f TELEGRAFISCH weerbericht volgens waarnemingen verricht in den morgen van 7 Sep!omber 1927 medegedeeld door he! Kon. Nod. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Baronie!erst.: 768.1 te Memel. IfAgsta BuomctorsL: 753.7 te Veslmanoer Verwaai» bng tot den avond van 8 Sept.: .Mal)ge Zuid-Westelijke tot Westelijke wind, aanvankelijk zwaar bewolkt met mo gelijk regenbuien, later opklarend, iets dunne lijntje beduidt den stand van gis teren. LUCHTTEMPERATUUR. 18.4 gr. G. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a.: Van Woensdagnam. 8.06 tot Donderdag- voorm. 5.50 WATERTEMPERATUUR. Zweniinr. Hoog Rijndijk: Hedenmorgen 7 uur 21 gr., 12 uur 21 gr., 3 uur 21 gr. Zweminr. „De Zijl": Hedenmorgen 7 uur 19 Yz gr., 12 uur 20 gr., 3 uur 20 Vi gr. Vooreerst is er een belangrijke agenda van den Centraler, raad, een agenda, die zeker van belang is voor de leden. Voorts zal besproken worden een cursus in esperanto, indien de ledenvergadering van oordeel is, dat het esperanto is van belang voor de leden van onze beweging. Ook zal een bcstuursvacature moeten wor den aangevuld, terwijl ten slotte eenige zeer belangrijke mededeelingen zullen worden gedaan, hoofdzakelijk betreffende hetgeen in den laatsten tijd gedaan werd in het belang van de leden. R. K. Militairen Vereeniging. Morgen zullen circa 1000 militairen zich naar Leiden begeven om aan de herha lingsoefeningen deel te nemen van 8 tot 24 Sept. De actieve R. K. Militairen-Ver. zet wederom hare deuren wijd open, om de mannen te ontvangen, en heeft een extra program samengesteld. 8 Sept.: Opening met toespraak. 9 Sept.: 9 uur de H. Mis met predikatie, 's avonds 8 uur toonecluitvoering. 12 Sept.'s avonds Stadsgehoorzaal. (Deze avond gaat uit van het daartoe ge vormd algemeen comité). 14 Sept.: 8 uur tooneeluitvoering. 15 Sept.: Sportmiddag. (Dit feest gaat ook uit van het daartoe gevormd algemeen comité). 16 Sept. 8 uur bioscoop. 19 Sept.: 8 uur Landstormfilm in de ge hoorzaal. (Deze avond gaat uit van boven bedoeld algemeen comité). 20 Sept.: 8 uur Voordjachtenavond. 23 Sept.: 8 uür Afscheidsavond. Natuurlijk vertrouwt het bestuur, dat de opkomst alle avonden groot zal zijn. lederen avond prijsbiljarten enz. Er zijn kosten aan verbonden! Maar het adres van pater Frigge is alom be kend. Voor hen die het niet mochten we ten, zij hierbij vermeld, dat dit is Haar lemmerstraat. 104. Sigaren of andere tractaties zijn zeer welk? tn. KL.her van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland vergadertop Dinsdag 13 September a.s. des namiddags 2 uur. De agenda vermeldt o.m.: Vliegtuigver binding met Nederlandsch Indiël en goed- kooper telegramtarief; Vaststelling ant woord aan den Polder Nieuwkoop en Noorden inzake ophooging rietland inge volge praeadvies der Commissie voor Ver voer Post en Telegrafie; Bespreking ver betering Leidsche Trekvaart; Export van Leidsche kaas; Vaststelling datum der ver kiezing. H. B. S. voor Meisjes. Geëx. voor de 1ste kl. 3 cand. Toeg. C. E. Roest. Afg. 2, teruggetr. 1. Toeg. voor de 1ste kl. zonder examen S. W. A. Schouten. Geëx. en toeg. tot de 2de kl. F. F. I Meijcrs. Zonder ex. toeg. tot de 2de kl. H. Werkman. Heden kwam bij het Stormramp-Comité nog in van IV. N. 10. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den Penningmeester, den heer P. Muys van de Moer, Plantsoen 49, Leiden., post giro nummer 57471. Gisterenmiddag reed een heer op de le Binnenvestgracht, toen plotseling een groolo hond uit do huisdeur van een al daar slaand perceel sprong en tegen den fietser opvloog met het gevolg, dat de voorvork van het rijwiel werd verwron gen. De wielrijder viel, doch liep gelukkig geen letsel op. Door M. v. Z. is bij de politie aangifte gedaan, dat uit een ingesloten pakhuis aan de Hoefstraat ten zijnen nadcele 22 is ontvreemd. Eenige jongens van 12 en 14 jaar, wier namen bekend zijn, worden Tan dezen diefstal verdacht. Gistermiddag om kwart over vier is mej. Jolia. v. d. K. op de Mare nabij den Oude Singel, bij het uitwijken voor een paar schoölkiaderen, togen een hards!ee- nen stoeppaal gereden. Zij kwam te val len en liep een paar wondjes aan hoofd en oor op. Na ter plaatse door den dok ter van den E. H. D. te zijn verbonden werd zij ter verdere behandeling naar het Acad. Ziekenhuis meegenomen. Op den Stationsweg liep gistermiddag de 62-jarigo grondwerker met de fiets aan de hand. Een aan de fiets gebonden schop kwam in aanraking met een passeerende auto, waardoor de man kwam te vallen. De fiets werd gegrepen door een stadstram waardoor het achterwiel werd vernield. In Leiden gevestigd. A. T. L. Schatz, dienstbode, Rijnsb.weg 96 T. A. M. Tops, winkelbed., Stations weg 20 A. J. Willcms,, kantoorbed., Rapenburg 13 J. ter Heide, verpleeg ster Acad. Ziekenhuis G. van Woere- kom, idem E. A. M. Jansen, idem N. G. G. Spijker, onderwijzer, Vreewijkstr.. 3 N. Verboog, kantoorbed., Haarl.weg 37 G. J. M. Dingjan, apoth. ass., L. Rijndijk 17 J. Vinkestein, huisknecht, St. Aaglenslr. 25 J. van Klaveren, dienstbode, Oude Singel 146 G. Boot, G Doustraat 7 D. G. Kruk en fain., administrateur, Valdezstr. 7 A. Barths, Vrouwensleeg 16 Wed. J. J. Hendrik- sen-Oosterbaan, J. de Wittstr. 46 T. Manshouwer, idem W. F. Thiele en fam., bankwerker, Groenesfeeg 6 H. Visesr, verpleegster, Papengr. 8 A. M. Smits, Hoogewoerd 57 G. Wassenaar, verpleegster, Nachtegaallaan 9 O. van Orden, zendeling, W. Rozenstr. 30 S. Aoyama, hoogleeraar, Stadh.laan 32 K. Bodenhausen, dienstbode, Driftstr. -06a M. C. B. Otten, kantoorbed., Maredijk 26 Ph. Lender, verver, Groenoordstr. 32 J. Clay en fam., hoogleeraar, Witte Singel 105 J. L. G. Mens, arbeider, Langegr. 188 A. Faasen, Aalmarkt 4 Z. Kraal, verpleegster, Haarl.weg 52 H. de Moov, dienstbode, Zoeterw. Sin gel 88 G. M. Mensink, dienstbode, Dil- lenb.str. 11 C. M. v. Schreven, Groen- hovenstr. 9 M. van Schelven, verpleeg ster, Acad. Ziekenhuis F. A. van de Kamp, Rijksambt., Tulpenstr. 16 A. A. Waasdorp, dienstbode, L. Rijndijk 132 E. Gail, huishoudster, Sationsweg 57 J. A. P. Hillengenb^rg, suppooste, Hoog- landsche Kerkgr. 17 A. G. T. Nijhoff, leerares, Botermarkt 11 Dr. A. A. v. d. Kloes en fam., apotheker, Steenstr. 37. m RSEBLIJ KË" STAMP LEIDEN. Geboren: Annie d. v. W. A. do Graaf en J. P. Wurzer. Cornelia Maria d. v. S. A. Toineij en M. J. Bruis. Joha. Nica. Anta. d. v. J. J. Breedeveld en E. H. C. Vreeburg. Johanna Catharina d. v. W. Ravensbergen en J. Sinteur. Wilhel- mina Josepka. d. v. G. T. J. Langezaal en C. C. M. Waayer. Jan z. v. M. L. Sweris en L. Huisman. Johannes Jaco bus z. v. C. M. Kohier en S. P, Pfeiffer. Antje Gerax-dina d. v. J. Mol en M. G. v d Ben. Cornelia d. v. H. Jansen en G. Noppen. Karei z. v. D. Bochlee en J. Hoppenbrouwer. Elisabeth Coma. Ma ria d. v. D. Ernst en G. Habraken. Ni- colaas Gerrit z. v. J. W. Reijneveld en B. v. Leeuwen. Gerrit z. v. J. N. v. Rij en A. v. Zuylen. Peter en Martha z. en d. v. G. v. d. Hoorn en P. J. l'Ami. Adria- nus Karei z. v. S. Verstraaten en W. E. v Leeuwen. Maria d. v. I. le Febre en M. H. Schouten. Maria d. v. W. Re geer en P. Hamerling. - Honds Jobs. Marts, z. v. H. F. M. Meyer en W. Smit. Wilhelmina d. v, J. J. v d. Reijden.en G. Laurier. Petrus z. v. P. T. A. Roes tenburg en A. I«. Tromm. Willem z. v. K. Stam en A. M. Blomberg. Antonius Jacobus z. v. J. v. Es en M. Kantebecn. Romke z. v. L. Grimm en M. de Jonge. Aart Jan z. v. P. Oostendorp en G. Zoerink. Overleden: E. Zaalberg dr. 18 j. H. v. d. Kleij m. 64 j. F. Galama 70 j. J. v. Dam wedr. 70 j. _A. P. Schuif- rink wed. Wijnnobel 86 j. M. E. Aker boom dr. 4 d. T. Haverbock—JC.eppel dr. 22 j. J. M. v. Driel m. 41 j. A. v. Turenhout dr. 77 j. A. Buis m 76 j. H. LadrieKok wed, 89 j.- WOQii KUIS» HOF. ARAUCARIA'S. Wie geen vreemdeling in de plantenwe reld is, of zoo af en toe eens een kijkje ncemfe bij een goed kweeker, of wie zelf bloemen en planten in do kamer en serre houdt, heeft zich zeker wel eens afge vraagd zoo'n kamerden, die men soms veelvuldig voor de ramen ziet prijken, wat voor plant zou dat wel zijn? De naam ka merden zegt al niet veel, 't is een Den die in de kamer groeit. Nu ja een Den is 't wel niet, maar men beschouwt dat woord meestal synoniem met conifeer. Men be doelt dus een conifeer, een naaldboom, die de kamertemperatuur goed verdraagt en zich in een pot laat stoppen, zonder cr al te veel tegen le protesteeren. De naam van deze kamerconifcer is Araucaria excelsa afkomstig van het eiland Norfolk, wat in de buurt van N. Zeeland gevonden wordt. De Araucaria exelsa is een heftige me dedingster van de Aspidistra en de waaier- palm, die in huiskamers en salons langen tijd de heerschappij voerden. Al is de Araucaria niet zóó geschikt voor halfdon kere vertrekken als b.v. de Aspidistra, zoo is ze toch als kamerplant zeer aanbeve lenswaardig, in 't bijzonder als men in de gelegenheid is haar een lichte standplaats te verschaffen. In dit geval dan ontwik keld zij ziek prachtig, en wat bijzonder opmerkelijk is, ze 'trekt niet, zooals al onze andere kamerplanten, naar het licht, maar behoudt zuiver haar kaarsrechten en stervormigen groei. De zorgen voor deze plant zijn niet bij zonder groot, zij behoeft een lichte doch voedzaam grondmcngsel en een vorstvrijo in den zomer wat bcschauwde standplaats, schoon de jonge zaailingen nog al eens af ten van onder af altijd wat blad verliezen en dus een kaal stammetje krijgen. Over stekken, waarbij de kop der plant als stek gebezigd wordt, is dan tenslotte het eenige redmiddel, dat echter alleen door een goed vakman kan owrden gedaan. Wie hier en daar eens parken en tuinen bezoekt en daar een oog heeft voor de planten en bloemen, heeft misschien wel eens een allervrcemdsten boom opgemerkt met een kaarsrechten stam, evenals de in kransen staande takken met schubben bedekt. Een paar exemplaren van deze boom vinden wij in ons Plantsoen en een zeer sckoono in een der tuinen langs den Morschweg. Dit is ook een Araucaria n.l. A. imbicata afkomstig uit het Zuid- Amcrikaansche land Chili. In 1795 werd deze boom als plant naar Engeland over gebracht. De boom heeft geheel het voorkomen van een conifeer, tenminste wat betreft den stam en de takverdeeling. De rechtop staande stam vormt ieder jaar een krans van takken en een eindknop. De takken blijven vrijwel horizontaal, zoodat de boom uit verschillende etage's beslaat. Deze tak ken zijn door de schubvormige bladeren zeer dik. Aan de takken komen do zijtak ken meestal aan tegenovergestelde paren, eveneens dicht met bladeren bedekt. Ze zitten geheel dakpansgewijze (imbrica- t a) over elkaar, aan de jonge takjes wat stijver tegen den tak gedrukt, aan de dik kere takken meer open, aan den stam zelfs achterover gebogen. Zo blijven jaren lang zitten. Deze bladeren, die eerder de naam van schubben dan van naalden moesten dragen, verbreeden zich aan de basis eerst een weinig, om in een toege spitste punt te eindigen. De kleur is mooi donker groen. Daar deze conifeer zich op grooien schaal niet gemakkelijk laat stekken of enten trachtte men door het importeeren van zaden dit doel te bereiken. enVan de zaden welke in de eerste jaren van uit Valparaiso naar Europa werden gezonden, kiemde er geen enkele. Wat bleek hiervan de oorzaak te zijn? De zaden, die wat grooter zijn dan de pitten van amandelen, vormen voor de in- landsche bevolking een belangrijk voedsel. Ze worden versch, gekookt en geroosterd gegeten. De vrouwen weten van deze vruchten zelfs een soort gebak te berei den, ja zelfs wordt cr een geestrijke' drank uit gedistilleerd. De zaden die ingezameld en voor wintervoorraad bewaard moeten worden, worden vooraf gekookt en laarna gedroogd. Nu had do afzender begrepen dat noten die zulk een verre reis moesten maken, dan ook wel een goede behandeling verdiende en zoo waren de eerste zendin gen goed gekookt. De voortplanting van dezen boom ge schiedt ook thans nog door zaaiing. Of schoon de jonge zaoilingen nog al eens af wijkingen vertoohen, schijnen deze op la tere leeftijd weer te vergroeien. Als men in de strenge winters een weinig dekt, dan blijkt liet, dat ons klimaat wel geschikt is. M. LAATSTE BERICHTE» BINNENLAND. De gevaarlijke zee. B ij het baden v er dronken. Gistermiddag omstreeks 5 uur is bij het baden aan het Blocmendaalscho strand een 23-jarig meisje mej. G. H. Borken uit Zandvoort om het leven gekomen. Zij was met haar verloofde nabij het Stille Strand aan het zwemmen. Plotse ling is het meisje in een kolk geraakt. De jongeman trachtte haar te redden en ook vanaf het strand werden pogingen in liet werk gesteld om haar op het droge te bren gen. Do lieer Paap ging eenige malen met een vlet to water, doch niets mocht ba ten Liter is het lijk van mej. Borken on een der banken aangespoeld on door do Ploemeiulaalsche politie geborgen. Hei revofverdrarna te 's-Gravenhage. In verband met den iets gunstiger toe stand van den inspecteur Paul, die de vo rige week bij liet achtervolgen van een inbreker levensgevaarlijk is gewond, werd aan den Commissaris van Politic der af deel ing C., den heer Kramer, die met het onderzoek in deze zaak belast is, met toe stemming en in tegenwoordigheid van de doktoren Exalto en Tromp in liet Roode Kruis-Ziekonhuis toegestaan, den heer Paul een summier verhoer af te nemen, echter slechts bestaande in het stellen van enkele vragen, welke zoodanig waren ge formuleerd dat de patiënt alleen met ja of neen had te antwoorden of te knikken. Hei R. K. Kamerlid Mr. Dr. Deckers en de regeling der vcor-ocrlogsschulden. Do Vereeniging Effectenbescherming deelt ons mede, dat waar zij reeds voeling heeft met den lieer Mr- A. G. A. Ridder van Rappard, Kamerlid van den Vrijheids bond, zij zich met verzoek om een onder houd ook gewend heeft tot de Kamerfrac ties van tie R. K. Staatspartij, dc Anti revolutionairen, tie Christelijk Historische Unie en de Vrijzinnig Democraten. Naar aanleiding van dat verzoek kreeg de vereeniging naar zij mededeelt een schrijven van het R. K. Kamerlid, den heer Mr. Dr. J.. N. Deckers, met de raede- deeling dat hij bereid was tot een onder houd. Gedurcndo dat onderhoud, dat do vorige maand plaats had, zette de voorzit ter der vereeniging, Dr. D. J. Hulshoff Pol, aan het R. K. Kamerlid Mr. Deckers uiteen, hoe zeer de Nederlandsche beleg- j ger benadeeld wordt door de verschillen de valuta-landen. Hij wees er ook op, hoe de Vereeniging voor den Effectenhandel le Amsterdam getracht heeft, naar aanleiding van de voor Nederlandsche effectenbezit ters hoogst onbillijke valirisaticwef, dezen te steunen, doch dat de getroffen maatre gelen niet ot den gewensebten uitslag heb ben geleid. De Voorz. wees op het gevaar dat o.m. ontstaat, wanneer het Russische schulden vraagstuk te eeniger tijd tot rege ling moet worden gebracht. Namens Effec tenbescherming werd dan ook op do nood zakelijkheid gewezen, dat wettelijke bepa lingen in bet leven worden geroepen om meer effect te verzekeren aan de maat regelen, die door de Vereeniging voor den Effectenhandel getroffen worden in het be lang van Nederlandsche beleggers. Het R. K- Kamerlid Mr. Deckers deed naar aanleiding van de uiteenzetting ver schillende vragen, en gaf don voorzitter van Effectenbescherming te kennen, dat het streven der vereeniging om op te ko men voor de belangen van de gedeputeerde Nederlandsche beleggers, waar zoovele kleine spaarders onder zijn, hem zeer sym pathiek is. Ook kon hii er zich geheel me de vereenigen dat dc Vereeniging voor den Effectenhandel zich, waar noodig, krachtig voor dezen op do bres stelt. Mr. Dr. Deckers verzocht ook verder op de hoogte te worden gehouden van de meest belangrijke gebeurtenissen op boven behandeld gebied. OMGEVING. LEIMUIDEN. Wethoudersverkiezing. In de gisteren gehouden raadsvergade ring zijn tot wethouders gekozen de hoe ren J. A. Bernard en J. van Dam, beide aftredend. NOORDWIJKERHOUT. Wethoudersverkiezing. In de gisteravond gehouden raadsverga dering zijil tot wethouders gekozen de liee- ren Oosfdam en Warmerdam, beide -aftre dend. TELEGRAMMEN DE VOLKENBONDSVERGADERING He; voorstel der Ned. regeering. GENEVE, 7 September (V.D.) Voor de ochtendzitting van den Volkenbond be stond heden groote belangstelling. -Ver schillende delegatieleden waren aanwezig, o.a. Chamberlain, Briand en Stresemann. Als eerste spreker voerde dc gedelegeer de Erich uit Finland het woord, die ver klaarde, dat de Finschc regeering liet voor stel van den Nederlandschen Minister van Buitenlandsche Zaken met warmte be groet. De rede van jhr. Beelaerts van Blokland duidde op een opleving van de groote idee, dio van den aanvang af de werkzaamheden van den Volkenbond ten grondslag ligt. De gedachte der internationale veiligheid dient op een broede basis gevestigd te worden. De Finsche gedelegeerde gaf in over weging liet voorstel der Ned. regeering aan een ernstige en diepgaande studie te on derwerpen. DE VLUCHT VAN DE „OLD GLORY". Het vliegtuig waarschijnlijk verongelukt. LONDEN, 7 Sept. Het Amerikaanschc vliegtuig „Old Glory" met do vliegers Bcrthaud en Hill; dab gisteren naar Rome is vertrokken, is het laatst gezien in het Noorden van Nieuw Schotland op 650 K.M. van liet Amerikaanschc vasteland. Het vliegtuig vloog in Oostelijke richting. Gemeld worclt, dat president'Coolidgc den vliegers een brief heeft meegegeven voor den Koning van Italië, terwijl de vliegers verder nog brieven, bij zjch hebben van Amerikaansche staatslieden aan Mussolini cn van Amcrikaansche kardinalen aan Z. H. den Paus. Bcrthaud heeft voor zijn ver trek verklaard dat hij, indien de weersom standigheden gunstig zijn, ook naar Ame rika terug zal vliegcu. NEW YORK, 7 Sept. (V. D.). De Ameri- kaansche stoomschepen „Lapland" en „Car mania" melden dat zij S.O.S. seinen van de „Old Glory" hebben ongevangen. Na dero berichten ontbreken nog. Een nieuwe Gceaanvlucht. NEW YORK. 7 Sept. (V.D.). Het vlieg tuig „Royal Windsor" is te Old-Okken voor zijn Oceaanvlucht naar Londen ge start. Ernstige treinbotsing in Galicië. WARSCHAU, 7 &jpt. (V.D.) Gisteren had in het plaatsje Demblin in Galicië een botsing plaats fusschen een personen on een goederentrein, waarbij 14 personen zwaar gewond worden. Een communiqué van ric Fascistische partij. ROME, 7 Sept. (V.D.). In een officieel communiqué van de Fascistische partij wordt o.a. de verdere rcvalorisalie van de lire aangekondigd en dus de huidige finan- cieelc politiek op de basis van negentig lire op oen pond sterling voortgezet. Wat do anti-Fascistische samenzweer ders hetreft, welke voortdurend nog pro- beeren hef regime omver te werpen, wordt meegedeeld, dat de polific-autoritcitnn de nocdige maatregelen zullen treffen ten einde dergelijke ongeregeldheden te voor komen. De Fascistische partij telt thans ongeveer één millioen mannelijke leden, 75.000 vrouwen, de jonge vrouwen orga nisaties tellen 150.000 leden, terwijl van de studenlenvercenigingcn 9000 personen lid zijn. Onweer in Tirol. INNSBRüGK, 7 Sept. (V.D.). In dc om geving van Kitzbühel heeft een zwaar on weer gewoed, dat met hevigen regenval gepaard ging. Een brug werd weggerukt en dc straten stonden geheel onder water Ook do spoorwegdijk bij Kitzbühel werd ender water gezet, zoodat do treinenloop tusschen Innsbrück en Salzburg tijdelijk moest worden stopgezet In Kitzbühel wer den verscheidene huizen onder water gezet. LElUEiJ. BIOSCOPEN. In de weck van 2 lot en met S Sopt.: Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. Treinovcrval in Brazilië. BERLIJN, 7 Sept. (V. D.). Naar uit San Paulo in Brazilië gemeld wordt, werd op dc lijn San PauloRio do Janeiro door een rooverbende van ongeveer 40 man een trein overvallen. Do bandieten plunderden de passagiers uit, staken 2 wagons in brand en dwongen den machi nist met de rest van den trein terug te koeren naar Canoinha, dat eveneens ge brandschat werd. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM. 7 Sept. Vee. 232 Veflo Kalveren le kwal. 0.921.00, 2do kwal. 8490 cent, 3o kwal. 7082 cent per Kg levend gewicht: 63 Nuchtere Kalveren 1319 per stuk; 640 Varkens Holl. Overz. en Geld. eerste kwaliteit vleesch- varkens 80S2 cent, een prima varken boven noteoring: Holl. 2o kwal. 7980 cent per Kg. slachfgewichl; Vetlo Var kens 7780 cent. WOERDEN. 7 Sept. Kaas. Aangevoerd 369 kaaspartijen Prijs le kwal 4651. 2e kwal. 4145; mot rijksmerk lo kwal 4854, 2e kwal. 42—47, zware 58. Handel vlug. Wisselnotceringen (Amsterdam 1 Berlijn 59.3072 Londen12.13 Now-York 2.49°/jg Parijs,9.78 Bruspcl (Bclga) 34.7 Zurich 48.12'/> Milaan 13.55 Madrid 42.14 Oslo G5.72V2 Kopenhagen G6.80 Stockholm 67.00 Wcenen 35.20 Praag7.39"/, BEURSOVERZICHT. De beurs had heden een ongedeeideerd verloop. J)e Suikcrwaardcn verden in vas te houding ingezet, doch later waren zij aan eenig aanbod onderhevig. Op ilo Schecpv. afd. ging nog wel wat om. Voor theeaandcelen werd nog wel goede belang stelling aan, don dag gelegd, doch een om vangrijke affairo resulteerde dat niet. Daarbij had liet aanbod eerder dc over hand. Van de Ind. gaven do Jurgenswaar- den nogal eenige beweging te aanschou wen. Tab. beperkte markt. Rubbers op den achtergrond geraakt en bowogen zich binnen nauwe greuzen. Op do Pelroleum- rnarkt waren Kon. goed prijshoudend. Do Yankeoafd. was verlaten. Prolongatie 4 pet. 445c STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 7 Sept. 4e Klasse 3o Lijst. Hooge prijzen: 2505 5000. yr 4941 ƒ2000. rV' 4352 8956 16112 1000. 3309 6725 ƒ400. 11067 11848 200. 985 10125 11197 20433 100. Prllzcn van 65: 134 161 178 185 189 216 222 231 234 268 340 428 461 736 732 745 792 1008 1047 1062 1098 1142 1159 1196 1224 1225 1244 1280 1327 1447 1462 1540 1568 1603 1655 1713 1733 1755 1761 1785 1899 1966 1984 2008 2050 2148 2161 2212 2222 2241 2264 2323 2339 2376 2381 2465 2485 2523 2528 2630 2651 2657 2674 2684 2689 2743 2815 2917 3936 3043 3067 3159 3175 3257 3316 3346 3466 3479 3506 3518 3534 3599 3683 3733 3740 3746 3759 3810 3873 3898 3924 3935 4007 4054 4169 4203 4254 4277 4281 4375 4381 4397 4403 4418 4421 4468 4492 4518 4536 4546 4577 4581 4653 4657 4673 4724 4734 4752 4829 4880 4888 4899 4903 4937 5053 5057 5089 5102 5236 5247 5249 5324 5373 5471 5483 5494 5495 5499 5611 5691 5692 5753 5843 5845 5884 5957 5971 5994 6057 6061 6087 6101 6181 6217 6340 6437 6516 6693 6706 6744 6806 6831 7164 7189 7297 7404 7413 7447 7486 7488 7564 7733 7754 7758 7762 7827 7849 7854 7857 7907 7908 7953 7987 8089 8213 8242 8284 8361 8419 8437 8456 8487 8491 8492 8531 8574 8596 8698 8720 8743 8758 8793 8890 8903 8998 9005 9068 9123 9161 9183 9259 9311 9361 9367 9372 9447 9468 9477 9499 9534 9543 9552 9558 9621 9645 9716 9776 9879 9896 9943 9955 9987 10007 10057 10061 10218 10236 10250 10280 10290 10302 10309 10388 10399 10420 10519 10586 106S8 10716 10772 10818 10829 10866 10877 10887 10903 10947 10985 lllll 11192 11271 11310 11320 11353 11382 11509 11533 11550 11551 11559 11614 11628 11644 11692 11756 11803 11822 11838 11899 11931 11996 12013 12119 12142 12316 12376 12404 12447 12454 12455 12525 12552 12595 12603 12626 12642 12818 12833 12912 12944 12996 13012 13038 13079 13106 13150 13200 13268 13338 13347 13388 13416 13418 13465 13471 13494 13552 13646 13713 13741 13753 13761 13989 13993 140049 14068 14096 14173 14253 14287 14295 14339 14361 14369 14399 14453 14563 14577 14582 14585 14793 14S70 14894 14916 14991 15011 15017 15116 15160 15163 15203 15204 15314 15334" 15335 15356 15528 15531 15616 15689 15712 15750 15786 15791 15806 15825 15841 15860 15909 15995 16025 16089 16122 16216 16249 16358 16418 16511 16558 16583 16590 16618 16654 16661 16695 16867 16906 16923 16975 17075 17128 17144 17228 17275 17289 17302 17346 17347 17376 17430 17433 17558 17570 17694 17703 17805 17822 17824 17846 17870 17914 17937 17955 17975 17978 18008 18078 18090 18130 18153 18186 18207 18306 18309 18360 18385 18475 18480 18552 18604 18694 18728 18734 18840 18853 18866 18869 18877 18977 19000 19039 19095 19176 19248 19256 19259 19304 19349 19356 19363 19529 19561 19565 19595 196|i 19673 19675 19699 19734 19763 19770 19903 19923 19990 20063 20094 20133 20161 20206 20218 '20236 20279 20374 20381 20390 20452 20469 20476 20479 20584 20609 20720 20749 20837 20880 20884 1823.1 18257 ontreken. '^"1

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7