DE TWEEDE MOEDER. tweede blad „de leidsche courant" maandag 12 september bbnnenland. B. K. POSTALE LANDDAG. Te Wassenaar was gister in 't R. K Patronaatsgebouw een groote Postale Landdag georganiseerd, omvattende de «rovincie Zuid-Holland van den Ned. R. K. Bond van P. T. T.-personeel „St. Pe trus". Hit de verschillende afdeelingen Ben Haag, Delft, Leiden en Hillogom wa ren vertegenwoordigers en leden versche nen. terwijl eveneens tegenwoordig waren de weleerw. Pater Haenraets O. F. M., aeestelijk adviseur van de afd. Den Haag, de weleerw. heer kapelaan A. de Bot uit Wassenaar en de weleerw. Pater v. d Bonk. algemeen geestelijk adviseur der bociaie vereenigingen te Leiden. Opening. Om ruim drie uur werd de vergadering geopend door den Voorzitter, den heer J. p. v. d. Wiel, tweeden voorz. van de afd. Ben Haag, die opende met den Chr. groet. Be Voorz. gaf het woord aan den voorz. van de afd. Wassenaar, den heer J. Ra- houw. die de aanwezigen welkom heette en dank bracht aan de afd. Den Haag, die in de kosten voor een nieuw vaandel zoo belangrijk had hijgedragen. Het vaandel werd daarna ingezegend door den weleerw. heer kapelaan A. de Bot, die aan de vaandelwijding een krach tige toespraak vastknoopte. Vervolgens heette de voorz. alle aanwe zigen. vooral de heide sprekers van de zen middag, den geestel. adviseur van de afd. Den Haag, den weleerw. Pater Haenraets en de vertegenwoordigers van de afd. Schiedam en Gouda van harte wel kom. Als doel van dezen landdag noemde spr. de versterking van den bond en van de arbeidsvoorwaarden van den P. T. T. Spre ker achtte het noodig dat men door actie het mogelijk zou maken dat aan de achter stelling van het P. T. T.-personeel een einde zou komen, en dat men daardoor zou geraken tot geestelijke en stoffelijke ver heffing van het P. T. T.-personeel. Rede M. v. d. Broek. Door alle aanwezigen wend daarna staande het bondslied gezongen. Dan was het woord aan den heer M. v. d. Broek, voorzitter van den Bond „St. Petrus", die spreken zou over de achterstelling van het P T. T.-personeel en haar oorzaken. SpT. begon met een gelukwensch aan de afdeeling Wassenaar in verhand met het cieuwe vaandel, waarna spr. zijn Tede opende met een stuk geschiedenis van het P. T. T.-personeel, waarin spr de achter uitgang der laatste jaren memoreerde, be staande uit een salarisvermindering van 18 tot 30 pet., achteruitgang der bevorde ringskansen. verslechtering der pensioen wet en der diensIvoorwaarden. Maar, al dus spr., met moedeloosheid en ontevre denheid komt men er niet, nog minder met het verlaten der organisatie, maar men moet massaal optreden om de regee ring massaal te beduiden, dat zij haar be loften eens moet inwisselen. Om die achterstelling te bewijzen ging spr. terug tot 1908 en gaf van dien tijd af de historie der vooruit- en achteruitgang van het P. T. T.-personeel. In 1908 werd een salaTiSveTmeerdering vastgesteld, een bewijs, dat de salarissen tot dan toe te laag waren geweest. In 1914 zou weer een verbetering komen, waarvan echter door den oorlog niets kwam. In 1916 begon men met de toelagen, allen een erkenning van te lage salarieering. Toen werd in 1917 de staatscommissie Stork in gesteld. welke commissie te weinig tijd voor onderzoek werd gelaten, zoodat het P. T. T. personeel in vergelijking met andere ambtenaren zich nog gedupeerd echtte. Daarna werden weer eenige salaris- commissies ingesteld, wat tot resultaat had dat door Minister Westerveld de salarissen iü 1920 nog meer werden gedrukt. Spr. gaf vervolgens meerdere bewijzen, 'dat het P. T. T.-personeel werd achterge steld. waartoe spr. een vergelijking gaf lusschen de werkman der P. T. T. en an dere werklieden en de verschillendè ar beidskrachten der P. T. T. en hun salariee ring hesprak. In 1920 diende de minister een voorstel in om de salarissen der verschillende ca- feuilleton. Naar het Fransch, v. H. GREVILLE 1) Een schril gefluit en de trein, dien Richard Brice zoo even verlaten had, ■stoomde het kleine station weder uit Piet, de huisknecht, stond huiten naast 'iet rijtuig en wachtte zijn meester op. 'cldra ging het in gestrekten draf over 'ii weg die juist genoeg glooide om het lidschap een schilderachtigen aanblik te geven. Het had opgehouden met regenen, maar de lucht bleef vochtig. De hemel was grijs en zonder horizon en toch broeide overal het leven; de vruchtbare Augustusdag kon door geen regen in zijn drang gestuit wor den, van alle kanten brak de natuur mot nieuwe kracht los. Hoe verstrooid Richard ook was, toch waakte hij over de paarden die gevaarlijk snel de helling afdaalden; na hen ingehou den ie hebben, hoog hij zich een weinig ter zijde en vroeg: Piet, hoe gaat het met mijn moeder. Mevrouw maakt het goed, was het tegelijk familiaire en eerbiedige antwoord, nis van een getrouwen dienaar die zeker is van zijn plaats; alleen van morgen, toen zy den brief van mijnheer ontvangen had, was zij een beetje. ~7 ^.en bsetje wat? vroeg Brice eenigszins ongeduldig. itT.Een beetjeja, ik weet niet hoe net zeggen zal om toch eerbiedig genoeg tegorieen te verhoogen, maar het georga niseerde overleg zeide dat men moest wach ten tot de technische herziening. Deze kwam in 1925 maar het lagere en middel bare personeel ging niet vooruit, alleen het lagere personeel kwam er iets beter af. Spr. memoreerde de bekende „plooien- gladstrijkerij" in 1926, waar alleen een V* pet. kindertoeslag het gevolg van was, en hesprak vervolgens de verloven, waarbij, volgens spr., ook achterstelling was aan te wijzen. Om de beweerde achterstelling te bewijzen gaf spr. tenslotte cenige salaris- cijfers van verschillende gemeenten, die duidelijk het groote verschil tusschen de verschilende salarissen van arbeidscate- gorieën aangaven. De vraag is nu, aldus de spr. Wat nu? Wat zal men in de toekomst moeten doen? A.s. Zondag zullen wij in Utrecht de- monstreeren, daar zullen wij de uitgenoo- digde kamerleden, de achterstelling duide lijk maken, omdat het postpersoneel meer recht heeft dit te vragen dan welke andere groep ook. Spr. dringt er op aan niet te rusten, voordat het postpersoneel recht is geschied wij zullen vragen aanneming der moties Van Schaik en Bulten, opheffing der ach- lerstelling, betere dienstvoorwaarden, he tere verlofregeling en verdwijning van de onbillijke classificatie der gemeenten. Met een beroep op de encyclieken „Gra ves de communi re" en „Rerum Nova rum". op onze Katholieke beginselen en solidariteit wekte spr. op tot nieuwe actie en nieuwe strijd, eindigend met een uit spraak van Mgr. Poels uit diens rede, uit gesproken op het congres van het R. K. Nederlandsch Werkliedenverbond. Na een langdurig applaus dankte de voorzitter den heer v. d. Broek voor zijn gedocumenteerde rede. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat van Minister Aalberse wegens verblijf in het buitenland bericht van verhindering was ingekomen. Rede Pater v. d. Donk. Na een korte pauze ving de weleerw. Pater van den Donk zijn Terle aan, geti teld: Het is niet alleen nuttig maar ook noodzaak en plicht, dat elke R. K. Post ambtenaar georganiseerd is in den R. K Bond van U. T. T.-personeel „St. Petrus". Spreker beantwoordde de vraag, waar om het voor iederen R. K. Postambtenaar een plicht is Katholiek georganiseerd te zijn. Omdat hij binders heult met den vijand en verraad pleegt aan de Roomsche zaak. Deze stelling wilde spr. bewijzen, en daarvoor ging spr. na wat de z. g. neu trale Centrale Bond was, en volgens een Bisschoppelijke uitspraak valt ook deze bond onder de bij het N. V. V. aangeslo ten bonden. De Centrale Bond is idus, hoe wel indirect volgens deze Bisschoppelijke uitspraak verbonden met een socialistische vereeniging, het N. V. Y. En het N. V. V. en de S. D. A. P. dek ken elkaar, wat spr. met verschillende be wijzen en uitspraken van voormannen der S D. A. P. zelf slaafde. Een R. K. Postambtenaar die zich aan sluit hij den Gentralen Bond heult dan met don vijand en ploegt verraad aan de Room sche zaak, die de zaak is van Christus. Want de S. D. A. P. staat lijnrecht te genover den Katholieken godsdienst en is zelfs de grootste vijand van den gods dienst. Deze stelling werd vervolgens door spr. ontwikkeld en met feiten bewezen, door de sociale stellingen van socialisme en gods dienst tegenover elkaar te stellen. En daar de S. D. A. P. en het I. V. V. elkaar dekken, heult zulk een in den Centralen Bond georganiseerde met den grootsten vijand van den godsdienst. Spr. haalt dan de bisschoppelijke communiqué'? aan, en dringt er met kracht op aan, zich toch al leen Katholiek te organiseeren uit katho lieke principes. Meent niet, aldus spreker, dat uw stof felijke belangen- niet veilig zijn in den Ka tholieken bond, en dat ge financieele offers zult moeten brengen, want deze landdag bewijst weer. dat er actie genoeg is, en het Katholieke kamp vreest ook niet voor het menschelijk opzicht, want in den R. K. Bond staat ge veilig onder de hoede der R. K. Kerk. Gehoorzaam te kunnen zijn aan de Kerk moet U, aldus spr., een eer on con vreugde zijn. Spreker ging dan de grootheid der Katholieke Kerk na en wat Zij door de eeuwen aan te blijven tegenover mijnheer en me vrouw Zeg maar wat je in den mond komt! een anderen keer zoek je maar eens naar een mooien zin! Nu als mijnheer het dan verlangt: mevrouw was een weinig van streek. Heeft mijnheer iets geschreven wat me vrouw in de war kon brengen? Piets ongeduldig gezicht drukte zoo'n komischen angst uit, dat mijnheer Brice niet nalaten kon to glimlachen. Ja Piet, zei hij hem met een half ernstig gelaat, wat ik haar schreef was nu juist niet om haar te doen lachen maar enfin Opnieuw hield mijnheer Brice do paar den in en keek verstrooid naar de ooren der dieren- Na nog eenige oogcnblikken zijn eerbie dige houding volgehouden te hebben, richt te Piet zijn bovenlijf op en legde de armen over de borst, 't Was nu juist veertig jaar geleden dat hij het levenslicht zag op het grondgebied van de familie Brice. Nauwe lijks zeven jaar oud, had hij Richard, het drukke driejarige kind, dat de waakzaam heid der dienstboden vaak verschalkte, reeds bij de hand genomen en Piet was de howaker geworden van zijn jeugd, en dat op een leeftijd, waarop de kinderen der rijken zelf nog zorgvuldig bewaakt worden De jaren gingen voorbij en van bescher menden vriend was Piet groom géworden, daarna lakei, maar men was er nooit in geslaagd hem voor het stadsleven to fat soeneeren, in weerwil van de smaakvolle korte broeken. Men zag zich genoodzaakt hem weder near het platteland terug te goeds tot stand bracht in huisgezin en maatschappij. Wij moeten er daarom groot op gaan kinderen, te zijn der Katho lieke Kerk. die zooveel goeds tot stand bracht, maar dan ook trouwe kinderen tot in de uiterste consequenties toe. Laat daarom zij die tot nog toe verkeerd geor ganiseerd waren den Gentralen Bond den rug toekeeren en de Roomsche gelederen versterken en tot do Roomsch georgani- seerden zich wendend, wekt spr. hen op tot vorming van propagandaclubs ter ver sterking van den hond „St. Petrus". Spr. vergeleek doze propagandaclubs als do Gideon's-benden cn den strijd tegen de Amalakieten en Maideanieten. Spr. gaf vervolgens de wijze aan waar op de propagandaclubs moeten werken en beval daarbij vooral het huisbezoek als het krachtigste middel aan om do modern ge- organiscerden tot de Roomsche organisa tie terug te brengen. De voorzitter dankte na het luid ap plaus van harte den weleerw. Pater v. d. Donk voor diens mooie rede, waaraan hij nog eenige principieele beschouwingen vastknoopte. Bij het hieropvolgende debat vestigde de heer Alkemado in een uitgebreid betoog er de aandacht op, dat er ook meer aan politieke organisatie moet wonden gedaan en dat ook de Kamerleden zich meer met de sociale organisaties moesten vereenigen, na welk betoog door den Voorz. van den Bond. den heer M. v. d. Broek, op duide lijke wijze het belang der Katholieke or ganisatie nogmaals in het licht stelde, waarbij spr. alle pessimisme uit den boozo achtte. Spreker verklaarde bovendien, dat het P. T. T.-personeel er beter voorstond dan het er ooit had voorgestaan. Vervolgens las de voorz. beide ingedien de moties voor inhoudende een oproep om een systematische propaganda te voeren voor het werven van nieuwe leden voor den R. K. Bond „St. Petrus en een verzoek om de actie gevoerd met het doel om to komen tot uitvoering der moties Van Schaik en Bulten, onverzwakt voort te zetten. Beide moties werden met alge meen© stemmen aangenomen. Vervolgens sprak de heer Langeveld, voorzitter der Leidsche afiiecling, een op wekkend woord tot deelname aan de re traite, waarna de voorzitter met een geest driftig slotwoord de bijeenkomst. VERMINDERING VAN BELASTING DRUK. Verrassingen te wachten? Het financieele beleid door Minister Do Geer in 1922 als lid van het Kabinet-Ruys begonnen en nadien door Minister Colijn met krachtige hand tot 1925 doorgezet, begint thans vruchten af te werpen. „Do Nederlander'' vestigt hierop als volgt de aandacht: „Laat ieder zijn thans ontvangen aan slag-biljet eens leggen naast het reeds be taalde biljet over het dienstjaar 1926 1927. Wat ziet of liever wat mist dan zijn oog? Het mist de 25 pet. verhooging voor het Rijksleeningfonds, het vorige jaar nog betaald. De belastingschuldige, die dus dit jaar, in hoofdsom, gelijk in het vorige jaar, mocht zijn aangeslagen voor 100, betaalt thans in totaal 25 minder. Komt, met Januari 1928, het aanslag biljet voor de Personeele belasting, dan zal er weder nieuwe stof zijn tot blijdschap want ook bij deze belasting treedt vermin dering in, echter eerst met het volgend dienstjaar. En wie weet welke verrassingen Troon rede of millioenen-nota ons nog brengen I" NIEUWE KINDERZEGELS. De minister van Binnenlandscho Zaken en Landbouw heeft bepaald, dat de op brengst der in December a.s. uit te geven weldadigheidszegels evenals do vorige ja ren weder ten goede zal komen aan den arbeid voor het bescherming- en hulpbe hoevende kind. De Nederlandsche Bond tot kinderbe scherming is eveneens weer belast met de propaganda en do verdeeling. De zegels zullen worden verkrijgbaar gesteld in de fxankeerwaarden van 2., 5, zenden en hem opnieuw zijn post op het landgoed les Pignons te geven. Trouwens, zonder Piet kon men zich les Pignons niet voorstellen. En was do goede man geen la kei voor een groote stad, les Pignons was ook geen kasteel; 't was een oud landgoed niet zonder eenig voornaam voorkomen, maar geheel ontbloot van iederen burcht stijl. Eerlijk gezegd was mijnheer Richard zeer voldaan, zoowel over zijn woning als over zijn knecht; beiden hadden een wel- dadigen invloed op hem na het drukke, wereldsche leven van Parijs. Men zag in do verte, op een groenen heuvel het „kasteel", een grillig geheel van torentjes en gebouwen, zonder een bepaald plan gebouwd, doch veranderd of uitge breid volgens de behoeften der verschillen de geslachten. Mijnheer Brice was echter tevreden met zijn bezitting, te midden van het sappige, lachende Bourgondische land schap en vanuit de verte glimlachte hij zijn woning toe, als met een vrienden- groet. - Piet, zei hij toen, alsof dio glimlach iets anders in hem had doen ontwaken, hoe maakt m'n jongen hel? O, dio rakker, wat wordt dat een jongen! riep Piet uit, want hij vergat in zijn geestdrift de noodige beleefdheidsvor men. Hij is zoo flink en sterkI Gisteren gaf hij mij een stomp in den rug dat ik er bijna van omviel. Hij was aan 't spelen ziet u en ik lag op de knieën om zijn paardje te maken- Is er nog nieuws van de Rouveraye? Hoo gaat het m'n dochtertje? Die lieveling! Eergisteren ben ik nog UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Dinsdag 13 Sept. Hilversum 1060 M. 1012.Jaarbeursconcert door een trio. 12.Politieber. 12.85—2.Lunchmuziek door het trio D. Coronel, viool, J. Drukker, cello. L. Kapper, piano. 2.4.Jaarbeursconcert door een trio. 7.45 Vooravoildconcert door het AN- RO-orkest. Henk v. Wezel, cello. 7.45 Politieber. 10.30 Persber. Kath.: R. O. 8.10 Concert en lezing. „Tweede Tilburgscke Avond". Uitzen ding van den K. R. O. op Dinsdag 13 Sept. vanuit Tilburg van 8.1010.30. Me dewerking wordt verleend door de Har monie „Capello St. Jan''. Dir. Leo Heij- mans, viool; Henri van Loon, bas bariton; Symphonie-orkest „Ad Altiora" (dir. H van Aheelen Pzn.) Jan Heerekens, piano, allen te Tilburg; het carillon zal bespeeld worden door een der bekwaamste leerlin gen van Jef Denijn. Spreker: Prof. Dr. A. F. Wevo O.P., Hoogleeraar aan de R. K. Handelshoogeschool te Tilburg. Het Ac compagnement door Jan Heerkens go- schiedt op oen welwillend door zijn firma beschikbaar gestelde Döhnert-concertpiano De uitzending vindt plaats vanuit de Con certzaal van Rest. „De Lindeboom'' (Cl. Devenijns) Heuvelplein te Tilburg. 1. a. Marsch du progrès, Aug. Eenhaes. b. Tempelweihe, ouverture, Keler Béla. c. Schayz Walzer aus dem Zigeunerbaron, Strauss. Harmonie „Capelle St. Jan". 2. Rede van Prof. Dr. A. F. Weve O.P., on derwerp: „Herstel". 3. a. The Star (A fragment from Plato), James H. Rogers, h. Standchen Op. 17 No. 1, R. Strauss. Mevr. B. Frankert-Mannaerts, sopraan. 4. a. Sonate Op. 78, eerste gedeelte, J. Brahms, b. Walzer A-dur, J. Brahms. Prof. Leo Heijmans, viool. Jan Heerkens, piano. 5. a. Aria uit do Opera La Prise de Troie, H. Berlioz, b. Mai, Gab. Faurc. c. Ter zege, J. P. J. Wierts. Henri van Loon, bas-bariton. 6. 5 minuten causerie door den heer B. J. J. M. Dekker, secr. der R. K. Radio-Vereen. Tilburg. 7. a. Ouverture der Opera Joseph Mehul. b. Andante le Symphonic, L. van Beetho ven. Sympb. orkest „Ad Altiora''. 8.00 10.30 bespeling van het Carillon der St Jozefskerk (Heuvel) te Tilburg, door Theo Adriaens uit Mechelen. a) Giga, Couperin. b) Zeg, Kwezelken (met variaties), Fl. v. Duyse. c) Derde sonate, V. Nicolai. d) Marleentje, Em. Hullebroeck. e) Menuet, Jef van Hoof. 71 en 15 oent met een verkoopprijs van resp. 4, 8, 11 en 18 cent. Zij zullen do wapens dragen van de povinci4n Overijsel, Groningen, Drente en Limburg. Loonaciie Rijkspersoneel. Geen loonsverhooging van rijkswerklieden. De regecring heeft aan de commissie- De Wilde medegedeeld, dat zij geen ter men aanwezig acht, om aan het verzoek van die commissie. het loon van do rijkswerklieden met drie cent per uur to verhoogen te voldoen. De „Volkskrant", waarvan we dit be richt ontleenen. meldt nog dat doze afwij zing door de regeering niet wordt gemo tiveerd. Het Engelsche Koninklijke Paar komt niet De Haagsche correspondent van de Chi cago Tribune had dezer dagen een door V. D. ook door ons overgebracht bericht in de wereld gestuurd dat de Koning en de Koningin van Engeland in het begin van het volgende jaar oen bezoek aan Ko ningin Wilhelmina zouden brengen. Een telegram van Reuter uit Londen spreekt dat gerucht thans op grond van gezaghebbende inlichtingen volstrekt tegen. Invoer van Nederlandsch slachtvee in Zwitserland. Bij besluit van 5 dezer heeft de Zwilser- sche regeoring het verbod van invoer van Nederlandsch slachtvee (runderen, geiten, schapen cn varkens) ingetrokken. Van heden af zullen weer invoervergun ningen binnen de grenzen van het toege stane contingent worden verleend. Voorzitter der Eerste Kamer. Bij Kon. besluit is benoemd tot voorzit- bij haar geweest; ze maakt het heel goed, die schatik geloof niet dat er iets mooiers en lievers op aarde te vinden is. De mond van den huisknecht was als een ronde spleet die tot aan de ooren reikte en geheel zijn gelaat glansde van opgetogenheid. Je had moeten trouwen, zei z'n meester hem. Je zou een goed huisvader geweest zijn. Maar mijnheer, antwoordde Piet, ter wijl hij op den weg sprong om het hek van 't park to openen, als ik dan kinderen ge had had, zou ik misschien vaD de uwe niet zooveel gehouden hebben. Eenige minuten later gaf mijnheer Brice de leidsels aan Piet en stapte met lichten tred de breede stoep op. De knecht volgde zijn heer met de oogen en dacht: Nog pas zes en dertig jaar, en ik ben al veertig, maar nog steeds vrijgezel, terwijl hij weduwnaar is met twee kinde ren! En dat lieve schatje dat nauwelijks „papa" kan zeggen, zal nooit behoeven te zeggen: mama! Zoo, ben jo daar eindelijk, sprak me vrouw Brice, die haar zoon tegemoet kwam. Terwijl hij haar omhelsdo overstelpte zij hem met vragen. 't Was een magere, levendige vrouw, nog steeds elegant met haar vroeger blon de, nu witto baron, die fijn en krullend, een lichtenden krans vormden om haar gelaat. Zij was de verpersoonlijking der altijddu rende beweging en haar energie scheen met den leeftijd eerder toe dan af te nemen. Waar is m'n jongen, vroeg Richard, Davontry 1600 M. en Londen 8 6 1 M. 12.202.20 Brown's quintet en solis ten (contra alt, tenor, bariton). 8.20 Daver.try-kwartct cn solisten (so praan, piano). 4.20 Orkestconcert. 5.20 Lezing: In the Souks of Tunis. 5 35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.50 Tijds., weerber., nieuws. 7.05 D. Scarpington, bariton. 7.20 Lezing: 1927A remarkable Bri tish Railway year. 7.35 Dg suites van Handel. 7.50 Kamermuziek. Brosa-slrijkkwarlet en G.. Johnson, sopraan. 8.35 Voorlezing door E. Soddons: „Mac-- beth", 2e acte, 2e scène en 5o acte, lo scène. 9.20 Weerber., nieuws. 9.35 Lezing: A commentary on modern drama. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Variëté. 10.5012.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1 7 5 0 M. 10.5011.20 Concert. 12.50-»r2.10 Orkestconcert. Ö.055.55 Trioconcert (piano, viool, collo). 8.50 Operafragmenten. Orkest, kooi en 1 solisten. Langenberg 469 M., Munster 242 M., en Dortmund 283 M. 1.302.50 Orkeslconcert. 5.506.50 Kamermuziek Forry Roth, kwartet. 7.50 „Orpheus in der Unlerwolt", bur- losque-operotte in 2 acten van Offenbach. 10.40 Sluiten. KönigswusterhausGn, 1260 M. ec B e r 1 ij n 484 e n 566 M. 12.207.40 Lezingen en lessen. 7.50 „Der Vampyx", rom. opera in 2 ac ten van Marschner. Hamburg 395 M. 4.35 Orkestconcert. 8.20 „Liseloot von der Pfalz", spel in t bedrijven van Presber en Stein. DaarnA tot 11.10. Dansmuziek i. h. Alsterpavft- joen. Brussel 1509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.2010.20 Concert. Orkest en solisten. ter van de Eerste Kamer der Stalen-Ge- ncraal gedurende de Lilting dio zal aan vangen op den derden Dinsdag in Sep tember 1927, de heer J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, lid van dio Kamer. Burger-Luchtvaartschool geopend. Ons land heeft thans ook zijn burger school voor luchtvaart. Zaterdagmiddag is do Eerste Nationale Ylogachool, opgericht door do R(otterdaiasvhe) A(ero) COub), officieel door d»m minister van Waterstaat in tegenwoordigheid van vele autoriteiten, geopend. Er zijn 20 leerlingen ingeschreven. De uitvoering van de BioscOLpwet. De Vereeniging ven leden van Gemeen telijke en Particuliere bioscoopcommissies in Nederland hield Zaterdagmiddag ten stadhuize to Amsterdam «en algemeeno vergadering onder leidiug van haar voor zitter den heer mr. dr. J. A. van Thiol, ter bespreking van de uitvoering van do Bioscoopwet. Als resultaat werd aanvaard een rapport van do Amsterdamscho gemeentelijke commissie, waarin vele bezwaren worden geuit logen do voorgestelde regeling cn een andere regeling wordt voorgesteld. Het tienjarig bestaan van de Nederlandsche Jaarbeurs. In do zaal van do Stichtsche Induslriecle Club in het Jaarbeursgebouw te Utrecht heeft Vrijdag de huldiging plaats gehad van den raad van beheer met het tien jarig bestaan van het Jaarbeursinstituut. De hoer J. N. Kattenburg te Amsterdam sprak don raad van beheer too. Spr. bood als geschenk aan een tapijt van Hollandsch weefsel, om dit voorloopig zoodra hij gelegenheid had tot spreken. In de eetzaal; je zult hom straks zien Zeg mij eens of het ernst is met dat plan. Ik moet jo zeggen, dat, als 't een grap is, ik die misplaatst vind, maar indien je hc' meent, dan Beste moeder, onderbrak haar zoon haar met een gedwongen lachje, laat mij eerst Kareltje eens een kus gaan geven en dineerenl Daarna zullen wij wel eens pra ten. Mevrouw Brice werd plotseling zeer ern stig; zij kende haar zoon en wist dat hij nooit deed hetgeen zij wilde; zonder hem te antwoorden belde zij en gaf bevel op te dienen, waarna zij mot Richard naar de eetzaal ging. Zoodra do kleine Karei zijn vader be merkte, liep hij hem tegemoet en greop hem bij do boenen vast. 't Was een flink kind van zes en half jaar, een wakkere, sterke jongen, met te gelijkertijd naicve en vermetele oogen, zoo als en knaap dio bewust is van zijn over wicht op do vrouwen die hem omringen, dus reeds eenigszins man op dat punt. Weldra verscheen Piet; met zijn krach tige hand zotte hij Karei in den kinderstoel on bond hem een servet onder de kin. Mijnheer Brice bemerkte aanstonds dat zijn kind meer ontzag had voor den knecht dan voor grootmoeder en hij moest daar over met geweld een glimlach onderdruk ken. (Wordt vervolgd.)

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3