DERDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT" VRIJDAG 9 SEPTEMBER Gemengde Berichten. ONGELUKKEN. HET AUTOKERKHOF BIJ GOUDA. Botsing tusschcn twee auto's. Eén wagen van den dijk gestort Op het beruchte autokerkhof Gouda Oudewater is gisterenochtend in de ge vaarlijke zone, ter hoogte van de boerderij van don landbouwer A. Boere (Oudewa- ler), wederom een auto van den dijk ge stort. Het ongeluk was het gevolg van een aanrijding tusschen een auto van den varkenshandelaar v. d. Sluis uit Oudewa ter, die op weg was naar Gouda, en een anderen auto. die uit de richting Gouda kwam. De auto van eerstgenoemde reed aan de rechter- en in goeden toestand verkoe lende zijde van den dijk; hij kwam door de aanrijding echter dwars over den dijk te staan, geraakte in de verraderlijke lin kerzijde en stortte toen omlaag. De twee inzittenden bekwamen geen letsel. De auto is zwaar beschadigd ou het voorstuk ge heel vernield. De politie stelt een onder soek in. „Tel." DOOR DEN ELECTRISCHEN TREIN DOODGEREDEN. Onvoorzichtig oversteken. Gistermiddag wilde een 23-jarige arbei der, werkzaam op de papierfabriek van Rath en Doodeheefver te Pijnacker. bij de halte Adrianalaan den spoorweg overste ken, hoewel hij zag dat een sneltrein, te 5.20 uit Rotterdam verrokken en die daar niet stopt, in aantocht was. De bestuur der van den electrischen trein v. d. Berg kon niet meer tijdig stoppen, zoodat de onvoorzichtige man gegrepen en vermor zeld werd. De trein kwam met tien minuten ver traging in Den Haag binnen. Kind gestikt in een rioolput. Gistermiddag ongeveer 5 uur is het 2- jarig zoontje van den koekfabrikant De Winter te Alkmaar in een rioolput geval len en gestikt. Verdronken. Te Veenhuizen verdronk in oen onbe waakt oogenblik het 3-jarig zoontje van den heer S. Overreden en gedood. IJit Deurne wordt gemeld: Te Zeilberg kwam het kind van den eaféhouder A. Koppens spelenderwijs het huis uitgeloo- pen. Het geraakte onder een passeerende wagen met turf en werd overreden. De kleine werd helaas dood opgenomen. Doodelijk ongeluk op een station. Gistermorgen is op het stationsemplace ment te Groningen de 33-jarige voerman H. Bussclier, hij het uitladen van kisten nit een wagen zoodanig gevallen, dat hij enkele oogenblikken later is overleden. Nie mand had het ongeluk zien gebeuren. Men vermoedt, dat hij op den kant of hoek punt van een kist is gevallen en inwen dig is gewond. Men vond hem kreunende van pijn op den grond liggen. De overledene was in dienst bij de expe diteurs Boersema en Scholtens. Hij was ?ehuwd en had 1 kind. Door een dakpan getroffen. Bij het afbreken van een woning heeft te Esch de 17-jarige W. de Bresser uit Boxtel een dakpan op het hoofd gekre gen, tengevolge waarvan schedelbreuk ontstond. De toestand van den getroffene is ernstig. Geestelijke en geneeskundige hulp werd verleend. B. mag niet vervoerd worden. Door een drijfriem gegrepen. In de machinefabriek der fa. Dekkers te Roosendaal is de arbeider M. door een drijfriem gegrepen, waardoor hij bekneld geraakte tusschen riem en vliegwiel en een gecompliceerde breuk bekwam aan den lin kerbovenarm. De man werd overgebracht naar Charitas, waar men amputatie van den benedenarm noodzakelijk achtte. M. maakt het naar omstandigheden goed. Zich daodgsschrokken? Zaterdagmorgen stak een kiud te Maas tricht in do buurt van het M.V.V.-terrein de straat over, juist toen een biervracht wagen er aan kwam. Het kind kwam niet onder den wagen, maar een zekere K., die meende, dat een ongeluk ging gebeuren, schrikte zoo hevig, dat hij een toeval kreeg en naar huis moest vervoerd worden. Daar zijn toestand verergerde is de man naar Calvariënherg gebracht, waar hij nu is overleden. Een noodlottige vergissing. In het ziekenhuis aan den Coolsiugcl te Rotterdam is de 27-jarige J. Smit uit Al- blasserdam opgenomen, die bij den tol aan den Rotterdamschen Rijweg de Overschie- eche motortram per rijwiel tegemoet was gereden en onbekend met de plaatselij ke toestanden deze voor een autobus had aangezien. Smits was toen rechts van den weg blijven rijden, denkende, dat do „bus" we-1 zou uitwijken. Het resultaat .was, dat hij door den tramwagen werd ge grepen en overreden. Bij zijn val brak hij het linkerbeen, terwijl hij verder een vrij ernstige hoofdwond bekwam. De eerste hulp werd hem verleend door den juist passcerenden dr. Vermeer, uit Den Haag. Vat met gas uit elkaar gesprongen. Gistermiddag is in een smederij in de Nieuwe Laantjes te 's-Gravenhage een vat «ut elkaar gesprongen, waarin een vrij groote hoeveelheid gas was. Tegen het vat stond een ijzeren staaf, welke door de kracht van het gas werd weggeslingerd. ■Ken der arbeiders, die in de nabijheid 8 ^nd, _werd aan een been verwond. De •chade is niet groot. Tramontsporing. Woensdagavond om 7 uur is te Gen nep de tram van den MaasBuurtspoor weg ontspooni. De machine kwam dwars over de lijn (e slaan en twee wagens bot sten tegen het voormalige gebouw van den N.-Brabantch-Duitsclien spoorweg. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats, 's Avonds om 10 uur was de haan weer vrij. Aanvaring tusschen twee treiters. De ter visscherij uitvarende stoomtraw ler Y 195 „Azimuth" is op de Noordzee (ongeveer 140 mijl van IJmuiden) in aan varing geweest met den thuisvarenden Duitschen stoomtreiler H. G. 41 „RichanI G. Krogmann" waarbij beide schepen ern stig wérden beschadigd.' Eerstgenoemd schip bekwam een gat in het voorschip, waardoor het spoedig water maakte, doch op de waterdichte schotten bleef drijven. Zonder assistentie is de „Azijnuth" gister morgen in de visschershaven teruggekeerd. De Duitsche stoomtreiler heeft de reis eveneens op eigen kracht kunnen vervol gen. De bemanning van een Enge!sch jacht gered. Do kapitein van het s.s. Alcor", van v. Nievelt Goudriaan Go, heeft aan de dir. van de reederijk een telegram gezonden, waarin hij meedeelt dat hij de beman ning van het Engelsche jacht „Joanne" (148706 London), bestaande uit twee per sonen. heeft gered. Het jacht moest wor den verlaten. Op 31 Augustus is de „Alcor" van Leith naar Montreal vertrokken. EEN BRUTALE OVERVAL. Dienstbode door twee mannen mishandeld. Een brutale overval is WoensdagmidJig gepleegd in het buitenverblijf van den heer v. d. E., te Esch (N.-B.), waar de dienstbode met de beide kinderen alleen thuis was. Twee mannen belden aan en vroegen om een aalmoes. Toen het meisje hun deze door een raampje van de deur toereikte, vroegen ze ook om kleeding- stukken. Daar de dienstbode deze niet ge ven wilde, grepen de mannen haar door liet raampje aan, sneden haar met een mes de klcederen stuk en een bos haar af. Het meisje wist zich los te rukken, doch viel door do emotie bewusteloos neer. De da ders maakten zich op rijwielen uit de voe ten. De dienstbode heeft hun signalement aan de politie kunnen medodeelen. Inbreker en heler aangehouden. De Centrale Recherche te Amsterdam heeft na eenig zoeken twee personen ge arresteerd, die een partijtje zilver naar een bank van leening hadden gebracht. De beambte, die het moest boeken, bemerkte, dat oen gedeelte'van hot zilver op de re- cherchelijst stond aangegeven. Zoo volgde aangifte en spoedig daarna de aanhouding van de beide mannen. Het schijnt, dat ©en hunner de inbreker en de ander de heler is. Hot zilver is afkomstig van inbraken op den Amsteldijk en in de Plantage Mid denlaan. Een bedrag van f 14.000 gevonden. Een bewoner van de P. C. Hooftstraat te Amsterdam, die omstreeks half twee in hot Vondelpark liep te wandelen, keek toevallig in het gras naast den rijweg en zag daar een pakje gewikkeld in glimmend zeildoek liggen. Hij raapte het op, maakte het open en trof in het zeildoek twee zak- portefeuilles en een portemonnaie aan. Groot was zijn verbazing toen hij bemerk te, dat de beide portefeuilles letterlijk vol gepropt waren met bankbiljetten. In do portemonnaie bevonden zich verschillende goudstukken benevens eenig klein geld. De eerlijke vinder begaf zich regelrecht naar het politiebureau Leidscheplein en deed daar'aangifte van zijn vondst. In zijn bijzijn werd het geld minitueus geteld en toen bleek, dat het ongeveer f14.000 be droeg. Het zeildoekje gaf geen aanleiding tot eenige aanwijzing omtrent don verlie zer en evenmin was dat het geval ten op zichte van de beide portefeuilles en de por temonnaie, die vrijwel nieuw waren. Een onderzoek werd ingesteld bij eenige gTooto lederwinkels ten einde te weten te kunnen komen, wie deze voorwerpen on langs had gekocht. Het leverde geen resul taat op. Of het geld van misdrijf is of dat iemand het verloren hoeft, kan natuurlijk niet uit gemaakt worden. Het vergiftigingsgeval in Den Haag. Op last van de Justitie te 's-Gravenliage is dezer dagen een huiszoeking verricht in de woning van den majoor G., dio zich nog steeds in voorloopige hechtenis be vindt, in verband met do vergiftiging van den kapitein der militaire administratie Quack. De Vechtbrug te Weesp stukgevaren. Gistermiddag is de Rijnaak St.-Antho- nius, met een lading zout, bestemd voor de zoutziederij Do Pauw te Muiden, bij het doorvaren van de Lange Vechtbrug in botsing gekomen met de kloshouten van genoemde brug, waardoor deze ernstig be schadigd werd. Door deskundigen wordt de schade op meer dan 5000 getaxeerd. De brug is geheel ontzet; tot op twintig meter afstand werden de straalsteenen van hun plaats ge rukt. Het verkeer voor voertuigen in de richting van het Gooi moet via Muiden geschieden. Van gemeentewege werden 2 roeibootjes gerequireerd om de voetgan gers over te zetten. Wethouder Raadsheer was met een opzichter der gemeente zeer spoedig ter olaatse, teneinde maatregelen te nemen, om zoo vlug mogelijk een nood- verbinding lot stand te brengen met den tegenover liggenden Vechtoever. „Tel." Groote boerderij in asch gelegd. Gistermiddag heeft onder de gemeente Arnhem ©en zware brand gewoed, waar door do boerderij „Nooit Gedacht" aan do Kernhcim vrijwel met den grond gelijk ge maakt is. Do brand ontstond in den steenen stal, wolke aan het woonhuis grenst, de vlam men sloegen onmiddellijk naar de. woning over. Na ongeveer tien minuten stond do geheele boerderij met aangrenzende stal len in lichtelaaie. De eigenaar, de heer Visser, was niet thuis toen de brand uitbrak; zijn vrouw en een zestal, meerendeels nog zeer jonge kindoren, wol. Zij waren sp>oedig in veilig heid gebracht bij buren. Dezo vingen aan met het naar buiten slee pen van het meubilair en hot gelukte hun eenige kasten, enzoovoorts, in veilig heid to brengen. Toen werd do gloed zóó hevig, dat men moeet wijken. Int-usschen waren anderen bezig met het vee naar buiten te drijven. Men kon niet verhinderen dat een varken en ©en aantal kippen in de vlammen omkwamen. Een ander varken, dat naar buiten werd ge sleept, was met ernstige brandwonden overdekt. De brandweer van Plattenburg, de wijk waarin de boerderij ligt, was spoedig aan wezig, doch kon weinig uitrichten, omdat do brandlcranen te vor van de boerderij lagen om deze met de aanwezige slangen to bereiken. Eenigen tijd later arriveerde de Arnhemsche brandweer met de motor- spuit onder leiding van den onder-com mandant Wesseling. Met eenige stralen op de waterleiding, waarvan één op do lei ding van de Ned. Kunstzijdefabriek, wel ke vlakbij ligt, werd aangesloten, werd nu het vuur bestreden, doch er viel niets meer te redden. De boerderij geleek een reusachtige fakkel en de hitte was zóó groot, dat een aantal biels op eenigen af stand op den spoordijk gelegen, vlam vatte. Toen de hevigheid van het vuur, dat o.m. voedsel vond in ©en groote hoeveelheid stroo en haver, was afgenomen, haalde de brandweer de wankele muren en schoor- steenen met- enterhaken om. Ten slotte war ren boerderij en stallen een groote puin hoop. De eigenaar is verzekerd, doch ver be neden do waarde. Omtrent de oorzaak tast men, naar de „Tel". mcJdt, nog in het duister. Er brand de geen vuur in woning of stallen. Het vermoeden bestaat, dat de brand ontstaan is door de vonken van een voorbijrijdende locomotief. Brand. Door vonken uit den schoorsteen is in de woning van de wed. H. Harink te Wijthem, onder Zwollerkerspel brand ont staan. Het vuur vond gretig voedsel in het rieten dak, zoodat in een korten tijd niet alleen de boerderij, doch ook een hooiberg mol ongeveer 70.000 pond hooi en een met riet gedekte schuur in lichten laaie stonden. Do bewoners, die zich ter ruste hadden begeven, -konden nog juist bet brandende huis ontvluahten. Bijna al het meubilair, een groote voorraad ba- ver en rogge, en hot hooi werden een prooi der vlammen. Ook een geit kon niet worden gered. Het verbrande was verzekerd, behalve de eigendommen van de inwonende dienstbode en de beide knechten. Vermist. Te Vijfhuizen wordt sinds eenige dagen een 14-jarig meisje vermist Zij heeft zich naar haar betrekking in Haarlem bege ven, doch is daar niet aangekomen. Alle pogingen om haar terug te vinden zijn nog zonder resultaat gebleven. Een goed begin. Toen de heer A. Heibels, burgemeester van Kerkrade, Dinsdagavond de raads leden begroette, zeide hij, dat hij één hun ner in zijn woord van welkom niet kon betrekken. Het socialistische raadslid Flutsch vroeg den voorzitter wien hij be doelde. U niet, antwoordde de voorzitter. Wie dan wel? herhaalde de heer Flutsch Hierop bleef de voorzitter 't antwoord schuldig, die vervolgens de vergadering sloot. In zijn openingswoord had de bur gemeester aangedrongen op vriendschap pelijke en prellige samenwerking, zegt „De Tijd". De nazomer. In de Bonmielerwaard slaan op lal van aardbeienvelden de planten voor de twee de maal in bloei Onveilig strand. Het strand le Scheveningen is onveilig tot Katwijk op Dinsdag 13 en Woensdag 14 Sept., telkens van 8.30 u. v.m. tot 11 uur v.m., en op Ponderdag 15 September cn Vrijdag 16 September telkens van 10.30 u. v.m. tot 2.30 u, n.m. wegens het schie ten met geschut. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat het strand eerst dan weer veilig is, wanneer de vlaggen, waarmede de onveiligheid wordt aangeduid, zijn in gehaald. Buitenl. Berichten ONGELUKKEN. Scheepsbrand. 3 d o o ii e n Te Oban, een toeristenplaats in Schot land. brak Dinsdagnacht te half twee, brand uit in een pleizierboot. De hoofdmachinist, die boven de machi nekamer sliep, ontdekte den brand en sloeg terstond alarm. De geheele bevolking van het stadje, dat op het oogenblik oen groot aantal vacan- legast en herbergt, stroomde naar de plaats, waar de brandende boot aan de pier gemeerd lag. Aan boord bevonden zich 25 man. Vier leden van de bemanning werden met ernstige brandwonden uit het logies gehaald en naar het ziekenhuis ver voerd. Drie personen, t. w. de vroegere kapitein, die zijn opvolger instrueerde, een hofmeester en een kombuisjongen, kwa men in de vlammen om. Zij hadden nog gepoogd door de patrijspoorten te ontsnap pen, maar slaagden daar niet in. daar de openingen te klein waren. Do boot brandde af tot op don water spiegel en zonk toen. Alleen de masten en de pijpen steken nog boven water uit. Paniek in een trein bij Chamonix. Met groote vaart de helling af! Op het traject van den tandradspoorwog MontanversChamonix, waar onlangs het vrceselijke treinongeluk plaata greep, heb- liebben do reizigers dezer dagen weer eenige angstige oogenblikken doorge maakt. Op een gegeven oogenblik begon de trein, gelijk ook bij do jongste ramp hot geval was, in buitengewoon snelle vaart de helling af te rijden. De bestuurder slaagde or evenwel in, intijds te remmen cn oen nieuwe ramp te voorkomen. Onder do reizigers was in tusschen een paniek uitgebroken. Angstkreten weer klonken van alle kanten cn toen de trein behouden tot stilstand was gebracht-, gaf men er maar de voorkeur ian, zijn weg naar Chamonix te voet voort to zotten. Terwijl een stoet van meer dan honderd reizigers, wien do schrik nog in dc boenen zat, Chamonix binnentrok, kwam de trein leeg op de plaats van bestemming aan. Ontploffing op de „President Harding". Uit New York wordt gemeld: Gister nacht heeft aan boord van liet ss.. „Presi dent Harding" een ontploffing plaats ge had, waardoor één persoon werd gedood, terwijl twee anderen levensgevaarlijke brandwonden opliepen. Overstroomingen in Nieuw-Zeeland. Stormwinden en kolossale regenbuien hebben over geheel Nieuw-Zceland ernsti ge overstroomingen veroorzaakt. Vooral te Kensington was dit in zeer sterke mate het geval. Stormen in Spanje. In Catalonië en in andere doelen van Oost-Rpanje hebben stormen in de laatste dagen veel schade aangericht. Vier per sonen zijn daardoor om het leven geko men. Verscheidene rivieren, waaronder ook dc Ebro, zijn sterk gestegen. De Dccnschc schrijver kan geêlectrocuteerd worden. Zijn aanbod wordt in Amerika aanvaard. Het blad „Poliliken" heeft een tele gram ontvangen uit New York, ondertee- kend „Radio "Worlds Fair Clayton Irwin", waarin wordt aangeboden den jongen Deenschen auteur Thorkil Barfod te elec- trocuteeren, teneinde lo beproeven of elecfroculie inderdaad onmiddellijk den dood ten gevolge heeft, dan wel alleen ver lamming. Zooals men weet, heeft Barfod zich onlangs voor een dergelijk experi ment aangeboden. Een Nederlandsche auto gestolen. Terwijl de Nederlander Campf, wonen- do Keizersgracht, Amsterdam, in hotel Wagnex, te Antwerpen, vertoefde, hebben dieven zich met zijn auto uil de voeten ge maakt. De bestolene heeft een aanklacht bij de Antwepsche politie ingediend. Brutale aanranding. Te Marseille is een geldwisselaar, die eiken avond niet een portefeuille met geld naar zijn woning terugkeerde. Dins dag aangerand door twee mannen, die uit een auto sprongen, waarmee zij hem waren gevolgd. Ouder bedreiging met een revolver werd de geldwisselaar gedwongen zijn portefeuille af te geven. De mannen sprongen vervolgens weer in den wagen, die door een derden man aan het stuur op gang was gehouden en verdwenen. In de portefeuille zat 100.000 franc. De auto is teruggevonden. Zij bleek even vóór dat de misdaad wer.l gepleegd le zijn gestolen. Ex-Keizerin Zita ziek. Uit Parijs wordt gemeld: De Koning en de Koningin van Spanje, hebben zich spe ciaal naar San Sebastian begeven om een bezoek te brengen aan de weduwe van wij len ex-Keizer Karei van Oostenrijk, ex- Keizerin Zila. die thans vrij ernstig ziek is. Sinds den dood van haar echtgenoot woont de 35-jarige Zila met haar 8 kin deren bij San Sebastian; zij hoopt haar oudsten zoon Otto, die thans 16 jaar oud is, nog eens op den Hongaarschen troon to zullen zien. Hondcrd-vier-jaar oud. Tc Genouillé in het departement der be neden Gharenle is een vrouw gestorven van honderd-en-vier jaar. UIT DE OWBEVIiaB UITHOORN. GEMEENTERAAD. Verkiezing van Wethouders. De salarissen der gemeente-werk lieden. De Raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagmorgen 10 uur. Voorzitter Mr. D. F. Pont, burgemeester De Voorz. opent deze voltallige vergade ring met gebed, waarna wordt overgegaan lot installatie van dc nieuwe leden. Vervolgens werden dc notulen vastge steld en volgt de verkiezing van wethou ders. Als eerste wethouder werd herko zen do lieer Nederland met 6 stemmen. De heer Th. Könst verkreeg 3 stemmen. De heer Verwoerd 1 en 1 blanco. In dc plaats van den heer Lodewegen werd gekozen de heer Verwoerd met 8 stemmen. 1 stem werd blanco uitgebracht, 1 op den heer Blom en 1 op don heer Gamphuynder. Als plaatsvervangende wethouders wor den gekozen do hoeren Geurls en Könst, De heer Geurts neemt het in beraad. Verkiezing commissie van hijstand. Do Voorz. merkt op, dat alleen leden gekozen worden. B. on W. treden op als voorzitters der verschillende commissies en regelen de verdeeliug dier functies. Gemeentelijk eloctricileilsbedrijf. Afiro- dcnd do hoeren Geurts en Koole. De hoer Geurts wordt herkozen. In de vacature- Koole wordt benoemd de hoer A. Maat. Woningbedrijf. Aftredend de hoeren Verwoerd en Kleijn. Do hoer Kleijn wordt herkozen. In do vacature-Verwoerd (door benoeming als wethouder) wordt gekozen de heer Gamphuynder. Slachlbedrijf. Aftredend do heeren Bos man en Blom. D heer Bosman wordt her kozen, in do plaats van do lieer Blom wordt gekozen do hoer Könst. Don heer Blom wordt dank gebracht voor alles wat hij in 't belang van het slachtbedrijf hoeft verricht. Openbare werken. Aftredend de hoeren Verwoerd en Bosman. Hiervoor worden gekozen de heeren Könst en Essenius. Met de gebruikelijke dankzegging cn gclukwenschen nemen de gekozen loden hun benoeming aan. Adres W, Smits, gemeente werkman. Adrsssant wijst er op dat zijn salaris slechts bedraagt 24.77 per weck, waar van hij mot zijn gezin moeilijk rond kan komen. Gevraagd wordt zijn salaris le brengen op 1500 s jaars. De Voorz. merkt op, dat 't salaris 1400 is. Hoewel Smits verdienstelijk werk verricht meencn B. en "W. met het oog op do finantiën niet te moeien ndviseeren op het verzoek in to gaan. De heer Gamphuynder kan er zich wel mee vereenigingen 't salaris niet tusschen- tijd s te herzien. Spr. wil voorstellen, nu afwijzend te be schikken, maar bij de begrooting een al- gelieele salarisherziening aan de orde te stellen cn dan een betere verhouding in do salarissen te brengen. Dit voorstel wordt ondersteund door den heer Van Diepen; zoodat dit voorstel eerst in stemming wordt gebracht. Er voor stemden de hee ren v. Diepen, Essenius, Blom en Camp- huyndcr, zoodat dit met 74 verworpen werd. Het voorstel van B. en W. werd met 74 aangenomen. Van den 2dcn gemeente-werkman Van der Sluys was een zelfde adres ingekomen om zijn salaris te brengen op f 1500. Do voorzitter zegt, dat dit 1200 bedraagt. Op dezelfde gronden adviseeren B. en W. afwijzend te beschikken, terwijl de heer Campr.uynder dezelfde bezwaren oppert en hetzelfde doet hij hij don lsten werkman, hetgeen de hoeT Van Diepen ondersteunt. De heer Blom pleit voor gelijkstelling van beide salarissen daar het dezelfde functies zijn. De Voorz. merkt op, dat Smits voel lan ger in dienst is en als lo werkman wordt aangemerkt, die tevens hij ontstentenis van den gem.-opzichter in diens plaats treedt. Het voorstel Campluiynder wordt met hetzelfde resultaat verworpen en 't voor stel van B. en \V. aangenomen. Adres S. D. A. P. inzake het in de vo rige vergadering genomen besluit om goen subsidie te verloenen aan de commissio voor do malaria-bestrijding, noodigt do S. D. A. P. den Raad uit op dit besluit terug te komen en alsnog 't gevraagde be drag, 1 cent per inwoner, toe te staan. De Voorz. brengt in herinnering, do gronden, waarop 't afwijzend besluit is genomen. B. en W. stellen voor ook op dit adres afwijzend te beschikken. Het voorstel van B. cn W. wordt aange nomen met 92 stemmen. Tegen de hoe ren van Diepen en Gamphuynder. Verzoek van het schoolbestuur Zuidor- Legmeerpolder om restitutie van een maand salaris ecner assistente ad 66.67 wegens het voor een maand onder de wa penen vertoeven van een onderwijzer. Wordt goedgekeurd. Rekening 1926. Bij monde van den heer Bosman wordt verslag uitgebracht vau do commissie, die met het nazien der reke ning was belast. Do commissie heeft geen onregelmatigheden kunnen ontdekken en constateerde, dat allee in orde was Toch heeft ze eenige aanmerkingen. De commis sie was geschrokken van het groot nadce- lig slot, zooals dat in dc annalen van Uithoorn nog niet bekend is. Hoewel het de commissie bekend is, dat hier 'n groot bedrag bij is voor te weinig ontvangen belasting heeft de commissie zich toch uf- gevraagd of door B. en W. wel voldoendp zuinigheid wordt betracht. De commissio is van mocning, dat voor 't aanscfiaffen van 2 nieuwe schrijfmachines niet do goedkeuring van den Raad is gevraagd. Verder maakt ze aanmerking op een post 100 voor inkt en op leveranties gedaan door buiten do gemeente wouenden, waar inwoners voor in anmerking hadden kun nen komen. Do Voorz. zet uiteen, dat in do gomeenlerekening van 1919 of 1920 een fout is gemaakt, die dezer dagen door de scherpzinnigheid van den secretaris is ontdekt geworden. Dit betreft een post van ruim 3000 van rente G. E. B. Hiernaar wordt nog een nader onderzoek ingesteld, doch dc terugslag hiervan drukt op dezo rekening. Verder is 1926 niet met een ba tig saldo overgegaan van vorige jaren. Als een verblijdende tijding kan worden medegedeeld, dat nog als cinduitkeering van 't Rijk zal worden uitbetaald een be drag ad 5600 en een ad 5100. Wat 't verwijt betreft, door do commis sie gemaakt al zou de Raad niet gekend zijn, kan spr. niet aanvaarden en ver zoekt hij den heer Bosinau dit te rectifi- cecren. Verder zot spr. uiteen bel nut van de cyclostyle- en wijst er op, dat de ad ministratie alhier de volle tevredenheid, en bewondering hoeft van deskundigen Dit alles kon niet met één schrijfmachine gebeuren. Bovendien was dit een machine tweedehands gekocht in de distributietïjti. Wat levering van buiten de gemeentewo- nenden betreft, verdedigt spr. dit op bc- zuinigingsgroiiden. Uit de vcrdcro besprekingen die nu

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3