Het Eerste Lustrum van het district Leiden van den D.H.V.B. Een bewogen reis. Branden aan boord van het s.s. iJs elk erk. Het Nederlandsche stoomschip „IJsel- ujerk" dat te Antwerpen uit Indië is aan- ekomen heeft een bewogen reis g Op 7 Juli vertrok het uit Rangoon, raarna het met onweer en een woelige ec te kampen had. De 11 den d.a.v. kwam ,et te Calcutta aan om na lading te heb- tn ingenomen deze haven eenige dagen ïter weder te verlaten. Kort na de af- raart ontstond daarop brand jutebalen in het tusschendek- cullet behulp van de sleepboot „Harin" werd 'le*iet vuur gedoofd. Het water werd uitge- iompt en het gedeelte der lading, dat be- chadigd was, gelost. Op 2 Augustus vertrok het schip op- ieuw, doch bij de aankomst op 28 Augus- iis te Suez was er weer brand, nu cheepsruim no. 1. Toen dit werd openge zet iaakt stegen e.r groote rookwolken op. ah lenige hoeveelheden goederen werden nu P last van den expert overgeladen. Den olgenden dag was het vuur gedoofd, doch en gedeelte der lading moest worden ach.- S, ergelaten. Den 31sten Augustus werd af- evaren en opnieuw had het schip veel van et slechte weer te lijden, totdat het einde- ijk op 15 dezer te Antwerpen aankwam, oi iaar wordt nu een. gedeelte der lading ujelost. Volgens een later Lloyds-telegram uit .enden zou er thans in Antwerpen aan z oord weder brand zijn uitgebroken en rel in de lading lijnkoeken en grondnoten, oor Rotterdam bestemd, alsmede in de. iding katoen en jute. ^elle koude en veel regen in Zwitserland. Overstroomingen in Boven-Savoye. In geheel Zwitserland heerscht felle 'oude, voornamelijk in het hooggebergte, raar de sneeuw een voet dik gevallen ot op een hoogte van 1500 M. In het lager ;elegen gebied heerscht zware regenval n uit vele plaatsen worden overstroomin- ;en gemeld. In Boven-Savoye is de rivier de Arve, .ie twee jaar geleden de dijken bij Sallan- hes heeft doorgebroken en welke schade og niet geheel hersteld was. weer buiten aar oevers getreden en de geheele vlakte. lG ij Sallanches is nu overstroomd. Iver een gebied van meer dan 300 H A. aj taan wijngaarden en bouwland bijna een alven meter blank. De weg en de spoor weg van Genève naar Chamonix is nog iet overstroomd, maar het water blijft tijgen en men vreest dat zij over- itroomd zullen worden en d< an de verbinding tusschen Genève Ihamonix zal worden afgesneden, tenzij ir een verbetering in het weer komt. waat ntip thans weinig kans schijnt te bestaan Hevige regens in Zuid-Engeland. 6.000.000 ton water gevallen. Het heeft te Londen en in het Zuiden ran Engeland zoo hevig geregend, dat er 1 n 2 dagen meer water is gevallen dan inders in de heele maand September In Greater-London viel op één dag 36 ïiillioen ton water. Dit is de grootste hoe- ■eelheid op een Septemberdag sedert 1921 Op verschillende trajecten in het Zui len van Engeland werd het treinverkeer loor wolkbreuken gestoord. Verscheide- laaggelegen plaatsen liepen onder. j De Colne ^->d buiten haar oevers en Overstroomde landerijen en tuinen. Als het zoo blijft doorregenen, zal Sep- ember 1927 de natste maand zijn in vijf Bomaanslag in Joego-Slavië. Zeven dooden er- tal van gewonden Naar uit Belgrado gemeld wordt, is in le Zuid-Slavische stad Gevgheli :.n een ïotel. een helsche machine ontploft. Zeven >ersonen werden gedood en vele zwaar ;ewond. Het hotel geraakte in brand, evenals de ïangreazende huizen. Een Hollander gearresteerd. In verband met een villa moord. Eenigen tijd geleden werd in do nabij heid van Reims, te Wiege-Faty, de bewo- a] ler van een villa vermoord door inbrekers ,fjdie zich door het uitsnijden van ruiten loegang hadden weten te verschaffen. Door den eigenaar betrapt, boden de in- re ïrekers blijkbaar weerstand, want men rond den bewoner dood, terwijl verschil lende omstandigheden er op wezen, dat le ongelukkige met flesschen was doodge slagen. De recherche heeft nu een Holland- schen boer Theunis Natkaas, geheeten en lie in de streek werkte, gearresteerd, als rerdacht tot de inbrekers te hebben be koord. Hij bekende en wees als zijn mede- ie plichtigen aan een electricien en diens vrouw, bewerend, dat deze naar binnen eouden zijn gedrongen, terwijl hij zelf bui ten op den uitkijk was gebleven. Ook dat echtpaar is gearresteerd, doch blijft ont- tfkennen. Een „hem" in de Londensche „tube". In de Engelsche bladen werd het sen- sationeelo bericht gepubliceerd, dat op den Londenschen ondergrondschen spoorweg tusschen de Temple- en Charing Cross-sta tions een „bom" zou zijn gevonden Onmiddellijk waren volgens de pers alle veiligheidsmaatregelen genomen en was de „helsche machine" aan een dos kun di- K ge ter fine van onderzoek overt andigd. Thans meldt een telegram uit Londen, dat de ongevaarlijkheid van het veronder stelde duivelsche instrument is komen vast te staan. Het bleek namelijk sleehls een blikje te zijn gevuld met een ons zwart mag aesiumpoeder, dat wel bij het pnotograïee- ïen wordt gebruikt. De veronderstelling, door enkele bladen geopperd, dat men hier mogelijk te doen ^ad, met een aanslag van aanhangers van Sacco en Vanzetti is hiermee du» meteen weersproken. SPORT EN WEDSTRIJDEN. GOED GESLAAGDE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN. Het Leidsche Districts-Voetbalelftal verslaat het Haarlemsche. Inleiding. Mei voldoening zal het bestuur van het district Leiden van den D. H. V. B. kun nen terugzien op de viering van het vijf jarig bestaan. Veel zorg was er besteed aan de omvang rijke voorbereiding voor de luisterrijke herdenking van dit eerste lustrum en een bijzonder woord van hulde past voorzeker den ijverigen secretaris-penningmeester, den heer D. Haverkorn, voor de wijze, waarop hij zijn veelomva-ttenden arbeid heeft verricht. 't Zou inderdaad jammer geweest zijn, indien al dat werk tevergeefs ware ver richt. En toch de vrees, dat het inderdaad zoo zou zijn, was niet ongegrond. Niet, dat er te klagen viel over mede werking! Verre van daar. De Vereenigin- gen en haar leden hebben door het groot aantal inschrijvingen bewezen het werk van het districtsbestuur op prijs te stellen. De D. H. V. B.j de D. H. A. K., de distric ten, de commissies enz. hadden alle volle medewerking toegezegden tooh na een week van regen volgde een Zondagmorgen met storm, regen, onweer en bliksem, zoo hevig, dat we niet anders dachten dan dat do wedstrijden en daarmee de geheele herdenking van het eerste lustrum in het water zou vallen. t Is echter niet zoo gegaan. Gelukkig! Tegen den middag werd hot droog, de zon verdreef de regenwolken en het enkele buitje dat in den middag tijdens de pauze van den voetbalwedstrijd viel, was ieder cl spoedig vergeten. Zoo was de viering van het eerste lus trum dus goed geslaagd te noemen. Daar mee mag het Leidsche districtsbestuur ge- lukgewenscht. De harde arbeid, het vele werk, verbon den aan het organiseeren van dergelijke wedstrijden is buiten verwachting goed beloond geworden. Een voorname factor voor dit welslagen was wel de wijze, waarop de Dioc. Haarl. Athletiekkring gezorgd had voor de rege ling, die, ondanks alle nummers overbezet waren en een minimum tijd beschikbaar was, eenvoudig uitstekend was. Een woord van hulde aan degenen, die hier de lei ding hadden is zeker wel op zijn plaats. Ook het Lisse-bestuur, dat zijn terrein be schikbaar had gesteld en verder voor een goed verloop der wedstrijden zorg droeg, heeft veel tot het welslagen bijgedragen. Het succes van dezen da.g zal voor het districtsbestuur een reden zijn, om den eens ingeslagen weg verder te bewandelen, om de belangen van voetbal en athletiek met nog meer zorg te behandelen, om door het uitschrijven van meer dergelijke wed strijden de mogelijkheid te scheppen voor de vereenigingen en haar leden zich in on- derlingen eerlijken kamp met anderen te meten, om tenslotte de gelegenheid te schenken nieuwe relaties aan te knoopen en bestaande vriendschapsbanden hechter en sterker te doen maken. Als het dis trictsbestuur hierin slaagt dan heeft het zijn taak begrepen en zullen de resultaten: betere prestaties op het veld, maar ook en vooral nog meer saamhoorigheidsgevoel tusschen de vereenigingen en haar leden niet uitblijven. De kerkelijke viering. Zooa-ls in Roomsche vereenigingen te doen gebruikelijk is werd deze lustrum viering kerkelijk begonnen met een H. His in de verschillende parochies. Voor zoover we weten hebben alle vereenigingen hier aan trouw voldaan en vele leden hebben mede getoond te begrijpen, dat het ,Roomsch is nummer één" hun diep in het hart gegrift is. Dat het zoo blijve. De receptie. Het bestuur van bet feestvierende Leid sche district hield van 121 uur in het Volksbondsgebouw te Lisse een goed be zochte receptie. Onder de velen, die daar hun gelukwen- schen kwamen aanbieden, merkten we o.m. op do heeren Henri Putter, H. N. Smits en A. Hubat.y, hoofdbestuursleden van den D. H. V. B., Ammerlaan, bestuurslid van den D. H. A. K., N. J. v. d. Linden, P. P. Smit en J. Boot, bestuursleden van hot district Haarlem, de heeren Tobé en G. Bergers namens de R. K. Leidsche Com missie voor Lichamelijke Opvoeding, en verder afgevaardigden van de vereenigin gen Leiden, Lisse, Teylingen, V.V.L. en O. V.V. en verschillende particuliere perso- Wiat er hier bij de complimentatios door allen gezegd is zullen we maar niet ver tellen, uit vrees dat ons verslag te lang zou worden. Vermeld dient echter nog, dat de heer Honri Putter namens den D. H. V. B. het jvbileerende districtsbestuur een fraaie zil veren medaille als herinnering aanbood, teiwijl D. H. V. B., Lisse, Teylingen en O. V.V. hun wenschen van bloemen vergezeld deden gaan. Schriftelijke felicitaties waren nog inge komen van den Weleerw. heer Kemper man, kapelaan te Leiden, van het hoofd bestuurslid E. A. Leenderts te Schiedam, van den Raad van Bestuur van de St. Jo- sephgezellenvereeniging te Leiden en het St. Petrus-patronaat te Leiden. De voorz. van het Leidsche district, de heer Schrama, dankte de verschillende personen hartelijk voor hun felicitaties en daarna vertrok men naar het wedstrijdter rein. De atletiekwedstrijden. Daar waren inmiddels de wedstrijden reeds in vollen gang. Zoo-zorgvuldig moge lijk waren de diverse banen uitgezet, de commissies waren druk in de weer en op verschillende plaatsen tegelijk werden nummers afgewerkt om den tijd zoo pro ductief mogelijk te maken. Over de prestaties bij de athletielcwed- strijden willen we kort zijn. Een overzicht der resultaten vindt men hier onder en men bedenke daarbij slechts vooral, dat vele deelnemers voor het eerst in een offi- cieelen wedstrijd uitkwamen. We laten hier dan ook de technische re sultaten volgen: 80 M. hardloopen juniores: le serie 1. W. Lips (Jeanne d'Arc) in 11.1 sec., 2. G. Rooijakkera (Lisse) in 12 sec.; 2e se rie: 1. F. Hakkaart (Leiden) in 11.9 6cc., 2. B. Wijsman (Jeanne d'Arc) in 12 sec.; 3e serie 1. A. v. Leeuwen (Wilskracht) in 11.2 sec., 2. H. Weyers (Teylingen) in 12.1 sec.; 4e serie: 1. C. Janmaat (Wilskracht) in 11.8 sec.; 2. H. Krumpelman (Wilskracht) in 12 see.; 5e serie 1. J. Visser (Jeanne d'Arc) in 12.1 see., 2. C. v. Diest (Lisse) in 13 sec.; Ge serie 1. J. Noordermeer (Hill. A.C.) in 11.1 sec., 2. L. Koek (H.A.C.) in 11.2 sec.; 7e serie 1. H. Janmaat (Wilskracht) in 11.9 sec., 2. L. Kortekaas (Lisse) in 12.4 sec.; 8e serie 1. J. v. d. Poel (Lisse), alleen over do baan. le Demi-finale: 1. C. Janmaat in 11.4 sec., 2. F. Hakkaart in 11.8 sec., 3. J. Noor dermeer. 2e Demi-finale: 1. L. Koek in 11 see., 2. W. Lips in 11.2 sec., 3. J. v. d. Poel. Finale: J. Noordermeer in 10.9 sec. 2. W. Lips, 3. L. Kock, 4. J. v. d. Poel, 5. C. Jan maat, 6. F. Hakkaart. 80 M. hardloopen seniores: le serie 1. J. Krumpelman (Wilskr.) in 10.9 sec., 2. J. C. v. Lierop (H.A.C.) in 11 sec.; 2o serie 1. P. Poel (Leiden) in 11 sec., 2. A. v. d. Zwet (Lisse) in 11.1 see.;_ 3e serie L. Kock (H.A.C.) in 11.1 see., 2. A. Kneibcr ber (V.V.L.) in 11.2 sec.; 4e serie 1. M. Prins (Jeanne d'Arc) in 11.3 sec., 2. G. v. Leeuwen (Wilskr.) eveneens in 11.3 sec.; 5e serie A. C. Goddijn (Leiden) in 10.9 sec., 2. C. v. Vulpen fWilskr.) in 11 sec.; Ge se rie 1. A. v. d. Klei (Wilskr.) in 11 sec., 2. P. v. Nobelen (Teylingen) in 11.2 sec.; 7e serie 1. A. Belt (Leiden) in 11.3 sec., 2e B. Singeling (Jeanne d'Arc) in 11.4 see. le Demi-finale: 1. P. Poel in 11 sec., 2. A. v. d. Zwet in 11.2 sec., 3. L. Kock. 2e Demi-finale: 1. A. C. Goddijn in 10.2 sec., 2. J. Krumpelma-n, id. 3. J. C. v. Lierop Finale: 1. A. C. Goddijn in 10.2 sec., 2. J. Krumpelman, 3. J. C. v. Lierop, 4. P. Poel, 5. A. v. d. Zwet, 6. L. Kock. 400 M. hardloopen: le serie: 1. J. Raaphorst (Jeanne d'Arc) in 68.2 sec., 2. W. Buschman (Lisse) in 68.4 sec.; 2e serie: 1. C. Meeuwenoord (Teyl.) in 65.8 Bee., 2. J. v. Schie (O.V.V.) in 74 sec.; 3e serie 1. P. Poel (Leiden) in 66.4 sec.; 2. A. Belt (Lei den) in 73 sec. Finale: 1. P. Poel in 1 min. 10.3 sec., 2. C. Meeuwenoord in 1 min. 10.5 sec., 3. J. Raaphorst. 800 M. hardloopen: Finale: 1. P. v. Nobelen (Teyl.) in 2 min. 32 y, sec., 2. S. Brakel (Jeanne d'Arc), 3. H. Niersman (V.V.L.). Estafette 4 X 100 M.1. Hill. A.C. in 53.8 sec., 2. Alphens Wilskracht in 54 sec., 3. „Leiden" in 55 sec. Hoogspringen juniores: 1. H. Weyers (Teyl.) 1.45 M. na loting met L. Kock (H.A.C.), 3. B. Wijsman (Jeanne d'Arc) in 1.40 M. na overspringen met J. v. d. Poel (Lisse). Hoogspringen seniores: 1. Jae. Haver (Teyl.) 1.50 M. na loting met J. de Jeu (Lisse) 1.50 M., 3. H. v. Zon (Lisse) 1.40 M. Verspringen juniores: 1. J. Noordermeer (H.A.C.) 4.83 M., 2. A. v. Leeuwen (Wilskracht) 4.72 M., 3. C. Jan maat (Wilskracht) 4.52 M. Verspringen seniores: 1. J. Krumpelman (Wilskr.) 5.37 M., 2. J. C. v. Lierop (H.A.C.) 5.36 M., 3. C. v. Vulpen (Wilskr.) 4.78 M. Speerwerpen: 1. M. Prins (Jean ne d'Arc) 28.73 M., 2. A. O. Goddijn (Lei den) 27.99 M., 3. J. Raaphorst (Jeanne d'Arc) 26.45 M. Polsstok verspringen: 1. S. Brakel (Jeanne d'Arc) 6.64 M., 2. J. do Jeu (Lisse) 5.96 M., 3. J. Juffermans Oegstgeest 5.34 M. Kogelstooten: 1. W. Lut (Jeanne d'Arc) 8.47 M., 2. J. Krumj>elman (Wilskr.) 7.60 M., 3. J. v. Nobelen (Teyl.) 7.28 M. Balinwerpen: 1. F. Homan (Teyl.) 23.25 M., 2. Th. Hoogervorst (Teyl.) 19.55 M„ 3. H. Hoogeveen (Teyl.) 17.30 M. Na de atletiekwedstrijden begon de Voetbalwedstrijd tusschen de districteelftallen van Leiden en Haarlem. Dezen zagen er als volgt uit: LeidonZandbergen F. Homan B. Bekkering J. Haver P. Poel H. Zon Elfring Th. v. d. Berg A. C. Goddijn P. v. Nobelen A. v. d. Zwet J. Loewen G. Slenders J. Hcesakkers H. Juffermans A. de Vries M. Kamer Paradijs Jac. Duinhoven M. Gigengaek M. v. Deursen Haarlem. A. Nelis Naar gelang, liet aanvangsuur van den voetbalwedstrijd naderde was er meer pu bliek gekomen en toen de elflallen zich ge reed maakten, waren ohistreeks 1500 toe schouwers rond dc lijnen verzameld. Op het middenterrein sprak dc heer Schrama voorz. van het Leidsche district, een welkomstwoord tot de Haarlemmers. Spr. wees er op, hoe voetbal en athletiek kunnen samengaan en hij uitte den wenscU, dat de wedstrijd een aangenaam verloop moge hebben. De heer N. J. v. d. Linden, voorzitter van het district Haarlem bracht den heer Schrama dank, dat zijn district was uit- genoodigd om propaganda te maken en hij vraagt zijn spelers dat vooral goed in het oog te houden. Spr. bracht vervolgens een woord van dank aan scheidsrechter Heil- man, die altijd bereid is zijn medewerking to verleenen bij de verschillende •wedstrij den. Hierna neemt de wedstrijd een aanvang. Het zoontje van den secretaris-penning- moester va<n het. Leidsche district doet hierna den aftrap en het spel begint. Haar lem is in do eerste periode 6terker, een ge volg van bet feit, dat verechiRende Leid- scho diet riet «spelers in de atletiekwed strijden al veel van him krachten gevergd hebben. Langzamerhand raakt Leiden ech ter wat beter op dreef en eenige corners op het Haarlem-doel zijn er hot gevolg van. Daar blijft het voorloopig bij, maar na een nieuwe inzinking bij de gastheeren toont Piet Poel weer eens een mooi staal tje van doorzettingsvermogen en Toon Goddijn voleindt zijn werk door keurig het eerste doelpunt te maken (10). Haarlem, in het veld Bterker zijnde, geeft zich geens zins gewonnen, doeh onderneemt verschei dene goede aanvallen, die echter voorloo pig op de goede Leidsche verdediging stranden, terwijl een opgelegde kans voor Haarlem door Slenders wordt gemist. Aan den anderen kant wordt een fraai schot van P. v. Nobelen corner gewerkt. Dan volgt weer een mooie Haarlemsche aanval en uit een voorzet van Slenders wordt de bal schitterend door Meesakkers ingekopt (11). Mot dezen stand komt de rust. Dan kwam de keurploeg van den Dioc. Haarl. Athletiekkring op het veld. Een aantal athleten demonstreerde het speerwerpen, terwijl ook een nummer hard loopen op het programma stond. De kam pioen van den Kring, de heer J. de Haas uit Zaandam, haalde in het speerwerpen 38.23 M. Hot nummer kogelstooten was voor Lindström met 9.52 M. Bij het dis cuswerpen word de afstand niet opgeno men. Hot nummer hardloopen (80 M.) werd gewonnen door D. Ronde in 9.6 sec. Te ruim 5 uur wordt de voetbalwedstrijd voortgezet. Leiden trapte af en ging on middellijk ten aanval zonder succes. Het eerste kwartier leek het erna, of we het mooie spel van voor de rust niet zouden terugkrijgen. Eerst toen noteerden we het eerste mooie schot van den voet van Toon Goddijn, doeh Nelis in het Haarl. doel keerde den bal even keurig. Dit geeft Lei den weer eenig zelfvertrouwen eivde druk op het Haarlem-doel wordt heviger, 't Is weer Goddijn, die uit een voorzet van v. d. Zwet den Haarlemschen keeper over dondert en opnieuw voor de leiding zorgt (21). Voor Haarlem weer een reden, om steviger aan te pakken, maar zonder suc ces. We denken, dat dat weer komt aan den Leiden-kant, als Poel op den rand van het strafschopgebied een vrijen trap krijgt te nemen. Keihard suist de bal op doel af, doch keeper Nelis ie present en hij stompt het leer corner, t Is echter slechts uitstel, want oven later geeft Elfring een mooi staaltje van doorzettingsvermogen en de stand is 31. Er is dan nog 7 minuten te spelen, maar nu wordt het spel eerst inte ressant. Vliegensvlug-verplaatst het spel zich en Hoesakker maakt er 32 van. Zelfs denken we de Haarlemmers weer gelijk tc zien maken, doch de Leidsche verdediging houdt stand en tot aller ver rassing sjouwt Toon Goddiijn nog eens door de Haarlemsche verdediging, om, hattrick verrichtend, den stand op 4—2 te brengen. Daarna kwam het einde. De prijsuitreiking. Het veld stroomde leeg, de toeschou wers gingen huiswaarts, de deelnemers, be stuursleden en genoodigden trokken naar het Bondsgebuw, alwaar de prijsuitreiking zou plaats hebben. Do voorz. 6prak hier allereerst een wel komstwoord, om dan allen te danken voor do betoonde medewerking, waaraan het zoo groote succes van dezen middag te danken is. Do heer D. Haverkorn reikte hierna met een toepasselijk woord de prijzen aan dc diverse winnaars uit, na dank gebracht te hebben aan de schenkers. De Geestelijk Adviseur, de Weleerw. heer J. C. C. Groot, die van begin tot ein de aanwezig was geweest, besprak vervol gens do sport in het Leidsche district. Hij spoorde allen aan hun beste krachten te geven tot meerderen bloei der beweging en besloot met een welverdiend pluimpje aan den secretaris-penningmeester, die wel het meeste work bij deze lustrum-viering heeft verricht. De heer Ammerlaan uit Amsterdam zwaaide hot districtsbestuur lof toe en hief een „lang zal hij leven" aan voor den se cretaris-penningmeester, waaraan spon taan werd voldaan. Do heer H. N. Smits sprak ten slotte nog een propagandistisch woord in een pit- tig-geestige rede, waarna de voorz. de offi- cieelo viering met een dankwoordsloot. Nog ge ruimen tijd bleef men echter ge zellig bijeen. Rest ons nog te vermelden, dat eenige sportenthousiasten een lauwertak hadden beschikbaar gesteld voor de gymnastiek- vereeniging, die het meest aantal punten behaalde. Joanne d'Arc uit Leiden was de gelukkige (20 pnt.); Wilskracht (Alphen) had 1 punt minder. Dr. Peltzer verbetert een wereldrecord. Bij dc gisteren in het Stade de Colom- bcs te Parijs gehouden atletiekwedstrij den verbeterde dr. Peltzer het wereldrecord over 1000 M. Hij legde dezen afstand af in 2 min. 25 4/5 sec., waador de Duit- schcr het oude record, dat met 2 min. 2G 4/5 sec. op naam stond van Séraphin Martin, met een seconde verbeterde. De uitslagen luiden: 100 M.: 1. Gumming in 10 3/5 sec.; 2. Scholz; 3. Theard; 4. Gerbonney; 5. De- grelle. 110 M. horden 1. Lord Burgley, m 15 1/5 sec.; 2 Allart; 3. Viel. 1000 M.: 1. dr. Peltzer, in 2 min. 25 4/5 sec. (nieuw wereldrecord); 2. Martin; 3. Conger; 4. Vancon: 5. Baranton. 300 M.: 1. Ccrbonney; 2. Krotoff; 3. Fry. 200 M. horden: 1. Lord Burglev, in 24 3/5 sec.; 2. Allart; 3. Perthier. Estafette 400—300—200—100 M.: 1. Amerika. 1 min. 56*8/5 set?.; 2. Racing Club do France. Polshoog: 1. Vintousky, 8.82 M. (nieuw Fransch record). Successen onzer Athleten in' Stockholm. Bij de gisteren te Stockholm gehouden internationale atletiekwedstrijden, waar aan ook eenige próminento Hollandsche athleten deelnamen, werd de mooiste pres-; tatie geleverd in het nummer 110 M. hor denloop. Hierin verbeterde de Zweed Sten Pettersen het wercldrcord, dat bij op 14.7 esc. bracht. (Oud record 14.8). Onze landgenooten boekten ook eenige) fraaie successen. Zoo werd Peters eerste in het nummer hink-stap-spTong met 14.47 M.t terwijl De Boer de 200 Meter won in 21.9 sec. vóór Körnig (Duitsch- land). Derde was Broos in 22.1. Peters werd voorts tweede in het num mer verspringen mt aanloop (met 7.05 M.); achter Hallberg (Zweden) met 7.36. Het nummer 10.000 M. ten ölotte was voor den Zweed Magnusson in 32 min. 53.9 sec., vóór den Engelschman Harper in 32.57.5 ..Do Crt." VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND R.-K. V. V.—Blauw Zwart. Gisteren speelde BI. Zwart den laat- sten promotie-wedstrijd. Daar V. G. M. te Rotterdam des 's zomers zender terrein zit was deze wedstrijd uitgesteld. Nu ging BI. Zwart op bezoek bij V. G. M. te Rot terdam. Als om 2.35 scheidsrechter F. v. d. Veer uit Amsterdam laat tossen, blijkt het, dat V. G. M. volledig is, terwijl BI. Zwart twee invallers telt. V G. M. trapt af er gaat al direct op het BI. Zw.-doel af, doch de achterhoede koert het gevaar. Als BI. Zwart na 20 mi nuten wat ingespeeld raakt gaat de voor hoede geregeld op bet V. G. M.-doel af, dóch zij kan aanvankelijk niet tot doel punten komen. Eindelijk bij een mooie aanval geeft de midvoor door naar den linksbuiten die den bal dadelijk op het doel schiet en als de keeper van V.G.M. bet le der onvoldoende wegwerkt, is de linksbin nen van BI. Zw. er bij zijn club de lei ding te geven (01) Direct vanaf den uittrap neemt V.G.M. den bal mee cn 2 minuten later moei den keeper van Bl. Zw. visschen en de stand is 11. Nu is Bl. Zw. weer in de meer derheid en 5 minuten later is bet wederom de linksbinnen van Bl. Zw.. die zijn club de leiding geeft (12) Na de rust zet V.G.M. er alles op om to winnen maar noch Bl. Zw. noch V.G.M. kunnen de eerste 25 minuten het net vin den. Dan bij een aanval van V G.M wordt een speler door twee Bl. Zwart-spelers aan gevallen, wat een vrijen trap voor V.G.M. opleverde. De bal wordt een beetje heen en weer getrapt en hieruit ontstaat een doelpunt voor V.G.M zoodat de stand ge lijk (22) is. Nu wordt er van beide zij den krachtig aangepakt om het winnende punt en als even later de linksbinnen van Bl. Zw. er met den bal van door gaat geeft hij den V.G.M.-keeper het nakijken. Dit was een prachtig doelpunt. De stand is 23. De laatste 10 minuten doel V G. M. haar uiterste bost om den gelijkmaker te maken maar Bl. Zw. trekt dan een paar spelers terug in dc verdediging en als dc scheidsrechter laat inrukken, heeft Bl. Zw. door deze prachtige overwinning do pro motie verdiend. Van do 4 gespoelde promotiewedstrijden heeft Bl. Zw. er 2 gewonnen en 2 gelijk gespeeld, zoodat Bl. Zw. in het nieuwe seizoen in de le klas D.H.V.B. uit zal ko men. Van harte golukgewenscht en 't vol gende jaar in de R.K.F.! NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Overzicht. Er zijn ook op den tweeden competiedag weer rake klappen uitgedeeld en merk waardig genoeg waren het veelal de thuis clubs, die de klappen kregen Zoo verging het Hilversum al bijzonder slecht tegen V. U. G., terwijl Ajax den eersten moeilijken uitwedstrijd doorwor stelde D. F- G. herstelde zich cenigszins door een magere overwinning op V. O. G. In do tweede afdeeling was het succes der bezoekende clubs verreweg het grootst Vooral de zege van Sparta op Stormvo gels valt hier te vermelden. Feijenoord deed wat we verwachtten evenals A. D. O. Blauw Wit faalde opnieuw. In do lagere afdeelingen van het Wes ten werden verschillende wedstrijden uit gesteld. Men zie hieronder de resultaten. De uitslagen. AFDEELING I. Eerste klasse. Hilversum: HilversumV.U-G. i6 Rotterdam: ExcelsiorR.G.H. 11 Haarlem: E.D.O.Ajax 12 Rotterdam: V.O.C.—D.F.C. v 0—1 Tweede klasse A. Wormerveer: W-F.G.West Frisia 01 Amsterdam: D.E.G.Helder 10 Helder: H.R.G.—K.F.G. 1—1 Alkmaar: Alcm. VictrixV.S.V. 23 Twoodc klass B- Haarlem: HaarlemH.V.C. Amsterdam: ZceburgiaA.F.G. ZandvooriZandvoortBloemendaal Utrecht: VcloxB.F.G. AFDEELING II. Eerste klasse. Haralem: II.F.C.—Spartaan Zaandam: Z.F-C.Fe yenoord lJmuiden. StormvogelsSparta Den Haag: A.D.O.—II.V.V. Amsterdam: Blauw Wit;'t Gooi Twoodc klasse A. Schiedam: H.D.V.S.—Quick Utrecht: HerculesB M.T. Tweede klasse B. Gorinchem: S.V.W,L.S.V. Dordrecht: O.D.S.—Merwede Rotterdam: C.V.V.—Xerxes 3—0 45 1—2 2—4 1—3 4—0 1—4 8—2 3—0

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5