sport marktberichten Buiten!. Berichten ONGELUKKEN. DE CATASTROPHE VAN JAPAN. Thans Yokohama weer getroffen. De schade valt mee. Na een slormaclitigen nacht is oen kor te maar hevige cycloon gistermorgen over Yokohama getrokken. Twee groolo gara ges en verscheidene kleine gebouwen wer den geheel verwoest; dertig personen lie pen verwondingen op. De breedte van den cycloon was vijftig meter. Ooggetuigen vertelden, dat de wind een gillend geluid maakte en zich met enorme snelheid voort bewoog. Vier goederenwagons, die buiten liet station van Yokohama stonden, wer den omvergeworpen en van een tramwa gen werden de zijruiten ingedrukt. De spoorbanen lagen vol gebroken scboor steen en en dakpannen, waardoor gedu rende drie uur het spoorwegverkeer stop gezet moest worden. Vele bewoners dachten, dat een aardbe ving op komst was, doch yoordat zij hun huizen en kantoren konden verlaten, was de cycloon alweer voorbijgetrokken, om eenige honderden meiers verder wederom schade aan te richten. Sterke afdeelingen politie en vrijwilli gers begonnen onmiddellijk de straten weer voor het verkeer vrij te maken, waarmede eenige uren gemoeid gingen. De gewonden zijn in de meeste gevallen getroffen door stukken hout of door steenen. In een der vernielde garages werden vijtfien auto's enrstig beschadigd. Te Tokio viel een hevige regen, zoodat de lager gelegen gedeelten van de stad overstroomd werden. De aangrichte scha de is echter onbetoekenend. van de Krim) werden 37 schokken ge voeld; het aantal slachtoffers bedraagt 13 docden en 358 gewonden. Zoldervloer ingestort. Vier personen gedood. Uii Turijn wordt gemeld, dat in een dorp in het district -Monfarrat een zolder waar graan was opgeslagen, ton gevolge van de te zware belasting bezweken is.-^ Een huis.gezin, bestaande uit 4 perso nen, werd onder het graan bedolven. Allen, kwamen door verstikking om bet leven. Mijninstcrting. 3 d o o d e n. Wolff seint uit Essen d.d. 13 September: Op de mijn Salzer-Neuack van Krupp is een schacht ingestort, ten gevolge waar van. drie mijnwerkers gedood werden. Treinontsporing in Italië. Alleen gewonden. Gisterennacht tegen half 1 is de D-trein RomeMilaan bij het passeeron van een klein station in de buurt van Bologna ont spoord. Do clectrische locomotief, een bagagewagen en 2 reizigerswagons zijn omgevallen. Van de reizigers werd nie mand gedood. Wel zijn er een aantal ge wonden. Uit Bologna is terstond een hulptrein gezonden. 92 graden warmte in Chicago. Een record voor September. Naar een N. T. A.-telegram meldt, be leeft Chicago op het oogenblik de heetste Septemberdagen, in de geschiedenis van het federale meteorologisch bureau opge- teekend. De temperatuur steeg tot 92 gra den. overeenkwam met dat van den gearres teerden arts. De arts bekende dadelijk, dat hij aan het geval van afpersing schuldig was, doch voerde aan, alles slechts ge daan te hebben om de opwinding in der gelijke gevallen bij den persoon in kwestie te constateeren. Hij handelde dus alleen als wetenschap pelijk persoon, maakte van zijn indrukken ook notities, welke dan ook gevonden werden en beging do daad dus alleen uit Psychiatrische belangstelling, wijl hij ook een film-manuscript wilde opstellen, waarvoor hij voorstudies noodig had. Hij bad o.a. de auto tijdens den rit door een politieagent laten aanhouden en bad den chauffeur om een beetje vuur gevraagd. Met dit alles wilde hij de ze nuwen van zijn slachtoffer „ausprobie- ren'\ door het hem zoo gemakkelijk mo gelijk te maken om hulp te roepen. Het verdere politie-onderzoek wees uit, dat dr. Kornis een goed leven leidt en zich met wetenschappelijk werk ophoudt. Kort geleden werd een nieuwe zenuwge neeswijze door middel van electricitcil van hem bekend. Hij noemde nog meer scha vuitstréken op, welke hij wilde uithalen om het zieleleven van een oplichter ruste loos to onderzoeken. Op het oogenblik bevindt de merk waardige geneesheer zich nog in voorloo- pige bewaring. In de brtccvering der tropische natuur. In het begin van 1925 gingen drie ont dekkingsreizigers op weg, kolonel Fawcett diens 21-jarige zoon John en zijn 23-jarige vriend Rimell. De bedoeling van liet drie- lal was, studies in het oerwoud te ver lichten, waar Fawcett hoopte een onbe kende stad te zullen ontdekken, benevens de sporen van een in den loop der tijden verloren gegaan blank ras. Het laatste be richt dat men van hem ontving, een mede- deeling van Maart 1925 aan de „Daily News", was geschreven aan den oever van de Sao Manoel rivier, nabij den oorsprong van de Xingoe. Sedert dien waren de drie ontdekkingsreizigers spoorloos verdwenen. Tot onlangs een zekere mr. Courteville een genaturaliseerd Braziliaan, na een tocht door liet Amazonegebied in do Pe- ruaansclie hoofdstad Lima terug keerde en verklaarde dat Fawcett gezond en wel .op 100 K.M. van Diamantino leeff. Deze plaats ligt ten Noorden van Guyaba. van waar do expeditie indertijd vertrok. Cour teville deelde mede, dat Fawcett zich daar met zijn zoon en diens vriend heeft geves tigd. Als het ware hetooverd door de mach tige schoonheid der tropische natuur bren~ gen zij daar hun leven door met visch- vangst, de jacht en het behouwen vaneen klein stukje land. Van de gemakken der Europeesche beschaving hebben zij eens en voor al afstand gedaan Fawcett verklaarde aan Gourtev dat zijn expeditie voor de opsporing der ver dwenen stad had gefaald en dat hij, toen zijn zoon ernstig ziek word, besloten Jiad, in het oerwoud te blijven leven. De eenzame docde. De „Evening Standard" heeft nadero bijzonderheden vernomen over den een zamen man Hector Pitchforth, die in het liooge Noorden, op het eiland Baffin van koude en ontbering is gestorven. Ze zijn aan liet blad meegedeeld door een jeugdig Londenaar, Wigglesworth geheeten, die in 1924 asistent had willen worden van den overledene. Wigglesworth was met het schip, dat de verblijfplaats van Pitchforth hij Kaap Kater., eens per jaar aandeed, meegekomen, doch deze had hem afgera den le blijven en dit in een brief aan de moeder van den jongen man, dien hij hem meegaf, nader gemotiveerd. Het was on mogelijk, zoo schreef hij ons, den jongen man plaats aan te bicden in zijn huis, dat slechts één kamer bevatte, elf bij zes voet mat en op een grote pakkist leek. In den winter is, zoo deeldo hij verder mee, hot eiland Baffin omringd door een ijsgordel van 20 tot 100 mijlen breed, zoodat van varen geen sprake is. Men zou net zoo goed op een andere planeet kunnen leven. Toen "Wigglesworth hem voor het eerst ont moette, was Pitchforth in dierenvelien ge kleed; hij was toen vier jaar op het eiland geweest. Hij ried den jongen man aan het volgende jaar terug te komen als hij een heter huis had. Men at 's avonds vlecsch in blik en eigen gebakken brood met bo ter, die door het schip was meegebracht. De Eskimo's noodigden het tweetal uit in hun hutten te komen en groot was de pret toen de inboorlingen cr op stonden de polen van Pitchforth's galvanische batterij vast te houden. Ze noemden het een „dui- velmachine". Pitchforth placht om 5 uur 's morgens op te staan. Hij werd gewekt door do kou de. Zijn dag was gevuld met jagen, schie ten, het zorgen voor zijn bonden en het repareeren der sleden. Op sommige tijden van het jaar trok hij over land naar eenige der vijf handelslations op het eiland waar hij met de Eskimo's handel dreef. Als het onmogelijk was over laud van het eene station naar liet ander te komen, ging hij een eind met de stoom boot mee, die eens per jaar het eiland aandeed. Toen Wigglesworth hem in den zomer van 1924 verliet had hij nog leeftocht voor twee jaar, alles geconserveerd. Hij heeft op deze voorraden tot eind 1926 geleerd. (De jaarlijksche boot was, zooals gemeld, in 1926 niet komen opdagen). Herhaaldelijk had het weinig gescheeld of hij was door koude omgekomen. Op een nacht ging zijn petroleumkachel uit. Toen hij wakker werd waren zijn heenen tot aan zijn knieën bevroren en schier den heelen dag was hij er met hulp van de Eskimo's mee bezig geweest den bloeds omloop in zijn ledematen te herstellen. Dat Pitchforth nog voor een jaar leef tocht extra had kwam doordat hij ook de beschikking had over den voor Wiggles worth bestemden voorraad als deze geble ven was. Pilchfort leverde aan de Eskimo's ge weren, ammunitie, gramofoons en kinder speelgoed, in ruil voor vellen van wille en blauwe vossen, rendieren en beren. De winter duurt op hot eiland dat tus- schen -Groenland en Noord-Canada ligt en 150 Eng mijlen breed en 600 mijlen van N. naar Z. is, negen maanden, met inbe grip van drie maanden schemering met zware hagel- en sücewslormen. Vaak daalt de temperatuur tot 58 gr. en roer onder nul. Soms ging dn eenzame handelaar de hergen in, in de hoop edele metalen te vin den; hij dacht dat or goud was. Aan het dagboek van den overledene ontleent de „Evening Standard'' nog en kele passages, waaruit blijkt dat hij zich vermaakt had met de Eskimo's, die op zijn rolschaatsen wilden loopen. Een der me- dcdeelingen in dat dagboek luidt sober en veelzeggend: „Ben in drie weken niet bui ten de deur geweest. Voortdurend sneeuw storm". VOETBAL. R. K. FEDERATIE. R. K. S. V. „Leiden". Het bestuur herinnert hij deze alle ledon aan de feesten voor a.s. Zondag. Het programma luidt als volgt: 's Mor gens om 8 uur H. Mis in de Lodewijks- kerk, waaronder Alg. H. Communie voor alle leden en adspirantledea, waarna ge meenschappelijk ontbijt in de St. Jozef gezel len-Vereeni ging, Rapenburg 52. Wij verwachten alle leden op het „Lis- se"-errein, teneinde de verrichtingen van de athleten gade te slaan. De stoomtram vertrekt 10 min. voor 12. Na afloop van den voetbalwedstrijd wordt gezamenlijk naar het gebouw van den R. K. Volksbond gegaan, alwaar de uitreiking der prijzen plaats vindt. Daarna voor allen gezellig samenzijn. ZWEMMEN. Steeds meer successen der H. D. Z. Uit Birmingham wordt ons gemeld: De uitslag van de gisteren gehouden water polo-wedstrijd Birmingham LadiesH. D. Z. luidt 2—9. Bij de estafette over honderd yards met zesdeelnemende groepen, was dc H. D. Z. de eerstaankomende; tijd 1 min. 41 3/5 seconde. Mej. Korthof arriveerde het eerst; zij legde den afstand af in 1 minuut 12 se conden. SCHAKEN. Leidsch Schaakgenootschap. Gisteravond hield bovengenoemde schaakclub een algemeene ledenvergade ring in „In den vergulden Turk" alhier. De lieeren Ds. C. R. Rijnenberg en G. Bos scha. respectievelijk voorzitter en secreta ris der vcreeniging, hadden als zoodanig bedankt, eerstgenoemde wegens vertrek naar Wassenaar. In hun plaats werden als nieuwe bestuursleden gekozen de hoeren De Jong en Dr. F. Sirks. Ds. Rijnenberg werd met algemeene stemmen tot eerelid der vcreeniging benoemd. Hel bestuur is thans als volgt samengesteld: voorz.: Ir. J. J. G. van Hoek; vico-voorz. D. de Jongk; se cretaris: dr. J. F. Sirks, Papelaan 16 Voorscholen; penningmeester: M. M. Se- gaar en commissaris van materiaal: F. Niewold. Besloten werd nog aan do com petitie Zuid-Holland met twee tienlallen deel te nemen en de regeling van den a.s. wfnterwedstrijd aan het bestuur over le laten. Als afgevaardigden naar dc op a.s. Zaterdag in het Nat. Schaakgebouw te s-Gravenhagc te houden districtvergade ring zijn benoemd de hoeren G. Bosscha en dr. J. F. Sirks. Aan het slot der vergadering werd door den voorzit ter, onder instemming der aan wezigen dank gebracht aan dc scheidende bestuursleden voor al het work in hot be lang van het Genootschap verricht. Olympische Spelen en worden zij in de ge legenheid gesteld het in aanbouw zijnd Stadion te bezichtigen. Mede is door be middeling van de Nedorlandsch-Ameri- kaansche Kamer van Koophandel be werkstelligd dat de Olympische propagan da-film van het CJomité 1928 in Amerika in twee duizend-bioscoopen op 't doek ge bracht zal worden. Ook de Algemeene Nederlandsche Wiel rijdershond heeft de propaganda voor het buitenland op doeltreffende wijze ter hand genomen. Aan dertig vertegenwoordigers van buitenlandsche toeristenorganisaties en aan alle in Nederland woonachtige ver tegenwoordigers van buitenlandsche pers agentschappen en groote bladen is een uit- noodiging gericht om in eer. kort uit stapje enkele bezienswaardigheden en bo venal het in aanbouw zijnd Stadion voor de Olympische Spelen tebezichtigen. Voorts wordt door het 'Comité 1928 steeds aan de jDuitenlandsche bladen het gewenschtc materieel verstrekt, waardoor in het buitenland bij voortduring de aan dacht gevestigd wordt op ons land en op de aanstaande Olymp-'schp Seplmi. LUCHTVAART Fransche overland-vluchtan. Pelleticr d'O isy te Boekarest. De bekende Fransche vlieger kapitein Pelleticr d'Oisy, die Dinsdag van Parijs naar Wecnen is gevlogen, heeft gistermor gen zijn tocht voortgezet on is behouden op het vliegveld van Bancasa bij Boejsa- rest geland. Het is zijn plan een vlucht rond om de Middellandsche Zee to makèn. Kapitein Cornillon en luitenant Girar- dot, die Dinsdag Parijs verlieten voor een vlucht naar Beiroet, waren in staat Dins dagavond Boekarest te bereiken zonder tusschenlanding. De aviateurs de Vitrolles en Lcfèvre, die Dinsdag naar Tunis zijn vertrokken, heb ben een non-stopvlucht van Parijs naar Casablanca volbracht en landden daar Dinsdagmiddag om 5 uur. Om half negen vervolgden zij hun reis naar Tunis en landden gistermorgen om 9 uur (e Tunis, zooda zij den tocht, een afstand van c.a. 3600 K.M., in 28 uur hebben afgelegd. Levine wil naar Karasji vertrekken. Levinc verklaarde gisteren voornemens te zijn, heden voor zijn vlucht maar hot Oosten to starten. Zoo mogelijk wil hij Karasji zonder tusschenland<r>" •ikon. De „Pride of Detroit" bij Tokio geland. De „Prido of Deroit'' is gisterochtend half zeven van Omoera gestart en om 2 uur 55 te Kasoemigaura nabij Tokio go- land. Letteren en Kunst Isadore Duncan overleden. Op oen wandeling door con auto aangereden. De bekende danseres Isadore Duncan is te Nice op een wandeling door een auto aangereden. Zij werd tegen den grond ge worpen en door een wiel omhoog geslin gerd. Haar ruggegraat werd gebroken; zij is aan de bekomen verwondingen bezwe ken. De verwoesting-en op Kioesjioe Volgens de laatste officieele berichten over den typhoon, die Dinsdag het eiland Kioesjioe heeft geteisterd, zijn er 719 doo- den te betreuren, werden 1850 huizen ver woest en staan drieduizend huizen onder water. Een dijk is over een lengte van 15 K.M. weggeslagen en 37 schepen zijn los geslagen. Het aantal gewonden bedraagt 2313 Kojima heeft het meest te lijden gehad. Daar ter plaatse werden 270 personen ge dood en 417 huizen door de vloedgolf weg gespoeld. Dc laag gelegen gedeelten van Nagasaki staan ruim twee meter onder water. Tus- schen de stations Arïta en Soernijosji is de zeewering over een afstand van duizend meter weggespoeld Uit tientallen andere dorpen op het eiland gelegen komen ge lijkluidende berichten over schade aan dij-- ken en huizen. Te Yatsoesjiro is een nieuwe zeewering, die zes millioen yen had gekost, geheel verwoest. Ongeveer 2500 acres droog ge legd land overstroomden en 1200 huizen staan onder water. De inwoners konden zich slechts redden door in allerijl op de daken te klimmen. DE NATUURRAMP IN MEXICO. Nadere berichten omtrent de hevige ramp, welke Mexico de vorige week Woensdag heeft geteisterd melden, dat verscheidene schepen in de havens zijn losgeslagen en twee schepen worden ver mist. Er loopen geruchten, dat talrijke perso nen zijn omgekomen en dat er schade is aangericht op een gebied, dat zich uit strekt tot honderden mijlen in het bin nenland. Nadere bijzonderheden zijn nog niet beschikbaar, doch bekend is, dat de stad Salina voor de helft overstroomd is, doordat een zeven meter hooge vloedgolf zich in de stad stortte. Te Nogales zijn berichten uit Mexico ontvangen die mel den, dat honderden personen het leven hebben verloren. In de provincies Vera Cruz, Oaxaca en Chiapas is het spoor wegverkeer stopgezet. In Guanajuato is de Lcrma buiten de oevers getreden en talrijke huizen staan onder water. Stor men, gepaard gaande met slagregens, die tot Zondag aanhielden, deden vreezen, dat de stad Mexico onder water zou komen te staan. Het groote kanaal is op vier plaat sen buiten de oevers gelreden. De aardschokken in Zuid-Rusland. Pauiekstcmraing onder de bevolking. De berichten uit Odessa maken nog steeds melding van aardschokken aan de Zwarte Zeekust, zoodat onder de bevol king een paniekstemming heerscht. Dui zenden vluchtelingen trachten een goed a een kom en over zee (e zoeken. Gisteren bracht het stoomschip „Hyikh" 1300 vluch telingen te Odessa uit Jalta, waar zooals gemeld 37 schokken werden gevoeld. Er was letterlijk gevochten om een plaatsje ®n duizenden moesten worden teruggewe zen. Uil de berichten, die uit Moskou worden ontvangen, is nog steeds niet op te maken boe groot de aangerichte schade is. ter wijl het aantal dooden evenmin officieel "vaststaat. Men schat dit cijfer op honderd en ongeveer duizend personen moeten ge wond zijn. He grootste materieeele schade werd te balaclava aangericht, waar een groot aan- Jal lunzen is ingestort. Ook uit andere stre zen komen berichten over hartverscheu rende tooneelen, welke zich hebben afge speeld Vele gewonden moesten in bedden °P straat verpleegd worden, omdat nog steeds voor nieuwe schokken wordt ge freesd. De bevolking wil uit vrees voor instortingen niet in de buizen terugkee- f"1 5iaa-r meeste woningen ernstig be schadigd zijn. Ook vele dorpen van Tartaren hebben groote schade geleden. Duizenden bewo ners zijn dakloos. De aardbeving aan de Zwarte Zee. i Thans 13 dooden en 358 v gewonden. He aardschokken aan de Zwarte Zee oren voort Te Jalta (aan de Zuidkust Het drama in den trein ParijsAmiens. Havas meldt, dat Sadeleck, de gevaar lijke zonderling, die het tragisch gebeu ren in den trein ParijsAmiens op zijn geweten blek te hebben, overleden is, na crisis van delirium tremens. Ontrouwe poJtie-ambtenaren. Een Fransche boer had aan een book- •maker te Parijs 1200 francs gegeven om voor hem deel te nemen aan de wedden schappen. Toen hij meende gewonnen te hebben ging hij naar den bookmaker toe, die hem echter niets uitbetaalde, omdat hij beweerde geen geld ontvangen te hebben. De boer naar de politie, waar hij nog een vriendje had. Deze stuurde er twee inspec teurs op uit om den bookmaker te halen. Opder bedreiging met een vervolging, be taalde deze toen de 16.700 francs uit, waarop de hoer zeide recht te hebben, maar diende even later bij liet parket een klacht in tegen de politieambtenaren. Uit liet onderzoek bleek dat dezen van hot boertje een paar duizend francs gekre gen hadden. De een, omdat hij zo gaf, de anderen, omdat zij ze hebben aangeno men, zijn achter slot en grendel gezet. Van een a-ndcre politieambtenaar kwam uit dat hij, die op de hoogte was van de maatregelen, die beraamd werden tegen de verkoopers en uitgevers van onzedelijke afbeeldingen, de belanghebbenden placht te waarschuwen, zoodat de politie bij huiszoeking niets meer bij hen vond. Na tuurlijk deed hij dat niet voor niets. Hij is hij de politie weggejaagd en zal zich voor den rechter hebben te verantwoor den, evenals een voorganger in den dienst, van wien tegelijk bleek, dat hij zich aan dezelfde practijken had schuldig gemaakt en nu zelf in de onheusche koopwaar han delde. Doodgewaande teruggekeerd. Te Isselburg, even over de Duitsck Nederlandsche grens, is na een 12-jarige afwezigheid een ingezetene, die aan den oorlog had deelgenomen, weer thuis geko men. Hij had 8 jaar in Siberië gezeten en was reeds lang doodgewaand. Toen hij thuis kwam, vond hij zijn vrouw met 'een ander gehuwd en uit dit huwelijk waren roods 3 kinderen geboren. De Duitsche Landru nog niet gepakt. De politie te Essen heeft een premie uitgeloofd voor het vinden van den Lan dru van Wesifalen, den arbeider Bagesat, die, zooals gemeld, verdacht wordt van moord op verscheidene vrouwen, daar men hem tot dusver nog niet heeft kunnen vinden. Afperser uit wetenschappelijk oogpunt. Ongeveer zes weken geleden maakten de Hongaarsche bladen melding van een koopman (e Boedapest, die voor „zaken" naar een alleenstaande villa werd gelokt en van wien daar, onder bedreiging met een revolver, een bedrag van 20.000 pengci werd geëischt. Daar de man een dergelijk groot bedrag niet hij zich had, reden be dreiger en bedreigde in een auto naar do bank, waarbij de laatste voortdurend met de revolver in bedwang werd gehouden. De geschiedenis eindigde in liet bankge bouw, waar de koopman plotseling om hulp riep en de aanvaller even plotseling verdwenen was. Het verhaal klonk uitermate onwaar schijnlijk en de politie kon ondanks de ijverige nasporïngen geen licht in de zaal; brengen ofschoon zich verscheidene koop lieden aanmeldden op wien eenzelfde po ging tot afpersing beproefd was. Nu verschenen ongeveer drie weken ge leden in de „Az Est" herhaaldelijk brie ven van den „dader'', waardoor liet be wijs geleverd werd, dat dit raadselachtige geval inderdaad had plaats gegrepen. M at niemand begrijpen kon, was de bereid willigheid van den dader om zijn slacht offer weerloos naar de bank te geleiden., waardoor hij het gevaar liep gearresteerd te worden. Het toeval wilde echter, dat de dader in den persoon van een zenuwarts, dr. Kor- mis, tenslotte ontdekt werd. Hij werd als vermoedelijk communis tisch agitator gearresteerd, doch £on deze beschuldiging ontzenuwen. Bij hel verhoor trof het den politieman evenwel, (lat hol signalement van den gezochten afperser POSTDUIVEN. „Vooruit" (Hillegom). "Wedvlucht vanaf Halle. Volgens radio bericht geschiedde de loslating te 8 uur precies. De eerste duif bereikte haar hok te 10.43.42 u. De totaal uitslag was als volgt: le pr. Gebr. Houtzager; 2e pr. S. Weber; 3e pr. G. Weijers; 4e pr. W. Vree- ken; 5e pr. Gebr. Houtzager; 6e pr. O. Weijers; 7e pr. Idem; 8e pr. P. Schole; 9e pr. G. Maaskant; 10e pr. G. Janssen Jr. lie pr. P. Scholte; 12e pr. G. Maaskant; 13e pr. Idem; 14e pr. Th. Kroon; 15e pr. A. v. Riek 16o pr. L. Kraay; 17e pr. Iedm; 18e pr. Idem; 19c pr. G. Maaskant; 20e pr. L. Kraay. Zondag a.s. wordt een wedvlucht ge houden vanaf Mons (België), afstand 219 K.M. Dti is levens de kampioensvlucht, en de laatste, die in dit seizoen gehouden wordt. „De Vooruitgang" (Nieuwkoop). Wedvlucht vanaf Sagiies (België) met oude en jonge duiven. Aankomst eerste duif 10.57.31 uur. De prijzen vielen als volgt: H. van Zanten lo en 2c prijs; St. Akerboom 3e pr.; G. Voorsluis 4e pr.; H. van Zanleji 5e pr.; G. Voorsluis 6e pr.; A. van Houten 7e pr.; G. Voorsluis 8e pr.; A. van Houten 9e en 10e pr.; St. Akerboom 11e en 12e pr.; P. Pietersen 13en en 14e prijs. Aankomst laatste duif 1.22.23 uur. OLYMPISCHE SPELEN 1928. De propaganda voor het buitenland. Het Gomiló 1928 blijft zijn volle aan dacht wijden aan dc propaganda voor dc Spelen der IXe Olympiade en tegelijkertijd aan do propaganda voor Nederland in het algemeen, opdat het vrecmdelingenbc- zoek gedurende de Olympische Spelen van blijvende waarde zij voor ons land. In dit laatste streven ondervindt het Comitc 1928 krachtige medewerking van verschillende zijden o.a. vail de zijde der Vcreeniging „Nederland in den Vreemde'', die zooals reeds bekend een speciale commissie voor cultureele propaganda in het leven heeft geroepen, die tot taak heeft de vreemde lingen in 1928 kennis le laten maken met mooi en industrieel Nederland. De Ncder- landscb-Amerikaansche Kamer van Koop handel heeft speciale maatregelen getrof fen voor de propaganda in Amerika. Zoo veel mogelijk worden de talrijke Amerika nen, die Amsterdam bezoeken, op do hoog te gebracht met de voorbereiding voor de LISSE, 13 Sept. Veiling H. 3. G. Koop lust goed. EvT La Reine I f 1.95, II f 1. Witte Valk top 3.50: Crimson Queen top f 2.60; Wouwerman I 5.50; Pr. Wilbel- mina top f 3.70; Hobbema top f 3.50: Prins van Oostenrijk top f 3.10. I f 2.20; Rose Grisdelin I f 1.80; Gele Prins top f 4.30, I f 3.80; Gram. Brillant I f 1 00, lf f 1.30; Coul. Cardinal top f 4.15; La Precieus» f 3.45; Chrysolora I f 3.25; Eleonora top f 3.50; Ducb. de Parma I f 3.85: Grand Due top f 6.70; Mon Tresor I f 4.30; Fred. Moore top f 3.30, I f 2 f 1,40; Brilliant Star I f 3.75; Rachel Ruisch T f 2.50; Joost van den Vondel I f 3.50; Verm. Brilliant I f 3.45; Queen of the Pinks top f 5.50, I f 5.La Reinarquahlo top f 5.60; DvT Gloria Solus top f 3.20. I f 2—, II f 1.35;' Thouraesoll geel fop f 4.25, I f 3.60, II f 1.75; Murillo I f 1.60; Cour d'Or fop f 5.25, I f 4.La Candcur I f 2.85; Ti- tiaan top f 5.40; Mr. v. d. Ilocff top f 5.30, Schoonoord I f 2.55; Vuurbaak T f 3.50, II f 3.25; Imp. Robrorum top 4.30; DwT Clara Bult I f 1.— II f 0.45: Will. Cop land lop f 2.25, I f 1.15; Will. Pitt I f 2.40 Prof. Rauwenhof I f 0.85; Pride of Haar lem I f 0.80; Bartigon top f 1.20, I f 0.85 II f 0.50; Le Notre top f 1.25; llorodiado top f 3.20; Vict. d'Oliviera I f 2.95; Cr. Al bion Purper I f 2.90, II f 1.75; Geel II f 3.10; Waller Scott I f 2.65: Brnnow II f 1.40; Purp. Grandifl. top f 5 10, I f 4.75; Mont Blanc I f 2.90; Blauw If f 0.95; EN Sir Walkin top f 4.75, I f 3.60; Emperor top f 5.25. I f 3.80, IT f 2.—; Goldei Spur f 5.80; Ornathus top f 2.I f 2.60, II f 1.20; Empress top f 4.I f 3.50, II f 3. While Lady lop f 1.I f 0.80; Victoria T f 2.60, II f 2.10; King Alfred top f 20.— Princeps top f 3.35. I f 2.TI f 0.80; Glory of Sassenheim I f 2.30; Glory oEj Lisse lop f 2.80; DN Sulphur Phoenix top f 3.25, I f 2.Lil. Umballalum 18-op^ f 19, 1418 f 6.—; Scilla Nutans Blauw" top f 0.55, I f 0.45. If f 0.40; lb I. Hart Nibbrig top f 1.10, I f 0.05. II f 0.20; Im-. perator I f 0.15; v. Everdingen top f 0)85, I f 4.60, II f 0.45; I.H. Britisch Queen I f 0.15; Blanche Superbe I f 10; Whito Exelsior top f 3.65, I f 2.80; Lil. Crown Imperial top f 13.60; Glad. Colv. Alba top f 1.15; Glad. Akkermanni top f 0,75: Enk. Jonquillen top f 1.40; I.H. Cajanus top i 0.40; L'lnnocense top f 0.50; King of the White top f 0.45; Queen Wilhelraina lop f 0.55; Giant top 0.95.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 9