GOED ZOO! INGEZONDEN MEDEOEELING. Het mamaken van FRUIT-SODA vindt overal plaats Alleen met R. H. W. op het etiket ontvangt U de echte. «lijkt thans, dat deze sergeant collega's en lolchlen. die eenigszins vroolijk thuis tv. ai:^' n na een kermisnaclit, behulpzaam Ijr'bij het ontklceden en te bed brengen, waarna hij een zakkenvisitatie hield en «ich de gelden toeeigende. ]"enige portemonnaies werden nog ge- Yonden? die vermoedelijk bij de arrestatie bk» 'weggegooid. }[et marechaussee-onderzoek duurt Een ingenieur, die te Amsterdam op j,ei Singel had gewoond, maar eenigen tijd geleden was verhuisd, had in zijn oude woning nog goederen staan. Toen hij Maandag is die woning kwam, bleek hem, dat cr ook nog ander bezoek was ge weest, waarbij oen deel van die goederen was 'meegenomen. Hij vermiste behalve een aantal huishoudelijke artikelen, ook lleedingsfttkken en 'n electrischen koffie molen. De waarde van het een en ander werd door hem geschat op ruim 3500. Naar de dieven wordt door de politie gezocht. Verduistering van f 1500. j Terzake van verduistering en oplichting jjjn twee kantoorbedienden der firma D. uit de Lange Houtstraat te 's-Gravenhage aangehouden. Zij hadden voor een bedrag Yan 1500 aan kwitanties uitgeschreven en het geld geind en zich toegeëigend. Smokkelen. Maandag heeft ide Duitsche douane op den weg BellingwoldcAschendorf vier uit Nederland gesmokkelde koeien in be slag genomen. Ze waren voor een vee koopman te Papenburg bestemd. De smokkelaars zijn ontkomen. Brand. Gistermiddag te ongeveer half vijf is er brand ontstaan in de boerderij van den heer Wesselboer te Oosterbeek. bewoond door den heer H. B. Dijkstra. De boerderij brandde geheel af. Slechts eenige gelds waarde kon worden gered. Verzekering dekt do schade grootendeels. De oorzaak is onbekend Hooibroei. Uti Zalt-Bommel wordt gemeïdt: Ver moedelijk door hooibroei zijn de schuren en de hooiberg, behoorende bij de hofstede van W. de G. te Nederhorst tot den grond toe afgebrand. Al het hooi (onge veer 100 000 K. G.), en het koren, bene vens de landbouwgereedschappen, zijn ver loren gegaan. Met veel moeite is het vee, roorzoover het op stal was, gered. De gebouwen waren laag verzekerd. Dear het spelen met lucifers. Op een boerderij van den landbouwer lijkamp te Ampsen gem'. Laren (G.), zijn ingevolge van het spelen met lucifers oor kinderen een hooi, twee rogge- en vee havermijten afgebrand. De brandweer it Lochem en Laren wist verdere uitbrei- ing van den brand te voorkomen. Een geval van kinderverlamming? Te Vriescheloo (Gron.) kwam bij een nnd van den arbeider De G. oen geval m verlamming voor. Het kind is giste- ea naar het ziekenhuis te Groningen ge- racht. Conflict tusschen een huiseigenaar en zijn huurster. Mandagavond is het op het Oranjeplcin 's-Gravenhage nogal rumoerig geweest, sldt het „Vad." De heer W. uit de Pompstraat is eige- lar van enkele perceelen op het Oranje- fin, waarvan hij een verhuurd heeft aan ii zekero mejuffrouw R. De heer W inschte niet, dat juffrouw R. langer in n huis woonde en had haar eenigen lijd Men de huur opgezegd. De juffrouw deed echter, of zij van ets wist en bleef rustig wonen. Dit be- (ra den eigenaar to verdrieten en hij be- >ol tot meer afdoende maatregelen over gaan. Maandagavond toen de bewoonster met o list uit het huis was gelokt ging gedu ide haar afwezigheid de heer W. zelf ar binnen en grendelde de buitendeur. Toen juffrouw R. na eenigen tijd weer kwam, bemerkte zij spoedig wat er »eurd was. De eigenaar riep haar door een open ara toe, dat zij niet moer in zijn huis toe- aten zou worden. in ff rouw R. was het echter met dezen van^ zaken geheel niet eens en riep hulp in yan enkele vrienden. Deze inden bleken bereid de aanspraken van juffrouw met kracht to ondersteunen. &u vuur van scheldwoorden werd ge ld tusschen den eigenaar boven en de Muw met haar vrienden beneden, ht had echter niet het gewenschte re- Mt. Plotseling begon men met de atdeur in te trappen en de mannen dpn op de trap en in het portaal hand- leen. groote menigte was van dit tooneel "ge verschillende daarvan lieten niet onbetuigd, zoodat het een alge- m vechtpartij werd. pvankelijk waren er slechts 2 agen- rater kwam er belangrijke verster- °Pdagen. Met groote moeito wist men echtenden te scheiden. 0p. Personen^ waaronder de eigenaar juffrouw, zijn naar het politiebureau De hardnekkige minnaar. j? min of meer komische geschiede- 6 evenwel niet als zoodanig bedoeld Wft zich afgespeeld in een kantoor Reerengracht te Amsterdam, aldus In een der lokalen werkte een dat verschillende aanbid- au. Ouder die aanbidders was oen van 27 jaar, die in den loop 'ju van aanbidder tot een hooge- g Wls* te promoveeren. Doch aan mt een eind en zoo ook aan de koest10 dhet me^'e voor "dezen jon- slachtoffer dacht lang na over do aarop hij do geschokte belangstel ling weer op peil zou kunnen brengen. En zoo rijpte in zijn brein een avontuurlijk plan. dat echter verre van origineel was, omdat Tom Mix en Hoot Gibson, het al honderden malen, zij 't ook beter, hadden gedaan. Hij nam een revolver, laadde die met patronen en begaf zich naar het kan toorgebouw, waar het meisje werkte. Toe vallig was zij alleen. Hij drong het gebouw binnen met een sleutel, dien hij nog van vroeger in zijn bezit had, liep de trappen op en sloeg met zijn revolver het ruitje van een loket in. Daar wrong hij zich met veel moeite door en tuimelde aan de voe ten van het meisje, dat niet begreep, waar om hij niet aangeklopt had en waarom hij dien ongemakkelijken omweg had gemaakt. Doch aangezien gewone menschen niet op zoo'n wijze binnen plegen to komen, dacht zc, dat hij gek geworden was en liep het lokaal uit. Er waren ook drie dappere jongelieden in hetzelfde gebouw en dezen hielden den imitatie-Tom Mix vast tot de politie kwam. Zij brachten den zonderling naar het bureau Westerstraat. De revolver bleek ondeugdelijk te zijn en zoo was liet ook met de losse patroontjes. Men liet hem daar veel koud water drinken en maakte alléén maar proces-verbaal op vanwege het vernielen van het ruitje. Een baantje dat geen sinecure bleek. Men schrijft uit Beverwijk aan de „Msb." Het gebeurde dezer dagen onder den rook van Beverwijk, dat de fiscus om een of andere reden, welke hier niet ter zake doet, beslag had gelegd op den inboedel van een belastingplichtige. Aangezien de executoriale verkoop niet aanstonds zou plaats vinden en de fiscus blijkbaar een tikje wantrouwend was, werd een bewa ter ingekwartierd een oud-veldwachter, die, hoewel op zijn lauweren rustend, van meening was, het hem vanwege het Rijk aangeboden kluifje niet te mogen laten glippen. Dies hield de bewaker zijn joyeuse entrée bij den zondaar en instal leerde zich binnenskamers, teneinde nog eenmaal zijn oude hart op te halen aan het „bewaken van een ander goed". Het scheen evenwel den „geinsinuoerde" niet hijster aan te staan voortdurend op de vingers te worden gekeken, althans de ver houding tusschen beiden werd steeds slech ter, zelfs zoo slecht, d*at ten slotte tot hand tastelijkheden werd overgegaan. Helaas,, de oud-politieman was vodergewi'cht en in de minderheid. Zoo kon het gebeuren, dat hij 's nachts te half drie met 'n eleganten zwaai de deur uitvloog en op straat terecht kwam. Hij zag van de tweede ronde af, deed zijn beklag bij de belastingautoritei ten en toog huiswaarts. De fiscus besloot daarop andere maat regelen te nemen, stelde zich in verbin ding met een krachtsportvereeniging en zocht een drietal erkende zwaargewicht worstelaars uit, die verder het karwei moesten opknappen. Een drieploegenstel- sel werd ingevoerd en prompt om de acht uur kwam een versche zwaargewicht-be waker de woning van het slachtoffer bin nenstappen. Do fiscus kan gerust zijn, geen stoel komt van zijn plaats. Intus- schen is de kans groot, dat de onkosten- nota. fabelachtig hoog wordt, want maar gewicht-werk moet zwaar worden betaald. Het geval trok natuurlijk geweldige be langstelling. Smokkelaar tegen wil en dank. Men -meldt uit Breda als historisch aan de „Msb.": Mijnheer en mevrouw zijn voor eenige dagen naar Brussel geweest en maken zich gereed voor de terugreis. Mijnheer heeft voor zijn drie dochters ieder een flesch cau-dc-cologne gekocht en pakt die in zijn koffertje. „Zeg vrouw", aldus mijnheer, „ik ben niet van plan de heele reis in spanning tc zitten. Ik geef die eau-de-cologne te Roosendaal aan." Mevrouw knikt toestemmend. Aan het douane-kantoor gearriveerd, antwoordt mijnheer op de stereotiepe vraag der beambten: „Niets te declareeron?" „Jawel, drie flesschen eau-de-cologne." Hij opent het valiesje entot zijn groote ontsteltenis ziet hij, dat de drie flesschen verdwenen zijn. Hoé hij zoekt, ze zijn wegl „Ze zijn me ontstolen!" roept hij uit. De menschkundige douanen zien zeer goed, dat die ontsteltenis niet gehuicheld is Wie toch krijgt het in zijn hoofd belast bare waren aan te geven, die hij niet heeft? Het echtpaar verlaat ongemoeid het kan toor en stapt in den gereedstaanden trein in een leegen coué; eenige oogenblikken daarna gaat het huiswaarts. Mijnheer zit zijn hersens te pijnigen met de vraag, waar toch die eau-de-cologne kan gebleven zijn. Dan verbreekt mevrouw de stilte: „Zeg man, die eau-de-cologne...." „Ja?" „Die heb ik in m'n zakken!" Eenige momenten blijft mijnheer spra keloos. „Maar hoe heb je dat toch gedaan?" „Wel, toen je in ons hotel ging afreke nen, dacht ik, dat ik die eau-de-cologne evengoed zélf kon bewaren als ze in het valiesje te laten zitten!" Buitel. Berichten ONGELUKKEN. DE OVERSTROOMINGEN IN ZWITSERLAND. Verbetering in den toestand. Doch opnieuw dréigt de lucht. De toestand is sinds Maandagavond in Oost-Zwitserland en in het kanton Tes- sino aanmerkelijk verbeterd, in verband met de lagere temperatuur op de Alpen en het feit, dat het niet meer regent. Gister avond was de lucht echter weer dreigend en do ongerustheid neemt weer toe. Men moet teruggaan tot 1863 om een voorbeeld to vinden van do verwoestingen, welke in deze streek door overstroomingen zijn aan gericht. De meteorologische waarnemingen toonen aan, dat de hoeveelheid regen, die in 24 uur op Zondag j-1. in het Rijndal is gevallen, de 100 m.M. bereikt. Overal zijn soldaten druk bezig met het opruimingswerk. De wegen in het dal van den Boven-Rijn, waar de toestand eveneens veel verbeterd is, worden thans vrijge maakt. De veiligheid der hoogere streken hangt echter af van de vraag, of het al dan niet opnieuw zal beginnen te regenen. In het lagere gebied tusschen Sargans en do 111 heeft de Rijn een groot meer gevormd, dat op sommige plaatsen ongeveer drie meter diep is. Het dorp Rüggel staat drie meter onder water. Tot nu toe hebben sol dalen ongeveer de helft der inwoners ge red. Gemeld wordt, dat de Arlbergspoorweg zoo zwaar beschadigd is, dat de lijn wellicht twee maanden lang niet gebruikt zal kun nen worden. De Tessino-rivier, die niet minder dan vijf meter gestegen was, is thans weer drie meter gedaald. Hccg wafer in Beieren. Tengevolge van den bevigen regenval •van de laatste dagen worden uit verschil lende plaatsen in Beieren overslroomingen gemeld, doordat de bergrivieren buiten de oevers zijn getreden. Het meer van Gon- stanz is in 24 uur 32 cM. gestegen. De oogst heeft op vele plaatsen ernstig gele den. DE TREINRAMP IN TIROL. Deriig personen om het leven gekomen. Naar gemeld wordt, bedraagt het aantal personen, dat bij het treinongeluk in het Eisackdal gedood werd, dertig. De veron gelukte trein staat bijna geheel onder wa ter. Van de locomotief steekt slechts de schoorsteen boven de oppervlakte uit. Bij Brixen werden de eerste aangespoelde lijken der slachtoffers geborgen. Groote brand te Londonderry. Zeven dood en. In een woning boven een manufacturen winkel te Londonderry brag gisteravond brand uit. Met groote snelheid grepen de vlammen om zich heen. De vrouw des hui zes, die nog alarm wist te maken, kon niet meer in het vangzeil springen, dat dc bu ren voor haar op hielden. Zij stikte door den rook. Vijf kinderen en èen kleinkind kwamen op dezelfde wijze om het leven. De brandweer, welke bovendien nog ge hinderd werd door het groote aantal nieuwsgierigen, kon niet veel uitrichten. Het geheele pand brandde uit. Zij wist echter te voorkomen, dat de brand op be lendende perceelen oversloeg. Alleen de zoon van den manufacturer, die ziek te bed lag, kon bijtijds worden gered. Do lijken van do slachtoffers werden, in doeken gewikkeld, naar het lijkenhuis over gebracht. Twee menschen in een wijnkuip verdronken Maandag jl. zijn te Gaillac in Zuid-West Frankrijk een jongetje van zeven jaar en c-en oude dienstbode van 75 in oen groote wijnkuip verdronken. Het ventje, Pierre Navarro, was op be zoek bij zijn grootouders, die groote wijn bouwers zijn, en speelde met een vriendje op de binnenplaats, waar de wijnkuipen stonden. Om te zien hoe druiven gisten, heesch hij zich op tot den rand van een der kuipen, maar verloor daarbij het even wicht en viel erin. Het vriendje sloeg alarm en de oude familiedienstmaagd, Ma ria Désirat. snelde te hulp. Zij pakte een ladder, en was zoo onvoorzichtig om in de kuip af te dalen, ten einde te pogen het ventje te redden. Zij werd daarbij bevan gen door de van de gistende massa opstij gende dampen. En toen -eindelijk hulp kwam opdagen, waren zij en de knaap reeds dood. Een paniek in „Tivoli" te Stockholm. In het „Tivoli", te Stockholm, treden twee broeders aan 't trapeze op, van wie de een nog pas een knaap is. De oudste, op 25 Meter hoogte van een mast in ge- spreiden stand staande, houdt een riem tusschen de tanden, aan welks ondereinde een gordel hangt, waarin de knaap gevat is, en schommelt en zich draait. Onlangs gebeurde bij de uitvoering van dit nummer een ongeluk. De haak, die den gordel vastrield, brak in tweeën, de knaap stortte omlaag en bleef bewusteloos liggen. Een onbeschrijfelijke paniek maakte zich van het publiek meester. Tal van vrouwen vielen in zwijm, alles liep en schreeuwde radeloos door elkaar. Geroep om genees kundige hulp en den auto van den genees kundigen dienst weerklonk en in de alge- meene verwarring werd inplaafs v. d. me dische dienst, de brandweer door inslaan van een ruitje en aftrekken van het sig naal gealarmeerd. De brandweer kwam met groot'en ru moerig materiaal en nu verbreidde zich bliksemsnel do paniek door het geheele .Tivoli". In blinden doodsangst drongen de bezoekers naar de uitgangen. Intusschen echter was de oudste der broeders snel tot den levendoos tcrneerlig- genden jongen omlaaggekiommcn. Hij schudde hem eens heen en weer, riep zijn naam, en toen opende de knaap de oogen. En terwijl de beambten van „Tivoli" nog lang vergeefsche moeite deden om de pa niek Ie bezweren, stond de jongen op. sloeg zich lachend liet stof van zijn kleeren, en verklaarde zich bereid, de voorstelling voort te zetten. Afgezien van de kortston dige verdooving, was hij onverlet gebleven! Nu ook in Hongarije kannibalisme? Een gruwel ij ke vondst bij S zc ge d i n. In de nabijheid van de gemeente Föl- deak, bij Szegedin, in Hongarije, hebben boeren aan den straatweg een vreeselijke vondst gedaan. Aan den voet van een boom lag een groote hoop verdroogde beenderen, die blijkbaar menschen afkomstig waren. De skelet-declen werden bij den dorps- arts ingeleverd, die constateerde, dat het de beenderen waren van twee mannen en een vrouw, die zeer zeker nog. niet in den grond hadden gelegen. De zachte deelen moesten door koken of langs chemischen weg verwijderd zijn. Aan het bovendeel van een der bekken-beenderen wees een spoor van een zwaren slag er op, dat men met een moord te doen had. De daders moesten hun slachtoffers in stukken ge sneden en daarna de weeke deelen zorg vuldig verwijderd hebben. Het is niet uitgesloten, dat hier, gelijk in hot geval dor Tsjechoslovaakscho zigeu ners, kanibalisme in het spel is geweest. Waarschijnlijk is de moord op een boeren hoeve, vlak bij den bewusten boom ge pleegd en hadden de daders de bedoeling de beenderen van een snelrijdcnden wagen uit over den weg te verstrooien, om dan, door een onverwachte stoornis verrast, alles tegelijk maar onder den boom neer te werpen. Bewonderenswaardige moed van een vijftien-jarig meisje. Dicht bij Reims werd do eenige wachter van een kleine treinhalte te Prunay op het oogenhlik, dat hij een lantaarn ont stak op het perron, door een voorbijko menden posttrein gegrepen en gedood. De eenige getuige van het onheil was zijn 15-jarig dochtertje, dat buren ging waar schuwen om voorzichtig haar moeder van 't vreeselijk ongeluk op de hoogte te stel len en haar vader naar de wachtkamer te doen brengen, waar hij spoedig den geest gaf. Daar zij de eenige was, die wist hoe de signalen en wissels bediend moesten wor den. nam zij post in het seinhuisje en bleef gedurende vijf uren de seinen bedienen, totdat uit Reims hulp was gehaald. Het meisje. 15 jaar oud, is het oudste van vijf kinderen. Groote hitte in Siberië. Uit Tomsk in Siberië komen berichten, volgens welke in die stad een hitte van 88 gr- F heerscht. Sinds een halve eeuw is in die streek in de maand September een dergelijke hitte niet waargenomen. De Moskousche bladen bevatten artike len met het opschrift: „Op naar Siberië"! Overigens heerscht ook te Moskou en Kief groote hitte. De kinderverlamming in Saksen. De bladen melden, dat de kinderverlam- mings-epidemie in Saksen zich uitbreidt Het aantal gevallen te Leipzig blijft stij gen, terwijl de ziekte thans ook in andere plaatsen voorkomt. Nederlandsch OosMndië Militair optreden in Atjeh. De kwaadwillige Si Dawat neergelegd. Aneta seint uit Koetaradja: Een pa trouille, onder leiding van kapitein G. F. V Gosenson heeft den kwaadwillige Si Dawat neergelegd. Er werden blanke wa pens buitgemaakt. DE MELKPRIJS. De bond van melkveehouders zal den handel aanbieden, de melk te leveren van 1 October af tegen een grondprijs van 10.5 cent per liter voor drie maanden. Treedt de handel niet in dit voorstel, dan komt er in Zuid-Holland melkoorlog. Do Bond van melkveehouders, gevestigd to Rotterdam, heeft gistermorgen in het Verkooplokaal aldaar, ondor voorzitter schap van den heer A. N. Vaandrager, een algemeene vergadering gehouden. De voorzitter uitte in zijn openings woord zijn vreugd© ovor de zeer talrijke opkomst. Hij gaf bij voorbaat toe, dat het door de vorige vergadering genomen be sluit niet zeer gelukkig is geweest. Gedu rende het zomerseizoen had men beter kunnen doorgaan met het z.g. dag tot dag systeem. Doordat dit niet geschied is, hebben de melkveehouders de laatste maand of de laatste vijf weken niet den prijs ontvangen, die te bedingen zou «ijn •geweest. Daartegenover staat, dat een an dere maal ook wel eens een voordecligen koop is gesloten. Het spreekt echter van zelf, aldus spr., dat wij thans wel tot een behoorlijken prijs wenschen tc komen. De toestand is dan ook geheel andera dan het vorige jaar, toen men October inging zon der verandering van den prijs. Er zijn twee vergaderingen gehouden van c c vertegenwoordigers van den handel en die van den bond. Het is'moeilijk, thans den juisten melkprijs te bepalen, doordat men verschillende standpunten lean inne men. Van de zijde der fabrikanten is b.v. medegedeeld, dat oen prijs van 10 cent af boerderij voor do condensed verliesgevend zou zijn. Hoe dit zij, de handel heeft na lang dralen een bod van 10 cent gedaan voor drie maanden. Het hoofdbestuur acht te dit onaannemelijk en kwam or ten slotte toe, haar medewerking tc willen verkenen voor de bepaling van don prijs op 10.5 cent af boerderij voor drie maanden. Verecnigt de vergadering zich hiermede, dan zal van In verschillende Golderscb^ gemeenten is ceji dansvor- bod voor kinderen boneden 16 jaar uitgevaardigd. (Courantenbericht^ I O, je kunt het steeds aanschouwen, Tot zelfs openlijk op straat, Dat een jongen of een meisje Wat te charlestonnen staat. Boenen uit een heel kort rokji Slingeren dan heen en weer. Als do „damo" veertien jaren, Staat te praten met eon „heer", Dat is het wel het veegste teoken Van den zeer modernen tijd, Want de goede oude zeden Raakt men vlug en zeker kwijt. Twee paar bibberende boenen, Bibb'rend reeds om 'n uur of acht, Worden na vier, vijf uur bibb'ren In den nacht naar huis gebracht. En het gaat precies om beur ten 't Linker- en het rechterbeen Sling'ren zij den heelcn avond Scheef-schotsch draaiend van zich heen. O zij kennen alle dansen, Hceby-jeeby, charleston. Stop, Blackbottom, fox-trott shimmy. Stel eens dat je dat niet kon. Koken, stoven, bakken, braden, Geeft een nul slechts op 't recpiest, Naaien, 6toppen en verstellen, Ook een nul, net als de reet. Werken in 't geheel acht uurtjes Van de vier-en-twintig uur; O jé nee, dat is een schande, Acht uur is te lang van duur. Maar wel vijf-en-twintig shimmy's, Daarvan wordt men nimmer moe. Ook al gaan ze dan des morgans Eerst weer naar hun woning too. 't Schoolkind met heel lage cijfers Op een allerslechtst rapport, Irrijgt een tien het hoogste cijfer Als de naailes dansles wordt. dit besluit den handel nog vandaag modo- dceling worden gedaan. Wijst hij dit af, dan garandeert de bond een prijsde melk zal dan in hoofdzaak gaan naar Naaldwijk, Delft en Vlaardingen en voor een deel rechtstreeks naar personen die buiten het verband met den handel staan. Wat de eilanden betreft meende het hoofdbestuur dat or geen reden was voor de wintermaanden van een eilanden-grond prijs te spreken. De handel stelde zich echter op het standpunt, dat het contract- jaar loopt van 1 April tot 31 Maart en dat deze kwestie eerst tot oplossing gebracht kan worden als er spralco is van het gera ken tot overeenstemming in zoke een nieuw contractjaar. Wol achtte spr. heb mogelijk, de onbillijkheid opgeheven te krijgen, dat. aan do eilanden geen tax© premie word+ botnald. Bij do gedachten wisseling bleek, dat do Lier en Maasland den prijs op 11 cent wil den bepalen. Delft wenschte ten minste 11 cent. Een afgevaardigde van do eilandon drong aan op gelijkstelling. Dc afgevaar digden van de ofdecling Naaldwijk steun den don prijs van 11 cent voor drie maan den, hoowel de afdeoling den termijn eigenlijk op vijf maanden gesteld had wil len zien. Oud-Beijerland achtte do gelegen heid gunstig voor de eilanden om thans to komen tot gelijkstelling met hot z.g. vaste land. Spijkenisse was van oordcel, dat do bond op do eilanden meer propaganda moet maken; als alle boeren zich aanslui ten, zal do gelijkstelling bereikt worden. Schipluiden wilde alleen voor 11 cent voor drie maanden aan den handel verkoopen. Leiden was bereid, met het hoofdbestuur mee te gaan, dus zich te vereenigen met een prijs van 10.5 cent. Capello on Maas dijk spraken zich uit voor een prijs van 11 cent. Rijsoord had het volste vertrou wen in het hoofdbestuur. Het hoofdbestuurslid Biemont raadde aan, het advies van het hoofdbestuur te volgen, en wees op Friesland om aan to toonen dat dc zuivelprijs niet zoo erg hoog is. Wanneer men den prijs in de thans ab normale ostandighedon kan vaststellen voor drie maanden, dan moet men die ge legenheid niet voorbij laten gaan. Nadat Spijkenisse nog eens eon prijs van 11 cent had verdedigd, wees de voor zitter er op, dat men niet op onjuiste gron den tot dien prijs moest komen. Hij acht te het ook organisatorisch van groot be lang, dat de vergadering zich zou stellen achter het eenparige advies van heb hoofd bestuur, dat zich met den meesten ernst met deze zaak heeft beziggehouden. Na nog eenige gedachten wisseling, ver- eenigde dc vergadering zich, met 254 stemmen voor en 48 tegen, met het stand punt van het hoofdbestuur. Dc eilanden werden hierbuiten gelaten. De voorzitter deelde mode, dat heb hoofdbestuur den handel vandaag nog be richten zou, dat do bond dus bereid is, voor drie maanden den grondprijs van 1 October af te bepalen op 10.5 cent por li ter. Tot morgenavc^d zal den handel tijd worden gelaten. Voor het geval-hij dit aan bod niet aanvaardt, is het noodig dat r.lle leden van den bond reeds nu dc noodige stappen doen om van Zaterdag af hun melk een andere richting te kunnen doen uitgaan. Een commissie uit liet hoofdbe stuur zal dan op het secretariaat van den bond zetelen, om dc melk die vrij is, in ver schillende richt, gen tc doen distribuceren. Indien de overeenkomst niet tot Btand komt, acht hot hoofdbestuur den van dag tot dagprijs 11 cent. Do heer Bionont raaddo nog aan, reeds thans alle contracten op te zoggen. Dc vergadering werd daarna gesloten.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5