INGEZONDEN MEDEOEELING popi. Quinto II (1830), Quadraat (1750), Quick G. (1750), Queen H. (1825), Quite- well St. L. (1815), Olga L. (1800). Hier van werden Quinte II. Quadraat on Qui te well St. L. gedisqualifiseerd gesigna leerd. Jupiter-prijs, ren vlakke baan, 1200 M. Ingeschreven 7, uitgekomen 5. 1. Kingston Hill v. H. Perney (eig 67.5 Kg., 2. Caiman van A. Rasse (Pex) 72 Kg. Niet geplaatst: La Pretentaine (64.5)e Santiago (61.5), Je Sais Tout (61.5). Iloofdlenglo. tijd 1 min. ,20 sec. Iris-prijs, handicap le klasse. Ingeschre ven 16, uitgekomen 10: 1. Judge Scott van N Oosling (A. T. v. d. Veen), 2060 M. in 3 min. 5.8 sec. 2. Moquct van C. F. Ock- horst (eig.) 2030 M. in 3 min. 8.6 sec., Niet geplaatst: Rosel (2050), Karabin (2030), Ooststar (2000), Kon. Draisine (2020), Kap. de Bruane (2000), Maria V. (2020), Lady G. (2020), Postduifje G. (2000). Internationaal kampiaenschap van Ne derland. Heat-draverij van Meet. Inge schreven 12, uitgekomen 6. le heat: 1. Nora Belwin B. 1600 M. in 2 min. 22.6 sec. Dan. Judge Scott (1610), Madrigaal (1600), Valence (1610). New- bold (1600). Gedistanceord Rosel (1610). 2g heat: 1. Nora Belwin B. van H. Mcn- singa (eig.) in 2 min. 24.8 sec.; 2. New- bold van J. W. Schuyl (J. D. M. Schuyl) in 2 min. 25.6 sec.; 3. Valence van stal C. (J. M. v. d. Berg) in 2 min. 25.8 sec. Niet geplaatst: Judge Scott en Madrigal. Jolantha-prijs, ren vlakke baan over 2600 M. Ingeschreven 6, uitgekomen 3. 1. Cassard v. M. J. v. d. Velde (G. Riem) 66 Kg. 2. Myrrhine van mevr. A. van Wie- ringen (J. C. Kuiper) 56.5 Kg. Niet ge plaatst: Flagnac (66). Isabelle-prijs, prijzen-draverij 2e en 3e klas. Ingeschreven 12, uitgekomen 10. 1. Quelteviilezoon van stal En Avant (J. Kruithof Jr.) 2200 M. in 3 min. 34.6 sec. 2. Present H. van stal C. (J. M. ann denv Berg), 2245 M. in 3 min. 37.2 sec. Niet geplaatst: Prince Moko St. L. (2215), Oro Setzer B. )2320), Olanda (2260), Midi Brook (2275), Our Bonnie (2215), Oblique B (2230). Oracle (2230), Ingehouden Quintaine St. L. (2200). POSTDUIVEN „De Gevleugelde Vrienden" (Alphen). Wedvlucht vanaf Vilvoorde (België), af stand 134 K.M. De duiven werden gelost om 1.20 uur. De uitslag is als volgt: 1 II. Bauer 4—7—40, 2. G. Hulschcr 4811, 3. P. G. Borgcrs 4818, 4. II Bauer 53459, 5. A. M. ide Hcij 6 G13, 6. Gcbr. Mens 6811, 7. A. M. de Hcij 6—1228, 8. G. Hulscheh 624 —51, 9. Th. de Groot 6—31—19. 10. G Hulscheh 6—32—31, 11. P. G. Borgcrs 63329. 12. P. G. Borgers 63417. 13. P. G. Borgers 64653, 14. P. G. Borgcrs 6—52—37. 15. D. van Eijck 6- 54I7f 16. D. van Eijck 65514, 17. H. Baner 6—58—28, 18. D. van Eijck 729 19. G. Hulschcr 7—3—2, 20. P. G. Borgers 7—5—43. RECHTZ&KEM van papa voor, waarin deze schreef, dat zijn dochters nu eens thuis waren en dan weer in betrekking, zoodat hij bevolen had, zich voor die enkele dagen niet meL zegelsplakken in te laten. Bovendien hoop te liij, dat zijn dochter zou trouwen en dan een eigen zaak zou hebben- „Heeft ze een vrijer", vroeg do kanton rechter aan getuige H. „Nou, zoo nu en dan wel eens" ant woordde deze. Papa verzocht nog zijn dochter „niet in 't minst te forceeren". „Dat hebben we toch niet gedaan", zei- do kantonrechter. De Ambt. eischto daarna 5 of 5 dg. Te vlug gestept. D. de M. le L e i d e n, had met een auto gereden op de Haarlemmerstraat en plot seling gestopt zonder dit door een signaal kenbaar te maken. Het gevolg was ge- st dat een andere vrachtauto daardoor op de auto van de M. was ingereden, en daardoor ernstig averij had bekomen. Drie getuigen kwamen het verbaal be vestigen en zeide dat verd. geen stopsein had gegeven, waarop de ambt. 5 of 5 dg. eischte. Nachtelijk bezoek. A. d. B., P. M„ D. D. en J. do L. uit N o or d w ij k e r ho u t stonden terecht wegens het feit, dat zij 's nachts om 1 uur in het café van v. d. B. vroolijk bijeen wa ren geweest onder het genot van meer dan één glaasje bier. Alleen P. M. was verschenen, die betoog de, dat hij bij v. d. B. op visite was om te schuilen voor een onweersbui. Bovendien had hij het verteerde ook nooit betaald. Nadat echter de twee Noordwijkerhout- sche veldwachters waren gehoord, eischte de ambt. tegen ieder van hen 1 of 1 dg. UST Ü3E GEHGE\?3ÜQ UW TAFELGOEDEREN Ontbijtlakens 1.10, 87y2 j 47J/2 m. waschechte gek!, randen. Linnen Ontbijtlakens 130/130 c.M. 3.75 Tafellakens 110/150 c.WI. Alle met bijpass, servetten 1.40, 1.05, 87i/2 RECLAME LAKEN 52»/, KANTONGERECHT TE LEIDEN. Nachtrumoer te Katwijk- M. v. d. P., timmerman te K a t w ij k a. Zee was geverbaliseerd wegens het feit, dak hij aldaar in den nacht van 3031 Juli, toen de orde werd verstoord, niet aan het bevel van de politie had vol daan. Nabij het tramstation was een op loop van meer of minder beteckenis, die volgens het verbaal van verbalisant De Jong, grootere afmetingen dreigde aan te nemen. De Jong had v. d. P. gezegd, zich in de richting van het Waaigat te verwij deren, wat verd. ontkende. Volgens verd. werd hij plotseling bij de ooren genomen, op den grond gegooid en zoo toegetakeld, dat hij buiten westen ge raakte. Behalve het verhaal van twee getuigen a charge, kwamen ook 6 getuigen a déchar- ge^hun bevindingen vertellen- Ook met de verklaringen van agent van politie Klei man kon verd. zich niet vereenigen. Toen kwamen de getuigen a décharge los. Zij verklaarden, o.a. dat de oorzaak van het opstootje geweest was het feit, dat de agenten plotseling uit een steegje waren gekomen en zonder eenige waarschuwing om uiteen te gaan plotseling met de gum mistok e?op hadden geslagen. De ambt. acht to dat verd. niet onmid dellijk aan 't politiebevel had voldaan en eischte deswege 3 of 3 dagen. Voor den verd. trad als raadsvrouwe op Mej. Mr. Annie Labohm, die het optreden der politie zeer ontactisch vond en mede deelde, dat tegen beide politiemannen we gens zware mishandeling een aanklacht is ingediend bij den Officier van Justitie. Mr- Labohm meent dat het optreden van dezo agenten overtredingen schept en dat er vrijspraak zal moeten volgen, daar van een opstootje geen sprake was en boven dien in de tenlastelegging geen lijd ge noemd staal. Het vonnis werd daarna bepaald op 25 September. Zondagsarbeid. J. H., M. v. D. en H. v. M. te L e i d e n, dio op Zondagmorgen expediliewerk had den verricht stonden nu wederom terecht. Gehoord werd nu get. A. A. Rozier, dio verklaarde dat verd. bij hem in dienst wa ren en niet bij T. en D. De ambt. vond do verd. echter oud en wijs genoeg om zelf te weten wat zij mochten en eischte 1 of 1 dag. De vader en de wet, Ken achttienjarige schoone te Haarlem ontsproten en in dienst bij den heer K. te Zevenhoven, had verzuimd te voldoen aan de verplichtingen haar volgens den Raad van Arbeid op de maagdelijke schou ders gelegd. Het was hier een conflict tusscben ge hoorzaamheid aan de ouderlijke macht en aan de wetten des lands, daar papa de jongedochtcr verboden had zegeltjes te plakken. Do kantonrechter las een brief Uitgebreide Sorteering DAMAST TAFELGOEDEREN Speciale arrangementen voor Uitzetten. Vrij Entrée Vri[ Entrée HAARLEMMERSTRAAT 13013*.J ion HAARLEMMERMEER. Molen en woonhuis afgebrand. Een groote brand heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag hier ter plaatse gewoed. Omstreeks drie uur in den nacht ontdekten eenige bewoners van het ders zoo rustige dorp een hellen Tossen gloed op hun vensters. Het bleek, dat brand was uitgebroken in den bekenden korenmolen „Hoop op Zegen" aan den Concourslaan. Ook de bewoners v. het na bij den molen gelogen woonhuis hadden den brand reeds ontdekt. Zij waarschuw den de brandweer, die spoedig met een motorspuit ter plaatso was. Aan redding van den molen, noch van het woonhuis, dat reeds vuur had gevat, viel te denken. De molen, die reeds eenige jaren niet meer als molen gebruikt wordt, en in welks benedengedeletc de heer Doole- man een timmermanswerkplaats heeft, werd geheel een prooi der vlammen. Met een donderend geraas stortte- het geheel uit hout opgetrokken gebouw in, de wieken cn daarna ook de molensteenen vielen naar beneden. Het was 'n fantastisch-angstig schouwspel. Het woonhuis, bewoond door den beer Dooleman, ging eveneens geheel verloren. De bewoners moesten snel liet buis verla ten en konden niets redden. Een groote schuur, grenzende aan het woonhuis en toebehoorendc aan den heer Doekes, werd eveneens een prooi der vlam men. De brandweer moest zich bepalen tot het beschermen der overige in de nabijheid staande gebouwen. De molen en het woonhuis, beide eigen- dom van den heer J. van Andel uit Hoofd dorp, waren niet verzekerd. De schuur was wel verzekerd. Alle inboedel en ook de inventaris van de timmermanswerkplaats, waartoe behal ve gereedschap ook een groote boutvoor- raad behoorde, gingen verloren. Deze wa ren wel verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. KORTERAAR. GEHEIMZINNIGE BRANDEN. Zelfmoord. Alhier bobben zich gisteren en in den voorafgaande nacht een reeks zonderlinge en verdachte gebeurtenissen afgespeeld. Hel was Zaterdagavond omstreeks 11 uur, dat de landbouwer Jac. Bol gewaar schuwd word, dat een zijner hooibergen in vlam stond. Op het alarm was poedig hulp aanwezig. De kleine handspuit hield het vuur eenigszins in bedwang tot de groote motorspuit en de brandweer van Nieuwveen naderden, die het vuur spoe dig meester waren. Inmiddels was ook bij den landbouwer L. Voorthuizen, die op ongeveer 5 minuten afstand van de boerderij van Bol woont, brand geconstateerd, zoodat de brandweer, na bij Bol het blusschingswerk te hebben verricht, onmiddellijk aan het werk trok bij diens buurman. Het bleek, dat brand was ontstaan in de nieuwgebouwde hooitas, waar anderhalf jaar geleden drie hooibergen in asch werden gelegd. Ook hier was men het vuur spoedig meester, maar de brandweer bleef werkzaam met het uithalen van haver cn gerst. Ongeveer zeven voer haver werd uitgehaald. De brandspuiten en de 21 spuitgasten rukten eerst Zondagmorgen te 11 uur in. Door de brandmeesters werd nog de geheele woning geïnspecteerd en geen enkel brand gevaar meer bespeurende verlieten deze te ongeveer 1 uur gistermiddag de woning. Om 4 uur stegen echter weer boog op laaiende vlammen en rookwolken boven de boerderij uit. Yan heinde en verre kwa men fietsers en auto's naar het terrein van den brand. Het bleek, dat de voeren haver in den nacht uitgehaald weer vlam stonden. Men trachtte nog de luiken 1 van den stalzolder, waar hooi was opge stapeld, te sluiten, maar dit mocht niet baten. Enkele ruiten hoven de luiken, sprongen door de zengendo hitte stuk, vonken schoten door de openingen in het droge hooi en spoedig stond ook de stal in lichte laaie. De brandweer stond mach teloos tegenover deze vuurzee. De groote stal en do tas waren weldra in asch ge legd. De woning en een in de nabijheid staande schuur werden behouden. Land bouwmachines en ander gereedschap wer den door het vuur verwoest. Het vee was nog niet op stal. De kapitale boerderij behoorde in eigen dom toe aan do firma Oosthoek te Alphen aan den Rijn en was tegen brandschade verzekerd Ook de hooiberg van Bol was verzekerd. Wat betreft de oorzaak van den brand werd zoowel bij Bol als bij Voorthuizen aan kwaadwilligheid gedacht. De politie achtte termen aanwezig den landbouwer Voorthuizen en zijn zoon te arresteeren., de eerste werd overgebracht naar de Kerk buurt, de ander naar Langeraar. Heden morgen kwam men tot do ontdekking, dat de vader in den afgeloopen nacht zien door ophanging van het leven had be roofd. Het parket uit Den Haag is hedenmor gen ter plaafsfe gearriveerd; het lijk geschouwd. LANGERAAR. Met eon buks gechoten. Vrijdag tegen den avond hebben twee jongens, de 13-jarige W. R. en 12-jari; G. v. d. Z., laatstgenoemde gebruik ma kend van een aan R. toebehoorende wind buis, aangelegd op den 11-jarigen M. Markwat. De eerste keer miste het schot, een tweede maal kwam do kogel ongeluk kigerwijze in het voorhoofd terecht. De jongen viel bewusteloos neer. Dr. Lindner verleende eerste hulp. De jongen werd naar bet Acad. ziekenhuis te Leiden ver voerd. Zijn toestand is naar omstandig heden, goed. HILLEGOM. Geboren: z. van M. G. Kleijn Kramer. d. van G. Moraal en Lock. Ondertrouwd: C. J. v. d. Tang A. E. Krieger. Getrouwd: F. Keur cn J. Koper. D. Rijfers en J. Vreeken. Overleden: A. Jansma wed. v. H. J. Hvlkcma 75 j. LISSE. Droevig. Het zoontje van v. R., waar van wij Zaterdag melding maakten dat hij was overreden door een vrachtauto, is Za terdagmorgen te 4 uur, zonder tot bewust zijn te zijn gekomen aan do gevolgen over leden. Ondertrouwd: C. de Jong en C. A. A. Timing. G. H. Hannik en H. C. Smak Geboren: Simon Jozef z. v. C. W. Barnhoorn en W. J. Caspero. OEGSTGEEST. Personalia. In de plaats van den heer H. G. van Sillevoldt, die te kennen had gegeven niet voor herbenoeming aanmerking te willen komen, is benoemd tot lid van de Gezondheidscommissie voor de vereeniging van gemeenten, waarvan de zetel te Katwijk is, de heer A. T. Kraan architect, wonende alhier. SASSENHEIM. Wegvcrbrecding. Nu de verbreeding van den weg in de bebouwde kom der ge meente gereed is, wordt er doorgegaan met het dempen van de sloot bij den heer v. d. Voort, alwaar een mooi rasterwerk zal verrijzen. Ongeluk. Gistermorgen is ter hoogte van de Postbrug op den straatweg een wielrijder met racekar over den weg slingerd doordat de voorvork brak. Do wielrenner bleek een zekere G. uit Leiden te zijn. De politie werd gewaarschuwd kwam met een Zuster van het St>Ber- nardgesticht ter plaatse. Na het eerste ver hand gelegd te hebben is de man per luxe auto naar het Academisch Ziekenhuis Leiden^ vervoerd. Koninginnefeest. Het bestuur van Oranjcvereeniging is met de werkzaamhe den, welke voor de aanstaande feestdag noodig zijn klaar gekomen en deze zijn uit stekend geslaagd. De prijzen, welke voor verschillende spelen zullen worden toege kend, zijn uitgestald hij de wed. Bakker. Voorwaar een pracht collectie. Moge het weer tegen dien tijd ook meewerken, dan zal Sassenheim een waardig feest vieren. TER AAR. Geboren: Wilhelmus z. b. A. Vork en M. Wolvers. Overleden: W. J. Dicbn 87 j. wedr. an H. G.è Waanders. VOORSCHOTEN. Ernstige aanrijding. Zaterdagmorgen omstreeks half negen heeft nabij de Haag- sche Schouw een ernstig ongeluk plaats gehad. De 6-jarige P. V. liep achter ecu groentenwagen van den heer L. V. en werd, toen hij hier achter vandaan kwam, aangereden door een vrachtauto van v. d. M. uit Leiden. Door een passeerenden automobilist werd het knaap'je in zorgwekkenden toe stand naar het Acad. Ziekenhuis te Lei den gebracht. Den chauffeur van de vracht auto treft geen schuld. Nader vernemen wij, dat het knaapje een lichte hersenschudding en een schou derfractuur heeft hekomen en inwendig was gekneusd. Zijn toestand is nog steeds ernstig. Motorrijder te water. Zondagmiddag kwam op den Rijndijk met een te groote snelheid de heer M. J. P. aanrijden met zijn nieuw motorrijwiel met zijspan. Bij het nemen van de bocht is hij, via de tramrails, in het water terecht gekomen. Door de politic is procesverbaal opge maakt voor het in gevaar brengen van bet verkeer en zal worden nagegaan in hoe verre P. een motorrijtuig kan besturen. heeft enkele inwendige kwetsuren be komen, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. KOEPOKINENTING. Burgemeester en Wethouders van Lei. den, brengen ter algemeerfe kennis, dat met ingang van Woensdag 14 September e k. eiken Woensdag telkens des namid dag om 2 uur, in het Elisabethshof aan de Oude Vest, gelegenheid zal wonden gege ven tot kostelooze inenting en herinenting. Het trouwboekje moet worden medege bracht. Leiden 12 September 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. DE S1BJI8STREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: Jacoba Maria d. v. C. van Gog en J. Grasman Cornelis z. v. A. B. Mu der en A. Buitenhuis. Thomas Cor dis z. v. J. Bunnik en M. F. Kempen. Neeltje d. v. W. v. Egmond en L. de Groot. Jan z. v. J. Verheul B. Verboom. Ge rard us z. v. P. de Heij en J. de Bruin. Getrouwd: P. uidam jm. 27 jr. en N. Reijneker jd. 25 j. Overleden: G. Kooijman, echtgen. van H. Melissen 56 jr. T. H. B. Vis jm. 8 m. M. Binnendijk ewdn. van B. Ver- laan 73 j. P. Verkerk wed. van S. Smits 81 j. BOSKOOP. Bloemenhandel. De bloemenhandel was in de afgeloopen week heel goed, de prijzen waren, vooral wat betreft de rozen, goed te noemen. Ophelia 3361 cent, Gol den Ophelia 2347 cent, Marcel Rouyer 3657 cent, Hadley 0.511.14, Cl. Per- net 47—86 cent, Columbia 5194 cent. Butterfly 4080 cent, Mac. Keiler 5078 cent, Bouche 2761 cent, Rozalandia 38 48 cent. Diversen per bos: Dahlia's gr bi. 7—25 cent, idem kl. bl. 3—8 cent. an jers 628 cent, asparagus 10—16 cent, Montbretia 2 cent, Chrysanthemum tros 2429 cent per tak. Geboren: Frederik Gijsbertus Corne lis z. van C. J. v. d. Wolf en F. Nieuw- land. Jansje Wilhelmina d. van Verwey en W. Klerks. Jan Cornelis z. van P. C. Hoogedrijk en C. v. Tol. Bob, z. van D. L. Landman en E. v. Bergen v. d. Grijp. Dirkje d. van J. v. Klaveren en S. Ooslerom. Adriana d. van M. P. Loef en A. Kranendonk. Hugo z. van J. Verkaik en M. J. v. d. Bosch. LEIDERDORP. Geboren: Cristina d. v. L. Noordcvliet 1 Jetta Valkenende. Petrus Carolus z. van C. L. van Egmond en Petronella Cristina Merts. Johanna Hendrika van A. Schippers en Jacoba Johanna Groen. Klaas Balten Hendrik v. van J. Borreman en A. Mol. Johannes z. van B. Schallcnberg en G. M. Koolmoes. Hermanus z. van Izaack Selier en Alida Selier. Maria Johanna d. van W. Jansen en Marijtje Jongeneel. Ondertrouwd: Cornelis van Tol en Aneta van der Mee. Dirk Brune Bastiana Theodora Kramers. NIEUWKOOP. Bloemententoonstelling. Zaterdag werd een bloemententoonstelling gehouden vanwege het openbaar onderwijs in de Kolfbaan bij de wed. Valkenet. De bloemstekken werden het vorige jaar voor de schoolkinderen geleverd door den den heer Lemkes uit Alpben aan den Rijn en nu werden door deze ook de planten gecontroleerd; ook namen enkele dames met hun bloemen aan de tentoonstelling deel. Verschillende prijzen werden toege kend. De prijzen bestonden uit prachtige plan ten. beschikbaar gesteld door den heer Lemkes, en uit mandjes met heerlijk fruit. NIEUWVEEN. De scheiding in het Groene Kruis. Woensdag zal in het café Schreuder des voormiddags 11 uur een vergadering wor den gehouden met de bestuursleden van het Groene Kruis van Nieuwveen en Ze venhoven. In deze vergadering zal het woord worden gevoerd door een lid van het hoofdbestuur van de Z.-H. Ver. „Het Groene Kruis" te Rotterdam. Ook zijn beide burgemeester uitgenoodigd deze be langrijke vergadering bij te wonen. Men wil trachten beide gemeenten bij elkaar te houdenj om één afdeeling te vormen, zoo als voorheen. NOORDEN. Kcninginnefeesten. Het Wilhclminafeest is de vorige week alhier gehouden. Woensdagmorgen om 9 uur waren alle kinderen van dé verschillende scholen bij een gekomen in de Baan, allen versierd met oranje, om in optocht naar het terrein te gaan. Hier werden eerst door de kinde- ren verschillende liederen gezongen, daar na ging men naar de R. K. School, waar zij jverden onthaald, 1 GEMEENTELIJKE AANK0NDICIN6EH Katholieke Agencaa LEIDEN. Dinsdag. Misssieclub „Sancta Maria" Pastorie Heerensingel. 8.15 uur. Donderdag. R.-K. Bond van Transportar beiders „Sint Bonifacius", Bonds- gebouw, 8uur. Donderdag. Tooneeluitvoering „Ons Too- neel". Schouwburg, 8.15 uur. Algemeene Agenda LEIDEN. Do avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 12 Sept. a.s. tot en met Zondag 13 Pt waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg, telefoon 807. Vervolgens hadden de volksspelen plaats; Hardloopen met hindernissen als ton schutting. De prijzen werden behaald door 1. G. Leliveld, 2. A. de Jong, 3. H. de Wit. Blaastrappen: le pr. L. Voorend, 2e J. Verlaan, 3. J. Angenent. Stoelendans voor dames, 75 deelnemers; le pr- T. Koole, 2. G. Stigter, 3. A. Groe nendijk, 4. R. van Dam, 5. Gor Blom. Tonknuppelen: le pr. G. Leliveld, 2e C. Splinter. Hiermede waren de spelen voor den sten dag afgeloopen. Donderdagmorgen opening door koraal- muziek. Daarna bloemencorso: le pr. L. v. d- Zwet, 2e A. Pieterse, 3e J. Pietcrse, 4. J. v. d. Helder. Ringrijden op de motorfiets met binder nissen, 40 deelnemers: le pr. A. Looy en A. Bremel, 2e A. Looy en M. Stigter, 3e W. Burggraaf en G. Burggraaf, 4e W. Burggraaf en A. Burggraaf. Ringrijden op rijwiel, 65 deelnemer: pr. Ant. Bremel, 2e. J. Broere, 3e Job. Knaap, 4e J. Leenders, 5e Joh. Baas. Ringrijden met paard en tilbury, deelnemers: le pr. W- Verduin, 2e G. van der Heijden, 3e N. Langeslag, 4e M. v Weijden, 5. M. Verheul Mooist versierde wagen: le pr. M. v. d. Weijden, 2e Joh. Mourits, 3. N- Langeslag 4e. W. Stigter. Hiermede waren de spelen afgeloopen en werd er verder volop feest gevierd. Geen wanklank werd gehoord en heel gezellig bleef men nog lang bijeen. Het Bestuur van de Wilhelminavereeni- ging mag dan ook trotsch zijn op hetgeen het heeft gepraesteerd om de burgerij van Noorden weer een paar aangename dagen to verschaffen. 27 STAOSII8EIIWS DE R.-K. HOOGERE BURGERSCHOOL 't Is nu zeker, dat de R.-K. H. B. S. zal gevestigd worden in het schoolgebouw van de Kweekschool voor Zeevaart (in gang Galgewater) Dit gebouw is door liet bestuur van de H.B.S. te Katwijk gehuurd voor den tijd van zes jaar. Op Maandag 19 Sept.. zal de school wor den geopend, 's Morgens is er een plech tige Hoogmis, waarschijnlijk in de kerk aan den Haagweg, waarna inzegening van het gebouw, 's Middags officieele opening. Er hebben zich voor het eerste leerjaar 'n twintigtal leerlingen opgegeven. MAR IA-CONGREGATIE. De Maria-Congregatie van de Sinl-Pe- trus-parochie heeft haar 60-jarig jubileum gevierd. Voorbereid door de triduum, geleid door den weleerw. pater Lubke, Redemp torist, beeft gisteren de plechtige opdracht plaats gehad. Er hadden zich niet minder dan 60 nieuwe leden opgegeven voor deze schoone, zegenrijke zuiver-religieuse orga nisatie. Van de: genen, die bij de oprichting lid waren, leven nog vier personen, mej. Son (Voorburg), mej. v. Zeil (Alphen), mej. Smulders (Leiden), mej. v. d. Valk (Oegstgeest)de beide laatsten zijn nog lid. Haar is gisteren '11 bloemenhulde aange- Deze hulde was hier welverdiend! DE „COREX". In tegenwoordigheid van bestuurders van den R. K. Volksbond vak- en onderaf- deelingen en van de coöperatie de „Een dracht" werd Zaterdag j.l. geopend de ten toonstelling „Corex", tentoonstelling ter propageering van de coöperatieve-idee. I)e opening werd verricht door den heer Ant. Angenent, secretaris van het Cen traal bestuur, die de prop. club complimen teerde met den moed wederom een ten toonstelling te organiseeren en nog wel een tentoonstelling op gebied van coöpe ratie. Want hiertoe behoort wel eenige moed. Wat toch tentoon te stellen is boeit niet zoo zeer het oog als b.v.het gevalis bij een kunsttentoonstelling. Bovendien zijn er nog velen, die tegenstanders van Coöperatie meenen te moeten zijn. Dezo tentoonstelling is spreker sympathiek, cm- dab er propaganda wordt gemaakt voor de zuivere coöperatieve gedachte. Wat toch is het doel van de coöperatie? Vooreerst arbeiders invloed te geven bij do voorziening in hun behoeften, invloed, medezeggenschap bij de besteding van hun loon. Niet tegen den behoorlijken handel

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2