet alleen de medische wereld, maar de geheele mcnschheid ten zeerste aan zich verplicht heeft. E. heeft in zijn werk veel voldoening ge kend, zoowel uiterlijk als innerlijk- Hij ge noot hiervan telkens opnieuw op zijn uiterst bescheiden, haast naief jongensachtige wijze. Maar veel meer dan van uiterlijkheden heeft E. ten volle genoten van de innerlijke voldoening, die het wetenschappelijk werk aan zijnen beoefenaar verschaft. In de laatste weken van zijn leven, toen hij clit als afgesloten beschouwde en het van een hooger standpunt af overzag, heeft hij mij herhaaldelijk gezegd, aldus spr.: „in mijn leven is mij alles meogeloopen, zoowel in mijn gezin, als in mijn werk." Wij kunnen dan ook zeker aannemen, dat E. in zijn werk, hoewel hem ook hierin te leurstellingen en tegenslagen uit den aard der zaak niet bespaard zijn gebleven, heeft gevonden een onuitputtelijke bron van groot en zuiver geluk- E. was een uitermate plichtsgetrouw mensch. Bit bleek niet al leen uit de systematische wijze waarop bij zijn groote werk verrichtte, maar ook uit de manier, waarop hij de kleine, niel altijd aangename plichten, die het hoogleeraars- ambt met zich brengt, behartigde. Bij Senaals- en Faculteitsvergadering, hij promoties werd E. zelden of ooit gemist en ook in dit opzicht was onze nestor een schitterend voorbeeld voor de jongere col lega's. In Senaats. en Faculteitsvergaderingen werd E's stem steeds gaarne gehoord en zijn adviezen legden steeds groot gewicht in do schaal. E. had een ophruischend, levendig tem perament, een goed karakter en een warm gemoed. De nieuwe leden, die in do faculteit kwamen, trad hij steeds met innemende vriendelijkheid tegemoet en hij was altijd bereid zcover noodig, zooveel als in zijn ver mogen was, met raad en daad hij te staan. E. zullen wij missen als een aangenaam collega, als een goed mensch en als een groot geleerde, die door zijn werk aan den roem van zijn Universiteit, zijn stad en zijn land, nieuwe groote luister heeft bijgezet- Maar meer d-au om deze voortreffelijke hoedanigheden zullen wij E. missen, als een goed, warm vriend, wie het voorrecht heeft gehad E.'s vriendschap te verwerven, voelde, dal hij d aardoor verkreeg een trouw opofferend vriend voor het leven. En zoo slaan wij d**n, zijn vrienden en bekenden, aan de open groeve, waarin zijn stoffelijk omhulsel rust, diep onder den in druk van hetgeen w ij in hem verliezen en daardoor in staat om eenigermate te he seffen, wat zijn heengaan beteckcnt voor diegenen, die hem zoo na aan het harte lagen, Voor de leden van zijn gezin, die hij zoo innig lief had. Einthoven zal niet vergelen worden, wij zullen zijner blijvend gedenken als een groot geleerde, maar bovenal als een goed mensch. Hij ruste in v -de. Hierna nam jhr. de Gijselaar 't woord die mededeelde dat Z.Ex. de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen hem had verzocht zijn deelneming te be tuigen aan de familie voor het groote ver lies dat haar had getroffen. Spr. zeide, dal bij prof. Einthoven had leeren kennen als een vriendschappelijk mensch. Spr. zeide het geheel eens te zijn met een uit drukking in de Times, dat prof. Einthoven was eenvoudig en bescheiden. Namens de assistenten van prof. Eint hoven voerde Dr. Hoogewerf het woord. Spr. zeide niet beter zijn gevoelens te kunnen weergeven dan met de woorden: Wat Donders voor u was, zijt gij voor ons. Nadat de kist in de groeve was neerge laten bedankte een zoon van den overle dene voor de betoonde belangstelling. TELEm&mMEM Onlusten in Toulon. PARIJS 1 October. (V.D.) Gisteren heb ben te Toulon onlusten plaats gehad. De matrozen van den kruiser „Ernest Renan", protesteerden tegen het hun verstrekte voedsel. Vier-en-vijftig matrozen zijn in verzekerde bewaring gesteld. De maritie me autoriteiten zijn van gevoelen dat men bezig is een extremistische actie te voeren onder de bemanning van een aantal sche pen. De rechts georiënteerde bladen spre ken eveneens van ccn weloverwogen com munistische propaganda. ■MlflKTBERICHTEIl. LEIDEN, 1 Oct. Eieren. Totale aanvoer 4280 stuks. Do prijzen waren: Kippen eieren 9.1010.30 en Eendeneieren 7 8 por 100 stuks. Handel matig. Beier. De prijzen van boter op de LEIDEN. bioscopen Tr ianon: Goedgekeurd. Luxer: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd. City Goedgekeurd. beden gehouden markt warm al.s volgt: prima fabrieksboter (controle) 2.357 prima hoerenhoter 2.202.50 per Kg. Aangevoerd GG/8 en 20/16 vaten, wegende 1000 Kg. Handel matig. Turfmarkt van 26 Sept. tot en met 1 October. Aangevoerd 150.000 stuks lange turf. prijs 1011 per 1000 stuks: korte turf geen aanvoer en geen noteering. ROELOFARENDSVEEN, 30 Sept. Vei ling. Groenten. Meioenen 212 een', per stuk; Tomaten A 6.509.Toma ten B 4.508.Idem G f 3.007.50, Idem CG 0.803.per 100 pond: Sla J 2.303.40 per 100 krop; Peulen 2. Kassnijboonen f 4.104.30, Idem (Stok) 2.20, Prinsenhoonen 1.50, Kasprinscn- boonen 4.10, Dubb. Stam 1.00-1.05 per 10 Kg. LISSE. 30 Sept. Veiling H. B. G. Koop lust goed. EvT Coul. Cardinal top f 4. Ciam Brillant I f 1.15, II f 1.Diana f 1*40; Rose Grisdelin top f 1.75; Witte Zwaan top f 1.60; Prins van Oostenrijk top f 2.95. Gele Prins top f 3.65: Hyacin then: ER Gen. de Wett 19-op f 23.La dy Derby 19-op top f 25.EW Grandfr Blanche 1618 top f 16.I'lnnoconee 1618 top f 15.l'Iunocence 1517 top f 15.EB King of the Blues 1617 f 20.—, 1416 f 14.—, 10—12 f 4.—; DvT Murillo top f 1.95. I f 1.45. II f 1.25: Sal- vafor Rosa top f 3.85; La Candeur ton f 2.90: E1T John Ruskin top 1.95; Dw't Sieraad van Flora top f 0.90, I f 0.75: Con tenaire I f 0.70, II f 0.45; Pr. Elisabeth top f 0.95. I f 0.75, n f 0.50; Prof. Ran wenhoff I f 0.75; DwT. Pride of Haaiden I f 0.75, II f 0.50: Bartigon top f 0.95, f 0.70, II f 0.45; Mad. Krelsge I f 0.90. 1,1 f 0.45; Will. Copland (op f 1.85. I f '1.35 II f 1.Le Notre I f 0.65: Tonnave ton f 1.I f 0.05; Anton Roozen top f 0.9". I f 0.65: Cr. Geel top f 3.95. I f 3.20. II f 2.45; Meijerheer top f 2.25. I f 1.23. IE f 0.90; Mont Blanc T f 1.30. II f 1.15; Si- Walter Scott I f 2.70 II f 1.25; Maximi- liaaii I f 1.45. TT f 1.25: EN Kin<* Alfred top f 17.50; EN Golden Snur too f 4.50. t f 2.50; Ornatus top f 1.55, I f 1.25. It f 0 75; DN Von Sion T f 3.80; Orange Phoe nix top f 4.T f 2.95 Bijgoed: Lil. ITm- belïatum top f 15.I f 10.IE f 8.TT. I. Harry Ni Wirier (on f 40.— I. If WliiM Excelsior I f 85; TT. I. Imperator f f 0 20; Glad. Nam Peach Blossom I f 0.45; Glad Ackermanni I f 0.95; Lil. Tcgr. Splenduic f 2.45 (klein). ALKMAAR. 30 Sent. Kaas. Aanvoer 16/ stapels wegende 180.000 Kg. Fabriekskaai kleine met rijksmerk f 50, zonrer niel ge roteerd. Commissie met rijk sir. er k 50 Boerenkaas kleine met rijksmerk f 50, zonder 40. Boerencommissie met rijks merk 52.50. Handel vlug. Ondertrouwd: HUBERTUS KOOT en WILHELMINA ADRIAN A VAN HAASTREGT. 30 September 1927, Rijp wetering. Nieuwe Wetering. Huwelijksvoltrekking 19 Oct. a.s., in de Parochiekerk Pe trus Banden, te Roeiofarends- veen. 13725 Heden overleed na een langdurig, smarte lijk lijden, onze innig- geliefde Ecktgenoole, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder PETRONELLA MARIA v. WETTEN geb. REEUWIJK in den ouderdom van 62 jaren. Uit aller naam: W. v. WETTEN A. WITTEMAN— v. WETTEN JAC. WITTEMAN en Kind ADR. v. WETTEN 13738 en Verloofde Tegen 1 Hov. a.s. gevaaagd JAÜ3L.;, Oude Oinpl 00 AGENT-ACQUISITEUR. Voor Loiden en directe omgeving. Gevraagd door Levensverzeke ring Mij. Actieve en goed ingev. VERTEGENWOORDIGERS. Leeftijd 21—35 jaar. Salaris, provisie on borgstelling nader bij bespreking te regelen. Brieven uitvoerig (opgave van opleiding, godsd., werkkring, enz.) onder 1908 Adv, Bur. „De Residentie" Papestraat 2, Den Haag. Heden overleed tot onze diepe droefheid, n,a een langdurig doch geduldig lijden, voor zien van de H.H. Sa cramenten, onze gelief de Zoon. Broeder, Be- fa uwd-B roeder en Oom do Heer JOHANNES OUWERKERK in den ouderdom van 45 jaar. 13757 Uit aller naam, Wed. J. OUWERKERK —DE WINTER Leiden, 1 October 1927. Waardgracht 32. Algemeene Kennisge ving. SPECIALE VfftKOO? ss

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3