den en hebben zes Uwer roods meerdere perioden deel uitgemaakt van het gemeen tebestuur. Dit mogen wij als een groot voordeel aanmerken, gezien de op velerlei gebied getoonde ijver en toewijding, waar mede U zich den gang van zaken hebt eigen gemaakt, hetgeen inderdaad in het belang der gemeente is. Wat het nieuwe lid betreft twijfel ik er niet aan, of hij zal zich spoedig in de ge meentezaken weten in to werken, waarbij ik den lieer Onderwater gaarne de verze kering geeft, dat, wat mij aangaat, ik hem zoo ver noodig en zooveel als in mijn ver mogen ligt van voorlichting zal dienen en ik ben er van overtuigd, dat dit ook het geval zal zijn bij de overige hoeren raads leden. Ten zeerste verheug ik mij er over, en ik spreek voorzeker ook namens U allen, den heer Van Stijn na zijn zware ziekte weder in ons midden te zien. Overigens hoop ik, mijneheeren, dat deze nieuwe vierjarige jeriode strekke moge tot den verderen bloei dezer zoo schoon gelegen gemeente en voorts hoop ik dat de periode, die wij nu aanvangen, afgelegd moge wor den, zooals tot heden het geval is geweest, n.l. met waardeering van elkanders opvat tingen en vooral met algeheele terzijdestel ling van het particulier belang, zoodat al leen en uitsuitend het algemeen belang gediend wordt. Het gebed, zooals dit voor den aanvang der vergaderingen gelezen wordt, moge aan deze vergadering nog meer wijding ge ven, overtuigd als wij zijn, dat alles ge schieden moge onder Gods onmisbaren ze gen. De heer Onderwater dankt den voorzit ter voor zijn welgemeende woorden. Spr. is er van overtuigd, dat hij op een "ieders voorlichting en medewerking zal mogen rekenen, van zijn kant zal hij alles doen, wat in zijn vermogen is, het in hem ge stelde vertrouwen niet te beschamen. De heer Van Stijn, het woord verkrij gende, zegt: zich gedrongen te voelen in deze vergadering gevelens van dank te uiten voor het voorrecht, dat hij met Gods hulp weder aanwezig kan zijn. Verder brengt hij den burgemeester en wethou ders en den heeren van den Raad dank voor de belangstelling tijdens zijn ziekte ndervonden. Het heeft spreker goed ge- laan, dat, zooals hij uit de verslagen gele zen heeft, woorden van waardeering op vorige vergaderingen tot hem werden ge richt. De nu volgende wethoudersverkiczing had tot uitslag, zooals reeds in ons blad van gisteren vermeld werd, dat de heeren "W. H. Heemskerk en Alb. Oudshoorn met 6 stemmen voor en 1 blanco werden her benoemd. Nadat beide heeren verkaard hebben, hunne herbenoeming te aanvaarden wenscht de voorz. den heeren geluk met de ze benoeming, waaruit niet alleen blijkt, dat zij vertrouwen van den Raad genieten, maar tevens dat de gang van zaken tijdens de vorige periode reden gaf tot aller te vredenheid. De heer Oudsboorn dankt den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen wat des te meer spreekt, daar, gezien de ver anderde samenstelling van den Raad een andere uitslag niet geheel denkbeeldig wa re geweest. Na voorlezing der notulen, welke onver anderd worden vastgesteld, komen do vol gende ingezonden stukken ter tafel. 1. Een dankbetuiging aan ingezetenen, nemens H. M. de Koning, voor den geluk- wensch H. M. op Haar geboortendag ge zonden. 2. Goedgekeurd raadsbesluit tot aan koop van grond van den heer Q. van Zeijl en anderen, tot verbreeding der Dorps straat. 3. Mededeeling van B. en W. dat zij geslaagd zijn in het aangaan van een geld- leening ten bedrage van ƒ12000 a pari, rentende 4 pet. 4. Weigering van de gevraagde vrij stelling tot het geven van onderwijs in vrije- en orde-oefeningen op de openbare school. 5. Dankbetuiging van het bestuur der Christelijke Vakschool voor de toegezegde subsidie, ten bedrage van 150. 6. Algemeene regeling der jaarwedde van burgemeesters, secretarissen en gemeente ontvangers. In deze gemeente kwam in deze wedden dit jaar geen verandering. 7. Dankbetuiging van de R.-K. Wijk verpleging voor de verleende subsidie ten bedrage van 100. Een en ander voor kennisgeving aan genomen. Comptabiliteit onveranderd goed gekeurd. Bij de rondvraag wees de heer Van Stijn op de noodzakelijkheid dat de komst van den vuilnisman door bel of ratel wordt aangekondigd. B. en W. zeggen toe hiervoor een juiste oplossing te zoeken De heer Onlerwater spreekt zijn verwon dering uit, dat hij de laatste jaren niets bemerkt heeft van cadastrale opmetingen. Bij de vaststelling der grondbelasting heeft hem dit moeilijkheden bezorgd en hij Verzoekt daarom inlichtingen. De voorz. antwoordt hierop, dat bedoelde metingen niet van de gemeente uitgaan, maar van het cadaster te Leiden. Verder zou do heer Onderwater gaarne zien, dat aan het einde van de Dorpstraat bij de Warmundastraat een bord gepaatst werd waarop aan te geven dat de weg doodloopt; vooral des nachts vergissen vele automobilisten zich in dezen weg en hebben meermalen veel moeite om op den goeden weg terug te komen. De voorzitter zegt toe een bord te doen plaatsen. Het opschrift zal epr met de wethouders na der vaststellen. Hierna sluiting LISSE. GEMEENTERAAD. Verkiezing van wethouders en be noeming van commissies. Gisterenavond vergaderde de Raad. Na voorlezing van het gebed opende de Voor zitter. de heer Eenhuis, Burgemeester, de jatting waarna hij de eedsformule voor fes waarna de leden de vereischte eeden aflegde. Aan de orde was daarna de benoeming Tan wethouders. Herkozen werden de heer G. Tromp met 10 stemmen en de heer P. Warmerdam met 11 stemmen. Beiden namen do be noeming aan en werden door den voor zitter gelukgewenscbt. Aan de orde is hierna benoeming van de verschillende commissies. In de Gas- commissie werden benoemd de heeren Pijnacker, Verduvn, A. H. Schrama en A. Th. van Kesteren. Tot leden van de Commissie voor het Grondbedrijf werden gekozen de heeren: Langeveld, C. Schrama, J. Kuiper en J. P Seijersa In de Sociale Commissie werden be noemd de heeren L. Onderwater, A. Ver duvn Jr., C. Schrama en H. Ph. Sobcls. ïn de Waterleidingcommissie de heeren Verduvn, Segers en A. H. Schrama. In de Commissie Pompstation werd be noemd de heer Verduyn en als plaatsver vanger de heer J. C. de Haan. In de Commissie Tewerkstelling Werk- loozen de heeren L. Onderwater en J. Kuipers. Aan de orde is hierna het advies van Ged. Staten tot vaststelling van do jaar wedden van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger. Er werden geen aanmerkingen gemaakt. Bij het geven van namen aan straten werd besloten de nieuwe straat welke aan sluit op de Wilhelminaslraat te noemen de Emmastraat en het nieuwe gedeelte langs de sloot Willemkade en vervolgens de straat welke op Meer en Hout komt uit te loopen Prins Hendrikstraat. Op voor stel van A. H. Schrama zal de volgende straat Nic. Damenstraat worden genoemd Aan de orde is een voorstel van B. en W. om de gemeente garant te stellen voor een gedeelte der door het N.V Electrici- teitsbedrijf H. L. S. te sluiten lee ning van f 200.000 wérd aangenomer Medegedeeld werd dat in de vacature Timmermans als employé aan de Gasfa briek is benoemd de heer Kok te Goes. De Voorz. deelde mede dat deze voor de be noeming heeft bedankt. Bij de rondvraag vroeg de heer Sogers ir de nieuwe straten gas, electriciteit en waterleiding aan te leggen. De Voorz. zeide, dat dit de volle aan dacht heeft der commissie. De heer Kuiper drong aan op herziening van den Achterweg, daar deze in slechten toestand is. Voorts vroeg hij betere ver lichting aan de Haven, vooral in den tijd van het bollenvervoer. De Voorz. zou dit onderzoeken. Hierna sluiting. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Verkiezing van Wethouders. Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente. Voorzitter burgemeester Van Griethuizen. Aanwezig alle leden. Na opening wordt aan de orde gesteld: beëediging en installatie van de nieuw benoemde leden. De Voorz. leest de voorgeschreven eodon of beloften voor, waarna alle leden de eeden afleggen De Voorz- wenscht daarna alle leden geluk met hun benoeming. De notulen der vorige vergadering wer den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van de Oudercommissie voor uitbreiding 0. L. School aan de Leidsche Buurt. 13. en W. stellen voor dit schrijven te zenden naar B. en W. om advies. De heer G. Bakker dringt op een spoedig advies aan. Benoeming wethouders: de heer H- W. Rubenkamp wordt herbenoemd met 10 st., 1 blanco. In de vacture-Spaargaren wordt benoemd de heer N. Zandbergen met 6 van de 11 stemmen, 3 stemmen waren uitge bracht op den heer Joh. Uitenboogaard en 2 op den heer G. Bakker. De heer H W. Rubenkamp verklaart zijn benoeming te aanvaarden. Do heer N. Zandbergen wenscht zijn benoeming een paar dagen in beraad te houden. De Voorz. antwoordde daarop, dat de wet hem slechts 24 uur toestaat. Na eenig gepraat neemt de heer Zandbergen zijn benoeming aan. Bij punt 4 der agenda: voorloopige vast stelling gemeenterekening 1926 deelt de heer de Graaf namens de Commissie mede, de rekening in orde te hebben bevonden. De rekening geeft aan voor den gewonen dienst, inkomsten 246258.04, uitgaven 207767.035, batig saldo f 38491.005, ka- pitaaldienst: inkomsten f 26654.915, uit gaven 26206.06, batig saldo 448.855. Punt 5. Jaarwedderegeling burgemees ters, secretarissen en ontvangers. Op een schrijven daaromtrent van Ged. Staten zal worden beantwoord dat het toegezonden ontwerp geen aanleiding heeft gegeven tot het maken van bijzondere opmerkingen- Voorstel invoering van het 7e leerjaar op de openbare school werd, na een op merking van dr. Varekamp, goedgekeurd. Voorstel aanvullings-verhaalspensioen ambtenaren werd eveneens zonder bespre kingen goedgekeurd. Bij verhooging jaarwedde plaatsoLijke deurwaarder stellen B. en W. voor 50 gul den verhooging te geven. Goedgekeurd. Verzoek N. Z. H. T. M. voor gebruik van gemeentegrond voor het wachtlokaal bij halte Endegeest. B. en W. stellen voor den grond voor 10 jaar af te staan tegen een vergoeding van 10 per jaar. Goedgekeurd De burgemeester bied daarna den Raad de gemeentebegrooting 1928 aan. In do begrootings-commissio worden be noemd de heeren Nijssen, de Graaf en v. d. Berg. Bij de rondvraag vraagt de heer Uiten boogaard de aandacht van B. en W. voor de slechte woningen aan den Terwceweg en Hoogenmorschweg. Spr. vindt dat en kele dier woningen bijna niet geschikt zijn voor een dier, laat staan voor menschen. Spr. zou gaarne zien, dat tot onbewoon baarverklaring van die woningen werd overgegaan. De Voorz. zeide, dat men niet zonder meer tot onbewoonbaarverklaring kan overgaan, doch er zal onderzoek in- steld worden. Dr. Varekamp informeert naar het gym_ nastiekonderwijs in deze gemeente, waar op de Voorz. antwoordt,.dat er onderwijs wordt gegeven in lichamelijke oefeningen, waarvoor de loods bij de O. L. School is verbouwd. Hierna sluiting. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. Verkiezing van Wethouders. De Raad dezer gemeente vergaderde gistermiddag te 3 uur. Tegenwoordig 'alle leden. Voorzitter de burgemeester. Na opening der vergadering met het gebruike lijke gebed wordt overgegaan tot beëedi ging en installatie der nieuw benoemde le den van den Raad. De notulen worden hierna gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde benoeming van twee wet houders. Allereerst wordt gestemd over de vacature de Jong. Deze wordt bij eerste stemming benoemd met 9 stemmen en 2 stemmen blanco. Vervolgens leest de voorz. voor een schrijven van den heer de Koning, waar bij hij mededeelt niet meer in aanmerking te willen komen voor een herbenoeming als wethouder. De voorz. zegt dit besluit te moeten eerbiedigen en brengt aan hem hartelijk dank voor al hetgeen hij in deze 4 jaren als wethouder heeft gedaan. Vervolgens wordt overgegaan tot benoe ming van oen tweeden wethouder, vacatu re-De Koning. Hiervoor werden 3 stem mingen gehouden. Bij de eerste stemming verkregen de heeren van der Geest 5, de Vette 2 en Bontje 3 stemmen met 1 stem blanco, zoodat een vrije stemming moest volgen. Na deze vrije stemming werd het zelfde resultaat bereikt, zoodat een her stemming moest volgen tusschen Bontje en van der Geest, Na gehouden stemming verkregen de heer van der Geest 5 stem men en G Bontje 4 stemmen. De beide can- didalen onthielden zich van medestemmen, zoodat de heer van der Geest is benoemd. Tot leden van de commissie tot het na zien van de rekening en begrooting wer den benoemd de heeren C Bontje, C. Horsman en W. Rietbroek. Bij punt 4 wijziging van de alg. politie verordening deelde de voorzitter mede, dat het B. en W wenschelijk is gebleken deze verordening te wijzigen door een be paling op te nemen, waarbij het verboden is aan bestuurders van rijwieeln, kruiwa gens, handkarren of eenig voertuig te rij den op de trottoirs gelegen langs de we gen in de gemeente. De heer van Dooren vraagt den voorz. of hieronder ook valt een kinderwagen. Spr. acht het gewenscht dat kinderwagens wel op de trottoirs mogen komen. De voorz. zegt deze wagens bij wijze van proef te zullen toelaten. Blijkt echter dat deze hinderlijk voor anderen zijn dan houdt hij nog altijd het recht zulks te ver bieden. Hierna wordt de wijziging z. h. s. vast gesteld. Ook de wijziging van den bogrootings- dienst 1927 en eenige reclames Honden belasting en schoolgeld gaan zonder eeni ge opmerking onder den hamer door. Tot de ingekomen stukken behoorden o.m. verzoek van de Gewestelijke landstormcom missie om voor het jaar 1928 een subsidie te mogen ontvangen van 50, op welk ver zoek overeenkomstig voorstel van B. en W. afwijzend wordt beschikt. Verder was ingekomen oen schrijven van den inspecteur van de Volksgezond heid te Bloemendaal houdende verzoek te overwegen of deze gemeente zou kun nen overgaan tot' aansluiting bij de drink waterleiding der gemeente Boskoop. De voorz. leest het schrijven voor, benevens een afschrift van het schrijevn gericht aan de raden der gemeenten Leimuiden en Rijnsaterwoude om eveneens zich bij de Boskoopsche waterleiding aan te sluiten. B. en W. stellen den raad voor dit schrij ven weder naar hen te renvoyeeren, ten einde de mogelijkheid hiervan nader te onderzoeken om vervolgens met evenlueelo voorstellen bij den Raad te komen. Alleen heeft het den voorz. verbaasd waarom de inspecteur nu zoo'n gewichtige zaak ter sprake komt niet eens is wezen praten met de drie gemeenten in zijn schrijven genoemd. De heer de Vette merkt op dat het best mogelijk zou kunnen zijn dat de inspecteur aandeelhouder is van de Bos koopsche waterleiding. Hierna wordt be sloten het schrijven naar B. en W. te ren voyeeren. Tot slot doet de voorz. nog voorlezing van een schrijven van heeren Ged. Staten waarbij zij berichten dat binnenkort aan de Staten een ontwerp-provinciaal wegen plan ter vaststelling zal worden aangebo den en dat uit die stukken zal blijken wel ke plannen Ged Staten ten opzichte van de wegenverbetering in deze gemeente koesteren Rondvraag. De heer Rietbroek merkt op, dat het hem is gebleken dat langs het trottoir van Oude-Wetering huizen gevon den worden, waarvan de buitenluiken bij het openslaan een gevaar voor den voor bijganger blijken. Spr. verzoekt den voorz. maatregelen te willen nemen om dit te verhinderen. De voorz. antwoordt, dat in do politieverordening weliswaar een bepa ling voorkomt, waarbij zulks verboden kan worden, doch wie zal zeggen dat het trottoir geheel op gemeentegrond is gele gen. Spr. zegt echter toe met de bewo ners eens te zullen praten. Hierna slui ting. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Verkiezing van Wethouders. Gisteravond vergaderde de raad dezer gemeente. Voorzitter, do Burgemeester. Aanwezig alle leden. Do voorzitter opent de vergadering mot gebed. In zijn handen leggen hierna de raads leden de vereischte eeden af. De voorzit ter feliciteert de raadsleden en spreekt het vertrouwen uit, dat de nieuwe raad in de komende periode naar het voorbeeld van den ouden raad den bloei der ge meente wil helpen bevorderen. Hierna worden de notulen gelezen en ongewijzigd goedgekeurd. Overgaande tot de wethouders verkie zing brengt de raad voor de vacature van der Laan uit op den heer v. d. Laan 5 stom men, 1 stem op den heer van der Voet en 1 stem op den heer» van der Hulst, In do vacature Roozen worden uitgebracht 3 stemmen op den heer van der Hulst, 3 stemmen op den heer van der Voet en 1 stem op den heer Nijssen. Bij een nieuwe stemming worden uitgebracht op den heer Van dor Voet 4 stemmen, op den hoer Wit- toman 1 stem en op den heer van der Hulst 2 stemmen. De heer van der Voet noemt zijn benoeming niet aan. Bij een nieuwe stemming worden uit gebracht 3 8temmen op den heer van Rei- sen, 3 6temmen op den heer van der Hulst en 1 op den heer Nijssen. De' tweede vrije stemming heeft hetzelfde resultaat. Bij hors temming worden uitgebracht op den heer van Reisen 3 en op den heer van der Hulst 2 stemmen. Do heeren van der Laan en van Reisen verklaarden hunne benoeming aan te ne- De Voorzitter spreekt zijn verheugenis er over uit dat de raad den heer van der Laan herkozen heeft. Hij heeft den heer van der Laan in zijn energiek werk leeren waardceren en acht diens arbeid boven zijn lof verheven. Hij hoopt in dezelfde vruchtbare samenwerking met hem te mo gen doorarbeiden. Ook den heer van Rei zen wenschte do voorz. geluk en spreekt tevens do hoop uit, dat de nieuw geko zene na de vierjarige periode over zich zelf tevreden mogen zijn. Do heer van. der Laan alsmede de heer van Reisen danken voor het vortrouwen dat de raad in hen gesteld heeft. Ingekomen waren: lo. Een schrijven van de Geitenfok- voreeinging, met verzoek om een jaarlijk- scho subsidie van f 50, welk verzoek in handen van B. en W. weid gesteld. Voor kennisgeving werden aangenomen: lo. Het verslag van den Keuringsdienst van waren voor het district Leiden over hot dienstjaar 1926. 2o. Een schrijven van Ged Staten, hou dende de goedkeuring van het raadsbo- stuur tot verhuring van de onderwijzers- woning. 3o. Een schrijven van de Nederlandsche Spoorwegen inzake den treinenloop van den winterdienst. 4o. Een proces-verbaal van de opneming van de boeken en kas van den ontvanger. 5o. Een schrijven van heeren Ged. Sta ten, houdende goedkeuring besluit tot wijziging van den begrootingdienst 1927. Aan de orde komt het advies van de ge zondheidscommissie omtrent de politie verordening, dat instemmend luidt en voor kennisgeving werd aangenomen. Terwijl B. en W. voorstellen art-. 74 in dien zin te lezen dat op gevaarlijke punten do hagen moeten worden afgesnoeid op ten hoogste van 1.20 M. uit den kamtvan den. weg. Zon der hoofdelijke stemming werd besloten naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten dezen voor te stellen ten op zichte van de salarissen van den Burge meester en secretaris deze in een hoogero klasse onder te brengen. De vergadering wordt hierna gesloten. RIJNSBURG. Schietwedstrijd. Op den Prov. Schiet wedstrijd in Den Haag wisten de leden der Rijnsburgsche Burgerwacht de vol gende uitkomsten te behalen, waaraan prij zen waren verbonden.'Vaste Baan, max. 100 punten: G. v. Klaveren. 4948 punten, H. -T. Grimbergen 4948 p.., T. Heems kerk 4847 p., G. v. Vliet 4847 p. Personeel B.: max. 50 punten: G. v. Klaveren 49 p., H. J. Grimbergen 44 p., P. v. Klaveren 44 p., G. Vos 43 p. Personeel G.: A. Pauw 48 p., P. v. Eg- mond 46 p., H. Ravensbergen 46 p., J. Kromhout 45 p., C. Haasnoot 45 p., J. de Mooy Jz. 43 p., A. A. de Monayo 43 p. Tevens werd in B. en in G. een tweede korpsprijs behaald. DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. GEMEENTERAAD. Verkiezing van wethouders en benoeming commissies. Do raad der gemeente vergaderde gis termiddag te 2 uur onder voorzitterschap van burgemeester dr. H. J. Lovink- Na opening der vergadering leggen alle leden den zuiverings- en ambtseed in han den van den voorzitter af. De voorzitter heette hierna allen wel kom en sprak de hoop uit, dat steeds on danks verschil van gedachte do belangen der gemeente op de beste wijze zullen wor den behartigd. Spr. memoreert verder het geen doe raadsleden, die om welke reden dan ook in den nieuwen raad geen zitting hebben, in 't belang der gemeente hebben gedaan. Do notulen der vorige vergadering wor den onveranderd vastgesteld. Hierna doei do voorz. eenige mededeelingen, waarna behandeling.volgt van do ingekomen stuk ken. Hierbij is een prae-advies van B. en W. om op de begrooting 1928 een bedrag van 5400 uit to trekken voor verstrating van den Stationsweg. Hierna is de wethoudersverkiezing aan do orde- Do heer den Ouden verklaart namens de A. R. fractie, dat deze zich do vrijheid ver oorlooft op een lid harer fractie to stem men. De heer ten Gate Brouwer vraagt den heer den Ouden, of hiermede bedoeld is, dat do A. R. fractie ook niet op een Ka tholieken candidaat zal stemmen, waarop de voorz. interrumpeert, dat het niet de gewoonte is in den raad vragen to stellen aan raadsleden over afgelegde verklarin gen. Do hoer v. Dijk, wijzend op het stelsel der evenredige vertegenwoordiging, acht het wel' gewenscht, dat ook de linkerzijde een lid in het college van B. en W. beeft en beveelt daarom een lid der linkerfrac- tio aan. Bij de hierna gehouden stemming wer den de stemmen als volgt uitgebracht. Joh. v- Leeuwen 9, Joh. Vlasman 2, G. M. Hern- green 5, P. v. Dijk 1, zoodat gekozen werd de heer Joh. v. Leeuwen (Chr. Cist.) Dr» verkiezing voor den tweeden welhou- dei'.'zolcl had volgend resultaat: Joh. Vlas- inan 10, G. M. Herngreen 6, P. v. Dijk 1, zoodat do fieer Jób. Vlasin an (R.-K») go kozen was. Bcido heeren namen hun benoeming aan. Hierna werd do agenda verder behan deld. Z. h. st. wordt aangenomen het vooiw stol van B. en W. tot verlenging mti driö maanden van do met do Coop. Boerenleen bank „Alphen en Omstreken" aangegane kasgeldloening. Idem tot verkoop van een perceel bouw grond aan do Zaalbergstraat, acn P. H- v. Keeken qq. Idem tot het verleenen van een crediet van 600 voor bet aanleggen van een straat, die de Zaalbergstraat zal verbinden met do Torenstraat. Tot lid der Schattingscommissie, als be doeld in ar. 57 der Wet op do Inkomsten belasting (vac- Ranke1), de heer J. Pon- sioen. Do benoeming van leden der diverse commissieön hadden tot resultaat, dat ge kozen werden: Commissie van Bijstand voor do Water en Lichtbedrijven: Leden: G. M. Herngreen M. Meijer. PI. v-v. P. van Dijk en F. L. v. Muiswinkel. Commissie van Bijstand voor het Grond bedrijf: Leden: P. van Dijk en G. Borgs- hoeff. PI. v.v.: C. Koren en J. H- Ruting. Commissie voor het ontwerpen der strafverordeningen: Leden: C. Koren, W. J. den Hertog en Th. Gocx. Commissie voor het nazien der rekenin gen: Leden: N. do Wolf, B- van 't Riet en D. ten Gato Brouwer. PI. v.v.: G. M. Hern green, G. Bergshoeff en C. Koren. Commissie van Bijstand voor de Open bare Werken: Leden: A. den Ouden en W- J. Spreij. PI. v.v. W. Veltman en G. Bergshoeff. Nadat do vergadering een oogenblik gc- schorscht is geweest heeft de verdeeling plaats van den raad in afdeelingen inge volge art. 48 van het Relg. van Orde voor den Raad. Bij de rondvraag wijst de heer do Wolf erop, dat er voor do woonwagens op het woonwagenkamp 25 ct. per dag staangeld wordt geheven. Spr. acht zulks een be zwaar voor de inwoners der gemeente. Hü zou voor hen vermindering willen. Do Voorz. zegt onderzoek toe. Hierna volgde sluiting der vergadering. KOUDEKERK. Muziektent. Men zal zeker de laatste dagen hebben gemerkt dat er in den boom gaard van den beer G. Dorrepaal Azn. naast do O. L. school, verscholen tusschen het groene lommer der appelboomen een muziektent is verrezen. De Koudekerksche fanfarevereeniging „Kunst na Arbeid" alhier bad tot nu toe niet de beschikking over een vasten tent en was daarom genoodzaakt hare uitvoe ring in een gebouw te geven. Met financieelo hulp van do Üranjc- verccniging en van eenige particulieren is een tweetal weken voor hot Oranjefeest bet besluit genomen om een uilnecmbare tont te doen vervaardigen. Do architect Reijncveld uit Leiden zorg de voor oen schelstee koning en juist daags voor 't feest verscheen do tent op hot ter rein. Do boer Dorrepaal mag men dankbaar zijn dat dezo zijn boomgaard afstond voor do plaatsing van do tent. Naar wo verno men, zal do fanfarevereeniging Donderdag avond a.s. or bare eerste zomeruilvoering geven. Vergunning. B. en W. dezer gemeen te bobben aan den broodbakker J. van Kempen alhier vergunning verleond tot uitbreiding van zijn bakkerij door plaat sing van een electr. motor van 15 P.K. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Verkiezing van Wethouders. Do Raad dezer gemeente kwam gisteren in vergadering bijen. Do Voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de nieuwe raad de eeden aflegde. Aan de ordo is nu do benoeming vod wethouders. Bij opening dor briefjes blijkt, dat in do vacature zijn uitgebracht 6 stem men op den heer G. A. do Br ui j no en 1 op den beer Splinter. Benoemd is alzoo de heer G. A. do Bruijne. Voor de vacaturo M. P- Splinter worden uitgebracht 6 stem men op den heer M. P. Splinter en 1 op den beer C. de Graaf. Benoemd alzoo do heer M. P. Splinter. Daarna worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Wordt tor tafel gebracht en gelezen een verzoek van Jan do Lange om schadeloos stolling voor zijn minderwaardige band. B. en W. stellen voor afwijzend daarop te beschikken; met alg. st- wordt hiertoe be sloten. Vervolgens worden eenige wijzigingen aangebracht in de begrooting van 1927 on het betrekkelijk besluit model D. vastge steld. Daarna beeft de vaststelling plaats van het kohier hondenbelasting tot eon bedrag van 402.50, en wordt bepaald, dat do belasting moot worden voldaan voor of op 18 October a.s. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten als lid toe to treden tot de Hindorwet- veroeniging, welk lidmaatschap 5 per jaar kost B. en W. stellen daarna voor aan den door lien to benoemen persoon voor hot toezicht op do gcmeentelijko noodslacht- plaals en liet verrichten van wegingen een belooning toe te kennen van 6 per maand De rondvraag Jeverde niets op; dan volg- do sluiting der vergadering. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Pluimveevereeniging en Eierenveiling. Maandagavond werd in café „Ik leer nog'' do oprichtingsvergadering gehouden van een Pluimveevereeniging en ciereit- veiling. De Voorz. van het voorloopig be stuur do heer Fl. den Hertog sprak een woord van welkom tot de talrijk opgeko men pluimveehouders, zette uiteen het ontstaan en de te verwachten werking dor vcreeniging. Hierna gaven 29 personen zich op als lid. De 6tatuten en bet huis-

Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5