Ook anuas&1 H'L 1.32 indruk dat de partijen tegen elkaar opwo- 1 gen. Om ongeveer half zeven liet scheidsrech ter K. Meyer, die uitmuntend leidde, beide zeventallen opstellen, beide hadden dezelf de samenstelling als Dinsdag. In den beginne wordt do strijd verdeeld, zoowel de Dolfijnkeerper als zijn collega van het IJ hebben druk werk. Een corner, genomen door K. Kohier van 'het IJ, le vert niets op. Het spant thans, plots krijgt G. Bohlandcr (het IJ) den bal goed voor en geeft met- een keurig schot den Dolfijn- keeper het nakijken. Het IJ leidt met 1—0. Niet land daarna wordt rust geflo ten. De spelers maken er ook thans geen gebruik van, daar de temperatuur van het wetor wederom even boven 13 graden R. is. Na de rust komt er meer leven in het spel, ofschoon toch niet zoo ruw gespeeld wordt als bij den vorigen wedstrijd het geval was. Het is te bemerken, dat Dolfijn gelijk wil maken, inderdaad heeft dit spoe dig plaals daar de Dolfijn-man P. v. d. Velde een hem toegespeeld en bal keurig door- en inschiet (11). Hot gaat nu om het winnende puntje, hetgeen dan ook de ro'lon is dat scheids rechter Meyer vele ma len het spel moet onderbreken. Als G. Boh landcr den bal in banden krijgt, plaatst hij dezen ver naar Jac. Köliler, die met een schitterend schot in den linkerbovenhoek 1—2 maakt. De Dolfijnen zetten er thans alles op om gelijk te maken, zij ondervin den echter, zooals begrijpelijk, veel tegen stand, en waardoor de spolers wederzijds in hun oude kwaal „ruw spelen" vervallen. Het duurt- dan ook niet lang of P. v. d. Vel de moet een 6trafworp nemen, die hij kei hard inschiet. (2—2). Er moeten nog eenige seconden gespeeld worden, echter er komt geen verandering in den stand, zoodat het cindo komt met 22. Een dezer dagen zal de beslissingswed strijd worden gespeeld. RECHTZAKEN Dc moord in de Westerstraat te Amsterdam. In een klein café aan de Westerstraat te Amsterdam beeft de 48-jarige P. K., een oud-varensgezel en los werkman, de G2-jarige vrouw Janna ten Z., met wie hij achttien jaren had samengewoond, in den middag van 26 Juli j.l. met een dolkmes eenige steken in de hartstreek toegebracht, tengevolge waarvan het slachtoffer on middellijk is overleden. Gisteren stond de dader, die in het Hujs van Bewaring te Amsterdam is gedeti neerd, terecht voor de Vierde Kamer der Rechtbank te Amsterdam. De eisch luidde zes jaar gevangenis straf. INGEZONDEN MEDEDEELING Gewone Zaterdag- prijs 67I/2 1.75 671/2 125 571/2 1.45 1.90 1.20 87 Gewone Zaterdag- TOCHTDEKENS vele kleuren 1£0 KEUKENSTOELEN zeer solide 3^- COURANTENHANGER eiken, met koperL-S5 PUPENREKKENQJ20 EIKEN BLOEM- TAFELS 70 --M. hoog E T A MIN E, nieuwe ruiten 0*27 LANDHUISSTOF mo derne streepen 0^45 prijs 57 \.\7/ 2.50 1.70 13 37 FAILLISSEMENTEN Opgeheven C. Groenendijk, Nieuwkoop. UIT BE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. De heer B. de Mooy van Rijnsburg, een der leerlingen van den Rijksveldwachter brigd.-tit. Th. te Brake, alhier, slaagdegisteren te Amsterdam voor het politic-diploma. LEIDSCHENDAM. R. K. Vclksbond. Donderdagavond to 7 30 uur hield de R. K. Volksbond een lodenvergadering in het patronaat. De voorz., de heer de Langen, zet dui delijk het doel uileen. waarom deze ver gadering thms reeds is belegd, n.l. be spreking vergadering Centrale Raad in verband met de reglementswijziging. De voorz. deelt mede, dat op verzoek van den Volksbond aan het R. K. School bestuur het begin van den schooltijd ia veranderd, deze begint nu met April in plaals van met September. Verder deel! spr. nog enkele genomen besluiten mede van de laatste gecombineerde bestuurs vergadering, terwijl hij aller medewerking inroept om de betaling van het schoolgeld per bon. in stand te kunnen houden, daar dit momenteel niet goed gaat. De voorz. installeert dan mot eenige wel gekozen en hartelijke woorden don nieuwen Geestelijken Adviseur, kap. Nij- man. De geest adviseur dankt de voorz. voor de hartelijke woorden, hij zegt zijn beste krachten te zullen geven voor den Volks bond en vertrouwt in deze op aller mede werking. Door den secr., den heer v. d. Heijden, wordt een breedvoerig en keurig verslag uitgebracht van het gehouden congres te Nijmegen, welk verslag met applaus wordt begroet, terwijl dc voorz. den secr. harte lijk dank brengt. In behandeling komt de agenda: verga dering centrale raad. Er worden lange besprekingen gehouden over dc voorge melde coutributie-verhooging. Op voorstel van den heer Nieuwenbroek wordt be sloten dit voorlpopig uit de plaatselijke kas te betalen. Den afgevaardigde naar deze verg wordt verder vrij mandaat gegeven. Besloten wordt tot de oprichting van een rciskas. In het comité worden benoemd de heeren de Langen, v. d. Heijden. Mees ter, Rolvinck en v. Veen. Bij de rondvraag bespreekt de heer de Gier de betaling van het schoolgeld per bon, hij dringt op instandhouding aan. Meerdere personen voeren hierover het woord, terwijl op bekenmaking hiervan wordt aangedrongen, daar er meerderen zijn, die nog niet welen, dat het school geld iedere week kan betaald worden te gen ontvangst eener bon. Meerdere vra- gen worden verder naar genoegen door den voorz. beantwoord. Bij de beantwoording vragenbus dringt de geestcl. adviseur er op aan hiervan een ruim gebruik tp maken, wijl dit van zoo groot nut is. Hierna worden enkele prijs prijs prjjs VAPORISATEURS MOLTONDEKENS m. groot assortiment pa- H O1! kleurechte randen0*S5 pier manden0*30 groote maat0Ï%> GEMOLT. ONDER JURKEN in vele kleu ren, D.maat2. K.maat 5 jaarfVfo BIJPASSENDE DIREC TOIRE damesin aatIAO K/maat 5 jaar GEBREIDE BABY PAKJES van witte wol 1.20 BABYMANTELS van witte wol2.40 M A N SSPORTHEM DEN nieuwe streepen L35 NACHTZAKKEN m. kinderfig. voorgeteekend(Mi5 Speciaal verkoop in PortiekGroote partijen Coupons, Mantelstoffen, Popeline's en Sportflanellen Speciaal verkoop in Lichtbal2 dubbele stukken Huishoudzeep alleen morgen 10 cent. ingekomen vragen naar genoegen door hem beantwoord. Hierna sluiting der vergadering met gebed. Vermeld zij nog, dat de harmonie „St Cecilia" de vergadering met verschillende keurige nummers opluisterde. RIJNSBURG. Het millioen overschreden. Heden morgen is aan dc veiling „Flora" te Rijns burg over het jaar 19261927 de vei lingssom van een millioen overschreden. De kooper en verkooper die het millioen volmaaakten waren resp. de heeren J. Zwaan en P. Krolt, heiden uit Rijnsburg. RIJPWETERING. Vereen, voor ziekenhuisverleging. In het café van de Wed. Daleman had de ge wone jaarvergadering laats van de ver- ceniging tot bestrijding der kosten bij zie- kenliuisverpleging „St. Joannes de Deo" te Rijpwetcring. Bij afwezigheid van den voorzitier werd de bijeenkomst geleid door ovu Duumiio, wie ue weinige aanwezigen welkom heette en de vergadering opende met den Christelijken groet. De notulen, hierna voorgelezen, werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd en vastgesteld. Dc ?nningmeester bracht vervolgens verslag uit van zijn finant-ieel beheer, waaruit bleek, dat de inkomsten in het boekjaar 19261927 hadden bedragen f 1139.05 cn de uitgaven f 1334.92, zoodat het saldo van 't vorig jaar met ruim f 140 is verminderd en thans neg f 559.89 be draagt. Aan het door den secretaris uitgebrachte jaarverslag ontleenen we het volgende: Het boekjaar 19261927 mag voor dc ver- ceniging „St Joannes de Deo" geen gunstig jaar genoemd worden. In bet afgeloopcn boekjaar werden op kosten der vereeniging in een der ziekenhuizen verpleegd in to taal 15 patiënten met een gezamenlijk aantal verpleegdagen van 432. Vervoerd worden op kosten der vereeniging 11 zie ken, voor welk vervoer een bedrag van f82.60 werd uitgegeven. Met do verpleeg- kesten tot een bedrag van f 1103.80, het loon van den bode ad f 135.02 en f 13.50 voor drukloon enz., maakt dit een totaal aan uitgaven van f 1334.92. De inkomsten bedroegen aan contributie f 1163.68, aan rente f 29.37, totaal f 1193.05. Stemt dus dit verslag niet bemoedigend voor de toe komst der vereeniging, toch constateeren wij daaruit met vreugde, hoe nuttig, ja, hoe onmisbaar deze instelling is voor de bevolking van Rijpwetcring en hoe zij der halve de belangstelling en den finantieelon steun van eenieder, zonder uitzondering waardig is. Verzekerd van deze algemeene sympathie en ook, zoo dit noodig mocht blijken, van nog meerderen gcldelijken steun, kan dc vereeniging met moed en volharding haren arbeid voortzetten, een arbeid, die voorzeker niet zwaar valt, wan neer men daarbij in 't oog houdt, hocvelen ook wederom in het afgeloopen jaar na verpleging op kosten der vereeniging ge heel genezen naar den huiselijken haard mochten terugkeei;on. Tot zoover het jaar verslag. Het aftredend bestuurslid, de heer Jii- gers, werd met bijna algemeene stemmen herkozen. Nadat nog een geanimeerd de bat werd gevoerd over een speciaal ver- plegingsgeval, werd het bestuur gemach tigd (e dezen opzichte verder te gaan, dan in het huishoudelijk reglement is vastge legd. Daar bij de gehouden rondvraag niemand moor het woord verlangde, werd de bij eenkomst met den Christelijken groet ge sloten. SASSENHEIM. De Koninginnefeesten. De eenigste hoop, dat het weer zich ten minste den tweeden dag beter gedragen zou is niet in vervulling gegaan. Het re gende bijna den geheelen dag, wat een „strop" werd voor de kramen op het feestterrein, maar een buitenkansje voor de café's. Ook de winkel-wedstrijd trok, ondanks alles, heel wat belangstelling een belangstelling die wèlverdiend was. De winkeliers hadden zeer veel werk ge maakt van hun uitstallingen. De prijzen werden als volgt toegekend: Wed. IJselmuyden le eeropr. met 71 p., firma Mathot 2e eerepr. met 68 p., J. H- Perfors le pr. met 67 p., Wed. H. A. de Leeuw le pr. met 66 u., firma Bruynen 2o pr. met 65 p., C. v. Goeverden 2e pr. met 64 p., A. Couveé 3e pr. met 63 p., M. v. Hagen 3e pr. met 63 p., J. Zuilhof 4e pr. met 62 p., A. v. Lierop 4 pr. met 61 p., J. I. Slelma 4e pr. met 61 p., P. Steinman 5c pr. met 60 p., J. C. v. d. Horst 6e pr. mot 60 p., T. P. Nieuwenhoven 6e pr. met 59 p.è, J. W. de Gruiter 7e pr. met 57 p., G. Lascaris 7e pr. met 56 p. Troostprijs G de Nobel met 56 p. Eervolle vermelding G. J. Verlint met 55 p., H. Engberts met 54 p., D. de Boer met 53 p. Wed. Noor- dormeer met 53 p., Jac. v. Nieuwkoop met 52 p., Th. Brouwer mot 50 p., J. Eikelboom mot 49 p„ Th. J. v. d. Mey met 49 p.. A. Vliem met 49 p., W. v. Diggele met 46 p. De tweede dag werd vroolijk ingezet door het muziekcorps N. Z. H. T. M. Trots den regen werd toch voortgegaan Do uitslag van het ringrijden por fiets voor jongens van 15 jaar en is als volgt: 1 A. Kuiper, 2. C Posthumus, 3. J. Tukker, 4. B. TJphoff, 5. Jac. Hogervorst, 6. D. Dannijs, 7. J0I1. v. Ginhoven, 8. J. Hogervorst. Hierna het ringrijden voor meisjes van 15 jaar en ouder, waarbij de prijzen werden gewonnen door 1. Mej. ZandbergenDe Koning, 2. M. Homan, 3. J. Wagemans, 4. G. Kuiper, 5. G. Moole- naar, 6 M. v. d. Voort, 7. E. Reeuwijk, 8. H. Dorsten, Voor versiering der rijwielen werden de prijzen toegekend: 1. M. Am- merlaan, 2. Joh. Witteman, 3. Rijnsbur ger. Onder de vroolijke tonen der muziek werd met groote belangstelling het tobbe steken uitgevoerd, waarvan de prijzen zijn gewonnen door: 1 D. Bol, 2 A. Havenaar, 3. A. v d. Voort Dzn., 4. J. Bakker, 5. D. Heins, 6. W Koning Jzn. Muiltje-loopen: le pr. J. Hogewoning, 2e J. Hoogenstraten, 3e M. Hoogeveen, 46 N. de Boer, 5e C. v. Diemen, 6e G. de Rid der. Turfrapen: le pr. A. Langelaan, 2e G. Dorsman, 3e G. Vaandering, 4e A. Goe- domans, 5e D. Hoogenstraten, 6e T. Waasdorp, 7e G. Plagmeyer, 8e A. v. Vee- Ie, 9e N. v. Munsteren. Door de aanhoudende regen werd het loopen met hindernissen uitgesteld tot des namiddags en gewonnen door: le B. L. v. d. Voort, 2e A. Langelaan, 3e J. de No- belen, 4e A. de Boer. Tegen twee uur het werd juist droog nam het bloemencorso een aanvang. Het aantal deelnemers was niet zoo groot als verleden jaar, want verschillenden hadden op het laatste oogenblik, met het oog op het slechte weer, zich teruggetrok ken. Sommige auto's waren prachtig en met zeer veel smaak versierd. De beoordee ling was zeer moeilijk De eerste cn eereprijs vor den mooi ste» wagen viel ten deel aan den heer Jac. v. Reisen; voor de geestigste gedachte („Pech") gebrs. Bergman, 2e prijs; W. Warnaar Wzn 3e pr.; M. J. L. A. Speel man" 4e pr. F. P. Nieuwenhoven troostpr. Herw. 'Levenskracht. Eervolle vermelding: W. v. Zonneveld, L. de Bruyn en C. Posthumus. Versierde rijwielen: le pr. Ada Bergman, 2e A. J. Arendshorst, 3e M. v. Zonneveld, 4e W. v. de Voet. Troostprijzen C. D. v. Goeverden en N. Bekelredo. Eerv. verm, aan Mej. v. d. Kwaak, B. Rijnsburger, A. Vliem en M. Harting. Na afloop van de bloemenoptocht begon het weer te regenen, den geheelen avond door. net vuurwerk werd afgelast tot Za terdagavond, wanneer eveneens de prijzen zullen worden uitgereikt. Ook blijft de ge legenheid open op het feestterrein kermis te vieren. WOUBRUGGE. Klompen vcor in den tuin. Onder leiding van dr. Lolh werd enin 1920 in deze gemeente 25 Hongaarsche kinderen verpleegd. Uit de briefwisseling bleek tel kens nog hun dankbaarheid. Een dezer meisjes Ilona Toth noodig.de haar pleeg ouders uit in November a.s. bij haarhu- wclijk tegenwoordig te zijn. Op de vraag welke huwelijkscadeau zij gaarne wenscht was het antwoord: een paar klompen voor den tuin. In Hongarije kan men die niet verkrijgen. N0CRDWIJK. Personalia. Voor het examen politic diploma A N. P. is geslaagd de heer J. Parleviiet. Gevonden voorwerpen. 1 zilv.beursje met inhoud, 1 bril, 1 zwart schoentje, 1 taschjc met inhoud, 1 manteltje, 1 bontje. 1 vulpenhouder, 1 pet, 1 sleutel, 1 kip, 1 ceintuur, 1 portemonnaie met inhoud, 1 wandelstok, 1 paar slrandsclioenen, 1 zil veren broche en 1 armband. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden aan het politiebureau te Noord wijk-B innen verstrekt uitsluitend iederen Zaterdag van 121 uur. Geboren: Cornelis Joannes Everar- dus z. van G. M. Wouters en G. C. A Wassenaar Belsie d. van J. Juch en A. Wildschut Hendricus Johannes z. van H. W. de Haas en A. Schelvis Willem Frederik z. van W. F. Stork en Th. P. de Grott. Ondertrouwd: Sybrand, Cornelis Bulk wedr. 33 j. en Cath. Star 35 j.fl te Sassenlieim Jac. Verkade 28 j. en Welh. H. Moicelis 27 j. Pieter van Duijn 24 j. en Anna van Veldhoven 21 j. Nicolaas Kruijswijk 22 j. en Krina Wilh. Knoester 21 j. Nic. Duivenvoor den 25 j., Noordwijkerhout, en Johanna Hogervorst 21 j. Getrouwd: Jhr. H. B. von Tets 24 j. en Th. van Heukelom 20 j., te Amster dam.- Overleden: Clasina Johanna Was senaar 8 w., d. van J. L. Wassenaar en W. Hogervorst Johannes Zonneveld 83 j., wedr. van M. v. d. Zalm. NOOTDORP. Getrouwd: Hardenbercb Antoni van Tilborch en Antonia Steuzsy. NOORDWIJKERHOUT. Dc Koninginnefeesten. Ten gevolge van het besluit van den Gementeraad behoort ook voor deze ge meente de „Kermis" tot het verleden. Dat Noordwijkerhout ook dit jaar zijn bekend volksfeest heeft kunnen houden is dan ook luitsluitend te danken aan het prijzens waardig initiatief van het bestuur der Ora njeverceniging. De feesten waren ver deeld over Dinsdag en Donderdag, terwijl Woensdag een etalagewedstrijd was geor ganiseerd. Dinsdagmiddag werden kinderfeesten gehouden op het terrein aan den Schip- persvaartweg. Aan deze feesien namen deel alle kinderen van de lagere scholen. De kinderen van de bijzondere school „De Voorzienigheid", zoowel interne als exter ne, werden te half twee uur afgehaald door het kranige Muziekgezelschap „De Harpe Davids". In het dorp sloten de kinderen der St. Jozefscholen, der Ned. Herv. school en van de openbare school zich bij den optocht aan. Het bestuur der Oranje- voreeniging nam nagenoeg voltallig in den otoot elaats en zoo trok men door de hoofdstraat naar het terrein van de wed strijden. Hier werden de kinderen ont haald op verschillende versnaperingen, waarna met de spelletjes werd aangevan gen. Dat was een drukte op het terrein! Niet minder dan circa 800 schoolkinderen bekamptcn elkaar in de verschillende wed strijden, zooals stoelendans, plakjesrapen, blaastrappen, knikkertjes dragen voor meisjes en hardloopen met hindernissen, stoelenloopen, ringwerpen enz. enz. Voeg bij al die kinderen de belangstellende ouders en verdere toeschouwers en men' kan begrijpen, dat hot terrein der feesten goed gevuld was. Er heerschte dan ook een zeer prettige stemming. „De Harpe Da vids" verrichtte goed werk, door het geven van verschillende vaderlandsche liederen, die door de kinderen werden meegezongen. Wiaren de wedstrijden voor een bepaalde groep afgeloopen, dan ging het naar den draaimolen, waar allen gratis mochten draaien, terwijl verder op oliebollen en chocolade werd getracteerd. Voor deze kinderfeesten was door den Gemeenteraad f 350.subsidie verstrekt en zoodoende was do Oranjevereeniging in staat gesteld om de kleinen goed en royaal te onthalen. De prijzen voor de wedstrijden waren eveneens goed en muntten uit door hunne doelmatigheid. Het waren dan ook zeker geen prullen, die op den dag der uitreiking reeds een roemloos einde vinden. Het is natuurlijk ondoenlijk alle prijswinnende kinderen te vermelden. Zeker is dat de kinderfeesten een prettig en ordelijk ver loop hadden eu dat ieder vol lof was voor de dames-onderwijzeressen en heeren-on- derwijzers, met enkele gedienstige dames, die zich zoo bereidwillig beschikbaar had den gestold te helpen waar noodig was. Woensdagavond was het etalage-wed strijd voor den winkelstand. Jammer, dat het zulk slecht weer was. Den ganschen avond bleef de regen uit de sombere lucht vallen. Maar toch, ondanks dat alles, trok ken de keurige etalages talrijke bewonde raars. En daar was ruimschoots reden toe, want allo winkeliers hadden hun uiterste best gedaan hunne etalages er zoo voor- deelig mogelijk te doen uitzien. Het mees te succes hadden wel de heeren Jac. van Dam, Jac. Uitendaal en P. L. J. Marijnen, wier etalages voortdurend bewonderaars trokken. De commissie, belast met de keu ring der etalages, had voorzeker geen ge makkelijke taak en de prijzen werden dan ook ten slotte bij stemming toegewezen. De eerste prijs werd toegekend aan den heer Jac. van Dam, handelaar in fijne vlecsch'waren, de tweede prijs aan den heer H. S. van Hensbergen, brood- en ban ketbakker, de derde prijs aan den lieer P. P. van Denzen, manufacturier, de vierde prijs aan den heer P. L. J. Marijnen, brood -en banketbakker, do vijfde prijs aan den heer W. Hoogendoorn, slager, do zesde prijs aan den lieer Jac. Uitendaal, fruit- en groentenhandelaar en de zeven de prijs aan den heer B. Verschoor, siga renwinkelier. Dondordagmorgen te 9 uur was hot reeds druk in*het. dorp, kenmerk dat er iets bij zonders op til was. Het was dan ook do ASgemeene Agenda LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdieast apotheken wordt van Maandag Sep t. a.s. tot en met Zondag Sept. waargenomen door de apothe van den heer P. du Croix, Rapenbu telefoon 807. dag van het Noordwijkerhoutsche well kende volksfeest, waaraan iedereen, jo of oud, arm of rijk, van alle standen a deelneemt. Den staag uit grauwe luc neervallende regen ten spijt, werd streeks 9 uur, nabij het gemeentehuis, optocht geformeerd. Dc beide verdiend lijke Muziekgezelschappen nemen hun plaatsen in. „De Harpe Da rids" aan hoofd en „St. Jeanne d'Arc" sluit den tocht. Het voltallige bestuur der Oran vereeniging gaat aan het hoofd. Aan optocht nemen deel de schoolgaande ki deren met keurige oranjesjerpen en vla getjes, de deelnemende dames en lieer, fietsers, voor het ringsteken met hun; versierde fietsen. Van de versiering bijzonder veel werk gemaakt en was k 'm lust den stoet te zien voorbij t rekke Nadat een ommegang door het dorp gemaakt, werd aangevangen met de vi schillende wedstrijden. In do hoofdstraat nabij het Hotel Rechthuis" werd ring gestoken door ht ren en dames op rijwielen. Het doorgaai verkeer was hiertoe omgelegd langs Schoolstraat, Nieuwoduinstraat en Kerkstraat, zoodat alles een goed en ord lijk verloop kon hebben. De uitslag van li ringsteken voor de heeren-fietsers was a volgt: le pr. C. Bergman Mz., 2e pr. Cc Ocstda-m Dz., 3c pr. J. Warmerdam I) 4o pr. H. Broekhof Pz., 5e pr. W. van <li Berg Jz., Ge pr. D. Duivenvoorde Dz._ pr. A. v. den Burg Mz., 80 pr. P. Oostdi E.z., e9 pr. Jac. Duivenvoorden, 10c j Nic. Disseldorp, lie pr. H. Oostdam, 1 pr. P. van der Zwet, 13e pr. W. van d Berg G.z. Versiering heeren-fietsen: le pr. J. Vt schoor, 2e pr. Nic. Duivenvoorden, 3e Nic. van Nooit, 4e pr. J. Warmerdam 1). 5e pr. Cor Oostdam D.z. en 6e pr.e'A. den Berg Ant.z. Ringsteken op dames-fietsen: le pr. Gi ta Rolvers, 2e pr. Mina van Ruiten, 3e Corry van der Hold, 4e pr. Toosje van 1 sel, 5e pr. Mina Duivenvoorden, Ge pr. Gr ta Blom, 7e pr. Jo Peters G.d. c Marie Immerzeel. Versiering dames-fietsen: lc pr. Trui Warmerdam, 2e pr. Corry van der Klu§ 3e pr. Peetje van Noort, 4e pr. Cor Meyer, 5e pr. Marie Padding, 6e pr. Mar Immerzeel, Te pr. Bertha Waaning en pr. Mietje Aikemade. Deze wedstrijden trokken, als van oud zeer vele toeschouwers. Algemeen was bewondering voor de versierde hcerci fiets van J. Verschoor, die zijn rijwiel ha omgetooverd in een prachtige witte boe „Prinses Juliana" gedoopt, terwijl dc jci gejuffrouw Corry van der Klugt veel su ces oostte met haar damesfiets. Het vogelschieten trok uiteraard 1 mannelijke toeschouwers, die dan ook rijk tegenwoordig waren." Aan deze strijden namen niet minder dan 40 schu ters deel, zoodat op twee vogels werd schoten. De uitslag was als volgt: le Vogel: Romp, le pr. L. Meijer Pz., ic 2e pr. P. Nulkes Jae.zn., le vleugel 3e H. Duivenvoorden J.zn., 2c vleugel 4e H. Duivenvoorden J.zn., staart 5e pr. Nulkes Jac.zu. en vlag 6e pr. A. Klinkei berg. 2e Vogel: Romp le pr. Jac. Duivenvoo den, kop 2e pr. Jac. Duivenvoorden, vleugel 3e pr. Warmerdam D.zn. vleugel 4e pr. Jac. Nulkes Jae.zn., slaai 5e pr. L. Zuiderduin en vlag Ce pr. L. Zn derduin. Bij het tonknuppelen waren GO doelm mers. De le prijs bestond uit een wolle deken, de 2e en 3e pr. uit 3 pond terwijl aan de overige deelnemers ieder pond spek werd uitgereikt Aan den w strijd namen alleen hoofden van gezinr.e deel. le ton A. Weyers le pr., P. Ploeg 2e pr. en Chr. Westrik 3e pr. 2e t< Joh. Wijnands le pr., W. Kaptein 2e pr. II. Looyestcin 3c pr. 3e ton: M. van de Burg lc pr., K. Zwaan 2e pr. en Fr. Puree hout 3c pr. 4e ton: P. Barnhoorn le pr. v. d. Burg 2e pr. en P. Heemskerk 3e 5e ton: W. Zuiderduin le pr., Wed. van Voet 2o pr. en A. van den Berg 3e pr. ton: P. Opdam le pr., W. van der Lindci 2e pr. en Cor Nulkes 3e pr. Op den middag werd een uur gepat seerd. Te twee uur werden de wedstrijdei voortgezet. Had gedurende den voormid dag „St. Jeanne d'Arc" met verschillend marschen en volksliederen te spelen, do wed strijden opgeluisterd, na den middag hield „Dc Harpe Davids" de stemming dat was waarlijk wel noodig, want de gen bleef met stroomen uit den hemel neervallen. Desondanks bleef de stem mint uitstekend en was het overal druk. Alleer de verschillende attracties op het feestier* rein maakten niet zulke goede zaken verwacht mocht worden. Bij het ringsteken met paard en lilhur} nas buitengewoon veel belangstelling waartoe de verschillende keurig versierd' tilbury's wel aanleiding gaven. Van versiering was veel werk gemaakt en commissie had geen gemakkelijk taak het keuren. De prijzen voor de versiering der tilbury's werden als volgt toegewezen: le pr. de dames C. van Steijn en Joh. Dijk, 2e pr. Mej. A. van der Meer, 3e pr Mej. H. Parleviiet, 4e pr. Nic. Hoogervorst, 5o pr. Ch. Duivenvoorden en 6e pr. H. Brand. Na loting werden voor kap en ijzer toegekeud de le prijs aan mej. Greta van Eeden en de 2e prijs aan mej. C. van den Berg. Ringsteken met paard e.i tilbury: lc pf' P. Warmerdam, 2e pr. J. Parleviiet, 3o pr< Nic. Duivenvoorden, 4e pr. J. Grundeken. 5e pr. Joh. den Elzen, Cc pr. C. Duivenvoor den, Te pr. A. C. van den Berg Gzn. en pr. L. Duivenvoorden Kl.z.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2