S. e. J. DE GROOT muziek. het dresdener kreuzchor. Nu het Dresdener Kreuzchor voor den vierden koer naar Nederland is uitgenoo- digd en a s. Vrijdagavond ook in de Pie terskerk zal zingen, zullen de vele vrien- fien der jonge Crue kuier allicht gaarne iets over dc geschiedenis van dit aloude koor vernemen Wij moeten ons op zijn minst zeven eeuwen terug verplaatsen om do eerste be richten over het bestaan van dit kerkkoor te vinden, Omstreeks het jaar 1200 ston den er op de plaats, waar nu het prachti ge Dresden is verrezen, slechts een aantal visschershuisjes aan de oevers van de Elbe, gebouwd om oen kerkje, genoemd „zu un erer liebcn Frauen". Er werd toen ook nog een kapel gebouwd, in den Zuid- Oost hoek van de marktplaats, die niet weinig aan beteekenis plotseling won, toen Constantia, de gemalin van Heinrïch den Erlduchten in 1234- een stuk haut van het kruis Christi uit Oostenrijk meebracht en deze kostbare reliqui in een schrijn der kapel lfet plaatsen. Deze ontving sedert dien den naam „Kreuzcapelle" en werd een centrum voor talrijke pelgrims die van heinde en ver naar dit heiligdom toe stroomden. In het jaar 1318 werd deze kapel voor hot eerst „Kirche zum heiligen Kreuz" ge noemd, en in het jaar 1400 had zij reeds 28 altaren en werden er 136 missen in de week gelezen. Het is begrijpelijk, dat er van den beginne af behoefte bestond, om jongelui, die het Latijnsch machtig wa ren en voldoende muzikaal, om de dage- lijksche Horen, Vigiliën. Memories etc. te kunnen zingen of reciteeren. Zoo ontstond er een school in nauw verband met de hoofdkerk en naar deze Kreuzschule ge noemd. In 't begin was de heele opleiding der jongelui aan één schoolmeester toever trouwd, die nog in do 15de eeuw geen vast salaris had, maar dit door „vigiliën unde messen zu singen" moest verdienen. Dit veranderde pas in 1539, toen deze paro- cliiaalschool een Latijnsche stadsschool werd en de schoolmeester als „Rector scholas" van zijn muzikale functies werd ontheven en deze aan een „Cantor" wer den toevertrouwd, die, zooals ook de rec tor, op vast salaris van 50 werd aange steld. Sedert dien heeft de Schola lucis ten opzichte der kerkmuziek spoedig een grooten vooruitgang getoond. Hadden de leerlingen in 't begin zoowel in de oude moederkerk, de Frauenkirche als in de Kreuzkirche den godsdienst door zang op te luisteren, later werden zij onafhankelijk van de eerste en konden zich geheel aan de Kreuzkirche wijden. Ook van het zingen op straat en bij doop-, huwelijks- en begrafenisplechtighe den, soms in fantastische kleedij met pruik, hoogen hoed, frak en zwaard, wer den de Crusianer later ontheven en von den zoo meer tijd om hun muzikale presta ties tot steeds grootere volmaaktheid op te voeren. Er werd dan ook steeds de groot ste zorg besteed aan de keuze van den cantor en werd dit ambt dikwijls door mu sici van grooten naam bekleed, zoo o.a. door Gottfried Homilius, den leerling van Joh, Seb. Bach. Heeft de Kreuzschule ook vele verande ringen in zeven eeuwen ondergaan, zoo herinneren toch nog verscheiden instellin gen en benamingen aan de oude tijden. Zoo is het koor b v. nu nog ingedeeld in 32 Alumnen en 34 Kurrendaner, waar van de eersten in de school zelf gehuisvest zijn en daar kosteloos worden' gevoed, ge kleed en onderwijzen, terwijl de Kurrenda ner extern zijn. Eén der oudste leerlingen heeft hel ambt van prefect en de ande ren zijn_hem gehoorzaamheid verschuldigd Nog steeds zingt het koor niet alleen op allo Zon- en feestdagen in de mooie Kreuzkirche met zijn geweldigen koepel maar ook eiken Zaterdagavond voor de „Vesper", waarbij ieder vrijen toegang heeft en niet zelden duizenden bezoekers aandachtig zitten to luisteren. Wel wordt er ook nu nog steeds ontzag lijk veel van do jongelui geëischt die iu het alumneum moeten worden opgenomen. De acht- a negenjarige jongens moeten zeer gezond zijn, uitstekend kunnen leeren en wat minder moeilijke motetten direct van het blad kunnen zingen en eenvoudi gere sonaten op piano of viool spelen. Waar dus slechts bijzonder muzikale jongens in dit koor worden opgenomen, zooals ook blijkt uit de talrijke uitmuntende musici, die uit het Kreuzchor zijn voort gekomen, zooals de beroemde Wagner, en deze onder een zoo streng regime hun op leiding ontvangen, kan het geen verwon dering baren, dat de zang van dit jeugd koor reeds bij zijn eerste optreden ook in Nederland zijn toehoorder szoo diep heeft ontroerd. De zangers komen Donderdagmorgen hier ter stede aan. In een der wachtka mers van het station zullen zij verwelkomd worden. LISSE. Inenting. Dinsdag 27 September be staat er op de gewone spreekuren bij de geneeskundigen alhier gelegenheid tot kostelooze in- en herinenting. Geboren: Johannes Reinier z. van H. van Elk en J. Duivenvoorden Maria Anna d.va n L. A. van der Zon en A. J. Nelis Jan Hendrik z. van M. J. de Vries en J. van Bruggen. Ondertrouwd: M. Kamerman en G. Koordes F. R. J. Knetsch en A. C. W. Slootbeek. Gehuwd: G. de Jong en G. A. A. Tusing. Overleden: Kees de Jong 2d. Herm. Theod. van der Meer 3 w. Jo hanna Geertruida Huys, echtg. van C. Zwetsloot, 68 j. NOORD WIJK. Gevonden voorwerpen. 1 handboekje van een bond, 1 bril in etui, 1 hangslot, 1 gele doek, 1 rozenkrans, 1 broche met haar, 1 armband (schak.), 1 imm. parel ketting, 1 postduif en 1 oorknopje. Inlichtingen van bovenstaande voorwer pen zijn te bekomen aan het politiebureau te Noordwijk Binnen. Uitsluitend iederen Zaterdag van 121 uur. Geboren: Doreen Clore, d. v. .E. Dünn en D. G. Edwards. Martinus Hu- bertus z. v. A. A. van Rhijn en W. Gierman Arris Petrus Johannes z. v. J. G. L. de Ridder en P. Waasdorp. Anna Cathari- na Maria d. v. P. M. Bosman en M. P. Corstjens. Pieter z. v. M. v, d. Neit en A. Vink. Maria Catliarina Hilda d. v. H. W. G. v. Urfe en G. Ruigrok. Ondertrouwd: Adriauus Jansze 25 j. te Voorhout en Johanna van der Deijl 24 j. te Noordwijk. Gornelis Johannes Caspers 23 j. en Neeltje Noppe 23 j. Jonkheer Gornelis Abraham van de Poll, 22 j. te Bodja (N. O. I.) en Harma Adriana de Boer 20 jaar te Noordwijk. Barnar dus Marinus Winderink 41 j. en Maria Petronella Vuurpijl. Leendert Bos 32 j. te Rantan Pandjang (N. O. I.) en Neeltje Imthoorn 21 j. e Noordwijk. Getrouwd: P. van Drijn 24 j. en A. v. Veldhoven 21 j. Overleden: Huberlus Petrus van Kesteren 1 j. zoon van A. H. v. Kesteren en A. v. d. Burg to Noordwijkerhout. Adriana van der Niet 14 j. d. v. Jac. v. d. Niet en T. van Duijn. Gornelis Daniël Antonius Steenvoorden 1 jaar z. v. L. J. Steenvoorden en W. M. Wassenaar. mr de oshgevimg ALKEMADE. Geboren: Petrus z. van J. Bosman en J. Goerman. Ondertrouwd: Comelis Martinus van der Zwet jm. 23 j. en Johanna Alida van Klink jd. 21 j. Theodoras Wes- selman jm 26 j. en Johanna van der Meer jd. 21 j. Overleden: Hendrik van Wilgen burg wedr. 85 j. KILLEGOM. Geboren: <L van B. Vos-Zwiers z. van M. T. Lommerse-Uitendaal d. van Z. van Til-Kuschula z. van G. S. W. Dekkers-Van Draten d. van E. M. Weijers-van Berkel. Ondertrouwd: J. J. Rusman en M. G. Jonkman N. Assendelft en A. Rijvers G. Eland en D. van der Heijden J. G. Sens en M. G. M. van Bruggen, Getrouwd: C. J. van der Tang en A. E. Krieger. FIHANCIEN EN OECONÖfflIE. BINNENLAND. P. de Gruyter en Zoon. Verhoogd Winstsaldo. Aan het verslag van den N.V. Kon. In dustrie- en Handelxnij. van P. do Gruyter en Zoon over 1926/27 is het volgende ont leend Gedurende het geheele boekjaar was, zoowel in onze winkels als in onze fabrie ken, een geregelde gang van zaken waar te nemen; wij kunnen dan ook met vol doening vermelden, dat onze omzetten dit jaar aanzienlijk zijn verhoogd, niet alleen door uitbreiding van het aantal onzer win kels, doch ook door omzetvermeerdering in de reeds bestaande winkels. Ook bij onze buitenlandsehe onderne mingen mag op een regelmatige uitbrei ding worden gerekend. Zooals uit de jaarcijfers blijkt zijn de verkregen resultaten en do financieele uit komsten van het a-fgeloopen bookjaar in alle opzichten bevredigend. Wij stellen voor, van het saldo winst ad f 1.632.273 ook dit jaar een bedrag van f 300.000 te gebruiken tot afschrijving op onze deelneming in andere ondernemingen. Van hetgeen daarna overblijft kan dan, overeenkomstig de statutaire bepalingen, allereerst worden uitgekeerd een dividend van 6 pet. op de beide soorten preferente- en op de gewone aandeelen. Verder stellen wij voor uit de overwinst, na aftrek van f 110.658 voor tantièmes, ook dit jaar een bedrag van f 100.000 te storten in het re servefonds en vervolgens een extra divi dend van 2 pet. op de gewone aandeelen en pet. op de preferente winstdeelende aandeelen uit te keeren. Als dividend zal dan in het geheel worden uitgekeerd 8 pet. op do gewone aandeelen, 6 pet. op de pre ferente aandeelen en 6Y pet-, op de pre ferente winstdeelende aandeelen. Van deze dividenden werd op de beide soorten pre ferente aandeelen reeds 3 pet. als interim- dividend betaald. Concentratie in de Margarine-industrie. Naar uit gezaghebbende bron vernomen wordt is een groot Internationaal Syndi caat gevormd, hetwelk een controlcerend belang heeft verkregen in het Jurgens en in het van den Berg Concern en hunne in ternationale vertakkingen. Hoewel het in de bedoeling ligt de zelf standigheid van beide concerns ten volle te behouden, lijdt het geen twijfel, dat de aldus tot stand gebrachte samenwerking tot aanzienlijke voordeelen voor beide concerns zal leiden. RECHTZAKEN gens hem, door een klant om brood gebeld. Er was egen oud brood genoeg en t-oen heeft hij er eenige versche brooden bij ge daan. Zijn patrones had er geen schuld aan, die lag, teen het gebeurde, nog te bed en zij heeft het indertijd uitdrukkelijk verboden voor 10 uur versch brood af te leveren. De ambtenaar voelde voor dit verweer weinig en cischte f 4 boete subs. 4 dagen hechtenis. Denk om de lichten. F. J. do B. had als bestuurder van een auto onder Voorschoten gereden zon dervoldoende achterlicht. Reeds de vorige week was deze zaak voor het kantonge recht geweest en was de brigadier dér rij les veld wacht Been gehoord. Ditmaal was ook de verbalisant Witteman als getuige opgeroepen. Deze verklaarde, dat toen de auto reed, het achterlicht brandde als een gloeiend© spijker. Toen de auto was aan gehouden en stilstond, was de verlichting goed. Een getuige a décharge, van Zuylen uit Sassenheim verklaarde met twee dames in de auto te hebben gezeten. Dan zal je het wel te druk gehad heb ben, om naar het achterlicht te kijken, merkte de kantonrechter onder hilari teit op. Getuige zeide verder, dat hij alleen heeft gezien, hoe het licht brandde, toen de auto stilstond, en niet onder het rijden. J. J. Kanbier die met zijn fiets uit den Haag kwam rijden en slecht van gezicht is, had opgemerkt, dat het achterlicht uitste kend brandde. Ook hij heeft do auto niet zien rijden, en heeft dus niet kunnen con- stateeren, hoe het achterlicht toen brandde. Het O. M. vroeg hierop f5 boete subs. 5 dagen hechtenis. Verdachte hield vol, dat het achterlicht onder het rijden goed was, neg beter dan toen de auto stilstond, want dan krijgt do lamp minder stroom. Uitwijken s.v.p. Een grossier in garen J. van Z., koopman te Haarlemmermeer, was met zijn vracht auto op do Pi vritmuiertrekvaart te Oegstgees.t bi] het inhalen van een wielrijder niet ver genoeg naar links uit geweken. De wielrijder, Meerlo, deed een omstan dig verhaal. Hij was door de aanrijding ge vallen, had een gat in zijn jas, een gat in zijn overhemd en een gat in zijn arm ge kregen, drie gaten dus. Bovendien is hij 3 weken onder dokters behandeling ge weest. De bestuurder van de auto is door gereden. Later heeft hij van den chauffeur van Blonk bet autonummer vernomen. De verdachte verklaarde nergens van te weten. Hij heeft van een aanrijding niets gemerkt, anders zou hij niet zijn doorge reden. Bovendien heeft hij 12 dagen later een dagvaarding thuis gekregen en nu is het onmogelijk, als men van niets weet, 12 dagen later zich te herinneren, wat er is gebeuld. Getuige H. van Z. uit Haarlemmermeer, had met verdachte dien morgen in de auto gezeten en niets gezien. Op verzoek van den verdachte werd de verdere behandeling uitgesteld om nog een getuige te hooren. Altijd beleefd blijven. A. R. J. v. H. te Leiden, had gere den met zijn auto aan de linkerzijde van den weg, ter hoogte van „Zomerzorg" op don Stationsweg, en zijn numnierbewijs niet behoorlijk willen vertoonen toen hij aangehouden werd. De verb., H. A. Stadlandcr, had in het amhtscedig verbaal gemeld, dat verdachte hem geen gelegenheid had gegeven het nummerbewijs te lezen, door het telkens weg te trekken van onder zijn oogen enz. Verd. zei, dat hij het hem vlak onder den neus had gehouden, zoodat hij het gemakkelijk lezen kon. In liet verbaal stond ook, dat verd. ge zegd had, dat hij den verbalisant met de toffe jongens die bij hem waren, wel eens een flater zou laten slaan voor den Kan tonrechter. Verd. zei, dat hij geen Amsterdammer was, zooals misschien de verbalisant, en dat hij van geen toffe jongens had ge sproken. De toffe jongens, gehoord wordende, verklaarden dat verd. het nummerbewijs zoo gehouden had, dat verb, het best had kunnen lezen. De ambt. was van meening, dat werke lijk links van den weg was gereden, en dat verd. het nummerbewijs behoorlijk had kunnen vertoonen. Hij vroeg twee geldboeten, een van 4.subs. 4 dagen en een van 10.subs. 10 dagen. Te snel gereden. H. A. J. te Den Haag, had roet zijn auto op de Hoogewoerd met te groote snelheid gereden. Verd. zeide in de veronderstelling te le ven, dat de maximum snelheid in de ste den overal 30 K.M. was. Eisch 6.of 6 dagen. IHGEZBflEH 1EDEDEELING Noordeinde .11 Leiden Te!ef. 706 KANTONGERECHT TE LEIDEN. De arbeidswetten. j. H., bierbottelaar te Leiden, had zijn 16-jarig knechtje Zondag 28 Aug., in strijd met de Arbeidswet, buiten do werk plaats fleschjes bier laten vervoeren. Het knechtje L. bevestigde dit: „Zijn baas had een ongeluk gehad aan zijn been en kon daardoor niet weg." Eische f4 boet of 4 dagen hechtenis. Een „bakkeres", mej. P. v. d. M. te L e i- d e n, die aan het hoofd staat van een bak kerij van denzelfden naam, had niet ge zorgd, dat er voor des morgens 10 uur geen versch brood werd geleverd uit haar bak kerij. Als getuige verscheen de bakkersknecht Strijk, in dienst bij verdachte. Er was, vol- REPARATIE-INRICHTING Psi'leiiiiiM's - Slgai Bn-Poriefeulifes Ook was hij er in geslaagd chimpan zees met gele koorts te infectecren door middel van muskieten, die het bloed van menschelijke patiënten had laten inzui gen Hij voegde er aan toe: „We hebben onzen visch aan den haak. Het komt er nu maar alleen op aan hem aan land te brengen. Als we niet onvoorzichtig zijn of ons gerei breekt, is het slechts een quaes- tie van tijd. Die tijd kan jaren zijn, maar hij moet komen". Het is nog niet hekend of het verlies van dezen onbevreesden pionier van het medische onderzoek het verlies zal betee- kenen van een geheim van onberekenbare waard© bij de bestrijding der gele koorts. Men hoopt evenwel, dat de ontdekkingen zullen worden uitgewerkt door zijn colle ga's, die te Lagos werkzaam zijn. Nederiandsch Oost-indië Communistische propaganda in Ned.-lndië Een Europeaan gearresteerd. Aneta seint uit Palembang: In Lahat werd in verband met een vechtpartij met een Klingaleesche, een Europeaan Boldy gcheeten, gearresteerd. Er werd later een huiszoeking bij hem gedaan en toen wer den gevonden twee parabellums, duizend patronen en communistische lectuur. De man b'eek niet in het bezit te zijn van een pas. Na zijn arrestatie simuleerde hij waanzin. Dat dieren, die wij naar tentoonstellin. gen willen zenden, extra goed verzorgt moeten worden, ook wat de verzending enz, betreft, behoeft wel geen nader betoog. ^MKBEBLBJKE "STAIBB LEIDEN. Ondertrouwd: G. P. Velthuijzef jm. 27 jaar en M. Klaverwijden jd 20 jaai P. Z. Oudshoorn jm 31 jaar en C. H, Huisman jd 22 jaar J. v. d. Waaij gesch. 50 jaar en J. M. CTabbendam wede 36 jaar B. M. Wenterink jm 41 jaar cd M P. Vuurpijl jd 36 jaar S. M. Noach wedr. 39 jaar en W. N. v. d. Weel jd jaar M. Jansen jm 24 jaar en A. 1 Polanen jd 25 jaar J. H. Walintgoed jm 29 jaar en M. Henzen jd 25 jaar J, Nibbelint jm 27 jaar en F. J. Mieremet jd 27 jaar W. Roman jm 19 jaar en J "W, II. van Veen jd 21 jaar. marktberichtejT WETENSCHAPPEÜiME BERICHTEN De strijd tegen de gele koorts. Te vroeg gestorven. Thans is, naar de Gritsche draadlooze dienst meldt, bekend geworden dat pro fessor Adrian Stokes, die te Lagos (Ni geria) is overleden, op het punt stond een opzienbarende ontdekking te doen toen de gelo koorts hem velde. Hij was in Mei van dit jaar naar West-Afrika gegaan om zich bezig te houden met onderzoekingen als lid der commissie-Rockefeller inzake do gele koorts. In een zijner laatste brieven kondigde hij aan, dat hij zeer besliste en belangrijke vorderingen bad gemaakt in de richting eener oplossing van het probleem van de overbrenging der gele koorts en het orga nisme zelf dat deze ziekte veroorzaakt. Hij had gedaan wat ginds nog nooit te voren was gedaan. Hij was er in geslaagd de ziekte op jonge chimpanzees over brengen door hen te infecteeren met het bloed van menschelijke patiënten. vooa huis em ONZE KONIJNEN IN DEN HERFST. De herfst is hel overgangsjaargetijde van den zomer naar den winter en wij moeten hier ook terdege met de verple ging en de voedering onzer, dieren mede rekening houden. Het is thans den tijd dat in de voedering langzamerhand een wijziging moet worden gebracht, in ver met het jaargetijde. Stond tot nog toe het versche gras ons ten dienste las een goedkoop en gemakke- lceüjk verkrijgbaar groenvoeder, dit raakt zoo aanstonds gedaan, en wat er nog is, is veel minder in kwaliteit, dan een goede maand geleden, ja thans voor de dieren soms schadelijk. Door mist en regen is het gras doorloo pend veel te vochtig, soms aan de wortel einden zelfs grot, wat ten gevolg© heeft dat de dieren het minder graag eten. Wil len wij thans gras voeren dan moeten wij het eerst laten drogen willen de dieren er wat aan hebben. Een groenvoeder, dat in dezen tijd van het jaar nogal dikwijls verstrekt wordt, zijn koolbladeren. De konijuen nuttigen de ze zeer gaarne, en toch moeten wij met het geven hiervan zeer voorzichtig zijn. Aan jonge dieren geven wij koolb'aderen slechts in kleine beetjes te gelijk en dienen ze in ieder geval af en toe wat hooi toe. Ook bij oudere dieren zij men met het toedienen van koolbladeren op zijn hoede. Als de dieren veel van deze bladeren eten, zien wij al heel gauw als gevolg daarvan het optreden van een z.g. „windbuik". De buik zweit op en de dieren vertoonen tce- kenen van benauwdheid Het ingeven van een lepel s'aolie is in zulk een geval aan te raden. Verder af en toe wat goed ge wonnen hooi. Diverse knolgewassen zullen nu een voorname plaats in de voedering moeten gaan innemen, on ook het verstrekken van weekvoedcr komt nu aan de beurt. Gekookte aarclappe'en, ofwel gekookte aardappelschillen, zijn een uitstekend voe der. waarop de dieren echter alleen niet kunnen leven. Wij moeten daar verschil lende -andere producten, zooals geweekt maïsmeel, gerstemeel, lijnmeel, oudbrood, enz. bij geven. Een weinig keukenzout om het weekvoeder wat smakelijker te maken is een best ding cn doet de dieren met meer graagte eten. Als we hierbij de die ren geregld hooi verstrekken met af en toe wat haver, dan b'ijven de dieren daar kerngezond op, en komen ze goed den win ter door. Veel bijvoeren met knolgewassen is dan niet eens noodig. Worden do dagen wat kouder dan ver strekken we het weekvoer warm. Wij moeten er echter om denken dat warm weekvoeder spoedig zuur wordt, dus niet de resten van het voer in het hok laten staan tot den anderen dag. Hebben we veel koolbladeren, dan is het goed deze eerst wat te drogen. In ge- droogden toestand kunnen wij ze ook eeni- gen tijd bewaren. Roode koolbladeren wor den niet gegeven. Voor kleinere rassen is het vooral nood zakelijk veel krachtvoeder te verstrekken en dienen wij waterig voedsel te vermij den. De zwaardere rassen kunnen door gaans meer groen verdragen. Olie-houdende zaden, zooals b.v. de za den van zonnebloemen, zijn een uitste kend hijvoeder in herfst en winter, vooral voor de kleinere rassen. De dieren krijgen hierdoor een krachtiger lichaamsbouw en een mooie vachtglans. Het is thans ook oen goeden tijd de hokken eens een goede schoonmaakbeurt te geven, en van binnen en van buiten te ontsmetten met creoline. Als wij dan ver der nog onze dieren af en toe wat vrij kunnen laten, zoodat zij flink wat li- caamsbeweging kunnen nemen, en hij he vige koude er voor zorgdragen, dat de hok- ko met stroomatten, zakken e.d. kunnen worden gedekt, helpen wij naar best ver mogen mede, onze dieren gezond en mon- ter het gure jaargetijde to doen doorko men. J Jj_F. - LISSE, Veiling Hobaho. (Weekover. zicht). De geheele week was er een flink bezoek van koopers. Ook was de kooplust goed. Vooral Hyacinthen en vroege tulpen, goede Irissen en beste vroege Gladiolen alsmede crocussen blijven hoog in prijs. Van Darwintulpen Copland, Sanders, Rau- wenhoff en Bartigon werden groote par tijen verkocht, doch voor een lagen prijs, minderwaardige soorten weinig of vraag. Voor Nare. zoowel EN als Dubb. werden geen hooge prijzen meer besteed. Romme Nare. was heel weinig vraag, zoodat deze onverkoopbaar waren. Plantgoed ging vlug van de hand, vooral voor vroege tulpen, goede Darwinsoorten werden ook vlug kocht, de prijs was zeer laag. De volgende prijzen werden besteed per 100: EvT. Herm. Schlegel f 3.002.60, Geit Prins f 4.503 803.30; Hobbema f 3.G0 Fred. Moore f 3.002.70; Artus f 1 60- 120; Flamingo f 4.904.003 60; Gram f 8—7; Augusta f 3.10—2.50; King of tin Yellow f 4 003.503.00; Due van Thol rose f 2.Brilliant Star f 5.104.30- 290; Eleonora f 2.10; Crimson Queei f 2.60; Due de Berlin f 3.80—3.20; Chry solora f 4.70; Duchesse de Parma f 3,80- 3.002.60; Gram. Brilliant f 1.601 3 Couleur Cardinal f 4.103 603.Dia na f 1.701.501.10; Proserpine f 6.90- G.10—5.10; La Reine Max. f 3.30—3.00 La Reine f 2.10—1.70—1.40, Mon Tr f 7.006.706.10; Prins van Oostenrij! f 3.00—2.70; La Matalas f 5 70; Roi Cra ïnoisie f 1.601.10; Prosperity f 4.30- 4.003.803.20; Pink Beauty f 10- Wouwerman f 4.503.903.50; Vorm Brilliant f 4.603.903.50; Scarlet Du f 3.60—3.10—2.40; Witte Zwaan f 1.60 1.30; Rose Grisdelin f 1.801.70; Mai Kinley f 3.10; Duo of York f 3.40; Glorii Solus f 3.60; Premier Gladstone f Rose Luisante f 3.903.70; Rijzende Zoi f 5.50; DvT Mr. v. d. Hoeff f 7.10-5.80- 5.10; Theeroos f 3.80—3.20—2.80; Vuur haak f 4.50—4.10; Marcello f 2.10—1 La Matador f 3.202.70; Gouroune d'O f 4,50—3.80—3 20; Azalea f 3.30; Salvatoi Rosa f 3.70; Peach Blossom f 5 104.80 Rood f 3.20; Princess Beatrice f 1 40 I.ucretia f 2.40; DwT Roi d'Islande f 3.70 Wm. Copland f 2.302.00; Victoire d'Oli viera f 3.gewone Darwinsoorten rieeren f 0.250.501.50; E1T Picote f 1.50—1.20; Mr. Stoon f 2.20; Inglc. Yel low f 1.50; Gesn. Spatulata f 1.30; Nart Albo Pleno f 4.804.404.00; Sprin Glory f 7.506.003.Ö0; Bic. VictoTi f 4.25—3.80—3.60; rond f 2.40—17C Mad. Plemn f 2.502.10; Mad. de Graj f 5.20-4.20—3.00; Golden Spur f 2 60, rond f 1.80; Empress f 4.103.-1 rond f 2.20; Ornatus f 1.700.95; Emp ror f 4.30—3.50—3.10, Bic. Horsfieli f 2.60—1.90; Von Sion f 4.30—3.70—2. Nare. King Alfred f 20; Sir Watkin f 4 3.603.10; Laurens Koster f 2.201.31 Poet. Helios f 2.30; Crocussen Albion Pu per 2.80—2.00; Purp. Grandifl 40 —3.50—3.00—2.20; Geel f 4 50-4.00- 3 60; Irissen Cajanus f 1.701.30; Yello Queen f 1.70; v. Everdingen f 1.10; nigin Wilhelmina f 1.30; White Excelsic f 3.30—3.00—2.60; Imperator f 1.20—0.1 Haringh f 1.401.20; Rembrandt f 0.60; Diversen: Nare. Blushing Bric f 1.50—1.201.90; Ackermanny f 21 Colo Rubra f 1.50, Alba f 1 40—1 10, Tt Bride f 1.40—0.85; Lil. Umbellatum 20- f 10.50, 1520 f 5.70; Umbellatum Ere tum 25-op f 19.50, 20—25 f 12.50—13. 1620 f 6.256.75; Dubb Galanthi f 2.40—1.60—1.10; Scilla Camp. f 0.1 Hyacinthen: Gen. de Wet 19 f 18.50, f 16.50; Roi des Beiges 18 f 25.e f 18.50 16—14—13 f 8.25, 12 f 7.75; Victoire 18 f 26, 17 f 20, 16 f 16, 14 f 14 12 f 7.25; Queen of the Pink 20 f 19.50, f 17, 18 f 16, 17 f 15, 16 f 13, 14 f 14. 12 f 7.25; Gertrude 19 f 25, 18 f 24, f 16.50, 16 f 15.50, 15 f 15. 12 f 9; Are line Arendse 16 f 20, 15 f 13.50, 14 f La Grandesse 19 f 21, 17 f 19, 16 f 18. f 10.50, 12 f 7.—; Queen of the White f 23, 16 f 18, 15 f 14.50, 14 f 9.75 f 7.50; Tlrmocence 20 f 28, 19 f 27 18 f 17 f 21. 16 f 17, 15 f 14.50, 14 f 12, f 10.75, 12 f 9.—; Mansfeld 16 f 28, f 12, 14 f 11, 13 f 7.25; Marconc 19 f 18 f 16.50, 16 f 15, 15 f 00.50, 14 f 8.75. f 6.50, 12 f 6.—; Gen. Vetter 18 f 18.50, f 17.50, 16 f 14.50; Moreno 20 f 27 f 25 17 f 21, 16 f 17. 14 f 16, 13 f 8 Lady Derby 19 f 27, 18 f 23.50, 17 f 21. f 15, 15 f 13, 14 f 12.50; Lord Balfe 19 f 25, 18 f 24, 19 f 21, 16 f 15.50, 14 f Yellow Hammer 18 f 25, 17 f 25, 16 f 15 f 15.50, 14 f 12.50, 13 f 8.25; City Haarlem 15 f 15, 14 f 12.50, 13 f 8 Grand Monarque 20 f 27, 18 f 20, 17 f 19. 14 f 10; Dr. Lieber 18 f 29, 17 f 26, f 20. 15 f 16, 12 f 7.50; Marie 20 f 31 f 29 18 f 28 17 f 24, 16 f 21, 15 f 18, f 8.50; Grand Maitre 20 f 37, 19 f 37, f 29, 17 f 23, 16 f 18.50, 15 f 14.50, f 11.50, 13 f 8.75, 12 f 7.50; King of Blue 18 f 38, 17 f 38, 16 f 19, 15 f 17, f 12.50; Johan 17 f 21, 15 f 17; Queen tho Blue 7 f 22 16 f 21, 15 f 13.50, f 10, 13 f 8.25, 12 f 7.75,

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 10