EET MEER CHOCOLADE REEPEN EET DAN voors/ecfits 's morgens om 11 eri 's middags om,4 uur» wanneer c/e maag begint te vragen, neemt de arbeidskracht at} voec/zaa m Vensterk encf zogen en aankondigden, wat het hoogste gezag onzer kerk, de Pans van Rome, zoo menigmaal, in plechtige uitspraken, over do wereld geroepen had, dat hebben nu ook sullen gezien, cn velen begrepen. Zij, die nog in hun hart den geur van het christendom, in hunne ziel een spren kel van liefde voor gerechtigheid bewaard hebben, beginnen u op le rijzen in schrik en angst, maar met het besluit niet zonder strijd do weldaden der christenbeschaving op te geven. Ons behoort het in dit groote histori sche moment, waar gansch de toekomst der wereld in do weegschaal ligt, tusschen christeno beschaving en materialistische barbaarschl\pid, ons hoort het getrouw den fakkel van het levende en levengevend licht te bewaren, aan de bron van waar heid, aan de onuitputtelijke bron, te put ten, en de vlam der heilige liefde met gansch onze ziel te spijzen. Mot dat grootoche reddingswerk voor oogen, zulk wereld- en eeuwengroot slag veld tusschen goed cn kwaad in oogen- schouw nemende, o zeker beklemt ons het gedacht der geringheid van onze pogingen, van do kleinigheid van onzen eigen post, het fragmentaire van gansch onze midden- standsbeweging-, hoe groot zij ook weze, en hoe zij ook al onze krachten in beslag Wat kunnen wij meer begeeren, dan on zen plicht to vervullen in de grootsche werking van Gods voorzienigheid, onder de leiding van zijnen stadhouder op aarde, onder den waarborg der eeuwige belofte, dat hij die gelooft niet zal vergaan? Dit weze aldus besluit spr., mijn feest- wenscli, uit de volheid van een betrou wend hart uitgesproken; voorspoed, voor uitgang, groei en bloei wensch ik u, in naam uwer Belgische geloofs- en standge- nooten, welvaart in uwe inrichtingen, ge luk in uwe familie! Maar bovenal getrouwheid aan het ideaal waar wij al ons streven naar rich ten. Op deze in smeuig Vlaamsch voorgedra gen recle volgt een langdurig applaus. Rede Plebaan Westerwoudt. Tenslotte voerde de Hoogeerw. heer Ple baan Westerwoudt het woord. Deze wees er op, dat Haarlem het centrum is van oen buitengewoon vruchtbare streek Nu wilde spr. dezen dag vergelijken met een oogstdag. De menschen komen bij elkan der, om rijke vruchten van den arbeid uit to wisselen. En deze dagen doen spr. aan eenzelfde uitwisseling denken. Spr. felici teert nernens den Bisschop „De Hanze" met haar lustrum cn met den vruchtbaren arbeid van de laatste 5 jaren. Met veel blij de gedachten cn schoone beloften kan spr. heengaan cn hij zal aan Mgr. zeggen, dat allen in liet rijk van Mgr. mobiel willen blijven, dat dc geheele middenstand wil samenwerken aan den uitgroei der orga nisatie, dat hij met vreugde zal bestrijden zijn vijanden, vooral zijn ergste vijanden, die Katholieke middenstanders, die hier niet tegenwoordig zijn, die in hun verre gaande individualistische opvatting van hun belangen zich terugtrekken in de een zaamheid, die het brood niet gunnen aan hun concurrent. Al die verzekeringen en beloften zal spr. aan Mgr. overbrengen en i-^ggen, dat getracht zal worden nog meer te oogsten, opdat bij het zilveren Bis schopsjubileum van Mgr. de achterstand in ledental is ingehaald. Spr. zou zeggen, dat dan do Katholieke middenstanders weer opnieuw aan het Hanze-altaar zouden komen om hun vruchten en offers aan te bicden, dat met nog meer kracht en ijver zal worden gearbeid, opdat bij het zilve ren jubileum van den bond over 5 jaar ook dat met grootcn luister zal kunnen gevierd wordon. Spr. zal de boodschap van minis ter v. d. Vijvero overbrengen aan Mgr. en verzocht hem den dank en de groeten van do Ncdcrlandsche broeders over te brengen. De officïeele maaltijd. Om half zes ving^Vet officieele diner aan in de bovenzalen van café „Brinkmann". Er hecrschtc aan den disch, waar onge veer 70 personen aanzaten, een prettige stemming. Om half negen werd een concert in de Gemeentelijke Concertzaal gegeven, met medewerking van mej. Mia Peltenburg, Louis van Tulder, Hendrik Andriessen en het R. K. Mannenkoor „Sint Cecilia". Gemengde Berichten ONGELUKKEN. Droevig ongeval bij Slaperstil (Gr.). Meisje overreden en gedood. Nabij Slaperstil op den Frieschen straatweg, is gisteren een ernstig ongeluk gebeurd. De 1'7-jarige Elisabeth Stop, in dienst bij een familie aan den Kraneweg te Groningen, wilde per fiets een bezoek bren gen aan haar grootvader te Zuidhorn. Toen een melkvrachtauto haar passeerde, greep zij zich daaraan vast, in weerwil van de waarschuwingen van den chauf feur. Even voor Slaperstil moest zij door zand, dat daar ter reparatie van den weg ligt, rijden. Het meisje slipte en viel naar den linkerkant, juist naar den wagen. Het noodlottig gevolg was, dat de aan hangwagen, welke ruim 1500 K.G. weegt en een gewicht aan bussen en melk van ruim 600 K.G. vervoerde, haar over het lichaam ging. Dr. Poelman, uit Hoogkerk, die onnrddeJlijk gewaarschuwd werd, kon slechts constateeren, dat het meisje on middellijk dood moet zijn geweest. Do fa- miüo te Zuidhorn heeft het lijk herkend. Een tragische bijzonderheid van het ge beurde is nog, dat de vader Dinsdagnacht van Rotterdam naar Amerika is vertrok ken. Ilij werd nog telegrafisch van het on geval op de hoogte gesteld. Jongen door een autobus gedood. Gistermiddag omstreeks twee uur reed oen ongeveer dertien-jarige knaap op een rijwiel op den Amsteldijk te Amsterdam. Daan kwam hij te slippen en werd door een bus van de E-lijn gegrepen. Deerlijk gewond werd hij per autobrancanl van den G. G. D. naar het 0. L. Vrouwegast huis vervoerd, aldaar is hij overleden. Het auto-ongeval bij Wijhe. Betreffende het auto-ongeval nabij "Wijhe. waarbij de scheepsbevrachter, de heer De Groot te Zwolle, levend ver brandde, kunnen wij nog het volgende mededeelen. Nadat de auto in lichte laaie stond, heeft dc bestuurder, de heer ten K. nog getracht, het slachtoffer te redden, wal hem evenwel door zijn reeds brandende kleeren, onmogelijk was. Mevr. de G was inmiddels op den weg in zwijm gevallen. De heer ten K. heeft daarna hulp gehaald bij een boer dicht in de buurt, doch dit heeft niet gebaat. De auto was reeds zoo goed als verbrand. Nader vernomen wij nog, dat het lijk van den heer De Groot namens de Justitie in beslag is genomen voor het vaststellen van de juiste doodsoorzaak. Mevrouw De Groot en de heer ten K., die in verband met deze zaak in verhoor werden geno- ,men, zijn naar huis teruggekeerd. Aute-ongevallen. Omstreeks 11 uur zijn gisterenavond op den Haagvveg onder Rijswijk een vracht auto van den heer v. H. uit Nijmegen en een auto van den heer v. R. W. uit Rotter- dam legen elkaar gehotst. Tengevolge van den schok werd een dame, die in den auto van don heer v. R. W. zat over den weg geslingerd. Wonder boven wonder bekwam zij geen ernstig letsel. De auto's zijn zwaar beschadigd. Op den Oostsingel nabij het St. Joris- gesticht le Delft is gisternacht omstreeks 12 uur een vrachtauto van den heer J. uit Den Haag in volle vaart gebotst tegen een groolen Franschcn luxen auto, komende van Rotterdam. De vrachtauto werd zwaar beschadigd. Doodelijk onge'uk. Te Dalerveen liep het zoontje van den heer J. Alhny bij het spelen tegen een mestbak; deze viel om en de jongen ge raakte er onder waardoor hij ernstig ge wond werd. Eenige uren later is hij aan de bekomen verwondingen overleden. Doodclijke val. De 19-jarige smidsknecht M. D. is van het dak van de weverij van de fa. Jan- nink te Enschedé gevallen. Hij is aan een hersenschudding overleden. Uit een luchtschcnimel gevallen. De 20-jarige H. v. d. B. had op de ker mis te Reuzel het ongeluk uit een lucht- schommeï te vallen. Hij*-verkeert-dn levens gevaar. DRIE STATIONS-INBRAKEN. Tezamen f 1400.ontvreemd. Gisterenmorgen is le Hoogeveen weder om inbraak ontdekt op het station van de .Staatsspoor. Bij onderzoek bleek, dat de brandkast op een lorrie was weggesleept, hij de goederenloods stukgeslagen en van den inhoud beroofd, in een gat in den grond was gesmeten. Het gesloïene be draagt 800 a 900. De burgemeester, rijks- en gemeentepolitie waren gisteren morgen op de plaats aanwezig. Eenige geldbakjes werden op eenigen afstand met geringen inhoud teruggevonden. Van den dader is tot op heden geen spoor ontdekt. Dinsdag had juist een belangrijke over- storting plaats gehad, zoodat de buit niet hijzonder groot was. Men meldt nader uit Hoogeveen aan de ,,Msbd.": Gisterenmorgen bij aankomst op het station bemerkten de beambten, dat er ongewenscht bezoek was geweest. Do brandkast was van bet kantoor verdwenen en een en ander lag onordelijk dooreen. De chef werd direct met een en ander in ken nis gesteld. Weldra bleek dat de brand kast was weggesleept met een zoogenaamd steekwagentje, bij het station in gebruik voor zware vrachten. De kast werd terug gevonden in de nabijheid van de goederen loods aan den westkant van het station, ingegraven in den grond en bewerkt en opengeslagen met mokers en kolbeitels. De spaden en gereedschappen lagen nog daar bij en waren gehaald uit een in de nabij heid staand loodje, eigendom van de N. waarin de inbrekers (men vermoedt dat er drie zijn geweest) zijn gekomen door uitsnijding van een ruitje. Op eenigen af stand nabij de veelading trof men de geldbakjes aan en hier en daar lagen en kele dubbeltjes en kwartjes verspreid. Een goede 2000 was Dinsdag juist overge- stort. terwijl zich thans een bedrag van ruim 800 in de kast bevond. De kast is totaal uit elkaar gebeukt. De inbrekers zijn vermoedelijk de deur ingekomen, wel ke ze den vorigen keer hebben verlaten. Een paar wollen handschoenen is achter gebleven en de gereedschappen zijn bij het werk gelaten. Het schijnt ook dat een jas van een der beambten is gebruikt, deze is in elkaar gefrommeld terug gevonden, met mo-dder besmeerd. Denkelijk heeft oen der inbrekers daarmee den kapitein van Kö- penick willen uithangen, bijgeval er on raad mocht zijn gekomen. Een lont met poeder was eveneens aanwezig. Bij het vertrek van de beambten om half twaalf gisterenavond is er niets bijzonders door hen bemerkt. Enkel is door omwonenden geconstateerd, dat een drietal personen op den hoek van den Pesserslraatweg tegen bet hek stond geleund tegen den lijd dat het personeel huiswaarts ging. Zoodoende zouden zo op de hoogte zijn geweest, dat bet terrein veilig was. Gisterenmorgen is de subst. Officier van' Justitie, Mr. H. A. Servatius. vergezeld van den heer van ider Werff, rijksveldwachter te Assen met diens politichond naar hier gekomen, doch door het slechte natte weer van gisterennacht kon do hond weinig uitrichten. Het onderzoek wordt naar alle zijden ijverig voortgezet onder lei-ding van den burgemeester Mr. J. L. Eoumi. Nader is gebleken, dat ontvreemd zijn o bankbiljetten van f 100, 1 van f 40, eenige van 25 en verschillende van 10. Ook is zilvergeld gestolen. Te zamen be loopt het bedrag bijna 900. Gebleken is. dat behalve het geld ook nog ontvreemd zijn een aantal plakzegels van 10 cent, eenige postzegels en een bruine dames-portemonnaie, inhoudende een rijwielmerk en eenig klein gel-d. De marechaussee te Hoogeveen verzoekt in beslagneming van het geld en de voor werpen. Ook te Borculo werd in het station inge broken, waarbij uit een geldkist ongeveer 500 ontvreemd werd. Te Ruurloo werd eveneens een inbraak in het station ont dekt. Be politie stelt een onderzoek in. De brutale treindief. Ook een heler aangehouden. Gelijk wij reeds uitvoerig gemeld heb ben, is.eenige dagen geleden door de ma rechaussee te Breda aangehouden zekere L. de L.. een goede bekende der politie die zich schuldig gemaakt had aan een brutalen treindiefstal. De L. hoeft bekend zich ook nog schul dig gemaakt te liebhen aan het stelen van rijwielen in drie verschillende steden. In verband hiermede heeft de Amsterdam- sche politie gisteren in de hoofdstad aan gehouden den heler der rijwielen, den 30- jarigen S. eveneens een goede bekende van politie en justitie. Deze man is in den loop van den dag naar Den Haag overgebracht om in het Huis van Bewaring te worden opgesloten. De diefstallen waren in Den Haag gepleegd. Inbraak in een school. Dezer dagen is in gebroken in do bijzon dere school aan de Paterstraat te Arnhem. De inbraak werd Maandagmorgen door dekt. De ilader is binnengekomen door openschuiving van een raam. Alle school lokalen werden onderzocht. De inbreker heeft zich echter tevreden moeten stellen met een spaarpotje met zestig cent en eeni ge sigaren. In een lade bevond zich on geveer 30 maar dit bedrag heeft hij niet gevonden. De politie stelt een onder zoek in. Jeugdige dievegge. Wegens diefstal van een bedrag van circa 200 ten nadeele van het echtpaar J. te Kollumerzwaag is aangehouden de 16-jarige dienstbode W. G. uit Zwager bosch, die bij het echtpaar in betrekking was. Eindelijk in de val geloopen. De politie te Amsterdam heeft reeds ge waarschuwd tegen de practijken van een man, die zich hij verschillende gelegenhe den uitgaf voor controleur van den Raad van Arbeid. Hij bood namens dit lichaam kwitanties aan en stak het geld in zijn zak. Met den Raad had hij niets te maken, zoodat zijn handelingen beschouwd wer den als oplichting. Er ging eenigen tijd mee heen, alvorens de politie hem kon vatten. Eindelijk was er een pienter dienst meisje, dat. toen de man er geweest was, dadelijk naar de politic liep. Zoo kon de pseudo-controleur eindelijk gearresteerd worden. Hij heeft zijn zonden bekend. Ernstige mishandeling. Gisterennacht kwam de student R.. wo nende Oranje-Plantage te Delft met zijo auto thuis. Hij wilde deze achteruit in de garage rijden, waarschuwde eenige per sonen, die juist passeerden, dat het zou gebeuren, doch vermoedelijk werd een hunner idoor den auto geraakt. De stu dent kreeg althans onverhoeds zoo'n hovi- gen slag op zijn hoofd, dat het glas van zijn pince-nez. welke hij droeg, werd ver brijzeld en in het oog drong. Do onbeken den namen na deze „heldendaad" de vlucht. De student R. werd direct naar de oog heelkundige kliniek te 's-Gravenhage ver- voend, waar operatief ingrijpen .noodzake lijk bleek. Met deze gedachte nog bezig naderde hij den hoofdingang van het kasteel dat scheen te stralen van geluk. Mevrouw is naar 't kerkhof, zei de oude huisknecht die de deur opende. Zij zal wel dadelijk terug komen. Laten we haar tegemoet gaan, zei Ka- rel en meteen trachtte hij zijn vader mee te troonen. Ga maar met Piet, antwoordde Ri chard. Het jongetje huppelde lustig weg en mijnheer Brice ging naar binnen. Hoe maakt Yvelina het? vroeg hij aan den ouden knecht. Zonder diens antwoord af te wachten liep hij voorbij en ging de trap op alsof hij nog slechts vijf en twintig jaar was. Op de tweede verdieping stiet hij een deur open en tra<L een ruim vertrek binnen, waar een bed, een wieg en eenige eenvou dige meubelstukken stonden. Goeden dag Carolina, zei hij tot dc jonge vrouw die bij zijn binnenkomen was opgestaan; dan haastte hij zich naar de wieg. Het kleine meisje sliep rustig haar mid dagslaap; het lag daar met do armpjes en beentjes bloot en de voeten in wollen kous jes gestoken; de krullende haren lagen tot op het gelaat, dat met zijn roze wangert een bijzonder bekoring bad. Deze sloot echter een zekeren ernst, die tegelijkertijd vermakelijk en treffend was, niet uit. Richard boog zich over do wieg en be schouwde zijn kind lang en aandachtig. Dat meisje was zijn lieveling, zijn schat, de vreugde van zijn oogon. Altijd had hij gehoopt een meisje te zullen krijgen. Toen hij eindelijk na vijf jaar vader was Waar schijnlijk zal de heer R. het oog moeten missen. Verdacht van deze mishandeling werd zekere G. K. door de politie gearresteerd. Een onbehoorlijkheid. Men schrijft uit Delft aan de ,,N. Rott Crt.": Eenigen tijd geleien heeft iëtnand d6 onbeschaamdheid gehad, enkele groote dagbladen een valsche opgave te zenden van personen, die aan de Technische Hoo- geschool geslaagd zouden zijn voor 't exa men voor bouwkundig ingenieur. Voor deze opgave was gebruik gemaakt van pa pier van de Technische Hoogescliol. op oneerlijke wijze verkregen. De hoogleeraren der afd. bouwkunde hebben dezer dagen over bovengenoemde zaak een bespreking gehouden, met het gevolg dat curatoren der Technische Hco- geschol een klacht hij de justitie zullen in dienen tegen degenen, die de valsche exa men-opgave aan de blader. Wf* "ozondön. Lekkende benzinetank De bewoners van een pand aan de Van Borselenstraat te Rotterdam bemerkten Zondagmorgen benzinedamp in hun wo ning. Een onderzoek word ingesteld en toen bleek, dat in den kelder een groote hoeveelheid water stond, vermengd met benzine. Vermoedelijk was do bnzinetank van een aan den overkant der straat ge legen garage lek geworden en is daaruit benzine. Vermoedelijk was de benzinetank vige regens van Maandag en Dinsdag in het riool terechtgekomen en door de spruit van het huisriool onder de woning der menschen. Ook dit riool schijnt lek geweest te zijn, zoodat modder, water en benzine in den kelder konden komen. De bouwpolitie heeft in vereeniging met de gemeentereiniging besloten het riool schoon te maken. Daarom werd Dinsdag middag met twee stra'en op de waterlei ding door personeel van de brandweer bet groote riool schoongespoeld Gistermorgen evenwel bemerkte men opnieuw benzine damp en nu zal de gemeentereiniging alle modder en water uit bet riool verwijde ren, opdat de benzine, die zich nog in de omgeving van het riool bevindt, verwij derd kan worden. Een dam doorgebreken. In den nacht van Zondag op Maandag is de heiput, die aan den Thoolschen wal is gemaakt voor den bruggebouw over de Eendracht volgeloopen door het doorbre- ken van den aarden wand, die den put van de Eendracht scheidde, zoolang de damwand nog niet was geslagen. Het wa ter vernielde ook een pas aangelegden heul, welke dient tot verversching van de oesterputten. Deze heul bestaat uit beton nen huizen, samen zwaar 300 K. G., die geheel door elkaar werden geworpen. Ook een dam tusschen de putten begaf het. Aan de Brabantsche zijde blijkt de gesla gen damwand te laag te zijn en zal hij moeten worden verhoogd. Thans stroomt de put telkens vol van een zoon, voelde hij zich slechts half voldaan. De lang verwachte kwam echter eveneens en Richard was gelukkig; de eer ste gebaren van het wichtje hadden hem als in verrukking gebracht en haar eerste stamelen was hem aangenamer geweest dan de schoonste muziek Na vier maanden van dit stil geluk, was de jonge moeder gestorven; een longont- s»teking sleepte haar in enkele dagen naar het graf, -tijdens dc weinige weken dat hij daar, zooa-ls ieder jaar, met zijn vrouw was komen doorbrengen. De eene grootmoeder had het meisje ge nomen om het op te voeden en de andere het knaapje. Kan een weduwnaar zich be moeien met zulke kleine kinderen? Dc ge dachte daaraan alleen was reeds krankzin nig! Dat beweerden de tewe grootmoeders tenminsteen zoo gebeurde het dat Ri chard Brice, verstoken van zijn kinderen, alleen en droefgeestig, zijn hart had laten vangen door een groote liefde, een lief de die de eerste en eenige zou zijn van zijn' leven voor mademonsclle Odilia Mon- taubray Voorzichtig en teeder kuste hij dc klei ne vuistjes van het slapende wicht dat even bewoog bij die aanraking en richtte zich dan overeind om de bekoring te ont komen de mollige armpjes en bloeiende wangen met kussen te bedekkenwant hij wilde haar slaap niet sitoren. Maa-r het kleine meisje opende reeds haar heldere kijkertjes en rekte zich met oen verrukkelijke bevalligheid uit. 0 V (Wordt vervolgd).;' om hem dan met teedere verwijten te over stelpen en lang samen te woenen. Richards schijnbare kalmte die zij zoozeer bewon derde als zij hem daarmee tegenover an doren geplaatst zag, prikkelde haar thans. Hij ried dit gevoelen en sprak daarom eenigo troostwoorden. Daar kwam Karei als een stormwind binnen. Geef grootmoeder eens een kusje, zei dc vader hom nadat hij het kind tegen zijn knieën opgevangen had en over 3t hoofd gestreken. Ka rok je wierp zich wild op mevrouw Brice. En nu pap! sprak ze na hem met kus sen overdekt te hebben. Gehoorzaam kwam de knaap terug met de haren voor de oogen en hijgend van 3t draven. Piet verscheen nu ook op de stoep. Span de paarden in, gebood Richard. .Wij gaan naar la Rouveraye. O papa mag ik mee! riep Kareltje uit, terwijl hij in vaders boenen klom als in een mast. Wou jij zoo graag mee, verat je? zei mijnheer Brice, terwijl hij bij zich zelf be raadslaagde. Och laat hem maar mee gaan, Piet zal hem wel terug brengen. Goed dan, besloot de vader. Tot op het oogenblik van het vertrek spraken moeder en zoon over verscheide ne zakelijke dingen als verpachtingen, ver koop enz. Do materieelo kwesties der fa milieloden waren nauwkeurig geregeld en een iwecdo huwelijk zou daar geen wijzi ging in brongen. Nog de een nog de ander kwam meer terug op de gebeurtenissen die zulke groo te, belangrijke veranderingen zouden te weeg brengen. Toen de knaap terug kwam geleek hij in zijn elegante, grijze pakje op een prins uit oen sprookje. Piet heesch hem in het rij tuig naast zijn vader. Geen riem, geen riem, ik ben een groote jongen! riep Karei terwijl hij zich uit alle macht verweerde op het oogen blik dat Piet hem vast wilde binden om een val le voorkomen die nog meer waar schijnlijk was dan mogelijk. Als je geen riem wilt, moet je hier blijven, zei zijn vader bedaard; ik wil de kans niet loopen dat je een ongeluk over komt. De knaap wilde iets antwoorden, maar de blik van mijnheer Brice voorkwam dat. Teleurgesteld zweeg hij en liet zich vast binden. Piet klom achter de anderen in het rijtuig. Tot ziens! riep mevrouw Brice, die op de stoep stond en het tooneeltjc met eenige ongerustheid had gade geslagen. Kareltje, goed oppasen hoor! Het kind knikte even met het hoofd zonder iets te zeggen. Het geleek op dit oogenblik veel op een wild dier dat door de jagers in 't nauw gedreven is. Dan vertrokken zij; de kleine jongen zei niots gedurende het eerste deel der reis; hij was schijnbaar te zeer gekwetst in zijn kinderlijke waardigheid. Do weg was effen en goed, en de paar den vurig, terwijl Bichard misschien niet uitsluitend aan dc dieren en 't rijtuig dacht. Bij een kruispunt gekomen, draaide hij zoo plotseling, dat het lichte voertuig een lievipen schok kreeg en Karei, die rus tig zat te mijmeren, werd van zijn plaats gestooten. Hoewel Piet hem bij den kraag greep, zou hij toch, zonder riem, op den weg getuimeld zijn. Zoo, zie je nu wel? zei z'n vader kalm, toen hij van den schrik bekomen was. Als ik jou je zin gegeven had hé? Ondanks zijn angst hield Karei zich kra nig. Hij had geen enkele schreeuw gege ven en nu hield hij zich met een ernstig gezicht stevig beet. Den uitroep van zijn vader had hij on beantwoord geladen, maar na eenige oogenblikken trok hij hem bij de mouw. Papa, geef me een kusje? En hij bracht zijn onschuldige kopje vooruit. HOOFDSTUK II. La Rouveraye bevond zich op een af stand van ongeveer tien Kilometer; de heerlijke weg slingerde door bosschen tot aan het hok van 't park. Op het oogenblik dat het rijtuig de brug over ging, schitterde de zon in de venstors van het kasteel; één vooral weerkaatste de gouden glansen als een spiegel. Richard zag dat het 't raam was van 't kleine sa lon dad. eenmaal aan zijn vrouw behoorde. Daar had hij do laatste pijnlijke uren van den doodstrijd doorgebracht. Doch do bei de moeders, die do stervende omringden, hadden hem niet toegestaan haar tc nade ren; op eenigen afstand moest hij zich te vreden srtellen met toezien. Was hot mis schien omdat Magdalcna te zeer toebe hoord had aan die beide moeders, dat hij, haar man, haar nooit zoo kon liefhebben aLs hij het gewild had? t xmi iT

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 8