JOHM GEUTENBEEK liet misdrijf, bedoeld bij art. 131 W. v. S., opruiing in geschrifte, welk feit plaats ge had zou hebben in het orgaan van Pcrhim- pocnan Indonesia., dat zooals bekend is in het Maleisch en in het Hollandsch wordt uitgegeven. De rechter-commissaris, Jhr. mr. Cal- koen, heeft de vier verdachten gisteren middag aan een langdurig verhoor onder worpen en gisterenavond het verhoor voortgezet. Op zijn last zijn ze daarna in liet Huis van Bewaring ingesloten. Een 5B.hr ij ven van .,De Dageraad" aan den president van Mexico. Zelfs van dien kant! De. Vrijdenkersvereeniging „De Dage raad'' heeft zich met het volgende schrij ven gericht lol president Calles van Mexi co: „In Europa en speciaal in ons land, Nederland, wordt denfelaatsten tijd een reeks barbaarsche wreedheden gepubli ceerd door menschen, die zich ooggetuigen noemen; wreedheden, die in Mexico zich afspelen. E11 ofschoon wij do pogingen van elke regcering toejuichen, om den Staal te zuiveren van kerkelijke overheer- sching, moeten wij, indien de bovenbedoel de berichten juist zijn, cr tegen protcstee- ren, dat in den strijd tegen deze kerke lijke overliecrsching aanslagen worden gepleegd op de gewetensvrijheid der bur gers, en nog wel op zulk een barbaarsche manier, als hier wordt gepubliceerd. Uitvoering Motor- en Rijwielreglement. Inschrijving van motor rijtuigen. Het ïnschrijvingsburcau voor Motorrij tuigen brengt onder de aandacht, dat aan dit bureau ingesteld ingevolge par. 4 van liet Nieuwe Motor- en Rijwielreglement, reeds van verschillende zijden schriftelijke aanvragen werden gedaan voor toezending van z.g. ..gele" aanvraagformulieren voor insehrijvingsbewijzen met bijlagen. Dit bureau is echter niet ingericht op het verzenden van aanvraagformulieren aan particulieren; deze formulieren kun nen echter aldaar wel afgehaald worden. Bovendien zijn deze aanvraagformulieren in de groote plaatsen in Nederland aan het politiebureau en aan de bureaux van den Rijkswaterstaat verkrijgbaar. R. K. Bond van Melkveehouders. Kring Den Haag. De R. K. Bond van Melkveehouders in den Kring Den Haag zal een Algemeer.e vergadering houden op Maandag 2G Sep tember a.s., ter bespreking van de as. win- termclkprijzen. Alle Katholieke veehou ders, ook niet-leden, worden verzocht, deze Acht ton voordeel voor den Haag. Bij de begrooling voor 1928 deelden B. ep W. van 's-Gravenhage, mede, dat bet ge ding tusschen Rotterdam en Den Haag, dal bij den Raad van Stato aanhangig was in zake de verdeeling van opcenten der Verdedigings- en Tantièmcbclastingen, in verband met de kwestie of enkele groo te maatschappijen als- de Koninklijke en de Bataafsche in Den Haag of Rotterdam baar zetel hebben, thans is beslist. Naar wij van «bevoegde zijde vernemen, heeft de Kroon deze beslissing ten gunste van Den Haag genomen. Do residentie boekt hierdoor een financieel voordeel van f 800.000, verdeeld over de belastingjaren 19-26 en 1927. Het begrootingstekort voor 1928 is hier mede vrijwel aangezuiverd. Charles Kicckens. t In den ouderdom van 05 jaren is giste rennamiddag te Tilburg overleden de heer G'h. Kicckens, de bekende leider van Ne- derlandsche bedevaarten naar Rome en Lourdes. De heer Kieckcns, die op Katholiek ter rein in het Zuiden des lands een vooraan staande plaats innam, was een der oprich ters van het Ned. Comité tot regeling der bedevaarten naar de basiliek van het H. Hart te Parijs, naar Lourdes en naar Ro me, van welk comité hij de ijverige direc teur wa6, die zich bijzondere verdiensten verwierf door de uitstekende regeling de zer bedevaarten. Zijn verdiensten werden door Z.H. den Paus o.m. erkend door zijn benoeming tot Eerc-kamerheer van Z. H. met kap en de gen. Te Godesberg werd hij de vorige week door een beroerte overvallen, welke thans een einde maakte aan zijn leven. INGEZONDEN NIEDEDEELING. KERKNIEUWS H. H. WIJDINGEN. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft Vrijdagavond 23 September in de kapel van het Groot Seminarie Ie Warmond de Tonsuur toegediend aan de volgende E.E. Hoeren: J. Blankers, J. Buysman, C. Campfens, A. Coelen, Th. Dekker, B. Drost, R. van Ginkele J. Greilemann, J Groot, H. v. d. Ham, B. Henning, B. Keycr, H. Koopman, W. van Lammeren, A. Leenders, J. Metzelaar, W. Minnebo, W. Mulder, J. Simon, M. van Sleyn, Tb. Strous, J. Tesselaar, J. van Tol, F. To- nino, G. Verhaar en J. Verhaar. Zaterdag (en Zondag) de vier kleinere HJI. Wijdingen aan bovengenoemde hoe ren en Zaterdag de H. Wijding van het Diaconaat aan de E.E. Hoeren: W. Herding, W. Blok, A. Brouwer, J. v. Dael, J. Dekker, J. van Ettinger, J. Franse, W. Haring, P. Jong, J. Karskens, A van No- belen, H. Rouw, C. do Ruyler, A. Schaa- per, P. Slanimeyer, N. P. Sleur, J. van Stralen, H. Tabink, M. van der Togl, J. Veerman en Th. van Vugt; de H. Wijding van 't Priesterschap aan den WE. Heer J. Verkley. I zijn steeds betrouwbaar en in qualiteit niet te over treffen. - Voor de donkere dagen is de Ultra Speciai-plaat een ware uitkomst Vraagt de Catalogus en Camera-Prospecfus BREESTRAAT 79 - Fotohandel TELEF. 1858 STADSNIEUWS. DE WINKELWEEK. De beoordceling door de jury. Gisteravond bood dc commissie der Leidsche Winkelweek in hotel „In den Vergulden Turk" een diner aan, aan de jury, bestaande uit 15 vertegenwoordigers der Haarlemscbe middenstands-centrale, en aan de vertegenwoordigers der pers. Hierbij was speciaal de pers uitgenoo- digd, opdat zij, nadat door de juryleden in besloten vergadering de punten der door baar beoordeelde etalages waren vastge steld, getuige kon zijn van de verzegeling dezer beoordeelingen. De verzegelde enveloppe zal worden ten toongesteld in perceel Vischmarkt 14, waar de door het publiek te winnen prijzen lig gen geëtaleerd, om den volgenden week Woensdag wederom in tegenwoordigheid der pers te worden geopend en met de be oordeeling door het publick te worden ver geleken. Wie van de inzenders, dan liet oordeel de-r jury het meest nabij komt ontvangt den eersten prijs, enz. Daarna verzamelden allen zich in de groote bovenzaal waar de tafels waren ge dekt en gezellig werd gedineerd. Nadat de voorzitter, de heer Simonis, het openingswoord had gesproken, waarbij hij dank bracht aan de Haarlemsche jury, pers en middenstand, droeg hij bot tafel presidium over aan den heer ten Boom, voorzitter der Haarlemsche middenstands centrale, die allen desnoods ongevraagd in de gelegenheid stelde, de sluizen van liun welsprekendheid te openen. Het behoeft geen betoog, dat er over en weer heel wat vriendelijke woorden wer- dengewisseld en dat er krachtige heildron ken werden gedaan op dc Haarlemsche en Leidsche middenstand. Speciaal vermelden wij een toespraak van den secretaris der Haarlemsche mid- denstand-eentrale, den heer P. J. M. van Tetering, oud-journalist, die dank en hulde bracht aau de pers, welke spr. voor de Middenstanders noodzakelijk noemde. Na het diner werd een kleine wandeling door de stad gemaakt, om de etalages eens bij avond te bezichtigen. Nadat tenslotte in „In den Vergulden Turk" de koifie was gebruikt, vertrok dc jury naar Haarlem en bleef de Leidsche winkelweek-commissio nog eenigen tijd bijeen. Wedsirijd versierde Rijwielen. De Winkeliersvereeniging ,,'t Centrum" zit niet stil om waar mogelijk reclame te maken. Zoo heeft het bestuur thans uitge- noodigd jongens en meisjes van 8 lot 16 jaar tot deelnam eaan een wedstrijd voor versierde rijwielen. Men zie hierover een advertentie in dit blad DE 3-0CTQBER FEESTVIERING. Het programma. Het programma van do feestelijke her denking van heidens ontzet wordt weer op de bekende groote aanplakbiljetten be kend gemaakt. Het luidt als volgt: Voorm. 7 uur: reveille van de trappen van het Stadhuis, aangeboden door het Leidsch Politiemu zi ckgezelschap. Voorm. 8 uur: Koraalmuziek in het v. d. Werfpark door 900 zangers en zange ressen, met welwillende begeleiding door het Sted. Muziekcorps. De muziek zal wor den verspreid door Philips' radio luidspre ker- Voorm. 9 uur: Populair concert vanaf hot Waaghoofd (Aalmarkt), aangeboden door de Harmonicvereenigmg T. en D Voorm .7.309.30 uur: uitdeeling van haring en wittebrood aan 2655 personen. Nam. 1 uur: Allegorische optocht, be trekking hebbende op het te stichten Leid sche Hout. 12 wagens met vier-spannen, 1 bedelwagen, 127 deelnemers, 222 kinde ren, 4 muziekkorpsen, schitterende aan- kleeding, geheel uitgevoerd onder artistieke leiding van den kunstschilder Jan Franken De ontwerpen van den optocht zijn van Nico de Jong. Gedurende den geheelen dag op het Schuttersveld Lunapark. Honderden ver makelijkheden. Toegang vrij. 's Avonds 7 uur: Luisterrijk avond feest op het Schuttersveld- Philips Radio- Lunapark, drievoudig concert. Hosvlonder 's Avonds half 8 in de groote zaal en foyer der Stadsgehoorzaal: Cabaretvoor stelling. Buitengewoon prachtig program ma, gearrangeerd door het Theatre Bureau Max van Gelder. De samenstelling van het programma is zoodanig, dat in de beide za len dezelfde attraetievollo nummers wor den gegeven. Voor bijzonderheden raadplege men den officieelen feestwijzer. 's Avonds 11 uur: luisterrijk vuurwerk. Na afloop van het vuurwerk extra trei nen en trams naar alle richtingen Vijf en twintig-jarig professoraat van Prof. Dr. L. Knappert. Heden herdenkt prof. dr. L. Knappert den dag waarop bij vijf-en-twinlig jaar ge leden het ambt van hoogleeraar vanwege de Ned. Hervormde Kerk aan dc Leidsche Universiteit aanvaardde, waaraan bij se dert colleges geeft iu de geschiedenis en leerstellingen der Ned. Hervormde Kerk- Hedenmiddag na het afdrukken onzer courant had ten huize van den jubilaris een eenvoudige huldiging plaats. Hierop komen we Maandag nader terug. R.-K. MiS.'tairenvereeniying. Gisteravond bad, nu de herhalingsoefe ningen zijn afgeloopen, de laatste uitvoe ring in de R.-K. Miütairenvereeniging plaats. De R.-K. tooneelvereeniging „Vondel" trad voor het( voetlicht, terwijl ter afwis seling een spannende film uit de "VVild West werd vertoond. Na afkoop dankte, de directeur, dc Zeer- Ecnv. Pater Frigge bovengenoemd gezel schap alsmede heer Remund, die de diverse filmavonden had verzorgd en voorts nogmaals allen die in do afgeloo pen periode him krachten hadden beschik baar gesteld cm den militairen tijdens hun verblijf onder de wapenen een aantal aan gename avonden te bezorgen, waarna al len voldaan huiswaarts keerden. Maatschappij voor Toonkunst. In plaats van de gebruikelijke twee or kest uit voeringen, biedt de Leidsche Maat schappij voor Toonkunst haren leden in het a.s. seizoen vier strijkkwartetavonden aan: op 4 November 1927, 20 Januari, 13 Februari en 5 Maart 1928 achtereenvol gens door bet Bobeemscbe Strijkkwartet, het Prisca-kwarlet uit Keulen, het Haag- sche Strijkkwartet en het Concertgebouw- strijkkwartet (Zimmerman c.s.). Een schenking Mevr. de wed. S. A. C. Feenstra Kuiper Grull, alhier, heeft een verzameling Ja- pansche prenten en kunstvoorwerpen aan phisch museum alhier ten geschenke aan geboden. Deze schenking is onder dankbetuiging gaarne aanvaard. Gistermiddag is de 56-jarige sigarenma ker H. W. in de Klimmende Leeuwsteeg van een trap gevallen doordat hij uit gleed. De man verstuikte den rechtervoet. Ten nadeele van P. S. in de Caecilia- straat is de muntgasmeter waarin een be drag van f 10.75, door onbevoegden gelicht. Door J. N. in de Janvossenstecg is aan gifte gedaan, dat hij door T. V. is mishan deld. Op de markt is gisteren weer een pink achtergebleven. Inlichtingen bij de politie. Bij de gisteren door den Rijksgebouwen dienst te 's-Gravenhage gehouden aanbe steding voor verbouwing van het Rijksop voedingsgesticht tot Psvchopatengcsticht was ingeschreven als volgt: M. Fokkes, Groningen 90.200, v. cl. Velden en de Jong, Oegstgeest 88,254, P. van Nes, Den Haaf 85200, K. Lagcrwey, Amersfoort 83818, De Bruin, Hoogland 82300, v. d. Wiel, Den Haag 78.669, Bast en Groe- neweg, Rotterdam 76100, Gebrs. den Ouden, Oegstgeest 75800. N. v. d. Bos, Rotterdam 74.900, Gebrs. v. d. Loo, Rot terdam 73180, Aann. Mij. Noord-Hol land. Heemskerk 71780, V v d. Vliet, Den Haag 71068. D. v. Leeuwen, Den Haag 69500, de Later en Meyer, Leiden 6S350, fa. Bik en Breedeveld, Leiden 67600, v. d. Wal en Kloppenburg, Ber gen 65510, fa. Jac. van Riet, Leiden 63730, Marcelis en Heemskerk, Leiden 61494, N.V. Mabuwat, Willemstad 60485, J. Korteweg, Breda f 60.000, G. de Bruvn, Zeist ƒ54900. BIOSCOOP. Luxor. Het hoofdnummer van deze week is ge titeld „Lobo, de wolfshond". De bekende Rin-Tin-Tin spee't bier de hoofdrol en weer op een wijze, die aller bewondering afdwingt. Het filmbeeld vertoont hem eerst in de vrije natuur als het hoofd van de bende wolven, die voor den Sierra- brand de vlucht neemt. Achtervolgd als de meest gevreesde onder zijn soorlgenoo- ten raakt bij gewond door een cactusdoorn in den poot. Hij trekt zich terug in de woestijn om te sterven, doch ontmoet dan zijn loekomstigen metgezel, een eenvoudig jongen mijnwerker, die hem na een goede en zorgvuldige behandeling weet te tem men. Rin-Tin-Tin wordt dan de bescher mer van den mijnwerker en zijn meisje, die een harden strijd tegen hun vijanden hebben te voeren. June Marlow en Charles Favreel verto'ken de hoofdrollen uitste kend en met hun Lobo maken zij de film spannend tot bet einde toe. De tweede hoofdfilm, voor de pauze ge draaid, is een film zonder tekst. Er wordt dus door de filmacteurs niet gesproken zoo'n drama is bet, Maar hoe meer we de schranderheid van een bond als Rin-Tin- Tin bewonderen in bovenbeschreven film, des te ondragelijker wordt een film, waarin menschen niet tot elkaar spreken Op het tooneel de jongleur Ajexandro, die een meester in zijn vak is. 5J8T DE OMGEWHG HILLEGOM. Veer de Missie. Zondag wordt in de j St. Josephlcerk in alle H H. Missen een liefdadigheidsprcdicatie gehouden tot steun voor de Missie te Serawak in Bor neo Waar het bier de eerste collecte be treft voor de Missie, en nog wel voor die in onze eigen koloniën, vertrouwen we, dat we onzen lezers een schitterende opbrengst kunnen mededeelen. Volksfeesten te Zilk. Deze zullen dit jaar op 4 en 5 October gehouden worden. Wegens het in Augustus zoo heerlijk ge- vierdo Zilveren Priesler-Jubilé van den Pastoor der Parochie Zilk, werd deze iaarlijksche feestviering ditmaal even la ter dan anders. Hopen we op goed weer! KATWIJK AAN DEN RIJN. Ongeluk bij miiitaire oefeningen. Bij de militaire oefeningen viel een der mili tairen van het paard waarbij hij zich zoo danig bezeerde dat liij bij dr. H. gebracht moest worden, die hem behandelde, waar na hij naar bet militair hospitaal werd vervoerd. Tuinbouw. Dg prijzen der verschillen de koolsoorten blijven nogal goed wat In verband met de vele slechte gewassen voor den tuinders gelukkig is. Dg prijzen kun- jien eclier de teelt moeilijk loonend maken omreden deze zoo slecht zijn als nog wei nig voorkwam. Behalve de bloemkool blijft ook de roode en gele kool goed op prijs Bospecn komt niet veel meer, wat goed is •brengt redelijke prijzen op. Thans komt de late peen die 3 per 100 K.G. opbrengt. Goonen zijn iets goedkooper. Het slechte weer zorgt wel dat weinig 1ste kwaliteit komt. De uienprijs is redelijk dóch ock niet loonend om he slechte gewas. Bloem kool wordt nogal voor export gevraagd, hetgex de prijs er op houdt. Tentoonstelling. De tentoonstelling der lieddadigheids loterij mag zich geregeld in een goede belangstelling verheugen. Zen dag is liet de laatste dag. Ook dan wordt nog een flink bezoek verwacht en volgende week Donderdag is de dag der trekking Een mooie collectie prijzen staat ter be zichtiging die menigeen nog doet besluiten loten te koopen of erbij te koopen. LISSE De Harddraverij. Blijkens een in dit nummer voor komende advertentie zal aanstaanden Donderdag de jaarlijksche harddraverij op do korte baanp laats hebben. Deze courses zullen wederom gehouden worden op bel bekende terrein van de firma Gebr. Vreeburg achter de „Witte Zwaan". Zoo als men reeds enkele weken in dit blad heeft kunnen lezen, staat de harddraverij dit jaar in een bijzonder teeken en wel Jn een jubileumteeken naar aanleiding van bet 25-jarig beslaan der vereeniging. De Courses beginnen reeds des morgens te half elf met een Internationale draverij van Meet. Behalve de pikeursprijzen is aan prijzen uitgeloofd een som van 1250. 't Is geen bagatel! Waar de draverij te Lisse steeds door honderden liefhebbers van de Paarden sport wordt bezocht, verwachten we dit jaar het bezoek nog grooter! Wij hopen natuurlijk dat het weer meewerkt en dat we ook voor dien geen regen meer krij gen, opdat de baan in goede cinditie zal zijn „Adolf Kclping". De R. K. Harmonie Adolf Kolping" hield gisterenavond on der voorzitterschap -van den heer J. v, d. Vonk hare eerste vergadering in hot pa- (ronaalsgebouw. Mede waren aanwezig de vice-praeses der St. Jozefsgezellenver- eeniging en een paar leden van den Raad van Commissarissen, de hoeren Warmer dam, v. d Berg en Verdegaal. De voorzit ter sprak in zijn openingswoord een lof- woord op de vereeniging met de vorderin gen welke in het eerste levensjaar onder de nieuwe leiding zijn behaald. Laten alle leden hun best blijven doen en laten zij vooral loven zooals het reglement het voor schrijft; dan, het kan niet uitblijven, zul len we een volgende jaarvergadering we derom succes hebben te boekon. Nog deelde de Voorzitter mede, dat de rondgang in de gemeente door eenige jonge dames ter ver sterking van de financiën goede resultaten oplevert! Dc notulen werden gelezen en vastgesteld. Dc secretaris bracht hierna een mooi gcslvleerd en zakelijk jaarverslag uit. waarvoor de voorzitter hem den dank der vergadering overbracht, waarop een dankbaar applaus volgde. De Eerw. vice- praeses bracht den secretaris oen woord van lof voor zijn mooi verslag. Uit het ver slag van den penningmeester bleek dat naast oen ontvangst van 1610.16 een uit gave viel te boeken van 1429.23/4, zoodat een voordeelig saldo valt te boeken van 180.9214. De voorzitter dankte den pen ningmeester voor zijn richtig beheer. De bestuursverkiezing had tot uitslag dat de GEMEENTELIJKE AANKQNDIGIfl; Hinderwet. B. en W. van Leiden, gezien bet zoek van de N.V. Autobusoudernt: „Dc Sleutelstad", om vergunning tot oprichten van een ondergrondsche waarplaats voor benzine met bovengr sche aftapinrichting in en op de Scheistraat vóór het perceel Lange S straat No. 5, kadastraal bekend genu Leiden, Sectie G. No. 2814, geven kt r aan het publiek, dat genoemd verzoek de bijlagen-op de Secretarie dezer meente ter visie gelegd is; alsmede Ah Zaterdag, den 8 October e.k. des middags te half elf uren op het Raad! g gelegenheid zal worden gegeven om zwaren tegen dit verzoek in te brengei v A. VAN DE SANDE BAKHUI/ P Burgemcesli E VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 September 1927. RatüigB&ieke i4gend LEIDEN. Donderdag. Lezing met lichtbee „Vriendenkring ter eere van Allerheiligste Sacrament''. St. Joseph-Gezellen-vereeni H ALFHEN AAN DEN R IJ Rn Zondag 4.30 uur, oude school R.-K. Ti portarbeiders, jaarvergaderii1 Aigemeene Agendi LEIDEN. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maar morgen 8 uur nemen de volgende hui i sen den dienst waar. Dr De Gxaaff, Plantage 20. Dr. Horst, Havenkade, Dr. Hovens Greve, Rijn en Sc hit De geneeskundige 's ZoDdagsdienslt Oegstgeest wordt waargenomen Dr Timmermans, Wilhdminapark Tt De avond-, nacht- en Zondagdiens apotheken wordt van Maandag 19 td met Zondag 25 Sept. a.s waargenil door de apotheek van den heer M wijt, Vischmarkt 8, tel. 552. wordt gezond eis sterk ketkrsjyt mooier ySans Biet ïïtyasrrili vrij vsaes roos het ibSëjft beter zittei indien gij het des morgens inwrijft meteen weinig Purol 't vo£doei iede/uew aftredende heeren J. v. d. Voort en A Leeuwen met overgroote meerderheid stemmen werden herkozen Beiden c de herbenoeming aan Do Eerw. vice* ses feliciteerde de herkozenen alsook vereeniging met hunne keuze De hi d. Voort dankte voor bet in hem op gestelde vertrouwen en bij beloofde v om zijn beste krachten te zullen wj Hierna deelde de voorzitter meda van den R. K. Landbouwbond „St. Dedil" een verzoek was ingekomen, Zondag 9 October de groote propag vergodering in bet H. B G -geboui willen opluisteren. De vergadering dit verzoek te zullen inwilligen De zilter drukte de leden met klem op hart allen zonder uitzondering te zorgen precies om 3 uur present te Nog wees de voorzitter er mot nadri dat de leden toch vooral moeten zorj de repetitieavonden op tijd te zijn e zij moeten beseffen dat de repetities kosten en we dien tijd zoo productie gelijk moeten trachten te maken, rondvraag werd op voorstel van den v. Stijn een muziekcommissie bei waarin zitting namen de heeren J. mermans, M. Vermölen en II van De heer Timmermans gaf in ovei'fi des Zondags geen muziek meer te De voorzitter voerde hiertegen ges l.ezwaren aan, welke nog door den Warmerdam werden onderstreept. I maakte deze van de gelegenheid ge de vereeniging te feliciteeren met d benoeming van baren voorzitter en met haar energieken secretaris. Na kort sluitingswoord van de eerw. vice ses werd de vergadering gesloten. NOORDWIJK. Een bericht over fraude. Wij o gen dezer dagen het volgende berijd „Reeds eenigen tijd loopeu hie plaatse hardnekkige geruchten over gelmatigheden, welke zouden h< plaats gehad bij den aankoop van dl tor-brandspuit- voor de gemeente en re gemeente-leveranties, waarbij hoofdambtenaar der gemeente befr zou zijn. Naar wij vernemen is deze a legenheid thans in het college van W. ter sprake gebracht, zoodat een e onderzoek naar de juistheid dezer g' ten vermoedelijk zeer waarschijnlijk achten." Wij hebben dit bericht naast ons gelegd: zulke berichten plaatst mei in de courant. Nu 't echter in ander courante» heeft gecirculeerd, hebben wij over zaak inlichtingen ingewonnen bij dei genieester, die ons mededeelde, dat j iijk de geruchten loopen, maar dat i

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2