tweede blad „dk leiosche courant" VRIJDAG 9 SEPTEMBER binnenland. electrificatie der spoorwegen. Op het traject AmsterdamRotterdam komen alle stoomtreinen te vervallen, behalve de buitenlandschc. Wijziging in den treinenloop. Met de nieuwe Winterdienstregeling der Ned. Spoorwegen, die Zondag 2 October a,s. zal aanvangen, zullen, op het traject 'AmsterdamRotterdam, alle stoomtreinen vervallen, behalve dio naar België en Frankrijk rijden. Alle treinen komen van of gaan naar Amsterdam. Trein 1109 (vertrek 6.06 van Leiden) naar Eindhoven, loopt na 1 Octo ber a.s. van Den Haag, zoodat reizigers uit Leiden en omstreken dan via Utrecht moeten gaan. Trein 36 uit Nijmegen loopt niet meer door tot Leiden, maar eindigt in Den Haag, terwijl, de laatste trein (No. 194) uit Botterdam, die thans in Leiden eindigt, om 0.10 uur doorgaat naar Am sterdam. Op verzoek is nog 'n trein ingelegd, die om 23.57 van Botterdam vertrekt en om 0.21 uur in Den Haag aankomt. Alle trei nen blijven maar één minuut staan. Zij zijn genummerd van 1100 af. De stormramp. Ongeveer anderhalf millioen b ij een. Volgens de vijfde verantwoording van den penningmeester van het Nationaal Steuncomité Stormramp 1927, is door hem tot nog toe ontvangen een som van 1.078.464.22 Wanneer men hij dit bedrag nog de gel den voegt die door verschillend© gemeen tebesturen, corporaties, bonden en vereeni- gingen blijkbaar ontvangen, doch nog niet afgedragen zijn, dan meent 't Comité dat het ongeveer over 1.500.000 beschikken kan en dat geeft zeker reeds tot groote dankbaarheid aanleiding. Intusschen zou het Steuncomité gaarne vóór den a.s. winter met zijn bemoeiingen geheel gereed komen en daarvoor is het noodzakelijk, dat het niet bij benadering doch met zekerheid wete, hoever het met de steunverleening binnen billijkheidswijze te stellen perken kan gaan. Het herhaalt daarom met den meesten aandrang het vroeger reeds gedane ver zoek aan allen, die zich beijverd hebben steunpenningen te vragen en in ontvangst te nemen, om de ter beschikking gestelde gelden te storten bij de Associatie-Cassa te Amsterdam (Giro-nummer 8665) op naam van den penningmeester, den heer F. J. M van Ogtrop, en zoo dit nog niet mogelijk is, nu reeds opgave te zenden naar bet secretariaat dr. Kuyperstraat 8, Den Haag, van hetgeen reeds ontvan gen is. Aan de slachtoffers van de stormschade van 1 Juni 1.1. in Ambt-Delden is 110.000 uitgekeerd. Het Engelsche koningspaar naar ons land? Vaz Dias meldt uit Londen: Naar ver nomen wordt, hebben koning George van Engeland en koninginMary het voorne men opgevat, om in Februari of Maart 1928 een bezoek te brengen aan H.M. Ko ningin Wilhelmina. Het nieuwe fVlotor- en Rijwiejreglement. De Staatscourant No. 169 deelt mee, dat het nieuwe Motor- en Rijwielreglement met ingang van 1 November a.s. in wer king treedt. Een aanklacht tegen den burgemeester van 's-Gravenhage. Do beer Alex. Merfcens heeft bij den Officier van Justitie een aanklacht inge diend legen burgemeester Patijn, van Den Haag. De heer Mertens acht zich n.l. be leed igd door uitlatingen van den burge meester in de Raadsvergaderingen van 10 Januari en 27 Juni 1.1. Nader wordt gemeld, dat de heer Mer- ten van den Officier van Justitie, mr. Polman, een schrijven heeft ontvangen, blijkens hetwelk deze geen termen vindt voor een strafvervolging tegen mr. Patijn, doch dat ingevolge artikel 12 van het Wet boek van Strafvordering de heer Mertens zich kan wenden tot het Gerechtshof. De heer Mertens zal zulks doen. Uitjpven Ned. R.-K. Bond voor groote gezinnen. Wij ontvingen ter kennismaking No. 4 en No. 5 uitgaven van bovengenoemden Bond. No. 4: Doel en noodzakelijkheid, door H. G. M. Wijffels. No. 5: De ontvolking van Frankrijk als waarschuwend voorbeeld voor Neder land, door mr. L. H. J. Smits: RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Aanrijding bij Veur. Voor de Ha-agsche rechtbank had zich o.m: te verantwoorden do chauffeur H. v. D-, wegens het veroorzaken van een aan rijding met de N. Z. H. T. M. op den over weg bij Veur op 16 Juli j.l. Verdachte bad met een wagen met stee- nen den overweg gepasseerd, toen bij had kunnen zien, dat er in volle vaart een tram aankwam uit de richting Leiden. .d hij vlug doorgereden, dan zou de zaak nog goed afgeloopen zijn, doch hij nam een verkeerde beslissing en bleef staan, mid den op de rails. Een aanrijding was onver mijdelijk. Gelukkig gebeurde geen ernstige duigen. De officier, mr. Hermans, eischte 1 maand hechtenis tegen den onvoorzichti ge chauffeur. Verder stonden nog terecht de Haag- scho kooplieden W. A. V., W. K. R. en den los-werkman H. F. v. B. H., die met hun drieën op heeterdaad betrapt werden, toen zij bezig waren een bronzen beeld van 500 Kg., dat in den tuin van perceel Badhuisweg 35 stond, weg te halen. Tegen de eerste verdachten werd 4 maanden, tegen den laatste, die al oenigo veroordeeling enaohter den rug had, 6 maanden gevangenisstraf geëischt. De uitspraken zijn over 14 dagen. Het naspel van een relletje. Voor den kantonrechter te Delft had den zich te verantwoorden H. B. en T. W. 5., laatstgenoemde gedetineerd. Op 12 Juni 1.1. hadden des nachts te Berkcl en Rodenrijs -relletjes plaats tusschen werklieden aan de spoorbaan en opzichters aan een werk. Verschillende werklieden weigerden te arbeiden, gevechten ontston den met de opzichters, terwijl met steenen naar passeerende treinen geworpen werd. De beide genoemde personen, waarvan S. terzake mishandeling gedetineerd is, was ten laste gelegd het zonder daartoe ge rechtigd zijn, loopen langs de spoorbaan. De verd. beweerden in dienst der spoorwe gen te zijn en vroegen voorts aanhouding van deze zaak, totdat de rechtbank in d© mishandelingszaak uitspraak zou hebben gedaan. De bouwkundige bij de Ned. Spoorwe gen, de heer H. M. Nieuwenhuis, verklaar de als getuige, dat hij beide mannen ont slagen had, en, al waren zij in dienst .ge weest, nergens anders hadden mogen loo pen dan bij het werk. Nadat do verbalisant, die de beide per sonen verwijderd bad, nog gehoord was, werd ieder van de verdachten tot f 2. boete subs. 1 dag hechtenis veroordeeld. Zij teekenden appèl aan. FAJLLSSSEIV5 ENTEfó Opgeheven: K. van Looy, Haarlemmermeer. J. van Leeuwen, Leiderdorp. C. F. M. de Haas, Leiden. M. Stolk, Haarlemmermeer. C. J. van der Burg, Haarlemmer meer. KERKNIEUWS Eeuwfeest-jaar Sint Franciscus. Sluiting. Naar de Septemberaflevring van bet „Maandblad voor Directeuren der Derde Orde" meldt, zal op 4 Oct. a.s. volgens be slissing, van Rome het zevende eeuwfeest van Sint Franciscus' zalig afsterven plech tig worden gesloten. Om de vruchten van bet jubeljaar vast te leggen door de Derde Orde werd op gehouden Directeurencongressen met alge- ineene stemmen aangenomen de sluiting te doen plaats hebben met Herdenking van Sint Franciscus' zalig afsterven en her nieuwing van de professie, waardoor de Tertiarissen or aan herinnerd worden dat de onderhouding van den regel hoofdzaak is. Hoewel de Regel alle voorschriften be vat, die tot een christelijk leven voeren een elk dier voorschriften lijnrecht ingaan tegen een godsdienstig of zedelijk gevaar van onzen tijd, zoo werd toch gemeend, dat men enkel speciale voornemens moest laten maken, die heel bijzonder op onze tijdsomstandigheden betrekking hebben, opdat de heilzame invloed van de Derde Orde krachtiger zou worden en duidelijker blijken. De voornemens hebben betrekking op het bestrijden van de onzedige mode, het clansgevaar,- het gemengde huwelijk en het lichtzinnig spreken over de huwe lijksplichten. Deze voornemens worden ge drukt op een gedachtenisprentje, uitgege ven door het Centraal Bureau der Derde Orde te Weert en dat aan alle Tertiaris sen wordt uitgereikt. Pater F. Voogel S.J. Naar wij uit Groningen vernemen, zal aldaar de weleerw. pater F. I. A. Voogel S.J., zoo bekend uit den Lombok-krijg (1894), waarin hij zich als aalmoezenier van'het Nederl.-Indische leger buitenge woon onderscheidde, aanstaanden Zondag 11 Sept. zijn 50-jarig Priesterfeest vieren. Geheel spontaan heeft zich een comité ge vormd, om die viering voor te bereiden en den jubilaris dien da-g een huldeblijk aan te bieden. Pater Voogel was ongeveer 20 jaar 'mis sionaris in Oost-Indië en moest na de Lombok-expeditie tot herstel van zijn ge zondheid reprat-ieeren. Sinds in hij meer dan dertig jaren te Groningen werkzaam en staat daar hoog in achting. Do Regeering vereerde hem destijds met de ridderorde van den Nederl. -Leeuw en het Lombokkruis. ONDERWIJS R. K. Lyceum te Alkmaar. Op plechtige wijze is Woensdag te Alk maar het R. K. Lyceum, toe gewijd aan den H. Petrus Canisius, geopend. Des morgens om half elf droeg Z.Exc. Mgr. L. Schoppia, Pauselijk Internuntius te 's-Gravenhage, in de kapel van het St. Elisahetli-ziekenhuis een H. Mis op, waar onder do feestpredikatie werd gehouden door den zeereerw. Pater Hoogeweegen S.J., moderator der R. K. Studentenvereni ging te Nijmegen. De eigenlijke openingsplechtigheid vond plaats des middags om half drie in de groote zaal van ,,'t Gulden Vlies" (Een eigen gebouw bezit het lyceum niet). Hier waren oa. aanwezig de Pauselijke Inter nuntius, een vertegenwoordiger'' van den minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, Plebaan Westerwoudt na mens Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, het dagelijksch bestuur der gemeente Alk maar, talrijke burgemeesters uit de pro vincie, enz. De voorzitter van bet curatorium, de Hoogeerw. Heer Deken E. P. Rengs van Alkmaar, sprak de openingsrode uit. De heer dr. Coopa bracht de hartelijke gelukwenschen over van den minister van Onderwijs. De Hoogeerw. Heer Plebaan Wester woudt richtte woorden van gelukwensch, namens Z. D. H. den Bisschop van Haar lem tot het curatorium en verzekerde, dat Mgr. met groote Blijdschap van de tot standkoming kennis genomen had. De heer mr. W. C. Wandelaar, burge meester van Alkmaar, drukte er zijn vreugde over uit, dat Alkmaar meer en mere het centrum van Noordelijk Noord- Holland wordt. Ook hij had de beste wen- schen voor het welslagen. De heer mr. A. J. M. Leesberg, voorzit ter van den Raad van Bijstand, bracht den dank over der ouders, die nu hun kin deren bij zich kunnen houden. De rector van het lyceum, de heer M. v. d. Weyst, dankte heb curatorium voor het vele werk en verzekerde, dat de leera ren met volle ambitie zouden arbeiden. „Msbd." UIT DE O&SSEVIHG KATWIJK. Het Koninklijk bezoek. Omtrent het hooge bezoek dat Katwijk a.s. Zaterdag wacht kunnen wc nog het volgende mededeelen. H. M. de Konin gin en II. K. H. Prinses Juliana zullen te 3 uur precies voor het gemeontehuis aankomen. Het voltallige College van B. en W. met den secretaris zullen daar aan wezig zijn om de Vorstinne te begroeten. Ook de Raadsleden zullen tegenwoordig zijn ten e:nde daardoor te toonen hoezeer het op prijs wordt gesteld dat H. K. H. Prinses Juliana een tweetal jaren te Kat wijk zal vertoeven. Na een klein opont houd gaat het dan zoo spoedig mogelijk naar Katwijk aan Zee, waar oen blijde in komst wacht. LISSE. De dames op reis. Gisteren maakte een twintigtal jongedames, die steeds hij cUce voorkomende gelegenheid hot Plaatse lijk Comité van Herw. Levenskracht be hulpzaam zijn, zooals bloempjesverkoop, tentoonstelling enz. met een vijftal leden van het PI. Comité per Haarlemsche Broek way-hus een reis naar Apeldoorn, waar een bezoek werd gebracht aan het Sana torium „Berg en Bosch". Een jaar lang hadden de dames hiervoor gespaard! Het weer leende zich uitstekend voor deze reis en het is overbodig te zeggen dat men volop genoten heeft. Reeds te zes uur 's morgens vertrok men vanaf het Bonds- gebouw en het was reeds laat in den avond toen men weer thuis kwam. LANGERAAR. Voetbal. Onder begunstiging van prachtig zomerweer zijn de seriewedstrij den van S. D. 0. voortgezet. Het eerst kwamen S. D. O. I en de Al- phensche Corinthians in het veld. Als is afgetrapt blijkt dat beide elftallen onge->- veer even sterk zijn en beide wisten voor de rust 2 maal het net te vinden. Na de rust is S. D. O. sterk in iele meerderheid hetgeen de Alphenaren blijkbaar niet kun nen verkroppen want hun spel wordt voortdurend ruwer, zoodat de scheidsrech ter nogaleens moet optreden. Desondanks kan S. D. O. nog vier maal doelpunten tegen de Alphenaren 1 maal, zoodat het einde komt met een verdiende 6—3 over- 'winning voor S. D. 0. en zij daardoor dan ook tó het bezit komen van den 4en prijs lste afdeeling. Daarna moesten D. 0. S II van Roa- lofarendsveen en K. D. 0. II van de Kwa- kel in het veld komen, doch daar D, 0. S. niet is opgekomen is K. D. 0. gemakkelijk in het. bezit gekomen van den 3den prijs 2de afdeeling. Doch het tweede elftal van S D. O. heeft toen een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen K. D. O., zoodat zij toch niet voor niets kwamen. Beide elf tallen waren ongeveer even sterk, zoodat het einde dan ook kwam met een gelijk spel 22. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Een matige aanvoer is er thans en de prijzen zijn over het al gemeen laag. Dahlia's 1.702.40, Pom pon Dahlia's 5075 cent, Asters blauw 3038 cent, idem rood 3748 cent, idem Wit 4856 cent, Gladiolussen 4068 cent Extra 0.601.10, Helianthus 3060 cent, idem grootbloeraig 1.201 40, Scabiosa 3040 cent, Margrieten 1625 cent, Afrikanen 45 per 100 hos. Sta- tice 46, Zinia's 0.901.10. Chry santen 8—IQ- per 100 bos, Montbretia's 813 cent. ROELOFARENDSVEEN. Voetbal. Zoo is dan Zondag jl. de finale in de D.O.S.-nederlaag om den be ker, in jjen schitterende overwinning op Vivanti voor U.V.S. geëindigd. Als scheidsrechter v. Klink beginnen blaast, wondt door hot zoontje van den Voorzitter do bal aan het rollen gebracht. Direct ontwikkelt zich een vlug spel, waar bij beide doelen beurtelings in gevaar ko men. Maar de keepers weten voorloopig alles te keeren. Doch als er ongeveer een kwartier gespeeld is, geeft de linksbinnen van U. V. S. zijn club de leiding 10. Nu trekt Vivanti ten aanval, maar de keeper van U. V. S. geeft niet thuis en voor komt doelpunten. Na eenig middenspel is het wederom U. V. S. rechtsbinnen, idie den stand op 20 brengt. Na de rust pakt Vivanti heter aan, en vele goede schoten worden gelost, maar het mocht haar niet gelukken te doelpun ten. Alleen als even later Vivanti een pe nalty wordt toegekend, wordt deze buiten bereik van den keeper in het net gedepo neerd 21. Maar spoedig moest de Vi- vanti-keeper weer visschen, daar de mid- voor van U. V. S. no. 3 in de touwen jaagt 31. Nu schijnt het. dat hij Vivanti de moed er, uit is. Wanneer scheidsrechter v Klink einde blaast, heeft U. V. S. nog driemaal gedoelpunt. Alzoo kwam het óindc van dezen uiterst spannenden wedstrijd met 61 voor U. V. s. Na afloop werd in café ,,'t Noorden" de beker met een toepasselijk woordje door den secretaris van D. O. S. uitgereikt. voorhout. Koninginnefcesten. Woensdagmorgen werd onder begunsti ging van mooi zomerweer, door oen heraut te paard den aanvang van de jaarlijksche volksfeesten aangekondigd. Omstreeks half tien trokken de school kinderen in optocht, voorafgegaan door de R. IC. Muziekvereeniging „St. Ceccilia", naar het Engelsche Bosch, waarna het terrein werd opgezocht. Vermelding ver dient nog de mooi versierde kruiwagentjes poppenkarretje, hoepelstand, welke in deze optocht werden medegenomen. Op het terrein* hetwelk er-zoer gezellig en vroolijk uitzag, werden alerlei kinder spelen gedaan voor de schoolkinderen, welke spelen de belangstelling hunner ouders trokken. Om een uur begonnen de volksspelen, waarvan de uitslagen, voor zoover bekend, zijn als volgt: Prijsbiljarten: le prijs B. Zwetsloot; 2e pr. J. v. Leeuwen; Se pr. J. v. d. Post; 4e pr. F. Angevaare. Polsstokspringen: le pr. N. Bomelman; 2e pr. P. Heemskerk, 3e pr. J. Angevaren. Fietsrijden op de plank voor jongens: le pr. G. v. Schaik, 2o pr. P. Paardekoo- per, 3e pr. N. v. d. Plas. Muiltje loopen voor meisjes: le pr. J. v. Bertel, 2e pr. G. Hilgersom, 3e pr. M. v. d. Meij. Stoelendans voor meisjes: lo pr. J. v. Berkel, 2e pr. R. v. d. Geer en 3e pr. P Prins. Dos avonds om 7 uur gaf „Voorhoutsch Gemengd Koor'' een zanguitvoering en de R. K. Muziekvereeniging een concert. Beide uitvoeringen vonden oen aandachtig gehoor en werden op prijs gesteld* gezien het applaus welke telkens volgde. Hierna bleef men nog tot ongeveer 12 uur op het terrein waarna sluiting. Autobrand. Gistermiddag geraakte op de Teijlingerlaan een auto, wolko defect was, onder het repareeren plotseling in brand. Do brandweer was spoedig aanwe zig en heeft do brand gebluscht met zand. De auto werd bestuurd door den heer Ver- bunt en behoorde aan den heer J. J. Da niels uit Den Haag. De wagen was verze kerd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. DE RIJNSTREEK alphen aan den rijn. Gevonden voorwerpen. 1 zwart tasch- j,e met inhoud, 1 postduif, - paar hand schoenen. hospitaal linnen, 1 horloge met ketting, 1 duimstok, belastingplaatje 1927 in étui, 1 idem zonder étui. Inlichtingen poli tie-bureau. koudekerk. GEMEENTERAAD. Benoeming van Wethouders. Vergadering van de gemeenteraad op Dinsdagavond. Voorzitter is de heer M. J. E. Kwint, burgemeester. Na opening der bijeenkomst met gebed, stelt de Voorz. aan de orde de beëediging van de nieuw gekozen leden. Na het afleg gen van de vereischto eeden, spreekt ido Voorzitter den Raad toe. De heer Oppelaar dankt den Voorzitter voor de aangename leiding en den Raad voor de prettige samenwerking in het af geloopen tijdperk. Tot wethouders wonden hierna benoemd de heeren D. Dorrepaal en J. van den Berg. heiden met 6 stemmen. Beiden ver klaren hunne benoeming aan te nemen. De heeren v. Egmond en De Jong verkre gen ieder 1 stem. Do notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. De Voorzit ter deelt mode: le. een ongezegeld ver zoek van de Nationale Landstormcommis sie om subsidie te hebben ontvangen. Dit wordt terzijde gelegd, als zijnde ongeze geld. 2o. Een circulaire van Ged. Stalen, be treffende een algemeene regeling der wed den van Burgemeester, Secretaris en Ont vanger. De regeling bevat geen nieuwe ele menten, doch is meer een samenstelling van_beslaande regelingen. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten zich accoord te verklaren met het ontwerp. Aan de orde is de voorloopige vaststel ling van de gemeentcrekening over 1926. De Voorz. zegt, dat zoo juist het rapport der commissie is ingekomen, waarin een 3-tal vragen zijn opgenomen. Op de vraag of do toegekende verhooging ad 30 pet. van de uit het Rijksfonds toegekende pen sioenen. niet kan worden ingetrokken, ant woordt de Voorz., dat Ged. Staten hunne goedkeuring aan een dergelijk besluit moe ten verleenen. Spr. zal deze zaak ter grif fie bespreken. Wat de tweede vraag betreft, zegt de Voorz. dat de hooge kosten der straatver lichting gedeeltelijk veroorzaakt zijn door reparatiekosten van de automaten en ver der door do uitbreiding der straatverlich ting. Op de derde vraag betreffende de clcc- trificatio der 0. L. School, antwoordt de Voorz. dat een bepaald besluit daartoe door den Raad niet genomen is. De aan sluiting aan het net was reeds voor een paar jaar lot stand gébracht on B. en W hebben de verlichting laten aanbrengen toen de 0. L. School- voor meerdere doel einden verhuurd jverd. De heer v. Egmond constateert aan de hand van cijfers dat de kosten van ver warming der 0. L. Szhool hoogor zijn ge weest dan van do Bijz. school. Is de ver goeding om de kleine vereenigingen te be talen wel voldoende, vraagt spreker. De Voorz. kan op dit oogonhlik niet me dedeelen wat de reden daarvan is. In vo rige jaren was het omgekeerde het geval. Verder wordt de O. L. School ook des avonds voor andere doeleinden verwarmd en verlicht. Spr. zegt een nade-r onderzoek toe, ook naar de mogelijkheid of van do UIT DE RADIO-WERELD. if Programma's voor Zaterdag 1ö Sepf. Hilversum 1050 M. 12.00 Politieberichten. 12.352.00 Lunchmuzicle door het Tria« nontrio (Piano, viool, cello). 2.004.00 Aansluiting van de Cinom^ Royal te Amsterdam. Filmmuziek dooi1 het orkest o. 1. v. Hugo de Groot. 4.006.00 Aansluiting van het Kurhaufl te Scheveningen. Dansmuziek door dö Suasion North Star Orchestra, o. 1. v. Gró- goiro Nackchaunian. 6.008.00 Concert door het A. N. R. O. orkest. 10.30 Persberichten. 8.10 VAR A-avond. D a v e n tr y 1600 M. on London 361 M. 12.202.20 Corelli Windeatt's band, en solisten. 3.20 Militaire muziek en solisten. 4.20 S. Kutcher, viool. 4.85 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtjo. 6.20 A. Brown's kwintet. M. Phillips, contra alt. 6.50 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7.05 M. Philips, contra alt. 7.20 Mr. R. Scott: The month's roviows 7.35 De suites van Handel. 7.50 Orkest en H. Webb, contra alt. F. Richardson, has. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.35 „Writers of today", voorlezing door Miss Tennyson Josse. 9.50 Variété. 10.3012.20 Dansmuziek. „Radio-Paris* 1750 M 10.50—11.00 Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 5.05 Do Homonymo-Jazz. 8.00 Lezing. 8.5011.20 Dansmuziek. Orkest en so listen. Langenberg 469 M., M n s t e r 2 4 2 M., en Dortmund 2 8 3. M. 1.302.50 Orkestconcert. Jazzband en Schrammeltrio. 5-506.50 Vocaal ooncert. Kölner Dub- belkwartet. 8-359 50 „In der Spinnstube", tooneel- stuk van F. Caslello en W. Wahl. 0-5011.20 Vroolijk concert. Daarna tot 1.20 Dansmuziek. Königswusterhauscn 1250 M. on Berlijn 484 en 566 M. 12.208.05 Lezingen en lossen 8.20 Populair orkostconcert. 10 5012.50 Dansmuziek. «Hamburg 395 M. 4.50 Dansmuziek. 5.35 Orkestconcert. 6.20 Vroolijk concert. 8.20 „Wieuer Humor", o. I. v. Horst Platen. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. Brussel 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.35 Orkestconcert. 9.20 Kurhausconccrt. 10.5011.20 Dansmuziek. Aan de Kerkkoren in Nederland. Binnenkort zal do Katholieke Radio- Omroep eens in do veertien dagen een Misuilzending kunnen geven op Zondag morgen vanuit alle plaatsen in Nederland. Vole koren zullen verlangend zijn voor dit prachtige doel het beste te kunnen govon. Teneindo nu een rooster van afwisselende en liturgische en artistiek hoogstaande uitzendingen te kunnen geven, wordt men verzocht indien mon tot feitelijke mede werking bereid is, zich op te geven aan den secretaris der St. Grogorius-Verooni- ging in liet diocees, waarin het kerkkoor bestaat, te welen: voor Utrecht aan Pastoor J. Scheepons, Ootmarsum; voor Breda: aan Professor A. Andrics- sen, Seminarie Ypelaar, Ginneken; voor Haarlem: aan Prof. J. v. d. Wiel, Seminarie., Heemstede; voor 's-HertogenJboscli: aan Pastoor F. Mannaerls, Loven* Tilburg; voor Roermond: aan Kapelaan Thcelcn te Gulpen. Men geve daarbij op: welk programma men zou kunnen geven en in welke maan den men het liefst de uitzendingen zou geven. Aan alle eischen van het Molu proprio en andere kerkmuzikale wetgeving moet strikt worden voldaan. Men donke hier bepaaldelijk aan Advents- en Vastentijd. Alle soorten kerkmuziek komen in aan merking, waarbij Gregoriaansche aller minst uitgesloten zal zijn. Voor alle correspondentie don lechni- schen en finantioelen kant betreffende wende men zich tot het secretariaat van don K. R. O. Heerengracht 46, Amster dam. Voor Liturgischo, muzikale eu da- lumkwcsties tot Prof. van do Wiel, Semi narie Heemstede, in wiens handen als ge delegeerde der St. Gregorius-Vereenjging in liet hoofdbestuur van den K, R. O. de regeling berust. J. G. W. VAN DE WIEL, pr., Lid van het bestuur van den K.R.,0. Lagere klassen een ander lokaal kan wor den aangewezen. De heer v. Egmond wijst er op dat do straatlantaarns zonder bezwaar reeds in Maart kunnen worden gebluscht. De Voor zitter wil gaarne dit denkbeeld in over weging nemen, doch wijst cr op dat hier door weinig voordeel wordt verkregen. De automatische ontsteking is voor hcrhaaldo wijziging der tijdstippon een bezwaar; men kan de tijdstippen niet ieder oogen- blik wijzigen, met het oog op het arbeids loon. Voor wenken houdt spr. zich echter gaarne aanbevolen. Do rekening over 1926 wordt daarna voorloopig vastgesteld als volgt: Gowono dienst: de ontvangsten op 39.369.97 de

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7