telegrafisch weerbericht volgens waarnemingen verricht in rlen morgen van 13 Sept. 1927, medegedeeld door hel Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Dp Bilt Hoogste barometerstand: 768.3 te Tou louse. Laagste barometerstand: 746.5 te Vardo Verwachting tot den avond van 14 Sept. Zwakke tot matige Westelijke tot Zuid westelijke of Zuidelijke wiruL Toenemende bewolking. Waarschijnlijk tijdelijk regen. Later opklarend. Weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den grooten wijzer. Het dunne lijntje beduidt den stand van gis teren. LUCHTTEMPERATUUR. 14.8 gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a.: Van Dinsdagnamiddag 7.54 uur tot Woensdagmorgen 6.01 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 16, 12 uur 16.5 en 3 uur 16.5 gr. G. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 16.5, 12 uur 16.5 en 3 uur 17 gr. G. rnilitairement uiting werd gegeven door ook de voeten mee te laten applaudissee- ren. Na hun eerste optreden werden aan de Veluwsche pianiste bloemen aangebo den. En denkend aan de woorden van den dichter Horatius: „Omne tulil punctum, qui miscuit utile iulei, hij behaalt den hoogsfen lof, die het 'nuttige met het aangename vereenigt'1 kunnen wij deze op de dagen der*' herha lingsoefeningen volkomen toe_passen. MIJ. VAN TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De tentoonstelling. De Stadsgehoorzaal is in een bloemen- paieis herschapen. De groote en do kleine zaal, de foyer met zelfs de gangen staan vol bloemen. De traditioneele herfstbloem de dahlia, voert thans de boventoon en ieder staat verbaasd over de tallooze ver scheidenheden in kleur en vorm. Het aan tal stands is groot, alle inzenders zijn lid der Leidsche Afdeeling van de Kon. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. Een zoo groote tentoonstelling is nog nooit van de Leidsche afdeeling uitgegaan. Wanneer hieronder een overzicht het tentoongestelde wordt gegeven, kan dit slechts vluchtig zijn. Er is zooveel te zien en te bewonderen, dat de bloemen liefhebbers er uren kunnen zoek brengen. Reeds in de voorhal zijn enkele inzen dingen, zöoals die van de firma A. Spaar garen te Boskoop. Aan beide zijden Van den ingang der groote zaal twee perken met zeldzame en merkwaardige heesters, omzoomd met een rand van roode dwerg begonia's. De Berberis-cultuur is een spe cialiteit; wij merkten o.a. op Berberis Gagnepainsi, Candidula, Veruculosa. Ook andere sierheester Cotoneasters, Junipe- cus, Olearia, zijn in zeldzame soorten opge steld. De groote zaal is alleen aan de wanden door veelkleurige randen van bloemen in genomen. Het podium is omgeschapen in een lust hof van Flora voor de opvoering van „Bloe mensproke". Een prachtig decor is aan gebracht zooals alleen bij een jubileum an de Kon. Mij. mogelijk is. De Hortus cende exotische planten, de bloemisten orgden voor den aanleg. Tn het. fantastisch andschap groeien de vreemdste planten ■it de meest verschillende werelddeelen looreen: de stijve Eucalyphtus uit Australië laast Italiaanschc granaatappels, waaier- al-men uit de Indiën met een onderbe- damtring van Phormiums uit Nieuw-Zee- and. 'n Bijzonderheid is dat geen scherm yordt gebruikt, maar een gordijn van icht. Daarop komen wij bij de opvoering erug. Onder de kolommen naast 'den ingang zeeft de heer G. Lubbe Lzn. uit Oogst feest zich gehuisvest. Een met zorg en Jmaak ingerichte stand, waarin op bij zondere wijze uitblinken de oranje-gloeien de Tritoma's of vuurpijlen. Men treft er Verschillende soorten aan donkerroode en goudgele in verschillende soorten cn ♦chilende tinten. Do vuurpijlen komen den laatsten tijd in de mode en veroveren de bloementuinen, zooals de rotsplanten dit reeds eenige jaren hebben klaargespeeld De heer Lubbe heeft ook daarvan een heele inzending. De heer Willy van Egmond te Oegst- geesb heeft een zakelijk opgestelde inzen ding Herfstaslers, Pyrethrums en Ane mone Japonica, waaronder merkwaardige exemplaren. Het hoekje tegen het podium is door den heeren W. en IC. J. v. Veen ingericht tot een tuinzitje. De paarse kleuren der herfstasters komen heel goed uit tegen de bruine rotssteenen en het bonte blad der sierplanten. Opmerkelijk is liier de Himea Elegans, een sterk naar wierook riekende plant, en de „decoratievo appel" tegen het tooneel aan. Deze blozende sicrappeltjes (niet grooter dan flinke kersen) zijn van Cliineesche oorsprong en pas in Engeland ingevoerd, waar zij enorme aftrek hebben. De firma Buurman heeft twee inzendin gen. Beneden in de groote zaal is de stand geheel ingericht voor do rotstuintjes Een geologisch museum van rotssteenen hier bijeen gebracht: kristallyne kalk steen, zandsteen, lavasteen enz. De be planting is met veel zorg uitgevoerd, waar bij verschillende merkwaardige planten zijn toegepast zooals de Coanthus „Glorie de Versailles" de Tecoma radicans en de Abies pinsapo glauca-, de laaste een prachtig dwergdametje, dat in het voor jaar met purpere topjes bloei't. Gebrs. van Egmond te Ocgstgeest ge en in hun stand de herfst producten van hun kweekerij: Triioma, Scabiosa, Pldox, waaronder verschillende mooie soorten. Ook bloeit er in een verborgen hoekje een „Edelweiss", niet zoo blinkend wit als in het nooggebergte. De „gom" der inzendingen is vereenigd in den Foyer. De zaal ziet er zeer mooi uit. De buste van Beethoven achter in de zaal gaat geheel schuil achter de stand van den heer Kriost. Dit is een van do mooiste inzendingen. De heer Kriest is niet alleen kweekor, maar ook „binder" en heeft een uitgebreide colectic bloemstuk ken ten toongesteld. Bewonderenswaardig is de grafkrans van groen mos, opgewerkt met gekleurde bladeren en met herfst vruchten zooals artisjok, vlierbessen en elzenzaadjes. Voorts prijkt hier do reeds jaren bekende, maar nog onovertroffen witte dahlia „Jonkheer v. Tets", in sier lijke schikking. Verschillende andere bloemstukken ver dienen bewondering zooals de mand met de dahlia „Rapallo", een roodbruine dah lia met een goirdrandje langs ieder blaad je, en die met de bloedroodo „Isis", welke dit jaar voor het eerst in den handel is. De geheele zijwand langs de Breestraat wordt ingenomen door de firma Tops- voort te Aalsmeer met een prachtige col lectie Dahlia's, de opstelling is cenigszins stijf. De mooiste dahlia in de collectie van den heer J. H. Smit is de dahlia „Jo- han Mater", donker bourgogne-rood van kleur en „Harpagon" iu chrysant-vorm. Het podium wordt ingenomen door een verzameling Brouwer's aardewerk, waar naast de heer v d. Spek met een kleine maar uitgelezen coBectie dahlia's expo seert (o.a Vulcan us en Faun). Prachtig is de inzending van de firma Ballgo, wier specialiteit de dahlia is. In de groote vazen van Brouwer's aardewerk komen de teere Mignon-dalilia's met hun vroo'ijke kleuren zeer goed uit. Zij zijn te genwoordig zeer in trek eu er is een over vloed van verscheidenheid met klinkende namen als „Oranievogel", „Roodkapje", „Heideprinses". Ook de grootere dahlia's zijn in tal van soorten vertegenwoordigd Slechts enkele namen kunnen wij noemen: Edith Page (cactus), „Apo'dro" (zinnia bloemige), „Albert E. Amos" cn enkele zeer groote Amerikaansche soorten als „Stskyou". die men onmogelijk mooi kan vinden. Het middenperk vertoont een woud van sier-varens van de firma Lemkes en' Zoon te Alphen aan den Rijn. Eene zijde is beplant met bet teere „Adianlum"-groen waaronder de A. gloriosum Lemkesii en de zeer bijzondero A. grossum bicolor. De andere zijde is gewijd aan de Ncphrolcpis. Deze inzending wordt begrensd door de tweede inzending van de firma Buurman. De stand is een voorbeeld van bloemschik- kunst. Opmerkelijk is do bloeiende vet- plant „Roggia vulcata", een specimen van Kaapsche flora. Het andere uiteinde van het midden- perk wordt ingenomen door de firma G. Hosman. In do etalage aan de Breestraat houdt deze firma een permanente bloe mententoonstelling, die wel de bewonde ring van ieder voorbijganger wegdraagt. Ook in de Stadszaal komt de firma goed voor den dag met een inzending blocm- schikkunsl: manden, sierlijk opgemaakt met de nieuwste, nog naamlooze dahlia's, een grafkrans van diep-paarse asters en gele rozen, een krans van mos afgewerkt met Meidoorn en lijsterbessen. Als midden stuk prijkt een elegante bouquet van orchi- deeün: Odontoglossum en Caltleya. In de wandelgangen zijn enkele reclame inzendingen, een dwerg-coniferen inzen ding van de firma Wezelenburg te Ha- zerswoude en een cactus-collectie van de Leidsche Horlus. Deze is veiligheidshalve opgeborgen in een miniatuurkas, vervaar digd door den heer J. v. Oosten een buitengewoon staaltje van knutselkunst. De kleine zaal is ook geheel door bloe men ingenomen. Gebr. de Leeuw namen het podium in beslag met een uitgebreide inzending dahlia's en sierbladplanten en ook vetplanten. Gebr. den Older gaven een mooie expo sitie van goede soorten dahlia's en trito ma's. Deze laatste waren prachig van vorm. Do firma Hemerik had een uitgebreide collectie dahlia's geëxposeerd, w.o. wij op merkten de warm-orange „Kaufinaun", de „Elisabeth Pape", rose met wit-ge- punte blaadjes. Gebr. van Ruiten te Oegslgeest vertoon den eveneens dahlia's. De „Jersey Beau ty" is nog seeds do beste Amerikaansche soort. Het middenperk werd geheel ingenomen door de Leidsche Horlus met cactussen in allerlei zonderlinge en monsterachtige vormen. Sommige van de grootste zijn wel een honderd jaar oud, zooals de Agave en de giftige, melkhoudcnde „Euphorbia". Ziehier een kort overzicht van hetgeen deze tentoonstelling te aanschouwen geeft. Leek nocli vakman verzuimo dezer dagen een bezoek aan de Stadszaal te brengen. Do tentoonstelling blijft geopend tot 18 September. De opening. Hedenmiddag tc 2.30 uur had de offi- ciecle opening plaats in do receptiekamer van de Stadsgehoorzaal. Aanwezig waren het bestuur en verte genwoordigers van- het hoofdbestuur der maatschappij, de burgemeester en mevr. v d. Sando Bakhuijzen en tal van andere genoodigden. Openingsrede. De lieer Witte hield de openingsrede. In de eerste circulaire, waarin steun voor deze feesten wordt gevraagd, aldus spr.. slaaC woordelijk: In dit tijdsverloop beeft do Afdeeling veel nuttig werk op tuinbouwgebied kunnen verrichten, zoodat er alle aanleiding bestaat dit jubileum feestelijk te herdenken. Spreker vraagt: Heeft de Afdeeling dit werkelijk gedaan en dus voldaan aan wat art. 2 van het Huishoudelijk Reglement haar voorschrijft, rl.: Ie. Het bevorderen van vakkennis en Tuinhouwonderwijs; 2e. Het organisecren en steunen van Keuringen en Tentoon stellingen; 3e Het houden van vergade ringen en bijeenkomsten; 4e. Het inrich ten en in stand houden van Proeftuinen; 5e Het erkennen van verdiensten op Tuin bouwgebied 6e. Het aanwenden van alle wettige middelen, die tot het doel kunnen leiden. Spreker gaat dan uitvoerig na, hoe aan de bedoeling van dit artikel op uitsteken de wijze is voldaan. Rede Burgemeester. De gansche burgerij, aldus spr., heeft reden om zich met U te verheugen, do geheele gemeenschap is U veel dank ver schuldigd, omdat het resultaat van uw werk voor ons tot uiting komt in een ver- vToolijking van ons leven, een versiering van hof en huis, een verlustiging van ens oog. Leiden heeft echter naast de reden tot dankbaarheid ook reden om trotsch te zijn op wat uwe afdeeling en haar indivi- dueele leden tot stand brengen. Gij, Mijne- beeren. vertegenwoordigt een T.eidsch be drijf dat voor zich zelf en voor de stad naam gemaakt heeft tot buiten de grenzen van ons laid. Hot oude Leiden, en nu spreek ik van de dagen van mijn jeugd, toer <Je singels nog de stad afsloten, was omgeven door tal van kweekerijeu. zij vormden een gor del van schitierende kleuren, kleuren die ons landschap, wanneer de zon ons ont houden wordt, zjo broodnoodig heeft om de stemming op to wekken. De uitbreiding van de stad heeft die kweekerijen gedeeltelijk ingebouwd, ge deeltelijk naar de nieuwe grenzen gedre ven om straks misschien, als wij niet waakzaam zijn, buiten de gemeente terecht te komen. Een tuinstad in den zin waarin we dat tegenwoordig van verscheidene nieuwe ge meenten mogen zeggen, is Leiden niet, maar Leiden is e:i was altijd in hooge mate een stad van tuinen, Tal van heerenhu: zen in alle dealen der stad hebben schitte rende en zeer typische stadstuinen. Het publiek ziet die niet. maar onze plantsoe nen en parken mogen gezien worden cn deze zoowel als ons pronkjuweel, do hor tus, vergoeden ons veel van hetg som mige doedsche muren ons onlhoucbm. D» nieuwe uitleg van do stad echter bood U de gelegenheid meer voor het oog (e treden van hot publiek en de leunde der Leidsche bloemisten, de producten der Leidsche kweekers vervroolijken tal van nieuwe cn anders zeer doodschc stralen. Maar de Leidsche kweekerijen hebben meer gedaan dan gelijken tred gehouden met de uitbreiding der stad. Ik aarzel niet te vei'klaren, dat zij bun werkingsfeev tot ver buiten de grenzen hebben kunnen uitbreiden. Zag ik niet, toen ik nog in den vreenv de vertoefde, en het deed mijn hart goed, dat een Leidsche kweekor den hof van een Noorsch koning sierde? eu hem werd op gedragen de Nederland sche inzending op een tentoonstelling in St. Petersburg uit te stellen. Die tegenwoordige kweekers cn bloemis ten, die zoo bij uitstek nijvere klasse va onze burgerij, zij doen niet anders da een mooie traditie op krachtdadigg e succesvolle wijze voortzetten. Ik mag hier noenun do namen van bloe misten als Arentz en Robard, die een we- reldreputatic genoten en zou ik vandaag zwijgen van Siebold. die meer dan eeni ander misschien gedaan heeft voor d wording van het kweekbedrijf en aan hem en zijn cultuurchef Mater danken wij nog vele fraaie planten De Leidsche dahlia's hebben hun plaat sen gevonden in do catalogi over de gehee le wereld. Ik weet niet wie het was, die het initia tief tot de oprichting heeft genomen, doch ik mag in dit verband drie namen in de herinnering terugroepen, twee van be kende tuinbeziIters de notaris Obre.cn, die toenmaals hot huis van Jhr. do Gijselaar rnet zijn mooie tuin bowoonde, die do eer ste voorzitter uwer afdeeling was. dan de heer Gerlings. wiens schitterende tuin door zijn kinderen in et-re gehouden is en tot de allerbesfen van zijn soort behoort en t-indeliik noem ik TT den naam van don heer Witte, den ouderen, die natuurlijk de bezielende, de leidende, ide schoppende geest geweest is. Van hem datooren de eerste pogingen belangstelling te wekken voor het mooie van planten- e.i boomen- groei. Een belangrijke tak van uwe activiteit mag ik niet onvermoli laten, lie de moei te, die uwe afdeeling zich geeft om in sa menwerking met anderen het tuinhouwon derwijs te verzorgen en te leiden. Dit alles zou ook een vereeniging niet presteeren indien daarin niet zeer bijzon dere krachten scholen. Sta mij toe, dat ik al die namen niet noem, doch eene uitzondering moge ik ma ken. De lieer Witte, de jongere, die meer dan 25 jaren voorzitter is, raag liet 50- jarig feest meemaken cn leiden en dat is voor hem oen voldoening en ik wenscli hem daarmede in het bijzonder geluk. Voor u en voor ons allen is zijn voortdu rende werkzaamheid een geruststelling, een waarborg, dat de toekomst uwer vcr- eeniging, dat de toekomst van den tuin bouw in en om Leiden verzekerd is. Dage lijks kunnen wij zijn capaciteiten als man van de practijk in de schitterende Acade mie-tuin dankbaar bewonderen. PASTOOR CROMBAG. Wij kunnen mededeelen, dat do toestand van den zeereerw. pastoor Crombag voor uitgaat, doch zeer langzaam, zoodat deze nog zorgwekkend is. Leidsche Winkelstand. Maison Zurloli, het Huis der Modes, heeft rp de Breestraat toch de aller eerste winkelstand van Leiden steeds een „horvorragende" plaats ingenomen. Vooral toen omstreeks J921 de etalages geheel gemoderniseerd werden en verdon opgetrokken in een stijl en met een artis- iciteit, zooals Leiden tot dan toe nog niet kende en welke zelfs in Den Haag hun weerga niet vonden. Eenige jaren daarna werden de betrekkelijk ouderwet- sche ela'ages aan de Botermarkt in over eenstemming gebracht met de voorzij-eta lages en (hans is weer een belangrijke ver betering en uitbreiding tot stand gekomen. Door hijtrekking van een naastgelegen per ceel, is er onder leiding van den architect R. Nijk, oud-dirccleur van Bouw- en Wo ningtoezicht. een geheel nieuw winkelpand ontstaan. Want van een simpele vergroo- ting van het beslaande pand kan men nau welijks spreken, daar de architect met de hem ten dienste staande middelen iets ge heel nieuws geschapen hooft. Niet alleen hel beneden-huis' winkel- en otplage- iuimte is verbreed en verfraaid, maar ook het bovenhuis is doorgetrokken, zoo dat het geheel een totaal ander aanzien lieeft gekregen. De verbouwing, welke on der leiding van architect Nijk is uitge voerd door den aannemer Ph. Rosdorff, is uit constructief oogpunt bezien een kunst werk. hetgeen bouwkundigen zullen moeten toegeven. De contructie was immers buL tengewoon moeilijk, daar het hier een reeds meermalen verbouwd pand betreft. Het aspect aan do voorzijde ziet cr bui tengewoon fraai uit. Aan weerszijde van de hoofdingang stutten twee statige bronzen pilasters den bovenbouw, terwijl de onderzijde van de etalages uit zwart Zweedsch graniet bestaat. De etalages van het oude gedeelte links zijn gebleven, zoo als ze waren en de nieuwe etalageruimte rechts is ingericht in overeenstemming met de bestaande Wegens de grootere breedte is deze nieuwe ruimte door 2 schotten van Slavonisch eikenhou in drie gedeelten verdeeld, nocbtaira zonder dat er daardoor 3 etalages ontstaan; liet blijft één geheel. Éen gelukkige oplossing van het -vraagstuk der symmetrie Wanneer men binnentreedt, valt het oogcnblikkelijk op, dat ook liet interieur daar in overeenstemming is gebracht met de etalages. Dezelfde moeilijkheid, welke de architect Nijk had te overwinnen, gold in nog grootere mate voor den hinncnar- chitect Harm, van der Heido uit Rotter dam, Doordal de Botermarkt zooveel lager ligt dan de Breestraat stond hij voor ccn drieledig niveau, dat hij tot één decora tief'geheel moest maken. Hij heeft alle moeilijkheden schitterend weten te over winnen De lijn is strak, zelfs ernstig en eenvoudig. Links zijn tegen de wanden kasten aangebracht, in 't midden ccn ba lustrade en rechts paskamertjes alles van Slavonisch eikenhout, versierd met Coro mandel hout. Ook een tweetal pilaren is daarmede gemaskeerd. De uitvoering van dit houtwerk was in handen van de Rot- tordamschp Meubileerings-Mij. v. li. Go- garns M.M. Licht vloeit toe door glas- in lood. gebrandschilderd door de firma Warffemius te Rotterdam. Met hot bruin van hel S'avonisch eiken vormt het getem perde licht een warm cn rustig aandoend interieurvan voorname schoonheid. Een bijzondere verrassing leveren, zeer luxueus ingerichte paskamers. Deze zijn uitgevoerd in Cuba-malionichout, ver sierd met Coromandcl hout en met panee- lon van grijs ahorn, buitengewoon chic. Op den grond Deventer tapijtwerk. Deze pas kamertjes zijn juweeltjes vau interieur kunst, welke zoowel den ontwerper, den heer v. d. Heide, a's do firma Zurloh, die smaak heeft voor een dergelijke moderne kunst, alle eer aandoet. Hedenavond '7 uur wordt de nieuwbouw geopend Vanmorgen, toen wij alles kwa men bezichtigen, vonden wij er nog een chaos: de eenige, die bezig was om op te ruimen en schoon te maken, was de firma Kukler, wier werkzaamheid wees op een naderende vc Itooiing. Wij wenschcn Leiden cn de Breestraat geluk met deze „nieuwe aauwinst" en de firma Zurloh steeds stijgend succes. Voor het examen vrije- en ordeoefen is te Amsterdam geslaagd mej. G. Zwarts alhier. Deze week zal een studiecommissie tuinbouwkundigen uit Elzas-Lotharingcn ens land bezoeken, teneinde zich van de bestaande» toestanden op tuinbouwgebied op de hoogte te stellen. Vrijdag a.s. te J2.25 uur zullen de deel nemers per trein uit Den Haag alhier aan komen en in ZomerzoTg bet noenmn.il ge bruiken. Gisterenavond om 8.30 uur had er op het Steeuschuur hoek Breestraat een aan rijding plaats tusschen twee wielrijders, Zekeren B. kwam van do Breestraat het Steenschuur op cn reed dwars tegen een wielrijder op, die plotseling de rich tin1 Iloogewoerd op ging cn een sein gaf me zijn arm, zoodat zijn rijwiel in elkaar werd gedrukt en B. cenigo lichte kwetsuren opliep. Beide partijen gaven elkaar di schuld, zoodat er een volksoploop plaats had, waarvan do schuld ge wielrijder bruik maakte om te verdwijnen. De lieer .T, uit do Builonnislslraat heeft gisteren hij de politie kennis gegeven, dj Zondagnacht een kogel door een ruit va zijn wonig is geschoten. Het projectiel drong door de gordijnen en kotste af op den schoorsteen, waarna hel terugspT.on; op de canapé voor het vaam. Van den dader was geen spoor te bemerken. De 24-jarige juffrouw v. L. stond Zon dagavond voor de bioscoop op de Bree straat, toen eenige jongens haar den man tel wegtrokken cn een hunner haar met een hard voorworp, een slag op den arm gaf. Aanvankelijk schonk zij er wei nig aandacht aan. doch later bemerkt» zij, dat do arm bloedend verwond was. In het café-restaurant „De Burcht' had hedenmiddag om 3 uur namens N.V. „Muskator" de aanbesteding plaats LEIDEN. BIOSCOPEN. In de week van 10 tot 15 September: City: goedgekeurd. Casino: goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: niet afgekeurd voor volwassenen van do gedeeltelijke bovenbouw van een pakhuis te Oude Wetering, grootte 20 X 60 M. onder architectuur van \Y. Brou wer to Alphen aan den Rijn. Ingekomen waren 14 biljetten met de volgeno inschrij vingen: W. F. Marcelis en Heemskerk, Leiden 23.972, J. V. Visser, Sliedrecht 24,377, S. Strijk, Rijpwetering 23.756, M. Kool, Warmond 24.990, Kleerebezer, Beemster 29.800, M. V. Mabuat, Willem stad 29.689, Voordorp, Zwamraerdum 24.880, Beuzekom, Alphen aan den Rijn 9.990, A. van Dijk, Nieuwveen 20.591, G. v. Drie!. Koudekerk ƒ21.200, Koppe, Nieuw-Vennep 23.179, Donker, Alphen aan den Rijn 23.298, G. Kuip, Utrecht 24.350. SPORT VOETBAL. He» elftal van A. S. C. Het elftal van A. S. G., dat a.s. Zondag voor dc competitie „Voorwaarts" zal ont vangen ziet er als volgt uil: v. d. Meer Vreeken .Tosson Wassenaar Goslings Lioturd Bliek Janssen Brouwer v. d. Mark Stcphanus LAjRTSTE BERICHTEN PRINSES JULIANA. Zooals op de tweede pagina gemeld is Prinso Juliana vanmiddag in Leiden ge weest. Ze was vergezeld door jonkvromvo do Brauw„ mej. Roozenboom en mej. Miclie- lin, die met haar te Katwijk vertoeven. De Prinses droeg een blauw costiiuiu met blauwen hoed en bruin lederen autojas. TELEGRAMMEN HET WRAK VAN DE „OLD GLORY" GEVONDEN. Van de vliegers geen spoor. NEW-YORK, 13 Sept. (V. D). Het Amerikaansche stoomschip „Byle" .seint, dat het op ongeveer 100 mijl afstand van do plaats,, vanwaar de vorige week do „Old Glory" zijn noodseinen heeft uitge zonden, hef. wrak van de „Old Glory" heeft gevonden. Het dreef op ongeveer 51 gr. 17 min, N.B. en 39 gr. 23 min. W.L. op den Oceaan, net stoomschip rapporteert ver der van de bemanning van het vliegtuig Bertaud en Hi'l en den journalist Payno geen spoor to hebben gevonden. De Gordon Bcnnct-wedctrijd. De vermoedelijke winnaar. DETROIT, 13 Sept. (V.D.). Alle ballons die deelnamen aan den Gordon Bennet', wedstrijd, zijn in de Ver. Staten geland. De ballon „Detroit" logde een afstand var, '20 mijl af, en deze ballon zal waarschijn lijk den wedstrijd gewonnen hebben. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 13 September. Vette varkens. Aangevoerd 398: 377 vette varkens 0.65—0.67, 21 licht soort 0.01—0 66, per K G. levend gewicht. Handel vlug. ROTTERDAM, 13 Sept. Vee. Aanvoer: 172 paarden, 22 veulens, 2527 magere run deren, 863 vette runderen, 470 nuchtere kalveren, 226 veile kalveren, 371 schapen of lammeren, 210 biggen, 4 boken of geiten. 1 ezel, 650 graskalveren, 16 ovorloopers. Prijzen per half Kg.: Vette koeien le kwal. 5254 cent, 2c kwal. 4648 cent en 3o kwal. 3236 cent; Ossen 4852. 4346 en 40 cent; Slieren 4548. 42 on 36 cent: Kal veren 72"77"-:, 621i67en 47 J - - 52^ cent: Por stuk: Melkkoeien 210250 Kalfkocien 225430, Stieren 120510, Pinken 145180, Vaarzen 185225, Werkpaarden 200350, Slachfpaardon 100175, Veulens 7510, Kalveren 2026, Biggen 1018, Ovorloopers 2 f 30 BODEGRAVEN, 13 Sept Kaas. Aan voer 401 partijen Goudsche kaas, 479 met rijksmerk. 21578 stuks, 72.621 Kg. Met Rijksmerk le soort 5360, 2o soort J 4651, zwaardere lot f 60. zonder rijksmerk 4652. llundel stuk Wisselnoteeringen (Amster-! herlijn 59.30 Londen12.i:4-*/j-j New-York2.4 «7; l'arjjs9.78y.> Hrufisol (Belgn) 34.76 Zörioh 48.1 3'/\ Milaan 13.57'/-. Madrid -12.20 Oslo CC. Kopenhagen Gö.80 Stockholm .07.10 Weenen35.20 L'raag7.39s/^ BEURSOVERZICHT. De beurs was heden ongeanimeerd. Slechts enkele fondsen konden zieh daar aan onttrekken. Olie zwak in de tnirkl; Kon. verloren eenige pets. Tabakken aan aanbod onderhevig. speciaal Sumatra- soorten, welke alle lager genoteerd waren. H. V. A.'s iels lager. Enkele minder cou rante Suikerfondsen iets hoogcr. Op do afd. Ned. Industrieeion Iwetlen gewone Jurgens wat van hun prijs in. Kunstzijde handhaafde zich goed. Scheepv. goed van toon. Rubbers kalm en per saldo weinig veranderd. Thee matige belangstelling; doch moerend eels goed op peil. Mexicanen vast gestemd. Prol 3^—4 pCt. I J

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3