öuynstee van derVelden ilfi Kal Pers. houdelijk reglement werden behandeld en beide na eenige kleine wijzigingen goedge- kurd. De voiiingskosten zullen bedragen 3 Vo voor de leden en na een lange discus sie werd bepaald dat ook niet-leden kun nen lalen veilen legen 4 veilingskosten. Besloten werd de vereeniging den naam te geven van „Ik leer nog". Tot voorzitter werd met bijna algemeene «temmen gekozen do beer Fl. den Her tog en lot bostuursleden do lieeren Jac. v. Es, G. Goedhart, W. de Groot, A. v. Har- leveld, J. Jansen, B. do Jeu, M. v. Leeu wen en A. v. d. Werf. Besloten werd do eerste veiling te hou den op Maandag 19 .September a.s. dos avonds acht uur (N. T.) in het café „Ik leer nog". Met een woord van dank werd hierna do vergadering door den voorzitter geslo ten. UIT DE LANDBOUWWERELD. Wat verdient de landbouwer? Het Boekhoudbureau van het Drenlsch Landhouw-Gcnootschap ging do bedrijfs- uitkomsten na van 31 landbouwbedrijven in het boekjaar 1 Mei 19261 Mei 1927. Van één bedrijf, «en Noordelijke randge meente, was do nettowinst per Hectare J 42 02. Van een 13-tal zandbedrijven maakten 9 winst, namelijk: 0.73, 34.34, 11,59, 89.02, 69,20, ƒ19.36 ƒ53.70, J 13,28 en 11,83 per Hectare. Het verlies der 4 andere beliep respectievelijk ƒ27.61, 38,78, 29,20 en f 5.55 per Hectare. Van liet zand- en veengebied werden 9 bedrijven nagegaan, 5 behaalden winst, een 4-tal verlies. Do winsten bedroegen resp. 43,57, ƒ64,32, ƒ165.17, ƒ20.75 en 90.04 per Hectare; do verliezen: 30,99, 43.73, 119,25 en 5.85 per Hectare. Eindelijk werden nog onderzocht een 12-tal bedrijven in Zuidelijko randgemeenten: 5 hadden winst. 7 werkten met verlies. Do winsten bedroegen resp. ƒ37.19, ƒ36.13, ƒ110,37, 7.90 en ƒ3.92; de verliezen: 63252, ƒ49,98, ƒ101,35, 11.68, f98.76, f 18.76 en f28.18. Van de 35 bedrijven werkten er dus 15 zelfs met verlies, 20 konden een netto winst boeken. Dit laatste beteekendo dat or nog wat overbleef voor den boer, indien van do bruto opbrengst werd afgetrokken het bedrag der paebt, welke in werkelijk heid werd betaald, of welke werd geschat. Er werd dus niets gerekend als loon voor den bedrijfsleider of voor de kinderen, welke inwonend waren en in bet bedrijf werkzaam Wie dit in het oog valt, zal moeten erkennen, dat veler bestaan in het landbouwbedrijf een vrij armelijk bestaan is. En iet men op de bedrijven, die er het "hest aan toe waren, die winst maakten, _an ziet men, dat ook hier toch van een -feldmakerij geen sprake is; dat men rond _;omt zonder iels van befoekenis terug, ter- Jijde. te kunnen leggen. Slaat men de uil- komsten om verlies en winst over al do 35 bedrijven, dan komt men tot een gemidcWdo winst per Hectare van 7.20, zegge zwen gulden en twintig cent. Het werk van do Boekhoudbureaux, opgezet door verschillende landbouworganisaties, heeft een veelzijdig nut. Ten eersto kan de landbouwer zich met zijn belasting-aangifte verantwoorden, mits hij zorgt, dat zijn boekhouding, kladboek inbegrepen, het licht kan zien: ten tweede: de fiscus krijgt wat hem toekomt; niet meer, niet minder; en ten derde: het groote publiek krijgt bij publicatie der uitkomsten ook eens een goeden kijk op het inkomen en het bestaan van den landbouwer, wien ten onrechte vaak vrekkigheid is verweten, alsmede, dat hij in verhouding tot do anderen te weinig belasting zou betalen. Méér gras. Van onderscheiden kanten wordt den laalsten tijd aan enzo veeboeren voorge houden, dat zij meer gras moeten en kun nen telen, dat daarom de productie onzer graslanden dient to worden verhoogd. In een lezing over do beteekenis der wei- en hooilanden als bron van veevoeder-pro ducten wees do Rijksveeteeltconsuent voor Friesland, Ir. Leignes Bakhoven, op de verschillende gcbrijiksmethoden van het grasland: beweiding; het maaien van gras om groen gevoederd te worden; idem voor liet winnen van hooi, en idem voor het winnen van ingekuild gras. Spreker gaf als zijn meening te kennen, dat alleen bij een samengaan van deze vier methoden in goede harmonie, het grasland tot do hoog- sto productiviteit kon komen. Beweiding is de meest eenvoudige vorm; in 't algemeen wordt do kwaliteit der zode er door ver beterd; evenwel: een te lang of to vlug achter elkaar beweiden levert steeds na deel. Dit is ook het geval met herhaaldelijk maaien. De onderzoeker Joulie bevond, dat hij bij 6 maal maaien wel een liooger opbrengst verkreeg dan bij 2 maal maaien, maar do opbrengst aan droge stof was nielcmin heel wat minder, bijna één der de. omdat het watergehalte van het gras bij zoo veclvudig maaien zooveel hooger was. Elke conserveeringsmelhodo (behalve misschien van Bertes, maar dat moet nog blijken) geeft verlies; daarom is het van groot belang, dat de dieren zooveel mo gelijk versch gras krijgen. Derhalve: hoe minder hooi of ingekuild gras do boer noo dig heeft, des te heler, 't Komt er dus op aan te zorgen, dat zijn graslanden door een rijke bemesting volop gras leveren, ook reeds, als het vee nog op stal is, en ook dan nog, wanneer de (beren wegens het weer Teeds weer opgestald zijn. Dit is voor zeer vele veehouders ongetwijfeld een nieuw gezichtspunt. Ir. Leignes Bak hoven liet zich aldus uit. Bij hooien en in kuilen mag men de verliezen wel op 35 procent (dus ruim één derde) van de voe- derwaarde stellen. Hansson vond bij het hooien een verbos van 280 voedereenhe den op de 800, wat een verschil zou ge ven van ongeveer' 30.80 voor 1000 K.G. hooi. Kunnen wij door bemesting en afwa tering de hooivocderperiode in 't voor aar 15 dagen en in 't najaar ook 15 da gen bekorten door grasvoeren op stal, dan kunnen wij bij een bedrijf van 20 koeien 30 maal 20 maal 10 K G. hooi of 6000 KG. hooi minder geven; wat overeen zou komen met een bedrag van 6 maal ƒ30.80 is 184.80 minder uitgaven; ongerekend nog de andero voordeelen van het voeren van versch groenvoeder tegenover een droog product, welke niet in cijfers zijn uit te drukken. Tot zoover de genoemde consulent, 't Ivinkt inderdaad zeer mooi: mooi genoeg, ook al is het resultaat wat minder dan voorgesteld wordt, om eens een ernstige proef in die richting to ne men. Wenken en mededeeiingen. Mogen de kosten, welke vallen op den aankoop van onroerend goed, geheel of gedeeltelijk worden afgetrokken om tot liet belastbaar inkomen te komen? Tot dusver Avas dit steeds een open vraag, Avaarop nu door den Hoogen Raad, bij Arrest a'an Juni 1927, een antwoord is ge geven. De kooper eener boerderij, waarop J 3420 onkosten vielen, wilde dit bedrag in 5 jaar afschrijven, en bracht daarom 684 in mindering op zijn inkomsten. Inspecteur en Raad van Beroep namen hiermee geen genoegen, maar do Hoogo Raad besliste anders. Deze oordeelde, dat onder de uitgaA-en voor de boerderij niet enkel de prijs moet worden gerekond, maar ook de kosten, die op den koop val len; deze kosten mogen dus wel worden afgeschreven; alleen staat niet vast, welk procent; verschillende inspecteurs nemen met een afschrijA'ing van 20 pet. genoe gen. Er zijn nog altoos land- en tuin bouwers, die geen werk maken van de verzekering Lunner arbeiders legen dje risico van ongevallen: zoo werden er on langs in een streek niet minder dan 49 ontdekt, waarvan de grootste helft al ja ren het bedrijf uitoefenden. Onbekendheid, of hield men zich maar voor den doimne? Ieder kan nu toch Avel weten, dat hij ver plicht is, op straffe van boete, lot be- drijfsaangifte, indien hij personeel in zijn bedrijf beeft. De Land- en Tuinbouw- ongevallenwet 1922 wordt gewijzigd, er ligt tlians een ontwerp klaar Wordt dit aangenomen, dan zullen voortaan de vol gende beroepsziekten (bedrijfsziekten) ge lijkgesteld worden met ongevallen: bevrie zing, kitteberoerte, zonnesteek, pees, scheede-ontsteking, maaiersarm, melkers kramp, mond- en klauwzeer en miltvuur achtige infectie. Is het u bekend: dat men heel voorzichtig dient te zijn met het afsluiten van verzekeringen tegen stormschade; dat in vele gevallen gegron de aanmerkingen zijn te maken èn op de financieelc draagkracht der diverse maat schappijen èn op de gevorderde premie bedragen? Dat het dus volstrekt niet al toos zeker is dat bij oen stormramp de volledige schade kan en zal worden ver goed; dat het dus zeer noodig is om eerst informaties in te winnen omtrent de soli diteit der maatschappij, en ten tweede om do polisvoorwaarden ook die, welke met kleine letter zijn gedrukt goed te besludeeren; nog beter, om die te laten bestudeeren door een deskundige? Is het u bekend, dat voor een juiste beoordeeling noodig zijn: een balans a'an de betrokken maatschappij, een prospectus omtrent de premie, en een exemplaar van de voor waarden der verzekering en deze dus aan bedoelden deskundige, indien ge u zelf niet vertrouwt, moeien worden oa'crgelcgd? HET AQUARIUM. Terwijl een sierlijk glas met goudvis- scben bij vele natuurliefhebbers Avordt aangetroffen is daarentegen het zoeken en bestucleeren a'an insecten en andere die ren die in het water leven en die in groot aantal en groote verscheidenheid in onze sloten en plassen worden aangetroffen, een zeldzaamheid. En toch is dit niet minder belangrijk en schenkt ons een aangename gezelschap. Wij zullen hier de middelen aangeven om zich VEpr waterdieren moes ter to maken en die te bewarn in aqua riums van hoogst eenvoudige samenstel ling, die bijna geen .kosten vereischcn. Wat is eigenlijk een aquarium? Een aquarium is een vijver, een meertje in 't klein: het is een Avoonplaals A'oor onder scheidene AA'aterdieren en waterplanten, een Avaterwereld in huis. Planten en dieren behooren in een aqua rium bij elkaar, want gelijk de menschen moeten ook de dieren hun leven onder houden door middel A'an de ademhaling. De luchtsoort (men noemt haar zuur stof) die door de ademhaling in het li chaam der dieren komt, wordt door de groene doelen der planten, als zij door do zon beschenen worden, afgescheiden en door do dieren opgenomen. En de lucht soort die wij en dG dieren uitademen (men noemt haar koolzuur) is weer ten nut te der planten. Men koope een of andere wijden glazen bak met vlakke bodem en wijde opening, opdat de lucht, vrijen toegang heeft. De bodem van het glas wordt bedekt met een laagje teelaarde gemengd met fijn zand en daarop een laag kleine en grootere stee- nen met wat schulpen. Voor de a'ulling met water kunnen wij zoowel regen- als rivier- en putwater ne men, als het slechts helder en reukeloos is. Het rogenwater is rijk aan dampkring- lucht en zuurstof. Het putwater is koel en bevat weinig zuurstof doch daarentegen soms schadelijke zouten. Niet zelden komt het voor dat er vis- scben in het aquarium sterven, zoodra men het water verversebt beeft. Het is echter niet zoozeer bet ander water als we het verschil in temperatuur Avaaraan do die ren bezwijken. Snel en dikwijls verver- schen is dus gevaarlijk en ook niet nood zakelijk. Gemiddelde temperatuur a'oor het auariumwater behoort 15 tot 20 gr. Cel sius te zijn. De plaats voor ons aquarium is ook al niet onverschillig. Onmiddellijke zonne schijn is voor de planten noodzakelijk, maar toch mag het aquarium slechts eeni ge uren, 't beste 's morgens, aan de zon nestralen blootgesteld zijn, om een te hoo- ge verwarming aran het water te vermij den. Als het kan doet men het best het aquarium op een stevige tafel te plaatsen, die op rollen staat, om haar zoo noodig gemakkelijk te kunnen verplaatsen. Het aquarium is nu geplaatst, voor do zon toegankelijk maar niet daaraan op den duur blootgesteld. Nu moeten de bewo ners er in en wel eerst de planten. Daar- a'oor gaan Avij naar buiten, naar a'ijvers en slooten, naar moerassen en meertjes. Al le planten die ons bevallen, als zij niet te groot voor het aquarium zijn, halen wij uit het slijk en nemen haar mee naar huis, hetzij in den plantenkoker, hetzij in een nete of zakje. "Wij zullen nu wat planten opnoemen die het best voor ons doel ge schikt zijn en vrij algemeen in 't wild voorkomen. De Avaterweegbree, Alima planlago oen aardig plantje wat ook wel eens in pot gekweekt verkocht wordt, groeit voor al veel in poldersloot-en en heeft een zeer fraaio losse bloemkroon. Als men in het voorjaar een doode bloempluim van het vorige jaar opzoekt, vindt men daaronder den Avortelstok, die men mede neemt voor het aquarium. Het hoornblad Ceratophyllum demersum, groeit op den grond on der water, soms in zulk een menigte bijeen dat het water van de sloot er geheel vol van is. De watermeent, Mentha aquatice, is te herkennen aan haar aangenamen reuk. Het pijikruid S a g i 11 a r i a een bij zonder sieraad voor het aquarium door zijn mooie pijlvormige bladeren en witte bloemen. De kikkerbeet Hydröc'haris mor- sims r a n a e, met op liet waterdrijvende, niervormigo bladeren en sneeuwwitte bloe men. De waterviolier, Hittonia palest r i s een der schoonste Avaterplanten die er bestaan, ook is zij at ij gemakkelijk in hel aquarium over te planten: haaT paarse bloemen steken boA'en water uit. Deze en nog vele andere waterplanten plant men in het aquarium, door haar worlcs met oen weinig grof rivierzand te bedekken en op het zand platte steentjes en schelpen to leggen, om lo beletten dat do visschen enz. van het aquarium den grond omwoelen, en de panten dus losma ken. Somstijds ziet men de AvorteLs in turfmolm gelegd, doch dit is verkeerd, het Avater wordt daardoor bruin en slijkerig en slijk vormt er zich vanzelf wel genoeg in bet aquarium. Als alle planten nu op har plaats.beves tigd zijn, vult men bet aquarium voorzich tig met water, en gaat men nu over tot bet zoeken en levend thuis brengen van do an dere bewoners, namelijk de dieren. Hier over echter in een volgend artikel M. LEVENSWIJSHEID. Zoek bet goede, en gij zult de volmaakt heid vinden. Zoek den vooruitgang van anderen, en gij zult zelf rust vinden. Morsige handen mishagen u. Dat is slor dig, zegt gij, en onbetamelijk. Waarom herinnert gij u niet, dat een besmeurd hart veel vuiler is? Het zal beter worden rondom ons, als bet beter wordt in ods. Heb geduld. Alle dingen zijn moeilijk* voordat ze gemakkelijk worden. De machtigste is hij, die zich zelf in zijn macht heeft. De beroemde journalist Louis Veuillot Avilde dat men de volgende regels op zijn grafsteen zou beitelen: Op Jezus vertrouw ik, want nimmer op aarde, Heb ik in 't gelooven voor schaamte ge zwicht; En daarom zal Hij bij Zijn Hemelschcn .Vader, Zich mijner niet schamen in 't wereld gericht. BHflRKTSBERSSHTESa BOSKOOP, 6 Fept. Veiling. Bloemen Rozen per hos van 10 stuks: Ophelia 52 cent, Golden Ophelia 40 cent, Hadley 0.78—1.02, Cl. Pernet 5170 cent, Co lumbia 6568 cent, Butterfly 5161 cent, Mac Kèller 5060 cent, Boucho 40 cent, Rosalamiia 67 cent. Buitenrozen 30 cent. Di\'ersen per bos: Dahlia's gr. bl. 710 cent, idem kl. bi. 45 cent, Montbretia 2 cent. VEUR, 6 Sept. Veiling. Groenten. Eng. Komkommers le soort 12.80, 2e soort 6.90. 3e soort 2.80, Stek f 0.56; Kropsla 1.30, Andijvie 1.60, Spinazie J 3.60, Postelein 4.Bloemkool 7.80, 2e soort 2.90, Tomaten (mid.) 15.20, gr. ronde 14.30, 2e soort f 13.70, 3e soort 7.10, bonken 9.20, uitschot 1.60 rijp 10. VOORSCHOTEN, 6 Sept. Vrije veihrg. Kippeneieren per 100 stuks 7.908.50; Kippen 0.601.20, konijnen f 0.30—1. hanen 0.301.2. duiven 1520 cent per 6tuk: Wortelen 10 cent per bos; Pe ren 10 cent per Kg. NIEUWKOOP, 6 Sept. Veiling. Eieren. Aangevoerd 4600 eieren. Prij zen a'anaf 7.458.10 per 100 stuks. Handel vlug. Nic MET DAGMEISJE uigd. Zich t vro Rijn 72a. 5536 EEN NET MEISJE gevraagd voor do huishouding niet huiselijk verkeer, leoftijd ongeveer 15janr. Heorcnstrant 118- 5538b Gevraagd tegen 1 of lialt Octo- bor, oen net R.K. DAGMEISJE -iij de Wed. JANSEN in Manu- 'acturon Voorhout. 5606 WET IBURGErgfëEiSJE gevraagd in Burgergezin met huiselijk verkol Br. Gevrxuigd wegens teleurstelling con R.K. DIENSTBODE voor dag of dag en nacht, middel baren leeftijd, klein burgergezin, geen kindereu, zelfstandig werken, goede behaudeling, huiselijk ver keer. Aanbieding Hoofdstraat 160 Sasscnheim. 5524 Tegen 1 October gevraagd, om In 's Grnvenhago in dienst tc treden, een FLINKE DIENSTBODE, goed kunuende koken. Zich aan <o melden bij Movr. BOEKRAAD, Iloogcrbeotsatrnat 10 (hoek War- mondorweg). 5558 NET R.K. DAGMEISJE, boven de 15 janr. Mqrrouw Wed. D. 1IE IJ DEM AN, Noordeindo 39b. 5537b Gevraagd, een netto R.K. DIENSTBODE, \v. voor dag of dag en nacht g. g. v. Zich aan lo melden: larl.straat 119. 5527b r. k. Gevraagd oen NET MEISJE, als hulp in do huishouding. N. B. J. GODDIJN, Lage Rijn dijk 12u. 3195b NET MEISJE gOA'rnagd voor halve dagen, bij Mevr. Wed. G. DIEBEN, 1c Binncnvcstgracht 15. 5553b Gevraagd: ongeveer 15 Oct. een NET DIENSTMEISJE als Meisje-alleen. Aanmelden: Donderdag nk 7 uur of sehriitelijk. Adres: Gevcrestrnnt 70 Oegstgecst. 5552b WETTE MEISJES gevraagd voor direct, Yan 14 tot 16 jaar, voor 't atelier. Aanmel den: Parapluiofahriek „Pluvius", Kraaierstraat hoek Iloogewocrd, tusachcn 812'/o en 26 uur. 5539b Gevraagd, een R.K. HUISHOUDSTER, leeftijd oniBtrecks 40 jaar, in ge zin met 4 kinderen waarvan de jongste 7 jaar, Avaarvan do vrouw in oen gesticht vorploegd Avordt. Brieven ondor no. 5525 agent Lcidseho Courant Warmond. Eei WERKSTER voor 2 dagen in do Avcck. Fr. Br. Lett. G, nan B. PAAUW, Bock handel RotJofarendsvccn. 551 Sb Biedt zich aan, een R.K. BOERENARBEIDER, om tegen Oct. in dienst tc treden goed kunnende melken en met allen boerenwerk hekend, liefst huis disponibel. Brieven no. 5526 agent Leidsche Courant, Warmond. Er biedt zich aan een 5534 POELiERSLEERLENG, eenigszins met het vak bekend. Brieven onder No. 5534 aan A. v. LOCIIKM, Agent van „Üc Leidsche Courant", Leidscheudam Er biedt zich aan een KETTE LOOPJONGEN. Brieven onder No. 5535 aan A. v. LOCIIKM, Agent van „De Leidscho Courant", Lcidschendaiu Gevraagd, een BEKWAA51 WAGENMAKER hij BERNARD SCIIULTE Voor hout. 5495b De H. There si» v. h. Kindje Jezus vraagt of iemand zoo goed wü zjjn om een WEENSCHEN JONGEN van 14 jaar tot zich to willen nemen. Brieven ondor No. 5522, Bureau van dit Blad. Wordt gevraagd, een 5528b WETTE WERKSTER voor 's Woensdags morgens cn Yrij- dagsmiddags. CUR. L. GROEXÈ- WEGEN, Ut rechtse lie Veer 6. SLAGERSBEDIENDE govrnagd, goed bekend met winkel- Avorlc en do worsfmakerij, gemengd bedrijf. Adres: W. BEROER 8, Uaari.strnat 216. 5499b PLAATSING GEZOCHT voor direct, in R.K. net burger gezin met lcleinc kinderen, voor Hink gezond Meisje 14 jaar, zonder suluris, goede behandeling vcr- eischte, lreist omstr. Alpbeu a. d. Rijn. Brieven No. 5519, Bureau van dit Blad. Laat nu Uw Damescostuums en Wintoimnntels Hecroneosiunmsen Ch'eijasscn 5543b UITSTGOA7EN OF VERVEN Uw adres is 8tooimvnsschonj „Nederland", Fabriek Garoninarkt 25, Telcf. 1325, die is goedkooper vlugger dan ieder ander. Water dicht maken van Regenmantels. De Sanguinose is een zuiver plantaardig middel, dat in hooge mate het bloed verrijkt, doordat hetderoode bloedlichaampjes vermeerdert. Gezond en krachtig bloed is eene levensvoorwaarde voor jong en oud; en Avan- neer het bloed gezond en krachtig is. dan verdwijnen de kAvalen, de zwakte en de lusteloosheid, die het le ven dikwijls maken tot een last. Honderden in ons eigen land hebben reeds de goede Averking der Sanguinose leeren kennen. Neemt er ook de proef eens mede, Avanneer gij geen baat vindt bij uwe tegenwoordige behandeling! Gij behoeft van de Sanguinose geen Likeurglaasjes tc gebruiken. Tweemaal per dag een eetlepel is ge noeg. Daar is géén middel, versta het goed, geen enkel raiddel dat zoo snel helpt in alle geA*allen van uit putting en algemeene verslapping. SANGUINOSE kost f2.— per fl.; per 6 fl. f 11. 12 fl. 121.— Sanguinose wordt verkocht in alle apotheken en bij alle \-oorname drogisten. 5502 WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co., De Riemerstraai 2c/4, Den Haag HUWELIJK. R. K. Weduwnaar oud 48 jaar, 4 kinderen vranrvan nog 2 school gaan, zoekt kennismaking met jongedochter of Aveduwe om tot een gelukkig huwelijk tc komen. Brieven onder no. 5501 Agent Leidsche Courant, Oude wetering. Hooi Burgerhuis te huur 4 groote-, 2 kleine kamers, tuintje en schuur met vrije ingang, prach tig uitzicht. Direct te aanvaardcu. Tc bevragen: II. Morseliwcg 54. 5529b Z«T-5LAAPKA!fiER of Zit- en Slaapkamer to huur. Gezclligen stand, mooi ruim uit zicht, Geen boroepspension. Prijs billijk. Brieven onilcr No. 5559b bureau van dit blad. Te koop: Inzinkbarc 5530b TRAPNAAIMACHIKE met 4 laden ringspoel, ook als kokerschuit, prachtstukken voor weinig geld. Gritzncr, Singer, Xüuinann. Gebruikte machines voorradig. Vertrouwd en soliedst adres voor reparaties. Aanbevelend WESTDORP Co. Morschstr. 56. To koop wegens plaats: con goed onderhouden KINDERWAGEN Nieuw model. Te bcv Borncostrnat 40. cbrek, RODKWORST Zeldzaam lekker van smaak, voor slechts 10 cents por ons. 5542b Fa. J. DE LA RIE, Clarasteeg 18 100 KANARIES Grootste voorraad prima zingende mannen vanat f3.3 maanden schriftelijke garantie. Geen opge kochte ïommel of uitschot, doch uitsluitend eigen kvrcek van MOENE's grootste kwcckerij, Ge- nestctstr. 31, Tel. 2146. 'o532b OPENBAAR SLACHTHUIS. Groote afslag 25 cent per pond Zaterdagvoormiddag 10l/2 uur ver koop van een buitengewone groote partij gesteriliseord rumlvlcesch, rundvct, reuzel en bouillon. 5497 b FRANKE. BAGGERNETTEifê. Prima katoenen Netten. Boczeiu- seboppen. Alle soorten Touwwerk. Teakhouten Waschmaebine's f 42.50. Wringers m.5 janr garantie Fa. Wed. F. WOLFF, Haven 36, Leiden. 5556b H.H. WINKELIERS Grijze Goudronne en Manilla- av inkclzakken. Margarine-, ICaas-, Vetvrij pak- en ge voerd Zeeppapicr. Bonbonzak jes. Voor engros: N. Padden burg, Nieuwe Dijn II, Leiden. Telefoon 2143. 13162b issiors en Commissionairs in Effecten RAPENBURG 30, hoek Houtstraat INTERC. TEL. 62 iFE 0EFOSGY saes BIJVERDIENSTEN. Solide R. lv. Dames en Heeren uit beteren stand, dio hun vrgen tijd nuttig willon besteden, en hun inkomsten Avillen vermeerderen, gelieven te schrijven onder no. 5498b bur.V. d. Blad. R.-K. Ver. van Kraamverzorging zendt in Leiden en Omstreken gediplomeerde Kraamverzorgsters voor dag- en nachtverplcging. In Leiden ook Avjjkvorzorging meer malen daags. Bureau Boerhaave- straat 30. Spreekuur 1012 uur. Donderdags alleen 24 uur. KALKMERGEL. Maand September in lossing een lading fijngezoefdc Kalkmergel hoog kalkgchalto, lage prijs. v. VLIET cn MENT IN IC, Kunst mesthandel, Rijn cn Schiekanaal Leiden, Tel. 1428. 3216b MELKEMMERS Melkteemsen, Emmers, Bussen, Vertind koperen Roermesscn. Trima kwaliteiten, volgens voor schrift van H.H. Zuivelconsulenten. Thermometers, Pekelwegers. Fa. Wed. F. WOLFF, Haven 36, Leiden. 5555b Gekookte ^farkcmskluiveBi Een heerljjke versnapering, voor 15 cents per Kilogram. 5541b Fa. J. DE LA RIE, Clarasteeg 18 KAASRDERMACIIINE. Electrisehc Kaasroermachines, Karns, Wasehmachines, C'entrifu- gaalpompen enz. Wjj verkoopen alleen liet fabrikaat BLOM. Fa. Wed. F. WOLFF, Haven 36, Leiden. 5554b SALON PATHÉFOON. Wegens vertrek aangeboden, eiken staande Salon Pathéfoon mot Zwitscrsch voerwerk cn 30 num mers, spotprijs f45.Arlres: Hansenstraat 30 (Boekwinkel). Leidsche Naaimachinehandel le klas Naaimachines o.a. Ycsta groot model f 77.50, Vcsta gewoon model f70.Gritzner Extra f 67.5G, Gritzner Luxe f 65. Gritzner f 60.Naumann f 60. Singer f 52.50, Oude machines wor den ingeruild. Janvossonsteeg 60. Bezuinig op Uw uilgaven 5550A Spreek Uw spaarbankboekje aan Leen het gekl desnoods van Uw huiseigenaar Reserveer tijd en geld voor het mooiste, [wat er bestaat

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6