INGEZONDEN MEDEEUG voor a UIT DE RADIO-WERELD 4.405.55 Kinderuurtje door Mevr. Antoinette van Dijk. 6.7.15 Concert door het Kling-ensem ble. L. Pereboom, viool. Miep Kling, cello, Gor Kling, piano. '7.157.45 Lezing door den heer Maar ten Jan C. Vrij, Rector der Unitas Studio- eorum Amstelodamensium: Het Recht stu dent te zijn. 7.45 Politieber. 8.10 Concert J. Mac. Arden, sopraan. Dina Italië, pianiste. Het ANRO-orkest o. 1. v. Nico Treep. In de pauze een praatje over de a.s. knipcursus door Mevr. de Leeuw van Rees. 10.Nieuwsber. Daarna een populair programma door het ANRO-orkest. Daventry 1600 M. 11.20 Daventry-kwartet en solisten. 12.20 Daventrykwartet en solisten. I.202.20 Orgelconcert. 2.50 Lezing: The training of a squire. 3.20 Lezing: Great Stories. 3.35 Dansmuziek. 5.20 Huishoudpraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orgelconcert. 6.40 Voor padvindsters. 6 50 Tijds., weexber., nieuws. 7.05 Orgelconcert. 7.20 Literaire critiek. 7.35 Orgelconcert. 7.45 Fransche les. 8.05 „John Gilpin", een ballade voor koor en orkest van Cowper en Cowen, daarna ,The Pied Piper of Hamelin", can tate voor koor, orkest en soli. 9.20 Weerber., nieuws. - 9.35 Causerie. 9.55 Engelsche kamermuziek. De Eng lish Singers en het Internationaal strijk kwartet. II.2012.20 Dansmuziek. „Radio-Paris 1750 M. I.05 Orkestconcert. 5.055.55 Jazzmuziek. 8-5010.50 Concert. Operafragmenten. Orkest, koor en solisten. Langenberg, 469 M. Dortmund, 283 M. en M u n s t e r, 242 M. 1-302.50 Orkestconcert. 5.506.50 Orkestconcert. 8.259.05 Vroo'ijke avond. 9.05 Jachtgeschiedenissen, verteld door Hans Möhlhofer. Osegliokapel en Wald- hornkwartet. 10.5012.20 Dansmuziek. Königswusterhausen 1250 M. 12.208.05 Lezingen en lessen. 8.30 „Dolly", operette van F. Arnold en E. Bach in 3 acten. Hamburg 395 M. .435 „Des Meeres und der Liebe Wel len", treurspel v. Grillparzer. 6 20 Kamermuziek. 7.20 Concert. 8.20 Het „Cölner Vokalquartet". II.10 Sluiten. Brussel 509 M. 5.206 20 Trioconcert (piano, viool, cello). 8.20 Operettemuziek. 9.3510.35 Dansmuziek K. R. O.-programma van Dinsdag. 8-10 (K.R.O.) 2e Nijmeegsche avond. Het Klein Harmonieorkest, de Nijmeeg sche Mandolineclub „Con Amore", o.l.v. B v. Teeseling. Mannenkoor St. Gae- cilia, o 1 v. A. Tromp. J. Willems, vegel. la. Gruss aus Itsêhoe, Heibelb. Froher Sinn, Lüdecke. c LiebesgKick, Herrmann, d. Sie kann nicht mit, Lüdecke. (Orkest). 2a; WooUe, Béka. b. Elle m'a dit, Kok. (Mandoline). 3. Lezing door den heer P. L M. v. Wayenburg, over: Nijmegen als Gezellige Woonstad. 4. Vroolijko liederen. a-. Deerne, Kools. b. Er was 'reis, v. d Linden, c. Spreekwoorden: Quod libet, N.N. (Mannenkoor). 5a. Un soir d'été', Pohnan, b. Allons, courage, Kok. (Man doline). 6a. Serenade van een lands knecht, Orlando di Lasso. b. De Martela ren van het Coliseum, de Rille (Mannen koor).- I.EJ.C1 RADIO Ware 70 - LEIDEN - Tel. 1118 HET AE9RES COMPLETE RADIO-TOESTELLEN belangen van de gasverbruikers en die van de gascokesverbruikers bemiddelend op te treden." 13. en W. kunnen zich met de meerder heid va-n de Commissie vereenigen en stel len voor niet in te gaan op genoemde adressen. ontwikkelen kunnen, ook mot uw moreelen en financieelen steun. Laat het toch uit zijn dat coquetteeren met wat buiten ons om moet gaan en slaan wij de handen in een aan wat in eigen hof groeit den was dom te geven, die zoo noodig is en zoo hoogst nuttig voor de Itoomsch© samen- Ie vong. Conclusie dus: weg met alle lec tuur die geen rechten kan doen gelden op onzen steun 1 Wandelaar. DE CONFERENTIES VAN PATER HENDRICHS. Tot groot gemak der hoorders worden aan de deur der kerk, voor den aanvang der conferentie, onderstaande beknopte overzichten uitgedeeld. Wij drukken ze met toestemming des sprekers af, opdat in nog wijder kring deze, ook voor Katholie ken zoo hoogst nuttige avonden aantrekke lijk mogen worden. Altijd is de kerk opval lend goed gevuld, toch meenen wij, dat in dezen tijd van apologetischen drang nog méér Katholieken van deze conferenties partij konden trekken. Zelfcultuur is de leus, welnu zij dan op de eerste plaats de eigen kennis, het eigen dieper inzicht in do kennis van de grondslagen van het ge loof onze kracht. Wie immers den bouw der Roomsche Kerk zelf, de onweerspreek- bare stichting van dit waarheidshuis Gods begrijpt en overziet, heeft logisch en psy chologisch ook de oplossing aller bezwaren, die tegen d© Roomsche Kerk worden inge bracht, in de hand. Daarom achten wij deze positieve, opbouwende apologie zoo doelmatig en onze Roomsche Kerk zoo waardig. Ie Conferentie: De zucht naar het huis. (Godsbestaan.) Tekst. Do aanvang van 's menschen le ven is water en brood en kleedij en een buis, dat hem beschermt. Eccli XZIX. 28. Waarom en hoe deze aanvang, de eerste lafenis, het eerste voedsel,.... de eerste, vaak onbewuste zucht naar 't rustig buis der waarheid Gods. I. Er is een algemeene zucht naar bevre digende waarheid, die trekt, beheerscht, vervult. In theorie: zoowel in verstand nis hart; in praktijk; in geweten en le vensdaad. II. Er is een algemeene verwarring in de bevrediging van die zucht. De God „heelal, de „mensch"héids-God, de dorre God, de zedelijkheids-God, do subjectieve God, de God der tegenstrijdigheden, de oude heidensche God, alle verwarrend en verward. III. Er is een algemeene oplossing voor die verwarring. De werkelijkheid om ons heen, uit de wereld tot God; visioen van het Godshuisrust lie Conferentie. Het licht in het huis. (De Openbaring.) Tekst. En de Majesteit des Heeren ver vulde het huis. II Par. VII. I. Hij is Zelf door Zei fontsluiting, Openba ring, het hooger waarheidslicht, dat het huis doorstroomt. Zijn Waarheid is: Hij Zelf, Hij openbaart ze voor Zijn schep sel. I. Zijn Openbaringslicht straalt in grootsche harmonie met Zijn eigen Wezen; met Zijn Macht, Hij kan zich openbaren; met Zijn Goedheid, Hij wil Zich openba ren; met Zijn Wijsheid, Hij weet, wat voor ons geheim is. II. Zijn Openbaringslicht straalt in grootsche harmonie met Zijn schepsel. Eerbiedigt den redelijken aanleg van den mensch; onderstelt diens beperktheid als eindig schepsel, a) De Openbaring is door God vastgelegd in historisch zekere boeken, onwraakbare traditie, scherp-ge- tuigende monumenten, bewezen als maje steitelijke klaarheid Gods uit wondertee kenen. b) De Openbaring eischt, om 's menschen natuur-beperking, onderwer ping aan de wetenschap des oneindigen, dat is: Geloof. Ille Conferentie. De Meester van hot huis. (Christus.) Tekst: Christus nu was trouw als de Zoon in Zijn huis. Hebr. III. 6. Als Zoon God.s staat Hij als opper machtig heerscher in het huis der hoogere waarheid, en daar rijst Hij voor onzen geest als trouw aan Zich Zelf en aan de Zijnon, wie Hij de hoogere waarheid leerde. I. Hij staat als de Zoon in Zijn huis. Hij etaat als Gods Zoon in Zijn overweldigend Zelfgetuigenis met Gods gelijke Natuur en Persoon; zoo staat Hij in Zijn huis als de Messias en kis Messias door de eeuwen al middelpunt der wereldkerk, Zijn waar bei dshuis. II. Daar is bij goddelijk trouw, a) aan Zich 7 Af: in leer, karakter en leven; b) aan de Zijnen: Hij waarborgt Zich door onwraakbare wonderen, door vervulling van Zijn roeping. IVe Conferentie. De regeling van hot huis, (De Kerk.) Tekst: De Wijsheid heeft Zich een huis gebouwd. Prov. IX. I. De voor ons menschen geheimzinnige bouw, gelijk deze zich in eeuwen ver toont, de volkomen onbevredigende bouwsels naast haar. De regeling is Wijsheid Gods; dit is 't geheim.... I. Het huis van Gods waarheid is ge bouwd in Wijsheid Gods, a) steunt histo risch op leergezag, wat bet eenig normale, isb) houdt lógisch vast aan het Aposto lus. he; c) zoo ontstaat de bovennatuurlijke m 1 n(schappij in eenheid en eenigheid; Vvsheid Godsd) zóó is de Roomsche Kerk. die dus is e) do voortgezette Chris tus en f) het volle door Christus geregel de Christendom. II. Het huis van Gods waarheid is ge bouwd' door Wijsheid Gods. Zoo woont er de onfeilbaarheid, heersehen er de onver anderlijkheid, onvergankelijkheid en onbe derfelijkheid. Deze regeling Gods sluit de zoogenaamde „hervorming" uit. Ve Conferentie. De dienaar in het huis. (Potru s.) Tekst: Niet door uw raadslag maar door Gods Wil ben ik hierheen gezonden en Brij heeft mij gemaakt tot eersten die- Haar des Konings en heer en heerscher over heel Egypteland. Gem XLY. 8. Do Paus de zichtbare uitdrukking van Christus grootsche eenheidsgedachte Cajn Lichaam der Kerk; de Paus de aan schouwelijke werkelijkheil van het werke lijke eenheidsbeginsel. Aldus door God ge wild voor heel de Kerk. T. Door Gods wil gezonden tot oppersten dienaar van den Koning. Aldus afgescha- duwd, beloofd, aangesteld, waargenomen; om het werk des Konings te dienen, te be houden duurzaam en volgens het eigen ka rakter van het werk Gods. II. En tot Heer en Heerscher over heel Egypteland; dat is: van het bovennatuur lijk rijk, dat hij in eenheid, vrijheid, god delijkheid bewaart en waarvan bij den uit>- bloeï regelt in heel uitgestrektheid van dit Godsrijk op aarde. Yle Conferentie. Do heerlijkheid van het huis (Geloof on Kind- schap Gods). Tekst: Glorie en rijkdom in Zijn huis (Ps. CXI-3.) De overtuiging nopens de grondslagen v. h. Rooms oh geloof is niet de gansehe Roomsche ziel; het menschelijk weten, wordt opgevoerd tot geloofsleven en het levend, geloof tot hooger genadebe- staan; de menschelijke waarheid wordt, door Gods inwerking, glorie van geloof, en deze gaat, altijd onder Gods genade- invloed, op in kemelschen rijkdom van Kindschap Gods. I. De Waarheid wordt glorie van geloof; waarom vaak niethoe welmotief, wil, genade. II. Het geloof wordt rijkdom van Gods Kindschap. Het machtig zieleproces, de Roomsche ziel, subliem onvermogen, onbe reikbaar ideaal; Roomsch leven, dankbare zucht, uitgang uit God en terugkeer tot Hem. GEMEENTERAAD. Alsnog te behandelen na punt 13 in de vergadering op Maandag 26 September: 14o. Praeadvies op de verzoeken van de afd. Leiden van den Ned. R. Kath. Volks bond en den Leidschen Bestuurdersbond, in zake verhooging van den prijs van gascokes door de Stedelijke Lichtfabrie- ken. 15o. Beantwoording van de interpellatie van den heer van Stralen, in zake de op zegging van huur aan eenige bewoners van gemeente-woningen. De prijs der gascokes. Het bestuur van de afdeeling Leiden van den Nederlandschen Roomsch-Katho- lieken Volksbond en het bestuur van den Leidschen Bestuurdersbond hebben den Raad verzocht de prijs verhooging van de gascokes, die door de gasfabriek geleverd wordt welke verhooging met 22 Augustus j.l. is ingegaan, vooxloopig in te trekken en alsnog gelegenheid te geven gedurende eenige weken gascokes tegen-de oude (zo mer-) prijzen bij de gasfabriek in te koo- pen, waarbij voorts de verhouding tusschen den aanmaak van gascokes en die van gietcokes ter sprake wordt gebracht. De Commissarissen der Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit deelen B. en W. dienaangaande het navolgende mede: „De zomerprijzen der geklopte gascokes bedroeg, afgehaald, in dit jaar 95 cents per H.L. (in 1926 75 cents). Hij werd met ingang van 22 Augustus tot f 1.15 per H.L. verhoogd (in 1926 ging de eerste verhoo ging, tot 90 cents per H.L., eerst in op 6 September, terwijl de prijs van f 1.15 per H.L. eerst met ingang van 1 November werd bereikt). Bovendien is er nog dit verschil met verleden jaar, dat de verhoo ging werd aangekondigd zonder termijn, dus zonder gelegenheid, om nog geduren de eenige dagen gascokes tegen d'e - oude zomerprijzen bij de gasfabriek in te koo- pen. Ter beoordeeling van de gevolgde ge dragslijn moeten wij beginnen met er Uwe aandacht op te vestigen, dat de gasfabriek in do eex-ste plaats ten doel heeft het fa- briceeren van gas en het beschikbaar stel len daarvan in een voldoende hoeveelheid tegen een redelijken prijs, in verband waarmee er in het algemeen naar ge streefd wordt voor de bijproducten, waar onder cokes, een goeden prijs te bedingen. Dit leidt er toe, dat de fabriek zich zoo veel mogelijk toelegt op de productie van gietcokes, aangezien naar deze cokessoort o.a. voor centrale verwarming, meer vraag bestaat, terwijl bovendien gietcokes een economischer product is, daar zij minder vergruist. Hierbij valt op te merken, dab de gasfabriek met betrekking tot de leve ring van gietcokes, o.a. jegens gemeente lijke instellingen (o.m. „Endegeest"), ver plichtingen heeft, welke zij moet nakomm. In de tweede plaats moet de aandacht er op worden gevestigd, dat de gasfabriek, anders dan van gas, van de fabricage van cokes geen monopolie heeft. Cokes toch kan en wordt ook daadwerkelijk van elders naar Leiden toegevoerd en aid a a - ver kocht. De gasfabriek kan den cokouptijs te Leiden dus niet naar will 'keur vast stellen, doch moet de algemeene beweging van de eokesmarkt volgen. Die is ook m bet belang der cokesgebruikers. Immers, gegeven een bepaalde, zeer beperkte hoe veelheid cokes, zou door eeu kunstmatig laag houden der prijzen de toevoer van cokes van elders worden verstopt, zoodat eerder gebrek zou intreden, terwijl voorts dit gebrek juist ten nadeele van de aller armsten zou strekken, die niet in de ge legenheid zijn te voren een groo'ere hoe veelheid tegelijk op te doen, waarmee zij voor den winter geborgen zijn, doch naar mate van de behoefte el kens 1 of 2 mud ko men halen en alsdan op een gegeven oogenblik in ;t geheel geen cokes meer zouden kunnen verkrijgen. In dezen zin werkt, waar de gasfabriek nu eenmaal geen cokesmonopolie heeft en cokes niet fabri ceert als doel, een verhooging van den prijs, als thans heeft plaats gehad, regu- lariseerend op do voorraad, wordt daar door een geleidelijke en doorloopende voorziening van de burgexij met gascokes juist ten bate van de allerarmsten, beter gewaarborgd. De prijsverhooging in te voeren met een termijn zou beteekenen juist dit regelend effect, waarom het te doen is, prijs te ge ven. De gasfabriek zou dan in die paar weken, gedurende welke met de weten schap der aanstaande vex-hooging nog de oude prijzen zouden gelden, zooveel bes tel programma's voor Zondag 25 Sept. Hilversum, 1060 M. 10.11.45 Dienst in de Parochiekerk „0 L. Vrouw mon Lourdes", Molenberg te Heerlen. „Missa Solemnis in hon. St.- Laurentii Justiniani", 3-st. gem. koor van O. Rabanello, door het kerkkoor met or- gelhegel., o.l.v. Ich. Speth, J. Knops, orga nist. Predikatie door Pater W. de Leeuw, 0.F.M. over: „Gij zijt de Christus de Zoon van den levenden God" (Matth. XVI 16). Na de H. Mis: „Laudate Dominum", von G. Ett, 4-st. mannenkoor. De Grego- riaansche wisselzangen zijn: Voor het „Kyrie" (Introitus), Ps. 85, 3J5. Na het Gloria (Graduale) Ps. 101, 1617. Ps. 97 1. Na liet „Credo" (Offertorium) Ps. 39, 1415. Na het „Domine non sum dignus" (Gommunio) Ps. 70, 1618. 12.301.N.O.V. Lezing door dr. P. H. Ritter Jr.: Ons volk en de tucht. 1.1.30 N.O.V. Orgelconcert uit het City-theater te Den Haag. Populaire or gelmuziek door Jules Dreese op het groot ste en nieuwste Standaardorgel. I.302.N.O.V. Voordrachten in jor- daansch dialect door Mevr. Esther de Boer van Rijk: Amsterdammers von Nono. I. Standing en misunderstanding. 2. Ge tuige a décharge. 2.4.30 N.O.V. Symphonieconcert voor strijkorkest o.l.v. ALb. v. Raalte met mede werking van mevr. Rosa Spier, harp. 5.55 Dienst in de Oosterkerk (Geref.) te Utrecht. 8.10 „De gescheiden vrouw", operette in 3 bedrijven van Leo Fall. Algem. voor- ber. Chris de Vos. Charles de Lisseron, secr. van een Gezantschap, Tahe Bas. Ja- nie- zijn vrouw, Mia v. d. Eyynde. Pierre Leverdier, Janie's vader, dir. v. d. Cie. Internationale des Dagons Lits te Brus sel, Aug. v. d. Hoeck Seropès, conducteur hij de Cie des Wagons-Lits, Jan Groot- veld. Sonda de Ghabrière, Betty v. d. Boseh-Schmidt. Médarec, advocaat, Ed. v. d. Ploeg, Lucien de Pommeraye, voorz. v. h. Gerechtshof, Louis de Bree. Cheva lier, J. Jansen, Bender, A. Hendriks. Al- bert Gotean, Piet de Keyzer. Martha, zijn vrouw, Willi, v. d. Hoeck. Het stuk speelt in Parijs, 3e bedrijf te Dieppe. Het zeer versterkte A.N.R.O.-orkest o.l.v. J. J. v. Amerom. Daventry 1600 M. 3.50 Concert. Het Roden Motor Works orkest. 5.405.50 Vertellingen u. h. Oude Tes tament. v. 7.20 Oogst-kcrkdienst in de Union Church. 8.35 Fragmenten uit Oratoria voor or kest en koor. 9.15 Liefdadigheidsoproep. 9 20 Weerber., nieuws, 9.35 Vesper. Het radio-orkest en solis ten. II.05 Epiloog. Radio-Paris 1750 M 12.20 Gewijde muziek en koorzang. 1.05 Orkestconéert. 5-055.55 Concert door de Homonyme Jazz. 35011.20 Dansmuziek. Orkest Mario Gazes. Langenberg 469 M., Munster 242 M e n D o r t m u n d 283 M. 9.2010.20 Evang. Morgenwijding. 12.05—1.05 Orgelconcert, I.302.50 Concert door het voormalige militaire orkest. 5.506 50 Orkestconcert. 7.50 „De brui'oft van Figaro", kom. opera in 4 acten van Mozart. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswusterhausen 1250 M. 9.20 Morgenwijding. II.501.10 Jeugdwijding. 5.506.50 Orkestconcert. 8.50 Berliner liederen. 10.5012.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 9.35 Morgenwijding. I.25 Orkestconcert. 3.20 Gevarieerd programma. 5.50 Dansmuziek. 8.20 Concert. Orkest en solisten II.10Sluiten. Brussel 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.3510.35 Galaconcert. Orkest en so listen. Programma's voor Maandag 26 Sept. Hilversum 1050 M. 12.Politieber. 12.352.Lunchmuziek door het trio Dick Groeneveld, viool, A. v. Leeuwen, cellp, P. Jochemse, piano. lingenkxijgen, dat zij in de eerste plaats in do daarop volgende maanden de aller armsten zou moeten teleurstellen, in de tweede plaats haar verplichtingen tot le vering van gietcokes niet zou kunnen na komen, terwijl zij in de derde plaats ten gevolge van de mindere opbrengst barer bijproducten den kostprijs van liet gas hooger zon hebben gemaakt. Het komt ons mitsdien vooi*, dat het verzoek der adresseerende organisaties om de prijsverhooging vooxdoopig in tetrek ken, althans op een lateren datum te doen ingaan, op bovenstaande gronden niet voor inwilliging vatbaar is, in welken zin wij U dei-halve in overweging geven aan den Raad te px-aea-dviseei-en. Een der leden van onze Commissie kon zich met bovenstaande beschouwingen niet vereenigen en was van oordeel, dat bij de gevolgde handelwijze met do belangen van een deel der burgerij onvoldoende rekening was gehoudci. Dit lid meende, da-t binnen zekere grenzen de gasfabriek zich ook op de fabricage en den verkoop van een vol doende hoeveelheid goedkoope gascokes behoorde toe te leggen, en dat het moge lijk en wenschelijk is in deze tusschen de R. K. Arbeidsbeurs veer Jongelingen. Gebouw der S(. Joseph's Gezellen, Ra penburg 52. Tel. 456. Aanmelding: Don derdag 89 uur. Aanbieding: 1 Behanger en Stof feerder (halfwas); 1 Monteur voor autovak (halfwas); 1 Winkelbediende (halfwas); 1 Kantoorbediende (leerling), 1 Fotograaf (halfwas). KERKNIEUWS BENOEMINGEN. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem beeft benoemd tot kapelaan te Meye e Zegveld den weleerw. heer H. G. I. de Wiis, Neomist. DEMPSEY—TUNNEY DOOR DEN AETHER. De Radio veroorlooft ons in deze dag om op elegante manier over de bezwat van tijd en afstand heen te springen; va daar, dat wij het waagden Donderdj nacht een plaatsje te veroveren in Stadion te Chicago; zij het dan zone voordeel voor de kas van Tex Richa* aldus de „Tel/' Met den korten-golf-ontvanger Mo< I 3 van de N. S. F., daalden wij r« even na middernacht in den aether af, j het doel tijdig de gunstigste golf uil visschen voor hel nachtelijk experime De electrische gesteldheid van de atnv feér was niet gunstig; zware luchtstori gen roffelden voortdurend met periodic intensiteits-pieken. De golflengteband 1 ven de 100 M. bleek niet geschikt. Het luid der Amerikaansche stations was zwak. Onze keus bleek te moeten worden perkt tot W. G. B. Schenectady van General Electric en tot W. F. B. L. dezelfde maatschappij; resp. werkende pl.f. 20 en 40 M. golflengte. De korl golf gaf het beste geluid, maar bot deze golf werkte een morse-seinend t tion, dat zich tot vervelens tee H. J. noemde en dat den ganschen nacht di niet anders dan oefenteekens gaf. We sloten derhalve het op de 40 M.-golf houden en wachtten rustig af; daarbij i gemonterd door pittige Jazz-band muzi die uitmuntend overkwam. Eerst ten 4 uur in den morgen weri we overgeschakeld op het station. De roeper bevond zich in een z.g. „Soui proof'-box, maar het geroezemoes van ontzaggelijke menigte drong nog zeer gi in de box door. Met ontelbare kwinkslagen vroolijkle zijn gehoor op en hij-raakte niet uil praat over de zonderlinge situaties, die neerstroomende regen veroorzaakte. Nadat bij een aantal bokspartijen i mindere goden in woord verslagen h kondigde even vóór half vijf een eno gebrul de komst van Tunney en Demp aan. „There you hear Hie great roar ol s come" zei de omroeper: „Now Turn and Dempsey shake hands". (Nu hooi bet welkomstgebrul van de menigte, T| ney en Dempsey schudden eikaar de ha In het geheele verloop van den 'm strijd bleek, dat de emotie voor den o roeper te hevig was om zijn voor! voor Dempsey te kunnen verbloemen, j Eenige minuten verstreken mei smeeken om stilte. De enorme menigte.; uitermate rumoerig. Te halfvijf precies grepen de k'ainpioe elkaar aan en met radde tong somde omroeper, die zelve zeer geagiteerd v de verschillende slagen en posities Duidelijk was het fluitje van den schei rechter te hooren, wanneer de boksers ongeoorloofde situaties geraakten. E\ zoo klonk duidelijk de gong na elke roi Na de eerste ronde zei de omroe; „I should say this round is for Demps (Ik zou zeggen, deze ronde is voor Dei sey). In een van de ronde's wij meaner 7e raakte de aankondiger bijna -> adem kwijt van opwihding. Tunney is down- Tunney is down! ('I ney ligt op den grond) schreeuwde hij haastig daarachter: „He is up! He is i (Hij is weer op de been). Het waren voor den radioluisteraai even zeer spannende oogenblikken. De schrijving van den omroeper droeg d niet weinig toe bij. Heel tragisch klonk de stem van radio-verslaggever, toen hij lakoniek i merkte: „Now Jack has his left eye shut!"] is Jack's linkeroog dicht, geslagen) De minuten pauze tusschen de roii benutte de aankondiger door beschril gen te geven van den pbysieken toesl der beide rivalen waaruit allang bleek; Tunney in het voordeel Taakte. Tijdens de 10e ronde werd de ra ontvangst zwakker. Het was toen ri ruim 5 uur 5. Te ongeveer 5.10 eindigde de wedsl met de beslissing ten gunste van Tun: Het kwam ons voor dat Tunney zelf een paar woorden voor den microfoon zegd heeft, maar zeker zijn we hiei niet. Te 5.12 hoopte de omroeper, dat ie een genoten had, en te 5.15 speelde Jazz-band er weer lustig op los. Tiei len morse-stemmen zongen haar kc golf-lied, snelzenders ratelden bun I grammen met een snelheid van 150 w den in de minuut af. Amateurs uit werelddeelen riepen elkaar en convers den als vrienden, die elkaar nooit zj en meestal nooit zullen zien. Dat is de wonderlijke wereld van aether, die. ons altijd weer verbijstert,, dat we ons nog maar niet kunnen bel pen, dat de kluisters, die ons eeuwen I ben gebonden, de kluisters van afstand tijd, door haar zijn losgemaakt. Nieuwe R. K. kerk te Haastrechl, Het bestaande Missiebuis der pa Passionisten in Haastrecht zal woi vergroot, terwijl dan tevens een kerk aan zal worden verbonden, B. en W. Haastrecht hebben voor een en ai reeds vergunning verleend. TZêmssEffiÊavB Uitgesproken: J. van Egmond, aannemer, te Noo w ij k-B innen. Cur. mr. G. Punl, Noordwijk. MARKT CHTEN. KATWIJK a. d. i N, 25 Sept. Veil Groenten. Eigenheimers per 25 1.502.90; Uien per 100 Kg. 4.1 4.60; Peen per 100 Kg. 34; Peen 100 bos 4.406.20; Bloemkool I per 21.5029.10; Roodekool per 10.10—12.60; Gelekool per 100 11J 14. Aanvoer: 420 maal 25 Kg- groole a appelen. 1800 Kg. Uien, 1540 bos 16400 Bloemkool.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 12