TWEEDE MOEDER. Si (fEËÏSE fe(u»4dif Rengi9e Berichten. storm der laatste dagen. eed verkeerende schepen behouden binnengebracht. .DE LEIDSCHE COURANT' MAANDAG 26 SEPTEMBER jij meldt uit Enkhuïzen aan. de „Msb": ginorgen toen de zware Zuid-Wes- 'd te ongeveer 9 uur stormkracht TjTie'en 'de kegel van den Stormwaar- m ingsdienst „storm uit het Zuid-Wes- angaf» geraakte van de schepen, in°en bij het „Krahbersgat" vóór izen ten anker lagen, een drietal in jet tjalkschip „Hendrika", schipper d. Linde, geladen met zand, komen- van Zwolle met bestemming naar luis, lag hulpeloos in den zwaren met gescheurde zeilen en gebroken ee' riet. Gelukkig wist de rechercheboot eeuw", van om den Noord komen- :binding met het schip te krijgen en houden in de Enkhuizer haven bin- brengen. De „Spes Salutis", schipper K. jan, geladen met pulp, komende van igen met bestemming naar Gouda, gelukkig zonder averij hinnenge- door het motorvaartuig de EH 26, 5J er S van Hurck, met assistentie nkbuizer vletterlieden. Jet met tarwe geladen motorschip a", komende van Ko-llum met be- va ing naar Amsterdam, kapitein E treun, geraakte bezuiden Enkhuizen grond door motordefect en had de zware golven welke aanhou- over het dek sloegen, zwaar te ver gden Kapitein van Streun was ge- lakt de noodvlag te hijschen. op welk e sleepboot „Johanna", van de ihappij tot uitvoering van Zuider ten CM. U. Z.), kapitein H. van er assistentie uit de Enkhuizer ha- rtrok. Het gelukte kapitein van Dijk rola" behouden binnen te brengen. 'l Vrijdagnacht is de Volendammer V.D. 72 van den visscher G. Karre- het Noorder Havenhoofd gestrand lartuig lag voor anker, doch sloeg olge van den hevigen Z. O. storm e opvarenden, die heneden lagen te hadden geen gelegenheid meer zeil Lpen. Bij de stranding sloeg de botter de waterlinie lek. Getracht zal wor- t lek te dichten en de botter hij hoog j. weg te sleepen. De opvarenden kon- ïlfj ch redden. ®%engevolge van den Zuid-Wester- het Lemmer ache Hof Zaterdag iet zeewater overstroomd. Het vee n jdig in veiligheid worden gest tac het komende seizoen is dit weiland l island bedorven, al mocht het nog Irooggemalen kunnen wonden. Windhoos. windhoos heeft te Kruisland, ildenbroek. een watermolen vernield Leken werden wel 200 M. verwe; e erd. tb a' 4 ONGELUKKEN. Overreden en gedood. rdagavond omstreeks 9 uur is de juffrouw De Vries, te Alkmaar, g( uitgaan der R. K. Kerk aldaar, door q rsonen-auto uit Bergen aan Zee aan- 0n en nagenoeg onmiddellijk gedood, ga! ïauffeur treft geen schuld. Overreden. kjfandbouwer R.. wonende aan den nerweg te Maastricht, werd Vrijdag, iai ij met kar en paard zijn erf verliet, vfen auto aangereden en tegen den [eslingerd. Met ernstige schedelfrac- erd hij in het hospitaal opgenomen dtllot heden nog niet tot bewustzijn ge- De man is gehuwd en vader van iaj|ideren. luto, die de aanrijding deed, schijnt rd roote vaart gehad te hebben, daar hefigeredene, alvorens het erf te verla- ch overtuigd had. of de weg vrij Ji Ir was toen geen auto in het zicht, aeentepolitie heeft de zaak in onder- mi Zaterdagmiddag is te A'dam aan jj ïiksloterweg bij het Tolhuis een 70- nan door een autobus op Zaandam eden. Hïi kwam onder het rechter- FElliLLETOCi. ir het Fransch, v. H. GREVILLE Waarom vooral voor jou? vroeg Ri- wiens zwijgen tot nu toe niets voorspelde. Misschien omdat je de chillige houding van moeder alleen i&rtelijkhedd en vergevingsgezindheid uifoord hebt? rilling van geluk voer door Odilia. r haar man had haar reeds menig an hoogachting en teederheid gege- aar nu zij zoo bedrukt was en droe- 3t®md, sclieen baar de onomwonden s'ug van haar man zoo zoet, dat de ui haar oogen sprongen, oor naar les Pignons te gaan heb je u gegeven aan een heldhaftige opwel- mg Richard verder, ik weet hoeveel linnet gekost hebben, maar daarom je het juist doen. Daar ga ik trotsch echtgenoot en als vader bedank ik fflf rvoor. bedank mij niet, hernam Odilia met e julijiken zucht; als Karei mij-n zoon ui ]e me daarvoor immers ook niet ^en? gesprek werd onderbroken door de van Diet en mijnlieer en mevrouw in het rijtirig. [J6 13 eroP 't idee gekomen om het orceeren terwijl Karei sliep? vroeg eflfy die de teugels van Piet overnam, mijnheer, antwoordde de knecht. j! eenige manier om een ongeluk Toen men mot een, sleutel wiel. De gemeentelijke Geneeskundige Dienst bracht den man in zeer ernstigen toestand naar het' gasthuis. De autobus is in beslag genomen door de politie. Bij een onderzoek is gebleken, dat de vootrem niet werkte. Auto over den kop geslagen. J Vrijdagmiddag te ongeveer 12 uur heeft te Veen dam een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Bij het omslaan van een hoek van de straat is een bediende van hotel van Vreel, als gevolg van de te groote snelheid met een auto over den kop geslagen. De man werd ernstig gewond en is naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd. De auto werd beschadigd. Onder een locomotief geraakt. Zaterdagmorgen had op het spoorweg emplacement in Den Bosch de rangeer- moester Gornelis van Engelen het ongeluk te struikelen en over de rails te vallen op het oogenhlik, dat een locomotief met drie wagens passeerde. Met een zware hoofd wonde en gebroken arm werd hij over gebracht naar het gasthuis Johannes de Deo, alwaar hij onder de operatie is be zweken. De ongelukkige is 43 jaar oud en laat een vrouw met 7 kinderen achter. Van een schip gevallen. Te Papendrecht is de 38-jarige scheeps- klinker K. bij het verhalen van een schip gestruikeld en tusschen het schip en den wal bekneld geraakt. Men vond hem later met het hoofd in het water hangen. Po gingen om de levensgeesten op té wekken mochten toen niet meer baten. Gasverstikking. De 22-jarige M. van der Burgt, wonen- cfe te Rosmalen, is gisterennacht, tijdens zijn wacht hij de machinewerken van den spuiduiker hij Sluis O., in de Zuid-Willems vaart te 's-Hertogenbosch, door gasverstik king om het leven gekomen. De man is niet gehuwd. De sectie is gisterenmorgen door den Justitie-dokter verricht. Omtrent de oorzaak dezer gasverstikking is tot nu toe nog niets bekend. Oude vrouw verbrand. Uit Oldenzaal wordt ons gemeld: Zater dagmiddag had de 82-jarige vrouw H. V. te de Lutte. terwijl zij zich met de vuur- stoof verwarmde, het ongeluk in brand te geraken. In vlammen gehuld vluchtte de oude vrouw naar huiten. Haar zoon, die toegesneld was. doofde het vuur. Hoewel dr. -Kreighton uit Oldenzaal nog hulp verleende, overleed de vrouw weldra aan de hekomen brandwonden. Verdronken. Te Leende is het 2-jarig zoontje van Th. in een kuip water gevallen en ver dronken. Een eigenaardig geval. Gisterenmiddag te kwart voor één werd te Amersfoort, in een trein uit Amsterdam een manspersoon bewusteloos aangetroffen De eenige aanduiding was een spoor kaartje AmsterdamWeesp. Naar het St. Elisabetkgasthuis vervoerd, kwam de man eerst gisterenavond 8 uur tot bewustzijn, Hij kon zich echter niets herinneren, hoe zijn naam was en waar hij vandaan kwam. LI oordaanslag. De verdachte over de grens gevlucht. Op den straatweg naar Hcrzogenrath in de nabijheid van de Nederlandsche grens hij Kerkrade, vonden voorbijgangers een in zijn bloed badenden man met een diepen steek in de horst. Het slachtoffer is in zorgwekkenden toestand naar het hospitaal gebracht. De verdachte, die in een Hollandsch grensdorp Woont, heeft de wijk over de grens genomen. De vader van den verdachte werd voor enkele jaren door zijn dochter doodgeschoten. Haar man mishandeld. Vrijdagnacht heeft te 't Veld, ge meente Oude Niedorp, een aanslag plaats gehad op zekeren P. Jansen. Zijn vrouw wordt als de daderes beschouwd en heeft haar man met een mes een aantal steek- wonden toegebracht. De vrouw is door de politie van het bed gelicht en ingesloten. Zij blijft ontkennen. Zij is .op transport gesteld naar Alkmaar. De toegebrachte wonden zijn niet van ernstigen aarcL Een laffe streek opgehelderd. Op 21 September 1924 was zekere G. van Eek destijds wonende te Ginniken, in de Mark te Pr ineen hage aan het zwem men. Zonder dat hij tevoren iemand be merkt had, werd hem eensklaps in het water met een stok een harde slag op het hoofd toegebracht, gevolg door meerdere slagen. Van Eek, bloedend verwond, was versuft, zijn kleeren, die hij even te voren aan den kant der rivier had neergelegd, waren bovendien verdwenen. Een land- houwer ontfermde zich over van E. en voorzag hem van andere kleeren. De toe stand van van E. was echter van dien aard, dat opname in het Diaconessenhuis te Breda noodzakelijk werd geacht waar van E. geruimen tijd moest verblijven. De dader bleef onbekend, alleen vond de politie in-de nabijheid van de rivier een pak -andere .kleèreh. Thans heeft een zekere H. van T., 25 jaar, die zich momenteel in de strafkolo nie te Marxplas in België bevindt, schrif telijk medegedeeld, dat hij zich indertijd aan bovengenoemd feit heeft schuldig ge maakt en thans deze bekentenis doet, om dat misschien een ander, geheel onschul dig, straf daarvoor moet ondergaan. Van diefstal afkomstig. Anderhalf jaar geleden weid ingebroken in de. horlogerie van B. Bouman te Oister- \vijk. De daders hieven onvindbaar. Thans, nu men bezig is den Voorsten Stroom schoon te maken, hebben kinderen onder een brug een 14-tal horloges gevonden, die van bedoelden diefstal afkomstig zijn. Dé chauffeur had geen schuld. Zaterdag meldden wij. dat een bewoner van het Kenaupark te Hagrlem, vermoe delijk door den chauffeur van een taxi, waarmede hij van Amsterdam gekomen was, beroofd was van een bedrag van 700.—. De chauffeur werd te Den Haag 's nachts gearresteerd en op hem werd een gemerkt biljet van f 100 gevonden. Thans blijkt naar uit Haarlem wordt gemeld dat de Haarlemmer hij zijn uitstapje meer heeft uitgegeven dan wel wenschelijk was. Hij was zijn -f 700 kwijt voor hij het wist en de chauffeur is het slachtoffer geworden van het gedrag van den passagier. Het bankbiljet had gediend om de kosten van de taxi te betalen en de passagier had er geld van terug ontvangen. Hij was niet ge heel nuchter. De chauffeur is hiermede volkomen gerehabiliteerd. Aangehouden. De gemeente-veldwachter van Echt heeft Zaterdag aangehouden en naar de gevan genis te Aken overgebracht, den slager M L. uit Braunsrath. Hij wordt verdacht van diefstal van twee koeien uit de weide van den landbouwer P. te Echt. De koeien waren in Duitschland reeds ter slachtbank geleid. Een geheime distilleerderij. Naar de „Msbd." verneemt, bestaat reeds geruimen tijd het vermoeden, dat zich in de omgeving van Deventer een geheime distilleerderij bevindt. Woensdagnacht hebben kommiezen der - Rijksbelastingen, marechaussee en Rijks- en gemeentepolitie uit Gorssel in een tweetal vüla's hij het Joppe een inval gedaan, waar men dacht, dat de distilleerderij aanwezig zou zijn Er zou ter plaatse echter niets verdachts gevonden zijn. Brand. Vrijdagmiddag ontstond brand hij den heer Zwanenburg aan den Bovenweg te St. Pancras, doordat zijn vrouw een bran dend petroleumstel liet vallen. Het huis brandde geheel uit. De inboedel ging verloren, henevens een bedrag van 300. Het huis was verzekerd, terwijl de inboe del slechts laag verzekerd was. Het gestrande s.s. „Amersfoort". De K.N.M.S. deelt mede, dat door haar het eigen s.s. „Atlas" naar Bermuda is gedirigeerd ten#einde de passagiers over te nemen van het dezer dagen aldaar ge strand0 s.s Amn^sfonrt", eveneens van UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Dinsdag 27 September. Hilversum 1050 M. 12.00 Politieberichten. 12.352.00 Lunchmuziek door hot Trio Dick Groeneveld, viool. A. v. Leeuwen, cello. P. Jochemse, piano. 5.006.45 Concert door het A.N.R.O.- orkest. Mevr. G. Stotijn-Molenaar, so praan. Jaap Stotijn, pianobegel. Vervol gens Diner-Concert door het A.N.R.O.- orkest. 6.457.45 N.O.V. Kunstavond Mevr. Rosa Spier, harp. G. Brettani, declamatie. J. R. Gravelotte, pianobegel. la. Courante, J. B. Loeilly. b. Le Rappel dee Oiseaux, J. Pb. Rameau. c. Passagaglia, Handel (harp). 2. Die Wallfahrt nach Kevlaer, tekst van H. Heine, muziek van Hub. Guypers (declamatie met pianobegel.) 3. Schuhert-fantasie, Trnccek (harp). 4. Sjemang Jisroöl (Hoor Israël), tekst van F. Pauwels, muziek van J. Ode (declama tie met pianobegel.). 5. Nordische Balla de, Pi^nitz (harp). 6. Tamboer, tekst van A. v. Beyma, muziek van F. E. A. Koeberg (declamatie met pianobegel.). 7.45 Politieberichten. 8.10 (K.R.O.) 2e Nijmeegsche avond. Het Klein Harmonieorkest, de Nijmeeg sche Mandolineclub „Gon Amore", o.l.v. B. v. Teeseling. Mannenkoor St. Gae- cilia, o 1 v. A. Tromp. J. Willems, vegel. la. Gruss aus Itsehoe, Habel. h. Froher Sinn, Lüdecke. c Liebesgliick, Herrmann, d. Sie kann nicht mit, Lüdecke. (Orkest). 2a. Woolie, Béka. b.. Elle m'a dit, Kok. (Mandoline). 3. Lezing door den heer P. L. M. v. Wayenhurg, over: Nijmegen als Gezellige Woonstad. 4. Vroolijke liederen, a. De Deerne, Kools. h. Er was 'reis, v. d. Linden. c. Spreekwoorden: Quod libet, N.N. (Mannenkoor). 5a. Un soir d'été, Polman, b. Allons, courage, Kok. (Man doline). 6a. Serenade van een lands knecht, Orlando dl Lasso. h. De Martela ren van het Golliseum, de Rille (Mannen koor). 10.30 Persberichten. Daarna N.O.V. Dansmuziek. De nieuwste gramofoonpla- ten. Daventry 1600 M. 1120 Daventrykwartet en solisten (piano). 12.202.20 Corelli Windealte band en solisten. 2.50 Lezing: Elementary music. 3.35 Fransche les. 4.05 Concert. 4-.20 Orkestconcert. 5.20 Lozing: A. bookshelf of old favou rites. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Lezing: Stars of October. 6.50 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Lezing: The passing of the Glenard 7.35 Orgelconcert. 7.45 Lezing: An evolutionist among the Rocks and fossils. 8.05 Rede van Lord Elgin. 8.208.50 Lezing: Literature. 8.30 Concert door het radio-octet. 8.40 Gedichten van Shakespeare, Tennyw son en Thackery door Miss Wood. 8.50 Concert. Octet. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.35 Lezing: Music and the ordinary listener. 9.55 Nieuwsberichten. 10.00 Variété. 11.0512.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s 1750 M. 12.502.10 Orkest Locatelli. 5.055.55 Orkestconcert. 8.5010.50 Concert door het Orkest Mario Cazes. Vocale en instrument, solis ten. Langen borg, 469 M. Dortmund, 283 M. en Munster, 242 M. 1.302.50 Orkestconcert. 5.506.50 Solistenconcert (alt, viool, harp). 8.2510.40 Symphonieconcert. Werag. orkest, o. 1. v.Dr. Busclikolfer. Königswusterhausen 1250 M. 12.208.05 Lezingen .en lessen. 8.25 Symphonieconcert van Langen berg. 10.5012.50 Dansmuziek. Hamburg 395 M. 4.35 Xylojihonconcert. Norag-orkost. 6.20 Causerie. 7.45 „Die Entführung aus dem Serail'', opera van Mozart. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. B r u s s o I 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.35 Operafragmenten. Orkest en soli. 10.35 Sluiten. Raadszittingen per radio. De publieke tribune thuis. Uit Alkmaar wordt aan het „Hbld" be richt: Een der radio-distributeurs hier heeft tot B. en W. het verziek gericht in de raadzaal een microfoon te mogen plaat sen, ten einde het gesproken woord van de edelachtbaren onmiddellijk in de huis kamer en aan de stamtafel te kunnen over- De Rechtsche zender. Het Katholiek Nederlandsch en Indisch Persbureau te 's-Gravenhage verneemt uit zeer betrouwbare bron dat de rechtsche omroepzender te Huizen, welke geëxploi teerd zal worden dor den K R O. en de N.G.R.V op Zaterdag 22 October as of ficieel geopend en in gebruik zal worden genomen. Nog vernemen wij dat ter gelegenheid van de groote Missietentoonstelling en Congres welke in het Paleis van Volks vlijt te Amsterdam gehouden zal worden twee bijzondere uitzendingen over don nieuwen zender zullen geschieden de K.N.M.S. Volgens ontvangen telegra fisch bericht zou de „Atlas" er Zaterdag ochtend arriveeren. SSaaaiegi!» Berichten ONGELUKKEN. Geweldige brand te Berlijn. Groot deel van de sta din het donker. Een groote brand heeft gistermiddag het verkoophuis van de A. E. G. in de Luisen- s trass e te Berlijn verwoest. Het was de grootste brand, die in de laatste jaren te Berlijn heeft gewoed. In weerwil van de, bovenmensclielijke inspan ning der brandweer, die met oen vrijwel onbegrensd materieel ter plaatse ver soheen, brandde het geheele gebouw uit. De schade kon nog niet nauwkeurig be paald worden, doch bedraagt in ieder ge val eenige millioenen. Het blussehingswork was bijzonder moeilijk, omdat in den kelder van het ge bouw zich de inrichtingen bevinden, die den electrisehen stroom over de wijk rondom het Brandenburger Thor verdee- len. Daar het water electriciteit goed ge leidt, moest do brandweer voortdurend op haar hoede zijn. Gedurende den geheclen avond was een groot dcol van Berlijn ver- stoken van licht en clcctrischcD stroom. Groote brand le Brussel. Het paleis va n-E g m o n d in vlammen. Zaterdagavond tegen acht uur is te Brut sel brand uitgebroken in het Egmond-pa- leis, de oude residentie van den hertog van Aremberg. Do brand nam zijn oor sprong links op de bovenverdiepingen van het centrale gebouw, vanwaar hij zicb snel uitbreidde naar do rechterzijde, zoo dat spoedig het geheele dak van het cen trale gebouw in brand stond. Het vuur, woedde hier hevig, omdat er 1500 K.G. hout was opgeslagen op de zolders. Spoedig was de brandweer gealarmeerd en liet duurde niet lang of de geheele Brus- solsche brandweer was bij het paleis aan gekomen. De uiterste pogingen werden ge daan om den brand te beperken Tegen half tien was men den brand meester. De materieels schade is aanzienlijk, maar do uiterlijke schoonheid van liet paleis heeft niet geleden. Ook zijn er geen voorwerpen met kunstwaarde, schilderijen e.d. verbrand. De linker- en rechtervleu gel van het paleis zijn geheel intact. Ook probeerde, nadat hij zich^pas opgesloten had, riep hij ons toe dat hij zich uit het raam zoxi werpen wanneer men binnen mocht komen. Richard en Odilia keken elkander smar telijk aan. Daarom heeft men gewacht totdat hij sliep. Denkt u niet dat zulks het beste middel was mijnheer. Ja zeker, Piet. Je bent een goede, getrouwe vriend. Och mijnheer, ik doe wat ik kan, en ik zou nog veel meer willen doenmaar die jongen verdient gestraft te worden, mijnheer. Niet zoozeer om dat feit, 't welk eigenlijk een toeval is, maar omdat hij kwaadaardig werdt. Dat kaai ook niet an ders bij zoo'n opvoeding. Ik zeg dat al leen in belang van den jongenheer, ver volgde hij met de ncodige beleefdheid; als hij zoo doorgaat, zal hij nog heel wat kun nen beleven later. Ikhoop dat 'mijnheer het alleen aan mijn verknochtheid zal toe schrijven dat ik Ik begrijp alles, Piet, antwoordde Ri chard met een zucht. Bij de nadering van het kasteel werd Odilia plotseling ongerust. -Ik had niet terug moeten komen, sprak ze. Uw moeder zal tegenover mij in een groote verlegenheid geraken. Dat spijt me, zei Richard bedaard, maar dat is noch mijn, noch jouw fout; dus wij moeten ons daaraan onderwerpen. De komst van haar zoon was mevrouw Brice als altijd een groote vreugde, maar thans kon zij haar verlegenheid niet ver bergen. Wat haar bijzonder hard viel was de gebreken van Ka-rol te bekennen ten aanhoor© vam Odiila; daarom verzachtte zij de fouten van haar kleinzoon zooveel zij vermocht, tijdens het verhaal van het geen er den vorigen dag was voorgevallen. De haast die zij maakte omdat het diner reeds opgediend was, diende als voorwend sel om zoo weinig mogelijk te vertellen en een deel der waarheid te verbergen. Er bleef echter een onloochenbaar feit over. Het vertrek van Piet kon slechts bevolen zijn onder den invloed van een hevige emotie, een emotie zooals mevrouw Brice nog nooit gekend had, want zij had Piet nog nimmer uitgezonden om hulp te vra gen Richard wees haar daarop, doch de moe der antwoordde Ik had mij niet van streek moeten laten brengen, dat was werkelijk niet de rüooite waard. Was ik niet zoo zenuwach tig geweest, dan zou ik het geval niet zoo zwaar opgenomen hebben. Richard keek zijn vrouw verbaasd aan. Deze nieuwe voorstelling van zaken, zoo geheel verschillend van het verhaal van Piet, bracht mijnheer en mevrouw in een lastigen toestand. De praktische geest van don advocaat vond eindelijk een oplossing Nadat het maal geëindigd was en men van tafel opstond sprak mijnheer Brice: Ik ga naar Karei; is hij op zijn ka- iner? Ja. Ik zal met je meegaan, voegde me vrouw Brice er haastig aan toe. Neen beste moeder, neen. Ik wil Ka rol alléén spreken. Maar. Daar sta ik beslist op, drong Richard aan. Odilia wil je op mijn kamer uit de secretaire een pakje papieren halen, dat ik de vorige maal vergeten had? Ik kom daar aanstonds bij je. Hier is de sleutel van de secretaire. Odilia nam den sleutel aan en verliet het vertrek. Toen wendde Richard zich tot zijn moeder en zei: 't Wordt tijd een beslissing te nemen; tot nu toe heb ik de opvoeding van Karei een weinig aan het toeval van zijn eigen wil en uw genegenheid voor hem overgela ten, doch nu moet ik u zoggen dat ik een onherroepelijk besluit genomen heb. Met begin October zal Karei naar hot lyceum gaan en neem ik hem mee om hem daar te presenteeren. Mevrouw Brice verbleekte; zij had dat voorzien, maar de slag was daarom niet minder gevoelig. Je zult me die bele'ediging toch. niet aandoen sprak zo. Dat is geen beleediging moeder en ik bid u niet als onredelijk te beschouwen wat hot gezond verstand alleen reeds op legt. Dit of 't volgend jaar moest Karei naar het lyceum, waar hij reeds bij zijn leeftijd ten achter is met de studie, mo gen wij goên oogenblik verliezen. Daarop ging hij heen zonder zijn moe der tijd te geven om te antwoorden. Zij volgde hem heimelijk en ging naar haar kamer die dicht bij Kareis kamer lag, om zoo mogelijk het gesprek af te luisteren. Richard ging bij Karei binnen die juist zijn middagmaal eindigde. Hij wachtte totdat de knecht afgedekt had en verdwe nen was, om zijn zoon dan streng toe te spreken met de woorden: Je hebt wanorde in 't huis gebracht door je ergerlijk gedrag. Vertel eens op wat er gebeurd is. Karei had veel gebreken, maar toch con stateerde men bij hein een groote oprecht heid die door den heilloozen invloed dor grootmoeder het minst had geloden. Karei kon zijn gedachten verbergen, maar niet verdraaien. Do jongen was gaan staan en keok met stoïcijnscho onverschilligheid voor zich uit, als trotseerde hij de gevol gen van zijn gedrag. Do juffrouw maakte mij een aanmer king over m'n werk dat zo slecht vond En was het niet slecht^ onderbrak dt> vader hem. Jawel, 't was slecht.... antwoordde de knaap parmantig. En vorder? Toen heb ik haar geantwoord. Wat? Dat ik m'n werk zou doen zooals hor mij beliefde. Ga verder! Zij noemde mij toen een brutale jon gen. Hier wachtte hij even cn terwijl hij zich zelf een hevig geweld aan deed vervolgde hij: Dat kon ik niet verdragen, ik wai woedend en heb haar een klap gegeven. Een klap Karei, oen klap, jij een jon gen, een man! jij hebt een vrouw gesla gen? Zij had me beleodigd, antwoorddr Karei en hief fier het hoofd op; hij keei zijn vader in de oogen maar kon het still« verwijt in diens blik niet verduren. Zij had tooh slechts de waarheid ge zegd, m'n jongen, hernam Richard mot zijc diepe stem. (W.Qrdt vervolgd).

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3