ZWEMMEN. De H.D.Z. te Cardiff. Uit Ca-rdiff wordt ons gemeld: De uit slag van den gisteren gehouden waterpolo» wedstrijd. Cardiff LadiesH.D,Z. is 18. Bij de estafette over honderd yards was ILD.Z. de eerstaankomende; de afstand werd afgelegd in 1 minuut 26 seconden. ZIJ. DIE HET KANAAL OVER ZWOMMEN. De ecreüjst. Na de geslaagde poging van den En- gelschman Temme om het Kanaal over te zwemmen ziet de ecrolijst er als volgt uit: Capt. Webb (1875) 21 u. 45 min. Burgess (1911) 23 u. 40 min. Sullivan (1923) 27 u. 23 min. Tiraboschi (1923) 16 u. 23 min. Toth (1923) 16 u. 54 min. Miss Ederié (1926) 14 u. 32 min. Mrs Corson (1926) 15 u. 28 min. Vicrkotter (1926) 12 u. 42 min. Géo Michel (1926) 11 u. 05 min. Norman Derham (1926) 13 u. 58 min. E. Temme (1927) 14 u. 27 min. Het record slaat dus nog steeds op naam van Géo Michel. SCHAKEN. Om het wereldkampioenschap. Capabianca—Aljechin. To Buenos Aires is gisteren de schaak match om het wereldkampioenschap tus- schen Capabianca en Aljechin begonnen. Bij het trekken trok Capabianca wit. LUCHTVftfigrr DE NIEUWE VLUCHT OVER DEN OCEAAN. Mac Intosh gisteren uit Dublin vertrokken. Ondanks het falen van hun vele voor gangers, ondanks de protestor), die aan heide zijden van den Atlantische Oceaan zijn opgegaan, ondanks het feit dat het seizoen, om den groolen sprong le wagen als geëindigd wordt beschouwd, zijn giste renmiddag om 1.34 de vliegers Mac Intosh on Fitz Maurice in hun Fokker-eendckker, de „Princess Xcnia", te Dublin gestart met bestemming voor New York. Om elf uur werd de „Princess Xcnia", een onde K. L. M.-machine, de H. N. A. D K., uit de hangar gehaald en naar een hoek van het veld gebracht. De macani- ciens begonnen daarop de tanks met in totaal 701 gallons benzine te vullen, terwijl de motor voor de laatste maal proef draaide. Tegen halftwaalf was alles in orde. Men besloot te starten. Als voorzorgs maatregel werden do brandweerauto en do ambulance-wagen naar het veld gereden Commandant Fitz Maurice nam afscheid van vrouw en dochter, terwijl Mac Intosh, die niet getrouwd is, de luchtvaartautori teiten van den Vrijstaat bedankte voor hun medewerking. De motor, een negen-cylindcr Bristol- Jupiter van 500 P.K. wordt aangezet, Mac Intosh en zijn metgezel slappen in de ma chine, een laatste han-dgewuif van toe schouwers, geroep, dat door don motor overstemd wordt, en het gevaarte taxiet een paar honderd meter over het veld. om zich snel en 'geheel onverwacht van de aarde te verheffen en spoedig te verdwij nen in den grauwen mist van het Oosten, geëscorteerd door verscheidene Iersche machines. Er is genoeg benzine aan boord voor een vlucht van ongeveer 40 uur, doel) Mac Intosh hoopt de Amerikaansche me tropolis in 26 uur te bereiken. Commandant Fitz Maurice maakt deel uit van de militaire luchtvaart van den Ierschen Vrijstaat: Mac Intosh is in dienst van de Imperial Airways. Mac Infssh gedaald. Nader wordt ons gemeld: Mac Intosh was genoodzaakt gister avond 6 uur te landen bij Beal (graaf schap Kerry, Ierland). De twee vliegys zijn ongedeerd. De Wereldvliegers. Het opgeven van hun tocht. Volgens den correspondent van dc „Vos- sische Zeitung" te Tokio zou het opgeven van hun verderen tocht door de wereldvlie gers Brock en Schlee met do Pride of De troit" niet zijn oorzaak vinden in smeek beden van bloedverwanten en vrienden, zooals gis-teren werd gemeld, maar zou er heel iels andc s achter zitten. Het Japan- «che ministerie van marine zou hun name lijk verboden hebben de ten Z. O. van de groote eilanden van Japan gelegen Bonin- ailanden aan to doen. Op deze eilanden groep zouden de vliegers waarschijnlijk ®.en tusschenlanding hebben moeten doen ilvorens naar de Hawaii-eilanden cn San Francisco verder te vliegon. Het verbod ran het ministerie is naar het oordeel van ien correspondent wellicht ingegeven door Ie vrees dat do vliegers bij het vliegen )ver dezo eilanden een blik zouden kunnen .verpen op de Japansche vorsterkingswer- -cen, die kort vóór de vlootconferentie van •Vashington van 1921 zijn aangelegd. De Congovlucht nog uitgesteld. De Belgische vliegers Medaets cn Ver jagen hebben besloten hun nonslopvlucht -laar den Congo bij gunstig weer in begin October te doen. Indien dit niet mogelijk mocht zijn, zullen zij de raid tot het vol gend jaar uitstellen. Petletier d'Oisy naar Benghazi. Pellelier d'Oisy is gisterenmorgen in Heliopolis geland, doch kort na zijn aan komst weer opgestegen met beslemming voor Benghazi. Een noodlanding. Een telegram uit Madrid meldt, dat de Franschc vliegers De Vitrolles en Lcfèvre, die van Oran naar Parijs wilden vliegen, gisteravond zes uur een noodlanding moesten maken in de nabijheid van Va lencia. -De machine moet vernield zijn, maar de vliegehs zijn ongedeerd. Vliegongeluk in Joogoslaviê. Vijf dooden. Een watervliegtuig, waarin zich vijf leerling-onderofficieren bevonden, is tij dens de oefeningen in zee gevallen, De vijf inzittenden zijn verdronken. U3T DE OMGEV8KG KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De aanvoer van vroege bloemkool gaat erg verminderen en daar voor komt in de plaats do late waarvan dc gewassen, op een enkele uitzondering na, zeer slecht staan waardoor dc aanvoer het gehecle najaar door beneden het mid delmatige zal blijien. Do prijzen zijn zeer goed docli kunnen de teelt bij dergelijke gewassen niet loonend maken. Deze week varieert de prijs van 19 tot 35. Vrij dag echter kon tot slechts f 27.80 betaald worden. Gele en roode wordt iels duur der, terwijl peen niet erg gevraagd is. Al leen mooie jonge peen kan gretig koopers vinden. Ook de uicnteelt is op heden ong niet loonend, de prijs te laag, het beschot te klein. Gelukkig heeft de tuinbouw een kleine voorsprong bij andere jaren verge leken, zoodat een normale omzet vrijwel verzekerd is. Echter die zich voorname lijk op de late producten toeleggen, zullen geen goed jaar hebben. HILLEGOM. De Tuinbouwcursus. Reeds jaren achtereen wordt hier een Tuinbouw-win- tercursus gehouden, die op succes kan bogen. Toch kon de deelneming daaraan nog beduidend, grooter zijn, dan zij tot nu toe is. En dit des te gereedelijkcr, omdat de lessen door uiterst bekwame leerkrach ten gegeven worden in het winterhalfjaar en wel in de avonduren, dus na den werk tijd. De gemeente overtuigd van het groote nut dezer instelling steunt het werk met subsidie en stelt gaarne een der lokalen van de gemeenteschool ter be schikking. Het groote nut voor het hoofd bedrijf in de streek en in onze gemeente is oorzaak, dat wij gaarne een deelname op ruime schaal durven bepleilen. Bloe misten en kweekers, wier zoons om wel redenen dan ook de Tuinbouw school to Lisse niet kunnen bezoeken, durven we met gerustheid deze avondles sen aanbevelen, zoowel voor hun eigen jongens als voor de jongelieden, die als werknemers in hunne bedrijven arbeiden. OEGSTGEEST. Geboren: Hendricus Johannes, z. van A. J. van Noort en J. M. H. Streng. Jannetje Hester Maria, d. van G. W. Pro per en M. Gottschall. Ondertrouwd: G. de Groot en K. Huis beiden te Oegstgccst. A. den Heijer en A. A. A. Spilker beiden te Oegstgeest> Gehuwd: Ch. Lasander te Batavia en W. H. van der Lccq te Oegstgccst. Overleden: A. C. J. M. Blijdestijn 11 j. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Salarissen personeel aan de ge meentebedrijven De aanslui ting aan hel electrische net. Gisterenavond vergaderde de Raad de zer gemeente. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heer v. d. Vijver. De Voorz. opent de vergadering, waar na de notulen worden gelezen. In behandeling komt de machtiging van B. en W. voor oproepen van personeel voor de bedrijven cn vaststelling van de salarissen. B. en W. stellen de volgende functies voor chef Electricileit, 1 chef Gas- en Wa terbedrijf, twee hulpmonteurs, voor elk bedrijf óén, een meteropnemer, tevens geldinner, en een administrateur. De heer v. Delft vraagt of het niet mo gelijk is dat één chef benoemd wordt voor de beide bedrijven. De heer- Schonevel.1 licht deze zaak na der toe en zegt dat het niet de bedoeling is; dat deze chef niet meewerkt. Dat kan niet anders, want elke chef heeft slechts een hulpmonteur. Met algem. stemmen wordt het voorstel van B. en K. aangenomen, met deze wij ziging, dat in plaats van het woord chef de volgende omschrijvingen zullen worden gegeven: chef-filter en chef-monteur, be last respectievelijk met het gas- en water bedrijf en het electricileitsbedrijf. In tweede instantie worden de jaar wedden voor dezo personen vastgesteld B. en W. stellen voor deze salarissen vast tc- stellen voor den chef van het Gas- en Waterbedrijf op 2200 met vrij wonen, vrij water en vrij gas tot een maximum van 500 M2., voor den chef van het Elec- triciteitsbodrijf op 2000, voor do twee hulpmonteurs op f 1500 samen, voor den Meteropnemer Geldinner op 1200, en voor den Administrateur op 1750. allen aanvangssalarissen cn op den grondslag van de salarissen der andere gemeente ambtenaren. De heer v. d. Gugtcn vraagt waarom er verschil gemaakt is in de salarissen van de heide chefs. Do Voorztiter zegt, dat dit ligt in de aard der Bedrijven. Het Electricitcitsbe- drijf is nog geheel in opkomst terwijl het Water- cn Gasbedrijf reeds meer gevestigd is Met alg. st. worden de salarissen vast gesteld als door B. en W. voorgesteld. Vervolgens worden met alg. st. vastge steld de verordeningen op de Bedrijven en de instructies voor de daaraan verbonden personen. B. en W. stellen verder voor dc prijzen als volgt vast te stellen: voor gas op 11 cent per M3., terwijl er wanneer meer dan 100 M3. per maand gebruikt wordt, e'ke M3. meer 9.5 cent zal kosten. Mnnt- gas kost 1 cent per M3.. meer. Voor elec tricileit zijn de prijzen voor levering door een D. T -meter voor H. T. 320 per K.W.Ü en voor L.T. 20 cent per K.W.U. Aangenomen. Tevens woedt vastgesteld dat aanslui ting gegeven wordt aan allen die er om vragen. Degenen die aan willen sluiten, krijgen 10 M.. aansluiting of kabellengte gratis vanaf het dichtstbijzijnde eindpunt IKGEZOH m&EELIJ9& BIJ géén Pijn en naschrijnen ot stukgaan der huid. indien men véór het inzeepen de baardopperviakte inwrijft roet Doos 30, Tube 80 ct. PUROL cf vanuit het hart van de voorliggende straat tot aan de gevel van het huis. Het punt bespreking straatverlichting wordt uitgesteld, omdat do betreffende commissie nog niet is gehoord. Verder vragen B. en W. machtiging tot het aangaan van een geldleening van 48.500 voor het Gasbedrijf en 52.000 voor het Electriciteitsbedrijf a 4% pet. Aangenomen. Hierna sluiting. Bloemenhandel. Het zeer slechte weer van deze week is voor de bloemkwee- kers een flinke afnemer geweest. En in het werk is men ook erg belemmerd zoo dat de aanvoer aanzienlijk minder was dan gewoonlijk in het laatst der week het geval is. Op de kwaliteit valt ook nog al iets te zeggen. De prijs was tamelijk goed. Dahlia's gingen van 1.70 tot f 2, Pom pon-Dahlia's 0.400.80, Gladiolussen gaan in kwantiteit verminderen en bren- g envan 0.40 tot 1.10 op, Scabiosa 0.500.70, Asters wit 0.400.55, idem rood 0.350.45fl idem blauw 0 30—0.38, Primulinus f 0.30^-0.42, Chrysanthen 0.100.19, Zinnia's 1.10 —1.70. STOMPWIJK. Geboren: Hendrikus. zoon van G. H. Goeman en G. J. de Bruin Rokus, zoon van J. J. Lindelo en F. v. d. Plas. Gehuwd: B. de Groot en P. C. Schouw. TER AAR. Een begrafenisplechtigheid. Gisteren middag werd op de Algemeene Begraaf plaats alhier onder groote belangstelling ter aarde besteld de heer Voorthuizen, die dezer dagen op tragische wijze om het leven kwam. Nadat de kist in de groeve was neder- gelaten trad Ds. v. d. Wal van Rijnsater- woude naar voren. Spr. ving aan met ont roering te moeten getuigen van dit tra gisch sterfgeval, dat een diepen indruk heeft gemaakt in de gemeente. Spr. ziet bier vele toeschouwers en ook nieuwsgie rigen, die alleen gekomen zijn om, uit nieuwsgierigheid, te hooron wat de predi kant aan het graf zal spreken. Over het geval zal spr. niets uiten. Alleen dit zou spr. ter vermaning willen zeggen: Wie staat, ziel toe dat hij niet valle. En: Vreest God en onderhoudt zijne geboden, waarna hij in gebed voorging. WASSENAAR. Geboren: Maria, d. van A. J. Jong kind en C. M. van der Does. Johanna Christina d. van A. J. van der Krolt en M. G. van der Kroft. Gijsbortha Boudiena, d. van C. J. Qardic^. en L. Kobus. Euge nia Thérèse Marijke, d. van G. F. W. van Kuyk en A. M. Berghuis. Ralph, z. van H. R. J. van IJsselsteijn en O. W. Breitcn- stein. Walter, z. van J. J. Suiker en M. M. Pawlowski. Maria Johanna Marga- retha, d. van A. J. Sekrarua en L. M. Was senaar. Jaap, z. van J. Timmer en L. J. van Ham. Ja-cobus Johannes, z. van C. N. Moerkerk en O. M. Zwirs. Bas- tiaan, z. van B. Pot en A. Bruggink. Ondertrouwd: G. J. H. Mattlujs- 'sen en G. J. Gros. E. N. de Bruijn en J. F. Rotteveel. D. W. van den Burg en W. C. P. Henkes. R. van Troost en E. M. van de Vijver. D. ter A vest en A. Esink. H. Hoogendoorn en L. van Staalduinen. H. Garretsen en M. E. M. de Roller. Overleden: E. van Wijk, vr. van C. R. ijnenberg 71 j. H. van der Klcij, m. van P. K. J. Borsboom 64 j. J. M. van Driel, m. van H. Ulrich 41 j.( E. T. M. van Kuyk 3 dg. S. van den Stoel 7 j. W. van Winkel 42 j. A. Vooijs vr. van J. van der Holst 77 j. WOUBRUGGE. Boekenverzameling. De verzameling boekwerken door ingezetenen geschreven, bedraagt nu reeds 56 nummers. De twee laatste waren van do heeren Theo Bos man en Dr D. Jacobs beide te Hoogmade. Geboren: Philiy pus Leonardus z. van S P. van der Ing en A. M. van der Hoorn. VOORHOUT. Geest. Adviseur. Door Z. D. H. de Bisschop van Haarlem is tot Geestelijk Adviseur van de Hanze, den L.T.B., den R. K. Volksbond en de R. K. Vereeniging van geitenhouders alhier, benoemd de Wel- eerw. heer kapelaan N. Greitemann, alhier VEUR. Aanbesteding. Voor een te bouwen warmoezierswoning to Monster onder ar chitectuur van den heer J. v. Vliet waren ingekomen totaal 13 inschrijvers waar van de hoogste Clarijs en Paardekooper te 's-Gravenhage voor de som van 7175 en de laagste /an der Berg en Dijkers te Rijswijk voor de som van 5600. Geboren: Leonardus Ignatius, zoon van J. N. van Boheemen en J. J. Dobbe Johannes Dionysius, zoon van A. Ro denburg en G. A. v. d. Meij Servalius Johannes Theodorus Marie, zoon van G. van Vaideren. en F. J. Gopray. Overleden: Willem Eduart Feather- slone 3 maanden. BE RIJHSTBEEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Diefstal bekend. In verbond met den diefstal van een rijwiel ten nadecle van den landbouwer B. heeft thans zekero v. d. H. bekend de diefstal te hebben ge pleegd. Hij is ter beschikking van de Justi tie te 's-Gravenhage gesteld. Kerkdienst. „Eerbied in Gods liuis", Zondag 18 September: Vroegmis 5, 6, 7; Hoogmis 8, 9; Vespers 1. RECTOR G. KLAVERWEIJDÉN O.S.Cr. Morgen viert de zcereerw. Pater G. Kla- verweijden, rector van 't studiehuis der E-E Kruisheeren te Z o e t e r w o u d e, zijn zil veren kloosterjubiló. Hoewel hot feest, naar wij vernemen, een uitsluitend kerkelijk ka rakter draagt, zal het den jubilaris, die zich in den korten tijd zijner vestiging al daar reeds lal van vrienden verworven heeft, morgen niet aan belangstelling ont breken. WEKELIJKSCH OVERZICHT KAASHANDEL. Onverwachte groote aanvoer en ook onverwachte hoog ere prijzen. Eet schijnt dat met de warmte van 't laatst van Augustus en begin September veel kaas is achter gehouden, die min of meer van deze warmte te lijden had. Dit zal waarschijnlijk de oorzaak zijn dat deze week zooveel aanvoer op bijna alle mark ten valt waar to nemen. Te Bodegraven werden aangevoerd 500 partijen, to Woer den zelfs 621 partijen, te Gouda 296 par tijen. Ook op de minder belangrijke mark ten was de aanvoer meer dan gewoon. Voor Woerden verwonderd ons dit wel eenigermate, omdat wij hadden verwacht, dat, in verband met de groote Sept. kaas markt, welke volgende week plaats heeft, de aanvoer deze week betrekkelijk gering zou zijn. Andere jaren toch pleegden vele boeren hun kaas voor dien dag op te hou den, waardoor op de Sept. kaasmarkt, wel ke den derden Woensdag in September wordt gehouden, altijd een enorme aan voer kon worden geconstateerd. Mogelijk zijn de boeren thans van gedachte dat zij beter op een niet zoo groote markt kunnen kernen, daar andere jaren door dien groo-, ten aanvoer ook de handel gedrukt was. Hoe 't ook zij, wij zijn nieuwsgierig hoe of de veigende week de aanvoer van de Sept. kaasmarkt te Woerden zal verloopen. Het is zeer goed mogelijk dat trots de groote aanvoer van deze week er ook weer vol gende week 'n groot aantal boeren ter markt zullen trekken, vooral omdat er op het kaasgebied dien dag" weer veel zal zijn te zien en te leeren door de te houden kaasdag en waar altijd bij do producenten altijd veel belangstelling voor bestaat. Was de aanvoer buiten verwachting ook het verloop dor prijzen was 'n zeer groo te verrassing. To Bodegraven begon de markt al zeer vlug en werden weer liooge- re prijzen besteed als do vorige week, te Woerden werd als 't ware weer meer be steed als te Bodegraven, alhoewel de han del hier niet zoo vlug ging door de zeer hooge vraagprijzen der boeren. Doch Gou da spande de kroon van de geheele week. Daar werd betaald voor zware f 64 en voor extra zwaar f 66.en werden ook liicr- overeenkomstigo prijzen voor meer gein .1- deldo kazen betaald. Maar blijkbaar ging dit bij de handelaren toch wel 'n beetje te hard van stapel, want de handel werd hierdoor veel getemperd en had 'n stug verloop. Echter werden hier de hoogste prijzen van de weck behaald. Wij geloovcn echter dat het thans haar hoogtepunt wel zal hebben bereikt en verwachten voor de kemene week wel geen lagere maar ook geen hoogere prijs. komende week wel geen lageren maar ook geen hoogeren prijs. KOUDEKERK. De honden en de broodwagen. Terwijl Donderdagmiddag de broodbakkersknecht S. van den broodbakker S. v. V. alhier bij zijn klanten brood bezorgde en hij zijn hondenkar met gespan onbeheerd op den weg in den Hoogewaard had laten staan., kwamen zij in gevecht met een andere hond van den landbouwer W. D. alhier, met het gevolg dat het geheele gespan in de sloot terecht kwam. Slechts met moeite kon de bakker zijn honden uit het tuig redden, terwijl bijna al zijn brood in de sloot terecht kwam. Dat de knecht hiervan geheel ontdaan was laat zich gemakkelijk begrijpen. Ondeugdelijk vleesch. Wegens het in voorraad hebben van ondeugdelijk vleesch is gisteren voor het Kantongerecht Alphen de slager G. G. G. alhier, veroordeeld tot een geldboete van 70 subs. 20 dagen hechtenis. Dit is zeker de 4e maal dat G. voor een soortgelijk geval is veroordeeld. NIEUWKOOP. Vervanging Burgemeester. Bij onge steldheid, afwezigheid of ontstent mis vin den Burgemeester wordt hij vervangen door den Wethouder A. J. den Hartog. Bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis van den wethouders den Har tog wordt de Burgemeester vervangen door Wethouder P. Augustinus. Bouwvergunning. Door Burgemeester en Wethouders dezer Gemeente is aan bet Kerkbestuur van O. L. Vrouw Honielvaa t alhier vergunning verleend tot uitbreiding van het Gesticht voor ouden van lagen. ZOETERWOUDE. Eierveiling. In café „Ik leer nog" wordt Maandagavond om 8 uur de eier veiling geopend. Zie de advertentie in dit nummer. Geboren: Bernardina Catharina d. van J. van der Meer en C. G. van dei- Hulst Johannes Reinierus z. van W. J. Onderwater en Tb. M. de Boer Bas- SEfêEEMTELflKE AAr^ONDISISGEN Overtreding verordening op den keurings dienst van vee en vleesch. Burgemeester en Wethouders van lei den, gezien artikel 44 der Verordening van den 27en Maart 1922 (Ctemeenteb!.'.5 No. 13), op den Keuringsdienst van Vee cn Vleesch, brengen ter openbare kennis dat: lo. Cornells Gerardus Joseph Voorhain, wonende Lange Raamsteeg 63 te Leiden' op den Gen Januari 1927 wertl bekeurd wegens vleesch dragen op hoofd en schou ders, zonder dat deze met zindelijke doe ken zijn bedekt en dat hij deswege op den 14en Februari 1927 werd veroordeeld tot J 1.boete of 1 dag hechtenis; -o. Petrus van der Voort, wonende Haarlemmerstraat 56 te Leiden, op deu 22en Januari 1927 werd bekeurd wegens te Leiden ongekeurde ingevoerde vleesch- waren in voorraad hebben en dat hij des wege op den 7en Maart 1927 werd ver oordeeld tot 5.boete of 5 dagen hechtenis; 3o. Johannes Theodorus Anthonius Poe len, wonende Magdalena Moonstraat 15 te Leiden, op den 28en Januari 1927 werd, bekeurd wegens te Leiden het bedrijf van vleesch vorkooper uitoefenen, in a tul ere lokalen dan die door Burgemeesti r en Wethouders zijn goedgekeurd, en dat hij deswege op den 7en Maart 1927 werd veroordeeld tot 1.— boete of 1 dag hechtenis; 4o. Martinus Cornelis van der Valk, wonende Veursche weg 82 te Voorschoten, op den 8en Februari 1927 werd bekeurd, wegens le Leiden ongekeurde ingevoerde, vleescliwaren in voorraad hebben, en dat' hij deswege op den 19en Maart 1927; werd veroordeeld lot 5.boete of 5: dagen hechtenis; 5o. Willem Giere, wonende Narmstraat 20 te Leiden, op den 18en Februari 1927 werd bekeurd, wegens te Leiden slachtdier ren slachten elders dan in het Openhaar Slachthuis; uitoefenen van het bedrijf van' vleeschverkooper in lokalen, welke niet'! door Burgemeester en Wethouders zijn.' goedgekeurd, en dat hij deswege op den 22en Juni 1927 werd veroordeeld tot 2 maal 15.boete of 2 maal 5 dagen hechtenis; 6o. Martinus Cornelis Baan, wonende Levendaal 132 te Leiden, op den 2ien Maart 1927 werd bekeurd, wegens te Lei den bet bedrijf van vleeschverkooper uit-i oefenen in lokalen, welke niet door Bur-;! gemeester en Wethouders zijn goedge-! keurd, en dat hij deswege op den 22en Juni 1927 werd veroordeeld tot 5. boete of 5 dagen hechtenis; 7o. Jacobus Cornelis Oud, wonende Oude Hcerengracht 15 te Leiden, op den 29en Maart 1927 werd bekeurd, wegens te Leiden het bedrijf van vleeschverkooper uitoefenen in lokalen, welke niet door Burgemeester en Wethouders zijn goed gekeurd, en dat hij deswege op den löeïï j Mei 1927 werd veroordeeld tot 5. boete of 5 dagen hechtenis; 8o. Abraham Antoon den Os, wonende Clarasteeg 12a te Leiden, op den ."•en April 1927 werd bekeurd, wegens te Lei-1 den het bedrijf van vleeschverkooper uit oefenen in lokalen, welke niet door Bur-' gemeester en Wethouders zijn go edge-1 keurd, en dat hij deswege op den IGen Mei 1927 werd veroordeeld tet 3. boete of 3 dagen hechtenis. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN.j Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 16 September 1927. Hinderwet. B. en AV. van Leiden, Gezien het verzoek van: a de American Petroleum-Gompany om vergunning tot het oprichten van een on- dergrondscbe bewaarplaat voor benzine met bovengrondsche aftapinriebting op den Oude Rijn, vóór de perceelen Oude Rija nos. S9 en 91; b- de N.V. Boekbinderij en Linieeriu- richting voorheen firma J. G. Pulle, om vergunning tot het uitbreiden van de boek binderij in het perceel Dullebakkersteeg no. 4. Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op da Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den lsten Oc tober e.k. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden! gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in to brengen. tiigem&ene fó£jerr,sÉa LEIDEN. VaD Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur nemen de volgende huisarH sen den dienst waar. Dr. Hovens Greve, Rijn en Schiekado Dr. Kors, Zoelerwoudsche Singel 1. j: Dr Seret, Breèstraal 38 Dr. Simons, Hooigracht 31, Tel. 309. !i De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargeno men door Dr. Varekamp, Geverstraat 32, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 13 Sept. a.s. tot en met Zondag 18 Sept. waargenomen door de apotheek van den heer P. du Cr oix, Rapenburg, telefoon 807. tiaan z van B. de Jeu en M. Rijnsbur- ger Cornelis Wilhelmus z. van G. Al Bos en Ch. G. Molenkamp. Ondertrouwd: P. W. Heemskerk 35 j., van Noordwijkerhout, en Call). At Mooijman 30 j. Getrouwd: Nic. Th. van Sehie 29 j- van Noordwijkerhout, en W. Ooijendij« 26 j. J. G. Baak 22 j., van Hazers woude, en P. J. Gerse 21 j.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2