INGEZONDEN MEDEDEELING Uw Leidsche Wollen Dekens 'r telegrafisch weerbericht j Yoicpn.s waarnemingen verricht in den reen van 24 Sept. 1927, medegedeeld door hel Kon Ned Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoocste barómeterst.: 762.4 te Isafjord. •'i jaagste barómeterst.: 732.7 te Helder. J; Verwachting tot den avond van 15 Sept.: (,i Matige tot krachtige Zuidelijke tot Wes telijke wind. Zwaar bewolkt lot betrokken aiot tijdelijke opklaringen. Waarschijnlijk enkele regenbuien. Weinig verandering in temperatuur. 1 STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Het Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. seinde hedenmorgen te 8.55 aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het Zuidwesten". BAROMETERSTAND. Wiihelmina Martina d v. C Varkevisser en H. Weiland. Alide Bernarda d. v. C. J R Colthoff en A. B. de Graaf. Christopher Daniël z. v. D. A. Daamen en D. K. Richardson. Johan z. v. T. Gijs- hertse en Z. Hollebeek. Corneüs Theo doras z. van G. Th. van der Ploeg en B. M. van Veen. Overleden: Maria Rosolia Agues Striethorst, wed. van H. A. Bahlmann 80 jaar. Petronelia Elisabeth Antonia Vinke, eclitg. van W. J. Vink 35 j. Roodvonk. In het gezin van A. de G. in de Blo^m'.uslstraat is roodvonk gecon stateerd hij een kind. WOUBRUGGE. Geboren: Philippus Leonard us z. van P. van der Ing en A. M. van der Hoorn Izaak z. van Joh. Ie Peber en B. Kolkman. Gehuwd: G. Breedijk jm. 32 j. en A. van Griethuizen jd. 33 j. De stand van hedenmiddag 3 nor la aangegeven door den grooten wijzer. Het dunne lijntje beduidt den stand van gis teren. LUCHTTEMPERATUUR. 13.— gr. a LICHT OP VOOR FIETSERS e. a.: Van Zaterdagnamiddag 7.25 uur 1 Zondagmorgen 6.20 uur. anders beteekenen dan een lastercam- ,pagne, waarmede de burgemeester zich niet wil inlaten. De zaak is zelfs niet be sproken in het college van B. en W. vergadering bij te wonen. OEGSTGEEST. Ondertrouwd: N. W. Wamsteeker en L. Weijnen. Gehuwd: G. de Groot en K. Huis. Overleden: H. J. van Berkel 79 j J. H. S. Slappendel 11 j. SASSENHEIM. Auto-ongevallen. Gisteravond, tijdens een stortbui welke het uitzicht voor de chauffeurs belette, reed een auto-bestuur der uit Amsterdam in een geul die was gegraven voor de gasleiding, op de Zand slootkade. Een ander trof dit zelfde onge val aan de straatweg ter hoogte van de Wasbeeklaan. Met behulp van eenig hijschmateriaal kon ieder zijn weg. weer voortzetten. Iv. S. A. Gisteravond hield het plaat selijk Comité van de K. iS. A. zijn jaarlijk- 8che vergadering in het gebouw. De voor- ziter, de heer Bisschops, opende deze ver gadering en heette in het bijzonder den Eerw. Adviseur, kapelaan de Wit, die voor het eerst deze vergadering bijwoonde, een hartelijk welkom toe. Na voorlezing der notulen werd een schrijven behandeld en besloten, den R. K. Vrouwenbond f50 subsidie toe te kennen. Het jaarverslag van den secretaris weixl onder dank geaccepteerd. Uit het verslag van den penningmeester bleek dit jaar de in- uitgaven te zijn geraamd op f 234.30. De lieeren Schrama, Zwaan en Kortekaas werden benoemd tot verificateurs om de bescheiden tevens belast met het nazien der boeken der exploitatie van het gebouw bij den penningmeester te controleeren. Bij monde van den voorzitter werd een woord van dank gebracht aan den lieer Rozema voor het belangloos werk, dat hij dit jaar heeft verricht, met name het groote werk, dat noodig is voor de exploitatie van het gebouw. Uit het verslag der exploitatie bleek, dat er nog maar een kleine winst is gemaakt. Het bestuur verzoekt daarom ieders medewerking voor het plaatsen van aandeelen, daar er altijd nog zijn. Alsnu volgde bestuursverkiezing van de heer Bozema en Ma-urits, die met algemeene stemmen werden herkozen. Hierna rond vraag en sluiting. RIJNSBURG. Bloemenhandel. In weerwil van het slechte weer was er toch een tamelijke aan voer en beste prijzen. Zoo gingen b.v. A: ters van onder de ramen tot 1.10l.r een ongekenden prijs; van de kouden grond gingen da blauwe asters tot 0.90, wl van 0.750.95, roode 0.70G 95 Dahlia's konden graag 1.903.50 op brengen, Zinnia's 11.20, Gladiolussen varieerend van 0.501.10, Monlbrelia'.- 0.300.65, Pompon-Dahlia's 0.70 0.95, Grysanthen in meerdere kleuren 0.350.58, Liliput f 0.180.29, Anjers 0.17—0.23. WARMOND. Bezoek. Gisteren zijn de leden 'le Ver. v. Vrouwelijke Studenten per uuut van „De Volharding" naar de „Boerderij Meerrusl" gekomen. Na daar eenigen gezellig te hebben vertoefd, zijn zij Leiden_ teruggekeerd. Rectificatie. Bij het gisteren melde auto-ongeval is ten onrechte indruk gewekt, dat de auto's erg geiui vend waren, 't Is betrekkelijk heel goed af geloopen. WASSENAAR. Ondertrouwd: P. S. Nijdam en A. Pijl. Geboren: Petrus z. v. P. Leonhart J- A. van Deutekom. Pieter Gorneli: W. G. Alblas en .T. Vermeu'en. Willem Désiró z. v. J W. A. A Heijdt p- V- M. Arntz. Johanna Maria d Vink on S. Zonnevijlle. Johanna,Pe- •ronella d. v. J. P. Hüwer en G. Colpa. tijd naar ver den ge ha- DE RIJNSTREEK WEKELIJKSCH OVERZICHT KAASHANDEL. Geringe aanvoer met stationair hooge prijzen. De aanvoeren vielen ons dezen week niet erg mee. Speciaal de aanvoer te Woerden zal veler verwachting hebben te leurgesteld, en scheelde met den vorigen week 251 partijen. Verleden weck werd aangevoerd tot 621 partijen en deze week waren er slechts 380 partijen. Onze veron derstelling van verleden week is dan ook wel juist gebleken. De meeste boeren heb ben, gedachtig de loop van de grootö Sept. kaasmarkten ten vorige jaren, het econo mischer gevonden maar 'n week vroeger met hun kaas te gaan markten. Bovendien was er voor de hoeren zooveel te zien op len kaasdag, vee- en industrie-tentoon stelling. dat er geen tijd voor het markten en leveren der kaas kon overschieten. Ook zijn er geen prijzen uitgeloofd dit jaar voor den dikste-n, of langsten boer of voor den producent die de grootste partij kaas aanvoerde of het verste met zijn vracht was gekomen. Vorige jaren was dit wel het-geval en ..ij veronderstellen dat, indien dit jaar er ook weer eenige attractie aan verbonden was de aanvoer ook wel grooter zou zijn jeweesf. Verleden jaar waren op de Sep tember kaasmarkt aangevoerd 011 partijen en i,u 1925 kwamen er 762 partijen.- Men moet dus w<?l constateercn dat do Sept. kaasmarkt aan belangstelling zeer heeft geleden. Te Bodegraven was de aanvoer vrij goed; 422 partijen. Te Gouda werden 272 "partijen aangevoerd. De handel luidde c.p alle markten „matig". Alhoewel de doorsneeprijs weer iets hooger kwam dan vorige week, is de hoogste notêeving nage noeg onveranderd. Middelmatige zware kaas werd voor 54 -—60 verhandeld, indiqn cle kwaliteit .ten minste prima. was. Extra zware-werd Bodegraven verhandeld voor f 63 "Woerden'~voür "66.— en -feGoilda voor 65.Dat met deze hooge prijzen de handel matig is, laat zich best hegrijpen Al is de handel op dit moment nog rede lijk goed ook 'n groot deel der thans aan gevoerde partijen moeten voor opleg gaan dienen en dan ligt in deze hooge prijzen een tamelijk groot risico en het zal van den huidigen toestand van voel belang zijn of do goede afzet ook met den verhoogden prijs nog zal blijven aanhouden. ALPHEM AAN DEN RIJN. „Eerbied in Gods Huis" Zondag 2: Sept.: Vroegmis 2? 3, 4; Hoogmis Vespers 7. BOSKOOP. Feestavond. Donderrdagavond hield de St. Josephsgezellen Vereeniging afd. volwassenen een feestavond in het R K Vereenigingsgehouw. Door den Praeses Kapelaan van Seg'gelen, werd een feestrede uitgesproken in verhand met het 10-jarig bestaan der vereeniging. Er was een uit gebreid programma van voordrachten wel ke zeer in den smaak vielen van het pu bliek. Ook werd er nog een kleine Revue opgevoerd over plaatselijke aangelegenhe den enz., welke terdege den lachlust op wekte. De zaal was goed bezet en hel was een goed geslaagde feestavond. IN ONBEWOOND SURINAME. De gevaren van het balatabedrijf. Ontze ttende-m oeil ij k heden en ziekten. De balata, onderneming Curtell zond in 1926, aldus „De West", een expeditie naar do Lucie rivier. Deze expeditie zou de ri vier opvaren tot het voormalig hoofdkamp der expeditie Stahel en van daaruit de ex ploitatie aanvangen. Zoo vertrokken in November 192G zestien manschappen, onder leiding van een In- diaanschen voorman naar het terrein, ver in het Hinterland. Kort geleden is de expeditie, na onge veer negen maanden, tc Paramaribo te ruggekeerd. Hare ervaringen illustreeren weder, welke gevaren verhonden zijn aan dergelijke bedrijven ver in het achterland. Met heel veel moeite werd, na een reis van drie maanden, het bedoeld hoofdkamp de Lucie rivier bereikt. Van hieruit wer ongeveer tien kilometer liet tracé ge volgd, dat de expeditie gebruikte om in het gebergto door te dringen. Op dat punt werd de balata winning aangevangen, hoeveelheid van ongeveer 7000 kilogram werd ingezameld; een hoeveelheid die grooter bleek te zijn dan de booten kon den vervoeren. Inmiddels was de sterkte der arbeiders met twee man verminderd. Een arbeider werd, bij het bouwen van een kamp, door een ourockoekoe-slang gebeten en overleed niettegenstaande de toepas sing van inenting tegen slangenlieet, twi dagen later na een gruwelijk lijden. Een andere arbeider bezweek aan de zooge naamde zweiziekte. Dit was echter nog niet alles. Bij het afzakken van een dor groote vallen in de Lucie rivier, verdron- Effen marmer Deken f 9.50 Prachtvolle gebloemde Dekens f 10.50 Smaakvolle medaillon dessins f 12.50 Wij brengen deze Dekens in Rose, Blauw, Zalm, Geel, Lila en Groen Onze collectie Dekens omvat meer dan 250O stuks. VRIJ ENTREE - VRIJ ENTREE an zeer veel andere Compagnie-autoritei ten, onder de Europeesche bevolking oen bende was, een beestenboel, den inlander lot ergernis en gruwel. Ook hier herhaalt zich de geschiedenis heel de historie van dc missie door is de gedraging van den doorsnee kolonialen Europeaan een van de ergste conlrakrachten tegen de kerste ning geweest. De gedraging in het privé leven èn als economische macht, op wei nig anders dan winstbejag ingesteld. HAARLEMMERSTRAAT 130-134 ken twee manschappen. Een hunner be hoorde tot de expeditie Ouriel, de ander was een arbeider van den heer Lash-ley, die wegens ziekte stadwaarts zou gaan. Dc lij ken werden niet gevonden. De booten dreigden herhaaldelijk de rei zigers in den steek te laten. Door het slee pen over de rotsen in de watervallen had den zij natuurlijk veel geloden. Gelukkig bleef de gezondheidstoestand over liet al gemeen vrij gunstig, zoodat men eindelijk, na vele wederwaardigheden, met «jen hoe veelheid van ongeveer zes ton balata, dc hoofdstad beréikte. Eenigszins grappig klinkt het dat dc expedities der beide exploitanten in het afgelegen oord kwestie kregen over de grenzen der respectieve concessiën. De beiders van Lahley wilden do anderen van hun terrein verjagen, doch de „andcren; bleven kalm waar zij waren en ten slotte zag men wederzijds de dwaasheid in om te twisten over een strook grond in een oord waar soms in geen ecuwen zich men- schen vertoonen. Prof. Stahel had bij zijn vertrek uit het Wiihelmina gebergte eenige provision achtergelaten in liet 'kamp bij de Lucie rivier waaronder rijst en bloem. De arbei ders van de expeditie Curiel verklaren, dat zij wel een hoeveelheid pinda en kabel jauw hebben gevonden, maar geen rijst of bloem. Deze verdwijning is cigc ardig, omdat men hier te doen heeft met con on bewoonde streek. LEID EN. BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: Niet afgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd. Luxer: Goedgekeurd voor volwassenen. LAATSTE BERICHTEN Graan- en erwtenpakhuizen verbrand. Hedenmorgen omstreeks 3 uur is een ernstige -brand uitgebroken in de erw len en graanpakhuizen van do lirma Mole naar en Go. te Harlingen. De brand was zoo hevig, dat de brandspuit uit Franeker moest worden ontboden voor reserve. Deze heeft echter geen water gegeven. Do beide pakhuizen brandden hedenmorgen nog steeds. De schado, welke door verzekering gedekt wordt, is zeer aanzienlijk- 1 ELEGRAKiMEN J. Fz. COEN EN DE MISSIE. K. I. Pj schrijft fr>s: Wij. ontleencn aan ■de „Geschiedenis der R. K NIissie in Am- boina" 15461605, door G. Wessels S.J het volgende: Men kan -oihihet heel zacht uit tc drukken niet zeggen dat met dc komst van de Compagnie het peil der verkondi gers van het Evangelie was gestegen, wan neer men Coen. die er dan toch wel geen bijzondere neigingen in de richting van padres en papendom op na zal hebben ge houden, in een brief van l Januari 1614. aan het adres van de Bewindhebbers vol genderwijs hoort uitpakken: ,,'t Is oock meer dan tijdt, ende hocli- noodich, dat alhier goede leeraren werden ghesonden, die cloeck, verstandich, needrich ende vreedsamich van geeste sijn, gelijck eenen dienaar Godts bethaempt, ende niet alsulcke, plompe onbesnedene ydioten glyck hier veele vorlesers sijn. nog ook ge leerde leyden sijn van opgeblasen ende onvreedfsamen quaden gemoct, gelijck men alhier eenighen siet, welck niet dan quaet ende groote onruste veroorsaekt." Ga zitten. Maar dat Coen niet alleen kon uitvaren over bepaalde feiten en personen in de onontkoombare, forsche tale dier dagen, maar bovendien de dingen der ko lonisatie werkelijk diep vermocht te zien, blijkt verderop uit dezelfden brief: „Hoe slecht sij sijn, weten wel te seggen, dat de Portigesen daerinne andere dili- gentïe doden, ende wy daervan weinicli mentie macktc. Dc religie is den streck- sten handt, daermede voornamelyck den segen Godts ende dafeclie der lyefdden vercregen ende behouden wordt." Coen zag hier het koloniaal probleem, en daar bovenuit dat van do verbinding en verzoening der rassen werkelijk in don kern; hij zag hot scherper en dieper dan de wetgever, die in 1854 het Indische Re- geeringsrcglcment schiep met daarin het onzalig artikel 123; breeder en onbevan- gener dan de overgroote meerderheid der regeerders over Indië in do negentiende en twintigste eeuw. die de religie schijnen le begrijnen ajs dc splijtzwam bij uitne mendheid. Coen was van genial en aanleg; met verreweg de meeste mannen van de Compagnie was het tegendeel hot geval En men liet dc missie uitsterven. Immers: liever Turksch dan Paapscli. "Wanneer wij bedenken dat de toenmali ge verkondigers van Gods woord uit liet Nederland van het Twaalfjarig Bestand werden gerecruteerd, dan kunnen wij ons voorstellen de male van hun „ontvrcodsa- men quaden gemoet". De kerken liepen lepg hij urenlange preeken in Vaderland- schen stijl; voor het overige werkte men heel erg negatief aan de kerstening zooals Valentijn in alle openhartigheid bekent: „Om liet bijgeloovige der papisten echter allenskens en vanzelf te doen uitsterven, was liet vooreerst, dat zij van hun Pries ter beroofd waren, en geen de minste ge legenheid hadden om ziel? zei ven te oefe nen. De kruisen hier en daar opgerigt. wierden weggenomen en verder alles met zsgtichcit en omgovoelig uitgeroeid". Opbouwende beschavingsarbeid ziet er inderdaad heel anders uit; negatiever kon net niet. Daar kwam nog hij, dat het naar getuigenis nïiïf. alleen van Coen, maar on1- DE BOKSWEDSTRIJD TUNNEY— DEMPSEY. Tien personen overleden. Wegens de spanning. NEW-YORK, 24 September (V.D.) Uit de filmopnamen van den bokswed strijd Dompsey-Tunney blijkt, dat Tunney inderdaad in de 7e ronde 13 seconden hul_ pcloos op den vloer heeft gelegen- Tunney verklaart'zelf 9 tellen te zijn blijven liggen om ie rusten. De beslissing van den scheids rechter wordt evenwel door de wedstrijd commissie goedgekeurd. Het is onwaar schijnlijk, dal Demsey een protest zal in- 'dienen', daar'hij uitdrukkelijk verklaard heeft dat Tunney zijn meerdere was. Verder wordt nog gemeld, dat ten ge volge van de opwinding bij den wedstrijd een 10-tal personen aan hartverlamming is overleden, van wie eenigen hij de me- dedeelingen van den omroeper in de 7e ronde bij hun radio-toestel! De regenval in Engeland. LONDEN, 23 Sept. (V.D.). De hevige re genval in het Britschc eilandenrijk blijft inaar aanhouden. Een van de meest getrof fen steden js Edinburgh', waar de laagge legen gedeelten! gi'ootepdeels zijn over stroomd waardoor aanzienlijke schade word aahgerfclit. Corrupte politiemannen. NEW YORK, 23 Sept. (V.D.). Niet min der dan 41 politiebeambten, zijnde 1/5 ge deelte van cle politiemacht van Memphis worden beschuldigd in de uitoefening hun ner bediening geld te hebben aangenomen, in ruil waarvoor zij de dranksmokkelaars l.un gang lieten gaan. Zij zijn onmiddel lijk geschórschf, toen in den winker van een wegens whisky-verkoop gearresteerden kruidenier een bezwarende boekhouding werd aangetroffen, waarin dc namen voor kwamen van 51 personen, waaraan hij .80.000 dollar had betaald gedurende een periode van 21 maanden Vliegongeval. LONDEN. 23 Sept. (V.D.). Een tweetal vliegtuigen van de kustvcrkenningsdiensl der Royal Air Force werd heden hij Bour nemouth door slecht weer overvallen. Zij trachtten in de haven van Poole zich in veiligheid le stellen, doch konden deze riet meer bereiken, zelfs is een der vlieg tuigen gezonken. Gelukkig zijn er dooden te betreuren. BflARKTBERICHTEft LEIDEN, 18—24 Sept. Turf. Lange turf, geen aanvoer. 24 Sept. Boter. Prima fabrieks- boler 2.35, prima boerenboler 2.20 2.40, per K.G. Aangevoerd 71/8, 25/16 va ten, wegende 1725 K.G. Handel matig, 24 Sept. Veiling. Eieren. Aan voer 4531 stuks; kipeieren f 8.759.50, eendeneieren 6.507, per 100 stuks. Handel matig. LISSE 23 Sep!. H.B.G. Uitslag lever bare veiling onder directie van H.B.G. le Lisse. Kooplust best. ER. Marconie 18-op top 19— 16 top 18. I 16—, 15-15 I /12 II ƒ8.E.W. L'Innoncence 16-17 top 22.50, 15 top 16.50, 13 top f 12. 13 top ƒ13.12 top 9.50, ER. Gertru.de 12-15 top 6.50, E.B. Grand Maitre 12-1' top 910-12 top ƒ5.— Queen o. Blues 13-15 top ƒ7.50, 10-13 top 4.25, EG Yellow Hammer 10-13 lop J 5.EN Mad. Plemp I 2.25, Victoria lop 4. I. 3.60 II 2.60, Poël Ornatus top J 1.85, I 1.50 II .070, Golden Spur I ƒ260 IT ƒ2.45, Empres top ƒ4.40 II ƒ1.60, Zilver Spur I 1.70, Zilver Queen I ƒ1.51 II 0.85,, Zilver Trompet I ƒ1.15. II ƒ0.90, Emperor R 13-op top 3 25. Barri Consp. top f 1.74 I 1.60 II -.35, EN, Walter T. Ware top f 2.90, Sir Watkin R. top ƒ3, Glorv of Leiden top ƒ4. White f.ady top 1.50, King Alfred top ƒ2.40 14.20, Laurens Koster top 3.Lucifer top ƒ1.95, DN. Von Sion lop ƒ3.50 ƒ1.90, II 1.60, Sulpher Phoenix lop ƒ2,2! T 1.70, K.v.t Artus I ƒ0 95, Couïa Car dinal I ƒ2.Gram. Brillant top ƒ1.60, I 1.35. Pr. Marijanno I ƒ1.55, P Oostenrijk I 2.95, L, Matelas top 3.4 Rose Grisdelin top f 2.Due do Berlin top 4.40 I 2.85, Rose Luisaule top f 340 Wouwerman I 5.05, v. d. Neer top ƒ5.15, Augusta top 2.30, Ibis top ƒ6.90, Queen o. t. Whites I f 1.50, La Reine 1.55, E.v.t. Witte Zwaan I ƒ1.95 II 50, La Reine Max top 4.55, I 3.85, Gele Prins I 3.90, Waterloo top 3.95, Frc Mooro I ƒ,3.II 2 50, Roso Grisdelin top 2, I 1.55, La Precieuse top f 3.85, Herm. Schlegel I f 2.60, Flamingo top 3.60, Witte Duo Max top ƒ1.55. Rose Precosc top ƒ7.D.v.l. Murillo top f.240, I 1 90 JT .1.50 Cour d'Or top 4.60, Theeroos top 2.80, Lucrelia top 2.70, I 2.Harle quin top ƒ.35, I 2.05 II 1.90, Croc. Purp. Gradndiflora top 3.770, I 3.45, Meijer- beer top ƒ2.40. Geel top ƒ4.15, I 3-35 It 2.60, Bar. v. Brunow top 3.05, King o. f. Withes top 3.50, Walter Scot I 2.60, Blauw top 1.70, I 1.40 II 1.15, Mont Blanc 2.80. I 1.90, D.v.t. Clara Buth 55, II 45, Bartigin I 85 II 60, Pr. Elisa- met top 1. I 0.95 II .085, Centenaire lop 1.II 0.45, Pr. of Haarlem top 90 I 70 II 40, Rauwenroff I 75, Will. Copland top 70 I 1.05 II 85, Ad. v. d. Hoeden top 1, Bar. de la Tonnaye II 50, Le Notre top fl, 90, Fame Sanders top 1, Rev. Ew- bank I 95 II 50, Massachusets I 60, Roi d'lslande top 5.10, Europe 1 90, La Tu- lipa Noire fop 3. Vict. d'Olivièra top ƒ2.90, La Caudeur top ƒ1.50 I 65, Ing!. Scarlet I 1.05 II 95, La Merveille I 75 II 50, Gesn. Spatulatha top 85 I 60 II 35, Bijgoed: Enk. Galanthus 1 55, IJl. Gigan- theum, Lil. Candidum top 20, Scilla Sibe- Tica top 150, I 140, 11 105. Lil. Tigr. Spl. 14/op top. 4, I 255, LiL Umbalkitum 22 op top 12.—. id. 18/22 top. 10.90, Lil. Umball. Erectum 22 top. 11.90, id. 18/22 top. 10. id. 14/18 top- 6.75, Iris Angelica top 2.30, Glad. Nan. Akkermanni 2.70, id. Aniens .40, 1.35, id. Conv. Alba 00. 50, id. Blush ing Bride 1.35, Peach Blossom, Ixia Gen. 30—25. E.l.t.: Bonton d'Or, Iugl. Yellow 1 7"», II 20, Caledonia top 130, Gesn, Lutc.i,. Fulgens, Ir.: I. H. Ga janus top 45, id. Giant top 30, id. Grunhulde fop 45, H. I. Imperator top 70, I 40, II 15, I. H. Bri tish Queen II 11, H. I. Hart Nibbrig, Ir. Anglica: H. I. Theo de Gock top 30, I 25, II 10, I. H Kon. Wiihelmina, White Excelsior top 275. BOSKOOP, 23 Sept. Veiling. Bloc- en. Rozen per bos van 10 stuks. Ophe lia 5078 cent, Golden Ophelia 50 cent, Marcel Rouver 49 cent. Hadley 0.79 1.14. Gl. Pcrnct 1.16—1.18, Columbia 0.991.01, Butterfly 0689 een', Mac Keller 82 cent. Wilhelm ICordes 5259 cent, Bouche 7590 cent, Rosalandia 54 62 cent, Polyanlharozen 36 cent. Buiten rozen 1218 cent. Diversen per bos: Dah lia's io21 cent^ idem kl. bl. 621 cent, Anjers '16,17 cent, Asparagus 17 cent:- Chrysanthemum gr. hi. 2429 cent per stuk, idem tros 1829 cert per bos. idem •s 9 cent per tak. TER AAR, 23 Sept Veiling „SL Phc- eas." Prinsb. 0.801.85, w. pronk!). 0.600.95, stampr. 0.85, snijb. 0.55 15, augurken: fijn f 9.60, f 1). 2.05, basterd 1.55, grof f J.25, fijnslip 1.60, stip 1.05, ksssnijboonen f 5 .20. tomaten 10 ct., per K.G. ALPHEN a. d. RIJN. 23 Sep! Veiling. Groenten. Spinazie f 712. Jloe- renboonen 5-—1850, Saijboonen ƒ30 30, Postelein ƒ68.40, Tomaten ƒ1822, Peren: Wiliam ƒ13.1015.20, Muskrisp 11.5013.60, diamant 14.40. Appelen: Zoete bloemó ƒ9.Uien ƒ5.50 per 100 K.G. Radijs f 0.80120, Peen f 59. Kroten ƒ2.703.AndOv'e ƒ1502. per 100 bos. Kropsla 2.603.Kom kommers 7.90, B'oemkool I 1520.50, id. II 68.Savoyekool 513 Roode kool 9.1010.20, Meloenen 21 34._ por iro tw..,. f 3031. 31 Kin- eendeneieren 6 .6.1 n 10 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN. 23 Sept. Veiling. Groenten. Meloenen 131 cent per stuk. Tomaten A 78.70, id. B. 5—7.50. id. C 3—4 20, Peulen 180, l.aag- boonen No. 1 1.70, Middc boonen 2 05. Kas snijhoonen 4.905.20, Prinsenboonen 1.15 id. No. 1 1.50, id. jong 1 172id. z. dr. 1.40, id. dikke 1.101.25, id jonge 2.15, Enk. Stam 1.30 Witte pronkboonen 3035 per 10 KG. Fijn 3 905.90, Fijnbasterd 1.Basterd 1.25, Grof. 1.05, Bommen 30, Stippel 80 por 25 K.G. LEIMUIDEN 22 Sept. Veiling Eieren 1287 kippeneieren 8.609.10. 43 eenden eieren 6.606.75. 2 jonge waarden 85 95 cent ZOETERWOUDE. 21 Sopt Vei ing „Zorg en Vlijt". Aangevoerd 1154 kippen eieren 8.409 05, 106 eendeneieren 7 557.85, Snijboonen 0.05 per KG., appelen f 0.070.08 per pond. Kippen 0.251.10, hanen f 0 251.konij nen ƒ030—1.50, duiven ƒ0.10—0.16, eenden 1 10 per stuk Wisselno' maler!-wn 1 Niet officieel. Herlijn55.45»/ LondenIS.I.'I'/, New-York2.49'/k l'arijsD.7H"/ Brussol (Belga)34.74 Zürich48.10 Milaan13-61 Madrid 43-n' Oslo65.84'/ BEURSOVERZICH*". De beurs was heden rustig en de stem ming was onregelmatig. Van dc Indus- trieelcn legden gewone Jurgens oen vaslo houding aan den dag. Holl Kunstzijde wat lager. Op de Suikermarkt ging nogal wal om in H.V.A.'s, die aanvankelijk weer een verlies boekten, doch zich later vrij wel wisten le verheffen. Scheepv. mceren- deels aan aanbod onderhevig tegen lagers notecringen. Rubbers weinig aandacht. A'dam Rubbers goed prijshoudend, doch niet veel veranderd. Tabakken meerendee.a aan den vasten kant, doch ook weinig ver anderd. Van de Oliewaarden ping alleen wat oin in Kon., die hoofdzakelijk zich be wogen omstreeks de topkoersen van g sloj ren. Yankees kalm. Prol. 4 pet.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7