neer te loggen in de bestaande kamer van den raad van beheer, en verzocht den raad de toezegging te geven, dat het even tueel een plaats zal vinden straks in het tweede vaste Jaarbeursgebouw. Een oor konde. en een album met do namen van alle deelnemers aan dit huldeblijk werden daarop aangeboden. De hec-r F. H. Fentener van Ylissingen te Utrecht, voorzitter van den raad van beheer der Ned. Jaarbeurs, heeft met een korte rede voor deze huldiging bedankt. Bemengde BerSch&en ONGELUKKEN. snijbranders een gal in het schip had ge brand. „Daar ben ik goed afgekomen", vertel de de man ons later. „Wilt u gelooven, dat ik geen cent meer voor mijn leven gaf. Ik heb in die paar uur meer meegemaakt dan in mijn heele leven." Een lijk gevonden. Te Maassluis is gisteren het lijk aange bracht van een donkeyman, slachtoffer van de ramp van het stoomschip „IJsel- monde". ERNSTIGE WINDHOOS BOVEN KRUININGEN. Geen persoonlijke ongelukken. De vernielde auto werd later wegge sleept. De tramdienst ondervond geringe vertraging. Tramderaillement. Vrijdag is een tram, komende uit Wil lemstad, nabij Fijnaart gederailleerd, waarbij de machine dwars over de spoor baan kwam te staan. Het verkeer ter plaatse ondervond langdurige vertraging. Noodlottige val. Toen de huisvrouw van P. de R. te Bos- schenhoofd de lamp zou vergulden, was zij daartoe op tafel geklommen. Zij had daarbij evenwel het ongeluk mis te stap pen, zoodat zij van de tafel viel, met het noodlottig gevolg, dat zij twee ribben brak. Hef pokkengeval te Maastricht. Het ziektegeval, dat zich te Maastricht in een woonwagen heeft voorgedaan, blijkt slechts een overgangsvorm tusschen wa terpokken en zwarte pokken te zijn. Daar dit geen direct gevaar oplevert, gaat de kermis wel door. Daar kon hij niet bij. Dezer dagen hield men te Beek bij Breda zoo vertelt het „Dgbl. van N.-B.", een oefening met do motorbrandspuit, welke men had aangekoppeld aan de waterlei ding. Toen do spuit in volle werking was, riep eensklaps een boerenjongen uit: „Da ge zooveul waoter uit zoo'n klein bakske kunt krijgen, daor kan ik nie bij." Zeearenden geschoten. Een jager te Monnikendam en iemand uit Edam hebben elk een zeearend gescho ten. Een der dieren had een vlucht van 120 cM. BuitenB. Berichten ONGELUKKEN. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ KOWNO. 10 dooden. Naar de „B. Z." meldt heeft Vrijdag een ernstig auto-ongeluk in de buurt van Kowno plaats gehad. Een met 16 personen bezette vrachtauto reed tegen een steile helling op, toen plot seling de rem weigerde. De zwaar beladen wagen gleed in een steeds sneller wordend tempo naar beneden en stortte ten slotte in een ravijn. Tien personen werden op slag gedood, terwijl de overige inzittenden zóó ernstig gewond werden, dat voor hun levensbe houd wordt gevreesd. Een ontploffing. Drie dooden. Door een onbekende oorzaak heeft er in een fabriek van ontplofbare stoffen voor de marine te Hultonheath bij Hul- tonheath bij Bournemouth een ge weldige ontploffing plaats gehad. Drie menschen werden gedood. De vlammen sloegen hoog op. 26 meisjes in levensgevaar. Naar uit Salzburg wordt gemeld, wa ren bij een bergtocht 26 meisjes van zes tot veertien jaar uit een vacantie-kolonie, gedurende een hevigen storm den weg kwijt geraakt en verkeerden bij een stei- len bergwand in levensgevaar. Een reddingsexpeditie uit St. Lorenz redde de totaal uitgeputte meisjes, door ze één voor één aan een touw naar bene den te laten zakken. Een groote brand te Constanfinopel. Vierhonderd huizen en winkels verwoest. Uit Gonstantinopel wordt gemeld: Vier honderd huizen en winkels zijn door een grooten brand in de zakenwijk aan de Gouden Hoorn verwoest. Groote brand te Angora. Een B. T. A. telegram uit Angora meldt d.d. Zaterdag: In een opslagplaats van ruw hout brak brand uit. Het douane gebouw wend door den brand verwoest. Een vierde van het verbrande hout was verzekerd. De schade bedraagt meer dan twee millioen Turksche ponden. De oor zaak van den brand is onbekend. Roodvonk-epidemie. Te Rummelsburg in Pommerèn kregen volgens het „Berl.-Tagebl." in korten tijd meer idan 200 kinderen roodvonk. Nederlandsch Oost-lndië □e doodvonnissen. Drie communisten* terechtgesteld. Aneta seint uit Batavia: Zaterdagmor gen om 8 uur is op het binnenplein van de gevangenis te Tjiamis het doodvonnis voltrokken aan drie communisten, die door den Landraad ter dood veroordeeld waren, welk vonnis door den Gouverneur- Generaal bekrachtigd was. De voltrek king van het vonnis geschiedde door op hangen. Hierbij aanwezig waren de resi dent van Oost-Priangan, de regent en an dere bestuurs- en politieambtenaren. Twee van de ter doodveroordeelden wenschten hun achterblijvenden een ge lukkig leven, de derde riep tweemaal „idoepla communist" (leve het commu nisme). Het vonnis werd hierop voltrok ken en de lijken onmiddellijk begraven onder militair geleide. De vermissing van den Belg. consul te Scerabaja. Door de p a t r ij spoort gevallen en verdrop ken. Aneta seint uit Soerabaja: Er bestaan aanwijzingen, dnt de heer G. J. E. Kruys, Belgisch consul te Soerabaja en directeur van de Cultuur Maatschappij Kandangan die op 6 September op de „Plancius" em- harkeerde en toen spoorloos verdween, terwijl zijn kleeren en bagage in zijn hut werden aangetroffen, door de patrijspoor! is gevallen en verdronken. LASSO- EN TlUBfl^ËUMI De onpersoonlijke reclame vanr Bloembollen. sluit van den Bond van Bloembollenhan- handelaren, die zijn leden verplicht beeft om geen zaken te doen met heD, die niet bijdragen aan het 2-cts. per Roefonds. Do Vereeniging Proefstation voor Bloem bollencultuur verzocht en verkreeg een sub sidie groot 700 om daaruit aan Ig schaf fen instrumenten voor het doen van waar nemingen betreffende het weder, den grondwaterstand en het verband tusschen beide. Op voorstel van de Commissie voor de onpersoonlijke reclame wordt besloten tot 't doen vervaardigen van een in het En- gelsch geschreven boekje bevattende een beschrijving van en voorschriften voor de behandeling bloembollen. Dit boekje, be stemd voor particulieren in Engeland en Amerika, zal in een oplage van 20.000 exemplaren worden vervaardigd en aan de wederverkoopers in genoemde landen te? verspreiding worden aangeboden. Hef wordt voorzien van gekleurde opnamen betreffende het gebruik van bolgewassen in tuinen en voorts andere reproducties van foto's op het forceeren en planten van bloembollen betrekking hebbende. Aan een en ander is een uitgave van 3500 ver bonden. Op voorstel van de Commissie voor de Onpersoonlijke Reclame wordt vervolgens besloten tot het aanbrengen van verschil lende beplantingen als onpersoonlijke re clame voor de toepassing van bloembollen voor tuin- en parkversiering. Zoo zal we der in Bronx Parks te New-York een uit- planting plaats vinden van tulpen, evenals in het Golden Gate Park te San Francisco. Beide beplantingen hebben het vorig jaar zeer goed voldaan en om herhaling is van betrokken zijde gevraagd. Om te voldoen aan een daartoe strekkend verzoek zal rondom de Nederlandsche vlaggestok in Batterypark te New-York en het Walloon monument aldaar, beide gelegen in het centrum van de stad New-York, een be planting met bloembollen worden aange bracht- In Duitschland zal in het Sans Soucis-park te Potsdam en in bet park Frcienwalde nabij Berlijn een kleine be planting worden aangebracht, evenals voor het Belvédère-paleis te Weenen, zulks op initiatief van den Nederlandschen gezant in Oostenrijk. De uitvoering van deze beplan tingen wordt in handen gesteld van den Bond van Bloemhollenhandelaren. Deze organisatie wordt tevens gemachtigd om namens het bloembollenvak aan ziekenhui zen en scholen in Amerika ongeveer 100.000 tulpenbollen beschikbaar te stellen. Uit het fonds zal ook worden bekostigd de voor den Hilversumschen radio-zender I in den a.s. winter te houden radio-voor- drachten, welke door de Algemeene Ver- I eeniging ten vorige jare zijn ingesteld, i Voor het houden van deze radiovoordrach- ten zal weder de heer J. F. Ch. Dix, te Heemstede, worden uilgenoodigd. Bij de Commissie voor Onpersoonlijke Reclame is in behandeling het organiseeren van radio-voordrachten met gebruikmaking van buitenlandsche zenders. De commissie wordt gemachtigd om de daarvoor benoo- digde uitgaven te doen. Tevens wordt de Commissie uitgenoo- digd om voorstellen in te dienen voor een beplanting van den tuin van het Rijksmu seum te Amsterdam en nog eenige andere beplantingen- L U C H TVÖ R T DE OCEAANVLUCHTEN. Coolidge's oordeel. Hij betwijfelt of regeerings- toezicht zin heeft. In de V. S. neemt de afkeer toe tegen waaghalzige vluchten, in het bijzonder te gen Oceaanvlucbten bij slecht weer. Goolidge heeft tegenover journalisten verklaard, dat bij van plan is, een onder zoek in te stellen naar de omstandigheden, waaronder dergelijke vluchten worden on dernomen, ten einde na te gaan of de kan sen voor Oceaanvlucbten niet kunnen wor den verbeterd. Hij zeide te betwijfelen of regeeringstoezicht op Oceaanvlucbten veel zin zou hebben. De president zeide de vele rampen van den jongsten tijd diep te betreuren, maar, zeide hij, deze tegenslagen hebben nog maals onderstreept, hoe prachtig de pres tatie van Lindbergh is geweest. Goolidge geloofde niet, dat de vliegtuigen onvoldoen de uitgerust vertrokken, maar hij meende wel, dat reservemotoren aanvullende vei ligheidsgaranties zouden kunnen beteeke- nen. Hij had echter de mogelijkheid van lange-afstand-vluchten met meermotorige toestellen nog niet bestudeerd. Het departement van Marine heeft den eenigen maatregel genomen welke binnen zijn bevoegdheid ligt, om een einde te ma ken aan de Oceaan-vluchten, door het ver lof van It. Curtin Edwards in te trekken en hem weder in dienst terug te roepen. Deze officier zou deelnemen aan de non stop-vlucht naar Parijs, welko Fonck met een Sikorski-vliegtuig denkt te onderne men. De machine werd heden gedoopt „Ville de Paris". Op een door Ford te Detroit aangeboden diner aan de deelnemers van den Gordon- Bennett-wedstrijd, werd een resolutie aan genomen waarin vluchten over den Oce aan veroordeeld worden. Dergelijke vluch ten zouden alleen ondernomen mogen wor den door luchtschepen of watervliegtuigen Redfern's handschrift geïdentificeerd. Uit Brunswick (Georgia) wordt ge meld: De vader van Paul Redfern en de personen, die de vlucht naar Brazilië heb ben gefinancierd, hebben geconstateerd, dat het handschrift op den brief, welke ter hoogte van de Venezuelaanschc kust werd neergeworpen op het Noorsche s.s. Christian Krong5', inderdaad het hand schrift was van den vermisten vlieger. AANVARING OP DEN NIEUWEN WATERWEG. Het s.s. „IJsselmonde" gezonken. Vier opvarenden verdronken. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag om kwart over 2 zijn het Engelsche s.s. „Ellerdale" en het Nederlandsche s.s. „IJsselmonde" op den Nieuwen Water weg in den Hoorntusschen Maassluis en Pootershaven met elkaar in aanvaring gekomen. Do schok was zoo hevig, dat de IJsselmonde na drie minuten zonk. Zij is naar den zijkant omgeslagen en is aan den Zuidwal, gedeeltelijk boven water blijven liggen. Vier van do opvarenden, twee Hollanders, een Noor en een Deen, zijn om bet leven gekomen. Het s.s. „IJsselmonde" van de N.V. Gebrs. van Uden's Scheepvaart en Agen tuurmij., was uitgaande beladen met co kes. Het schip meet 2200 ton. Gezagvoer der is kapitein D. Klontje. Het s.s. „Ellerdale" kwam, beladen met graan, van Montreal. Het is bestemd voor cargadoors Sota en Aznar. In den voorsteven is een groot gat gesla gen terwijl tot aan bakboordzijde, het schip een groote deuk heeft. Een matroos van de „IJsselmonde" ■wist nog bijtijds over te springen op het s.s. „Ellerdale". dat terstond zijn anker had uitgeworpen. Eenige opvarenden van het s.s. „IJsselmonde", dio te water waren gesprongen, werden door matrozen van de „Alelrdale", die een boot had uitgezet, opgepikt. Te zeven uur is de „Ellerdale" in Rot terdam aangekomen. Vermoedelijk bevonden de slachtoffers van het s.s. „IJsselmonde" zich tijdens de aanvaring in hun hutten. De namen der slachtoffers zijn: Jacobus van Maurik, 55 jaar, geb. te Nieuwe Tonge. gewoond hebbende Na dorststraat 96b te Rotterdam, donkeyman; Nils Jensen, 29 jaar, geb. te Storward (Denemarken), woonachtig te Kopenha gen, matroos; Johan P. Lalleman, 19 jaar, geb. te Monster, woonachtig te Naaldwijk, lichtmatroos; Anie Rasmundsen, 22 jaar, geb. te Skudesnes, woonachtig te Stavan- ger, stoker. Nadere b ij zonderheden. Reeds kort na het ongeluk was de cor respondent van de „Tel." in de gelegen heid een onderhoud te hebben met ver schillende leden van de bemanning, die 'n omstandig verhaal deden van het go- beurde. Het eerste, aldus de corr., spraken wij don eersten stuurman M. G. de Graaf „Ik had wacht te kooi", aldus de stuur man, „en werd tegen tweeën wakker van een stoot op de fluit en eenige oogenblik- ken later voelde ik een hevigen schok, ter wijl het schip sterk begon te hellen. Ik snelde naar dek en zag, dat wij zinkende waren. Ik commandeerde dadelijk „de boot over bakboord", doch wij zonken zoo snel, dat er geen denken meer aan was. Het grootste deel van de bemanning sprong over boord en trachtte zich zwem mende te redden. Ik zelf zwom in de rich ting van het eiland Rozenburg en toen ik na een tijdje omkeek, zag ik, dat de „IJssel monde" gekapseisd was. Na een half uur zwemmen bereikte ik den wal, waarna men mij in het stoomgemaal van drege kleeren voorzag". De man aan het roer, die zich met den loods op de brug bevond, vertelde daarna, dat om tien minuten voor tweeën de „El lerdale" in zicht kwam. Wij gaven een stoot op de fluit, aldus de roerganger. 'Aanvankelijk hielden wij allo twee goe den wal, doch plotseing zag ik de „Eller- dae" omzwenken en recht op ons aanko men. De loods commandeerde nog hard bakboordroer, maar het was al te laat. De Engelschman trof ons aan bakboord, ter hoogte van de machinekamer, waar een groot gat onder de waterlijn ontstond. On middellijk begonnen wij te zinken en in een oogwenk stond de machinekamer vol water. Door dat de deklast cokes begon te rollen, helde het schip sterk naar bak boord en voor wij een boot konden strij ken, sloegen wij om, en geraakten aan den grond. De sleepboot „Griekenland" van Piet Smit, die in de nabijheid voor anker lag, maakte onmiddellijk stoom en verleende assistentie. Verschillende onzer, die overboord gesprongen waren, konden door de „Griekenland" worden gered. Ook do Ellerdale" zette onmiddellijk een boot uit, welke eveneens een man wist op te p'leken. Kapitein Klontje, die met de „IJssel monde" zijn eerste reis maakte, en de loods zijn in de romp van het schip gebleven. Tot zoover het verhaal van den roergan ger. Bij een eerste appèl ontbraken verschil lende leden van de bemanning. Zoo miste men o.a. den eersten stuurman en den eersten machinist, dccb later bleek, dat dozin zwemmende den wai ha Men kun nen bereiken. Verschillende leden van de bemanning hadden het door hel koude wa iter zoo te pakken gekregen, dat zij in het ziekenhuis te Maassluis moesten worden opgenomen. Intusschen was men tot de ontdekking gekomen, dat zich nog meer mannen aan boord van het omgeslagen schip moesten bevinden. De matroos G. ÏFaber stak met zijn hoofd door een pa trijspoort en hing verder met het geheele lichaam in het water. Anderhalf uur Beeft hij daar zoo gehangen, voordat men «r in slaagde hem te bevrijden. Tenslotte gelukte dit, nadat men met behulp van Aanzienlijke materieele schade. Zaterdagmiddag is over de gemeente Kruiningen (Z.) een windhoos van groote kracht getrokken. Tegen kwart voor vier kwam de wind hoos uit Zuid-Westelijke richting, ge paard met lievige regens, opzetten. Vele hoornen werden ontworteld; in één boom gaard niet minder dan 31 vruchtboomen, waarbij 200 a 300 H.L. appelen op den grond werden geworpen. Aan de groote kerk, het gemeentehuis en vele particuliere gebouwen werd veel schado toegebracht. Ruiten werden inge drukt, daken en schoorsteenen geheel of ten deele vernield. Op het plein rond de groote kerk bleef geen boom staan. Do daar staande ligtent voor t.b.c.-patiënten werd opgenomen en weggeslingerd. Hetzelfde geschiedde met de banken en de lessenaars uit de muziek tent op de Markt. Een landbouwer, die achter zijn paar den op het land liep, werd opgenomen en kwam vóór de paarden terecht. Voor zoover bekend kwamen geen per soonlijke ongelukken voor, maar de mate rieele schade is zeer groot. Nader meldt men aan de „N. R. Crt.": Om 3 uur 45 kwam een geweldige windhoos over de gemeente Kruiningen uit het Z.W., gepaard met vreeselijk veel regen. De storm trok langs de hofstede Suy en heeft daar in een boomgaard zijn eerste vernielend werk verricht. Na een rij Canada-populieren gebroken en ont worteld te hebben, zijn in dien boomgaard 31 fruitboomen totaal ontworteld. Alleen in dezen boomgaard zijn ten minste naar ruwe schatting 250 a 350 H.L. van het beste fruit afgerukt. Daarop is de storm gekomen in den tuin van de pastorie der Ned. Herv. gemeente, heeft daar, behalve enkele boomen, een bijenstal van den do minee omvergewaaid en enkele bijenkas ten tot op 20 meter afstand neergesmakt. Door de wonderlijke speling bleef één bijenkast, die op 20 meter afstand nog in zijn geheel neerlag, geheel intact, alleen het deksel was niet te vinden (het zijn hou ten kasten). Daarna is in dezelfde lijn de windoos verder getrokken tot het mid den van het dorp, schade veroorzakend op een breedte van 200 meter. Van den heer Baarens is bijna een geheel pakhuis in enstige mate beschadigd. Kippenren met hok werden op 15 a 20 meter afstand tegen de huizen aan gesmakt. Broeira- men in den tuin zijn tot op 100 meter af stand weggewaaid. Ook aan de wonin gen van den heer v. d. Vliet, den vee arts, den heer van Dijke, henevens den heer IJzerloo zijn de daken deerlijk geha vend. Lessenaars, liggende in de muziek tent, welko op het Marktveld staat, zijn tot op 200 meter afstands weggestormd. Het gemeentehuis is er betrekkelijk goed afgekomen, alleen het dak en de ramen zijn beschadigd. Aan de kerk der Ned. Herv. gemeente is een der wijzers op het wijzerbord gewoon naar boven gedrukt. Een groot raam in die kerk is finaal naar binnen gedrukt. Boomen, staande bij die kerk, zijn tot op verren afstand in de tui nen dor omwonenden gewaaid. Een lighal, waar gelukkig op dat moment niemand in was, is totaal in elkaar gedrukt. Aan het vereenigingsgebouw is belangrijke schade aan het dak veroorzaakt. Aan «veel meer andere Woningen is veel glasschade. Een man, die met zijn paarden in het veld was, stond op een gegeven oogenblik in plaats van achter den ploeg vlak voor zijn paard. Persoonlijke ongelukken zijn tot heden niet bekend en zullen vermoedelijk wel niet zijn gebeurd. De storm heeft mis schien pl.m. 2 minuten geduurd. Tot op 5 meter afstand van het postkantoor zijn do hoornen totaal uit den grond gerukt, doch het kantoor verloor geen pan van het dak. Duitsch motorjacht gestrand. Gistermiddag is het Duitsche motorjacht „Pappie" op de zuidpier te Hoek van Holland gestrand. Het vaartuigje was des middags met een gezelschap, bestaande uit vier heeren en een dame uit Scheveningen vertrokken voor het maken van een plei- ziertochtje. Nabij Hoek van Holland weigerde plot seling de motor, zoodat men aan den stroom was overgeleverd. Het schip dreef in de richting van de pieren, sloeg over den lagen dam heen en kwam daarna op de zuidpier terecht. De opvarenden zijn over boord geklauterd waarna zij door de stoomreddingboot „Prins der Neder landen" zijn afgehaald. Men hoopt het jacht, indien het gunstig weer blijft, te kunnen behouden. Botsing tusschen tram en auto. De Zaterdagmiddag kwart over 12 uit Amsterdam vertrokken tram der E. S. M. is nabij het Israëlietische kerkhof aan do Amsterdamschc vaart onder Haarlem in botsing gekomen met een auto. Ter plaatse van het ongeluk is de weg zeer smal. Er reden daar twee auto's waarvan de een voor den ander wilde uitwijken, docli niet meer kon passeeren, en tegen de uit drie wagons bestaande tram aanbotste. Alle drie do wagens werden beschadigd, doch vooral de middelste wenl zwaar gehavend. O.m. werd de treeplank geheel dfgereden. De auto werd totaal vernield. De stuk ken lagen over den weg. Persoonlijke on gelukken deden zich wonder boven wonder niet voor. De bestuurder, de 2S-jarige G. J. Jansen uit Rotterdam, bekwam slechts een kwetsuur aan een hand. Aar. de gevolgen overleden. Te Oude Pekela is overleden de wed. Stuut, die, toen zij aldaar fiets reed. on der een aaito geraakte. Boerenhofstede te Wilp afgebrand. Groote schade. Tijdens het hevig onweer, dat gister middag te Wilp woedde, sloeg de blik sem in een boerenhofstede „De Mastboer". De bewoners, de familie S., wisten zich te redden, maar gebouwen en inboedel gin gen verloren. De brandweer wist slechts een groote vlasberg te behouden. Het vee was nog in de weide, alleen een viertal varkens liep brandwonden op. De schade, welke men op circa 50.000 schat, wordt door verzekering gedekt. „De Crt." Inbraak in een villa. Vrijdagmorgen omstreeks 6 uur werd de politie te Zandvoort door een ingezete ne van Zandvoort opmerkzaam gemaakt op een persoon, die bij de halte der E. S. M. stond, en die nog al opviel door de vele bagage die hij bij zich had. Hem werd ver zocht mee te gaan naar het politiebureau waar zijn last aan een onderzoek werd ou derworpen. Het bleek, dat hij in het bezit was van verschillende voorwerpen, zooals zilver en tinwerken, dekens en zelfs van een schilderij, die uit de lijst gehaald was. Het doek was groot ongeveer VA hij 2A meter en van een bekend meester. Naar de herkomst gevraagd gaf hij op, dat hij dezen zomer met zijn vader gelo geerd had in een villa nabij den Boule vard. Zijn vader was reeds per auto ver trokken en hij zou per tram gaan met de goederen, die niet meer in den auto gela den konden worden. Naar zijn naam gevraagd, gaf hij op B. te heeten en te Berlijn te wonen. Hij was zeer brutaal en dreigde zijn beklag te doen over het optreden van de politie bij het gezantschap. Het bleek echter, dat hij had ingebroken in een villa van een bekend ingezetene van Zandvoort, die op reis is. Eerst gaf hij nog op, dat de bewoner der villa, de heer R. zijn vader was. Later gaf hij een ande ren naam op, maar de 'politie is er van overtuigd, dat dit nog zijn ware naam niet is. Hij is ter beschikking van den Officier van Justitie te Haarlem gesteld. Nader verneemt de „Msb.". dat de ge arresteerde verklaard heeft nog slechts 2 a 3 dagen in Holland te zijn. De politie onderzoekt thans of dit juist is en of de man nog meer op zijn kerfstok heeft. Hij had in de villa koper- en tinwerk gestolen, alsmede overgordijnen. Het schilderstuk dat hij ontvreemd had, had bij uit de lijst gerukt. Het stelde voor dr. Willem Rooijaands en was geschilderd door Jan Toorop. Een ontrouwe penningmeester. De voormalige penningmeester S. van de woningbouwvereniging „St. Joseph" t6 Haarlem heeft zich schuldig gemaakt aan verduistering van gelden ten nadeele van de vereeniging. S. spiegelde den leden voor. dat op coö peratieven grondslag zou gebouwd worden en dat zij daarom een aandeel, groot 100 moesten nemen. Ook moesten de menschen 10 z.g. oprichtingskosten betalen. S. liet de menschen komen op dagen, waarop het bestuur geen zitting had, zoodat dit niets afwist van de practijken van S. Het totaal bedrag der verduisterde gelden is ongeveer 4500. Wat de verduistering van bedragen van 100 betreft, oorspronkelijk lag het, vol gens de „N. H. Crt." in de bedoeling coö peratief te bouwen, doch sinds 1924 was dit plan opgegeven. De gestorte gelden konden de deelnemers toen terugkrijgen. Ook als men bedankte als lid (voor 1924) kon men de gestorte f 100 terug bekomen. Doch de menschen kregen ^een geld los van S. Zoo is tenslotte uitgekomen, dat er geen geld meer in kas was. Verschillende gestorte bedragen van 100 zijn, naar ge bleken moet zijn, niet verantwoord; S. boekte deze niet. Tot gerechtelijke vervolging van S. zal worden overgegaan. De nioord te Capelle a. d. Use!. Gemeld wordt, dat een psychiatrisch onderzoek zal worden ingesteld naar de geestvermogens van den verdachte B. M. in de moordzaak te Capelle aan de IJsel. Als deskundige zijn benoemd dr. D. M van Londen en dr. K. Penon, beiden ze nuwarts te Rotterdam. Hoewel de definitieve rapporten der deskundigen betreffende de lijkschouwing nog niet bekend zijn, kan toch reeds wor den medegedeeld, dat de doodsoorzaak niet met zekerheid zal kunnen worden vastge steld, noch door de deskundigen, aange wezen door den rechter-commissaris, noch door die welke door den verdediger, mr. Kassc Zegel, zijn benoemd. Het lijk ver keerde daartoe reeds in te verren staat van ontbinding. De gewende Haagsche inspecteur. Zaterdag zijn de beide revolverkogels, waardoor de inspecteur van politie, dc heer Paul, te 's-Gravenhage, verleden week bij de achtervolging van inbrekers ernstig getroffen werd. in het Roode Kruis ziekenhuis langs operalieven weg verwij derd. De toestand van den heer Paul is bevredigend. Beplanting voor het Rijks- Windsor" zal niet startan. museum e: a. en radio- I redevoeringen. Uit Harbor Grace, wordt geseind: De Een dezer d m heeft het Centraal j poging, om met het vliegtuig „RoyaJ Bloembollen d, ni'té vei \wd. 1 Windsor" over den Oceaan te vliegen, Is Do vergadering nam kennis van het be- wegens liet slechte weer opgege^n.

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 4